Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Művilágban élünk. Érdek világban, ahol minden megjátszott és csak követi azt amit a környezet ránk "erőltet'. Kis gyerek voltam amikor utoljára éreztem ezt az ünnepi hangulatot. Nem azt mondom, hogy kötelező rossz, de nem a pozitív oldalra billen a mérleg ha a 24-re gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Valahol szomorú, hogy én meg ünneprontó lettem azzal, hogy próbálok következetes lenni magamhoz: ha nem hiszek a karácsonyhoz kapcsolódó vallásokban, akkor meg se tartom magát az ünnepet. A családunkban én vagyok az egyetlen, aki se nem ad, se nem kap ilyenkor ajándékot, és ki is vonom magam az egészből.

Örülök a következetességemnek, de sokak agyára megyek vele. :D

(#3) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

"Mi ölte ki belőlem a karácsony varázsát?"
Hanem mi, hanem ki? És a válasz: te.

(#4) Pala válasza Fred23 (#2) üzenetére


Pala
veterán

Detto en is igy vagyok ezzel. Nem veszek reszt benne, mert 1. nem erdekel 2. minden evben ugyanaz. Persze eleinte en is kaptam az aldast a rokonoktol, hogy kulonc vagyok, blablabla. :) En meg azt latom az embereken, hogy sokuk kenyszeresen keszul ra, szinte erzodik benne, hogy kotelezo jelleggel csinaljak. Szvsz akik igazan tudnak orulni ennek az egesznek, azok a gyerekek. Az o esetukben meg is ertem, gyerekkent nekem is megvolt a varazsa.

Karacsonyi napokon (dec 24-26) en altalaban melozni szoktam, olyankor tudok a legjobban haladni a teendoimmel. Iden mondjuk egy komplett formazas + rendszer ujratelepites van betervezve erre az idoszakra.

[ Szerkesztve ]

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

Undorító ünnep lett ez, van ahol már októberben pakolják ki a karácsonyi csokikat, díszeket. Rohan mindenki mint az őrült mert tökéletes karácsonyt akar aztán persze nem lesz az. Legszívesebben én se tartanám meg de hát azért a gyerekeknek had legyen egy kis örömük, legalább lesz mit vissza sírni felnőtt korukban. ;] De tény, hogy felnőtt ember ként abszolút nem várom, olyan rokonokkal kell találkoznom akiket a hátam közepére se kívánok, én nem is veszek senkinek semmit, mondtam, hogy nekem se kell adni. Legszívesebben egyedül tölteném, illetve úgyse lennék egyedül mert valószínűleg valami jó kis online gémet tolnék otthon. Annyi szocializálódás nekem bőven elég.

Thanos was right.

(#6) Fred23 válasza Pala (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ismerős. :) Én is kaptam rendesen sokáig, hogy pl. húsvétkor legalább a gyerekeket locsoljam meg, de nem lettem nyuszi. Viszont pont így derül ki a gyerek számára is, hogy létezik másmilyen nézőpont is.

Én általában valami jó pc-s játékot nyomok 25-26 idején, de volt már, hogy bementem a helyi állatmenhelyre segíteni, így egy dolgozó miattam otthon ünnepelhetett.

(#7) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Na mi? Hát az egyetem. Amikor két ünnep között is szigorlat, meg újévben is szigorlat, akkor nem igazán érdekel a Karácsony, sőt, szabályosan idegesít, mert időrabló tevékenységekkel jár. Na ezt el kell játszani pár évben, és már nem lesz ugyanaz a Karácsony soha, mint előtte. :DDD

Amúgy ezt leszámítva is úgy vagyok vele, hogy francnak hiányzik az ajándékok után kajtatás. Amúgy is utálok vásárolni amikor tömegek vannak a boltokban. Inkább nem fogadok el semmit, cserébe én sem adok semmit. Lustaság fél egészség. Másrészt meg tényleg nagyon túl van tolva az egész...a kivilágítás is hónapokig megy, Karácsonykor ugyanaz mint előtte 3 héttel meg utána 3 héttel. Sok boltban már november végétől nyomatják a karácsonyi akciókat, mindenhol karácsonyi díszítés már sokkal Karácsony előtt, és sokszor még sokáig utána is...rohadtul meg lehet csömörleni tőle.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#8) #20655360 válasza Pala (#4) üzenetére


#20655360
törölt tag

A fene porszívózik a köcsög fenyő után.
Nekem ez elég ok, hogy ne ünnepeljem ezt a marhaságot. Ennyi... :DDD

(#9) Narxis válasza Fred23 (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

"volt már, hogy bementem a helyi állatmenhelyre segíteni, így egy dolgozó miattam otthon ünnepelhetett."

Ilyet lehet? :Y Ennek utána járok akkor én is.

Thanos was right.

(#10) Fred23 válasza Narxis (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Felénk lehet, bár elvileg bizonyos dolgokat nem csinálhatnál meg; gyakorlatilag meg a fene se törődik vele.

Mondjuk én idén tuti nem leszek ilyen nagylelkű, inkább egy kis Tomb Raider; bár 25-26 még messze van, szóval ki tudja...

(#11) Pala válasza #20655360 (#8) üzenetére


Pala
veterán

Ezt meg egy mufenyo talan megoldja, ha csak ezen all vagy bukik a dolog. :)

Aki meg azt mondja, hogy dehat ez a szeretet unnepe, stb. azt jo hangosan kepen rohogom: reges-regen felresiklott az elete annak, akinek karacsonyi koritesre/hangulatra van szuksege ahhoz, hogy ki tudja fejezni a szeretetet.

A karacsony gyakorlati megvalosulasa a mai nyugati vilagban bizony semmi masrol nem szol, csak az esztelen koltekezesrol. Persze lehet mondani, hogy nem kotelezo reszt venni benne, mindenki olyanna teszi a sajat karacsonyat, amilyenne akarja, meg lehet ugy is unnepelni, hogy bekesen egyutt vacsorazik a csalad es kellemesen egyutt toltik az idot. Ehhez azonban nincsen szukseg unnepnapra.

(#12) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Én mostanában, teljesen máshogy fogom fel a karácsonyt, nem úgy mint régen. Egész évben dolgozom, kevés időm van a barátaimra, távoli családra stb.
Decemberben különösen nagy a hajtás, de karácsonyra minden mindenhol leáll, az ajándékokat mindig elintézem online, vagy megoldom valahogy, a távoli rokonoknak pl. készítettek egy csomagot ami nem drága 6-7e/ család , mégis jól nézz ki és nem ilyen nesze b.meg jellegű a dolog.
24-én este a szűk családdal együtt jól érezzük magunkat, 25-én a nagyszülőknél ül össze a tágabb család és 26-án vagy ami utána jön a haverokról és a dorbézolásról szól :D.

Régen mikor azt hallottam, hogy szeretet ünnepe szivárványt tudtam volna hányni, ma meg azt kell mondja, hogy ez tényleg így van.

Aki arra a 2,5 napra nem képes egy kicsit kikapcsolni és behúzni a kéziféket azt vagy nem szeretik, vagy ő nem szeret senkit, de lehet még saját magával sincs megbékélve.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#13) #20655360 válasza Pala (#11) üzenetére


#20655360
törölt tag

Mindegy is amúgy. Annyit szoktam inni, hogy Jézus, a 3 királyok, + az egész betlehemi kóceráj, ufo-k stb. is megjelennek. Jó party szokott lenni. :DDD

(#14) Stanlee


Stanlee
őstag

Valamikor 10-12 eves koromra, de legkesobb 13 evesen szarodott el a karacsony, amikor nagymaman rakos lett, es valamikor oktoberben derult ki, hogy mar nincs fel eve se (pont annyit elt meg).

Persze ra lehet fogni a kamaszkorra, az egyetemi idoszkban meg a vizsgakra keszulesre, hogy nyug volt az emeber hatan, aztan ugy is maradt. Aztan amikor elkezdtem dolgozni, akkor lehetett volna jo is, de a csaladon beluli folyamatos ilyen-olyan betegsegek miatt a karacsonyt mar utalom. Alig van vege a halloween-es idoszaknak, mar rogton jonnek a karacsonyi dolgok a boltokban, vasarolj, meg ajandekozz. Sorry, de ajandekkal nem tudom megvasarolni a szulok, tarsam egeszseget, vagy azt, hogy mar ne legyenek halottak. Nem birom a radiobol a karacsonyi zeneket, azt, hogy mindenki probal muboldog lenni a kulvilag fele. Ez a tomeny edesseg ami razudul az emberre a mediabol egyszeruen megoli a karacsonyt. Ha lenne gyerek, legalabb addig a par evig, amig fel nem no, talan addig lehetne elvezni is a karacsonyt. De akkor meg azert kellene hajtani egesz evben, hogy minnel tobb ajandekot vegyek.

Karacsonyra en csak egy dolgot szoktam kerni: egeszseget a hozzam legkozelebb alloknak. Talan pont ezert nem tudom a karacsonyt elvezni, mert nem teljesul mar evtizedek ota a kivansagom...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#15) d@vee válasza Pala (#11) üzenetére


d@vee
őstag

"reges-regen felresiklott az elete annak, akinek karacsonyi koritesre/hangulatra van szuksege ahhoz, hogy ki tudja fejezni a szeretetet."
Teljesen egyetértek. Mint a Valentin nap pl. Utálom, mikor kérdezgetik "és te mit vettél/kaptál Valentinre"...
Ember, én nem csak egy nap tudom kimutatni valakinek, hogy szeretem, ha pedig ajándékot veszek, azt nem kényszerből teszem, mert olyan ünnepnap van, amin illik -.- És nem azért, hogy csak a facebook postjaim számát gyarapítsam.
A karácsonyhoz visszatérve, mi sohasem tartottuk a karácsonyt. Persze gyerekként vágytam rá, de felnőtt fejjel már örülök, hogy nem veszek benne részt, mert én feleslegesnek tartom. A világnak nagyrészt (tisztelet a kivételnek) ez egy hatalmas képmutatás, még hogy szeretet ünnepe... a boltoknak nagy pénzbevétel, a szaloncukor és a mikulás már szeptemberben a polcokon volt...Na meg az ajándékozás, mert anélkül nem lehet karácsonyozni, szintén egy olyan dolog, hogy ajándékot bármikor lehet venni a hozzátartozóinknak, szeretteinknek.
Nyilván van aki nem így látja, de különbözőek vagyunk. Sokan még felnőttként is várják, ismerek ilyet, de van aki örül, ha elkerüli nagy ívben. Egyik oldalt sem kell lenézni vagy épp ellenségesen látni miatta.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#16) NoMagix válasza Narxis (#5) üzenetére


NoMagix
addikt

detto! ;]

(#17) #51736960


#51736960
törölt tag

Szerintem nem olyan vészes dolog ez a karácsony. Felhívogatom a rokonaimat, 1-2 embernek veszek valami apróságot. Nézegetem az utcán a fényeket, meg ilyenek :) Nem kell túl komolyan venni, akkor ki lehet bírni.

(#18) orion1025


orion1025
őstag

Ez a karácsonyosdi olyan, mint a bejgli, meg a sült tök, és a húsvéti sonka esete. Egész évben rendelkezésre áll, de az agyhalál elért mindenkit, és maguk sem tudják, miért csak akkor találkoznak velük, amikor azok a bizonyos ünnepek vannak. Idióta megszokásokban és megrögződésekben élünk, na meg az "egy évben egyszer ki lehet bírni" effektusban...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#19) Kolondrum válasza orion1025 (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

+1 :R :R Hirtelen mindenki szereti a bejglit, éppen amit kell enni, mert azt tanulták. Fúú mennyire egyet értek veled.
Pl tudok olyat ahol hozzácsapnak olyan kajákat amit mi minden vasárnak ettünk még otthon laktam. Valahol extra valahol meg megszokott. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Because


Because
őstag

hosszú ideig én sem élveztem már, vettem magamnak valamit aztán tartott a 3 napos csoda... futni vagy bicózni mentem az ünnepek alatt, köztük pedig ha lehetett a gyárba. DE! nekem nincsenek barátaim és ezidáig 6 éven keresztül kapcsolatom se volt! nemrég ismerkedtem meg egy lánnyal és most hétvégén feldíszítettük a szobáját, élveztem nagyon és várom, hogy vele lehessek, meglephessem valamivel. nálam ennyi kellett, hogy egy kis értelmet vigyen a dologba.

[ Szerkesztve ]

(#21) orion1025 válasza Kolondrum (#19) üzenetére


orion1025
őstag

Én is évek óta mondogatom minden megünnepelni való dolog előtt, hogy most már végre fejezzük be az értelmetlen pénzköltést. Már ezek a családi események is annyira erőltetettek lettek, hogy gyalázat. Az ember azon agyal, hogy kinek mit vegyen, meglegyen az egyenlő ajándékozás, de én már hosszú ideje a hátam közepére nem kívánok még egy születésnapozást sem...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#22) Kolondrum válasza orion1025 (#21) üzenetére


Kolondrum
félisten

+1, de ha nem veszel valamit te vagy a rossz.

(#23) Pala válasza Kolondrum (#22) üzenetére


Pala
veterán

Ezert kell mar az elejen tisztaba rakni, hogy nem adsz es nem is kersz. :D

(#24) Zoja™


Zoja™
őstag

Nekem személy szerint egyik ünnep sem a szívem csücske, de...
Ha családja van az embernek, vagy olyan párkapcsolatban van, ahol másiknak fontos egy adott ünnep, akkor túl lép a saját egóján és részt vesz benne. Mindenkinek megvan a saját háttér sztorija arról, hogy melyik ünnepet miért nem szereti, de ha van egy olyan közel álló személy, akire oda figyel, akkor jó pofát vágva igen is oda kell tennie magát.

Én sem szeretem a nagy családos képmutatást, rendre ki is húzom magam alóla, de a számomra fontos szűk körre azért gondolok.
Meg lehet ebben a témában is találni az arany középutat, én például megmondtam a páromnak, hogy valentin nap, húsvét, halloween, mikulás nincs, cserébe viszont van névnap, születésnap, nőnap, évforduló, karácsony, szilveszter.

[ Szerkesztve ]

(#25) Voloka válasza Fred23 (#2) üzenetére


Voloka
tag

Ez nem következetesség. Szimplán ostobaság! Ha egy ünnepet nem tartasz a magad számára ünnepnek, akkor az nem lesz ünnep. Ha ünnepként akarod megélni, akkor ünnep lesz! A rokonokat családtagokat így semmibe venni pedig, rém érzéketlenség, tahóság!

(#26) dabadab válasza Fred23 (#2) üzenetére


dabadab
titán

"ha nem hiszek a karácsonyhoz kapcsolódó vallásokban, akkor meg se tartom magát az ünnepet"

A karácsony maga az alapvetően teljesen szekuláris dolog, a téli napforduló tök objektíven létező dolog :) De magának a mai karácsonynak sincs sok köze vallásokhoz (azt gondolom senki sem gondolja komolyan, hogy a közel-keleti sivatag pásztorjai tényleg fenyőt állítottak volna :D ), a "népszokás" jóval precízebb tényállás.

DRM is theft

(#27) Wesder


Wesder
félisten

Provident... hogy felejthetetlen legyen a Karácsony ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Azert egy kis Reszkessetek betorok maraton segit a dolgon javitani, mindig beiktatom, amikor a megmaradt szabit kiveve egyedul (most még) varom, hogy mehessek a felesegemert a meloba :)

(#29) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Mi megtartjuk. 3x
1. Apámnál összegyűlünk 4-6an jó kis marhapöri meg beszélgetés.
2. Apai nagyszülőknél nagyobb családi összejövetel.
3. Anyai nagyszülőknél ismét kisebb.

Ajándékot általában előre ledumáljuk tesómmal, általában valami hasznosat vagy vicceset próbálunk.
Pl: apámnak idén [link]

Gyerekként szerettem aztán meguntam, de mostanában ismét megkedvelem. Mert legalább ilyenkor összejön a család. Máskor is szokott, de ez más....
Máskor disznót vágunk. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#30) Kasya


Kasya
nagyúr

A tél és a család hiánya.

(#31) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

majd' 4 éve meg tetőig érő hó volt március 15-én. akkor most nem volt se forradalom, se szabadságharc? :P
majd lesz varázs, ha lesz(nek) körülötted olyan(ok), aki(k) miatt érdemes.
és majd rájössz, hogy milyen, ha már nem lesznek körülötted.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Lenry válasza bambano (#31) üzenetére


Lenry
félisten

2013.

emlékezetes március 15 volt, mert a 4 napos hétvége / nemzeti ünnep / nyakig érő hó kombójának előestéjén megállt a kazán a lakásban.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) Lenry


Lenry
félisten

nekem is inkább nyűg, mint ünnep, ahogy az összes kötelező jópofizás is. ha van mit ünnepelni, van kinek ki mutatni a szeretetemet, azt bármikor lehet, nem kell hozzá kijelölt nap

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

Sokak számára kötelező teher. Ami tképp nem lenne, ha nem a fogyasztói társadalom tükröződne benne: karácsony=november elejétől harsognak a reklámok, hogy vegyél, vegyél, vegyél, mer' karácsony...
:W

Gyerekként legalább nem értettem, aztán lassan felnőttem és megutáltam minden ilyen "ünnepet".
Mostanra szerencsére eljutottunk odáig, hogy néha már fenyő sincs. :)

(#35) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Mi ölte ki belőlem a karácsony varázsát?

A gyerekkor vége.

x gon' give it to ya

(#36) #64791808


#64791808
törölt tag

1., Nincs szep tel. Nekem a karacsonyhoz hozza tartozik a hoeses, a hideg. De ez a legkisebb gond.

2., Felnottunk, es nincs a csaladdal egyutt eltoltott minosegi ido.

2/b., Nalam nem, de sok csaladban az a helyzet, hogy a verrokonsagtol csalad, nem azert, mert szeretik egymast. Nehez karacsonykor jol erzni magad, ha ugy erzed, seggfejek vesznek korul.

3., Van advent, es van karacsony. Ez utobbi szamomra dec 24-en delben kezdodik el, es 26-aval veget er. Ezzel szemben mar november kozepetol minden ugy fel van diszitve, mintha aznap lenne szent este. A varazst az is adja, hogy AZ a ket es fel nap a karacsony. Nem pedig masfel honap.

4., Kinek mit veszel karacsonyra? Semmit bazdmeg. A karacsony szamomra - aki nem vagyok vallasos semmilyen formaban - a szeretet es a csalad unnepe. Annak az unnepe, hogy ezt az evet is atveszeltuk egyben, egymast segitve, tul vagyunk rajta. Nem pedig aze, hogy ki kinek vett dragabb ajandekot. Van ajandekozas, aprosagok, kinek mi kell, stb. De sok csaladban hallom, hogy pl. iskolai verseny van 12 evesek kozott, hogy ki kapott dragabb Tech-kutyut. 10 eves gyerekek iPhone 6s-sel maszkalnak, es akinek nincs olyan, azt kikozositik. Mit kaptal karacsonyra? 200 ezres tabletet. Ah, az gagyi, en 300 ezreset kaptam. Nem, ez nem a karacsony, ez a penzelbaszas.

5., Az uzletek mar nem is titkoljak, hogy a karacsony az uzlet unnepe. Barkire barmilyen szart ra lehet sozni, mert karacsony van. Ha nem veszed meg, spur vagy. Van ra szukseged? Nincs, mindenki tudja. De azert vedd meg. Ennek a csucsa a Black Friday szerintem, amely a szeretet unnepenek elso nagy learazasa. Es latod, hogy a szeretet unnepe kozeledtenek alkalmabol az emberek megolnek egymast egy kurva TV miatt.

A karacsonynak romantikaja volt, a karacsony a szeretet, a nyugalom es az osszetarto csalad unnepe VOLT. A mai vilagban nincs ido a nyugalomra, osszetarto csalad egyre kevesebb van, es a szeretetet lassan, de biztosan felvaltja az erdek.

Ez olte ki beloled a karacsonyt.

(#37) janeszgol válasza fordfairlane (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Nálad a pont. Természetesen felnőttként is lehet a karácsonyt élvezni, de az már más szemszögben történik.
Én a névnapot nem ünneplem, mert hülyeség az egész.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) NoMagix válasza Wesder (#27) üzenetére


NoMagix
addikt

ez övön aluli volt! ;] :DDD

(#39) Wesder válasza NoMagix (#38) üzenetére


Wesder
félisten

De legalàbb igaz :P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) NoMagix válasza Wesder (#39) üzenetére


NoMagix
addikt

utálom is az összes ilyen "szolgáltatást"

(#41) pető bá'


pető bá'
őstag

Hadd reagáljak néhány kiragadott mondatra..
Undorító ünnep lett ez, van ahol már októberben pakolják ki a karácsonyi csokikat, díszeket.

Nem értem az összefüggést.. Az, hogy mekkora marketinget raknak az üzletek az ünnep mögé, miért az ünnepet szidjuk? Alapvetően nem a karácsony a hibás, hogy profitot akar gyártani belőle az egész világ. Azt, hogy mennyit költekezik az ember az ünnepeken, egyedül önmagán múlik. Egyébként én sem szeretem a polcon látni október közepén a Mikulásokat..

karacsony gyakorlati megvalosulasa a mai nyugati vilagban bizony semmi masrol nem szol, csak az esztelen koltekezesrol. Persze lehet mondani, hogy nem kotelezo reszt venni benne, mindenki olyanna teszi a sajat karacsonyat, amilyenne akarja, meg lehet ugy is unnepelni, hogy bekesen egyutt vacsorazik a csalad es kellemesen egyutt toltik az idot. Ehhez azonban nincsen szukseg unnepnapra.

az aláhúzott rész itt a lényeg. A "világ" csinálhat amit akar, ha én egy meghitt, jó hangulatú karácsonyt akarok a családommal, egy asztalnál ülve, vacsorázva, időt szakítva a rokonaimra, akkor az ünnep megadja a lehetőséget. Igen, lehetne máskor is, nem kell ünnepnap.. De ünnepnapokon az emberek RÁÉRNEK, nincs kifogás, munka, utazás, céges elfoglaltság. Erre vannak kitalálva, hogy kicsit kikapcsoljunk, ne a pénzt hajtsuk már évi 370 napig, hanem legalább ezt a néhány napot tudjuk a családunkra fordítani. Vagy a barátainkra, vagy akikkel jól érezzük magunkat.

Hirtelen mindenki szereti a bejglit, éppen amit kell enni, mert azt tanulták.

:) egy évben egyszer eszünk/sütünk (mi például) kuglófot.. Karácsonykor. És igen, várom a karácsonyt, hogy kuglófot egyek, mert az vele jár.. mint a fenyő, meg húsvéthoz a főtt sonka. Biztos vagyok benne, hogy sokan ezért fogyasztják azokat az ételeket, mert a régi 10-20 éves jó emlékek, ugyanannál az asztalnál, ugyanazokkal az emberekkel, ugyanazon ételekkel adnak egy köteléket, egy hangulatot, egy élményt. És ez nem az ajándékról szól, mert 2 évvel később már fogalma sincs az embernek, hogy kitől mit kapott.
Ha ez szánalmas, akkor én is szánalmas vagyok. De néha az utcán sétálva egy illatról eszembe jutnak évekkel ezelőtti emlékek..

Aki arra a 2,5 napra nem képes egy kicsit kikapcsolni és behúzni a kéziféket azt vagy nem szeretik, vagy ő nem szeret senkit, de lehet még saját magával sincs megbékélve.

Kicsit erős, de alapvetően egyetértek. Ha semmilyen vallási-hagyomány-népszokás jelleget nem is akar elismerni az illető, de ha azokat az embereket, akiket tisztel és szeret; ha értük nem hajlandó ennyi "áldozatot" hozni, hogy őket boldoggá tegye csak annyival, hogy megtiszteli az ünnepüket a jelenlétével.. Nem szeretnék senki felett pálcát törni, de komolyan nem értem.

Nem az ünnep köré rajzolt, cukros mázas csöpögős, utcán/tévéből fröcsögő ömledéket kell szeretni; nem a hónapokig tartó fénycsóvákat, szaloncukrot, az adventi vásárokat, a karácsonyi leárazásokat és a vásárlási rohamot. Nem a rádióból áramló rózsaszín szeretetfelhőt, a remek zenéket, a marketinggépek zúgását, a tökéletesen dekorált, már-már mérnöki karácsonyfákat és a facebook falak #deszépkarácsonyomvan posztjait.
A karácsonyban a szeretteinket kell szeretni. Nem a drága ajándék kell, hogy a fénypont legyen.
De lehet, hogy hiába koptatom a billentyűzetet - aki nem érzi, annak írhatok akármit. Aki csak a rémes körítést látja/látta, annak ez kevés lesz.

"... and I hope you have a great day!"

(#42) szőr Artúr válasza pető bá' (#41) üzenetére


szőr Artúr
tag

Undor... (érzékeny gyomrúak ne olvassák tovább!)

Tételezzük fel, hogy van egy kedvenc kajád, amit évente egyszer, a születésnapodra készít el a nejed!
Viszont a szülinapodat megelőző két hónapban folyamatosan, napi tíz-húsz alkalommal kapsz e-maileket, képeslapokat, látsz plakátokat, amiken a kedvenced egy nagy tányér szar mellett látható.
Eljön a nagy pillanat, feltálalják az ünnepi ebédet, de már összekapcsolódott benned a szóban forgó étel és a kupac szar látványa. Szerintem rövid úton hipp-hopp, jön Vuk... ;)

(Megkockáztatom: aki nem így működik, az valószínűleg nem teljesen egészséges)

[ Szerkesztve ]

(#43) pető bá' válasza szőr Artúr (#42) üzenetére


pető bá'
őstag

:)

nekem e-mail-ben, plakátokon jelenleg csak a kupac szart küldik, nincs mellette a kaja..
Az, hogy van egy fenyő az üzenetben, számomra nem az ünnepet jelenti. Nekem az ünnep még mindig az emberekről szól, és nem a tárgyakról, amik a formalitását adják. Része a fa is, de nem az a lényeg..

Nem tudom, hogy hogy implementáljam a példádat.. de..

Meg akarsz venni egy könyvet.. A borítóját látod hetekig, plakát, könyvesbolt, e-mail amin egy csillámpóni van, rózsaszín háttérrel, meg két egyszarvúval.
A könyv egy baromi izgalmas sci-fi/krimi/akármi, amit szeretsz.
Amikor megveszed a könyvet, túllépsz a borítón, és a tartalmába veted magad, nem a külsőségekbe.. Elsőre lehet, hogy az okádék borító jut eszedbe a könyvről, de amint mélyebben "vizsgálod", már rég nem számít, hogy hogy nézett ki.

"... and I hope you have a great day!"

(#44) looser válasza Fred23 (#6) üzenetére


looser
addikt

"de volt már, hogy bementem a helyi állatmenhelyre segíteni, így egy dolgozó miattam otthon ünnepelhetett."

Szerintem nagyon klassz, hogy ezt tetted. :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#45) szőr Artúr válasza pető bá' (#43) üzenetére


szőr Artúr
tag

Friss házasok, ifjú férj töltött csirkét akar. Megkapja, de a csirke iszonyatos bűzt áraszt.
- Hát te mivel töltötted meg ezt a csirkét?
- Én? Semmivel, már töltve vettem...

;)

(#46) pető bá' válasza szőr Artúr (#45) üzenetére


pető bá'
őstag

ha kifejted, hogy mire gondolsz, talán folytathatjuk.. erre így nem kívánok reagálni, elég tág értelmezése lehet a kis "viccnek"..

"... and I hope you have a great day!"

(#47) szőr Artúr válasza pető bá' (#46) üzenetére


szőr Artúr
tag

Huhh... ha ezt magyarázni kell, az gáz...
(Asszonyka egészben vette a csirkét...)

(#48) pető bá' válasza szőr Artúr (#47) üzenetére


pető bá'
őstag

ajajj.. nem a viccet, hanem a kapcsolatot a témával :) fejtsd ki!

"... and I hope you have a great day!"

(#49) szőr Artúr válasza pető bá' (#48) üzenetére


szőr Artúr
tag

Semmi. Azért tettem offba. Csak eszembe jutott róla.

(#50) marositech


marositech
senior tag

Nálam is a karácsony marketinggel = vegyél köxög mert jézuska berág!

Legyetek együtt, töltsék el az időt, ne mobilozzatok, süssetek, beszélgessetek.
Hiszen sokkal jobban fog fájni aki nem lehet veletek, értitek mire gondoltam.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#51) Pala válasza merkucyo (#12) üzenetére


Pala
veterán

"Aki arra a 2,5 napra nem képes egy kicsit kikapcsolni és behúzni a kéziféket azt vagy nem szeretik, vagy ő nem szeret senkit, de lehet még saját magával sincs megbékélve."

Ez a mondat lenyegeben feltetelezi, hogy az embernek az ev mas napjain nincs modja a kikapcsolodasra. Holott ez nem igaz. Arrol is lehetne vitazni, hogy kinek mit jelent a "kezifek behuzasa", illetve arrol is, hogy mindenkinek szuksege van-e ra olyan formaban, ahogy a te gondolatvilagodban a karacsonynak mukodnie kellene. Konkret peldat tudok mondani ismerosi korbol, aki egyszeruen imad porogni, a munkajaban is es a szabadidejeben is. Neki pl. az a kikapcsolodas, hogy elmegy vadvizi evezesre.

[ Szerkesztve ]

(#52) orion1025 válasza Pala (#51) üzenetére


orion1025
őstag

Pontosan erre szerettem volna kitérni, mert én sem tudok leállni a napi ritmusommal. Hétvégén is aktívan ténykedek, pénzt keresek, stb., így ezen becses ünnepek alkalmával sem tudom lelőni magam. Mire netán megszokná az ember a nyugisabb napokat, már kezdheti is a szokásos éves életét, olyan ez, mint a korán kelés. Vasárnap már kicsit többet tudna aludni az ember, de jön a hétfő...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.