Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dz1989 válasza b4zsi- (#49) üzenetére


dz1989
senior tag

Paraszt vakitás. Azt sem tudja mit tud de lehet vele villógni. Tulságosan fogyasztói társadalom vagyunk.

Az iPhone tulajdonosok nagyrésze(tisztelet a kivétel :) ) sem tudják a pl.: hadves-szoftver összhangot.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#52) M5Norbi válasza alfaromeo33 (#43) üzenetére


M5Norbi
őstag

Elfogadom nem láttam élőben még.

Hát ja a Nokia ebben nagyon jó. A többi csak nem rossz. Az N95 8Gb-om kamerája jobb volt mint az SGS-é.
Nem mondom hogy óriási a differencia de azért van.

b4zsi- : Én egyetértek hogy ezek hasznosabbak (van akinek) de így is rekord eladásokat produkál.

És aki utálja a Samut annak lehetne mirhából és tömjénből és fotózhat akárhogy akkor sem venné meg.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#53) MartOOn válasza milanmylo (#29) üzenetére


MartOOn
addikt

ok. csak abban meg wp van... kösz nem....

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#54) Kasya válasza MartOOn (#53) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tehat akkor nem letezik :D

Bar mar mondta valaki korabban, hogy halott rendszer :N

(#55) myckie2 válasza swayze (#25) üzenetére


myckie2
őstag

Mert a többi gyártó mit csinál? Apple? Egyetlen formatervvel dolgoznak már 2007 óta. Htc? A ONE óta ők is csak egyetlen formatervet ismernek. Nokia? Na náluk se sok a változatosság. A Samsung most kezdett visszamenni az S2 stílushoz. Őszintén mit vársz tőlük?

(#56) moleculez


moleculez
veterán

De tényleg, minek úgy is megveszik, többen mint az s4-t.
amúgy a 925 kellemesen vékony mégis van benne OIS.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#57) MartOOn válasza Kasya (#54) üzenetére


MartOOn
addikt

Szamomra mintha nem is letezne... :P

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#58) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A Samsungnak mindig is fontosabb volt a divat mint a valódi innovációk...

(#59) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Gondolom Xenon sem lesz.

valami

(#60) Ali G.


Ali G.
senior tag

nem tudják megcsinálni a vékony optikai képstabilizátort :D

(#61) macskea válasza moleculez (#56) üzenetére


macskea
őstag

Engem például egyáltalán nem zavar, ha egy márkának van arculata. Azért persze lehessen megkülönböztetni a különböző modelleket, de azt is lehessen felismerni, hogy az egy adott gyártó terméke. Nem vennék Samsungot, épp az android miatt, de szerintem az android világ legszebb telefonjait csinálják, eltekintve néhány design telitalálattól, mint a Dell Venue vagy az Acer Cloudmobile. Az utóbbinál viszont én nem látok semmi következetességet a design téren. :-) Szóval ott akkor egyszer szerencséjük volt, de nem számítok hasonlóan szép Acerekre.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#62) #31733248 válasza migabi24 (#34) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#34) migabi24

"Igazad van 1mm vastagodás nem ér meg egy képstabit :-)"

Nekem nem. A szoftveres képstabilizátor így is van benne és a telefon kitűnő képeket készít. A GSMArena például egy vaktesztet csinált, ahol az olvasókkal megszavaztatta, melyik telefon fényképei tetszik nekik legjobban a tesztben szereplők közül. Íme a beszédes végeredmény:

(#38) Kasya

Persze, ízlések és pofonok... A WP-s Nokiák például nekem nagyon nem tetszenek, túl nehezek és a fél collal kisebb képátlójú telefonjaik vannak olyan széles, de vastagabb házban, mint az S4-é.

(#63) alfaromeo33 válasza macskea (#61) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

A Samsung csinálja a legszebb droidos fonokat??? :DD :DDD :DDD
Jó persze, látom, hogy ott van az, hogy SZERINTEM.
De azért ez mégis erősen vicces kijelentés volt. Inkább a legunalmasabb és bazáribb kinézetű droidokat. Mondom ezt nem éppen középkategóriás Samsung tulajaként.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#64) Kasya válasza alfaromeo33 (#63) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sok embernek tetszik az, hogy milyen vekony megjelenest es kavat tudnak tervezni.

Meg ne feledd: ezt a format a termeszet ihlette, tehat minden modellre rakell huzni, mert a termeszet nem hazudoik ;]

(#65) macskea válasza alfaromeo33 (#63) üzenetére


macskea
őstag

Megpróbáltam felidézni hogy mégis hogy néz ki a többi relatíve ismert gyártó terméke, és egyedül a HTC One 801-et sikerült felidézni, megmondom őszintén fogalmam sincs hogy épp hogy néz ki egy aktuális Motorola, egy LG meg pláne, valószínűleg azért mert sehogy. Bár az is igaz, hogy a tapitelefon világban azért elég szűk a mozgástér, a kijelző alatt/felett van 10-10 millimétered hogy kialakítsd a brand identity-t meg hogy azon nézzen is ki valahogy, szóval lehet hogy a Samsung csak a vakok között lett félszeműként király. Mindenesetre a kínálata nagyon koherens, és ez nekem nagyon szimpatikus. :-)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#66) papi77 válasza alfaromeo33 (#43) üzenetére


papi77
addikt

Azért néhány szoftver frissítéssel lehet előrébb jutni...

legújabb kamerateszt

Az első: NOKIA 1611

(#67) Sn00k válasza papi77 (#66) üzenetére


Sn00k
veterán

Ez a végeredmény meglepett, eddig nem ez az eredmény volt látható korábbi tesztekben... :U

Mondjuk, ha jól tudom, talán a Z1-hez jött azóta valami kamera update, de akkor is meglepő a végeredmény több telefonnál is. :Y

3njoy the Lif3

(#68) Paul119 válasza alfaromeo33 (#43) üzenetére


Paul119
addikt

Igen, főleg esti képeken vagy sötétebbeken látni, de a nappaliakkal nincs baj ,samu kamerája meg néha a képeket vissza nézve erősebb fénynél beég(s3,Z tulaj :B)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#69) myckie2 válasza alfaromeo33 (#63) üzenetére


myckie2
őstag

Akkor miért vetted meg? :F

(#70) papi77 válasza Sn00k (#67) üzenetére


papi77
addikt

Igen én is csodálkoztam.
Mondjuk nekem G2-m van,de meg vagyok elégedve a képminőségével!

Az első: NOKIA 1611

(#71) Sn00k válasza papi77 (#70) üzenetére


Sn00k
veterán

Mondjuk én a 4 oldalon a templomos képnél az I5s raktam volna az első helyre, majd G2 és utána a többi. Szerintem tök egyértelmű, hogy pl: ott az I5s képe a legjobb.

3njoy the Lif3

(#72) G-Guts válasza M5Norbi (#52) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Az én SGS-m mérföldekkel jobb képeket készít, mint az N82-m, ezért a tiednek lehet, hogy valami kamera baja van/volt.

(#73) kolosanyi válasza papi77 (#66) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezesetben duplán jár a dádá a Sonynak. Ha összeraknak egy ilyen szuper kamerát, akkor menjenek a búsba a bétás kameraszoftverükkel. Viszont öröm, hogy nem felejtettek el kamerás telefont csinálni.

(#74) Danny750 válasza kolosanyi (#73) üzenetére


Danny750
őstag

Ebben teljesen igazad van, bár a Sony utólag mindig javít a kamerán.. :U

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#75) alfaromeo33 válasza myckie2 (#69) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Azért mert tudásban ez nyújta azt amit elvárok. ;) :K

A Z1-re visszatérve, ez már tényleg sokkal jobb mint a régebbi tesztek :R

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#76) falijja


falijja
őstag

Legalább az LG beletette a g2 be samu meg még az s5 be se fogja... :(

(#77) kolosanyi válasza Danny750 (#74) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ebben nem vagyok kompetens. Nekem tőlük csak ez a típus volt nagyon régen:

Elhiszem, hogy javítanak rajta, akkor ezek szerint érdemes később is utánanézni a Sony cuccoknak kamera tekintetben, ha valakinek ez ügydöntő erejű.

[ Szerkesztve ]

(#78) #31733248 válasza alfaromeo33 (#63) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#63) alfaromeo33

Nekem bejönnek a Samsung formatervei és ahogyan elnézem, a piac is visszaigazolta őket. Például az S4, vagy a Note 3 célszerű kialakítású, szép telefonok. Az anyaghasználattal is elégedett vagyok, sokat használom és tok nélkül hordom a telefont, de olyan, mintha teljesen új lenne. A legrondábbnak a Nokia telefonjait tartom, de mint tudjuk, ízlések és pofonok...

(#71) Sn00k

"Mondjuk én a 4 oldalon a templomos képnél az I5s raktam volna az első helyre, majd G2 és utána a többi."

Csakhogy nem egyetlen éjszakai fotó alapján mondtak véleményt...

(#79) laci_csk válasza kolosanyi (#77) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ez volt az elso kameras telefonom. De csucs volt anno. Kerestem kameras telot, akkor me'g nem szamitott hogy milyen marka, erre esett a valasztasom. Ez nyitotta meg az utat a SE fele, es azota ott is maradtam. Az a "hatalmas" kepernyo, a "nagyfelbontasu" kamera es az a valoban sok szin (65k)

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#80) alfaromeo33 válasza #31733248 (#78) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Nekem az a gondom vele, hogy már unalmasak a lekerekített sarkok. Illetve ez a lakkozás egy halál. Nagyon szépen repedezik és pattog, de a legfőbb baj vele, hogy úgy csúszik tőle a telefon mint egy korcsolyapálya. Eddig még egy telefonom sem csúszott ki a kezemből használat közben, ez már 2szer is.
Ez az Én véleményem, persze másnak más jön be.
A Note 3 már szimpibb, mivel az leginkább a Galaxy S2 formavilágát örökölte.

Galaxy Note 2

[ Szerkesztve ]

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#81) kolosanyi válasza #31733248 (#78) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ízlésről kár vitatkozni, de én a Lumia 800-am formatervét nagyon szeretem. Baromira elkapták szerintem ezt a dizájnerek. Olyan robusztus, baltával faragott, de a lekerekített oldalai miatt mégis kézbeillő. Én még nem találkoztam olyannal, aki azt mondta volna, hogy nem tetszik neki, mondjuk a kék szín egyeseknek már sok. Én örülök, végre egy nem fekete-fehér cucc.

(#79) laci_csk
Régi szép idők... :)

[ Szerkesztve ]

(#82) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Tényleg csak a profitot fogja csökkenteni..

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#83) Sn00k válasza #31733248 (#78) üzenetére


Sn00k
veterán

Kissé félre értettél , de nem baj :D Nyilván nem a 4. oldal képei alapján hirdettek győztest.

Én arra gondoltam, hogy a 4. oldalon készült képek sorrendje nálam: i5s, g2, majd a többi...

Remélem így már érthető voltam.:DDD

3njoy the Lif3

(#84) #31733248 válasza Sn00k (#83) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#83) Sn00k

"Kissé félre értettél , de nem baj :D Nyilván nem a 4. oldal képei alapján hirdettek győztest."

Arra gondoltam, hogy a 4. oldalon több éjszakai fotó is van, nem csak a templomos, így a telefonok éjszakai teljesítményét több jelenet alapján mérték. Sokszor nehéz dolog megítélni, melyik kép jobb, az éjszakai képek tipikusan ilyenek. Az egyik beég a világosabb részeken, de jól mutatja a sötétebb területeket, a másik pedig pont fordítva. Ezért nem érdemes csupán egy-egy részletet kiragadva vizsgálni az egész kép helyett.

Tovább bonyolítja a dolgot, hogyan számít tisztának a verseny. Automatán fotózunk, vagy belenyúlhatunk a rendszerbe? Az S4 például nem egy éjszakai fotót elég csúnyán beéget a lámpáknál, ha automatán fotózok vele. De ha belenyúlok és csökkentem a fényértéket, akkor mintha nem is ugyanaz a készülék lenne, annyira jó képeket csinál. Más telefonoknál is hasonló a helyzet. Vagy például ott van a záridő kérdése. A 1020, vagy a tesztben referenciagépként szereplő Panasonic akár több másodperces záridőre is képes, így tud részletgazdag képeket lőni, míg a többi telefon nem tud ilyesmit. Igen ám, de ahhoz meg fixálni kell valahogy a telefont, ami a mobiltelefonos fotózásban nem igazán életszerű.

És még folytathatnánk látószöggel, színhűséggel, bemozdulásra való hajlammal, szoftveres extrákkal és egyebekkel. Egy biztos: a tesztben szereplő gépek egyikének sincs szégyenkezni valója (na jó, a HTC erősen kilóg a sorból) a mobilos fényképezésben. Mind jók. A középkategóriás ultrazoom kompaktjaimat (50 ezer körüli kategória tipikusnak mondható paraméterekkel) az esetek nagy többségében lemossa a a telefonom. De például amikor beltérben vakuzni kell, vagy szükség van az ultranagy látószögű optikára, hogy beleférjen a képbe a téma, esetleg a hosszabb záridőre, vagy a nagy zoomra, akkor fordul a helyzet.

(#85) M5Norbi válasza G-Guts (#72) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hát nem tudom szerintem semmi baja. Nem csinál rossz képeket csak szerintem az N95 8 Gb is volt legalább ilyen jó. Az SGS en pl ugye vaku sincs.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#86) Sn00k válasza #31733248 (#84) üzenetére


Sn00k
veterán

Igen. Egyetértek ;]

3njoy the Lif3

(#87) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Én személy szerint sajnálom, hogy a kamerán spórolnak.

(#88) MR007RM


MR007RM
addikt

Én el vagyok a mostani vastag telefonommal, míg valamelyik gyártó egyszer csak jól meg nem szopatja a többit egy 808PV vastagságú, szenzor és érzékelőpárossal ellátott változattal + optikai képstabi stb.....meg a többi finomság. :D Addig meg csak mosolygok az erőlködéseiken és a kiváltott panaszáradaton.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#89) Quasi_modo válasza MR007RM (#88) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Legalább nem vágja el a kezedet. (Kezünket.)

valami

(#90) asto


asto
csendes tag

Kinézetet tekintve a Samsung csinálja a lehető legrondább telefonokat. Nagyon ronda például a Galaxy S3, S4...
A Nokia telefonoknak van a legszebb külseje.

Ettől függetlenül a Samsungnak meg van az a létfontosságú előnye, hogy cserélhető/bővíthető az akkumulátor.

(#91) asto


asto
csendes tag

Nagy hiba, hogy nem raknak bele képstabilizátort! (Főleg ha az indok a vastagság, mert az nevetséges.) Remélem legalább az FM rádiót belerakják.

Csak a birkáknak fontos, hogy a telefon minél vékonyabb legyen. Ezek az emberek képesek feláldozni a vékonyságért cserébe a hasznos funkciókat is, mint például az OIS. Ennél már csak az rosszabb, ha a gyártók az ilyen emberekre hallgatnak, és rossz telefont gyártanak. (Az ilyen emberek akadályozzák a fejlődést.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.