Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Pont az, hogy GPU limit nem lesz, nem?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) GAI válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ja igaz... péntek van :DDD

(#3) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Üdv!
A gond ezzel annyi, hogy 939-es lapokban nem biztos a működése. Érdemes kipróbálnod, ha NF4 Ultra/SLI chipes lappal próbálkozol. Ezen a vonalon pont ez az ami ajánlott.

Tapasztalatok alapján a GTX4xx, Radeonból pedig a HD5xxx széria az ami gond nélkül megy nForce 4 mellett.
HD6950-et AT8 32X-ben sikerült életre kelteni, de a HD7950 már nem ment abban sem.
Ez még Ati chipes lap, név szerint Xpress 3200. Persze kevés köze van hozzá, hogy pont ebben ment, de mindkettő chipet érdemes megpróbálnod előtte, nehogy a végén derüljön ki, ha esetleg gondban lennének.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#4) GAI válasza czundermák (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát majd kiderül... egy másik 780 a cégnél gond nélkül megy egy ezer éves workstation gépben, igaz az Intel alapú. Ha az AMD-s chipsetekkel gond lesz, akkor majd fájó szívvel dorngrade-elek GTX480-ra :(

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Czundermák jól mondja!
Azok a lapok amik PCIe 1.x-et támogatnak csak a Radeon 4890-ig illetve a GTX200-as szériáig működnek....
Ez alól csak nagyon kevés alaplap képez kivételt, iylen pl S939-nél a DFI LANParty UT CFX3200-DR/G
775-nél szerencsére már könyebb lesz a helyzeted, de mindenképp PCIe2.0-s lapot válassz...
Még gond lehet az AM2-es széria....
illetve Czundermák még se mondja jól, mert az NF4-NF500 és a Zintel 945/965/975X sem szereti már az 5000-es szériát sem :( csak a 4000 és a GTX200 :R
És akkor szerk sok:
Nem chipsett függő a dolog, hanem hogy ezek a lapok az esetek nagy többségében kevés kakót adnak le a kártyáknak, és ezért nem adnak képet, viszont néhány alaplap gyártó, ki más ha nem a DFI :D kicsit jobban oda tud pörkölni a kártyáknak :)

[ Szerkesztve ]

(#6) GAI válasza bacsis (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez csak azért furcsa számomra, mert a tápellátási problémákat pont hogy nem a lapoknak kéne megoldani, hanem a kártyáknak, vagyis úgy kéne felépíteni a tápellátásukat, hogy öreg PCIE foglalatban is menjenek, és a maradék energiát a 6/8 tűs tápcsatikból nyerjék. Ez lenne a visszafelé kompatibilitás egyik fontos pontja. Vannak OEM kártyák, ahol erre nem fordítottak figyelmet, hiszen kizárólag ismert konfigurációjú gépekbe szerelték őket. Jó példa erre a cikkemben is szereplő GeForce GT 230-as Fujitsu-Siemens kártya, mely a G92-es GPU-ra épül, de nem kapott tápcsatlakozót, így csak PCIE 2.0 alaplapokban működik. De egy dobozos kártyának, ezen belül is főleg egy refkártyának kutya kötelessége lenne úgy megépülni, hogy PCIE 1.x lapban is működjön. A cégnél egy ref GTX780-at sikeresen beüzemeltünk egy ősöreg Fujitsu Celsius workstation gépben, amiben még biztos, hogy 1.x-es PCIE volt. Csak remélni tudom, hogy az AMD-s konfigokkal sem lesz gond, de majd kiderül.

(#7) bacsis válasza GAI (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

meg is oldották, ne felejtsd el hoyg a fentebb említett kártyák már PCIe2.0-sok :) de már a Raeon 3000-es széria is ;)
Sajna pont a HD5000-es és az Nvidia 400-as szériánál volt valami variálás... erről van dokumentálás is amit megpróbálok neked előkeresni :R
jahh a GT430 amúgy megy még :DDD
Sajna amúgy ne számíts túl sok jóra, mert lényegéebn S939-es AMD-s lapok közül iszonyatosan sokkal próbálkoztam,s csak egyedül a fentebb említett DFI-vel nem volt gond.. érdekes hogy nálam az Abit AT8-32X sem ment a HD5850-el :U

Szerk:
Meg is van:
eccer
kéccer
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8) GAI válasza bacsis (#7) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát kiderül... szomorú lennék ha csak polcdísznek menne a 780Ti :DDD

(#9) bacsis válasza GAI (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 775-ös procikat már tudnád azzal tesztelni :)) :DDD :R

(#10) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Lehet ilyen lap kéne, ennek lehet adni extra PCIE powert...

(#11) GAI válasza bacsis (#9) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

775-nél is gondban leszek, mert ahogy nézem nincs olyan alaplap, ami egyszerre tud 1600-as FSB-t a nagy Core2 Quadoknak, és 533-as FSB-t a legelső Celeronoknak... :( Szóval ott is kelleni fog egy régebbi lap a régebbi P4 alapú prociknak, és azzal is előjöhet ez a probléma.

(#12) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hmmm egy próbát megér... igaz a DFI-men is van alaplapi tápcsati de ilyen esetben nem próbáltam...
úgy próbáltam hogy Quad SLI-t hajtottam 2db 7950GX2 személyében úgy hogy ráraktam az alaplapra a tápot és nélküle is de nem votl semmi különbség, így nem használtam :DDD de lehet ilyen esetben jó lenne :D
Húú figyi az Asus-nak mintha lenne olyan X48-as lapja ami támogatja a QX9770-et is, meg az 533-as hurka celeronokat is :R

(#13) GAI válasza bacsis (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na az jó lenne, mert nem kéne 975X-es lapot vadásznom... utána nézek :)

(#14) bacsis válasza GAI (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd jelezz ám mire jutottál :R

(#15) GAI válasza bacsis (#14) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát eddig amit megnéztem ott mind 800 MHz volt a minimális FSB amit írtak... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.