Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) docker


docker
csendes tag

Végre megérkezett egy 256GB SSD-s példány. A kijelzője makulátlan. Még eddig nem volt sok időm tesztelgetni, de eddig nagyon tetszik. Hangját még nem hallottam.

Olyan kérésem lenne, hogy van-e beépített túltöltést akadályozó elektronika? (Mármint ha eléri a teljes töltöttséget automatikusan elkezd kisülni.) Menne azért töltőről bőven.

[ Szerkesztve ]

(#102) QwErTy42 válasza docker (#101) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Hol találtál ilyen verziót?

Azt hittem, hogy már sehol sincs.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#103) docker válasza QwErTy42 (#102) üzenetére


docker
csendes tag

Egy pár napig itt rendelhető volt.

(#104) Petykó78 válasza QwErTy42 (#102) üzenetére


Petykó78
tag

Szia!

Miért ragaszkodsz a gyárilag beépített SSD-hez? Kb. 3,5 perc a HDD csere ebben a típusban. Ezért választottam ezt a gépet, külön vásárolt SSD-vel.
Egy feltétel van, esetleges garanciális ügyintézéshez vissza kell szerelni a HDD-t. Üzletben ajánlották ezt a megoldást.

(#105) QwErTy42 válasza Petykó78 (#104) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Mert a legtöbb embernek ez probléma. Ha meg boltban kellene cseréltetni, az sokba kerül.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#106) ozsvar válasza docker (#101) üzenetére


ozsvar
tag

Túltölteni nem tudod, ez OS független, az akkuba épített chip figyel rá. Amire te gondolsz, az a Fujitsu Battery Utility, abban beállítható, hogy mindig 100%-ig töltse (akár 90% töltöttség felett is), vagy max 80%-ig töltse, és hagyja is valameddig merülni (így kevesebb az cellák terhelése, kevesebb a töltési ciklus). Utóbbival nyerhető egy kis plusz akksi élettartam, ha nem olyan fontos a maximum akku kapacitás.
Gyári SSD-vel valóban nem éri meg, közel dupla áron adják hozzá, mint ha magad cserélnéd, és akkor még a plusz HDD-t sem tarthatod meg. Amúgy kíváncsiságképp, milyen SSD-t tesznek bele gyárilag?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#107) #22145024


#22145024
törölt tag

tekintve, hogy ez a modell gyakorlatilag megszűnt, van esély, hogy az utód minden gond nélkül megy majd win7-tel?

(#108) ozsvar válasza #22145024 (#107) üzenetére


ozsvar
tag

Én már azon is meglepődtem, hogy ez a típus (Broadwell chipset) támogatott. Akadálya nem lenne, hogy a következő generációt is támogassák (Skylake), mert pl. Lenovo-nál is láttam win7-es drivereket hozzá. Majd az üzleti érdekek fogják eldönteni..
(Legrosszabb esetben teszel fel egy 8.1-et ClassicShell-lel, eleinte erre is azt akartam, amíg nem vettem észre a win7-es driver dvd-t. :DDD )

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#109) #22145024 válasza ozsvar (#108) üzenetére


#22145024
törölt tag

nem túl bíztató... :D
Nem szeretnék egy még nagyobb backdoort a gépen tudni, csak ezért maradnék a win7-nél. Meg azzal tudom, hogy megy minden, amit használok.
Ha nem sikerül megcsípnem egy régit, akkor majd fórumozgatok, hogy a skylake-kel van-e ilyen lehetőség.

(#110) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

A555G-m van, SSD-vel (gyárilag). Az lenne a kérdésem, hogy Nektek mennyit megy a ventillátor? Még tesztelem, de úgy néz ki, hogy ha csak az op rsz.-t (Linux Mint) elindítom és semmit nem csinálok rajta, időnként akkor is megy a hűtőventillátor. proci 46-49 fokos.

Normális ez? Nálatok is sokat megy a ventillátor? (és halknak sem mondanám...)

(#111) Petykó78 válasza Lasersailing (#110) üzenetére


Petykó78
tag

Szia!

Múltkor mértem, 39-40 fokot mutatott az Aida csak Win10 oprendszer futtatásakor. Böngészéskor, Office használatakor bekapcsol néha, de nem mondanám nagyon halknak. Win telepítéskor viszont majdnem szétdurrant a fejem, úgy zúgott.
Biosban be tudod állítani a csendes módot, akkor valóban csendben van.

(#112) Lasersailing válasza Petykó78 (#111) üzenetére


Lasersailing
senior tag

szia,

köszönöm a válaszodat!

Azt elfelejtettem írni, hogy BIOS-ban már most is csendes üzemmódra van kapcsolva, bár sok különbséget nem tapasztaltam, amikor átállítottam "nem csendesre". (most nincs nálam a gép, nem emlékszem a pontos nevére)

Ezek szerint nálad, ha csak az op. rsz. megy, és csendesre van állítva, akkor nem hallatszik a hűtés zaja?

(#113) Petykó78 válasza Lasersailing (#112) üzenetére


Petykó78
tag

Igen, nálam csendes módban nincs ventillátor zaj. Viszont csupaszon, csak op rendszerrel nálad 46 fok, nálam 38-39. Nem tudom ennek mi az oka és számít-e egyáltalán.
Viszont egyáltalán nincs meghajtva a gép, nincs is sok oka hűteni magát. Semmi játék vagy multimédia. Csak böngészés, ill. Office (ppt, word, excel.)

(#114) Lasersailing válasza Petykó78 (#113) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Részben megnyugtattál:
Mivel írtad, hogy win10 alatt nem pörög a ventillátor ma huzamosabb ideig használtam WIN7 alatt (Win10-em nincsen). És alapból nem pörgött egyáltalán, 1 youtube videótól sem. Amikor négy youtube videót egyszerre játszott le (némán), akkor kezdett el pörögni.

Amint visszalépek linuxba ismét rendszerint elkezdi hűteni.

Win7 alatt 39 fokos a proci, linux alatt meg 49 fokos. És 50-nél kapcsol be a hűtőventillátor.

Szóval nem a gépem rossz, hanem a linux-on kell valamit állítanom...

Köszönöm a segítségedet!

(#115) Petykó78 válasza Lasersailing (#114) üzenetére


Petykó78
tag

Igazán nincs mit. Örülök, hogy nem a géppel van gond.

(#116) Gaba#10


Gaba#10
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tudja a problémámra a megoldást.
Másfél hónapja vásároltam egy Lifebook A555 gépet. Windows 10 Home, 64 bites rendszer van a gépen.
A problémám a következő. Nem akar csatlakozni a hálózathoz a gép wifin keresztül. Pontosabban kapcsolódik, de csak másodpercekre, aztán ledob, és ez folyamatosan így megy. Egyetlen megoldás van, ha a gép bekapcsolása után újraindítom a routert. Akkor működik a wifi a gépen rendesen.
A vásárlás után már volt ilyen problémám, akkor valahogy megoldottam, aztán most megint előjött, és nem tudok vele mit kezdeni. Elvileg le van töltve a legfrissebb wifi driver is a hivatalos weboldalról, hálókártya működik, stb.
A router folyamatos újraindítása pedig azért problémás, mert Angliában élek, egy közös lakásban. A routert pedig az itteni szolgáltató adja, és állította be. Egyébként az összes többi eszközön (telefonok, tabletek, pc, laptopok) megfelelően működik a wifis csatlakozás a háztartásban, csak ezzel a laptoppal van gondom.
Először, amikor megoldottam, akkor is letöltöttem több eszközillesztő programot, és valamelyik megoldotta, de most semmi. És nagyon frusztráló a dolog.
Elnézést, ha valami baromságot írtam, avatatlan vagyok a témában, csak egy teljesen átlagfelhasználó.

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#117) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Lehet a Fujitsu lesz a következő laptopom.Ár/érték arányban nagyon jó.És sok tesztben is ajánlják!
A kérdésem az lenne játékra mennyire használható?!WOT-al szoktam játszani.A régebbi notim Asus K53ta volt Radeon HD 6620,6650 kártyával.Azon simán futott.Természetesen nem high beállításon.
Valamint ami aggasztó,hogy a Windows 10 elég problémás a notin.Amint olvasom.Ez lesz esetleg javítva?Vagy mire lehet számítani?Már régóta Win 8-at és,mostanában 10-et használtam.És nem akarok visszalépni Win 7-re.

Köszi! :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#118) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

3 hónapja vettem Fujitsu A555G típusú laptopot. Sajnos az én tapasztalatom szembe megy az általános véleményekkel. Persze lehet, hogy csak nekem volt balszerencsém...:
- Kijelzője szép (IPS), de jobb alsó sarokban erősebben, bal alsó sarokban kisebb mértékben bevilágítás tapasztalható.
- Hűtőventillátor kifejezetten hangosan üzemel (BIOS „silent” üzemmódban is) – 3 éves Dell Latitude 6430-as céges laptophoz viszonyítva
- 3 hónap alatt háromszor volt szervizben(!)
- A szervizbe ugyanazzal a problémával kétszer kellett egy hét alatt bevinnem a laptopot. Másodszorra 1 hét alatt cseréltek alaplapot (Serco).
- A jövőben más hivatalos szervizbe (pl. albacomp, aksys) viszem ha szükség lesz rá (ahol remélhetőleg elsőre kijavítják a hibát)
- eddigiek alapján erősen tartok tőle, hogy lesz még szervizben…

Ha ma vennék rászánnék még ~100 eFt-ot és vennék egy jobb minőségű laptopot. Én többet vártam ~250e Ft-ért...

(#119) bonto


bonto
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnem a segitsegeteket kerni. 2 hete van meg a notebook. Win 7 es 10 alatt is eleg zavaroan kapcsolgat fel le a ventillator. Uresjaratban nincs hangja, viszont ha megnyitok pl. egy bongeszofulet, gorgetek, vagy barmire kattintok egy 5 mp-re felporog majd lekapcsol. Uresjaratban a proci 45 fokos, ha megnyitok egy programot egy masodpercre felgrik a homerseklet 57 fokra majd utana egybol visszaall 45re, de ugye ilyenkor mar kapcsol a ventillator. Eleg zavaro minden kattintas utan hallani a porgo ventillatort. Ez a jelenseg masnal is jelentkezik? Kiegyensulyozott energiasema van beallitva passziv hutesi hazirenddel. Energiatakarekos modban nem csinalja viszont ott nem is emel orajelet csak a minimumon dolgozik igy eleg lassu a bongeszes is.
Ha tudtok errol valami infot kerlek szoljatok, hogy ez a helyes mukodes vagy forduljak szervizhez.

Koszonom

(#120) Petykó78 válasza bonto (#119) üzenetére


Petykó78
tag

Szia!

Nálam is hasonló a helyzet. Win10, szinte csak böngészésre használt, néha MS Office.
Felpörög a venti, aztán le is áll. Függetlenül attól, hogy BIOS-ban normál vagy csendes módra van állítva.
Ez szerintem ilyen, én ennyiben is hagytam a dolgot, ami nem jelenti azt, hogy ez a helyes működés.
Ha viszont te jobban belemennél a dologba, és megtalálnád az okát, oszd meg velünk légyszi.

(#121) ozsvar


ozsvar
tag

Nálam is ugyanez a helyzet, bár tudom, korábban azt írtam, hogy szerintem tök csendes. Az igazság az, hogy minimális háttérzaj mindig adódik a munkahelyemen, így igazából sokáig fel sem tűnt, hogy gyakran felpörög a venti. Otthon, síri csendben vettem észre a hangját, amikor épp háttérzene sem szólt, ami azért nálam elég ritka..
Szóval igen, aki a valóban baromi csendes (értsd.: terhelés alatt 0dB) notikhoz szokott, annak ez a modell csalódás lesz. Egyébként szerintem nem zavaró, mert nem hangos (a legtöbb notinak ilyesmi az alaphangja).Kb. másfél órája backup-ot csinálok, 7zip tömörítéssel 60-80%-os CPU terheléssel, és alapjáraton megy a hűtés, nem meleg a gép, és szerintem egyáltalán nem zavaró a hangja..
Amivel lehet trükközni, hogy csinálsz egy csendes energia profilt, ahol a processzor sebességet visszább veszed (aidával kimatekozod, hogy hány %-os teljesítmény hány MHz-nek és hány C-foknak felel meg), és ezzel lehet redukálhatod a felpörgések számát.

Plusz egy adalék. Kicsit csalódott voltam, mikor a friss Win7-es telepítés után 100%-os akksival kb 2 órát bírt a gép átlagos használattal (wifi + max fényerő, gyenge terheléssel). Egy darabig variáltam az energia profilokkal (Win alatt az ECO profillal valami nem stimmelt), de csak nem lett jobb. Aztán lejött az új Catalyst driver pakk, amitől teljesen megőrült a kijelzőkezelése. (A rádugott fullHD monitort 1024x768-ban hajtotta, feljebb nem engedte, újraindításkor már csak a gép kijelzőjét használta, de azt is VGA módban. Átállítottam fullHD-ra, ekkor kérte, hogy indítsam újra. Megtettem, bejött az asztal, Aero kikapcsolva, aztán egyszer csak bekapcsolt az Aero is, majd kérte az újraindítást. És ez ismétlődött, amíg le nem töröltem mind az Intel, mind az AMD drivereket, és vissza nem tettem a gyáriakat. Ekkor "jó" lett pár napra. Majd egy szép napon, egy ügyfélnél bekapcsoltam a gépet, ami megint bebootolt 1024x768-ban, majd elfeketedett, és jött a kék halál..) Na ekkor gyalultam le teljesen, és tettem rá egy dobozos Win 8.1-et, és lám, azóta minden tök jól működik. Sőt, 4 és fél órát vígan kibír a masina hasonló beállításokkal, szóval maradok 8.1-es felhasználó.. Kicsit olyan érzésem volt, hogy ez a chipset (+a 2 VGA) Win7 alatt a még éppen támogatott (megírjuk valahogy, aztán vagy jó, vagy meg nem), 8.1 alatt pedig teljesen korrekt..

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#122) bonto


bonto
csendes tag

Sziasztok!

Pár beállítással most már szépen csendben teszi a dolgát.
BIOS-ban silent mode.
Windowsban: Energiatakarékos séma, passzív hűtés házirend, processzornál minimális teljesítmény 55%. Így üresjáratban az alapórajel 1,28 Ghz, ami elég fürge minden feladatra, a gyári 0,77 Ghz-hez képest pedig alig fogyaszt többet(0,1V-al emeli a feszt). Melegedés is szinte elhanyagolható. Ha valamihez kell a kraft akkor meg amúgy is megemeli az órajelet. Üzemidőben nem tapasztaltam csökkenést.

(#123) Petykó78 válasza bonto (#122) üzenetére


Petykó78
tag

Köszönöm szépen a tippet, kipróbálom a beállítást.

(#124) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok! Nagy a csend errefelé. Most lettem én is egy ilyen kis ketyere boldog tulajdonosa.

Szeretném megkérdezni, jutottatok-e valamire a ventillátorral? Kicsit nekem is zajosnak tűnik - beállítottam a fenti beállításokat, de sok hasznát nem látom.

A másik kérdésem az USB 3.0. Telepítéskor rögtön adódott egy problémám - valami cd-dvd meghajtót reklamált a Win 7. Pedig USB-ről telepítettem volna. A BIOS-ban le kellett tiltanom az USB 3.0.-át, és csak úgy vette be az installt. Most visszakapcsoltam, erre az egér már nem is működik. Furcsa...

Aztán most a venti pörög, akkor is, ha csak a böngésző van megnyitva. A géphez mellékelt lemezt használtam a driverek telepítésére, lehet, hogy felment egy-két haszontalan, terhelő valami is?

(#125) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#124) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Újra itt, sajnos nem nagyon pörög a topik :(

Egy újraindítás megtette a hatását, most már valóban nem pörög fel annyit, nagy köszönet a beállítási tippekért!! Most Win 10 van fent, nem érzek különbséget ilyen szempontból 7 és 10 között. Csendben van, igaz, nem játszom rajta, az is igaz.

(#126) 52utas


52utas
csendes tag

Üdv mindenkinek milyen RAM megy ebben sima DDR 3 vagy vagy kl tipikus
Koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.