Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121) ozsvar


ozsvar
tag

Nálam is ugyanez a helyzet, bár tudom, korábban azt írtam, hogy szerintem tök csendes. Az igazság az, hogy minimális háttérzaj mindig adódik a munkahelyemen, így igazából sokáig fel sem tűnt, hogy gyakran felpörög a venti. Otthon, síri csendben vettem észre a hangját, amikor épp háttérzene sem szólt, ami azért nálam elég ritka..
Szóval igen, aki a valóban baromi csendes (értsd.: terhelés alatt 0dB) notikhoz szokott, annak ez a modell csalódás lesz. Egyébként szerintem nem zavaró, mert nem hangos (a legtöbb notinak ilyesmi az alaphangja).Kb. másfél órája backup-ot csinálok, 7zip tömörítéssel 60-80%-os CPU terheléssel, és alapjáraton megy a hűtés, nem meleg a gép, és szerintem egyáltalán nem zavaró a hangja..
Amivel lehet trükközni, hogy csinálsz egy csendes energia profilt, ahol a processzor sebességet visszább veszed (aidával kimatekozod, hogy hány %-os teljesítmény hány MHz-nek és hány C-foknak felel meg), és ezzel lehet redukálhatod a felpörgések számát.

Plusz egy adalék. Kicsit csalódott voltam, mikor a friss Win7-es telepítés után 100%-os akksival kb 2 órát bírt a gép átlagos használattal (wifi + max fényerő, gyenge terheléssel). Egy darabig variáltam az energia profilokkal (Win alatt az ECO profillal valami nem stimmelt), de csak nem lett jobb. Aztán lejött az új Catalyst driver pakk, amitől teljesen megőrült a kijelzőkezelése. (A rádugott fullHD monitort 1024x768-ban hajtotta, feljebb nem engedte, újraindításkor már csak a gép kijelzőjét használta, de azt is VGA módban. Átállítottam fullHD-ra, ekkor kérte, hogy indítsam újra. Megtettem, bejött az asztal, Aero kikapcsolva, aztán egyszer csak bekapcsolt az Aero is, majd kérte az újraindítást. És ez ismétlődött, amíg le nem töröltem mind az Intel, mind az AMD drivereket, és vissza nem tettem a gyáriakat. Ekkor "jó" lett pár napra. Majd egy szép napon, egy ügyfélnél bekapcsoltam a gépet, ami megint bebootolt 1024x768-ban, majd elfeketedett, és jött a kék halál..) Na ekkor gyalultam le teljesen, és tettem rá egy dobozos Win 8.1-et, és lám, azóta minden tök jól működik. Sőt, 4 és fél órát vígan kibír a masina hasonló beállításokkal, szóval maradok 8.1-es felhasználó.. Kicsit olyan érzésem volt, hogy ez a chipset (+a 2 VGA) Win7 alatt a még éppen támogatott (megírjuk valahogy, aztán vagy jó, vagy meg nem), 8.1 alatt pedig teljesen korrekt..

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.