Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

Jó, valaki gyárban ennyiért raklapozik és tonnákat mozgat meg. Ennek fényében nem is olyan rossz ez. Amúgy meg mint általában a közoktatásban semmit, úgy ezt sem ellenőrzik hogy te most kimész-e a családhoz. A papírmunkát meg kötelező benntartózkodás idején beütemezed két film közé.

(#2) elithun


elithun
őstag

Engem meglep, hogy ennyire nem támogatottak ezek szakmák, mint a tanár, egészségügyi dolgozók, stb.
Én gondoltam informatika tanárnak menni, de biztos, hogy mielőtt tanári pályára állok előtte programozásból szedem meg magam. Utána meglátom hobbiból érdekel-e.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#3) Lauda


Lauda
félisten

A nővérhisztiknél azt szoktam mondani, mikor a nővér utat választottad is ugyan ilyen szar volt a helyzet. Tehát ezt választottad. Tanároknál nem ez a helyzet?

(#4) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

"6 hetes nyári szabadságot mindenki irigyli." Meg az őszi, téli, tavaszi, sí etc. szünetek.

(#5) Viktor77 válasza Lauda (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Igazad van. Senki ne válassza a tanári hivatást, a gyerekedet meg majd megtanítod te a kémiára-biológiára.
Nővérnek se menjen senki, ellátod te magad.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Viktor77 válasza Evil Snowman (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Cserébe otthon, szabadidőben dolgozatokat javítasz, órarendeket állítasz össze, stb. Van tanár ismerősöm, meséli.
Azt mondta, hogy elmegy CBA-ba árufeltöltőnek, mert ott ha kilép a munkahely ajtaján, akkor másnapig nem kell még rágondolnia sem.
Ja, majd' másfélszer annyi fizuért.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Fred23 válasza Lauda (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mindegyiknél, de főként a tanároknál folyamatos átalakítás van különféle ígéretekkel a rendszerváltás óta. Szóval hitkérdés is, és mindig vannak lelkes fiatalok világmegváltó tervekkel, akik azt is elhiszik, hogy majd nekik is jobb lesz már jövőre, vagy 5 év múlva. Más tészta, hogy mintha egyre nagyobb naivitásra vallana tanárnak vagy nővérnek menni önként.

[ Szerkesztve ]

(#8) total90


total90
veterán

Nagybácsi most meg nyugdíjba, tanár volt egy szegedi (kissé lepukkant) általános iskolában. Ő soha nem panaszkodott a fizetésére, élete értelme volt a tanítás.... és én a fizetését látván nem mondanám, hogy rosszul keresett, sőt.
Igazából a fizetés igen relatív dolog, attól függ milyenek az igények.

Ami a szabadságot illeti... 6 hét nyári szünet, plusz tél, tavasz, anyámkínja, ünnepek. Egy tanár átlagosan 30%-al többet van szabin, mint más.
Itt sokan mondják, hogy de otthon is is rá kell dolgozni. Nagybácsim érdekes módon el tudott intézni mindent, amíg az iskolába volt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) zsolt501 válasza Lauda (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Majd akkor se sírj, ha nem lesz valamelyik hozzátartozód vagy te magad ellátva a a kórházban, vagy a gyerekedet nem tanítja senki, mert bizony ebbe az irányba haladunk.

Az egyik ismerősöm rendőr volt, most kamionozik külföldön, vajon miért?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10) pentiumboi válasza Lauda (#3) üzenetére


pentiumboi
csendes tag

+1

Az elmúlt 50 évből egyszer se emlékszem arra, hogy bármikor hír lett volna, hogy jól keresnek a pedagógusok. Ellenben más "siker" szakmákkal kapcsolatosan az ember azt hallja, hogy azért általában nem keresnek rosszul pl. jogászok, közgazdászok, banki szakemberek stb.

Ezek után, ha valaki ennek tudatában jelentkezik tanító/tanár képzésre, és utána csodálkozik, hogy a pénz nem annyi amennyi, az elég epic fail ... nyilvános információkról beszélünk, bárki számára elérhetőek, kiszámítható, és nem mellesleg senki fejéhez nem tartanak pisztolyt, hogy de most neked csak azért is ezt kell és ennyiért csinálnod, amíg világ a világ, és kész.

Amikor nekem 15 éve nem jött be annyi a fizetésemből, ami az elvárásom volt, szakmát váltottam, és nyelvet tanultam. Ez az út, szerintem bárki számára adott.

(#11) Viktor77 válasza pentiumboi (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Szóval, a tanár hülye hogy tanárnak megy, nem az állam, ami nem becsüli meg eléggé a hivatását. Ok. Topic zárható.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) dynamicrossh válasza Viktor77 (#6) üzenetére


dynamicrossh
tag

Hagyjuk már. Ez full kamu. Mindig hisztiznek hogy nekik mennyi szabadidő megy el a munkára mert minden tanórára 2-3 órát készülnek(LOL) a valóság meg az hogy egy tanárnak van max 20 órája, és ez tényleg a teteje, és akkor még elvileg bent kéne lenniük 12 órát ami alatt simán megoldható minden munkával kapcsolatos tevékenység, és akkor még ott van az a kifizetett 8 óra amit kifizetnek otthon végzett munka címszó alatt. Szóval aki otthon minden nap órákat foglalkozik a munkával, az vagy hülye vagy kamuzik. Meg a PISA tesztek sem épp azt bizonyítják hogy ők olyan keményen annyi időt belepakolnának a tanításba.

(#13) Viktor77 válasza dynamicrossh (#12) üzenetére


Viktor77
titán

De ugye nem haragszol, ha elhiszem neki amit mond?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) pentiumboi válasza zsolt501 (#9) üzenetére


pentiumboi
csendes tag

Akkor sírhatok, amikor a gyerekemnek nem tanítja az iskolai -ezek szerint nem jól megfizetett- tanár meg azt amit kéne, mert arról sztorizik, hogy neki most milyen a kapcsolata a férjével, és cserébe óránként 3 ezerért fizetek egy másik tanárnak, aki nem rest a szabadidejében ezzel foglalkozni?

Voltak nagyon jó tanáraim, akik hivatásként tekintettek a szakmájukra. Tőlük soha nem hallottam a pénz témáját. Akkor se, amikor már felnőttként ültünk egy asztal mellett.

(#15) dynamicrossh válasza Viktor77 (#13) üzenetére


dynamicrossh
tag

Jó hát az hogy mit hiszel el a te dolgod, én ezt látom, tapasztalom minden nap.

(#16) dynamicrossh válasza pentiumboi (#14) üzenetére


dynamicrossh
tag

Az is a baj hogy az elmúlt 20 évben már csak a legalja megy el tanárnak akinek komolyabb szakok feladták a leckét vagy fel sem vették. Az oktatás minőségén is meglátszik.

(#17) updog válasza total90 (#8) üzenetére


updog
senior tag

"Nagybácsim érdekes módon el tudott intézni mindent, amíg az iskolába volt."

Nagyon ügyes lehetett, órák közben, vagy a kötelező napközi felügyelés alatt javította a dolgozatokat, szervezte az ünnepségeket, kirándulásokat, töltötte ki az e-naplót, adminisztrálta az osztályfőnöki teendőket, értékelte havi rendszerességgel a HHH gyerekeket stb., hogy otthonra már nem maradt teendője? No offense, sőt, egyetértek, hogy aki panaszkodik, az menjen burkolónak, villanyszerelőnek, fejlesztőnek, könyvelőnek, és 3x annyit is kereshet. De nem csak a "téli-nyári-ősziszünet, sosedolgoznak" mantrát kéne nyomni a pedagógusok méltatásakor. 7 pedagógus van az ismerősi körömben, fővárosban, és vidéken is. Nagyon nem úgy működik ez a dolog (sem), ahogy sokan elképzelik, meg a homályos, dacos gyerekkori vélt vagy valós sérelmeik alapján egy életre elkönyvelik.

A programozók meg egész nap csak a gépet nyomkodják.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#18) sonar válasza total90 (#8) üzenetére


sonar
addikt

Nekünk is volt ilyen tanárunk. Sőt olyan is volt aki még az italozást is elintézte suli idő alatt.
Tovább megyek, fősulin még előadás helyett is a maszekot nyomták.
Ez is egy sztori, attól még a rendszer és a koncepció nem igazán működőképes itt a XXI. sz-ban.
És látszik az eredményeken, hogy sem a tanároknak sem a diákoknak nem jó.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#19) Evil Snowman válasza Viktor77 (#6) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Menyasszonyom édesanyja tanár. Ő érdekes módon nem javítgat otthon. Bent megoldja az iskolában.

"Azt mondta, hogy elmegy CBA-ba árufeltöltőnek, mert ott ha kilép a munkahely ajtaján, akkor másnapig nem kell még rágondolnia sem." -> ezt hamar átértékeli, ha majd kap egy jó kis szombat, vasárnapi műszakot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) Viktor77 válasza dynamicrossh (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Ezzel egyetértek. De azért még vannak sokan, akik valóban tudást szeretnének átadni a következő generációknak.
Meg kéne őket becsülni, mert már most a béka segge alatt vagyunk.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) total90 válasza pentiumboi (#10) üzenetére


total90
veterán

Nem lehet mindenki bankár, mert az jól fizet...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) dynamicrossh válasza updog (#17) üzenetére


dynamicrossh
tag

"A programozók meg egész nap csak a gépet nyomkodják."
Csak ha egy programozó végzi olyan eredményesen a munkáját mint egy átlag tanár, nem lesz sokáig programozó.

(#23) Viktor77 válasza Evil Snowman (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor azt a pihenőnapot megkapja a hét másik napján. És másnapig akkor sem kell foglalkozni a munkahelyével.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) dynamicrossh válasza Viktor77 (#23) üzenetére


dynamicrossh
tag

Ha éves munkakeretben dolgoznak akkor a munkáltató akkor adja ki amikor neki tetszik, szóval dolgozhat hetekig folyamatosan akár.

(#25) zsolt501 válasza pentiumboi (#14) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha valamit nem fizetünk meg normálisan akkor ne csodálkozzunk hogy a színvonal lecsökken, illetve nincs lehetőség válogatni a normálisabb tanárok közül, és azon se csodálkozzunk ha csak olyan tanárok maradnak akik máshová sem kellenének már, az üzleti szférában "magán" oktatásban és egészségügyben bizony erősen szűrik az olyan alkalmazottakat akik nem valóak ezekre a pályákra, ott nagyon gyorsan lapátra kerül aki nem a maximumot nyújtja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#26) Lauda válasza Fred23 (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Bizony, érdekes dolog ez. Azt gondolom, hogy aki igazán tanítani szeretne, azt nem igazán érdekli a fizetése. Na az ilyen emberekből lesznek a jó tanárok. Bár nem látom át a dolgot, azért is kérdeztem, hogy a tanároknál mi a helyzet, de nem emlékszem arra, hogy régen jobban meg lettek volna becsülve. Illetve hogy aki ezt az utat választotta, annak fényes jövő nézett ki anyagiak terén.

pentiumboi +1

Amikor nekem 15 éve nem jött be annyi a fizetésemből, ami az elvárásom volt, szakmát váltottam, és nyelvet tanultam. Ez az út, szerintem bárki számára adott.

Ennyi a történet.

Voltak nagyon jó tanáraim, akik hivatásként tekintettek a szakmájukra. Tőlük soha nem hallottam a pénz témáját. Akkor se, amikor már felnőttként ültünk egy asztal mellett.

Abszolút ezt tapasztaltam én is. Általánosban és középiskolában is előfordult, hogy kitűnő voltam olyan tárgyakból, amit előtte szó szerint gyűlöltem. Általánosban kettes voltam fizikából, nem is érdekelt az egész, aztán egyik évtől kaptunk egy másik tanárt és onnantól fogva végig szín ötös voltam. Még otthon, hobbiból is ezzel foglalkoztam. Középiskolában ugyanez matekból. Akár szóbeli, akár írásbeli, kokka ötös végig. Ennyit számít az, ha valaki tényleg tanárnak született.

(#27) pentiumboi válasza Viktor77 (#11) üzenetére


pentiumboi
csendes tag

Nem. Az a hülye, aki fiatal felnőttként megnézi a felvételi előtt, hogy jelenleg mennyit keresnek a pedagógusok, és kb. mi várható akkorra mikorra elvégzi, és ennek utána csodálkozik, hogy az igénye nem találkozik a valósággal.

Ideje felébredni, az ember nem mindig abból él meg amit szeret(ne) csinálni.

Viszont, ahogy előbb írtam, az önképzés mindenki számára járható út. Soha nem késő. Aki csak ül, és arra vár, hogy majd az állam jól megfinanszírozza, az csalódni fog, lásd topicgazda. Tenni kell önmagunkért.

Írtam a különórákat, amire a fiam jár. A kilincset egymás kezébe adják a szülők, nem kevesen vannak nála, napi 3-4 minimum. Számolj utána, hogy mennyi az annyi. 4 óra alatt többet keres így, mint én egész nap. Nála se hallottam még, hogy probléma lenne az anyagiakkal. Persze, tesz is érte, és nem mástól várja a megoldást.

(#28) Evil Snowman válasza Viktor77 (#23) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ez elméletben nagyon szépen hangzik, csak amikor már a harmadik hétvégi meghívást kell a barátoknál lemondani, mert te akkor dolgozol, hidd el nem fog annyira vígasztalni a hétközi szünnap.

Amit én végzek munka, ott nincs mindig hétvége, nincs húsvét, hanuka, augusztus 20, mikulás, szenteste, karácsony, újév. Mindig dolgozunk, csak azért, hogy mások tudjanak netezni, telefonálni, tv-zni.

Sírok emiatt? Nem, bevállaltam, együtt élek vele és ennyi. Senki nem tartott egy M4A1-et a fejemhez, amikor ezt a melót választottam.

[ Szerkesztve ]

(#29) Viktor77 válasza pentiumboi (#27) üzenetére


Viktor77
titán

Írd már le, hogy mi lesz akkor, mikor senki nem megy tanárnak, mert kevesli a fizetést.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) zsolt501 válasza Viktor77 (#29) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez...
[link]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Biológia-kémia szakos tanár vagyok. Vagyis voltam, mert sok dologból elegem lett. A kevés fizetés és a megbecsülés teljes hiánya (iskolában is!) csak ez egyik dolog a sokból, ami ahhoz vezetett, hogy egy darabig ne akarjak most tanítani. Félreértés ne essék, szeretek tanítani, de nem mindenáron.
Az a heti 20 megtartandó óra meg csak a gyakornokok kiváltsága, de az sem 20. Én az óráimon felül versenyfelkészítést tartottam több órában, szakkört szintén heti kettőben, mellette pluszban foglalkoztam az érettségizőkkel és már rögtön majdnem 30 körül tartunk és a dolgozatokat még össze se állítottam és ki se javítottam és az órákra nem készültem, ami a hétvégéimet ette meg. Sokan vannak, akik bemennek az órára felcsapják a könyvet és megkérdezik a diákot "hol tartottunk?", majd a könyvet nézve halad tovább, lehet így is. Nálam ez nem volt pálya és soha nem is lenne.
Jelenleg keresem a lehetőségeket, hogy valami mást csináljak. Még nem találtam meg mi lesz az, de nem kesergek. Ezzel a szakpárral bármikor vissza tudok menni tanítani, ha nem találok mást.

[ Szerkesztve ]

(#32) Viktor77 válasza Dr Smoke (#31) üzenetére


Viktor77
titán

Fentebb olvashattad. Vagy "kamuzol vagy hülye vagy".

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) Dr Smoke válasza Viktor77 (#32) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Tudom, végigolvastam, azért is írtam le a dolgokat. :))

Egy évet dolgoztam az ország egyik top 10-es gimnáziumában, ahol még a fénymásolást is nekem kellett fizetni és a papírt is nekem kellett bevinni hozzá.

(#34) Lauda válasza zsolt501 (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Könnyen lehet, hogy jót fog tenni az oktatás színvonalának ez, hogy nincsenek megbecsülve a tanárok. Így csak az megy el annak, aki tényleg oda való és tényleg ezt szeretné csinálni. A többit nem is értem miért választja ezt az irányt.

Előbbihez amit írtam: az általános iskolai biosz tanárunk például kimondottan gyűlölte a gyerekeket. Látszott minden mozdulatán. Nem is szerette senki közülünk és nem is tanultuk a bioszt. Már csak dacból sem. Na az ilyen ne menjen tanárnak, több kárt okoz mint amit segít vele.

[ Szerkesztve ]

(#35) pentiumboi válasza Viktor77 (#29) üzenetére


pentiumboi
csendes tag

Akkor azok maradnak a pályán, akik elkötelezettek? Ne értsd félre amit írtam eddig. Önmagában sajnálatos, hogy annyit keres egy (jó) pedagógus (mint egy rossz) amennyit. Viszont az számomra érthetetlen, hogy miért lepődik meg ezen? Előre tudható, nem alku eredménye.

(#36) zsolt501 válasza Lauda (#34) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mint írtam sajnos azok maradnak akik nem valóak az oktatásba, mert máshová nem fogják őket felvenni, itt meg elvan, és sajnos ennek is a gyerekek és a szülők isszák meg a levét, mert ha azt akarja hogy a gyerek fejlődjön akkor kénytelen lesz elvinni magán órákra vagy másik iskolába.
De ugyan ez a helyzet az égészégügyél is, itt már jobbára az marad, akinek kialakult egzisztenciája van, vagy már abban a korban van hogy nem éri meg már neki váltani, de aki tud és még nincs meg minden és szakmailag is toppon van akkor bizony elmegy az országból oda ahol jobban megbecsülik.

Szerintem lassan mindenkinek van olyan ismerőse aki lelépett innen a jobb jövő reményében, és sok illető van aki vissza sem akar már jönni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37) updog válasza Lauda (#34) üzenetére


updog
senior tag

"Könnyen lehet, hogy jót fog tenni az oktatás színvonalának ez, hogy nincsenek megbecsülve a tanárok."

Eskü, szinte teljesen egyetértek ezzel (le is írtam asszem az átlagjövedelemről vitázós topicba), hulljon a férgese, akinek nem tetszik a helyzete, hagyja a fenébe a jelenlegi munkáját, félig-meddig dőljön csak be az eü. és talán az oktatás is, addig úgyse jön alapvető változás, amíg lesznek olyan tanárok/orvosok/nővérek stb., akik mindent eltűrnek.

De azért ha belegondolsz, addig is lesz jópár évfolyam, akiket alulfizetett, motiválatlan, túlterhelt pedagógusok képeznek majd, és lássuk be, a gyerekek "színvonala" sincs az egekben mostanság.

Mi itt vitatkozhatunk, talán mindenkinek egy kicsit igaza is van, de azt látni kell, hogy a rosszul működő oktatási rendszer (márpedig valami rosszul működik, mert minden oldal panaszkodik) a jövőnk leépülését jelzi.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#38) dynamicrossh válasza Dr Smoke (#31) üzenetére


dynamicrossh
tag

Én ahol dolgoztam (2 helyen)ott a testnevelés tanároknak volt csak 20 körüli órája a mindennapos testnevelés meg úszás miatt. Az átlag 15 egy szaktanárnak. De ha már itt tartunk heti 40 órát kell nektek is dolgozni, amit leírtál meg még sehol nincs 40.

[ Szerkesztve ]

(#39) pentiumboi válasza Dr Smoke (#31) üzenetére


pentiumboi
csendes tag

Mi lenne az a fizetés, ami számodra rendben van? A jelenlegi, és az elvárt. Mit tartanál/éreznél reálisnak.

(#40) dynamicrossh válasza updog (#37) üzenetére


dynamicrossh
tag

Arról meg ne is beszéljünk hogy történtek komolyabb emelések az elmúlt években, tudom nem annyi mint amit a kormány megígért, de azért elég komoly emelésekről beszélünk, a színvonal meg még inkább zuhan. Tehát így nem igazán van vitaalap hogy ők mire fel akarnak több pénzt. Én azt látom hogy mindenre csak a fintorgás megy, akármennyit emelnek, de azért gondolkozzunk már. Egy top menedzser fizetését még sem kaphatják meg, bár némelyik azt is kevesellné. De aki sok pénz akar el lehet menni dolgozni. Én láttam olyan tanárt aki nagy mellénnyel volt hogy ő kimegy londonba mosogatni mert ott majd jól keres meg laza meló kevesebb stressz, egy hónapot nem bírt ki aztán kuncsorogta vissza magát mert túl kemény volt a munka.

[ Szerkesztve ]

(#41) Lauda válasza zsolt501 (#36) üzenetére


Lauda
félisten

zsolt501, doeeg

Ez mind rendben van, azonban ha belegondoltok, az oktatás színvonala attól nem emelkedne, ha teszem azt egy tollvonással megdupláznák a tanárok fizetését, vagy megtripláznák. Amelyik tanárt eddig nem érdekelte az egész, ezután sem fogja. Aki igazi pedagógus, az meg eddig is tette a dolgát becsülettel. De még a jövőre nézve sem hiszem, hogy ez javítana a dolgon, mert a tanári pályára készülők egy része célnak tekinthetné a jó fizetést, abból pedig nem feltétlen fog jó kisülni. Az viszont oké, hogy a már tanári pályán lévők megbecsülése kicsit helyre lenne rakva. ;)

(#42) Dr Smoke válasza dynamicrossh (#38) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

22 a kötelező megtartandó óraszám ezt a 15-öt nem is tudom értelmezni, az maximum részmunkaidő, mert így teljesállásba a tankerület tuti nem ment bele. Hidd el bőven meg van 40 (még több is), a 30 körüli csak az, amit konkrétan a diákokkal foglalkoztam, a többi, amit az előző hozzászólásban leírtam.

pentiumboi: 130.000 körül kaptam kézhez, semmi kafetéria és egyéb juttatás és ebből vettem meg a szakköre az eszközöket, amit senki nem fizetett nekem ki. Ha egy 30-40-el többet kaptam volna, eszembe nem jutott volna dobbantani, de ahhoz még vagy 15 évet kellene tanítani, hogy annyi legyen a fizetésem tanárként nettóban...

[ Szerkesztve ]

(#43) zsolt501 válasza Lauda (#41) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Attól tényleg nem fog a színvonal emelkedni, mert ahhoz az is kellene, hogy a pályára nem alkalmasokat kiszűrjék, de a jelenlegi fizetések mellett ezt nem tudják megtenni, jelenleg örülnek ha valaki marad, vagy jelentkezik ezekre az állásokra.
Igazán már akkor kellene szűrni hogy valaki alkalmas e arra a munkára, mikor jelentkezik az iskolába hogy szakmát tanuljon, de jelenleg az iskolák sem érdekeltek ebben hogy szűrjék alkalmassági alapon a jelentkezőket.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44) updog válasza Lauda (#41) üzenetére


updog
senior tag

"az oktatás színvonala attól nem emelkedne, ha teszem azt egy tollvonással megdupláznák a tanárok fizetését" Nyilván így van (nem azonnal emelkedne), de az se segít ha a béka s*gge alatt van a fizetés. Amúgy az oktatás színvonalát nem csak a pedagógusok határozzák meg, hanem a "hozott anyag" is, az meg egészen rémisztő.

Lehet azt mondani, hogy minden generáció lehülyézi a következőt, de apósomék 40 éve tanítanak, nekik elhiszem, ha azt mondják, sose láttak még ennyi menthetetlen gyereket, mint az elmúlt pár évben. "Lépj előre egy lépést" - förtelmesen bonyolult mondat, fel kéne jelenteni amiért ilyet kér a gyerektől, hát csoda, hogy harmadjára sem fogja fel a gyerek, hogy miről van szó? Bármikor vinni kell valamit, technika, vagy rajz órára, 80%-nak nincs. Könyveket, munkafüzeteket minden óra előtt fénymásolni kell nekik, hogy dolgozni tudjanak, mert mindig otthonhagyják. Osztálypénzt nem fizetnek. Ellenőrzőket (most már e-naplót) sose nézik meg a szülők.

Ami durvább, hogy anyósomat szokták ölelgetni szünetben a kisebbek, mert otthon nem foglalkoznak velük, nem csak olyan szinten, hogy nem tanulnak velük, és nem nézik meg a házi feladatot (skandallum, hát nem szabad iskolán kívül is terhelni a gyereket), hanem konkrétan le vannak sz*rva.

Ja, itt most csak kisebb részben van szó a tudjukkikről, teljesen általános ez a hozzáállás. Van egy szint, ami után már nem a pedagógus, meg az oktatási rendszer a felelős...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#45) Lauda válasza zsolt501 (#43) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetértek az előszűréssel, szerintem ez most is megtörténik, csak talán nem elég alapos. Bár nem értek ehhez hogy működik. :) Könnyen lehet, hogy megfelelően ezt nem is lehet kiválogatni ki lesz jó pedagógus és ki nem, majd az élet megmutatja.

doeeg A hozott anyag dologgal kapcsolatban, hát tényleg katasztrófális a helyzet. A családban vannak gépjármű szakoktatók és ott is ugyan ez tapasztalható. Egyik szakképző iskolában is szoktak lenni kihelyezett tanfolyamok, a tanulók úgy viselkedtek mint az állatok. Szotyizás, köpködés, ha rászólsz meg visszabeszél. Régen ha valaki nem jól viselkedett, megdolgoztattad kicsit a tömeg előtt és visszavett, most ez már legtöbbször nem működik. Emlékszem 15-20 éve a rutinpályán egyedül rutinoztak a tanulók, gyakoroltak, figyeltek egymásra, az oktatók meg a hűvösben beszélgettek. Most ezt nem tudod megcsinálni, mert rövid időn belül összetörik egymást és/vagy az autókat. Szóval borzalom.

(#46) zsolt501 válasza Lauda (#45) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egyetemi prof ismerős csak annyit mondott, hogy nincs szűrés mert kell az egyetemnek a pénz, ha szűrés lenne akkor sok betöltetlen hely lenne a szakokon és az pénzkiesés az egyetemnek.

Sajnos az orvos képzés meg olyan hogy felsőbb rendűnek tanítják őket, és ez meg is látszik a frissen diplomázott dokikon még elejében nagy a hév és majd ők megmutatják hogy övék a világ, aztán pár év valódi munka után már letörik az a nagy ÉN tudat és talán átalakul egy MI tudattá.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#47) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Haha, sírsz itt egy nyilvános fórumon azon amit te magadnak választottál... Nem érdemes csodálkozni ha leoltanak. Ha bátrabb lennél többet keresnél de nem vagy az, úgyhogy nem fogsz.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#48) 8th válasza Viktor77 (#5) üzenetére


8th
addikt

+1. A napokban hosszabban beszélgettem a fogorvosunkkal. Szóba került a nemrég volt fogorvos sztrájk is. Nagyjából vázolta a helyzetet én pedig majdnem kiestem a székből. Minden kiadása után neki nagyjából 150-160 ezer forint marad tisztán/hó. Ha több alapanyag fogy vagy pótolni kell egy egy eszközt megesik, hogy még annyi sem. És örülhetünk, hogy egyáltalán megint van fogorvosunk mert 110km távolságról Pilisről ide lejár a nő heti kétszer rendelni. Szégyen gyalázat amit az állami egészségüggyel művelnek ebben az országban.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#49) Viktor77 válasza $p@rr0w (#47) üzenetére


Viktor77
titán

Ha bátrabb lenne, akkor a gyerekedet taníthatnád te magad otthon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#50) Lauda válasza 8th (#48) üzenetére


Lauda
félisten

A te dolgod mit hiszel el. Egy jó privát fogorvos 2-3 nap alatt keres ennyit tisztán. Szóval azzal az orvossal valami nem stimmel, ha állami praxisban havi 150-160-ért űzi a szakmát, állítása szerint.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.