Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) updog válasza Lauda (#41) üzenetére


updog
senior tag

"az oktatás színvonala attól nem emelkedne, ha teszem azt egy tollvonással megdupláznák a tanárok fizetését" Nyilván így van (nem azonnal emelkedne), de az se segít ha a béka s*gge alatt van a fizetés. Amúgy az oktatás színvonalát nem csak a pedagógusok határozzák meg, hanem a "hozott anyag" is, az meg egészen rémisztő.

Lehet azt mondani, hogy minden generáció lehülyézi a következőt, de apósomék 40 éve tanítanak, nekik elhiszem, ha azt mondják, sose láttak még ennyi menthetetlen gyereket, mint az elmúlt pár évben. "Lépj előre egy lépést" - förtelmesen bonyolult mondat, fel kéne jelenteni amiért ilyet kér a gyerektől, hát csoda, hogy harmadjára sem fogja fel a gyerek, hogy miről van szó? Bármikor vinni kell valamit, technika, vagy rajz órára, 80%-nak nincs. Könyveket, munkafüzeteket minden óra előtt fénymásolni kell nekik, hogy dolgozni tudjanak, mert mindig otthonhagyják. Osztálypénzt nem fizetnek. Ellenőrzőket (most már e-naplót) sose nézik meg a szülők.

Ami durvább, hogy anyósomat szokták ölelgetni szünetben a kisebbek, mert otthon nem foglalkoznak velük, nem csak olyan szinten, hogy nem tanulnak velük, és nem nézik meg a házi feladatot (skandallum, hát nem szabad iskolán kívül is terhelni a gyereket), hanem konkrétan le vannak sz*rva.

Ja, itt most csak kisebb részben van szó a tudjukkikről, teljesen általános ez a hozzáállás. Van egy szint, ami után már nem a pedagógus, meg az oktatási rendszer a felelős...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.