Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#240) Stauffenberg válasza laposonly11 (#237) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a baj, hogy amíg az embernek ötlete sincs, hogy hány kalóriát fogyaszt, addig mellé fogja lőni. Ez garantált. Aki fogyni akar általában kevesebbnek hiszi, aki hízni szeretne pedig túlbecsüli a bevitt kalóriákat. Én javaslom mindenkinek csak pár hétig számoljon ki minden kalóriát, lesznek meglepetések. Aztán el lehet hagyni ha nincs sport cél, de legalább már a szemmel becslés pontossága sokat javul.

A te értelmezésed pedig ugyanaz a leegyszerűsítő és éppen ezért a "platózás" vagy "túltolás" veszélyét rejtő felfogás, amiről beszéltem. Az amúgy valóban nagyon sokat segít, mikor valaki az erősen feldolgozott ételeket és hatalmas kalória löketet jelentő nasikat, cukros üdítőket dobja, de én hozzátenném, hogy ezek is beleférnek alkalmanként. Csak tudni kell mit csinálsz. Mellesleg láttam nem egy barátot elhízni egészségesebb ételekre váltás után, mert elkezdték túletetni magukat, mondván ez "nem hizlal".

Ezeket pedig nem rossz szándékból mondjuk, hanem mert talán én meg mások akik ezzel jönnek már átmentek pár nagyon tipikus buktatón. Én mondjuk kövér nem voltam, de 178-as magassághoz a 92 kg nulla irodista izomzattal olyan volt, amit még idejében el akartam csípni. Mivel az akkori barátnőm IR-es lett (és együtt tanultunk meg mindent ami ezzel párosul), neki CH-t számolgatós diétája volt, mellette futott. Én ugyan nem számoltam ki a magam adagjait, de a ti általatok felvázolt módon elkezdtem egészségesebb ételeket enni, csökkentettem az adagokon és kijártam én is futni. Valahol 70 kg alatt álltam meg. Túltoltam a dolgot, mert aluletettem magam, nem akartam ennyire sovány lenni.

Aztán elkezdtem a saját testsúlyos és súlyzós edzést. Elkezdtem többet enni, több fehérjével és egy darabig ment a dolog, de egy ponton elkezdtem érezni, hogy hamar kifáradok edzés közben, nem jön fel a tömeg sem. Nem akartam soha kalóriákat számlálgatni, mert hát "milyen élet az olyan". De mint kiderült hiába ettem többet, mint előtte, így is aluletettem magam. Ez ugyan a fordítottja annak, ami egy fogyásban "platózást" hoz, de az elv ugyanaz.

Amúgy minden fogyni vágyónak tudom ajánlani az itteni gyúrós topikot, nem csak gyúrósok vannak és nagyon sokat lehet ott is tanulni a táplálkozásról. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.