Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Knobber


Knobber
aktív tag

LIDL, jövő héttől:

Youtube: Knobber

(#352) Polarstar válasza Knobber (#351) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem semmi.
Egyre olcsóbbak lesznek.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#353) Guba4 válasza Knobber (#351) üzenetére


Guba4
tag

Erről a típusról írtam nemrég, használhatatlan, ne vegyétek meg.
A keféivel kínozni lehetne.

(#354) sunavlys válasza Polarstar (#352) üzenetére


sunavlys
senior tag

Olcsó? 20—30 $ is volt 2-4 éve, igaz akkor jobb volt a dollár

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#355) Knobber válasza Guba4 (#353) üzenetére


Knobber
aktív tag

Én maradok az Ocleannél.
Oclean sörtékből melyikek jók még?
A fogkeféhez standardot mellékeltek.

Ami létezik:
- Standard (Standard Soft, Standard Medium)
- Plaque Control
- Gum Care
- Kids

Youtube: Knobber

(#356) RetepNyaraB válasza Knobber (#355) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Amelyikkel kényelmes használni.
Nekünk PW05 és PLC1 van. Utóbbi érezhetően keményebb, de okés.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#357) Ombre85 válasza Guba4 (#353) üzenetére


Ombre85
tag

Azért ha mást nem, a készülék megérheti. Veszel rá értelmes fejet - mert ugye kompatibilis vele, - és máris van egy jó fogkeféd. Vagy az is egy trágya a márkákhoz képest?

(#358) Guba4 válasza Ombre85 (#357) üzenetére


Guba4
tag

Szerintem ennél sokkal jobb egy Oclean.

(#359) emilll válasza Knobber (#351) üzenetére


emilll
tag

Én megvettem és nekem teljesen megfelelő. Jó minőségú, 3 év gari, 3 fej + a többi extra. A drágábbak se adnak többet, nem tudom mivel lenne jobb az olcsóbb Xiaomi, Oclean, OralB, Philips. Plusz ennél a fej jóval olcsóbb, mint bármelyik másiknál, de Philipsszel kompatibilis is.

(#360) RetepNyaraB válasza emilll (#359) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt egyrészt kipróbálva lehet kideríteni, másrészt az idővel (mikor romlik el, meddig bírja az akksi stb). A fej minősége nagyon fontos, az biztos. Kamu "okos" fícsörök másodlagosak.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#361) emilll válasza RetepNyaraB (#360) üzenetére


emilll
tag

Elég kevesen vannak, akik kipróbáltak volna 3-4 fogkefét. Ennek ellenére elég sokan ajánlják itt ezt vagy azt a márkát. Én is leírtam a tapasztalatomat meg a véleményemet. Plusz mielőtt megvettem elég sok tesztet, véleményt megnéztem és mindenhol jókat írtak erről. Egy francia pasi elég alaposan tesztelte műszakilag és elmondta a véleményét is - összehasonlítva a Philips Sonicare-rel. Ő több hónap használat után is elégedett vele, plusz itt azt írják nagyon jól tisztít, meg találtam egy német tesztet (már nem tudom hol van) ahol több fogkefét is összehasonlítottak és a Nevadent az elsők között volt a végeredményben.
Ezek alapján megvettem, kipróbáltam, leírtam a véleményemet. Nekem aztán mindegy, hogy ki milyet vesz :)

(#362) RetepNyaraB válasza emilll (#361) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem támadtalak :N
Én is ajánlásra vettem Oclean flow-t, bejött végül is (főleg a 4-5 hónapos akkuidő pazar). Teszteknek és már semmit nem hiszek, community picit mérvadóbb, ha elég nagy a merítés. De mindez nem jelent semmit, ha aztán nem vagytok jóban a termékkel.
Bevallom simán, hogy a kajadiszkontok egyéb felhozatalát én már messzire kerülöm, mert túl sokszor égettem meg magam. Ettől még ez a fognyúzó lehet jó vétel, nem vitatom, hisz nem ismerem. Csak a fenntartásaim léteznek :)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#363) Zsozso-


Zsozso-
csendes tag

Ti mivel tisztítjátok az elektromos fogkefe fő egységét? Elég sok fogkrém bement a gombok közé. Sajnos van, hogy ki se akar kapcsolni a világítása. Szódabikarbóna jó megoldás lehet?

(#364) sunavlys válasza Zsozso- (#363) üzenetére


sunavlys
senior tag

Nekem még sosem ment bele.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#365) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Oral-B Pro 750 esetében mit jelent pontosan a 3D tisztító funkciónál hogy pulzáló is? :R

(#366) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Szónikus elektromos fogkefét szeretnék vásárolni.
Erre gondoltam Philips Sonicare ProtectiveClean 4300 . Mit szóltok hozzá?
Esetleg tudtok ajánlani jobbat hasonló árban?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#367) Zoona válasza Csaby25 (#366) üzenetére


Zoona
aktív tag

Remélem erre válaszol valaki - pl. egy Oclean X pro kapható 20ezer Ft-tól, az jobb lehet mint a Philipsek?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#368) RetepNyaraB válasza Zoona (#367) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hasonlítsd össze melyik mit kínál és döntsd el.
Nekem olcsó Oclean van egy éve; még nem akar szétesni és hozza, amit ígért. A Philips évek évtizedek óta a neve bevételeiből él, de elég jól.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#369) sunavlys válasza Zoona (#367) üzenetére


sunavlys
senior tag

nem hiszem el hogy a philips annyival jobb lenne

mit tud amit a másik nem?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#370) Zoona válasza RetepNyaraB (#368) üzenetére


Zoona
aktív tag

Igazából, ha nekem nem kellenek a smart funkciók akkor bőven elég a Flow/Endurance/Air is, de majd megnézem van-e egyéb különbség közöttük illetve mihez adnak extra fejet.

Minőségbeli (funkciót, alaposságot) tekintve lehet közöttük különbség?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#371) Csaby25 válasza Zoona (#367) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ezt a Philips-et itt Romániában megkapom 18k-ért.

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#372) poli27


poli27
veterán

Vettem egy Oral B IO 6 ot ma, a párommal együtt használnánk ugye külön fejjel, a kérdés, ennek az appja tényleg nem tud több felhasználót kezelni? Vagy hogy lehet ezt megoldani vele? A manuiáélba sincs leírva semmi...

(#373) Polarstar válasza poli27 (#372) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Részemről passz. Nem ilyent használok.
Ellenben mivel a mobil szinkronizál külön. Miért ne lehetne több profil is?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#374) #94529552 válasza emilll (#361) üzenetére


#94529552
törölt tag

De, azért vannak olyanok, például én. Mint ahogy e topicban olvasható, évekig használtam felső kategóriás Oral B-t(viszont innentől már soha többet nem kell forgókefés), majd ezután két különböző szónikust(DIGOO és Remington és mindegyik bevált. A Remington kifutott, már nem gyárt fogkeféket, viszont pár éve ingyen küldött az itthoni Remington képviselet egy 4db-os pótfej készletet, mert már nem kereste senki más.
Volt hozzájuk bőven tartalék új fej, így továbbadtam családon belül. Még ma is hibátlanul működnek(bár tudom, hogy ehhez ugye szerencse is kell, mint mindenhez). Majd ismerősöknek rendeltem Oclean F1-et, ami 1+ két fejjel ~24€ volt, és nagyon elégedettek voltak, így magamnak is beszereztem ilyet, és hozzá jónéhány tartalék fejet.

Hasonló áron még a legolcsóbb, belépőszintű Philips Sonicare se kapható, ráadásul az eredeti fejek nagyon drágák hozzá,+ a belépő Philips nem is nagyon ajánlott minőségű. Oral B-nek is van szónikus fogkeféje a Pulsonic, de sajnos ez is drága.

Ezért, szerintem ha nem kellenek a smart dolgok, akkor már F1, Z1, Air2, stb, bármelyik Oclean jó lesz. Lehetőség szerint több hozzáadott fejjel, mint némelyikhez az Oclean oldalán is adnak hozzá. Alapból 1 járt az F1-hez , de találtam olyan szettet, amihez alap árban +2-t adtak, ezért Aliexpress-ről rendeltem még +fejeket hozzá.

De bármilyen szónikust is vesztek, a rezgésszám lényeges, hogy minimum kb. 35000 rpm-et tudjon. Némelyik gyártó nem rpm-ben adja meg, hanem tisztító mozgást ír, amit osztani kell kettővel, hogy összehasonlítható legyen.

A mostani kínálatból(ÁK) egy Oclean X Pro 17990-ért nagyon csábító ajánlat, így, hogy nekem vannak +fejek hozzá bőven. Bár sajnos még nem időszerű az F1 leváltása. :)

Aldi és Lidl eszközökről is van tapasztalatom. Hajvágó és rezgőkéses villanyborotva is meghibásodott. Utóbbinak a szitája ment tönkre pár hónapos használat után, amire természetesen nem vonatkozik a garancia. Viszont Braun és Panasonic borotváknak hosszú évekig nem volt ilyen problémája nálam. De remélhetőleg neked kibirja legalább 3 évig a Nevadent fogkeféd.

(#375) Narxis válasza Csaby25 (#366) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tavaly vettem egy ilyet. Egyetlen bajom, hogy 2 perc után kikapcsol, én 3 percig szeretném használni. A másik, hogy a 2. fej csere óta nem jelez ha letelik a 3 hónapos használat. Bár lusta voltam utána olvasni, lehet csak én cseréltem túl hamar fejet vagy resetelni kell valahogy, passz. Annyira nem nagy gond.

Én is Xiaomi-t akartam venni de nem kellenek a BT-s funkciók illetve valamelyik Oclean-ről azt olvastam, hogy beázik, ezt azóta lehet javították.

Thanos was right.

(#376) poli27 válasza #94529552 (#374) üzenetére


poli27
veterán

Hát én meg a szonikot nem tudom megszokni, zavar az a baszott nagy vibráció a számban, most fogom kihajítani az oral b szonikusát amit 3x használtunk 25 e ért vettem. Közbe az Io6 ot visszavittem és lett egy io8 meg egy io9 használtan dobozukba :) A kettő volt annyi mint a io6 47e ft... Én eddig nagyon megvagyok vele elégedve.... egy olcsó fogkefém volt eddig oral b forgófejes, és nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség van egy ilyen drága és aközött! :)

[ Szerkesztve ]

(#377) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Alfawise S100 helyett, mit tudtok ajánlani, ami hasonlóan jó minőségű, olcsó, szónikus fogkefe? Enyém évek óta problémamentesen üzemel, csak ismerősnek ajánlottam, de látom, a Gearbest már nem forgalmazza a saját márkás termékét.

(#378) ToBeY válasza poli27 (#376) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szia
Én is nem rég váltottam oral-b pro1000-ről Oral-b IO8-ra és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Sokkal tisztábbra mossa szerintem a fogam mint pro1000.
Mondjuk oral-b app egy hulladék sajnos... :(

(#379) ToBeY válasza sunavlys (#369) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,annyival már ha teljesítmény számít neked (valakinek az ínye nem bírja)
A philips 4300 valami 62000 mozgást tud,de semelyik Xiaomi Oclean amiket eddig láttam nem tudott 40.000 vibrálásnál többet

(#380) RetepNyaraB válasza ToBeY (#379) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"Oclean Flow Sonic Electric Toothbrush 212 reviewsUp to 180 Days Super Long Battery Life5 Brushing Modes76,000 Movements/min Maglev Motor"

Nem értek hozzá. Kimérted?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#381) ToBeY válasza RetepNyaraB (#380) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És ezt alá tudod támasztani egy hivatalos weboldallal,vagy csak úgy hasraütésszerűen bemondasz random számokat?

Mert én a hivatalos weboldalon azt találtam (lehet rosszul,hibázni emberi dolog),hogy 38.000 mozgást tud az Oclean Flow.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#382) RetepNyaraB válasza ToBeY (#381) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem kötekedtem, kérlek te se tedd. A hivatalos oclean oldalról másoltam ki a szöveget (nem is értem; gondolod nekiállok angolul írni egy kamu-marketing dumát, hogy bezavarjalak a pofonfa alá:F)

oclean store

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#383) ToBeY válasza RetepNyaraB (#382) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én nem kötekedtem,csak leírni egy számot minden forrást nélkülözve kicsit fura volt nekem. :B
Ok,ez így picit fura,hogy külföldi oldalon 76000 van a magyaron meg 38000. :U

(#384) ToBeY válasza ToBeY (#383) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Itt ebben a videóban is egyébként 38000 rezgést mond dr.Legend az Ccelan Flow-ra. [link]
Ettől függetlenül érdekelne,hogy van-e olyan Xiaomi Oclean fogkefe ami tudja a Philips 65.000-75.000 mozgását.

[ Szerkesztve ]

(#385) RetepNyaraB válasza ToBeY (#384) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azért mondja, mert a magyar oldalról szedi az infót. Ez egyszerű marketing videó, semmi tudományos alap. Ettől még állíthat a hongkongi oldal hülyeséget, de a magyar is. Sehol egy mérés. :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#386) ToBeY válasza RetepNyaraB (#385) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez mondjuk igaz!Sehol nincs feketén-fehéren leírva,hogy most akkor mennyi az annyi.
Csak nem tudom,hogy Xiaominak miért jó hogy nincs világosan leírva a specifikáció :U

[ Szerkesztve ]

(#387) RetepNyaraB válasza ToBeY (#386) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hát leírva le van, én a hivatalos oclean oldalt linkeltem. Az, hogy kínai barátaink mit kamuznak be, vagy mit nem, már más kérdés. Bármilyen jól mérhető paraméter valóban csak egy mérés kérdése és ott az igazság (Philips oldalról is, khm..) De ez valszeg senkinek nem éri meg - a fogyasztót kivéve; aki ezt otthon sajnos nem tudja megcsinálni. Nincs (még) mögötte elszánt fórumgárda, mint egy xda, vagy reddit.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#388) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Igazatok van. Zümmög, berreg meg remeg a cucc. De hogy ezt milyen frekvencián, azt ezzel nem lehet megállapítani. A gyártó meg azt ír fel amit akar. Mér ilyent magyar labor? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#389) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mondjuk arról sem találtam infót,hogy az Oral-b io milyen sebességgel vibrál...
De érzésre durvább mint az átlag Oral-B ami 8800/40.000 rezeg.Főleg az intense mód,az nagyon durva.

(#390) Ombre85 válasza ToBeY (#383) üzenetére


Ombre85
tag

Az egyik rezgés, a másik pedig mozgás. A rezgés oda-vissza értendő 1db-nak, tehát kvázi frekvencia. ebben van a különbség. Sok helyen a mozgást adják inkább meg, mert nagyobb szám, de összemérni inkább a rezgéssel lehet őket.

(#391) Polarstar válasza Ombre85 (#390) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nyugodtan mondjuk ki: ez megtévesztés! :D
Ahogy az már szokott lenni. Az 1000 Watt PMPO felíratos kazis rádiókon. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#392) ToBeY válasza Ombre85 (#390) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt kéne egységesíteni valahogy és mindenhol arra hivatkozni,hogy a mezei user is tudjon mihez viszonyítani.Mert ez,hogy egyik oldalon X a másik oldalon pedig X*2 a szám ez gáz mindenkinek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#393) RetepNyaraB válasza ToBeY (#392) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ld. projektorok. Van a kínai lumen, meg az ANSI. Egyszerű júzer csak néz otthon, miért nem látszik a kép a falon, pedig az alis reklámban milyen szépen leírták, mennyire jó lesz :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#394) Knobber válasza ToBeY (#383) üzenetére


Knobber
aktív tag

Más a movements / min és más az RPM szám.

A movements/ min azt jelenti mennyit mocorog percengként.

Az RPM pedig a rotation per minute tehát hányat rotál körbe perceként, ami pont a fele.
Ezek más mérőszámok. Olyan mint almát a körtével.

76,000 movements per minute / 2 = 38,000 RPM ki is jött.

Azt hogy a mindenhez is értő Mstore Zsolt youtuben maga se tudja miről beszél az egy dolog.

A philips 4300 ahogy írtad 62,000 tisztítómozdulatot végez ami osztva kettővel 31,000RPM.

De ne akard ezeket a szónikus fogkeféket maxon járatni mert fentebb is írták hogy csak a fogzománcodban teszel kárt benne. Valaki írta a légkalapácsos hasonlatot az egy jó példa volt.

Szóval kb. tök mindegy mennyit forog. Inkább az a fontos legyen többféle intenzitás fokozatja legalább 3-5, hogy a saját fogadnak és ínyednek testre tudd szabni hogy még jól tisztítson de ne sértse fel az ínyed pl.

Egy jó fogmosáshoz nem elég az elektromos fogkefe. Áll még egy jó sörtéből, jó fogkrémből (mindnek más az abrazivitása), jó technikából és végül a fogmosáshoz illesztett nyelvkaparás és / vagy fogselyem / szájzuhany használat.

Youtube: Knobber

(#395) Polarstar válasza Knobber (#394) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Érdekes amit mondasz. A szónikusnak szerintem az lenne a lényege, hogy a hang illetve a rezgés különbség robbant le mindent. A zománcba ergo nem tehet az kárt, mert még a sérült fog is homogén.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#396) ToBeY válasza Knobber (#394) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a magyarázatatott a sebességhez,így már értem valamennyire,de továbbra is tartom jó lenne egy egysége mértékegység a sebességre,a vásárlók érdekében.

Viszont a mondandód második felével nem feltétlen értek egyet.
Szerintem ezeket a fogkefêket pont azért találták ki,hogy ne tegyél kárt a fogaidban, és az inyedben.Mivel ezek pont úgy,és olyan erővel sikálnak ahogy kell.
És ha picit erősebben nyomnád rá mint ahogy az szükséges,már ki is gyullad a piros LED és visszalassít a fogkefe sebessége,vagy megáll (legalábbis az én io8-nál így van)

(#397) Knobber válasza ToBeY (#396) üzenetére


Knobber
aktív tag

A drágább fogkefék belassítanak, de egy legolcsóbb Oclean Flow, ami a téma tárgya volt nem tudja ezt.
Az Oclean X szériában már van pressure sensor, és meg is érkeztünk a 20-30 ezres árkategóriához.

Youtube: Knobber

(#398) ToBeY válasza Knobber (#397) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azt nem tudom mert nekem eddig csak oral-b fogkeféim voltak,de ott a tök alap oral-b 1000 is tudja ezt.

(#399) Knobber válasza ToBeY (#398) üzenetére


Knobber
aktív tag

Pro 1000-et ki is vezették mert túlságosan megérte :))
Pro 750 van ami nem tudja és Pro 3000 van ami tudja, de az is 22-nél indul.
Tehát ebből levetíthető, hogy olyan nagy csodák nincsenek a piacon.
22 ezerért vehetsz Pro 3000-et, A sokat említett Philips 4300-ast vagy Oclean X szériát, utóbbinál annyi az előnye hogy kapsz bele kicsit több okos funkciót mert Xiaomi okostermékek ökoszisztéma alá tartozik és nekik ez a heppjük hogy legyen minden okos. Na meg noname termékként másképp labdába se rúghatnának.
Pórul járni egyik fogkefével se fogsz, mindháromban van már nyomásérzékelő.
Egyéni preferencia kinek mi válik be jobban.

Youtube: Knobber

(#400) ToBeY válasza Knobber (#399) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tudom,hogy megérte pro1000:K
Most amikor beázott pro1000 (lehámlott róla az a kék gumi borítás) egy ugyanolyat akartam venni mert az előző olcsó és jó volt,bírta vagy 4-5évig,de már nem kaptam sehol csak pro3-at.Annyiért meg inkább vettem egy IO-t "használtan"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.