Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) föccer


föccer
nagyúr

Pénteken szerződés aláírás. Remélhetőleg 1 hónapon belül birtokba adás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#52) föccer


föccer
nagyúr

Kedden értékbecslés, remélhetőleg 18.a előtt birtokba adás. :(

Természetesen minden csúszik. MÁK lemondó nyilatkozatra majd 1 kerek hónapot kellett várni úgy, hogy folyamatosan a nyakukra jártunk.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53) razorbenke92 válasza föccer (#52) üzenetére

Nekünk is éppen, hogy sikerült az adásvételiben kitűzött (Jún 30.) időpont, pedig elsőre röhögtünk rajta, hogy addigra már fel is újítjuk:

Ápr.2 : Szerződéskötés.
Ápr.15 : Beadtuk a papírokat a bankba.
Ápr. 19 : Visszavittük a tulaj által aláírt hozzájárulást (értékbecslő bemehet, fotózhat, stb.)
Ápr. 27 : Kiküldte a bank az előzetes ajánlatot, amit aláírva visszaküldtem e-mailben.
Máj. 8 : Értékbecslői szakvélemény szerint a ház jelenlegi értéke 19.5M, jelzálog értéke 1,- azaz Egy Forint, mert az értékbecslő az általa látott repedéseken nem tudta megítélni, hogy a ház hosszú távú állásképességét veszélyezteti e.
Máj. 18 : Statikusi szakvélemény a ház repedéseiről.
Jún. 4 : Szolidan rákérdeztem, hogy mi a tosz van? Kiderült, hogy mivel Ápr. 19-től Máj. 19-ig nem volt bejegyzés a hitelkérelemmel kapcsolatban (az első értékbecslést az 1,- Ft-al nem vitték be) valamint időközben volt egy GDPR, a rendszerből törlődött az igénylésem, így újra fel kell venni. Ez még aznap meg is történt.
Jún. 7 : Sikerült elővenni az ekkor már majd 2 hónapja beadott papírokat. Kiderült, hogy a szolgalmi útról szóló közös használati megállapodás (közös kapun járunk be 2 szomszéddal) nem megfelelő formátumú. Ugyan ezzel a tartalommal, más formátumban új szerződés kéretik. Ügyvédi ellenjegyzéssel, földhivatali érkeztetéssel.
Jún. 15 : Elvileg ekkorra mentünk volna aláírni a banknál. DE, az elkészült szerződést az egyik tulaj mégsem tudta az ügyvéd előtt aláírni, mert mégsem engedték el a munkahelyéről.
Jún. 19 : Reggel a földhivatalnál érkeztettem egy gyorsat, majd futi a bankba aláírni.
Jún. 29 : Délelőtt 11-re vittük (volna) a tulaj bankjának végtörlesztési összegről szóló nyilatkozatát. Mivel deviza hitel volt rajta, csak aznap reggel tudták kiadni az arra a napra vonatkozó végtörlesztési összeget. Igen ám, de az MKB-ban (eladó bankja) elírták az egyik oldalon a dátumot, amit az OTP nem fogadott el. Az eladó bankja forgalom és ügyintézési idő nélkül is 2 óra oda-vissza, és mivel nem bankon belüli utalás és az is pénteken, így 13.00 előtt kellett volna intézni. 30 perc telefonálgatás után a vidéki MKB elfaxolta a papírt egy belvárosi MKB fiókba, ahol aláírták és kiadták. így értünk vissza 13.00 előtt.
Jún. 30 : Megcsináltuk a birtokbavételt. De mivel az MKB múlt héten leállt, még csak pénteken kapott értesítést a tulaj, hogy megtörtént a folyósítás.

Ez volt a mi történetünk :))

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#54) föccer válasza razorbenke92 (#53) üzenetére


föccer
nagyúr

Szép történet, köszi. Ahogy elolvasom azért átjön, hogy a bank nem igazán akarta meghitelezni ezt az ingatlant.

Én április 14.-én kezdtem az adásvétel előkészítését. Másfél hónap volt a szerződés kötés, majd 1 hónap az állami elővásárlási jogról való lemondó megszerzése, bő 1 hét az értékbecslő.

Jövő héten talán meglesz a közjegyzői, utána való héten birtokba adás..

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55) kenwood válasza föccer (#54) üzenetére


kenwood
veterán

vagy csak egy ugyintezo sem akart irasbelit kapni azert,mert szabalytalanul utal ki milliokat.
adavedelmi okokbol szinte semmi kommunikacio nem tud kozvetlenul a bankok kozott zajlani

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56) föccer válasza kenwood (#55) üzenetére


föccer
nagyúr

Bnőm évekig dolgozott hitelbírálóként. :))

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57) föccer


föccer
nagyúr

Ma volt az értékbecslő. Jóarc ~60-as hölgy. Be nem állt a szája. 30 éve szakmában. Előzetesen nem mondott infókat.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58) föccer válasza föccer (#57) üzenetére


föccer
nagyúr

Értékbecslés elvileg rendben van, de még hivatalosan nem kaptam meg az értesítést.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59) föccer


föccer
nagyúr

Nagynehezen aláírtuk a bankis szerződést. Rossz szájízzel, de elvileg holnap utalnak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#60) kicsi83 válasza föccer (#59) üzenetére


kicsi83
tag

Mire érted azt, hogy rossz szájízzel?

(#61) föccer válasza kicsi83 (#60) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem azt csinálták, amit kértem. lakásbiztibe is betettek egy csomó mindent, amit nem kértem, illetve (most már kiderült), nem is utalták ki az eladónak, ellentétesen az ígéretükkel és a megírt nyilatkozattal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#62) kicsi83 válasza föccer (#61) üzenetére


kicsi83
tag

Értem, köszönöm:R

(#63) föccer


föccer
nagyúr

Ma megvolt a bírtokba adás. :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#64) #33253120


#33253120
törölt tag

Drukkolok, és subscibe.

(#65) föccer válasza #33253120 (#64) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

Futok egy kört még az eladással, hátha alapon. Nem olyan áron hirdettem meg, amin azonnal elvinnék, de adok neki pár hetet, amíg ki nem pörögnek az egyéb munkáim.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#66) kunberci


kunberci
aktív tag

Sok sikert, és főleg kitartást a felújításhoz! Aljzatbetonok is fel lesznek bontva? Felújítás után Te fogsz beköltözni a házba?
Mivel a szakemberek kerülnek baromi sokba, ezért azzal lehet a legtöbbet spórolni, amit meg tudsz csinálni magadnak, de ezt már Te is tudod. Mi is most vagyunk felújításban, júniusban kezdtük. A június, július ment teljes erőbedobással, de az augusztusi nagy melegben nem csináltunk semmit. Kellet ennyi idő a feltöltődésre, hogy újra neki tudjunk kezdeni a felújításnak. Most kezdünk neki a betonozásnak. 21 m3 sitt kitermelés, 10 m3 zúzalék betermelésnél járunk, és a szennyvízcső kiépítése van kész. Most lesz a szerelőbeton készítése.
Nálad is lesz munka bőven azt látom. Nem tudom, hogy Te egyedül csinálod, vagy van ismerősi, családi körben segítséged?
-Mi is ötrétegű csővel szereljük a vizet. A fűtésben csak egy cső lesz kicserélve ötrétegűre, ami az aljzatban ment. Vettem présszerszámot, aztán azt is mi szereljük. Henco, Comap, Viega, Rehau rendszereket mondják jónak. Egyfajta rendszer minőségi press idomokkal. Nálunk Henco csövek, és idomok lesznek.
A szennyvízcsatorna cseréje miatt álltunk neki a felújításnak, amit a tervek szerint 3 M Ft-ból megúszunk, Most tartunk a felénél, úgy hogy a teljes összeg negyedénél többért szerszámokat vettünk.
-bontókalapács
-fúró-véső kalapács
-keverőgép
-press szerszám + fogó
-szerszám tartozékok
Nálunk most a lelkesedés kezd elfogyni, de azért Neked kívánok sok kitartást a munkához!

[ Szerkesztve ]

(#67) föccer válasza kunberci (#66) üzenetére


föccer
nagyúr

1 munkára biztos nem vettem volna prés szerszámokat. Vannak kulcsos idomok is, teljesen jók azok is és két villáskulccsal szerelhetőek.

Nagyrészt (amit tudok) egyedül fogok csinálni. Aljzat részben lesz felbontva. A leendő nappali részen a mostani aljzat lesz a későbbi szerelő beton. A többi részen szintre kell bontani a jelenlegi síkor és felépíteni a teljes rétegrendet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Szevasz Papi!

Oszt' a csepeli kecóval mi lett?
Én is felújítok, csak épp 2x ekkorát... :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#69) kunberci válasza föccer (#67) üzenetére


kunberci
aktív tag

Kulcsos idomokat nem javasolják a falba, azokat általában falon kívülinek gondolják. Csak a press idomok mehetnek a falba. A miértjét ne kérdezd, mindenki ezt mondja. Állítolag a kulcsos idomok a falban egy idő után engedhetnek. Már a fűtésnél kellett egyet préselnem, a vizet azonban még el sem kezdtük szerelni. Én mindenhova 20-as csövet szerelek, ezért elég lett volna a 20-as TH-s pofát megvenni, de a 16-ost is megvettem. Még mindig jobban járok 130-ért megvenni a szerszámot, mint 3-400-at fizetni munkadíjnak a vizesnek.
Fogó
Prés 20-as.
Prés 16-os
Most amúgy is akciósak.
Ilyen idomokat vettem. Most ne a méretét nézd.
Én amúgy szerszámmániás vagyok, nem baj, ha van mindenféle idehaza. Hova a francba szaladgáljak, ha bérelni kell azokat?

[ Szerkesztve ]

(#70) föccer válasza Dr.Zoo (#68) üzenetére


föccer
nagyúr

Csepeli? Sosem volt csepeli kecó. Ahol te is voltál az is Erzsébeten van, és most is itt lakom. Ha kész a felújítás akkor lehet átköltözöm, ezt eladom és ennek az árából kifizetem az "újat".

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71) föccer válasza kunberci (#69) üzenetére


föccer
nagyúr

Még nem hallottam, hogy baj lett volna kulcsossál, de nem sokat frgok ilyen körökben. Bérelni nem lett volna lehetőség? Rossz esetben 2-3 nap alatt készen van a csőhálózat telepítés. Nekem max 40-50 idom kell majd, de még nem számoltam ki

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#72) kunberci válasza föccer (#71) üzenetére


kunberci
aktív tag

Vízvezeték szerelés ötrétegű műanyag csővel

Az ötrétegű műanyagcsövek megjelenése forradalmasította a vízvezetékszerelést, egyben egyszerűsítette is, hisz könnyen, rövid idő alatt, viszonylag kevés szerszámra van szükség a minőségi munkához. Megjelenésükkor abban csúcsosodott ki a technológia különlegessége, hogy egyazon műanyag csővel szerelhetők a vízvezetékek, fűtésrendszerek, padlófűtések is. Mind körünkben – szerelők körében, - mind a tervezők körében ma is töretlenül népszerűek az ötrétegű műanyag csövek, hisz falon kívül és falban egyaránt felhasználhatók. Emellett népszerűségük annak is köszönhető, hogy a csövek sajátos anyag-összetételük miatt gátolják a lerakódások kialakulását (pl. vízkő) így sokáig megtartják kedvező átfolyási jellemzőiket, tartós csőrendszerek kialakítására is alkalmasak.

Annak ellenére, hogy a külső behatásoktól védeni kell, mert sérülékeny, képes a 90C hőmérsékletet és 10 bar üzemi nyomást hosszú távon tartani (nyílván a két adat nem együtt érvényes és nem 50 éven keresztül), ennek ellenére ezek a jellemzők bőven megfelelnek egy átlagos háztartásban szükséges hőmérsékleti és nyomásbeli elvárásoknak, a gyártók pedig 50 évnél is több élettartamot garantálnak. Végfelhasználói szempontból pedig fehér színük miatt pedig akár dekoratívnak is tekinthetők, amennyiben a vezetékek a falon kívül, a lakótérben futnak.

Hol alkalmazhatók az ötrétegű műanyag csövek?

Természetesen falon belül és falon kívül is szerelhetünk ötrétegű csővel, ellenben van néhány szabály, amit feltétlen be kell tartani a tartós eredmény és a minőség érdekében.

Falon kívül lehet, kulcsos idomokat használni, hisz, ha utána kell húzni bármelyik idomnak, az bármikor hozzáférhető (kulcsos idomok használatát elsősorban saját „barkácsolási” célra készült. Ritka, tényleg nagyon ritka esetben használunk mint szerelő kulcsos idomokat, akkor, ha a présgép nem fér hozzá az idomhoz csak a fogó!), ellenben falon belül már egyáltalán nem tanácsolom, és szerelőként Tulajdonosi kérésre sem teszünk be a falba kulcsos idomokat! Felújításnál, vezeték cserélnél, annyit bontunk amennyit kell!

Falon belül press idomokat kell használni (ezek lehetnek toldások, T idomok, szűkített T idomok, könyök idomok, falikorongok stb.), amelyek szivárgásmentes csatlakozást nyújtanak, ezek a későbbiekben már nem bontható csatlakozások. A press idomok alkalmazásához kézi és gépi prés is használható, bár mindkettő kellően rászorítja az idomokat a csőre, a gépi prés mégis biztosabb, mert folyamatosan azonos erőt fejt ki, míg az emberi fáradékonyság csökkentheti a kézi préshez szükséges erőkifejtést.

Az ötrétegű műanyag csövek darabolása is speciális célszerszámmal történik: ötrétegűcső ollóval, ezután a levágott részt sorjázni kell, és egyben tágítani, majd a kiválasztott idommal, és az annak megfelelő szerszámmal toldani és géppel préselni. A cső vágására különösen figyelni kell, mert szivárgáshoz vezethet, ha nem merőlegesen történik a vágás és utána a kalibrálás.
A különféle szorítógyűrűs, kulcsos idomok a későbbiekben oldhatók, a nyomás biztos használatuk kialakításához két megfelelő méretű villáskulcsra van mindössze szükség. Jellemzően ez a módszer a falon kívüli szerelés esetében előnyös házilag megoldott bővítéseknél, amihez minimális műszaki érzékkel is bárki hozzáfoghat. Ezt viszont valóban csak házi barkácsolásra ajánlom, vízvezeték szerelőként azt vallom, hogy egy szerelő dolgozzon presszes géppel, ami azt 100%-ig kizárja, hogy rosszul történő meghúzásból szivárgás alakuljon ki, maximum akkor, ha anyaghibás a cső vagy a használt idom.

Házi szerelés esetén feltétlen időt és fáradságot kell szánni, hogy a vezetéket tényleges üzembe helyezés előtt nyomáspróbának tegye ki, mert ekkor még mindig kiderülhetnek illesztési problémák, ha valahol szivárog vagy folyik a csőrendszer.

Bár elmondhatom, hogy ezekkel a csövekkel bárki könnyedén tud házilag is dolgozni, amihez csupán minimális szerszámok szükségesek, egy komolyabban megtervezett ötrétegű műanyag csőre alapozott vezetékrendszerhez, ami jó esetben falon belül fut, már feltétlen hívjon bennünket, mert a házi szerelés egy későbbi időpontban is okozhat kellemetlenséget, amikor viszont már fenn áll az esélye, hogy bontani kell.

Ötrétegű műanyag csővel szerelne vagy újítaná fel vezetékrendszerét? Hívjon bennünket bátran!

(#73) #33253120 válasza kunberci (#72) üzenetére


#33253120
törölt tag

De miért kell falba rakni idomot?
Itt Debrecenben a legruppótlanabbul épülő társasházban is önálló víz-, és önálló fűtési osztó van a kazán alatt. Oda fut be külön-külön minden csap csöve, és minden radiátoré. A padlóban csak a szigetelt cső megy, toldás, elágazás nincs.

(#74) föccer válasza #33253120 (#73) üzenetére


föccer
nagyúr

Én sem teljesen értem. 1 idomnak az árából megvan 7-8 méter, szigetelt cső. Mint ellenérvet az utánhúzást hozza fel. Rá cseppentek egy csepp menetrögzítőt és olyan isten nincs, hogy a menet lelazuljon. A kulcsos idomok is úgy vannak megcsinálni, hogy végállásig kell húzni. Az utolsó mozdulatnál teljesen összezár a szorítógyűrű.

Szerintem nincs vele baj, de legrosszabb esetben tényleg utánhúzna az ember 5 évente.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75) kunberci válasza #33253120 (#73) üzenetére


kunberci
aktív tag

" De miért kell falba rakni idomot?"
Már megbocsáss, de Te sem vagy Vízvezeték szerelő, ahogy látom. Én sem.
A falikorongokat hova rakod, ha nem a falba?
Most a vízvezeték szerelésről is szó volt, nem csak a fűtésről!

(#76) kunberci válasza föccer (#74) üzenetére


kunberci
aktív tag

Panelba én is szereltem 6-8 éve vizet kulcsos idomokkal, nincs vele semmi baj, azonban a tízszintes legfelső emeletein nincs nagy víznyomás. Mivel most a vízszerelők, és az épületgépész boltban is a press idomokat favorizálják, ezért szerintem egy szerszám megvétele nem a világ vége.
Engem nem fog zavarni, ha kulcsos idomokkal szereled a vizet.
De azért a biztonság kedvéért kérdezz rá egy vízvezeték szerelőre, hogy mi a jó megoldás? Kíváncsi leszek a véleményére.

[ Szerkesztve ]

(#77) #33253120 válasza kunberci (#75) üzenetére


#33253120
törölt tag

Igaz.
Amikor idomokról olvasok, mindig az a rettenet jut eszembe, amikor a vizet, és a radiátorokat T idommal kötik az aljzatban. :)
Igen, jó esetben egyedül a vízhez tartozó falikorongok kérnek úgy csőszerelvényt, hogy az falban van.

(#78) kunberci válasza #33253120 (#77) üzenetére


kunberci
aktív tag

10-15 db simán bekerülhet a falba. Én is azért választottam a press idomokat, mert azokat mondta mindenki a jónak. A szerelvényboltba mondták, hogy vannak kínai ötrétegű csövek, amivel szintén vigyázni kell, úgyhogy érdemes valamelyik komolyabb gyártó csöveit, idomait venni.

(#79) föccer válasza kunberci (#76) üzenetére


föccer
nagyúr

130k-t nem költenék rá, ellenben szívesen kikölcsönzöm (akár tőled is :B )

Panel alján sincs 5 bárnál sokkal nagyobb nyomás, amia felső szintre 2 bar körülre csökken (kb 30 méteresek a 10 emeletes panelok.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#80) kunberci válasza föccer (#79) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én nem Budapesten lakom, úgyhogy Neked talán helyben érdemes keresni valakit, akinek van szerszáma, és még én is a szerelés előtt állok, de ha préselős idomokra gondolsz majd szereléskor, akkor az is lényeg, hogy nem mindenfajta szerelvény préselhető mindenféle szerszámmal. A boltban, ahol vásárolod majd az idomokat, akkor meg kell kérdezni, hogy milyen típusú préspofa jó a Te idomaidhoz?
Általában a TH-s pofák szoktak jók lenni az idomokhoz, de a boltban feltétlenül rá kell kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#81) kunberci


kunberci
aktív tag

Tűzihorganyzott acéllemezre furkáltam fel a fali-korongokat, úgy ahogy vésni akarom majd a csöveket. A réz idomok manapság megfizethetetlenek.
[kép]
[kép]

(#82) Dr.Zoo válasza föccer (#70) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Stimmel, a kerületet néztem be... :R
Azért a képeket elnézve, lesz meló vele, rendesen..
Kitartást hozzá.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#83) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Épp tegnap kellett szétszedni egy ilyet:
kulcsos átalakító ötrétegű<->menetes között, bele külső-külső réz toldó, bele a horganyzott T elosztóba.
Az ok az volt, hogy a kóc rosszul lett rakva, minimálisan eresztett. Egy év után szépen végigfolyt a T-ből keletkező rozsda az egészen.

Minden gond nélkül szét lehetett őket csavarni. Az ötrétegű csövet, amit a kulcsos átalakító szorított meg, leoldás után is alig bírtam kihúzni (úgy ott közel a falhoz). Tisztítás után szép és jó lett, csak össze kellett rakni. Mindez press idomokkal csőkivágás, szenvedés, új idom, (csőtoldás, toldó), szerszám. Eszembe nem jutna ilyennel dolgozni, semmi előnye, és nem is olcsóbb.

Egyébként a korábban itt említett szerelő ismerős – nem felejtettem el, hogy majd megkérdezzem a radiátor csövezést – azt mondta, annak jó a préselős megoldás, aki nagyon sokat csinál és számít a munkaidő. Az ő présszerszám készlete majdnem egy millió volt, mert az szorít megbízhatóan és az hosszú élettartamú.

A csavarosat meg munka közben is kicsit meg tudod szorítani, és igazítani rajta, majd a végén készrehúzni. Kicsavarodásra azt hiszem azt mondta, hogy szerelés után esetleg egy héttel meg lehet nézni, és ha kell, meghuzni. Más egyéb semmi.

Saját, pár tíz elemes munkánál semmi előnyét nem látom a préselősnek, csak hátrányát. Rettentően erősen megfogja a kulcsos.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84) kunberci válasza szaszlaci (#83) üzenetére


kunberci
aktív tag

Most azért egy dologra reagálnék. A csavaros, és a press idomoktól függetlenül. (Mindegyik jó, mindegyiket használják a szerelők). Egyén válogatja, kinek mi a szimpatikusabb, azt használja.
DE:

" Az ő présszerszám készlete majdnem egy millió volt, mert az szorít megbízhatóan és az hosszú élettartamú."

Ez egyszerűen így nem igaz.

Nyilván nem csak azért volt közel egy milla, mert az présel megbízhatóan, hanem azért volt drága, mert egy szerelő sokfajta, ezen felül több méretű pofákat használ + nem kézzel présel, hanem villanyos, vagy akkus gépet használ, ami valóban sokba kerül. Ettől függetlenül egy minőségi pofával, és minőségi kézi présszerszámmal ugyanolyan eredményt érsz el. Úgy érdemes dobálózni az árakkal, ha azt is megírod, hogy milyen szerszáma van, és hány préspofát vett ennyi pénzért?
Egy REMS, vagy Rothenberger szerszámnál nem hiszem , hogy kell jobb otthoni használatra, de még egy szerelőnek sem.
Egyfajta csőméretnél, esetleg kettőnél, amivel otthon szerelsz, nyilván nem veszed meg az egész préspofa készletet!
Tehát az nem igaz, hogy 1 milláért kell szerszámot venned, hogy megbízhatóan préseljél.

[ Szerkesztve ]

(#85) szaszlaci válasza kunberci (#84) üzenetére


szaszlaci
addikt

Készlet, igen – ahogy az olvasható a tőlem idézett részben – több pofával, és elektromos, természetesen. Ezen felül azért volt ennyi, mert (állítása szerint) ez csinál megbízható eredményt ÉS ez lesz hosszú élettartamú. (Az egyik pofa egyébként eltört neki, valami olyan sok préselés után, hogy fel se fogtam, ezért meg se jegyeztem.)

Ami azt illeti, én nem dobálózok az árakkal, és az állításom se hiszem, hogy valótlan lenne. Leírtam azt, amit hallottam, kiegészítendően azt a meglátásomat, hogy otthoni "barkács" használatra totálisan ó de abszolút maximálisan felesleges préselőt venni, mert nem csak egy rakás pénz, de egyszerűen nincs előnye csak hátránya. Szerintem!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#86) kunberci válasza szaszlaci (#85) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nem értünk egyet a presszes, és a kulcsos idomokat illetően, de ez nem baj. Milyen unalmas lenne a világ, ha mindenki ugyanúgy gondolkodna. Ugye az ismerős vízszerelőd is a pressz szerszámot használja, ha annyit préselt már, hogy egy szerszáma is eltörött. Nyilván ő is az előnye miatt használja: gyorsabb, egyszerűbb, megbízhatóbb vele a szerelés. A kulcsos idomnál a két gumigyűrű látja el a tömítettséget nagy részben, a press idomnál viszont a csatlakozó barázdáiba préseli bele az ötrétegű cső belső műanyag részét a szerszám, evvel tökéletes tömítettséget biztosítva, az egy darab gumi tömítés az elejében + ráadás. Azért a vízszerelésben nincs olyan, hogy "barkács használatra", ha valami nem sikerül előszörre, az ritka nagy szívás tud lenni. Most is úgy gondolom, hogyha egy házon meg tudjuk spórolni a vízvezeték szerelő munkadíját, ahhoz képest még egy présszerszám sem kerül sokba, pláne hogyha csak béreljük a szerszámot.
Nyilván azért használunk szerszámokat, hogy egyszerűbben, gyorsabban tudjuk megcsinálni a munkákat. Pl: azért vásároltam bontókalapácsot a beton feltöréséhez, mert sokkal gyorsabban, könnyebben fel tudtam vele törni a betont, mintha vésővel, és nagykalapáccsal csináltam volna. A szerszámok drágák, azonban ha valakinek nincs rá pénze, akkor bérelni is tudja.

(#87) föccer


föccer
nagyúr

No, akkor csapjunk a be a lényegi mondanivalóba. :)

A hét végén elkezdtem az érdemi munkát.

Első körben revízionáltam a villanyóra szekrényt. Mint kiderült 2 db A1-es órám van, mind a kettő C16-al biztosítva.

Kiszedtem az FK táblát, leválasztottam a teljes benti hálózatot, kikötöttem a fi reléket és a kismegszakítókat. Egy kicsit arrébb tettem az FK-t, visszakötöttem az egyik életvédelmi relét, mögé raktam 2 db 10A és egy 16A-s kismegszakítót, bekötöttem a földsínt és 3 db MTK-val bekötöttem 3 db dugaljat amit belülről becsavaroztam a szekrénybe. Innen vígan tudok kakaót venni és egy fokkal nagyobb biztonságban érzem magam a munka során. Mivel a felújítás során biztos elég lesz a 16A, így csak az egyik órára kötöttem rá, a többi vezetéket szépen vagóval zártam és behajtogattam valamelyik kötődobozba. Áldás békesség. Elvileg láttam olyan kötést ami úgy néz ki, mintha földszondába menne, ellenben az óra alatti kötődobozba már nem ér le a zöld-sárga. Le kellene mérnem, hogy van-e potenciál különbség a bejövő föld és nulla között, de a fi relé nem old le, szóval nagy baj nem lehet. A földszondát még nem találtam meg. Nem baj, tervben van, hogy lerakok egyet, abból baj nem lehet, ha átkötök egy új szondára.

Vasárnak neki álltam a bontásnak. Első körben a leendő nappali-konyha-hálószoba részt szabadítom fel.

Kiszedtem a két GK falat. Hát volt szakértelem az építésnél. :( A profilok nem voltak összcsavarozva opellel, az ajtókhoz nem volt UA profil rakva, simán CD volt berakva és ahhoz GK csavarral befúrva a tokba.

Az alsó és oldalsó profilok sok helyen 20-30 cm-es darabokból volt össze rakva, vagy éppen fel sem voltak téve. Látszik, hogy nagy szegénységben épült a két kisszoba.

A GK-k kibontása után lebontottam az ott lévő elektromos vezetékeket, szerelvényeket. Külső kábelcsatornában mentek a vezetékek, nem volt velük gond. Mondanom sem kell, hogy a színek össze vissza voltak, amilyen éppen kéznél volt alapon. A végükön sem volt megjelölve, hogy melyik mi. Utólag lett egy tessék-lássék EPH behúzva, ezt a padlásra feldobott, és a szükséges helyen lefúrt sima, 1,5-es MCU zöld-sárga formájában valósult meg. Nyilván se védőcső, vagy bármi egyéb védelem neki. Minek az.

Tegnap kicsit lusta voltam, így csak piszmogtam. Kicsit összeszedtem a bent maradt maradék sittet, levettem a radiátorokat és lebontottam az előszobának a lambériáját. Megnéztem hogy a két parkettás helyiségben tényleg ragasztott parketta van. Az alatta lévő beton pont jó lesz szerelőbetonnak, hurrá. 2 óra azért szépen elment ezen a napon is.

A két régi kisszoba közötti fal az egy eredeti téglafal volt, benne egy ajtóval. Később alakították ki a folyósónak szükséges "boltövet". Mint később tapasztaltam itt B30-assal próbálták visszajavítani a kibontás okozta károkat. Mivel a falvastagság bő 20 cm volt, így felmerült bennem, mi van ha véletlen tartó fal lenne. Bár nagyon kicsi esélyét láttam, de jobb utána járni jelszóval magamhoz vettem a lapátot és felnyargaltam a padlásra. Kimértem fentről, hogy hol van a fal és fentről megbontottam a födémet. Azt már korábban is láttam lentről, hogy stukatúrfödém van, de így is meg tudott lepni.

Persze a falnak a tetejét viszonylag könnyen megtaláltam, nem is ez a poén. A födémen fentről tapasztott sár van, alatta viszont nem deszkázat, mint ahogy vártam volna, hanem "telibe" van gerendázva. Szépen egymás mellett katonás rendben, 3 oldalról síkra fűrészelt, egymáshoz szorított gerendák vannak. Ilyet élőben még nem is láttam. Mikor készülhetett ez? 1900-as évek? (erről még képet nem tudtam készíteni, mert iszonyat por volt, majd holnap lövök róla párat.

Na, szóval miután meglett a válaszfal teteje, így már bátran ugrottam neki a 2 kilós kalapáccsal. 1 óra alatt nagyjából le is bontottam addig amíg a sittől bontani tudtam. Hétfőre rendeltem konténert, addig nem szállítom ki az udvarra, nem akarom 2x lapátolni. Holnap és vasárnap leszek még ott. Megpróbálom a konyha-fürdőszoba-előszoba részt is szétbombázni. 8 m3-es konténer jön, még csak ~4 m3 sitt van jelenleg.

Sok kép következik, mobilnetesek kedvéért csak linkelem.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[kép] [kép]

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#88) föccer


föccer
nagyúr

Ma leszedtem a maradék lambériát a konyhában és kissé szelősebbé tettem a fürdőszobát :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89) taaz válasza föccer (#88) üzenetére


taaz
aktív tag

Jó munkát. 8köböst meg kell rakni. :C
Folyamatosan nyomon követem alkotásodat, én is átérzem nap mint nap amit csinálsz. Nálam most konyhába cirko lett telepitve , folyamatban a gázos dolog. Föfalban az átjárot csinálom, falat vágok , vizszigetelést rakok be..... ki van a tököm....már nincs sok ....ugy 2év. :))

(#90) #33253120 válasza taaz (#89) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha ráerzel az ízére, akkor mindig lesz mit piszkálni, -> sose érzed késznek. ;]

(#91) taaz válasza #33253120 (#90) üzenetére


taaz
aktív tag

Tavaly augusztus óta nyomom. Szakaszonként bontok épitek. Mellete melo gyerekek. Ja és itt lakunk közben. Még jo hogy kialakult a mobil konyha..... csak akkor szivom le magam amikor a fürdőt csinálom... lehet hogy lavor lesz a trendy. :))

[ Szerkesztve ]

(#93) kunberci válasza #50751744 (#92) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ez már a mai időben nem divat. Csináld magad mozgalom van. Nem mindenki dolgozik az építőiparban, hogy legyen különböző szakmákban segítsége. De a lényeg a segítséget úgy is vissza kell adni.
Egy pék, gyógyszerész, irodista minek hívná el a munkatársait, abból nem hiszem, hogy valami jó kisülne.

[ Szerkesztve ]

(#94) Agostino válasza #50751744 (#92) üzenetére


Agostino
addikt

nekem volna munkatársam pár aki szívesen jönne segíteni, de sajnos ennyiben ki is merül. mire elmondom mit és hogyan kell csinálni, magam is elvégzem. nagyon sokan számomra hihetetlen módon nem értenek semmi gyakorlati dologhoz. azt hitték viccelek, amikor kiderült, hogy tudok vakolni, festeni, villanyt szerelni, csempézni, vésni stb stb... számukra ez teljesen elképzelhetetlen. oké, adatelemző munkakörben dolgozok szóval ott ez idegen, de én mindig azt hittem ez basic és mindenki édesapja továbbadja ezt a tudást. de nem. :( nincs is mit továbbadni.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#95) föccer válasza #50751744 (#92) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos nálam ez a kaláka nem működik. Egyrészt az ismeretségi körben kevés az aki ilyesmihez ért, másrészt meg barátságon belül is el szoktunk számolni az elvégzett munkával, ha úgy esik. Nyilván most is lesz olyan, amit nem egyedül csinálok, de amit lehet igen. A felújítás így is árérzékeny a lehetőségek miatt cserébe nem szorít az idő. Nem gond ha csak jövő ősszel lesz kész.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#96) föccer válasza taaz (#89) üzenetére


föccer
nagyúr

Hétfőn délután jön a konténer, csütörtökön este megy. ~80k a gipszkarton miatt. Hihetettlen, hogy GK hulladékot csak vegyes konténerbe lehet elvitetni és nincs aki átvegye. Ugyan ez a bontott síküveggel. Lakossági átvétele nincs a hulladéküvegnek, csak vegyes konténer, horror áron.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#97) kunberci válasza föccer (#96) üzenetére


kunberci
aktív tag

Csak 1 konténered lesz, mert ami nem építési törmelék, azt összegyűjteni az udvaron, és az utolsó konténerrel elvitetni. Nem érdemes mindegyiket vegyesbe vinni. Sokat lehet spórolni. Viszont akkor többször kell pakolni. Nem tudom, hogy melyik a jobb?
Mennyi a sima építési törmelék elszállítása? Kb a vegyes fele?

[ Szerkesztve ]

(#98) föccer válasza kunberci (#97) üzenetére


föccer
nagyúr

Durván a 60%-a. Elvileg ez az egy vegyes konténer lesz. Összesen 2 nagy, 8m3 sitt szállítással és egy kisebbel számolok, de ez utóbbi még lehet kikerekedik egy egészre.

A végén még lesz GK hulladék, de várhatóan nem nagy mennyiségben és csak jövőre jutok el odáig. Addig meg nem akarom, hogy itt legyen az udvaron, csak teljesen szétázna.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#99) kunberci válasza föccer (#98) üzenetére


kunberci
aktív tag

Biztosan szívnám a fogamat, ha 80 e lenne egy konténer. Én a 7-es ért a 33-at is sokallottam. Mi úgy csináltuk, hogy amit nem lehetett beletenni a konténerbe, azt elnyomtuk szakaszosan a kukába. Szegény kukások mindig kézzel szokták beleburítani a kukánkat az autóba, de amikor megraktuk minden földi jóval, akkor a mienkét mindig az emelővel emelték. Még szerencse, hogy fém kukánk van.

[ Szerkesztve ]

(#100) #33253120 válasza föccer (#96) üzenetére


#33253120
törölt tag

Felénk Debrecenben van lakossági hulladékudvar, oda be lehet vinni a szétválogatott hulladékot. Tégla, fa, gk, pu hab, üveg, síküveg, karton, ólomakku, festék, stb...
Pesten ilyen nincs?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.