Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) PuffyMinnie válasza PuffyMinnie (#148) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Beszéltem velük. Valószínűleg akkumulátor hiba. De nagyon sokat olvasni, hogy szinte mindig ez a baj. Akkor miért nem küldik eleve jó akksival, és nem lennének ezek a fölösleges körök. Na mindegy. Viszont gyorsan intézkedtek a mai napon el is vitték a telefont. Én idegességemben a pénz visszatérítésére nyomtam. De higgadt fejjel felhívtam őket, és megkértem, hogy nem-e lehetne inkább garanciális javítás. Mondta, hogy megoldható és átírták nekem, hogy ne pénz visszafizetés legyen. Szóval gyorsak, és korrektek végülis!

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#152) Janez0085


Janez0085
tag

Sziasztok. Nekem az a gondolatom az egésszel, hogy hivatalosan ha eladsz egy telefont vagy autót, akkor illik vételi szerződést írni, személyi számmal anyja neve stb. Ha bemész egy szimpla gsm boltba ott is írnak egy ilyen adatokkal ellátott papírt, nyilván nem akarják banyalni ha pl be vesznek egy kőrözött (vagy májkrémes :D ) telefont nekik igazolni kell, hogy vették nem pedig lopták. Ugynaez ha mondjuk valaki elad nekik egy előfizetéses telefont és nem fizetik az előfizetést majd letiltják akkor mivan ?

Nekem az a furcsa, hogy gyakorlatilag egy email címmel meg egy telefonszámmal elad nekik bárki bármit, amit utána eladnak borzalmasan drágán.

Gyakorlatilag jogilag meg a józan ész mentén is kijelenthető és logikus, hogy ez a cég nem ellenőrzött forrásból szerzi be a termékeit.Ezt kellene megbízhatónak hívni ? :U

Régebben üzemeltettem gsm boltokat és kétszer is be kellett mennem a rendőrségre, ami nem volt hatalmas probléma (leszámítva hogy roppant kellemetlen) mert meg volt a szabályos adás vételi minden kötelező adattal amik valósak is voltak de mondta a rendőr, hogy ha nem lett volna meg ez a dokumentum akkor közmunkát vagy felfüggesztettet is kaphattam volna orgazdaságért.

Másik példa egy ismerős cég felvásárolt céges Samsungokat teljesen újakat majdnem 2.000db-ot. Kiderült rá 1 évre, hogy valami orbitális csalóktól vették, pedig valós cég volt nem volt semmi gyanús, optenben is ellenőrizték őket vásárlás előtt. Azóta is tart az ügyük amiben valamilyen gondatlansággal vádolják őket , hogy nem ellenőrízték a beszállítót mert, hogy a jogszabályok szerint kötelességük meggyőződni a partnercégek hitelességéről. ( nyilván azon kívűl, hogy megnézed optenbe kb semmit nem tudsz csinálni, szóval ez a törvény elég igazságtalan)

Na most Kolompár Dzsoki vesz valami ismerőstől valami telefont vagy jofogásról aminek az előélete finom szólva sem ismert, majd eladja Rejoy-on mert, hogy ott sokat adnak a telefonokért , honnan tudja a Rejoy , hogy mit vesz és kitől ? Mert a profilba azt ír be amit akar illetve megadhat bármilyen számlaszámot. Majd valaki megveszi ezt a kétes eredetű készüléket borzalmasan drágán.......

Egyáltalán legális ez ?

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#153) apor válasza Ákos45 (#144) üzenetére


apor
újonc

Cakkumpakk egy hét volt.

Egy szerda délután adtam át a futárnak a telót, a GLS nyomonkövető szerint második nap már megérkezett a céghez a csomag. Következő szerdán kaptam egy mailt hogy megkapták a visszárut, visszautalják a pénzt. Nem azonnal, de pár óra múlva már a számlámon is volt.

(#154) PuffyMinnie válasza Janez0085 (#152) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Ennyiből bármelyik cégbe bele lehet gondolni ezt a dolgot, aki használt termékeket ad. Nem csak a Rejoy ad így el telefonokat. Érdekes, hogy ez annyira fontos téma. Mondjuk a politikai korrupció és a csalások nem érdekelnek senkit, ami itt folyik a menő kis országban! De ez nem ide illő téma!

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#155) Konyika


Konyika
senior tag

Csak, hogy legyen pozitív vélemény is!

Poco F3 5G, majd két éves telefont kínáltam nekik eladásra 93.800 Ft-ért újszerű állapotban.
Hétfőn leadtam a weboldalon.
Kedden jött a futár.
Csütörtök: értesítettek, hogy megérkezett.:
Péntek, átvizsgálás, valóban újszerű. Megadják az árat.
Hétfőn kikerült az oldalra.
Szerda elkelt a telefon 72 órán belül utalják a vételárat.
Péntek, pénz a számlámon.

Nálam jól vizsgáztak!

(#156) Janez0085 válasza PuffyMinnie (#154) üzenetére


Janez0085
tag

"Ennyiből bármelyik cégbe bele lehet gondolni ezt a dolgot, aki használt termékeket ad. Nem csak a Rejoy ad így el telefonokat."

Ez azon a tényen nem változtat semmit, hogy ők biztonságosnak hirdetik magukat, a valóságban meg azt se tudják honnan vannak a termékeik. Nyilván lehet máshogy gondolni ez csak az én észrevételem.
DIvat hangzatos szavakat szövegbe fonni mint pl. "forradalmasítás", "biztonságos", "megbízható", "környezettudatos", "érintkezés mentes" és elkölt Google hirdetésre havi 5 millát az legitimálja azt, hogy úgy is van mert a csapból is az folyik ( pont úgy mint a propaganda). Holott ha mögé nézünk valójában ez csak egy online sufni gsm ugyanúgy csak nagyba, és irreálisan drágán. (mondjuk legalább jó áron veszik a készülékeket)

De ez csak egy vélemény.

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#157) PuffyMinnie válasza Janez0085 (#156) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Akkor is innen szívesebben vesz az ember (legalábbis én, még akkor is, ha most vissza kellett küldeni a telefont), mint személyesen a nagyképű lenéző sufni használt telefonosoktól, akik azt hiszik övék a világ! És a 3 hónap garanciájukkal mit ér el az ember? Ha adnak egyáltalán. Magánemberektől meg szinte öngyilkosság venni már! Ritka aki használt telefonokra 2 év garanciát ad, és oda-vissza ingyenes a futár!

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#158) janeszgol válasza Janez0085 (#152) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyon jó és érdekes a feltevésed. Ezt a témát ki lehetne beszélni. Egy megjegyzésem lenne, de nem neked.

"Azóta is tart az ügyük amiben valamilyen gondatlansággal vádolják őket , hogy nem ellenőrízték a beszállítót mert, hogy a jogszabályok szerint kötelességük meggyőződni a partnercégek hitelességéről."

Ez lesz abból, ha a rendőrség csak felsz*pója a regnáló hatalomnak. A munkájukat kellene végezni inkább.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#159) RolandSz


RolandSz
csendes tag

Huawei P20 Lite telefont (amiből állítólag utóbbi pár hónapban 300 darabot eladtak :Y ) küldtünk be nekik, előzetes ajánlat 32000 forint +- párszáz forint volt. A keretről a festék sok ponton kopott már le, a töltőcsatlakozó környékén nem nagyon volt, és máshol pontokban, amit valószínűleg a tok okozott. Ha a hátlap/keret-re rosszabb opciót választok, akkor úgy rémlik 3000 forinttal kevesebb lett volna az ajánlatat. Kijelző és hátlap üvege hibátlan volt, legkisebb hajszálkarctól mentes (elöl 0. perctől üvegfólia volt).

Ma jött az SMS, hogy 8e Ft-ot tudnak ajánlani, egészen pontosan a következő okból:
"A keret meghajlott, így a kijelzővel együtt cserére szorul (csak egy egységként cserélhetőek)"

Feladás előtt alaposan átnéztem, nem volt szerkezeti sérülése a keretnek, az asztallapon is síkként feküdt, és a kijelző tükörképe se volt torz, teljesen normális volt. Írtam nekik, hogy ezt nem annyira tudom így értelmezni, mutassák meg. Kíváncsi leszek...

(#160) hegebeast


hegebeast
csendes tag

Vásárlós story. Egy iPhone SE 2022-t rendeltem, 4 munkanap alatt ért ide Romániából. A csomagot tényleg édemes a magyar GLS oldalon követni, a link amit küldenek, illetve az ott írt várható szállítási nap elég lutri. A telefon ‘kiváló’ állapotúként volt fent az oldalon, a képeken nem lehetett semmilyen hibát látni rajta. Kicsomagolás után konstatáltam, hogy nem csak a képen nem lehetett hibákat látni, ez gyakorlatilag egy új telefon. Akkumlátora 100%-os, ami így használat után, illetve mivel még 12. hóig Apple garanciás, eredetinek tűnik. A 24 hónap rejoy garancia valóban mutatós, remélem nem én leszek az aki kideríti, hogy valóban jól működik-e.

(#161) PuffyMinnie válasza hegebeast (#160) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Jó neked. Én egy XS MAX-ot vettem 16-án jött meg. És 18-án ment is vissza, 20-án náluk is volt, mert nem kapcsolt be. Aztán másnap bekapcsolt, úgy hogy egy minimálisan megnyomtam a telefon szélét. Majd újra kikapcsolt 1 percen belül. Szépnek szép volt, de azért volt rajta karc hátul. Január 20. óta ott van náluk garanciális javításban. Egyszer sem láttam még a telefon menüjét mióta kiadtam érte a sok pénzt :D
Azóta semmi hír róla. Szóval a garanciális ügyintézés elég lassú. Gondolom vissza kapom hibásan, hogy a pénzt ne tudjam már vissza kérni, mert lejár az egy hónapos visszaküldési idő is :DDD De remélem nem így lesz.

Az olyan jó vélemények miatt választottam őket, mint a tied is. Érdekes, hogy semmi sem jött össze nekem velük kapcsolatban. Mindenki írta azt is, hogy sms-ben is milyen szuperül tájékoztatták őket mindenről. Ezeket nem tapasztaltam. Majd eldől a dolog.

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#162) Gabbbb válasza PuffyMinnie (#161) üzenetére


Gabbbb
senior tag

"Gondolom vissza kapom hibásan"

Ezt azért erősen kétlem. Egyébként, amikor én vettem 100 nap visszaküldés volt rá, szóval most szerviz után is el tudok még állni, elvileg.
Apámnak rendeltem, 1 hónap használat után gond volt a bekapcsoló gombbal, ma kaptam az értesítést, hogy a hibát kijavították, jön vissza + GLS nyomköv. szám.
(Jan 24-én vitte el a GLS)

Valahol írják, hogy maximum 15 nap a javítás, azt nem tudom, hogy ezt ellenőrzéstől, vagy beérkezéstől számítják.

[ Szerkesztve ]

(#163) PuffyMinnie válasza Gabbbb (#162) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Múlthét pénteken, azt mondták, hogy a mai napon feladják és a "szakemberük" a hibajavításokat oda írja. De semmi hír nincsen róluk. Írtam nekik ma reggel. Talán megkapom ebben a hónapban. Csak attól félek addig húzzák, mivel nekem 1 hónapos ingyenes pénz visszafizetésem volt, hogy nem küldik Február 15.-ig aztán ha mégis hibás rajtam marad, vagy megint küldözgethetem vissza. Bár ha nem lesz ingyenes a vissza küldés akkor meg megszívtam a dolgot, tuti nem adom fel Romániába. Talán lesz valami :D

(De legalább megvettek tőlem egy Iphone 7-et. 38.000 Ft, volt a kalkulált ár, és 33.000 Ft-ot kapok.)

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#164) bigdigit


bigdigit
addikt

Bárkinek volt valami komolyabb gondja leadott telefonnal? Mármint ha én adok le nekik. Elég csábító de csak úgy minden hivatalos papír nélkül oda adni egy 300.000-es telót majd lesz valami vele....vannak kételyeim bár az itt eddig leírtak alapján még működhet is. Csak ne én legyek az aki rábaxi...

(#165) Gabbbb válasza PuffyMinnie (#163) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Itt van az asztalon a megjavított telefon. Lekopogom, de tényleg jónak tűnik. (az mondjuk nem tetszik, hogy letépték az üvegfóliát, de tartozékok elvesztése benne van visszaküldéses leírásokban..)

(#166) PuffyMinnie válasza bigdigit (#164) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Nyugodtan eladhatod, ha nincsen rejtett hibája. És jól működik minden. Akkor tuti megveszik.

#165Gabbbb Jó neked akkor. Nekem nem válaszolnak az üggyel kapcsolatban...

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#167) bigdigit válasza PuffyMinnie (#166) üzenetére


bigdigit
addikt

Gondolok még ilyen aggodalomra az ajánlat e-mailben pl azt írják 307000 lei.

(#168) FіkuszKukіsz válasza bigdigit (#167) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Román cég. Ez a rész nincs lefordítva. Pedig biztos örülnél ha Lei.-ben kapnád, az több mint 24 miilió Ft. :)

Én már a második telómat adom el nekik. Első majdnem 300 volt a mostani majdnem 400.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#169) Gabbbb válasza FіkuszKukіsz (#168) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Te nem vagy véletlen egy G betűs MMO-ban nagy gémer? xD

(#170) FіkuszKukіsz válasza Gabbbb (#169) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

:(

Romanes eunt domus

(#171) attires válasza attires (#41) üzenetére


attires
kezdő

Update az #41,42,46,48,50,52 üzenetekre:

Azért trükköznek rendesen (csak saját vélemény).

Megint elküldtem nekik az iPhone 8 telefonom.
Most az azonnali eladást választottam.
Jött az üzenet hogy... (csatolt kép). Most nem "panaszkodtak" hogy a telefon "speciális tisztítást" igényel, viszont szerintük a telefon nem "újszerű" állapotban van hanem csak "kiváló"-ban. Valamint az akkumulátor most "javításra szorul (több mint 600 ciklus van benne szerintük)". Itt halkan megjegyezném, hogy mióta visszakaptam tőlük max. 3x volt feltöltve (használva) míg a "FŐ" telefonom szervizben volt.

Ma kifizették az árát és megjelent az oldalukon az iPhone 8 256GB, de...
Ők már "újszerűnek" hirdetik, és lehet választani, hogy az eredeti "standard" akkumulátorral, vagy "új" akkumulátorral kéri e a tisztelt leendő vevő.

Ez csak az én véleményem, és nem kívánok további "eszmefuttatást" végezni az "üggyel" kapcsolatosan. Remélem hasznos volt ez az információ.

Mindenkinek további szép napot!


(#172) PuffyMinnie válasza attires (#171) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Mennyi idő alatt kaptad meg a pénzt érte?

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#173) attires válasza PuffyMinnie (#172) üzenetére


attires
kezdő

Január 26.-án indítottam el az eladást. Január 31.-én ért hozzájuk a telefon.
Február 1.-én azt írták hogy 1-2 munkanap múlva utalnak. Majd február 7.-én jött egy sms hogy 1 munkanapon belül megérkezik a pénz. Végül ma február 8.-án meg is kaptam.

(#174) orkester


orkester
senior tag

A több pozitív tapasztalatom után azért most megosztanék egy rosszabbat is, illetve inkább csak azért, hogy érdemes erre figyelni. Nem rég segítettem egy ismerősnek egy iphone eladásában 86% akkuval, na de több mint 600 töltése volt már és közölték, hogy emiatt -27E Ft az akku csere az árból. Ami elég sok az eredetileg ajánlott kb. 160E Ft-hoz képest, ennyiből még a hivatalos szerviz is megcsinálta volna. :U

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#175) PuffyMinnie válasza PuffyMinnie (#163) üzenetére


PuffyMinnie
tag

#173attires Köszönöm. Akkor nekem jövőhét lesz belőle valami.

Közben visszakaptam a telefont 02.10-én. Csak nem tudom mit javítottak rajta, de remélem a garancia papírra oda írják. Nem értesítettek a feladásról, volt nagy kavalkád egyik ügyintéző szerint fel lett adva a másik szerint nem. :D Nagy nehezen kaptam egy nyomkövetési számot a Rejoytól, aznap reggel amelyik napon jött a futár. Eddig jó nagyon a telefon (XS Max) minden funkciója működik tökéletesen, karcmentes. Szóval végülis lehet ajánlani őket.

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#176) Ákos45


Ákos45
csendes tag

Egy pár eladással a hátam mögött, újra beszámolok a tapasztalatokról:

iPhone 8, 64 GB, borzasztó leharcolt állapotban, volt, nem volt szerencsétlennek egy ép oldala, de új akksival volt szerelve.
Ez 49.000 "jó" magyar forintért ment el náluk.
Minden a leírtaknak megfelelően, megadott árat kínálták érte, nem volt semmi gond, bár egy jó pár hétig hirdették szegényt, mire valaki elvitte.

Samsung Galaxy S10 Plus, 128 GB, kissé karcos, de alapvetően megkímélt külsővel.
104.000 forintot mutatott a kalkulátor a beállított *nagyon jó* állapot alapján.
Itt már volt egy kis gigszer, ugyanis miután átvizsgálták a telefont, megállapították, hogy a hátlap levált a készülék keretéről, cserére szorul, így 98.000 forintra számíthatok.
Természetesen elfogadtam az ajánlatot, ez is korrekt összeg egy láthatóan használt, több éves telefonért, a legszebb darabok mennek ilyen áron a legtöbb helyen.
Itt azonban megjegyezném, hogy ilyen hibájával én nem találkoztam a készüléknek, pedig többször átnéztem eladás előtt (ezt már kimondottan eladási céllal szereztem be).

Alapvetően eladás terén korrektnek tartom továbbra is őket, sokszor jelentősen magasabb árat kínálnak a telefonokért, mint amennyiért a használtpiacon elmennének.
Vásárlás terén nekem továbbra is vegyesek a tapasztalataim, de ahogy olvasom a fórumot ezzel nem vagyok egyedül.

(#177) Gardaai válasza Ákos45 (#176) üzenetére


Gardaai
senior tag

Most próbáltam ki az oldalukat, régóta szemeztem velük..

Kis sztori:
Én kedden este indítottam el az eladást. Szerdára kértem a futárt. Másnap az SMS amit kaptam elég érdekes és szedet-vedett volt: "Helló! Futárunk a mai napon - között átveszi tőled a telefont. \n".
Nyilván nem vártam el, hogy előző este 22h körül leadott igényre másnap itt a futár, csak kíváncsi voltam.
Erre mondjuk nincs felkészítve a rendszer, pedig nem nagy kunszt belefejleszteni, hogy egy adott napon x óra után ne tudja kiválasztani az eladó a következő napot, meg mondjuk break line kódot ne hagyjunk már benne az SMS-ben.. na de mindegy is.
Két nap múlva jött a futár, bár erről nem kaptam semmit. Se e-mail, se SMS, se nem hívott, hogy jönni fog. Annyit mondott, hogy visz egy csomagot, helló. Oda adtam, én semmit nem kaptam tőle. Azóta ugyan csak nem kaptam semmit. Román GLS tracking oldalt nézegetem, de mindig ugyan az van rajta. Az éppen mai dátummal érkezik Bukarestre.
Rejoy oldalán az átadási cím is ezt mutatja: "Sopron, undefined, undefined". Ne már.. Még nem aggódok, de azért történhetne valami.

A kérdésem pedig az lenne, hogy:
Normálisak ezek a rendszer hibák? Vagy szokásomhoz híven, pont rendszerhibát fogok ki, pont abba a Foxpost automatába adják fel a csomagot ami berakás után 2 napra elromlik stb. stb.?
Mennyire sűrűn és miről updatel a Rejoy? Mert eddig nekem a nyomkövetés egy nagy nulla.

Ha nem néztem volna utánuk és nem lennék jártas az adás-vételben, akkor valószínűleg már levert volna a víz és rágnám a körmöm.
Szerintem startup ide vagy oda, ez így nem fér bele. Nyilván az első mindig nehéz és rázós, ezzel számoltam is, ezért ahogy írtam, nem aggódom.. MÉG.

:R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#178) FіkuszKukіsz válasza Gardaai (#177) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Üzenj vagy írj nekik és kérd el a magyar GLS csomagszámot, mert a románnal nem sok infót fog adni. Én se szoktam kapni Én keddre rendeltem az átvételt ennek ellenére pénteken jött érte a futár. Nem kaptam én se semmit de lefotóztam a csomagot a címkével.

Romanes eunt domus

(#179) Gardaai válasza FіkuszKukіsz (#178) üzenetére


Gardaai
senior tag

Köszi az infót! :R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#180) lil Bull


lil Bull
csendes tag

Sziasztok!

Nézegettem az árajánlatokat eladás esetén és azt vettem észre, hogy ha kiválasztod, hogy a telefonodnak gyenge az akkuja akkor is ugyanazt az összeget adják érte.
Ez valóban így van vagy miután bevizsgálták csökkentik az ajánlatot?

(#181) Ákos45 válasza lil Bull (#180) üzenetére


Ákos45
csendes tag

Szia!

Az akksi miatt nem tapasztaltam, hogy csökkentették volna az árat utólag.

(#182) PuffyMinnie válasza PuffyMinnie (#175) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Mai napon megjött az Iphone 7-ért igért összeg. Február 6.án írták, hogy 1-2 munkanap gondolom sablon üzenet. De jött sms most hétfőn, hogy 1-2 munkanap és utalják az összeget.

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#183) lil Bull válasza Ákos45 (#181) üzenetére


lil Bull
csendes tag

Köszi a választ!

(#184) bdani94


bdani94
tag

Mi a napokban küldök el Asszony S10-esét.. mindig vigyázott rá tehát szerintem szép állapotű volt.
Nekünk kb egy 100-ast számoltak de egyenlőre "Bevizsálják"on tartunk.
Első teszt ha van valami fejlemény folytatom a storyt :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#185) batai15


batai15
félisten

Pár hónapja el kezdtem nézelődni mire cseréljem le az iPhone xr-em. Most megint elő vettem mert néha kezd kevés lenni nekem már. Mivel qi töltés a highend flagshipek kiváltsága jó részt 150 körül keresnék ár érték arányban jó készüléket.

(#186) batai15 válasza batai15 (#185) üzenetére


batai15
félisten

Nem ide törölhető.

(#187) Midway


Midway
senior tag

Ma küldtem el egy Xiaomi MI 11 telefont. Írok majd a fejleményekről.

(#188) syrio_forel


syrio_forel
újonc

Sziasztok!

Viccesek.
Két telefont is küldtem nekik a hetekben: az S21 Ultra-ra azt mondták, hogy nem Kiváló, hanem Újszerű állapotban van, de "sajnos" a kijelző szakszerűtlenül lett cserélve, ezért 140e Ft-al csökkentik az árat, mert cserélni kell...
MM-ben vettem bontatlanul anno, sose látott semmilyen szervízt. Elküldtem őket, kíváncsi vagyok mit küldenek vissza.

A másiknál (P40 lite) már nem is csodálkoztam, hogy ott is kijelzőcsere és hátlapcsere is kell, 8 napig vizsgálták, hogy erre rájöjjenek.

(#189) gabeszq41


gabeszq41
csendes tag

Sziasztok!

Én is megosztanám a tapasztalataimat.
02.20-án hétfőn kértem futárt S21 és S22 eladására, másnap jött is a Gls, a mai nap kaptam az értesítést, találtak pár apróbb hibát, az S22-ért 187k, az S21-ért 129k Ft-ot adnának.
Ez teljesen korrekt, el is fogadtam, normál eladást választottam, szóval most várom az eladást/utalást.
Eddig nekem teljesen pozitív ez az egész Rejoy téma.

[ Szerkesztve ]

(#190) #72042496


#72042496
törölt tag

Írok egy beszámolót, Galaxy S10 normál eladás. Akku gyenge, kijelzőn használati karcok, összességében "nagyon jó" állapotúként adtam le.

Február 14-re kértem a futárt, meg is érkezett, elvitte a csomagot. Február 16-án megérkezett hozzájuk, majd 21-én írtak, hogy a készülék "nagyon jó" állapotú, de ~5000 forinttal csökkentik a megajánlott árat mert a hangszórókat tisztítani kell. Teljesen OK, elfogadtam, de erről visszajelzés nem érkezett, honlapon se láttam változást.

Március 1-jén kora reggel írtam nekik, hogy mi a helyzet, megérkezett-e a válaszom, mert nincs visszajelzés és a honlap szerint még mindig javítás alatt áll a telefon. Aznap reggel jött az SMS, hogy a telefont eladták, 2-3 napön belül utalják a pénzt. Még délelőtt pedig válaszoltak mailben, hogy megérkezett az elfogadás, a kollégák most fotózzák a telefont, hamarosan fölkerül az oldalra.

Maga az ötlet, a szolgáltatás tetszene, nagyon jó árat adtak rá (87 ezer forint a vége, míg az apróra 62-ért tettem föl, aztán megláttam a Rejoyt), de ez a kommunikáció számomra hibádzik, elég hiányos és az esetemben ellentmondásos is. Azt még megírom, amikor itt a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#191) #72042496 válasza #72042496 (#190) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ma meg is jött a pénz. :)

(#192) Attila9711


Attila9711
tag

Sziasztok! Egy száraz tény a Rejoy felvásárlási folyamatával kapcsolatban: többen (barátok, kollégák) adtunk el telefont a Rejoy-nak. A többségünk egyszerre 2-t küldött nekik. Megfigyelésünk: ha egyszerre 1-nél több telefont küldesz nekik, a kettőből egyet le fognak értékelni valamilyen kitalált indokkal, ami nem fedi a valóságot. Nagyjából 10-12 ilyen beküldésről tudok, mikor az illető egynél több telefont adott el. Mindig leéetékeltek egyet. Kíváncsiságból egyszer el is utasítottuk az ajánlatot, visszaküldték. Hivatalos szervizben bevizsgáltattuk, hibának nyoma nem volt. Ismét eladtuk a Rejoy-nak, de már csak magában és nem találtak hibát. Ennyit erről. Ha valaki több telefont adna el, NE küldje el nekik egyszerre!

Attila

(#193) Thoty válasza Attila9711 (#192) üzenetére


Thoty
senior tag

Én eddig mindig egyesével küldtem be nekik a telefonokat, és mindegyiket lepontozták pár ezer Ft-al. De még így is jó árat adtak értük. Sajnos jelenleg nem annyira kimagaslóak a felvásárlási áraik.

(#194) diduka66 válasza Attila9711 (#192) üzenetére


diduka66
csendes tag

Szia,

Unokaöcsémék cégénél ugyanez volt a helyzet.

Flotta frissítés volt, és több Huaweit küldtek ki, ebből kb 3-at visszadobtak, 1-re pedig repedt a kijelző, és 58,000 Ft-os javítása árat adtak, úgy, hogy semmi baja nem volt a telefonoknak, mivel csak irodában használták. :U

Akkor innen fújhat a szél. Köszi az infót. :K

(#195) Ákos45 válasza Thoty (#193) üzenetére


Ákos45
csendes tag

Pont én is akartam egy megjegyzést írni ide, hogy az elmúlt hetek alatt masszívan csökkentették a felvásárlási áraikat.
Néhány telefon esetén a korábbi árakhoz képest akár 15-20%-al is kevesebbet lehet érte kapni.
(viszonyítás képpen egy iPhone XS, amit terveztem nekik elküldeni, az év elején kiváló állapot esetén még 105.000 forintot ért, most 87.000 forintot kapnék érte)

(#196) janeszgol válasza Ákos45 (#195) üzenetére


janeszgol
félisten

Gondolom attól is függ, hogy mennyi készülék van raktáron. Gondolom most boldog-boldogtalan megrohamozta őket, mivel többet adnak a telókért, mint a használt piac. Vajon venni is ilyen katonásan veszik onnan a telókat?

A Xs a 105-öt megéri, de 87 ezerért lehet nem adnám oda. Ennyiért a Xr-ek mennek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#197) Thoty válasza janeszgol (#196) üzenetére


Thoty
senior tag

Ha igaz a bannerjük, akkor jól fogynak a telefonjaik, pl. P30 Pro-nál ezt írja: "Ez a telefont 572 alkalommal vásárolták meg az elmúlt 3 hónapban"
szerk: bár ez egy kicsit nehezen hihető, ez napi 6-7 darab P30 Pro eladását jelentené.

[ Szerkesztve ]

(#198) menomano761


menomano761
kezdő

Sziasztok! A rejoynal tervezek felujitott samsung galaxy s21 fe telefont venni. Újszerű allapotot írnak. Mennyire biztonsagos itt a rejoynal használt telefont venni? Itt arra gondolok, hogy mennyi az esélye, hogy pl. Lopott telefont veszek meg?

(#199) janeszgol válasza menomano761 (#198) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem kicsit büdös ez a Rejoy. Egy az, hogy ha felújítanak, akkor azt ki garantálja, hogy gyári alkatrésszel történt? Rühellem, komolyan mondom a legjobban azt rühellem, ha utángyártott alkatrész van egy telefonban.
A másik pedig az a furcsaság, hogy bőven piaci ár felett vásárolnak.

Inkább keress hivatalos viszonteladót vagy keress itt a HA-n egy nem szolgáltatónál vásároltat. Azért ne szolgáltatósat, mert a telefon 2022 januárjában jelet meg, tehát még az elsővonalasoknál is ketyeg a hűség.

Szerk.: újonnan 240 ezer ft (Euronics, MM, AuchanEMAG). A konzolvilágnál pl 200 ezer ft, használtan pedig 165 ezer ft. Én bepróbálnám ezt a helyedben. A konzolvilág nem hivatalos viszonteladó, tehát olyan, mint ey GSM bolt, de inkább a megbízhatóbb fajtából. [link]
Láttam a Rejoyon 155-165 ezer ft között mennek amúgy.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#200) Attila9711 válasza janeszgol (#199) üzenetére


Attila9711
tag

Egyet tudok érteni, találsz újszerűt használtan aok garival ha-n úgy is

Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.