Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) janeszgol válasza Attila9711 (#200) üzenetére


janeszgol
félisten

Mondjuk most pont nincs olyan a HA-n, amit én szívesen megvennék. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#202) Midway


Midway
senior tag

Február 21.-én ajánlottam eladásra Xiaomi MI 11 telefont.
23.-án elvitte a futár, 27.én az általam megadott "újszerű helyett "kiváló" -ra minősítették. erre számítottam és elfogadtam az árat.
Utána bevizsgálták erről nem kaptam infót , ezek szerint nekik is jó volt a telefon nem csak nekem.
Március 01 én kezdték árulni , 09. én kaptam üzenetet , hogy eladták és utalják a pénzt.
Hétvége volt közben, most 13. án hétfőn meg is jött a pénz.

Én elégedett vagyok velük.

(#203) Viktor0610 válasza janeszgol (#199) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már az is baj, ha magasabb áron veszik meg a telót? ;]
Ezt nem teljesen értem. Ennek az eladók általában örülni szoktak. :U

Samsung Galaxy A54

(#204) PuffyMinnie válasza menomano761 (#198) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Semmi esélye annak, hogy lopott telefont veszel. Megkérdeztem őket erről is azt mondták nagyon leellenőrzik IMEI szám alapján is a telefont. Apple iPhone XS Max (Rejoytól vettem 1-2 hónapja) telefonomban lévő alkatrészek mindegyike eredeti, mivel nem lenne jó a Face ID, se az akkumulátort nem jelezné. Sajnos cseréltettem személyesen egy Iphone X- ben kijelzőt előtte jó volt a Face ID, de miután nem eredetit rakott bele az illető nem is lett jó. Akkumulátor is így volt kicserélve, de már nem jelezte hány %- os a kapacitása. Rejoynál nem lehet ilyen probléma. Aki meg fröcsög, hogy nem tetszik neki a Rejoy, az azért teszi, mert irigy, és lehet van üzlete, és nem veszik az elárazott telefonjait. Vagy csak ez a magyar mentalitás. A másik meg hogy magánembertől venni telefont rémálom... Ennyiből azt sem tudhatod, hogy lopott-e, ő főleg mondhat bármit, és nem mondja el a rejtett hibákat...

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#205) janeszgol válasza PuffyMinnie (#204) üzenetére


janeszgol
félisten

:D
Gondolom az eleted adod a rejoyert. :D

Nincs uzletem gyerek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#206) PuffyMinnie válasza janeszgol (#205) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Senki nem szólt Önhöz. A másik meg, hogy ne személyeskedjen...
Nem vagyok gyerek...

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#207) janeszgol válasza PuffyMinnie (#206) üzenetére


janeszgol
félisten

"Aki meg fröcsög, hogy nem tetszik neki a Rejoy, az azért teszi, mert irigy, és lehet van üzlete, és nem veszik az elárazott telefonjait. Vagy csak ez a magyar mentalitás."

Ez az iromany altsulis szint. Azaz gyerekes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#208) Gardaai válasza PuffyMinnie (#204) üzenetére


Gardaai
senior tag

Csak, hogy kicsit rendbe rakjam a dolgokat.
Ez egy szervizesek által elterjesztett hülyeség, hogy kijelző csere = faceid nem fog működni.
Semmi köze nincs a kijelzőhöz, csak szimplán 10/9 szervizes, állat módjára dolgozik és elszabja a kábelt vagy kiveszi a faceid szenzort és eladja.
Akku % pedig X-nél még jelzi egy utángyártott is, attól fölfelé nem. Normális szervizes azt is megcsinálja, hogy átrakja a szalagkábelt amin a chip van, lenullázza a ciklust.

Én egy körbe fóliás telefont adtam a Rejoynak, 240e. Ft-ot adtak érte, hibátlan állapotért (ez volt a max amit kalkulálni lehetett) és 3 napon belül 340e. Ft-ért adták el nagyjából. Nem tudom ki veszi meg, de az tényleg egy zsír új telefon volt, amit néha elővettem a dobozból, ki se csomagoltam rendesen. Mellette árultak még -10-20e. Ft-ért megint csak új állapotút.

Nem vagyok benne biztos, hogy mindegyik ilyen állapot lett volna, de ha abból indulsz ki, hogy használt piacon elmész egy telefont megnézni és szerinte megkímélt, közben le van verve körbe a lakk róla meg olyan karcos a kijelző, hogy nem is látod a tartalmat rajta, nincs nagy igénye a többségnek. Mégis jobban bíznak egy hivatalos oldalon vásárlásnak, akik kelenleg mondjuk 2év garanciát is adnak rá.

Én sem vennék, de nem is nekünk készült ez az oldal.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#209) janeszgol válasza Gardaai (#208) üzenetére


janeszgol
félisten

Tévedés, szerintem nagyon hasznos a használt, más által levedlett telefonok újra eladása. A rejoy meg egy klassz név ehhez. Csak csinálják jól vagy sehogy.
Most nézem Bog videóját erről: [link]

Viszont azt még mindig nem értem, hogy használt piaci ár feletti vásárlás miért éri meg nekik. Oké egy gsm az alatt vásárol, de viszont csak picivel a használt piaci ár felett adja. Itt meg elve többért vesznek és többét adják el. Kíváncsi vagyok kiknek adják el.
De mondom az ötlet az jó és hasznos is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#210) Gardaai válasza janeszgol (#209) üzenetére


Gardaai
senior tag

Senki nem írta, hogy nem fontos és hasznos. Nem tudom mi a tévedés ebben :F
Szimplán nem vennék ekkora ár differenciával, ahogy te is írod, hogy nem vennél.

Egyébként pedig nem vesznek piaci ár fölött. Van 1-2 modell amit többért számítanak be mint a használt piac, de a többség pár hete/hónapja leugrott 10-20%-al. Így már elég kevés telefont éri meg eladni nekik, azt is csak akkor ha tényleg hibátlan állapot.

Ha "üzletelek" egy céggel, akkor az összes jogi dolgukat át szoktam olvasni ami vonatkozhat rám. Benne van, hogy ha olyan telefont adsz el aminek rejtett hibája van, vagy akármikor tiltásra kerül, akkor köteles vagy visszafizetni az általuk elutalt vételárat. Így gondolom a Rejoy vissza fogja venni a vásárlótól a telefont, a te visszutalt pénzedből és ha szerencséd van még meg is kapod papírnehezéknek a tiltott telefont.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#211) Luck Dragon válasza janeszgol (#209) üzenetére

Pont én is elkezdtem a videóját nézni , meglepően pozitív a véleménye az egészről .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#212) arn77


arn77
aktív tag

Sziasztok!

Rejoy pozitív vélemény eladással kapcsolatban.

Február 14-én adtam le normál eladási megrendelést egy Samsung Galaxy S22 Plus 5G Dual Sim Green készülékre. A telefon teljesen hibátlan mikro karcmentes, tavaly júniusi kuponhalmozásos Samsungos vásárlás volt.

Másnap már jött is érte a futár.

17-én jött email és sms üzenet is, hogy a készülékem beérkezett hozzájuk, hamarosan megkezdik a bevizsgálását.
Még aznap délután újabb email és sms érkezett, hogy a telefont bevizsgálták, és az általam leírtakkal megegyezőnek találták, és hamarosan felkerül a webshop kínálatába.

Február 20-án újabb email és sms, a telefonomat felvették a kínálatukba. 352-ért tették ki. Volt egy másik is hasonló állapotban.

Március 15-én sms, örömmel értesítünk, telefonodat eladtuk.

Március 17-én reggel már a számlámon volt az összeg.

Azt hiszem teljesen elégedett lehetek mindennel, hiszen a telefont 240-ért vettem és kb. 8 hónapot használtam.
Ahogy most nézem, már nem kínálnak ennyire kedvező vételi ajánlatokat.

(#213) AtHoS


AtHoS
nagyúr

ReJoy telefon eladás érdekes féltörténet:

Barátomnak segítek eladni a telefonját(jait), javasoltam neki próbáljuk ki első körben a ReJoy-t.

Eljött, mondja milyen telója van (Mi 10 Pro 5G), feldobjuk az oldalon, megrendeljük az eladást, majd megfelelő gyalu telefonnak és az eredeti dobozába csomagolnám be, amikor látom, hogy a dobozon a barátom által fejből mondott típusszám mellett ott van egy T jelölés is.
Na ez így nem lesz jó, mert ez teljesen más telefon, mint amit eladásra jelöltünk meg. Semmi gond, van az oldalon az Eladásaimnál Rendelés törlése gomb.
Igen ám, csakhogy ez a gomb nem működik: "Hiba történt a kérésed feldolgozása közben. Kérjük, próbáld később" két hete próbálom....később, de ugyanaz a hiba

Nosza írtam nekik a Kapcsolat oldalon emiatt egy törlési kérelmet, amire másnap válaszoltak ugyan, hogy amikor a futár keres mondjuk le a szállítást (de ugye lemondani nem kell a futárt, mert újra feladtuk megfelelő típust választva a telefonhoz)... viszont azóta is ott figyel a Eladásaim menüben a tétel.

No akkor feladtuk újra most már jó típus kiválasztásával.

Futár jött, 2 szállítójeggyel és ugye egy telefont el is vitt (sajnos nem voltam itthon, mikor a futár érkezett - 1 nappal később, mint ami ki lett választva és szokás szerint kvára összecserélhette a szállítójegyet...ha egyáltalán van azokon típusjelölés)

3 nap múlva kaptam tőlük levelet, miszerint:

"Xiaomi Mi 10 Pro 5G 256 GB Solstice Grey telefonodat szakértőink bevizsgálták, és az alábbi hibát azonosították:
Ez a modell nem elfogadható eladásra. ( Xiaomi Mi 10 Pro 5G))"

Na mondom ott is értelmesek vannak, mert eredeti dobozban beküldött telefonról sem sikerül beazonosítani, hogy a beérkezett készülék nem az a típus, mint amit írtak problémásnak.

Na akkor itt telefonos segítséget kértem: az egyből románul beszélő kolléganő felismerve a magyar nyelvet váltott is rögtön, de érződött, hogy nem nagyon fogta fel mit is akartam neki nyöszörögni azzal kapcsolatban, hogy rossz típus lett oldalukra felvíve, aminek törlését kértem írásban - emlékezett is pedig rá - viszont szerintem a futár rossz szállítójegyet/címkét ragasztott az elküldött telefonra és emiatt összecserélődött a beküldött telefon a rosszul felvitt típusra. Ígérte, hogy utánanéz, ne aggódjak -> 2 nap múlva a telefon kezemben volt GLS futárszolgálat által, tehát semmit nem intézett.

Nos a telefon és most már barátom egy másik készüléke is újra eladásra lett kínálva, de majd csak keddre rendeltük a szállítást (elvileg itthon leszek :B ), így jelenleg itt áll a féltörténet.
Persze az együtt feladást amiről írtatok jobb lett volna hamarabb olvasni :B

read-only mode on the forum

(#214) AtHoS válasza AtHoS (#213) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ma érkezett a futár a két telefonért.
Direkt felírtam egy kis papírra a telefonokhoz tartozó Rendelés azonosítókat illetve a hozzájuk tartozó Szállítólevél számokat, hogy egyértelműen beazonosíthatóak legyen a készülékek, még véletlenül se legyen összecserélve a két készüléknél a ráragasztandó címke.

Mondanom sem kell, hogy a GLS futárnál lévő öntapadós címkén egy harmadik féle számsor volt található :DDD szóval maradtunk annál, hogy a kisebb sorszámú a korábban felvitt telefonhoz tartozó lehet...aztán, hogy ez így van-e majd megderül 1-2 nap múlva :B

Közben most ránéztem a rejoy oldalon az Eladásaim-ra és látom, hogy a korábban (előző hsz-ban említett) rendesen felvitt Mi 10T Pro 5G megrendelése törlésre került valaki által.

read-only mode on the forum

(#215) AtHoS válasza AtHoS (#214) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mi 10T telónál SIM tálca sérült hibára hivatkozva 7k mínusz a weboldalon ajánlott árhoz képest (kétszer volt kihúzva a SIM tálca és a SIM kivételénél saját szememmel láttam, hogy semmi sérülés nem volt rajta.

Mate 20 esetén kijelző repedt hibával -47k lett az ajánlott ár bevizsgálás után...na itt kezdtem el röhögni, hogy totális hozzá nem értés van részükről ill. bizonyos szempontból erős átvágós ajánlatokra vannak rákényszerülve

A -7k-s árra barátom rábólintott, de másnap, mikor hívtam a -47k-s ajánlattal már mondta, megbánta, hogy beleegyezett (sajnos utólagos módosításra már nem találtam lehetőséget az oldalon)

read-only mode on the forum

(#216) janeszgol válasza AtHoS (#215) üzenetére


janeszgol
félisten

A Mi 10T 50-70 ezret ér a piacon, a Mate 20 pedig 35-50 ezret.
Mennyibe akarták vinni a telókat?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#217) AtHoS válasza janeszgol (#216) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mi 10T 8/256 90600-at kínáltak, ebből lett -7e-rel 83e, ez el lett fogadva

Mate 20 6/128 ~63e-t kínáltak, ebből lett -47e-rel ~15e, ami el lett utasítva, mert mikor dobozba került a teló (3-4szer jól körbetekertem bubis nylonnal kitömve vele a dobozt) semmiféle kijelző hiba nem volt a készüléken. Kíváncsi vagyok, milyen állapotban fog visszakerülni, de már sajnálom, hogy nem lettek a mobilok lefotózva dobozolás előtt :W

read-only mode on the forum

(#218) Gardaai válasza AtHoS (#217) üzenetére


Gardaai
senior tag

Lehet eladás közben is visszahívni készüléket. Az eladások között kell lennie törlés opciónak, ha nincs, akkor írni kell nekik chat vagy e-mail formájában.

Mate 20 vagy 20 Pro? Nem mindegy. Ha Pro, akkor már most mondom, hogy be van égve a kijelző és ezért adtak ilyen nevetséges árat. Bár ha be van égve, el sem szokták fogadni.

Kíváncsian várom, hogy mi lesz ebből.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#219) #72042496 válasza Gardaai (#210) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én akkor is ilyen helyre adnám el, ha 10-20%-kal az aprós ár alatt veszik meg a telefonokat. Alapból is utálom az aprózást, telefont eladni meg kb. gyomorgörcs.

(#220) AtHoS válasza Gardaai (#218) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak a sima Mate 20 verzió, csepp alakú kamerával a kijelző tetején, tehát LCD és nem oled.
Megérkezett tegnap a telefon, szerencsére ők sem okoztak kárt benne így semmiféle repedés nincs a kijelzőn (mindössze román nyelven jelentkezett be az első beállításra, de ugye ezt gyorsan más nyelvre lehet pörgetni).

Az eladásnál lévő Rendelés törlése, mint írtam korábban egyáltalán nem működött, de az ár elfogadása után már semmi hasonló lehetőség nem volt és azóta a lóvét is megküldték már. Barátom megbánta az eladást, de nem akart visszakozni utólag. Felajánlottam, hogy keresek rá lehetőséget az elálláshoz, de mondta, hogy hagyjam, így a Mi 10T el lett adva.

Holnap jön a Mate 20ért és költözik vissza rá, míg végül kis szponzorációnak hála 180 körül nézünk neki egy jó kamerás mobilt (zoom kellene bele + android ill. Google szolgáltatások kellenek, de méret nem számít :DDD ) szóval új feladat áll előttünk, első körben innen szemezgetünk [link]

read-only mode on the forum

(#221) campino


campino
csendes tag

Ránéztem ma jól lementek az átvételi árak. Nincs már az hogy hardveraprón vagy jófogáson kifogom jó áron 60ért és ők megveszik 90ért. De igazából ez a reális hogy el tudják adni haszonnal. Gondolom eddig a népszerűsítés miatt fizettek ki ilyen magas árak.

(#222) PeterPH


PeterPH
senior tag

Kipróbáltam itt az eladást.
Az alany egy Samsung S20 FE (exynos) volt. Az hardverapróts kínálatot nézegetve 80eFt körül hirdettem volna meg. Mivel a rejoy ugyanennyit ajánlott érte, így gondoltam megkímélem magam a szokásos eladási procedúrától.
Az eladás menete nagyjából megfelelt az előzetesen leírtaknak.
Leadtam a rendelést, majd rá 2 napra jött a futár (másnap én nem értem rá), lezárt dobozt átvette, és pár nap alatt ki is ért a csomag (hétvége, május 1 miatt csúszott).
Megkezdődött a bevizsgálás. Újszerűként adtam át a készüléket. Az oldalán volt egyetlen kis karc, de a képernyő és a hátlap karcmentes volt, és a mintaképeik alapján ez újszerűnek számít.
Számítottam alkudozásra, és már előre úgy döntöttem, hogy 5eFt-ot még hajlandó leszek engedni, de ha ennél többet akarnak, akkor inkább visszakérem a készüléket. Ez be is jött, a hátlap ragasztójának elválása okán 5eFt-ot levonást javasoltak javítás címén. Mivel ez pont az ingerköszöb határán volt, ezért elfogadtam. Nem vagyok meggyőződve, hogy valóban fennált ez a hiba, de mindenesetre javítás címszóval dekkot pár napig a telefon, és csak ezután tették ki eladásra. Gyakorlatilag azonnal el is vitték, pedig 138eFt-ért jelennek meg a kínálataban ezek, az pedig gaykorlatilag annyi mint amennyiért két és fél éve vettem. A pénz a számlámara meg is érkezett pár nap múlva.
Az egész folyamat cakk-pakk 2 hét alatt lezajlott.
Összességében nekem a kényelem miatt pont megérte, nem bántam meg, hogy ezt a módot választottam az eladáshoz.

(#223) Zeki


Zeki
nagyúr

Na részemről szopóág a rejoy.
Az egyik lányomnak ősszel vettem egy iphone 7-est, mostanra nincs szolgáltatást ír ki.
Másik lányomnak nemrég vettem egy nagyon jó állapotú iphone 11-est, annak meg nem jó a hátsó kamerája.

(#224) Gardaai válasza Zeki (#223) üzenetére


Gardaai
senior tag

Tudtommal 1 év garit adnak rá. Ha meg tiltásos lesz a telefon (ezt nyilván nem tudják ennyiből kideríteni, csak hogy blacklisten szerepel-e az IMEI) visszaadják az árát. Bent van az ÁSZF-ben amikor eladó vagy, hogy ha bármikor tiltják a telefont kárpótlást kell fizetned.

Kamera csak úgy nem romlik el. Azért annak jobban utána néznék. Nem kapott vizet, ütést? 3uTools mit ír rá?

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#225) Zeki válasza Gardaai (#224) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tesztelek rajta semmit, be van dobozolva, megy vissza. Ez nem kapott semmit otthon, egyből mondta a lányom, hogy nem jó.

Ja, lehet hogy le lett tiltva, mondjuk az iPhone 7 nem mai gyerek .

(#226) csomby


csomby
csendes tag

Ez a cég egy kalap szar. Elküldtem egy hibátlan telefont (használtan kb. 250k) nekik, majd jelezték, hogy kijelzőhibás és ajánlottak érte 80k-t. Természetesen nem fogadtam el, így visszaküldték (futárnak történő átadás után 5 munkanappal jelezték, hogy szerintük hibás, majd eltelt még közel 2 hét, mire visszakaptam a telefont - 18 napig volt náluk). Ahogy megjött a telefon, a kijelző mértani közepén végig van karcolva, mintha vonalzó mentén húzták volna, valamint foglots a hátlap, mintha leszedték volna. Lehúzás az egész! Nem ajánlom senkinek!

(#227) Gardaai válasza csomby (#226) üzenetére


Gardaai
senior tag

Általában szétszerelik a telefonokat, kisebb-nagyobb sikerrel gondolom.
Ez benne van a pakliban, ezért mivel jogilag nem tudsz mást tenni, becsomagolás előtt felvételt csinálsz az állapotról, a becsomagolásról is készítesz és a dobozolásról is. Így vagy védve.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#228) Zeki


Zeki
nagyúr

A visszaküldött iPhone 12 árát gyorsan visszautalták, de a hozzá vett új akku árát nem.

(#229) Gardaai válasza Zeki (#228) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ezt hogy kell érteni?
Akku csere miatt adtak egy nyomottabb árajánlatot amit elutasítottál, visszaért a telefon, de kevesebbet küldtek vissza és még az akksit se cserélték benne?

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#230) Zeki válasza Gardaai (#229) üzenetére


Zeki
nagyúr

Új akkuval vettük a nagyon jó allapotúnak jelzett telefont. Ezért több mint 10 ezret fizettünk extrában. A telefon hátsó kamerája vagy el sem indult, vagy lefagyott. Visszaküldtük, refund, de csak a telefon eredeti ára jött vissza, az akkujé nem.

(#231) Viktor0610 válasza Zeki (#230) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem írjatok nekik.
Azt is kifizettétek, az is visszajárna.

Samsung Galaxy A54

(#232) 22balu


22balu
aktív tag

Sziasztok,

Kicsit félek most így, hogy ez egy 3 fős romániai strartup cég :D meg hogy milyen szinten van emag mögöttük...eladtam nekik egy S22 ultrát 05.25 - én vette át a futár. 05.29 én jött az sms hogy bevizsgálták és az állapota egyezik az általam leírtakkal, hamarosan felkerül..30napos eladásra mentem mert elvileg 30 nap után akkor is utalnak ha nem adják el. Na de azóta sincs fent a teló se a honlapon és az eladott fülben sincs semmi. telefonszámuk most hirtelen nem elérhető a honlapon
Az értékesítés részleteiben meg semmi mozgás :( Szerintetek ez normális ? <200 ezernél azért már parázom.

(#233) PeterPH válasza 22balu (#232) üzenetére


PeterPH
senior tag

Már eladták a kép alapján. Ha helyesen adtad meg a számlaszámod, akkor pár napon belül meg kellene érkeznie a pénznek.

(#234) Gardaai válasza PeterPH (#233) üzenetére


Gardaai
senior tag

+1

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#235) 22balu válasza PeterPH (#233) üzenetére


22balu
aktív tag

Csak a vonalnak annak végig kéne menni az eladott termék fülig nem? És meg kéne jelennie az eladott fülben, de nincs ott :(

(#236) Thoty válasza 22balu (#235) üzenetére


Thoty
senior tag

Kicsit lassan frissül a rendszerük, de igen, ha végig ment a folyamat, akkor eladás után ilyen vonalnak kell lennie:

Én több telefont is eladtam már nekik, nem volt gond. Az S22 Ultra-mat el sem tudták adni szerintem, de a 30 nap leteltével utalták az árát.

[ Szerkesztve ]

(#237) kusz


kusz
csendes tag

mennyi ido alatt kellene megerkezni a telefonnak romaniaba? tolem 31-en vitte el a gls, de meg nem ert oda. a rejoy oldalon kezbesites alatt, de minden nap az aznapi datum latszik kezbesitesre. a nyomkovetesi szam a gls romaniai oldalan nem talalhato.

(#238) Viktor0610 válasza kusz (#237) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A magyar GLS oldalán nézted?

Samsung Galaxy A54

(#239) kusz válasza Viktor0610 (#238) üzenetére


kusz
csendes tag

persze. ugyanazt irja: Nincsenek megjeleníthető eredmények.
Kérjük, adjon meg kevesebb nyomkövetési számot vagy szállítási hivatkozást.

(#240) kusz válasza kusz (#237) üzenetére


kusz
csendes tag

update: ma reggel jott sms es mail, hogy megerkezett a telefon

(#241) Viktor0610 válasza kusz (#240) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem olvasták a topikot. :))

Samsung Galaxy A54

(#242) 22balu válasza kusz (#240) üzenetére


22balu
aktív tag

Plusz tegnap ünnepnap volt romániában. Ezek növelik a tranzitidöt ,

(#243) janeszgol válasza 22balu (#232) üzenetére


janeszgol
félisten

A <200 eezr ft azt jelenti, hogy kevesebb, mint 200 ezer ft. >200k a helyes leírás. (De jó a 200k< is.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#244) 22balu válasza janeszgol (#243) üzenetére


22balu
aktív tag

Jogos :DD :DD

(#245) sweatyy


sweatyy
csendes tag

Vásárlással kapcsolatban mik a tapasztalatok? Igazak azok a pletykák, hogy sok esetbe szétszedett, cserélt alkatrészes telók vannak?
Olyat nem szivesen vennék, ami már bontva volt és kitudja mit cseréltek benne, illetve azt már soha nem lehet úgy összerakni sokesetbe ugrik a vízállóság pl. Vagy ha mégis ilyesmit fognék ki tényleg vissza veszik szónélkül?
Nézegettem a kategóriákat is de azok is elég furcsák, képek alapján sok esetben pl sokkal jobb állapotban van egy nagyon jó besorolású készülék mint a kiváló, de van olyan is ahol semmi külöbséget nem látok.

(#246) Viktor0610 válasza sweatyy (#245) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minden esetben szétszedik.
Csak akkor cserélnek alkatrészt, ha szükséges. (Tesztek alapján, gondolom.)
Vissza veszik, vissza kell vegyék, mert netes vásárlás.

Samsung Galaxy A54

(#247) kezdő


kezdő
senior tag

Megosztanám a pozitív tapasztalatom, mert szimpatikus a cég.
iPhone 11 64GB került eladásra náluk.
A telefonra vigyáztam, de a tok alá ment por, a keret ezért festékhibás volt, más hibája nem volt, akku 85%-os.
30 napos előadásban 98 ezret ajánlották érte.
Az egész folyamat zökkenőmentes volt, már a számlámon van a pénz.
Ha jól láttam 129 ezer Ft-ért adták el. (a felárért vállalnak 2 év garanciát és 60 nap visszaküldési lehetőségét)
Nekem megérte az egyszerűség, illetve szerintem a vevő is jól járt.

[ Szerkesztve ]

(#248) IOX


IOX
tag

iPhone került hozzám. Nem írják meg előre az aksi állapotát. A nagyon jó, náluk levert sarkat, és a két hosszú oldalon annyi festék hiány, koccanástól, amennyit még nem láttam. Messenger írás közben az a felület lefagy. Ha átlapoztam másik, korábbihoz mintha nem is az a telefon lenne, hibátlanul mőködött, pl gmailba írás. Ment vissza. Sokáig jön, és nem arról szól a hely, h gyorsan visszaküldi az árát.

(#249) csomby válasza Gardaai (#227) üzenetére


csomby
csendes tag

Teljesen igazad van, azt kellett volna tenni. Szétszerelni amúgy nincs joguk, mert nem az övék, ameddig ki nem fizetik, vagy erre fel nem hatalmazom őket.
Így közel másfél hónapig szarakodtam velük, majd megtettem a fogyasztóvédelmi bejelentést, csatolva a levelezést, amiről a visszaigazolást elküldtem a rejoynak is, valamint jeleztem, hogy milyen jogi lépések következnek még. Érdekes módon még aznap “kivizsgálták” újra az ügyet és el is utalták a kijelző javítás általuk becsült árát. Persze a hibájukat nem ismerték be, ahogy bizonyítani sem tudták az igazukat…

(#250) rxam


rxam
csendes tag

Összességében pozitív tapasztatom volt most velük. Iphone 12 mini, 128 GB, akku 87%, kereten a tok alatti por pár fényesedést csinált, kijelző 0 perces kora óta fóliázva, hátlap makulátlan. 30 napos eladásban 136e ft kínáltak érte 4000 ft kuponnal. Beküldtem, "speciális tisztításra" levontak 5000 ft, elfoogadtam. Eltelt kb. egy hét, mire felkerült a kínálatba, három nap alatt eladták. Péteken SMS, hétfőn számlámon a pénz. Kicsit lehúzós szagúnak éreztem a speciális tisztítás dolgot, de nagyjából korrekt árat fizettek.

Nélküled oly root a világ... //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.