Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#294) Freddy76 válasza *Ropi* (#290) üzenetére


Freddy76
addikt

Szépek a képek nagyon.

Nem kolléga, én ceremóniamesterként dolgoztam mintegy 180 lakodalmon. Ja, és én egy nagyon-nagyon fotósbarát cm vagyok, ugyanis:
- Mindig egyeztetem vele röviden a forgatókönyvet;
- Minden helyszín előtt megkérdezem az igényeit (pl. gratulációknál hova "állítsam" az ifjú párt, és merről jöjjenek a zemberek, vagy honnan hozzuk a tortát);
- Minden esemény előtt szólok neki, és megkérdezem, hogy megfelelők-e a fények, vagy a lehetőségekhez képest alakítsunk rajtuk;
- Amikor a szertartás előtt megkérem a násznépet, hogy fáradjanak be a templomba/terembe, felkérem őket arra is, hogy telefonjaikat kapcsolják ki, és lehetőség szerint mindenki a helyéről ülve fotózzon, ne zavarja meg a szertartást, tartsa tiszteletben az ifjú pár központi szerepét (meg persze nem másszon bele a "hivatásos" fotóiba, de ezt nem szoktam mondani).

Néha néznek, de ha ezt elmondom, akkor Pista, a keresztapu is belegondol, hogy talán a rövidújjú izzadt ingében a kompaktjával nem kellene belemászni a Tisztelendő Úr és az ifjú pár arcába.

És persze van olyan fotós, aki nem érti, mi a f.szt buzgálkodok, de a java része mindig azzal köszön el tőlem, hogy megköszönik a segítséget.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.