Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Tetszik az oldal egyelőre! Még nem használom, szóval nem tudok ennél bővebben nyilatkozni, de azt észrevettem:
Hogy Bog kutyás képe a keresőbe írva, "kutya", nem jön be semmi (pedig ott van a címkék között), "szelfi"-re pedig kiadja a kutyát, pedig az nincsen a címkék között.

Jevons paradox

(#302) Aprósólyom válasza Barthezz2 (#288) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én egészen pontosan ezt látom most: Screenshot macska

Jevons paradox

(#303) an0ny


an0ny
tag

Tetszik, gratula! Egy megjegyzés: a hosszú című képek kitolják a mobil oldal szélességét képernyőn kívülre. Pl, ez: klikk

[ Szerkesztve ]

(#304) petipetya


petipetya
nagyúr

Megtaláltam a klasszikus logout blogokat, ha más is keresné: fórum / blogout / téma nyitása szerint csökkenő.

"nincs rá lezsóidő"

(#305) canniball válasza schawo (#300) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem meg pont a PH színvilága jön be és ez a fajta zöld (a MA-é pl. nem) szexualizálja a szememet...még szerencse hogy a lapcsalád minden oldalának más-más színe van, így mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#306) petipetya


petipetya
nagyúr

A keresés egy topicon belül még nem érhető el, vagy csak én nem találom. Például ha egy Samsung micro sd-re akarok rákeresni az eBay topicban.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#307) ribizly


ribizly
veterán

Úgy elindult, hogy nálam nem elérhető... :U

Korrekció:
A hír nem jött be mobilon. És csatlakozom az első hozzászóláshoz: nekem is fura az avatarom... :((

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#308) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A tobbiek mar leirtak a lenyeget a szinsemat illetoen (szerintem sem felteltlenul kellene ez a feher-elenkzold irany, legalabbis ebben a formaban elegge zavaro.)

Amin viszont megakadt a szemem:

A belepes menupont modal jelleguve tetele: ez UX szempontbol biztos elonyos igy? A jelenlegi megoldashoz (+redirect) kepest csak hatranyat latom mind desktopon, mind mobilon.

Valahogy olyan fura az egesz. Ertem, hogy konnyiteni akartatok a procedurat, simabba tenni, de a jelenlegi egyertelmu, kulon oldalra kivezetett SSO jelleg celravezetobb, hasznalhatobb szerintem. :)

Az ablakban kozolt informaciomennyiseg nem feltetlenul optimalis az elemhez viszonyitva.

Udv. core2

(#309) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, ez egy fehér-zöld oldal. teljesen fölösleges kérni a ph-s barnát bele, mert sosenem lesz olyan, hiszen a ph olyan. ha majd az is megújul, akkor meglesz ugyanezen felület barnában is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#310) Jorus válasza DS39 (#293) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nagy plusz a kedvencek/itt szóltam hozzá blokk felülre hozása érdekében. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#311) kutkut válasza petipetya (#306) üzenetére


kutkut
addikt

Fent az el sem tűnő* fejlécben... :))
*böngészőn

Parci: Mivel én is írtam ezzel kapcsolatban. Én a magam részéről nem a barna témák hiányát kifogásoltam, szerintem csak szimplán túl élénkek lettek a (sötét) színek. :R

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#312) csako válasza Jorus (#310) üzenetére


csako
veterán

Inkább legyen ez is választható. Nekem mivel "növekvő" sorrendben van, az utolsó hozzászólás olvasása után pont jó helyen van :)
---
Más amit hiányolok mobilon: a fel és le gombok a lapozó gombok mellől.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#313) #33253120


#33253120
törölt tag

Szeretném, ha lenne valahol gomb ehhez a linkhez. Gyakorlatilag minden eszközömön ezen a linken keresztül látogatom a oldalt:
https://fototrend.hu/temak/friss.html

(#314) Winner_hun


Winner_hun
félisten

- 7,76 MB-os képet felöltve abból 8,1 MB-os kép lesz. Miért?
- ha beírok címkéket, majd kitörlök egyet, akkor a kurzor eltűnik, be kell kattintani a beviteli mezőbe hogy ismét írni tudjak
- a telefont OnePlus 3T-nek ismeri fel az oldal, miközben nem T (OnePlus A3003 a 3, a T A3010)
- ugyanazt a képet többször is fel lehet tölteni
- saját képet is lehet értékelni
- értékelést törölni, visszavonni nem lehet
- itt a címkéknél az "ö" betű "?".
- címkékből 10-et lehet megadni, esetleg a címke mezőbe, mielőtt belekattint az ember, oda lehetne írni hogy max. 10 címke adható meg
- címkéknél nincs maximális karakterszám (vagy ha van is, nincs olyan hosszú szó)
- karakterek méretétől függően, ha egy címkét módosítani szeretnék, a dupla ráklikkelés után nem jelenik meg az egész címke, csak az eleje, nyíllal kell a címke végére menni (PC-n, mobillal nem fórumozok)
- kép feltöltésénél a készüléket felismeri az oldal (khm), szerkeszteni, átírni nem lehet. Ha utólag módosítom az adatokat akkor a telefon mező üres, de ha meg is adok ott valamit, nem számít, nem változik semmi és a következő szerkesztésnél se lesz ott amit beírtam
- statisztika (megtekintések) nem lesz?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#315) #33253120


#33253120
törölt tag

1; Felülről-lefelé emelkedő számsorrendben látom a hozzászólásokat.
Ha hsz, vagy válasz írás után beküldöm, akkor mindig a lap tetején találom magam.
2; Jobb oldalt a húzással áthelyezés nem rögzül. Azaz ha frissítek, vagy megyek a fórumon belül valahová, akkor a régit látom.
3; Itt szóltam hozzá részen a törlés a lap tetejére dob, és nem történik meg a törlés.
4; Bal oldali oldalsáv remeg amikor követi a görgetést.
5; Nem tudok képet tallózni a gépről feltöltéshez.
Windows 10
normál asztali nézet (970 px)

Nem lesz ez rossz, majd becsiszolódik. :)

[ Szerkesztve ]

(#316) UnA válasza Parci (#297) üzenetére


UnA
Korrektor

+1 :K

(#317) bzoley


bzoley
veterán

Mintha egy fokkal már élvezhetőbb lenne a fórum rész, de még mindig hatalmasak a betűk, és főleg a számok, túl vastagok a hsz-ok fejlécei.
Talán nem a vakegerekhez kéne igazodni, nekik ott a nagyító.

(#318) btprg


btprg
senior tag

Nem akarom elrontani az örömötöket, de most kicsit csalódtam a PH!-ban. Van egy oldal, ami 2017-ben is normális, egyszerű, letisztult, nem szarrá szkriptelt fórumozási felületet nyújt, azt hittem itt szándékosan ez az "egyszerű de nagyszerű" a lényeg.
Erre most valószínűleg jön valami olyan, ami funkcióban semmivel se lesz jobb, de a parasztvakítás érdekében nagyságrendekkel több erőforrást használ, és olyan szép új modern lesz, hogy Firefox 75 alatt be se töltődik normálisan :( Ne így legyen, de semmi jót nem sejtek...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#319) schawo válasza bzoley (#317) üzenetére


schawo
titán

neked meg ott a kicsinyítő :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#320) btprg válasza Mr K (#296) üzenetére


btprg
senior tag

+1 :D :C

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#321) schawo válasza Mr K (#296) üzenetére


schawo
titán

Ha te gophert akarsz nézegetni, ám legyen, én maradok a mai weboldalaknál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#322) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Én személy szerint nagyon köszönöm ezt az oldalt. Szeretek mobillal fotózni és érdekelnek más fotói is. Az Instagramtól okádok, de itt biztosan jobb csapat lesz. :)

(#323) Armahun válasza #33253120 (#313) üzenetére


Armahun
addikt

Végre már működik a lap fototrend alól is, tegnap még a cicás kép fogadott, ha beírtam a címsorba.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#324) bzoley válasza schawo (#319) üzenetére


bzoley
veterán

Miért nekem kéne barkácsolni, hogy valami megfelelő méretű legyen. Nem nézegetem az oldalakat 150%-ra nagyítva, szemben a fejlesztgetővel. Nem hiszem, hogy annak kéne lennie a viszonyítási alapnak. Azokhoz kéne igazítani, akik jól látnak. A többiek használhatnak nagyítót. Más oldalaknál ilyen probléma fel sem merül. Attól menő meg nem lesz, hogy három lóbetű kifér egy oldalon.
Jelen oldal már majdnem jó, általánosságban írtam.
Hsz-ok tartalma már majdnem jó, egyel lehetne kisebb(legalább), de a PH! méret is megfelelő. Témák, hsz-ok száma hatalmas, topikcímek szintén baromi nagyok, és/vagy zavaróan vastagok is, hsz fejlécek kicsit túlzóak.

[ Szerkesztve ]

(#325) nyisziati válasza bzoley (#324) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem a betűméret és az elosztás pont jó, sokkal olvashatóbb, mint a régi.

(#326) Armahun válasza nyisziati (#325) üzenetére


Armahun
addikt

A fórumtémák közötti térköz viszon hatalmas.
Pl.: itt

Lezsó: ha egy linket elrontottam és szeretném szerkeszteni, azt hogy lehet, mert nem látom mi az?
Lehetne egy előnézeti és egy kódnézet kapcsoló akár.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#327) Bloksma válasza btprg (#318) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Firefox 75 :Y
Hol parkolsz a delorean-al? :D

(#328) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A főoldalon a képekre húzva az egeret megjelenik a feltöltött telefon típusa, mennyi ideje lett feltöltve, illetve ha van hozzászólás, akkor az is. Az értékelések száma nem lesz kiírva? Nem mindegy hogy 1 vagy 100 értékelés alapján lett annyi csillag egy képnél, amennyi.

A keresésnél az általam feltöltött készülékinfót félreértelmezve se ad találatot a készülékre (OnePlus 3-mal készült képet 3T-ként érzékelte, de egyik sincs a listában, míg van olyan amelyik 2x is szerepel (One).

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#329) #33253120 válasza Armahun (#323) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hja. Ilyenkor figyelnek a visszajelzésre, kellett hozzá majdnem 3 óra... :) Majd félév múlva figyeld a reakcióidőt. :D
Ez most vicc volt, mert bevettem pár rettegésgátlót. :)

(#330) nyisziati válasza #33253120 (#329) üzenetére


nyisziati
veterán

"Rettegésgátló", nap kommentje... :DDD

(#331) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem nagyon jó az oldal! A hejesírás nem számít. Az enyém mindig tökéletes! ;] Minden lap ilyen lesz?

Most visszaállt a hagyományosra. :O

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#332) Kékes525 válasza Kékes525 (#331) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak a prohardverről hívtam meg. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#333) csako válasza lezso6 (#24) üzenetére


csako
veterán

Megtaláltam a hiba okát: Valahol ki van kapcsolva a spell check, forrásban jól látszik a spellcheck="false"

Kép link
Ha magamnak manuálisan átírom, akkor már ellenőriz, csak hát na... :D Köszi, ha majd ezt is sikerül javítani :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#334) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Én pl leginkább arra használom az adblockert, hogy eltüntessem a fix fejléceket meg hasonló használhatóságcsökkentő vackokat.

(#335) btprg válasza Bloksma (#327) üzenetére


btprg
senior tag

Költői túlzás volt :DD

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#336) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

:U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#337) petipetya válasza arnyekxxx (#334) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam a YouTube miatt van fent ilyen kiegészítő, mert nincs annál idegesítőbb, amikor a videó nézése közben folyton be kell zárni ezeket.

"nincs rá lezsóidő"

(#338) atike


atike
nagyúr

A legnépszerűbben még mindig látok sok duplát...

A régi lapcsalád oldalain miért nincs link a Fototrendre? :U

(#339) petipetya


petipetya
nagyúr

Gondolom a kedvencek listája a lap tetején lesz elérhető, mert jelen pillanatban feleslegesen kell legörgetni miatta.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#340) vlevi


vlevi
nagyúr

Asztali gépről, Firefox alatt a fórum betűtípus (vagy csak a tuzroka által használt betű megjelenítése miatt nem teljesen kerek), de tableten, Chrome alól nagyon jó.
:R
Annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy amikor tableten legorgetem a fórumon, akkor a kedvenc lista az első legorgetesnel vissza ugrik. Emiatt csak a második nekifutásra érem el a kedvenceim alját, és az itt szóltam hozzá részt.

Ha ilyen lesz a ph fórum is, akkor hajrá!

(#341) Kékes525 válasza petipetya (#339) üzenetére


Kékes525
félisten

Megnézted? Én most onnét írom és a régi felülettel látom. Elindult első reszponzív oldalunk, a Fototrend

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#342) petipetya válasza Kékes525 (#341) üzenetére


petipetya
nagyúr

Telón értettem.

"nincs rá lezsóidő"

(#343) Kékes525 válasza petipetya (#342) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, az más. :D

A kedvenceim, ott nincs: [kép]

Itt szóltam hozzá, ott van: [kép]

Az azért lehet, mert itt az oldalon nem müködik a felvétel a kedvencei közé. Én a prohardverről elérve tudtam csak felvenni oda.

lezso6
Esetleg lehetne a a zöld színt tetszés szerintire lecserélni? Vagy valami olyan színre, árnyalatra, mint ami a prohardveres fórumokon van? A legjobb lenne, ha a háttérszíit én egyénileg lehetne beállítani. Tudom sok a kérés, de Te VARÁZSLÓ vagy. :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#344) hemaka válasza Kékes525 (#343) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ennek ez a szine. Majd ha a Ph es a tobbi is atveszi az uj designt, gondolom hasonlo szinek lesznek, mint a regi kinezetnel.
En meg bedobtam a otletnek azt is, hogy a valtoztathatosagot csak premium tagok tudjak mokolgatni, ok is jol jarnak, nekunk is jobb ugy.

(#345) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fene tudja. Értem, az a trend, hogy mobillal fotózunk, de... biztos jó az?
Ugyanis a legtöbbeknek nem az fog lejönni, hogy mobillal is lehet jókat alkotni, ha akar az ember, és figyel, hanem a "jajdejókamerájavanazújtelefonomnaknézzétek".

Azt is értem, hogy abban van a pénz, hogy fotós közösségi oldalt csinálunk, mert mindenki a mobilos képeit akarja mutogatni, csak tetszeni nem kötelező...
Nem tudom, hogy egy általános fotós oldalt, ahova mehetnek mobilos és nem mobilos képek, de akár a PH-s tesztek is, ugyanígy el lehetne-e adni, de talán sokkal igényesebb lenne. Valamint a csakmobillalfotózok arcoknak (akik között persze vannak tehetségesek) is megmutatná, hogy van azon túl is élet. Amúgy is süllyed az egész fotózás dolog az igénytelenségbe, nem biztos, hogy az a jó út, hogy a mobilosokat elszigeteljük.

...amúgy mi történik, ha nem mobilos képet tesz fel az ember? :D

Nekem különben tetszik a régi PH felület, mert kb. az egy oldal, ami nem zabálja szét a géped-sávszéled, nem tol az arcodba minden reklámot, stb. Hogy nem szép? És? A tartalom érdekel, nem a háttérszín. Mondjuk a még régebbi designok volt, amiben jobban bejöttek, de már megszoktam ezt is.
A mobilos felülettel csak annyi bajom volt, hogy a legutóbi + kedvenc témáimat nem találtam, de amúgy a fórum egész olvasható volt vele. De mondjuk azt teljesen megértem, hogy 2017-ben már illik a reszponzív, és ahogy néztem, a sallangok sincsenek rajta sokan.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#346) Neil Watts válasza atike (#338) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Gondolom azert nincs kint a "Lapcsaládunk:" reszen, mert meg beta. :)

Udv. core2

(#347) Kékes525 válasza hemaka (#344) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel egyetértek. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#348) hcl válasza Parci (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"szóval a fototrend most lett modern, a digicam tesztjeink meg, hát, látod, beleálltak a földbe. igazából te, én és akik még ilyen témában fórumoznak, úgy is elolvassuk a külföldi site-ok megatesztjeit, amivel nekünk indokolatlan volna megpróbálni versenyezni. ez a téma nálunk ilyen formában él tovább a fórumon kívül."
Te, a fenét lenne indokolatlan.
Akárhányszor keresek infót valamiről, vagy a Pixinfo-n, vagy a PH-n lyukadok ki, mert más oldalakon fele olyan részletes teszteket nem szoktam látni, mint itt. CA teszt? ISO értékek végigtesztelése? Sehol szinte. Ahol meg van, ott más hiányzik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#349) UnA válasza hcl (#348) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem Parci látja a statisztikákat, és (ahogy feltételezem) alig nézte meg valaki a kamerás teszteket. Bele kell törődni, hogy ez egy nagyon rétegigény - amihez nagyon elkötelezett és / vagy nagyon jól menő oldalnak kell lenni... :)

(#350) Armahun válasza hcl (#345) üzenetére


Armahun
addikt

Pedig erre tartunk. Manapság a mobilok zöme jobb képeket készít, mint egy compact fényképező gép.
Az átlag embernek pedig egy plusz kis kamerát is nyűg magával cipelni pláne nem egy féltégla méretű rendes fényképezőt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.