Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Parci válasza hcl (#348) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dpreview, imaging-resource stb. ezekre gondoltam. olyan részletesen mi sosem teszteltük ezeket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#352) DS39


DS39
nagyúr

amúgy van szponzor a Fototrend mögött?
mert idővel nagyon sok tárhelyre lesz szükség egy ilyen portálhoz.
(míg a PH-n le van korlátozva, hogy 20MB a havi keret, addig egy Leica dualcam-es Huawei által készített kép lehet 1 db foglal ennyit)

(#353) hcl válasza Parci (#351) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, de igazából ezek sokszoros lóvéból, sokszoros felhasználói bázison működnek - és igazából az itteni tesztek nem maradtak el az ottaniaktól, lényegileg. Szerintem bőven van létjogosultsága itt a fényképezőgép teszteknek, még ha egy kis, másoknak érthetetlen nyelvű országban is készülnek (meg aztán, ezzel az erővel a telefonokat, hardvereket is tesztelik még ezer helyen...)

@UnA :
Nem azt mondtam, hogy nem értem, hanem hogy nem tetszik :D A trend sem. Amúgy az elkötelezettség szerintem megvan.

@Armahun : Aki a mobiljával olyan képeket alkot, amik tényleg igényesek, összerakottak, azoknak már nyújtana pluszt egy rendes gép, illetve egy ilyen oldal. Az átlagember nem "fotóz" a mobillal, legalábbis a legtöbben csak elnyomják a képet, ahogy éppen ott látják, de nem kifejezetten tudatosan törekednék rá, hogy a gyerekről/kutyáról/macskáról valami igényesebb dolog készüljön (vagy akár pl. csak ha elmegy valami helyszínre, és lefényképezi a nagymamát, a várral, akkor is csak egy néni egy fal előtt lesz).
Na most a második mondatban részletezett usernek ugyanúgy felesleges egy külön mobilos fotómegosztó oldal.
És itt nem a technikával van baj, hanem annak a minimális odafigyelésnek a hiányával, ami nem csak képek esetén, hanem az élet több területén is uralkodik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#354) arnyekxxx válasza Armahun (#350) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Manapság a mobilok zöme jobb képeket készít, mint egy compact fényképező gép.

Mondjuk inkább úgy, hogy már vannak olyan felsőkategóriás mobilok amik bizonyos szituációkban akár jobb fotót is készíthetnek mint egy olcsó kompakt.

(#355) hcl válasza arnyekxxx (#354) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nem azért, mert olyan jók a mobilok, hanem mert némely gyártó kompakt címén olyasmit ad ki, ami nevetséges. (Van pár kompaktom.)
Bár mivel ugye állítólag nem számít a technika, ez a kisebbik baj. A használat módja már inkább.

Jutott még eszembe, hogy egy átlagosabb mini kompakt kb. hitelkártya méretű, kb. 15mm vastag, és abból a jobbakkal már lehet olyan képet alkotni, ami a legtöbb telefont alázza. Az a baj, hogy ezekből is ki szokás spórolni a blendét, de legalább van rendes optikai zoomod.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#356) arnyekxxx válasza hcl (#355) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ja, valahol azért vicces, hogy a Nagy Mobilfotó Forradalom előtt az optikai zoom átfogása volt az átlagember számára a megapixel mellett a fényképezőgép jóságmeghatátozója, aztán hirtelen a kutyát se kezdett érdekelni, hogy akár a többszázezeres mobilja is egy Smena zoomképességével rendelkezik

(#357) UnA válasza arnyekxxx (#354) üzenetére


UnA
Korrektor

TROLL: de mi a jobb kép? Amin több pixelt tudsz megszámolni, vagy ami értékes, maradandó vagy hasznos? Ahogy egy híres fotós mondta egyszer: az a legjobb kamera, ami éppen nálam van. ;)

(#358) arnyekxxx válasza UnA (#357) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de mi a jobb kép?

Az attól függ mi volt az alkotó célja, ha az, hogy enyhén bemozdul, kicsit alexpós, fehéregyensúlyilag mellélőtt de legalább nagyon zajos képet akart alkotni akkor szinte bármelyik mobil jó eséllyel le tudja nyomni még a fullframe dslr gépeket is.

Ahogy egy híres fotós mondta egyszer: az a legjobb kamera, ami éppen nálam van

Ez addig a pillanatig igaz, amig az adott eszköz technikailag alkalmas ellátni a feladatát. Kellemes napsütésben statikus témánál ez lehet akár egy mobil is.

[ Szerkesztve ]

(#359) hemaka válasza hcl (#348) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kulfoldi oldalakon boven elvan a fotos reteg. Persze lehet csinalni itthon is, csak Bp-n kell lakni es valami kukiveros 8 oras irodai munka mellett van idod az oldallal is foglalkozni... :D
Aztan vagy sikerul vagy nem, de a penzt meg tolhatod bele mindenesetre.

A tarhelyes dolog nekem is eszembe jutott, mi itt kinlodunk par 100 megan, ide meg szazasaval tolhatod fel a tobb megas kepeket, dafuq. :D

[ Szerkesztve ]

(#360) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

nagyon ígéretes az oldal, főleg a képességei, hogy kiolvassa a képekből a meta adatokat. a dizájn 5* jó lenne ha az egész lapcsaládot ilyen dizájnnal látnák el...amit viszont hiányolok, hogy nincs mobilos appja az oldalnak, úgy mint a PH-nak...nekem nagyon tetszik :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#361) hcl válasza arnyekxxx (#358) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt szoktam én is mondani. Akkor nem számít a technika, ha alkalmas a feladatra.
Amúgy még ha csak ilyen wb problémák lennének, de a legtöbbször a kompó is borzalom...

@UnA : Amúgy én nem vagyok az a pixelszámolgatós, de legalább a törekvést érezné az ember, hogy valami tudatossággal volt a letisztult kép felé, nincsenek belógó fél alakok, meg fél képet kitöltő teljesen felesleges falak... Esetleg jó helyen van a fókusz... Mert azért az ilyen teljesen életlen, bemozdult izék kb. akkor maradandóak, ha a normandiai patraszálláson fényképezted, de manapság az átlagfotósnak kevés ilyen erős téma akad. Na jó, persze, el lehet menni a Közel-Keletre, de azért érzed a szakadékot.

@hemaka : Miért, nem BP-i kukiverős irodai meló mellett nem tudsz az oldallal foglalkozni? :D
Én akkor is tudtam (sőt, akkor igazán) amikor gyárban voltam technikus :) 3 nap meló, 3 nap szabad...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#362) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem mondhatni, hogy odavagyok érte..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#363) lezso6 válasza Synthwave (#362) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hova?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#364) vlevi


vlevi
nagyúr

:R
Nem tudom, hogyan csináltátok, de tök egyformán néz ki az oldal FF,EDGE,Opera alatt.
Nem könnyű egy ilyet összehozni :)

Ráadásul, az oldalak túlnyomó részén, pl. a PH fórumon is, az Edge, és az Opera (ami ugye blink motor, vagyis Chrome) nem Cleartype élsimítást használ, hanem Directwrite-t, ami asztali gépen nálam sokkal rosszabb megjelenítést eredményez.
Nem tudom, hogyan hoztátok össze, de a Fotótrend oldala mindhárom böngészőben, nagyon is cleartype-nak tűnik, ami számomra pozitívum.
Éppen azért nem használom az IE, Edge, Opera, Chrome, Vivaldi böngészőket, mert Directwrite-t használnak, de ez az egy oldal jól olvasható ezeken is.

24" FullHD monitoron olvasom a fórumot, és szerintem le fogom cserélni a prohardver fórum helyett ezt fogom használni. Mégegyszer :C :R

(#365) Synthwave válasza lezso6 (#363) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A "lecc cséndzs arculat" gödrébe.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#366) [CS]Blade2 válasza hcl (#361) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én azért nem fényképezek, mert egyrész van egy igényem a minőségre. Volt egy kompaktom, de már rég elavult, a telefonomon meg nincs kamera. A szaktudásom sincs meg hozzá. Ellenben vannak, akik ezzel foglalkoznak, van hozzá millió Ft-os gépük és szaktudásuk.
WSR-en annó kivittem azt a kompaktot, de hamar rájöttem, hogy saját célra sem érdemes fényképezni, mert minden nézőtéren volt valaki a millió Ft-os gépével, és azok a képek felkerülnek a netre.
Ellenben sok ember használ olyan telefont, amin van kamera. Ezen a WSR-es példán maradva ők a telefon kijelzőjén nézték a futamot. Legyártottak egy rakat kalap sz*r képet, videót telefonnal. Utána itt a fórumon meg a profi belinkeli, hogy lőtt pár képet meg videót, itt lehet letölteni... ami meg olyan minőség, hogy megszólal.

Arról pedig, hogy minden sz*rt lefényképeznek, az jut eszembe: showder klubban hangzott el, hogy gyakorikérdések-en kérdezték, hogy van-e olyan kép az interneten, hogy a lónak a f***ra fel van húzva egy kürtöskalács, ...és van 2db ilyen kép is.

Szóval nem sok értelmét látom, hogy szaktudás nélkül, telefonnal, minden sz*rt lefényképeznek.
Annó bejöttek ezek a digitális fényképezőgépek, ez szépen lecsengett. A telefonokban viszont elterjedt a kamerás, és szerintem innen van a dolog, hogy, ha már van rajta, akkor használja. Ellenben közel sem biztos, hogy venne akár egy kompaktot, tehát normál esetben nem is fényképezne. Ehhez még hozzá jön, hogy van valami másolás kényszer az emebrekben, hogy a másik is minden sz*rt lefényképez, akkor én is.

(#367) vlevi válasza [CS]Blade2 (#366) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Annó bejöttek ezek a digitális fényképezőgépek, "
Nem csak nálad csengett le. A múltkor volt valahol egy statisztika, a kompakt gépek eladása valami olyan embertelen mértékben megzuhant az elmúlt néhány évben, hogy nagyjából 0.
A kamerás mobilok kb kiirtották a kompaktokat. A tükörreflexes gépek piaca még tartja magát, de ott valóban akkora különbség van a kamerásmobilhoz képest, hogy ez érthető. Persze szoftveresen próbálják csűrni-csavarni az iphone képét, de akkor is vannak helyzetek, amikor csak a "valódi" fényképezőgépek jöhetnek szóba.

Amúgy a "kedvencem" az, amikor tablettel fotóznak, vagy a másik, amikor telefonnal, állítva videózik. Mivel ez az átlag igény a fotózásra (illetve, inkább csak a kép készítésre), nem csoda, ha a normálisabb képek elkészítésére nincsen igény.

(#368) UnA válasza vlevi (#367) üzenetére


UnA
Korrektor

"Mivel ez az átlag igény a fotózásra ... "

Igazából sohasem volt több igény - csak nem volt lehetőséged arra, hogy megcsodáld az átlagember fotózási képességeit addig, amíg azt nem tudták megosztani. ;)

(#369) Oldman2 válasza vlevi (#367) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem védeni akarom a tablettel videózókat, de jártam már úgy hogy, az éppen aktuális mobilomnál nagyságrendekkel jobb fotókat és videókat készített egy akkor épp tulajdonomban lévő iPad Mini.

(#370) dqdb válasza Winner_hun (#314) üzenetére


dqdb
nagyúr

7,76 MB-os képet felöltve abból 8,1 MB-os kép lesz. Miért?
8141255 byte = 8,1 MB = 7,76 MiB

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#371) hcl válasza [CS]Blade2 (#366) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Saját célra persze, olyat érdemes fényképezni, ami neked érdekes, és nem tudod leszedni máshonnan.
Ennek a minősége is kevésbé érdekes - magadnak csak az számít, hogy neked tetszik-e.
A baj akkor van, amikor elkezdik feltolni mindenhová, hogy szuperképeketcsináltaelefonom...
Az nem gáz, amikor valami tehetségesebb arc tesz fel képeket , akár telefonnal - ezek sokszor igényesebbek, mint mások fényképezőgépes dolgai, de ez ritka.

Viszont volt olyan munkahelyem, ahol tilos volt fényképezni, meg bevinni sem lehetett semmit (a saját telefonod sem).
Na, itt viszont olyan telefont adtak cégesnek, amin volt kamera... :D :C
...mindenki azzal fényképezett - hiába volt 2MP, borzalmas minőséggel, csak ez a lehetőség volt. Meredek képek készültek ott :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#372) Apollyon válasza UnA (#368) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A legszebb az, amikor a random pedesztrián képes a hivatalosan bekért ilyen-olyan dokumentumokat scannelés helyett, a nyomorult telefonjával lefényképezve beküldeni. Lehetőleg minél rosszabb minőségben. Néha látszik rajta az árnyéka, ahogy tartja a telefont a kezében, meg hasonlók. Ilyenkor elgondolkodok, hogy milyen marhára igényes lehet magára az ember.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#373) #33253120 válasza hcl (#371) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az a baj ezzel a fotózós témával, hogy nem a helyén kezelik sokan.
Hozok egy szép autós példát.
Ha van egy Ford focusod, akkor jönnek a fanyalgók, hogy igen, autóból van ez is, de hát minimum egy BMW, vagy Mercedes kellene a rendes közlekedéshez, hülyeséget vettél. Ha meg tényleg profin akarod, akkor menj le az olasz vonalra, mert a Maseratti, meg a Ferrari, illetve a Lamborgini na ezek tudják a dolgukat. Közben az átlagnak meg jó a Suzuki, meg a Daewoo Tico is.
Vagy ha beballagsz a kerékpáros topicba, hogy "hellószeretnékegymunkábajárósbicajt", akkor mindenki valamilyen sportkategóriát fog ajánlani pár minimálbér áráért, amikor nálunk a helyi kocsmában 6e körül cserélnek gazdát az ilyen vasak. Ráköltesz még kb egy huszast, és tip-top vasad van, nem kevés esetben papírral. Sok évre.

A mobilos fotózás is ilyen. Kifejezetten alkalmas a pillanat megörökítésére, ha bármi többet akarsz az szenvedés. Volt már a debreceni gyorsétkezdék topicban, hogy megkérdezték mivel fotóztam. Kapáslövés volt, asztal alól felemel a telefon, fókuszban a tárgy, exponálunk. Máskor meg 26 féleképpen támasztok be, mégis bemozdul a dög. :D
A mobilos fotózás tényleg elérte a kis kompakt gépek szintjét. Azaz kb ugyanakkora eséllyel b***od el a képet a technika miatt.
Viszont mire a telefont előveszem már éles. Dupla home gombra felugrik a kamera. Azonnal lőhetem azt amire csak pár pillanat van.
Illetve kifejezetten alkalmas "eldobható" képek készítésére. Amikor kell terepen egy kapcsolószekrény kinézet, vagy egy kábelárok, akkor oda elég az akármilyen automata beállítás. Ha valami vicces képekbe valót lövök, ott nem mindig van idő és lehetőség a kompozíció beállítására, és a megfelelő beállítások kiválasztására. Illetve jellemzően az autentikus mobilos fotósok nem végeznek utómunkát a képeken, mert jellemzően egyrészt tudják, hogy felesleges (ezt, és pár más dolgot gyakran keverik a nagygépesek az igénytelenséggel) másrészt tényleg felesleges, mert a mobilos fotózás nem arra való.
Ez egy ilyen no offense, de ki kellett írni magamból jellegű dolog.

[ Szerkesztve ]

(#374) Synthwave válasza Apollyon (#372) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg hogy hogy a bánatba érte meg az ivarérett kort. )

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#375) hcl válasza #33253120 (#373) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na várjunk. A mobillalfotózokdejóvagyok arcok azok, akik ugyan Focust vesznek, de azt hiszik, hogy versenyutóban ülnek.

A többi igaz, de ahogy fentebb is írták, más dolog az, hogy kell egy kapcsolószekrény kinézet, meg más, ha _tényleg_ egy szép képet akarsz összerakni. Na az utóbbival vannak gondok, illetve azzal, hogy az eldobható képeket sokan tolják mindenhova, hogy hú de jó.
Különben ilyenkor kell röhögnöm, mert ezt én már az első kis kompaktommal csináltam 2003 körül :) Nikon Coolpix 2200, USB csati bekötés lefényképez, kijelzőről visszanéz... :D

A kiskompaktok szintjét, persze, bár azért azt is meg kell vallani, hogy egy kiskompakt elég sok esetben képes többre, mint egy mobil, főleg, ha valaki tudja, mit csinál vele. A legtöbb esetben az a baj, hogy sok gyártó annyira buta kompaktokat hoz össze, hogy azzal még egy telefon is egyenértékű :D

@Apollyon : Mondjuk scannerem nekem sincs, de ha már ilyet csinálok, általában nem azonnal küldöm a telóról, hanem körbevágom, stb. Meg nem vakuzok bele, nem lóg bele az árnyékom... nem nehéz azt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#376) Kékes525 válasza st3v3np3t3r (#360) üzenetére


Kékes525
félisten

Van: Elindult első reszponzív oldalunk, a Fototrend, legalábbis ez elérhető mobilról is. Szerintem ez elég.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#377) st3v3np3t3r válasza Kékes525 (#376) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezt tudom, használom is... én olyan appra gondoltam,amivel a fototrendre lehet képet feltölteni hasonlóképpen mint ha weboldalról tennénk fel.csak telefonról közvetlenül,de gondolom egyszer lesz majd...

nem a Fototrendhez tartozik, de a PH! appnak is van 1-2 apróbb hiábnyossága :) de ezek nem olyanok hogy befolyásolnák a mindennapi használatban :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#378) #33253120 válasza hcl (#375) üzenetére


#33253120
törölt tag

Persze, van az a réteg. Ráadásul a kiskompakt gyári beállításai olyanok amilyenek, míg a telefongyártók alapértelmezései meg egy láma kezében is valami vállalhatót hoznak.
Amúgy van olyan ismerős a családban, aki azért fotózott akkor egy 640*480 képes digi géppel egy esküvőn, mert az drága volt. Mi meg telefonról toltuk a 2-5 megapixelt. De ennek már sok éve.

Amúgy igen. Jellemzően a felhasználókkal van a baj, mert amikor eggyel okosabb telefonra váltanak akkor elhiszik, hogy automatikusan jobb fotókat fognak készíteni.

Szerk.
Pedig ugyanúgy hülyék hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#379) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ph@sza lesz (majd, ha a prohardver alatt is megvolt a kódcsere, mert ez a szín télleg' nagyon ződ'.. Bár, az mindenképp dícséretes, hogy nem hófehér az egész.)!

Kicsit még bugzik, reszelni kell, de alalkul ez, mint phúpos gyerek a phrés alatt. :K

...elmúlik...

(#380) st3v3np3t3r válasza Argos (#379) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a színek maradhatnának amik eddig, csak a dizájn lehetne új a PH-n is :DDD de akkor a fototrend alatt színt kéne váltani, mert az a mobilarénamegszokott színe :D

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#381) vlevi


vlevi
nagyúr

Mobilos felhasználók miatt az érdekelne, hogy ez a reszponziv megvalósítás mekkora adatforgalmat generál?
Mert, mintha az oldal betöltése előtt elég sokáig húzná a csíkot, mintha a háttérben töltene valami irgalmatlan nagyot...

(#382) lezso6 válasza vlevi (#381) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát a képek csinálják a legnagyobb adatforgalmat, attól, hogy reszponzív a dizájn, nem lesz nagyobb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#383) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jött egy nagyobb patch, de persze még nincs minden kész... :D

Ebben nincs benne minden, de a changelist valahogy így néz ki:

Felületi változások:
- fejléc 70px helyett 50px magasságú, kisméretű arcképpel
- a fejléc legördülőjében van egy új menüpont: Publikálatlan fotóim
- Fotó címe mellett legördülő helyett gombok vannak és idekerült a külön lapon megnyitás is
- Már nem követi a görgetést a bal-jobb hasáb, mert néha remegett
- Hsz kiemelés lehetősége jogosultság nélkül már nem látszik
- A Huawei szponzoráció már elrejtődik a reklámmentesség bekapcsolásával prémiumoknál
- Kedvencek / "Itt szóltam hozzá" listáknál piros helyett szürke az utolsó hsz óta eltelt idő
- Elgépelések javítása

Funkcionális bugfixek:
- Törölt kép nem marad már elérhető
- EXIF-alapú elforgatás helyett valódi elforgatás, hogy jól jelenjenek meg, ehhez viszont újra kell tömöríteni az eredeti képet (90% JPEG)
- Már nem lehet telefontípus vagy tagek nélkül feltölteni a képet
- Kedvencek / "Itt szóltam hozzá" működése most már tökéletes
- Felhasználói adatlapokon már van captcha
- Témák közötti keresés már nem dob 500-as hibát

Ami még folyamatban:
- mobilon beírható legyen a hashtag
- a kereső keressen a hashtagek között is

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#384) hcl válasza #33253120 (#378) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hát az "eszköztől jobb lesz a kép" szindróma... :D

A cuccok árain meg ugyanúgy röhögök "ez egy jó xxxxxxxxx (autó mosógép telefon fényképezőgép) mert x éve y pénzbe került! (Azt' azóta el is avult ahogy van.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#385) Mr K válasza lezso6 (#382) üzenetére


Mr K
senior tag

Ez engem is érdekelne. Pl. a fórumban is responsive a design, és ott általában nincsenek képek. Mi lesz a helyzet a többi lappal (PH, MA)? Van/lesz adaptive design is, vagy a mobil és a desktop ugyanazt kapja?

Észrevételek:
1. A "gyújtótáv" mellé esetleg oda lehetne írni a 36mm ekvivalenst, mert szenzorméret híján így nem túl informatív.
2. A módosítatlan fotó, meg a fotópályázat között én is érzek némi ellentmondást: a technikai korlátok erősen beszűkítik a lehetséges képek körét (pl. fix fókusz vs. optimális képkivágás). Én el tudnék képzelni olyan megoldást, hogy módosított fotó mellé csatolni kelljen az eredetit is. (Ennek lennének egyéb tanulságai is az olvasó számára, csak eszi a tárhelyet, és persze elbonyolítaná a felületet.)
3. A módosítatlan kép kitétel hangsúlyosan szerepel a beharangozó cikkekben, de magán az oldalon illetve a pályázati kiírásban nem sikerült megtalálnom. (Persze lehet, hogy csak felületes voltam.)
4. 100%-os nagyításban (full screen) nekem kilógnak a képernyőről a Huawei reklámok két oldalon (80%-os nagyításnál láthatóak). (W7 + large font, 1920x1200, FF 57.0.2) (Mondjuk tudok élni nélkülük...)
5. Nem sikerült rájönnöm, hogyan kell lapozni. :B Megjelenik pár kép, újratöltésre se változik, viszont ha kicsinyítem az oldalt, akkor jön még pár. Ha új ablakban nyitom meg, akkor más kép készletet kapok, de így nehéz lenne szisztematikusan értékelni a képeket.

Parci, schawo Engem jelenleg negatívan érint a változás, legalább hadd morogjak miatta...

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#386) Argos válasza st3v3np3t3r (#380) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

A tematikus oldalak (PH!; ITcafé; GP; MA) alap színei maradnak - legalábbis feltételezem. Csak kicsit fel lesz polírozva, ha jól tévedek. :)

...elmúlik...

(#387) DS39 válasza Mr K (#385) üzenetére


DS39
nagyúr

5. Ha lejjebb scrollozol akkor jelennek meg újabb képek.

(#388) Mr K válasza DS39 (#387) üzenetére


Mr K
senior tag

Kösz. Nálam viszont nem tesznek ilyet. (Lehet, hogy nem kellett volna szidnom...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#389) Mr K válasza Mr K (#385) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem egy tudományos teszt, de megnyitottam ezt a fórum oldalt (friss.html #351-x388) a prohardveren illetve a fototrenden és lementettem (W7 + FF):

- prohardver: HTML: 140153 + files: 2931548
- fototrend: HTML: 224074 + files: 3747809

(Mobilon elvileg még látványosabb lenne a különbség, de ahhoz már késő van...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#390) lezso6 válasza Mr K (#389) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Maga a HTML a mostani mobil verziónál biztos nagyobb. Az új design fórumkódján pedig lesz még optimalizáció, hogy kisebb legyen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#391) Argos válasza lezso6 (#383) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Baresz! :K
Sokkal jobb így keskenyebb fejléccel és az arckép is helyre lett rakva.

Bug:
Win10 x64;
Vivaldi 1.13.1008.36 (Stable channel) (32 bites);
Chrome 63.0.3239.108 (Hivatalos verzió) (64 bites);
Edge 41.16299.15.0

Nagyított oldalon nem minden esetben jelenít meg újabb képeket görgetésre.

Ötlet:
Jó lenne, ha egy képre kattintva, nem egyből megnyitná új oldalon, hanem galéria szerűen lehetne nézegetni az ömlesztett képeket. És alatta lenne egy link az adott kép adatlapjára.

...elmúlik...

(#392) Kékes525


Kékes525
félisten

Most a prohardver linken nézem a topikot és így természetesen a régi dizájnon látom. Átlehet váltani innen egyszerűen az új dizájnra? Kellene egy váltó gomb, ami átvált
erről: Elindult első reszponzív oldalunk, a Fototrend
erre: Elindult első reszponzív oldalunk, a Fototrend

Kisebb, csúnyább lett az avatatom. Nem centrálisan teszi be a képet.

Az oldalbeállításom nagyítása ezt eltorzítja, de normál nagyításnál is csúnya. Nem centrális.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#393) DS39 válasza Kékes525 (#392) üzenetére


DS39
nagyúr

+érdekesség
Mobilon a régi nézetben, nagyobbak a betűk, mint az új design esetén.
Ugyanazon böngésző beállítás mellett.

Olvashatósági szempontból ezt jó lenne javítani.

(#394) hemaka válasza lezso6 (#383) üzenetére


hemaka
nagyúr

Oldal mentese es a rendezes most mar hibatlan, tenkjuuu :D

(#395) Rimuru


Rimuru
veterán

Privat uzenet, minimum 2 kattintas mire eljutok a privatok listazasahoz +1 a privat (sok, menu->privatok->privat)
Megnyitott privat uzenetnel meg mindig kijelzi az (eppen) olvasottat is a szamlalo.
Megnyitott privat uzenetnel mar nincs navigacios sav, link
A center lehetne nagyobb, szerintem 940px siman belefer, ezzel mar kibekulnek.
opciaonalisan left eltuntetheto lenne (pl a fenti javara) desktop nezetben is
opcionalisan lehetne kulon ablak hsz irashoz
a fixed nav top panelt mar masok is mondtak

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#396) Renok válasza lezso6 (#383) üzenetére


Renok
senior tag

Tudom, hogy ez nem a Három kívánság, de esetleg a fejlécet nem lehetne kikapcsolni? Ez akár lehetne választható opció is (prémium tagoknak? :P ).
Nekem jelenleg ez a legnagyobb gondom az egész új design-nal.

[ Szerkesztve ]

(#397) Tegla80 válasza Tegla80 (#65) üzenetére


Tegla80
addikt

Semmi sem valtozott es tovabbra is 406-os hibat dob,szval nemtok belepni.

Sony® & PlayStation®

(#398) lezso6 válasza Tegla80 (#397) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Másik böngészővel próbáltad? Alap 4.0.4 böngésző vagy mi? Azért ez elég őskori valami. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#399) st3v3np3t3r válasza Tegla80 (#397) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha HTTP406 az nem oldal hiba, hanem böngésző hiba...[link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#400) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#399) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

most esett le... Android 4.0.4 ? ez most komoly? :W 5-6 éves android rendszert már rég nem támogatja az androidos chrome...így abszolút nem csodálkozom miért nem tölt be, az már nem támogatja az új HTML kódolásokat, így érthető miért 406-os hibát dob...

az android 4.0.4 támogatás már legalább 5 éve teljesen megszűnt,sőt már nagyon 4.4.x alatt nincs istámogatott androidos alkalmazás, mindenhol 5.x-től felfele működnek már csak...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.