Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) #33253120


#33253120
törölt tag

Jó reggelt.
A régi felületeken a bal oldali sávon a "Mobilaréna fórumtémák" között jelennek meg a Fototrendes képek.
Ez így eléggé zavaró, várható erre valami megoldás?

(#502) brd


brd
nagyúr

Annyira reszponzív, hogy mobilon egy csökött oldalt kapok, kisebbítési lehetőség nélkül (úgy néz ki, mint egy 4 színű WAP-os oldal), erre lesz javítás, pl. asztali nézet, vagy kevésbé buta reszponzivitás formájában?
Ráadásul ronda is. Fog még finomodni a színvilág? Vagy a megrendelő tényleg ezt kérte? :F
Továbbá az oldal tetején szándékosan ottmarad egy sáv, erre mi szükség van/kikapcsolható lesz valahogyan? Sok idióta oldalon ott van ez, kihasználhatatlanná téve a felület egy részét, de olyan ritkán használom a rajta lévő funkciókat bárhol is, hogy nem is emlékszem hirtelen, használtam-e már bármit ezekről a sávokról.
Reszponzívnak reszponzív, az jól sikerült, ha csak ez volt a cél, minden mást (design, használhatóság) figyelmen kívül hagyva, akkor hajrá! ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#503) Parci válasza brd (#502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sikerült úgy elsírnod a bánatod, hogy még azt sem írtad le, hogy milyen teló, milyen oprendszer, milyen böngésző és mit néztél épp. :U de mindegy is, javítjuk a bugokat (a színvilág az nem bug, a fejléc sem az).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#504) Ndruu válasza brd (#502) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Jelentkezz be, jobb felül az arcképednél nyisd le a menüt, Beállításaim, az Oldal mérete tableten és telefonon résznél pedig próbáld ki a különböző beállításokat. Mobilra pl. a tabletes 750 pixeles nézet elég jó szvsz.

Harrrr!!!!

(#505) brd válasza Parci (#503) üzenetére


brd
nagyúr

Azért, mert felesleges, a reszponzivitás része láthatóan (más, "trendireszponzív" oldal is ilyen, vakoknak és gyengén látóknak készült küllemű), de tessék: LG G4 (Android 5) és HUAWEI Mate 9 (Andorid 7), ill. UC Browser és Firefox (mind a 4 kombinációban), és a főoldal.
A színeket hagyjuk, de kérlek, áruld el, a fejlécre mi szükség van? A legtöbb gagyiconsumer laptop felbontása így is elég kevés függőlegesen. :(

Ndruu: Köszönöm, az nagyjából megoldás, és igen pozitív a PH!-tól, hogy egyáltalán van rá lehetőség. ;) Bár bejelentkezve kell hozzá lenni, ahogy látom. Nem lehetne ezt sima cookie-ban tárolni? Így az adott böngészőhöz kötődne és nem az accounthoz.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#507) Mr K válasza brd (#505) üzenetére


Mr K
senior tag

(fejléc) Emlékeim szerint ez korábban már megválaszolásra került (és tkp a hozzászólásodban is szerepel): azért kell, mert így lesz az oldal trendi. (Ez már nem a kilencvenes évek, amikor még a funkcionalitás (+ergonómia) volt a fő szempont.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#508) Parci válasza Mr K (#507) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

visszaálljunk az "ergonómikus" 2000-es évekbeli dizájnunkra? :U

azért lesz a design mindig olyan, amilyen, mert azt gondoljuk a legjobbnak. ez ennyire egyszerű.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#509) DeFranco válasza Parci (#508) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ettől függetlenül az eleve "nyomott" kijelzőn a tartalmat még jobban összenyomni szerintem is objektív hiba, még akkor is ha felflagelheted azzal, hogy trendi, vagy simán azzal, hogy ez a ti homokozótok. ott van oldalt egy csomó kihasználatlan terület (már ha valaki full screenben bönget) oda is elférne az a sáv állóban, nem véletlenül teszik sokan oda a tálcát is wide monitorokon.

nekem tök mindegy, annyira nem zavar, de véleményem van, és szerintem ez objektív érvekkel is alátámasztható. btw. a boxokat elválasztó térközözés sem tetszik, mert kb. leszámoltam ugyanannyi pixelre esik a tartalom de valahogy mégis "összenyomottabb" tőle keresztben is a tartalom, de ez meg már tényleg ízlés dolga fel sem hozom komolyan, csak összehasonlításképpen, mert az csak vizuál, ez a felső sáv viszont tényleg csak a helyet foglalja ott. oldalt el is férne. bár ott meg gondolom kitakarja az aktuális egész oldalas kampányt majd...

[ Szerkesztve ]

(#510) Parci válasza DeFranco (#509) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, objektív érvek vannak ellene. és mellette is. majd az idő eldönti, hogy jó-e, ugye még egyik designunk sem tartott örökké, nekünk sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#511) DeFranco válasza Parci (#510) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sokat segítene ha leírnád, hogy miért szeressük, miért jó ez az usernek. ;) abból lehet értenének ha már abból nem hogy azért mert mert mert trend és kész majmexokod.

(#512) Parci válasza DeFranco (#511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmiképp se vedd magadra, mert egyáltalán nem neked szól: eszünk ágában sincsen lincselésre közzétenni az érveinket. egyrészt, mert lehetnek köztük gazdasági érvek is, amiket a userek jól láthatóan leszarnak (tisztelet a kivételnek), rosszabb esetben még őrjöngeni is kezdenek rajta (épp most válaszoltam egy levélre, hogy b.szódjunk már meg, hogy szólni merünk a bannerek miatt, miközben moderálunk is), holott nekünk fontos az életbenmaradáshoz. de még ha nem is atom rosszindulatú a user, minimum megfejti nekünk, hogy hogyan kellett volna már tízezer éve alternatív módon ömlenie a bevételnek, hiszen ő már anno megmondta.

másrészt, a design döntéseinket sem szeretnénk szétcincáltatni. elég sok kört futottam már a fórumban az elmúlt 17 évben, hogy tudjam, hogy a user alapvetően meggyőzhetetlen, és nagyon maximum az ultra igazságtalan szemétségekért emelem fel a hangom, azt sem azért, hogy a szemétkedőt győzzem meg, hanem, hogy a többi, értelmesebb user lássa, hogy az nem egészen úgy van, ahogy azt jocóka a fejünkhöz vágja.

magánemberként tök szívesen diskurálnék arról, hogy mit és miért csináltunk, mert természetesen ezek nem ad hoc döntések, mindig van valami okuk. de itt és a saját site-jainkról ezt nem tehetem meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#513) DeFranco válasza Parci (#512) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó hát nekem mindegy, a ti bőrötök.

szerintem a

"megléptük, ennek a funkciónak az az értelme/haszna/jósága, hogy [...] köszönöm a figyelmet így lesz, elmondtam hogy tudjátok, ellenkezés lesz.va"
>
"megléptük mert csak, köszönöm a figyelmet, így lesz, ellenkezés lesz.va"

ez kb. egy kommenttel több erőfeszítés, cserébe a lojális usereknek is adsz vele muníciót egy vitában stb. stb. de akkor nyomjátok át erőből, ez speciel nálam nem veri le a lécet mert nem igazán érint érzékenyen.

azt értem, hogy miért hőbörögnek akik hőbörögnek, eleve nem tudom mit vártok egy techb.zi közösségtől aki még a zsebkendőjét is ötödik normálformába hajtogatja és élből viszket két redundáns pixelen, persze hogy nem tetszik.

(#514) Mr K válasza Parci (#508) üzenetére


Mr K
senior tag

Sajnos már nem emlékszem rá, hogy milyen volt a 2000-es design :B , de részemről mehet... :D

BTW, nincs valami történeti összefoglaló, ahol lehetne látni, hogy mi változott az évek során?

Szerk: találtam egy ilyet: nekem bejön... :D

Szerk 2 (DeFranco): :)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#515) DeFranco válasza Mr K (#514) üzenetére


DeFranco
nagyúr

BTW, nincs valami történeti összefoglaló, ahol lehetne látni, hogy mi változott az évek során?

[link]

(#516) hemaka válasza Mr K (#514) üzenetére


hemaka
nagyúr

Funkciojat tekintve hibatlan. :)

(#517) lezso6 válasza DeFranco (#511) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A fix felső sáv funkcionális okokból hasznos, nem azért van, mert jól néz ki. Pl ha jön privátod vagy bármilyen más értesítésed, akkor rögtön látod. Illetve jóval könnyebben elérheted a felhasználóddal kapcsolatos funkciókat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#518) Parci válasza DeFranco (#513) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, ez így még beleférhet. azért szoktam pofázni így is, csak szeretnék olyan szikár és szigorú lenni, mint írtam :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#519) DeFranco válasza Parci (#518) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen jó nektek hogy itt vagyok, látod... milyen jó... :DDD

(#520) Goose-T válasza Parci (#518) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem jó lesz az új oldal, én már a Fototrenden fórumozok, csak az unofficial PH! skinnel, az jobban fekszik a szememnek. :D Egyébként meg le kell nyomni a userek torkán, és kész, máshogy nem lehet. Lehet sok hőzöngő, de a legtöbbjüknek csak a szája nagy, marginális szokott lenni ilyen esetekben a lemorzsolódás. Legalábbis szerintem nincsenek annyira radikális változások, amik nagy mértékű elvándorlást váltanának ki.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#521) brd válasza Parci (#508) üzenetére


brd
nagyúr

Ilyen esetekben miért mindig csak az a 2 lehetőség van választásként, hogy a régi"szar"senkinememlékszikrá legyen, vagy az új, amiben lehetne normálisan is megoldani, de nem, mert csak?

Goose-T: Egyébként meg le kell nyomni a userek torkán, és kész, máshogy nem lehet.

Kulturált hozzáállás, gratulálok! :(

The only real valuable thing is intuition.

(#522) brd válasza lezso6 (#517) üzenetére


brd
nagyúr

A nevezett funkciók tényleg ennyire fontosak, hogy trendik legyetek? Az oldal tetejére görgetéssel bárki megnézheti bármikor, ill. kerülhetne oldalra is, vagy akár csak 1 kis gombra is, ami nem foglal sok helyet és mondjuk kattintásra nyílik. Vagy akár lehetne beállítható is a jelenléte...

The only real valuable thing is intuition.

(#523) Parci válasza brd (#521) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a te véleményed, hogy nem normális. igen, tudsz még magad mellé állítani usereket, akik szerint szintén nem normális és nincs jól megcsinálva. akár százakat is. de azért ne csináljon már senki úgy, mint ha az ő véleménye lenne a közvélemény. elhiszem, hogy neki fontos a véleménye, de vegye tudomásul, ha kisebbségben marad vele.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#524) VIPowER


VIPowER
senior tag

Az új oldalon már nem lehet beállítani a "listázási beállításokat" bejelentkezés nélkül. Ez így marad?

(#525) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

az bug, vagy szándékos amúgy, hogy a főoldalon a keresés a vörös, és a fotófeltöltés a zöld, míg ha pl átlépek a fórum oldalára, ott a fejlécen már a keresés lesz zöld, és a fotófeltöltés vörös?
Illetve a fejléces verziónál más a border vastagság illetve nincs lekerekíés, míg a főoldalon meg van.

Egyébként lehet, csak engem zavar, de szerintem a hatalmas "A legjobb fotók mobillal" felirat + alatta a keresősáv + két gomb indokolatlanul nagy és helypazarló. pl a tényleges tartalomból, azaz a képekből így nekem csak a legfelső sor látszódik.
Valahogy úgy kellene szerintem kialakítani a felületet, hogy a lehető legnagyobb részén legyen hasznos tartalom.
Pl. lehetne csinálni egy kis sávot az oldal aljára, oda lehetne rakni a hashtag-eket, míg a hashtagek mostani helyére mehetne a keresősáv, ami globálisan mindenhol ott lenne, nem csak a főoldalon. A szlogent meg teljesen felesleges kirakni szerintem.

Illetve jó lenne, ha a főoldalon a képeknél az arcképecske kattintható lenne, és azzal el lehetne jutni az adott illető fotóihoz.

Illetve nekem fura, hogy ha a képnél a felső sávnál (pl. Fotók / xy / xy képe) választom ki az illető nevét, aki készítette, akkor látom az összes fotóját, viszont ha a kép adatlapján kattintok a nevére, akkor az illető adatlapjára kerülök, ami igazából teljesen irreleváns.
A kettőt jó lenne valahogy összegyúrni egyetlen oldallá, és mindkét helyről oda kellene csinálni átirányítást.
Tehát mint ahogy most van 2 panel a megnyitott kép esetében, ugyanígy lenne 2 panel, az egyik panelon, amelyik a nagyobb, lenne az összes képe a tagnak, míg a másik, keskenyebb panelon meg az adatlapja.

Meg nekem ami nem tetszik, az a képek oldala.
A cím lehetne kisebb, és lehetene az adatlap tetején, a gombok meg lehetnének fehérek, és lehetnének a kép jobb felső sarkán, valamint lehetnének kisebbek, és ha rájuk viszem az egeret, akkor nagyobbra nőnének meg (a kattintható terület nem változna, csak a bennök levő ikon), illetve az egész egy félig áttetsző téglalapon lenne.

Tehát kb így nézne ki:

Az értékelés és like szintén a jobb panelra kerülhetne, szerintem úgy átláthatóbb és rendezettebb lenne a felület.

szerk.:
Meg ami még nem tetszik nekem, az a logó, pontosabban az, hogy mind a két "O" le van cserélve valamilyen ikonra. Bőven elég lenne csak az egyik helyére valami más, a másik meg lehetne sima "O".
Vagy akár azt is meg lehetne csinálni, hogy a 2. "O"-t beleilleszteni az elsőbe, és azt külön ikonná tenni, nem pedig beleépíteni az oldal nevébe.

pl lehetne ilyen a logó, mellette meg az oldal neve

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#526) Rimuru


Rimuru
veterán

Csak mobilos nezeten nem lehet megvaltoztatni a forum beallitasokat (darab/rendezes/kezdo blokk)

Vigyázat, csalok!

(#527) Goose-T


Goose-T
veterán

Mikor élesedik már az összes oldalon az új design? Én már nagyon várom!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#528) sutszi válasza Goose-T (#527) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#529) Goose-T válasza sutszi (#528) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem szarkazmusnak szántam, tényleg várom. Nekem tetszik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#530) sutszi válasza Goose-T (#529) üzenetére


sutszi
veterán

Tudom ;) A lehetséges válaszok miatt nevettem... :))

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#531) Parci válasza Goose-T (#527) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

előbb hardverapró-csere (1,5 hónap), utána ph csere (1 hónap), utána a többi már gyors lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#532) Goose-T válasza Parci (#531) üzenetére


Goose-T
veterán

Zsír, köszi a tájékoztatást!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#533) GoldhandRent válasza Parci (#531) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Nem tudom megoldódott-e már a #hessteg probléma telefonról, ha igen akkor bocs, ha nem akkor ezt tessék aranykeretbe foglalni :D

-

(#534) lezso6 válasza GoldhandRent (#533) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez most a top priority. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#535) bLaCkDoGoNe válasza brd (#521) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Pedig bármennyire fáj is, ez nem demokratikus kérdés. Ekkora embertömegben mindig lesz egy jó adag, akinek éppen az aktuális megoldás nem tetszik.
Ezt nem lehet így csinálni, Parciék majd eldöntik, hogy mi lesz, és kész.

Ha valamilyen szinten testre szabható lenne lenne a layout, az egyébként egy hasznos prémium funkció lenne (legalább valamilyen keretek között, a teljes layout beállítás nyilván nem opció).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#536) Rimuru


Rimuru
veterán

Modern kulsohoz lesznek modern smiley-k?

Vigyázat, csalok!

(#537) lezso6 válasza Rimuru (#536) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az mit takar? Hiányzik a sírvaröhögős szmálji? :D Nincs tervben új smile pakk, szerintem a mostani a PH védjegye.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#538) bLaCkDoGoNe válasza lezso6 (#537) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Pedig a felvetés nem rossz, egyrészt kicsit avíttasak (habár én is szeretem őket), másrészt ocsmányul néznek ki retina kijelzőn. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#539) Bjørgersson válasza lezso6 (#537) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig szerintem sem ártana. Nincs valami ingyenesen használható Google emoji-pakk a betűkészlet mellé? :D Amiben van legalább annyi emoji, mint Facebookon vagy Discordon pl.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#540) Parci válasza Rimuru (#536) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha lesz is, ugyanezeket bővítenénk továbbiakkal. arról lehet szó (meg esetleg vektorosítani stb., unatkozó nyugdíjas éveinkben).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#541) Rimuru válasza lezso6 (#537) üzenetére


Rimuru
veterán

A valasztekkal igazabol nincs gondom, csak annyira ocsmanyak mai szemmel nezve.

Mas: PC-n se mukodik (FF dev)

Mas: alalrol hianyzik a navigacios sav

Mas: beszurok egy linket, nyomtam enter (johiszemuen :D ) es elkuldte a hsz-t

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#542) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az előző és következő blokk dupla nyílja marad? Mobilos tapicskolás könnyítése miatt olyan, amilyen?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#543) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

most kezdtem használni az oldalt - nagyon bejön
köszönet hogy megcsináltátok :)

valaki készített már hozzá egyedi css-t?

(#544) csako válasza DrojDtroll (#543) üzenetére


csako
veterán

Igen

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#545) DrojDtroll válasza csako (#544) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm, sokkal kellemesebb :)

nincs ellenedre ha készítek a tiéd alapján egy kék témát?

(#546) csako válasza DrojDtroll (#545) üzenetére


csako
veterán

Nincs, mert nem az enyém :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#547) Rimuru


Rimuru
veterán

Kedvenceknel a zaszlo nem (megfeleloen) mukodik (rossz helyre visz).

Vigyázat, csalok!

(#548) DrojDtroll válasza csako (#546) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ezt jól benéztem :D

[ Szerkesztve ]

(#549) sz.balazs.95 válasza DrojDtroll (#543) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem egyelőre csak szándékomban áll, mivel a meglévővel már jó ideje nem foglalkoztam, és ha mindenhol lecserélik majd az oldal arculatát, akkor meg nem is fog jól működni, szóval addigra mindenképp kellene csinálnom egyet, hogy utána már csak elég legyen azt átalakítani a többi oldalhoz. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#550) DrojDtroll válasza sz.balazs.95 (#549) üzenetére


DrojDtroll
addikt

most hogy megvan a matek1 vizsgám, nekem több időm lesz ezzel foglalkozni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.