Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Renok válasza Meridian (#100) üzenetére


Renok
senior tag

Szerintem PC-n is az.

(#102) [CS]Blade2 válasza csepelball (#96) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én viszont mindent 150%-on nézek, hogy nagyok legyenek a betűk, mióta fullhd a monitor.

Úgy kellett volna megcsinálni, hogy az általános felbontásokhoz igazodjon a táblázat szélesség, magasság és a betűméret, hogy a böngészőben ne kelljen nagyítani.

Minden weblap úgy néz ki, hogy 1366x720-ban jó legyen. FullHD-n még kevés is a 150%-os nagyítás. Gondolom 4K-n vagy 8K-n már csak egy függőleges csík lenne a monitor közepén az egész weblap.
Ha erre lenne a reszponziv, akkor nem elég reszponziv a cucc.

Így 150%-on, de gondolom - a reszponziv miatt 100%-on is - túl magasnak tűnnek a zöld részek. A két oldalt elég lenne a középső zöld csíkok magassága.

Fent elég lenne akkora magasság, hogy az avatar pont beférjen, vagy max. maradjon alatta és felette 1-1 pixel aztán csókólom.

(#103) Chaser


Chaser
titán

az arcképem gyönyörűen néz ki az új felületen ( :
egy tipp, inkább ne mutasson arcképet

nálam chrome alatt 80%-on mutatja a teljes oldalt, 100%-on már sok rész hiányzik, hol a hiba?
ha reszponzív, minden méreten teljes tartalmat kell mutasson, vagy valamit rosszul tudok?

szerk: már látom, a tartalom skálázódik, de 100%-on vajh' mért nem látszik a teljes háttér, csak 80-on?:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#104) #74018560


#74018560
törölt tag

Én pont azt szeretem ebben a fórum motorban, hogy hólt egyszerű. Nincs millió funkció, ami azt se tudom mire jó :(((

(#105) DeFranco


DeFranco
nagyúr

az oldalsávon a témák alatt az "új hsz-szám jelző" melletti új "x perce/órája" infó mi célt szolgál? van relevanciája egyáltalán?

kapásból zavaró főleg mobilon, mert a két szám egymás mellett kicsit konfúz, persze ez szokható de nem tudom mennyire informatív az egyáltalán, hogy hány perce írták azt a hsz-t amit még nem olvastam.

a) eset: szorosan követem a topicot, whatever mikor írták az utolsó hszt-t, ott a kispiros, kattintok

b) eset: nem követem szorosan a topicot, az új hsz számláló nő mint a gomba, majd egyszer belenézek, whatever mikor írták az utolsó hszt ez számomra megint csak nem releváns információ

tehát a kérdés az, hogy mi ezzel a cél és szerintetek hol van ennek jelentősége?

(#106) #33253120 válasza Gicz (#32) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#107) Parci válasza #74018560 (#104) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ahogy magunkat ismerem, most lesz pár új ugyan, de lesz is tíz éved megtanulni őket :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#108) Chaser válasza Gicz (#32) üzenetére


Chaser
titán

telefonon is chromeot használok, van asztali nézet lekérés, megnéztem, indexnél is működik, phn is azt használom, a mobil nézet használhatatlan - nekem legalábbis -, mindig óbégat is h van mobilnézet, kösz:d naivan azt gondolnám egyszer kiXelem aztán többet nincs, de mindig random beugrik:d

szerk: Parci ne legyen igazam, de 10 év múlva már nem lesz ph, a mai ifjak fb-n szocializálódnak, régiek megunják addigra, egyre több jó kinti oldal is van, üssetek agyon, de itt már nem szeretek olvasni cikket/tesztet, tele helyesírási hibával minden, gyakran előfordul h érdemi tartalom sincs, régen megcsúszott tesztek, csak a fórumot olvasgatom egyre ritkábban, lehet velem van a baj ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) canniball


canniball
nagyúr

Bug(?)report/véleményrovat.

1. Tableten (android) a kezdőoldal ilyen, lejjebb tekerve meg ilyen BoatBrowser for Tablet 2.0 alatt. Firefox alatt jó.
2. A fórum ilyen mindkettővel (csak FF alatt megjelenik a Fototrend Béta): csak a középső hasáb jelenik meg és az sem annyira reszponzív mint amennyire gondoltam; azaz lehetne szélesebb, az sokat dobna az olvashatóságon.
3. A fórumon a lebegő jobb oldali hasáb és főként a lebegő felső sor baromi idegesítő, főleg utóbbi, legalább legyen kisebb, csomó helyet kitakar.
4. Asztali gépen (IE és FF) ilyen az oldal, a középső hasáb itt is baromi keskeny és bazi nagyok a betűk, a régi felület után kifolyik tőle az ember szeme...bár lehet ez a zöld színvilágtól is van (attól még a betűk nagyok!), remélem a PH-n megmarad az eddigi barnás szín!
5. A jobb oldali hasábból az adataim, beállításaim stb. rész látom felkerül a "nickre", az új privi érkezése ugye valahogy lesz ott jelezve?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#110) Armahun


Armahun
addikt

Nekem eddig tetszik, mobilon jobban mint asztalin.
Ha az oldalsó sávok nem másznának mindig az ember után azért nem haragdnék. :) (régen jobb vót)
Az aktív témák gombot hova dugtátok?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#111) VIPowER


VIPowER
senior tag

Én ilyen nagyítással szoktam nézni az oldalt. Igen, vak vagyok. Ha az új oldalon kinagyítom ekkorára, akkor csak a középső sáv marad. Ez normális?

(#112) emvy


emvy
nagyúr

Na, mar egyszer leirtam, de meg raerositek:

Nekem _minden_ megfelel, szep es jo es koszi, csak mobilon ne az oldal aljan legyen csak elerheto a mentett topicok listaja. Teljesen megtori a workflow-mat. Tipikus helyzet: a legutobbi 4 mentett topicban van 1-1 uj hozzaszolas, amit el akarok olvasni. Ramegyek az elsore, elolvasok egy hsz-t. Aztan elindul a gorgetes. Gorgetek, gorgetek, gorgetek, kb. 20 swipe utan elerek az aljara, rabokok a kovetkezo topicra. Ott is van 1 hsz, ujra kezdodik a gorgetes, gorgetes, gorgetes.

Tenyleg, legyszi-legyszi legyen valami felso menuben is benne.

while (!sleep) sheep++;

(#113) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Komoly ez az új dizájn vagy vicc? Eltüntethetetlen felső sáv ami elfoglal egy csomó helyet görgetés közben is. Nem elég, hogy mobilon, még asztali nézetben is ahol manapság a 16:9 és 21:9 monitorok korában még irritálóbb ez... Olvasva az eddigi kommenteket nem is értem miért csak 1-2 embert zavar ez, pont a legszembetűnőbb hiba. Aki azt a sávot fixen oda gondolta az nem azért vesz 5,5 colos telefont, hogy kényelmesen olvasson és minél több tartalom kiférjen rá? Vagy az PC-n is csak a képernyő középső részét nézi?

Sajnálatos módon egyre több oldal veszi át (és vette át) ezt az eltüntethetetlen felső sávot ami gyönyörűen prezentálja azt amikor a készítők valami nagyot akarnak, újat, innovatívat, de a használhatóság és felhasználói élmény egyáltalán nem kerül elő mint szempont.

(#114) Winner_hun


Winner_hun
félisten

kitörlöm ezt az oldalt a listából - nem működik

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#115) nyisziati


nyisziati
veterán

Nem rossz, de a scrollozódó oldalsávon kívül semmi egetrengető újítást nem látok. Ez jó ötlet volt, de ezenkívül csak egy kissé módosított dizájnt látok, a nagyja maradt ugyanaz.
Ennél azért többet vártam.
Na mindegy, az élet megy tovább. Mindenesetre köszi a befektetett munkát, hosszútávon biztos kifizetődő lesz.

(#116) quailstorm válasza nyisziati (#115) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor kezdd el használni. Pl. írj egy válasz hsz-t...
Jó lesz ez, de még nagyon messze van a késztől.

(#117) Armahun


Armahun
addikt

A felső sávra: asztalin win 10 firefox 57.0.2 (64 bites) bármely nagyításnál fixen ott van.
Mobilon andtoid 7.0 opera 44.1.2246 asztali nézet kérve, ha lefele görgetek elrejtődik, ha felfelé előjön.

A hejjesírás elenőrző nekem is hijányzik. :B

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#118) UnA válasza nyisziati (#115) üzenetére


UnA
Korrektor

"Nem rossz, de a scrollozódó oldalsávon kívül semmi egetrengető újítást nem látok"

Ez azt jelenti, hogy sohasem próbáltad más eszközön, csak monitoron? :)

(#119) Ndruu válasza VIPowER (#111) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Próbáld ki a különböző beállításokat (alul Oldal mérete tableten és telefonon).

Harrrr!!!!

(#120) AusWolf


AusWolf
őstag

"2017-ben végképp elavultnak számít a kezelőfelület, navigáció, képfeltöltés, de az általános működés, megjelenítés is minden oldalunkon"

Én pont ezt szeretem benne. Egy idő után kifolyik az ember szeme a sok csillogó-villogó, animált, ugráló, háttérben rengeteget letöltő oldalaktól. Örülök, hogy a PH! nem ilyen.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#121) csako válasza csako (#58) üzenetére


csako
veterán

Annyit hozzátennék, hogy csak egérgörgő használata mellett remeg két oldalt, billentyűzettel (nyilak vagy page gombok) már nem.
Más dogok: Amit írtak már, nincs helyesírásellenőrzés :(
(Win 10 Pro, Firefox Dev. E. 58.0b11)
Mobilon pedig "reszponzív" beállítás mellett miért nem látszik a link, kép és arcocska beszúrása gomb? (Honor 7, Android 6.0, Firefox Beta 58)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#122) beg


beg
veterán

Lesz arra megoldás, hogy a prém reklámmentesség esetén ne a reklámok helyén látszódó 2 szürke oszlopot kelljen nézegetni, hanem reszponzívan kihúzná a szélére helyettük?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#123) nyisziati válasza quailstorm (#116) üzenetére


nyisziati
veterán

És tényleg! Ez már döfi. Plusz összeszedi a válaszokat a kis nyíl alatti listában az opció. Ezt már rég szerettem volna. Klassz.

(#118) UnA: de, mobilon és tabon is használom.

[ Szerkesztve ]

(#124) Winner_hun válasza Ndruu (#119) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálad az változtat bármin? Nekem nem működik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#125) schawo


schawo
titán

Wow, ez egész jól néz ki. Remélem a PH fő színpalettáján is lesz valami csavar, mert azt az antikontrasztot nem igazán tudtam megszokni az évek alatt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#126) VIPowER válasza Winner_hun (#124) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ahogy nekem sem.

(#127) nyisziati


nyisziati
veterán

Képfeltöltés próba.

második

harmadik

[ Szerkesztve ]

(#128) Deller2010


Deller2010
tag

Mondjátok, hogy lesznek (vadiúj) arcképek és hangulatjelek. A mostaniak - szerintem - öregek már és nem illenek az új dizájnba.

[ Szerkesztve ]

| regular IT guy |

(#129) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, egy ilyen site jó nagy fejlesztés, ami nem látszik rajta, szemben az apró, de idegesítő használati bugokkal. szóval, bár sok van belőlük és úgy látszik, hogy ezt összecsapva, félkészen engedtük ki, de worry not, pár nap és egész máshogy fexik majd a leányzó! maga a kód gránitszilárdságú! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#130) VIPowER válasza nyisziati (#127) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én látom mindet, de a harmadik 18 plusszos, szerintem azt szedd ki.

(#131) Doki42


Doki42
őstag

Szép kezdeményezés, de akinek nincs csúcs telefonja esélye sincs.
Minek indulna..

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#132) schawo válasza Parci (#129) üzenetére


schawo
titán

gránitszilárdságú

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#133) nyisziati válasza VIPowER (#130) üzenetére


nyisziati
veterán

Hmm.
Én se tabon, se PC-n nem látom. Ráadásul egyik se 18+ osként lett beillesztve (semleges portré és tájképet illesztettem be). :F

(#134) schawo válasza nyisziati (#127) üzenetére


schawo
titán

Mert nem képet illesztettél be, hanem mindenféle linkeket mindenféle oldalakra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#135) nyisziati válasza schawo (#134) üzenetére


nyisziati
veterán

A kép linkjét kérte tőlem, nyilván azt kapta.

(#136) VIPowER válasza nyisziati (#133) üzenetére


VIPowER
senior tag

És szerinted egy virágról mire asszociál egy ember?

(#137) schawo válasza nyisziati (#135) üzenetére


schawo
titán

De te nem kép linkjét adtad meg, hanem olyan oldalak linkjét, amin a kép van. Ez egyszerűen nem működhet.

Ez az egyik linked: [link] Ez egy google képkereső találati oldala.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#138) nyisziati válasza VIPowER (#136) üzenetére


nyisziati
veterán

Most ezt a kérdést nem értem.

(#139) petipetya


petipetya
nagyúr

Át is váltottam a fórum miatt, mert a jelenlegi webes felület olvashatatlanul kicsi, a mobilos pedig egy végtagok nélküli ember. Eddig jónak tűnik, végre egy olvasható nagyságú és funkciókkal ellátott fórum vár.

Na de hol a linkelés?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#140) nyisziati válasza schawo (#137) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem még a link se jön be.

A kép linkjét hogyan máshogy adom meg, ha nem oldalról?

(#141) VIPowER válasza nyisziati (#138) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem baj, ne haragudj, csak poénkodom. :)

(#142) mark! válasza Doki42 (#131) üzenetére


mark!
őstag

na ez nem igaz. nem a kép minősége számít, hanem a rajta szereplő emberek/tárgyak/élőlények. a minőség csak másodlagos.

>

(#143) canniball válasza Winner_hun (#124) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem de.
Viszont arra kíváncsi lennék, hogy ez felhasználóhoz vagy eszközhöz menti a beállítást? Mert ha előbbi akkor az nem feltétlenül nyerő...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#144) nyisziati válasza VIPowER (#141) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, okés. :)
Mivel nem látom a képet, azt hittem, valami félrecsúszott.

(#145) CJ4567


CJ4567
veterán

Off topikban telefonban engedett volna kiemelt hszt írni, nem próbáltam, hogy működik-e, de az opciót engedte kiválasztani az oldal. Itt is engedi, viszont nem csinál semmit.(természetesen mert nincs jogköröm ehhez)

Huawei P9, Android 7.0, Chrome 62 alól.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#146) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nézem a dátumot, de nem április 1.-e van... Sajnos! :W

(#147) schawo válasza nyisziati (#140) üzenetére


schawo
titán

A gugli képkereső oldalon pl úgy, hogy rákattintasz, hogy Kép megtekintése. Akkor a kép lesz az egyetlen objektum, és annak a címét másolod be.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#148) nyisziati válasza schawo (#147) üzenetére


nyisziati
veterán

Az oké, de a háromból két képet úgy linkeltem, mégsem működik.

(#149) VIPowER válasza nyisziati (#144) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nálam működik ?

(#150) schawo válasza nyisziati (#148) üzenetére


schawo
titán

A másik URL-ed egy Pinterest oldal, nem egy kép van rajta, hanem egy egész hadseregnyi.

A harmadik URL egy Pexels oldal már megint nem egy kép.

Mondom, a lényeg, hogy egy kép objektumból álljon az egész. A legjobb, ha azt figyeled, hogy van-e .jpg a címsor végén. Ha nincs, ne is fáradj, nem fog megjelenni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.