Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Polllen válasza Prof (#148) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az eddigi tapasztalatok alapján, ha valaki hw-t akar eladni, az hw-t promoz, ha meg szolgáltatást, akkor azt.

Csak azért szerverfarmokat felhúzni és üzemeltetni, hogy vga-t értékesíts (vga alternatíva ez a szolgáltatás) elég fura stratégia lenne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#152) D013 válasza Polllen (#151) üzenetére


D013
aktív tag

Szerintem egyértelműen ezt párhuzamosan gondolják a hw mellé. Nekem pl a laptopon tökéletes ha nincs kedvem leülni a PC elé. Vagy vidékre utazunk például. Causaloknak meg ilyen kiegészítésnek szerintem derék szolgáltatás. Az az 5,5 EUR jó esetben nem fáj azért hogy nagygéptől messze is tudjak pár címet élvezni.

(#153) markknight válasza BoneDragon (#149) üzenetére


markknight
veterán

A Blizzard játékokra gondoltok?

(#154) BoneDragon válasza markknight (#153) üzenetére


BoneDragon
veterán

Is. Capcom játékok is lekerültek, meg még isten tudja mik. Geforce now sikere azon múlik kik támogatják. Most gondoljunk bele, ha kiesik a fortnite, meg egyéb ilyen haszontalan multi játék amiket rengeteg kölök tol és ezért hajlandó fizetni anyuci/apuci, baromi nagy kiesés nekik. Akár le is kapcsolhatják a szolgáltatást 1-2 éven belül. Igen ez a jövő, de van hova fejlődni. Engem pl kezd idegesiteni, hogy minden egyes alkalommal újra be kell lőnöm az adott játék beállitásait, mert ugye mindig más gépre csatlakozik. Na majd meglátjuk...

(#155) BoneDragon válasza BoneDragon (#154) üzenetére


BoneDragon
veterán

Redditről, mik kerültek le az utóbbi napokban: "Rockstar/Konami/Capcom/Square enix/Blizzard"
Úgy tippelik a következő az Ubisoft lesz. Hát igy tényleg meghal az egész, mielőtt igazán beindulni...
Kivagyok ettől a sok balfasz kiadótól, csak a saját szarságuk és a pénz, nehogy szerencsétlen játékosnak is 1x jó legyen. Az egész blizzardot felgyújtanám legszivesebben, amit az utóbbi időben leművelnek, kész bohóc banda lett.

(#156) zseko


zseko
veterán

Hát én eléggé félreértettem ezt a dolgot... Azt hittem olyan, vagy hasonló lesz, mint az Origin Access, havidíjért kipróbálhatom a játékot, érdemes-e fizetnem érte, de nem, itt meg kell vennem a játékot, hogy aztán natív, és akár offline mód helyett, állandó online neten keresztül játszhassak (rosszabb minőségben és rosszabb irányítással), (nem játszom multit, csak single játékokat). Ez így nekem egy kalap sz.rt nem ér. Az meg a csúcsvicc, hogy adjam meg a steam/battle net/egyéb azonosítómat 🤣 Lesz majd sírás, ha neadjIsten feltörik és lenyúlják a belépési adatokat. Bár gondolom jól bevédték.
Lehet csinálok egy kamu steam fiókot csak ide, és az ingyenes játékokat esetleg megnézem vele, de szerintem hagyom a fenébe...

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#157) BoneDragon válasza zseko (#156) üzenetére


BoneDragon
veterán

Remélem ezt csak viccnek szántad.

(#158) Prof válasza BoneDragon (#157) üzenetére


Prof
addikt

Marpedig igen vannak sokan akik azt hiszik, hogy tobbezer dollarnyi jatekot, tobbezer euronyi hardvert majd ingyen, havi 5 euroert elerhetnek :))
A legjobb amikor a Netflixhez hasonlitjak a cloud/stream gaminget :U

(#159) Jack Oneill válasza zseko (#156) üzenetére


Jack Oneill
veterán

???
1. Tényleg félreértetted.
2. Csak az előttem szólót tudom idezni, ugye ezt viccnek szántad?

[ Szerkesztve ]

(#160) zseko válasza BoneDragon (#157) üzenetére


zseko
veterán

Nem szántam viccnek. Nagyon félreértettem a koncepciót, ennyi.

HR24.hu

(#161) Ivy.4.Ever válasza zseko (#156) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Először is hinni istenekben kell.
Single módban is tudsz játszani.
Te jobb minőségben játszol a saját gépeden, gondolom 4k monitorral meg mindennel, akkor az ingyenes steam játékokat miért ezen próbálnád ki?
Az nvidia nem tárolja a felhasználódat, azért kell bejelentkezni miután inditod a távoli gépet. A steamet is feltörhetik bármikor. Attól hogy-hogy nem rettegsz? :)

(#162) MeszesKPT válasza BoneDragon (#155) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Pont ezért írtam korábban, hogy a cloud gaming akkor lehet majd sikeres (értsd konzol szinten), ha egy szolgáltató havidíjért képes lesz mindent egyben nyújtani: hardver, szoftver, multi.

Stadianak is az a legfőbb baja, hogy alig érhető el rá valami.

(#163) Ivy.4.Ever válasza MeszesKPT (#162) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Próbáld csak meg a versengő kiadókat egy asztalhoz ültetni. Reménykedhetünk, hogy a levételekben a gogli keze van.

[ Szerkesztve ]

(#164) zseko válasza Prof (#158) üzenetére


zseko
veterán

Az Origin Accessnél működik... igaz a hardvert én adom. Nem várom ingyen, az 5€ ár meg amúgy is csak a beetetés időszakban van, egy évet vállalva, nem?
Én tényleg azt hittem, hogy havidíjért kipróbálhatom a játékokat, nem pedig még külön fizessek azért, hogy a megvásárolt játékommal játszhassak 🥴 de már útközben mobilon is !négy! :DDD Erre fizettem volna, ahogy az Origin Access-t is többször használtam már, de így számomra irreleváns. Ami biztos, hogy nem adom meg az accountjaim belépési adatait.

De már megértettem miről szól, mea culpa, nem én vagyok a célcsoport :R

HR24.hu

(#165) zseko válasza Ivy.4.Ever (#161) üzenetére


zseko
veterán

Marha vicces vagy ezzel az elcsépelt szöveggel.
Nincs 4k rendszerem, sima 1080p és Vega56, de igen, valószínűleg még így is jobb minőségben játszom itthon, mint ahogyan ez jönne.
Talán mert nem kell feleslegesen több 10GB-ot letöltenem egy próbáért a nálunk elérhető max. 50Mbit-es neten? (vagy úgy egyébként is) A stabilitására lettem volna kíváncsi nálam, meg hogy milyen.
Nana, láttunk már karón varjút.

Részemről itt lezártam, nem én vagyok a célcsoport, ennyi :R

HR24.hu

(#166) markknight válasza Ivy.4.Ever (#161) üzenetére


markknight
veterán

Vannak olyan fiókok ahol például eltárolják. Az Epic games-nél nem kell bejelentkeznem folyton a fiókomba és azt hiszem steamnél is ez van, de nem emlékszem már. Origin meg biztos, hogy ahány session annyi login.

(#167) Ivy.4.Ever válasza markknight (#166) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Jelen esetben ez teljesen logikátlan lenne mert a geforce now csak közbe ékelődik a kliens-steam viszonyba.

(#168) markknight válasza Ivy.4.Ever (#167) üzenetére


markknight
veterán

Pedig mondom, hogy az Epic fiókomba nem kell belépnem minden alkalommal.

(#169) gyimger válasza zseko (#165) üzenetére


gyimger
őstag

Én többször is próbáltam értelmezni a hozzászólást, de lehet, hogy nem jól értelmezem. Tehát, a "nem kell feleslegesen több 10GB-ot letöltenem egy próbáért a nálunk elérhető max. 50Mbit-es neten" részre írnám, hogy nem kell telepíteni. A fiókodon lévő játékok közül választasz egyet és egy pillanat múlva indul is. Egyébként az ajánlott neted az ajánlott duplája, úgyhogy nem hiszem, hogy nagy gáz lenne.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#170) BoneDragon válasza Ivy.4.Ever (#167) üzenetére


BoneDragon
veterán

Akkor lehet véletlen ugyan arra a gépre dobott? :D Ebben az esetben lehetséges, de nem kéne neki megjegyeznie, pont emiatt

(#171) BoneDragon válasza MeszesKPT (#162) üzenetére


BoneDragon
veterán

Shadow-ot néztem, de az sincs nálunk. Szerintem még kell ennek 2-3 év de jó az irány.

(#172) Jack Oneill válasza gyimger (#169) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Akkor nem vagyok egyedül :D Én sem értettem, milyen letoltesrol beszél. Nem kell letolteni semmit.

(#173) BoneDragon válasza zseko (#165) üzenetére


BoneDragon
veterán

Tényleg nem te vagy, arra sem vetted a fáradtságot, hogy a cikket elolvasd, vagy utána járj hogyan is működik valójában. :D

(#174) markknight válasza BoneDragon (#170) üzenetére


markknight
veterán

Vagy nem tudom, de ha most elindítom itt munkahelyen, akkor is tuti be tudok lépni az epic launcherbe bejelentkezés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#175) zseko válasza gyimger (#169) üzenetére


zseko
veterán

Persze, ezen nem, azt erre írtam:

Te jobb minőségben játszol a saját gépeden, gondolom 4k monitorral meg mindennel, akkor az ingyenes steam játékokat miért ezen próbálnád ki?

Hát pont azért próbálnám ki mint amit írsz is, nem kell letölteni, telepíteni.

Egyébként a net lehet duplája, ám nem egyedül használom, és néha már az elcseszi a pinget tesómnál a wot-ban, ha Netflixet nézek :) (ADSL net, a Telekom szerinti 'maximális távolság' duplájára lakom, volt szerelő aki azon csodálkozott, hogy egyáltalán bekötötték és nem kötnek bele a távolságba, és egyáltalán megy ennyivel)

HR24.hu

(#176) zseko válasza BoneDragon (#173) üzenetére


zseko
veterán

Hát így jár aki munka közben gyorsan felületesen átolvassa, aztán otthon csak telepít, mert félreértelmezi 🤷‍♂️ ;)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#177) BoneDragon


BoneDragon
veterán

A PoE hibát javították, már nem kell belépni hozzá steamre, saját kliensét indítja és a kliensét is upgradelték. Helyes. :K

(#178) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Én már csak azt nem értem a hitman és a pes 2020 ingyenes verzióival miért nem engedett játszani amikor még lehetett volna. Indítottam ahogy a többi játékot erre kidob a steam shopban az aktuális játéknál és nincs tovább.

(#179) Jack Oneill válasza Ivy.4.Ever (#178) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En meg azt nem értem, hogy elvileg támogatott az Epic Store, akkor a Kingdome miért Steamen indul?

(#180) D013 válasza Jack Oneill (#179) üzenetére


D013
aktív tag

nincs két verzió mint a Division 2-nél? (Uplay + Epic)

(#181) FoxiestFox válasza Prof (#141) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem. A hosszútávú cél az, hogy ne birtokolj játékot. Egyáltalán.
Ne legyen nálad a játékból semmi, teljes mértékben a cloudtól függjön az egész.
Ha megvettél egy lemezt régen, nem tudták tőled visszaszerezni akkor sem, ha időközben az épp divatos píszí normák alapján az a játék nem volt elfogadható többé.
A Steammel bejött, hogy lemezes játékot is aktiválhatsz, tehát még van is valamid, de nincs is.
A teljes cloud kontrollnál már az lesz, hogy azt vesznek ki és akkor, amiért már fizettél, amit és amikor akarnak.
Illetve, hogy lehetőleg ne legyen nálad semmi, csak a login adat. Ne legyen nálad olyasmi, amit te feltörhetsz, lemásolhatsz, stb
Ennek a tesztfázisa ez a cloud gaming.

[ Szerkesztve ]

(#182) gyimger válasza FoxiestFox (#181) üzenetére


gyimger
őstag

Viszont akkor a Geforce se emberkedjen, mert úgy hardverfejlesztés sem lesz.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#183) FoxiestFox válasza gyimger (#182) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem ők csak szeretnének egy szeletkét, mielőtt a Google berántja az egészet.
Opcionális, hogy eladjanak vele egy valag RTX-et.

(#184) MeszesKPT válasza FoxiestFox (#183) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ahogy a Google megközelítette a cloud gaminget az alapján előbb számítok arra, hogy elkaszálják az egész projektet.

(#185) hepol


hepol
csendes tag

Csak érdekességként leírom, hogy anno még emiatt a szolgáltalás miatt vettem egy Nvidia Shield tv-t amihez kaptam egy kazalnyi játszható játékot. Mostanában egy jó pár játékot kivettek a szolgáltatásból, de leginkább a Blizzard játékai szúrt mindenkinek szemet, nekem inkább a shadow of Tomb Raider, amit egyenlőre nem is tudok folytatni... :D
Persze én is COD-oztam rajta meg Classic WoWoztam de egyenlőre ez a multé.
A játékok amikről én tudtam, hogy megkapom és amik miatt is a Shield vásárlása mellett döntöttem:

Alpha Protocol - kivették
Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City, Batman™: Arkham Origins
BioShock™ Remastered
Borderlands
Brothers - A Tale of Two Sons - kivették
Brutal Legend
The Bureau: XCOM Declassified
Cradle - kivették
Coffin Dodgers
Dead Island, Dead Island: Riptide - kivették
Deus Ex: Human Revolution - kivették
FEAR 3
Gas Guzzlers: Extreme - kivették
How to Survive - kivették
Jotun
Just Cause 2 - kivették
LEGO® Batman: The Videogame, LEGO® Batman™ 2 DC Super Heroes, LEGO® Harry Potter: Years 1-4, LEGO® Harry Potter: Years 5-7, The LEGO® Movie - Videogame (ez új)
Marlow Briggs and the Mask of Death - kivették
Mini Ninjas - kivették
MotoGP™14 - (ez új)
Orcs Must Die! - kivették
POLLEN - kivették
Pumped BMX+
Q*Bert Rebooted - kivették
Saints Row 3, Saints Row 4 - kivették
Sleeping Dogs
Sniper Elite 2
So Many Me
Sonic CD, Sonic the Hedgehog 4 - Episode I, Sonic the Hedgehog 4 - Episode II - kivették
Sonic & All-Stars Racing Transformed - (ez új)
Specs Ops: The Line
Stacking
Stealth Bastard Deluxe - kivették
Street Fighter X Tekken - kivették
The Vanishing of Ethan Carter Redux - kivették
The Witcher 2: Assassins Of Kings - kivették :O
Thief - kivették
Tomb Raider :F
Ultra Street Fighter IV - kivették
Warhammer 40,000: Space Marine - kivették
Ys I & II Chronicles+ - kivették

Szóval amellett, hogy rendesen megritkították a listát látszik, hogy tettek is bele egy-kettő új címet. Amit viszont nekem így már nem sikerült felfognom, hogy pl a Saints Row 4 és a witcher 2 is elérhető még a szolgáltatásban akkor miért vették ki és miért hagytak benne olyat, ami nem elérhető? :Y Most akkor mi történik? :D

Mert pont ma játszottam a sima Tomb Raiderrel miközben az már talán a béta vége óta nem elérhető a szolgáltatáson keresztül.

Tanácsom mindenki próbálja úgy kezelni a szolgáltatást, hogy itt aztán semmi sem biztos! :)

(#186) BoneDragon válasza hepol (#185) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igen ezt ők is írták, hogy bármikor kerülhet le játék. Redditen olvastam, hogy félreértés miatt kerültek le az Activisionos játékok és visszakerülnek. Ebből mi lesz, majd kiderül.

(#187) b. válasza hepol (#185) üzenetére


b.
félisten

lehetett olvasni redditen, hogy kiadói döntések is vannak mögötte, sajnos egyre jobban megy a cica harc a kiadók között, akik a saját rendszerüket akarják erőltetni és nem szeretnének " közös " alapot.
Blizzard meg fog oldódni úgy néz ki, ahogy írták felettem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#188) gyimger válasza b. (#187) üzenetére


gyimger
őstag

De ez a kiadónak miért nyűg? Meg kell venni hozzá a játékot? Igen. Ugyanúgy a kliensből kell indítani? Igen. Az meg miért fáj, hogy ezt nem az én gépemről, hanem egy másikról csinálom?

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#189) Dr. Akula válasza hepol (#185) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezért nem jó ötlet másra bízni a dolgaidat. Ha játék kell, az fizikailag is legyen nálad, azt nem veszi ki senki semmilyen listából.

(#190) b. válasza gyimger (#188) üzenetére


b.
félisten

gondolom marketing okokból.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#191) Prof válasza FoxiestFox (#181) üzenetére


Prof
addikt

Ez hulyeseg, felelem alapu gondolkodas.
Az online jelenlet, login/account fugges mar megoldott mindenfele cloud gaming nelkul lasd pl Diablo 3. A warezt ezzel kb. "kinyirtak".

Engem mondjuk special erdekelne egy Cloud gaming alapu kompetitiv MMO, ahol nem azon mulik ki gyoz, hogy kinek van tobb addonja. Mindenki azonos Uival, azonos feltelelek mellett jatszana mert a szerveren az fut es nem modolhato.

(#192) Prof válasza Dr. Akula (#189) üzenetére


Prof
addikt

Ezt hogy oldod meg? Minden letoltes, update alapu. Kiadjak a beta jatekot majd mikor mar visszajott sok penz szepen felpatchelik evek alatt vegso kiadas szintre hala a gyors internetnek.
Sok jatek 50-200GB-os, 10-50 GB-os updatekkel... plusz Tudtommal nincs 100GBos bluray lemezt tamogato olvaso manapsag a gepekben.

(#193) hepol válasza Dr. Akula (#189) üzenetére


hepol
csendes tag

Meg az addig nyújtózkodj amíg a takaród él mondás is érvényes. Mivel vettem pár olyan játékot ami az én gépemen már nem megy... :D

Prof: PS4-en pl még működik. Anno letiltott a konzolom a saját játékaimról és csak a cd-sek indultak. Azóta inkább tartok egy csomót fizikai formában mégha csak az első verzióban is lehet vele játszani, de legalább az elindul.

[ Szerkesztve ]

(#194) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok!
[kép] Ez gyakran előfordul? (free account)

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#195) BoneDragon válasza tom570 (#194) üzenetére


BoneDragon
veterán

Válts szervert a beállításokban. Nekem utána 1x se dobta ezt fel.

(#196) Jack Oneill válasza tom570 (#194) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Irtam korabban, hogy szervert kell valtoztatni.

(#197) tom570


tom570
aktív tag

Rendben, köszönöm, próbálkozom.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#198) FoxiestFox válasza Prof (#191) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az MMO és online interakciókra épített játékok mások, ott eleve a nagy része szerver alapú.
Az lesz para, mikor a single player, amúgy online kapcsolatot nem igénylő játék is csak a szerveren fog létezni, és streameljük.
Na, kb ott pusztul a gaming, nem csak a warez.
Az igazán gáz az egészben az, hogy sokan ezt kérik, örülnek neki, hogy yesss, végre egy lemezt / letöltést sem kell kivárnom, kit érdekel, hogy elvehetik a játékom a fiókomról, amikor épp valami kiadói jogvita keletkezik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#199) Mezga Aladár válasza Jack Oneill (#196) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sajnos a shield-en hiába, mindig vissza dob az eu centrál 3 szerverre.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#200) b. válasza Mezga Aladár (#199) üzenetére


b.
félisten

N1 avatar :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.