Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Jack Oneill válasza slein (#99) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Kiegyensúlyozott vagy az egyéni a jobb szerinted? 100as netem van.

(#102) Rodi 4.80 válasza noxon (#96) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

User can cancel GeForce NOW Service at any time.

Az van az apróbetűs részben, hogy ha most belépsz ebbe a fizetős buliba akkor a 90 nap ingyenes után még egy évig garantáltan a most hirdetett összegért tudod igénybe venni a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#103) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egy érdekes bejegyzéssorozat a felhőben futtatott játékokhoz.

(#104) hepol válasza Andie (#100) üzenetére


hepol
csendes tag

Na erre várok én is! Amikor google cardboard és telefonkombóval tolod a hald Life Alyx-ot :D (Persze ez a ló másik oldala, de egyszer hátha megüljük)

(#105) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szerintem az a szolgáltató fog hosszútávon befutni, amelyik képes lesz mindent egy csomagban nyújtani. Hardver, szoftver, multi. Amíg ezekért külön kell fizetni engem legalábbis biztosan nem érint meg a dolog. 5€ nem sok, de nonszensz hogy esetlegesen sorba kell állnom, mint a szocializmusban.

(#106) Prof válasza MeszesKPT (#105) üzenetére


Prof
addikt

Az 5 euro kb az aramra eleg, a sok Tesla kartya + infrastruktura sokkal tobbe kerul. Direkt vesztesegbe verik magukat , hogy terjesszek az NVidia Geforce markat minden platformon es ezaltal nyeresegre tegyenek szert a nagyobb GPU eladasaikbol. Nagyon regota tervezik tesztelik ezt mar.

Ezen jelenleg barmelyik kiskolok jatszhat ingyenes online jatekokat mindedfele jatekgep nelkul csak a net kell hozza, nem veletlen lesz mindig sorallas.

Amig nem lesz elterjedt az 5G addig szepen kifejlesztik tokelyre az uzleti modelt, technologiat. Plusz Stadia majd fejleszt eleve az o rendszerukre irt jatekokat. KB 2-3 ev mig ez komolyabb szinten elterjedhet, persze attol meg hirtelen nem lesz 1gbites net mucsa rocsogen.

Szerintem tovabbra is a legnagyobb versenytarsuk a mobilos jatekok. Total dinkak, hogy nem reklamozzak mennyire tovabb birja egy stream gaming-el egy mobil/noti akksival mint ha a gepen fut nativan.

(#107) arn válasza Prof (#106) üzenetére


arn
félisten

Mobil iranyitashoz van overlay?

de hwgyartok, mint az nv, a szerverek fele fordul, es nem a vegfelhasznalokbol fognak elni. A jatekforgalmazokkal kellene tarsulniuk, hogy a jatekot kozvetlenul lehetne berelni, aminek resze lenne az online gaming. Esetleg karolna fel fejlesztoket, exkluziv cimekhez, es o maga valna jatekkiadova tarsitott szolgaltatassal. Ezer kimenete van, de tuti nem marad meg ezen a szinten, mert a felhasznalonak a sw a lenyeg, nem erdekli, hogy eri el, csak jo legyen az.

ill el kellene kezdeni a nepszeru nagy eroforrasigenyu programok migraciojat is... ott szinte nem is lenne versenytars az asztali gep, annyival gyorsabb megoldasokat lehetne csinalni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#108) Ivy.4.Ever válasza MeszesKPT (#105) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A sorbanállás csak marketing kamu. Arra kíváncsiak mennyire érdekli ez az egész az embereket és mennyit képesek ezért fizetni ill. korlátozva lenni.

(#109) MeszesKPT válasza Ivy.4.Ever (#108) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Akkor elég béna marketing, mert ezzel távol tarthatnak olyan embereket, akiket amúgy érdekelne a szolgáltatás.

(#110) Ivy.4.Ever válasza MeszesKPT (#109) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Ha nem bírnak ki 499 másodpercet, akkor annyira komolyan nem érdekli őket. Most arra kíváncsiak mennyi lenne kb az a bázis aki tüzön-vízen át kitartana a szolgáltatás mellett.

(#111) Astor22


Astor22
tag

Akkor pl az is előfordulhat hogy egyszer véget ér ez a szolgáltatás és nem fejlesztik tovább? Szerintem a jövő ebbe van.

(#112) b. válasza MeszesKPT (#109) üzenetére


b.
félisten

Világosan közölte Nvidia, hogy aki fizet annak van prioritása szervereken,de most indult el, minden hírportál felkapta rengetegen kipróbálják és vagy előfizetnek vagy nem.Remek marketing szerintem.
Az hogy vársz pár percet utána meg x órát tolhatod egy huzamba nem olyan rossz dolog.Ingyen kipróbálhatod, tök jó dolog, kapsz lehetőséget valamire ami amúgy fizetős, hogy teszteld, hogy neked megfelel e. Ennél korrektebb nem is lehetne főleg velünk magyarokkal szemben, mikor még mi is azt mondjuk, hogy havi 5 Euro nem vészes, hát gondolhatod, az mit mond aki 15-25 eurós órabérért dolgozik.
valószínűleg az az érdekük, hogy minél több ember legyen annál több szervert fognak beüzemelni.
Te mint felhasználó meg ezt az évi 60 Eurót meg akár 2 hónap alatt vissza kaphatod, ha éppen olyan játékot akcióznak GF nowon át ami érdekel.( tavaly volt ingyenes játék is, idén is lesz)magyarul akár a fizetős szoláltatás is lehet " ingyenes". Általában itt az akció 75 % -t takar.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#113) MeszesKPT válasza b. (#112) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Nem ment át a lényeg. Szerintem nem vagyok egyedül azzal a gondolattal, hogy inkább fizetek mint hogy sorba kelljen állnom. Ahogy olvasom egyelőre ilyen opció nincsen. Ez nem számítana, ha még mindig beta állapotban lenne, de a cikk pont arról szól, hogy végre élesítették.

(#114) b. válasza MeszesKPT (#113) üzenetére


b.
félisten

ha fizetsz akkor maximum 5 percen belül játszol most is 6 órát akár.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#115) Noukoum válasza MeszesKPT (#113) üzenetére


Noukoum
veterán

A cikkben:

Amennyiben hajlandóak vagyunk havi 5 dollárt kifizetni a Founders tagságért, nem csak az utóbbi válik elérhetővé, de egy játékmenet maximális hossza is több lehet, egészen pontosan 6 óra, melynek leteltekor ugyan szintén sorba kell állni, de a Founders-tagok prioritást élveznek a játékmenetbe való bekerülésnél az ingyenes fiókot használókkal szemben.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#116) BoneDragon válasza b. (#112) üzenetére


BoneDragon
veterán

Szerintem is ez a jövő. Lehet hagyom is a gép építést a fenébe, ha ezen úgyis maxon tudom tolni a játékokat pár év múlva is. Hm... én látom benne a lehetőséget.

(#117) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Na én is kipróbáltam. Véleményem szeront ha egy ilyen platformon a sor kivárása után is csak kérdések és utasítások várnak és a végén még csak el sem hajlandó elindulni akkor az szar.. Ez alatt azt értem hogy 1 óra telepítés és mittudom én után sikerült megint a sorban álni. Ha.majd úgy megy hogy fizetek klikkelek és play akkor érdekes lehet addig ez így amatőr, a hardwer ellenére.

(#118) MeszesKPT válasza Noukoum (#115) üzenetére


MeszesKPT
őstag

b.-nek is

Akkor még egyszer, miért nincs olyan opció, hogy ne kelljen várni? Az embernek az ideje a legértékesebb.

(#119) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

De nehéz ezt megérteni. Ha fizetsz, prioritást és jobb szerókat kapsz.

(#120) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Értem, hogy most ez van, csak nem értem minek, mert ezt én egy mesterséges korlátozásnak tartom. Ha akkora az igény vagy tegyenek mögé több hardvert vagy legyen egy prémium tier, ahol nincsen kompromisszum. De nehéz ezt megérteni.

(#121) Jack Oneill válasza MeszesKPT (#120) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Pár napja indult csak. Tudom, 7 éve fejlesztik, de akkor is az nem jelent semmit. Most indult, van terhelés rendesen. Ehhez képest kaptunk egy olyan szolgáltatást, amiért hálásak lehetünk, vagy lehetnénk. Igen, van, hogy 5 percet kell várni, van hogy 15 percet, de van, hogy 3 mp. Ez van. Mégis gyakorlatilag hibamentesen megy a dolog. Leszámítva az egér késleltetést, multis játékoknál elég fura, de szokható. Ez egy nagyon jó irány. Túl sok mindent várunk el, túl sokat akarunk, ha 6 órát lehetne nyomni ingyen, akkor arra panaszkodnánk, hogy az kevés, soha nem jó semmi, ez az emberi természet sajnos. Igen, ezt magamra is értem, én is türelmetlen vagyok. Meg kell becsülni, hogy ilyen is van.

(#122) hepol válasza cacasz02 (#117) üzenetére


hepol
csendes tag

De most pont úgy megy, nem? előfizetsz aztán klikkelsz és játék mindenféle sor nélkül. Azért van az 500as sor, hogy miközben én ingyenes játékos kivárom a sorom, addig te integess a sor végéről az előfizetős zászlóval beleülsz a katapultba és a tömeg fölött áthajítva nekibasz az első szabad gépnek.

(#123) MeszesKPT válasza Jack Oneill (#121) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Nem tudom milyen aránnyal képviselteti magát a két tábor, de Nvidia helyében én inkább duplájára növelném az ingyenesek átlagos várakozási idejét, mint hogy az előfizetőket szívassam ezzel. De mit értek én ehhez.

(#124) b. válasza MeszesKPT (#123) üzenetére


b.
félisten

ezek szerint előfizettél rá, hogy tudod mennyit kell várnia egy fizetősnek? mert szerintem nem. :N
van úgy ,hogy ahogy nyomok már csatlakozik is.( 5 másodperc?) Eddig a legtöbb amit vártam 4 perc volt, tegnap este..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#125) cacasz02 válasza hepol (#122) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Nem, nem a sor azt kivárja az ember azt kész. De konkrétan 3 szor áltam végig és mindig valami nyűgje volt ami miatt el sem indult semmi. Ergo egy percet sem játszottam csak vártam...

(#126) hepol válasza cacasz02 (#125) üzenetére


hepol
csendes tag

Nekem eddig egyszer nem sikerült csak, amikor előbb töltötte be a játékot, minthogy bekapcsoltam volna a gamepadot. Mindenáron billentyüzettel akart játszani telefonon. Lehet ha átkapcsolok gépre ott folytatom ahol még abba se hagytam, de nem próbáltam ki.
Mindenesetre már évek óta féltem ettől, hogy egyszer elindul a szolgáltatás és már nem lesz ingyenes a szorakozásom... :D

(#127) gyimger


gyimger
őstag

Azt hiszem számomra úgy lesz a leghasznosabb ez a streaming, hogy a régóta nem telepített játékokat 1-2 órára elővegyem. Évek óta nem nyúltam pár játékhoz, amivel ha elütnék egy kis időt, akkor sem kell 50-70 GB-ot feltelepíteni. Megmutattam egy havernak az Arkham Knightot pár perc alatt. Kár, hogy nincs GFN pass, hogy más játékot is ki lehessen próbálni.

Kontra: Kingdom Come-ot már nem tudom modok nélkül játszani. :)

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#128) Jack Oneill válasza gyimger (#127) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na erről van szó, teljesen egyetértek.

(#129) Astor22


Astor22
tag

Sziasztok, YouTube videókon láttam hogy pl az új call of dutyt multyiba játszották és, nem volt olyan zavaró a késés az én szememnek. Érdeklődnék hogy esetleg valaki próbálta már a játékokat multyplayerben? Nekem sajnos még nem volt lehetőségem kipróbálásra még kB 2 hétig nem is lessz. :(

(#130) GreatL válasza Astor22 (#129) üzenetére


GreatL
őstag

Akkor majd kipróbálod két hét múlva. Tökmindegy mert addig játszani sem tudnál.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#131) Jack Oneill válasza Astor22 (#129) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Korábban pont erről írtam. Igen, én próbáltam. Black ops 4. Vegyesek az érzelmeim. Nagyon jó a játék, az én gépemen csak médiumon megy render resolution 80 és így is baromira élvezhető, sőt...
Geforce nowon keresztül full grafikával szintén élvezhető, de sajnos ilyen lövöldözős játékoknak kicsit érezni az egér késést. Ezt meg lehet szokni idővel,de kicsit fura.

(#132) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ez a kép életlenség akármilyen netnél fenn áll? Nagyon elgondolkodtam azon, hogy előfizetek rá, de ez az 1 visszatart jelenleg.

(#133) Jack Oneill válasza BoneDragon (#132) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Kristálytiszta éles a kép. A beállítások hálózati résznél tedd egyenire és rakd fel a felbontast maxra és kapcsold ki a gyenge hálózat beállítást. Egy próbát meger. Nekem a kiegyensulyozottnal volt homályos a kép. Valószínű, ahogy az adatforgalom akadozik, visszavesz a minosegbol. Egyenire rakva fix.

(#134) Astor22 válasza GreatL (#130) üzenetére


Astor22
tag

Csak kíváncsi voltam más emberek véleményére, tudod én mint ahogy írtam gép újítás előtt állok mikor van szabad időm akkor max 2 órát játszom nem sokat de multys játékokkal. És ha ez beválna akkor sok pénz a zsebembe maradna amit másra is költhetek.

(#135) Astor22 válasza Jack Oneill (#131) üzenetére


Astor22
tag

Köszi szépen, egyébként telekomos netem van olyan 100 és 80 mb/s között ingázik.

(#136) BoneDragon válasza Jack Oneill (#133) üzenetére


BoneDragon
veterán

Köszönöm, most kipróbáltam egy játékban és sokkal jobbnak tűnt. Még kicsit tesztelgetem, de szerintem bevállalom. Pont 1 hónapja halt meg a vga-m, meg ha már azt vennék kéne mindent upgradelni benne, szóval nekem ez tökéletes opció lenne. :R

(#137) Jack Oneill válasza BoneDragon (#136) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Meg egy javaslat! Ha a szerverrel lenne gebasz, pl a mostanság többször jelentkező sorbanallast, akkor a szervert is valtoztathatjatok.

(#138) BoneDragon válasza Jack Oneill (#137) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igen. Mikor eloszor akartam tesztelni 1 jatekba se engedett be, de szervert valtottam es azota soha nincs sorban allas. :)

(#139) markknight


markknight
veterán

Hétvégén felraktam a Macemre, toltam Apex Legendst, Fortnite-ot, Destiny-t. Az eredmények számomra elég jók, ráadásul májusig ingyen igénybe lehet venni a founder csomagot, amit érdemes átgondolni. Remek alternatíva, ajánlom.

(#140) D013


D013
aktív tag

Én végül Founder lettem. Tegnap toltam wifiről egy kb 2 órás Division 2 (Uplay) session-t. UPC-s netem van, 120 Mbit-es, 5Ghz-s wifi-vel, abból a szobából ahol a router van. így nem volt baj, a kép szép volt néha volt csak pillanatnyi lag. PUBG hasonlóképp. Ellenben este a PUBG és a Divi is elég szarul ment, lehet itthon elkezdett valami firssíteni a háttérben vagy a szerverek lettek túlterhelve. Ez laptopról volt. PC-n, kábellel még nem teszteltem.

(#141) Prof válasza D013 (#140) üzenetére


Prof
addikt

Pont emiatt zsenialis Geforce GPU marketing az egesz. Total egyertelmu, hogy egy gaming virtualis pct berbeadni 5 euroert total nem erne meg nekik. A celjuk, hogy raszoktassanak a Pc-s /rtx-es jatekokra sok embert akik eddig nem koltottek ra.
Hamar megunjak majd a sorban allast az emberek meg a foidoben nagy lagot es vesznek rendes gepet Geforce-al. Ott van az igazi profit nekik.

A kesleltetes (latency) miatt nem lehet nagyon hatekonyan kihasznalni a rendszert, mert adott kornyeken/ idozonaban ahol a szerver van megadott csucsidoszakokban hasznaljak a rendszert legtobben, mig 70%-ban malmozik a sok szerver. Nem lehet mondjuk azsiai felhasznalokat raengedni akik akkor vannak ebren, mikor te alszol/dolgozol, mert orbitalis lesz a lag. Nem veletlen egy stream gaming szolgaltato se szolgaltat pl a deli felteken a Foldnek.

[ Szerkesztve ]

(#142) Polllen válasza Prof (#141) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem igenis a szolgáltatást akarják promotálni, ezt tartják a jövőnek, talán az elsők között indították az ilyen típusú szolgáltatásuk. Hatalmas casual réteg van, aki most mobil játékokkal játszik, na őket pont nem érdekli a sorban állás meg a lag. Ellenben fizetni szeretnek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#143) b. válasza Prof (#141) üzenetére


b.
félisten

Szerintem tévedsz, Pollen írja jól. Egy olyan réteget akarnak elerni, aki az életben nem venné VGA-t.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#144) Jack Oneill válasza b. (#143) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem olyan biztos, hogy téved a kolléga. Van benne valami, mint ahogy abban is, amit ti mondtok. Egyébként csak egy példa. Vannak game bárok, ahol VR szemüveget lehet kiprobalni 1 órára. Azt sem azért találták ki, hogy óránként oda jarjal, hanem azért, hogy ingert kapjal az eszköz megvasarlasara. Itt is elkepzelheto ugyanez. Nyilván kedveznek azoknak, akiknek nincs erős gépük,de közben meg a játékos elkezd vágyni rá, hogy neki is legyen egy ilyen gép otthon. Biztos benne van ez is, de nektek is igazatok van.

[ Szerkesztve ]

(#145) Astor22


Astor22
tag

Sziasztok egy kérdés, pl ha hrkgame ről veszek egy játékot, akkor hogy tudom jatszani geforce now al? Vagy muszáj steamen megvenni a játékokat?

(#146) Jack Oneill válasza Astor22 (#145) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én cdkeys oldalról vettem. Ez úgy működik, ha megveszed, az adott áruházban a reedem code résznél így is úgy is hozzá kell adnod az aruhazhoz. Ergo onnantól az adott aruhaz része lesz.

[ Szerkesztve ]

(#147) b. válasza Jack Oneill (#144) üzenetére


b.
félisten

"szerintem"

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#148) Prof válasza Polllen (#142) üzenetére


Prof
addikt

Meglatjuk, meg korai megmondani, de penzugyi alapon igy, hogy tudtommal a jatekgyartoktol nem kapnak a jatekok utan penzt (mivel nem shop) teljesen rafizetes. Nvidia is utalt ra, hogy ez csak bevezeto ar.
Marpedig akkor szoktak rafizetessel elinditani termekeket, ha ra akarnak szoktatni valamire azt kesobb megvamolni hamar rafuggtel.
Kiderult abbol hogy a jelenlegi 600ezres user supportot mennhyire novelik majd, hogy fuggnek ra a felhasznalok, mennyire veszik zokon, hogy sok jatekuk nem tamogatott.

Ha kiskolok lennek PC nelkul, tuti ezen keresztul kiakarnam probalni az osszes ingyenes steam jatekot. Ha ez elterjedt lesz akkor nagyon hamar lesz tele a sor kiskolkokkel.

(#149) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Folyamatosan kerülnek le játékok, hm... nem lesz ez igy jó.

(#150) Astor22


Astor22
tag

Sajnos én most mondtam le a szolgáltatásról, a számomra fontos játékok kikerültek. Sajnálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.