Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolruf


wolruf
őstag

Beleestem :D Este gyorsan feltettem, amikor megjelent, aztán másnap reggelig (amíg az iTunes-os gépem közelébe nem kerültem) nem volt telefonom :D Kicsit morogtam, aztán élveztem az ,,offline'' életet :D

Az iPad mini 2 készülékemre persze azonnal felugrott és ment :)

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nekem minden egyes frissítés újabb csalódás. Nem mai a készülék, egy iPad 3, de mikor megvettem valamelyik korai iOS 8-cal, nagyon gyors volt.
iOS 8 végétől pedig egyre lassabb, mára kb használhatatlan, hiába lett újratelepítve. Előtte napi használatban volt, ma már be van dobozolva és egyáltalán nincs használva. Szerintem eladom, és ennyi volt az Apple pályafutása nálam. :)

Egyedül az AirPlay hiányzik a Libratone hangszórók miatt, erre lehet be lesz újítva egy iPod mégiscsak.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#3) galaxys80


galaxys80
veterán

Vérszagot érzek :DDD
Amúgy a legjobb 9-es IOS szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) Roadhammer válasza futo001 (#2) üzenetére


Roadhammer
tag

Vannak még olyan emberek, akik azt hiszik, hogy a frissítések gyorsítani fogják a készüléküket? Egy régi eszközhöz képest, amin régi szoftver volt, nem lenne jelentősen gyorsabb az aktuális csúcsmodell. Teljesen mindegy, hogy mit kommunikálnak, a tapasztalatok azt mutatják, hogy a frissítések lassítják az eszközöket, de nincs ez máshogy Androidon sem. Még ha nem is szándékosan lassulnak a rendszerek, hanem az új funkciók miatt, a gyártónak ez egyáltalán nem ellenkezik az üzleti érdekeivel. Nincs min csodálkozni.

(#5) dajkapeter válasza futo001 (#2) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Az új rendszerek, frissítések az új készülékekre vannak tervezve, optimalizálva. Megkapod egy régi készülékre, az meg belassul. Nem baj, legalább újat veszel... :)

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6) Lord Sidious válasza futo001 (#2) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Hat igen, nem egy mai darab...tobb, mint 4 eves es iOS 5-tel jott ki. Az iPad 3 alapbol egy vacak szeria lett, nem hiaba jott ki cirka fel evvel ra a 4... Hardveresen gyenge volt a felbontashoz, melegedett stb. Menj vissza downgrad-el iOS 8-ra vagy 7-re.

Vagy hudz ujra az iOS 9-et, iTunes-bol restorral, es allitsd ve uj keszulekkent.

[ Szerkesztve ]

(#7) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

Nekem nagyon bejon az uj iOS 9.3. A night shift kellett mar nagyon, gepen is hasznalom a flux-ot. Sajnos App Store-bol anno lekerult, mert megszegtek a szabalyzatot, majd most az Apple pofatlanul lenyulta a megoldat, de ettol meg nagyon jol jon. Este ha olvasok, kevesebb kek feny er es tenyleg konnyebben alszom el, pedig nagyon kemenyen ejjszakai bagly vagyok. "Enyhe" inszomniaval. :)

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Ahogy megjelent, asszony lefrissítette 5S-re, szerencsére nem jelentkezett nála ez a hiba.

(#9) BOBAKILL válasza Lord Sidious (#7) üzenetére


BOBAKILL
őstag

"Este ha olvasok, kevesebb kek feny er es tenyleg konnyebben alszom el, pedig nagyon kemenyen ejjszakai bagly vagyok."
Tehát elmondhatjuk hogy az Iphone használata javítja az elalvási idő gyorsaságát. Lehet idővel kigyógyulsz az alvászavarodból is. Nem is akartam reagálni, megsérteni se akarlak de ez most kicsit erős volt tőled. Lehet szeretni valamit, de hogy ennyire bemagyarázd magadnak hogy milyen jó... De legyen; ha így érzed akkor biztos így is van.

(#10) Decske


Decske
aktív tag

BOBAKILL
A korábbihoz képest alszik el könnyebben (gondolom én).

Egyébként ez most tényleg jól megcsinálták. Sokkal jobb használni az iPad mini 3-amat mint 9.2-vel. Azzal sokszor kifagyott.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#11) #40359168 válasza Roadhammer (#4) üzenetére


#40359168
törölt tag

Az én 5c-m speciel gyorsabb iOS 9-cel, mint 8-cal, és a 9-en belül is pattogósabb, gördülékenyebb lett minden verzióval. Nem placebo, tapasztalat.

(#12) tevike


tevike
senior tag

Ipad Air 2-re most raktam fel. Hibatlanul uzemel :R

6S-re majd wifi kozelben otthon letoltom este, addig marad a mostani :) :C

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#13) Dawkins válasza BOBAKILL (#9) üzenetére


Dawkins
tag

Simán lehet igaz, ha valami fény irritálja a szemet sötétben, hamarabb "leragad" a szeme... És nyilván irritálja, azért ez mégse egy AMOLED :DDD

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#14) tevike válasza Dawkins (#13) üzenetére


tevike
senior tag

Latom athozzuk ide is a kijelzo temat :N :))

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#15) mackoman


mackoman
tag

Nekem az iPad Mini 2 tökéletesen fut.Üzemidoben sem történt változás .

(#16) BOBAKILL válasza Dawkins (#13) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én elhiszem hogy jobb a szemnek (már amennyire jobb lehet nézni este egy háttérvilágítással rendelkező eszközt.), de hogy ettől hamarabb elalszik...
Én sokat olvasok este, főleg könyvet, néha kindle olvasón, ritkábban a telefonomon. Használok szűrőt én is esti olvasáshoz a telón, picivel kényelmesebb a szemnek. De nem hinném hogy akkora fantasztikus dolog ez, bár ettől még jó funkció. A marketing gépezet elég erős, ez nyilvánvaló.

(#17) Dawkins válasza tevike (#14) üzenetére


Dawkins
tag

Nincs iPhone-om, de nem tudok más magyarázatot a hamarabb elalvásra mint hogy a kijelző jobban fárasztja a szemet...
Nyilván ha belekerült olyan funkció ami elringat, altatót énekel nekem vagy simogatja a hasamat hogy könnyebben elaludjak, akkor elnézést tudatlanságomért :R

Egyébként ne érts félre, nem szidom az almát, másfél év múlva (ez a fránya hűség) még az is lehet hogy egy iPhone 7SE lesz a következő telóm...ha amoled lesz a kijelző :K

Csak ez az altatós téma kiverte nálam a biztosítékot :W Kicsit lehet túlreagálom :U

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#18) Carasc0


Carasc0
őstag

Az iOS 9.3 eddig egyébként nem szerepel túl fényesen :O :W Ezt leírni! :C :R

Dawkins: IPS jobban fárasztja a szemet mint a szutyi űber kontrasztos Amoled? :O

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#19) Lord Sidious válasza BOBAKILL (#9) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Pont azert hasznalok flux-ot a gepen is, mert nagyon "felporget" a kijelzobol arado kek feny. Anno meg fent volt App Store-ba a flux hasznaltam is, es este jobban is jott. Ez nem belemegyarazas, ezek orvosilag igazlhato tenyek. A kek feny a kijezobol neheziti az elalvast es kevesbe tudod kipihenni magad. 11-12 eves korom ota vagyok inszomnias, es az eletformam sem kedvezz annak, hogy ebbol egyhamar kijojjek. Nem pszichologiai okom miatt van ez a helyzet.

(#20) Lord Sidious válasza Dawkins (#17) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

A night shift pont ezt csinalja. [flux a kepernyo szinenek melegebb tonusura allitasa automatikusan foldrajzi koordinatak szerint figyelve a naplementet es ehhez merten melegiti a kijelzo szineit.]

Ebbol a temabol mar tobb, mint 10 eve vannak tanulmanyok. A flux sem egy mai darab. ELTE-PPK-n is volt egy elodadas kognitiv pszichobol, amin a minosegi alvas felteteleit vazoltak fel. Hogy konnyebb alfa, beta, rem szakszba kerulni. Stb.

[ Szerkesztve ]

(#21) tjhooker464 válasza BOBAKILL (#9) üzenetére


tjhooker464
őstag

"Tehát elmondhatjuk hogy az Iphone használata javítja az elalvási idő gyorsaságát."

Nem, nem ezt mondta. Leírta az elégedettségét, hogy végre Iphoneon is használható (ráadásul gyárilag) ez a kék fény szűrő alkalmazás ( [link] ) amit számítógépen is használ.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#22) Zoona


Zoona
aktív tag

Nekem a 4S frissítésénél semmi baj nem volt, és a rendszer is gördülékenyebb lett (igaz csak minimálisan de bőven jó)

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#23) pumpedlix


pumpedlix
tag

6S Plus 2 napja simán ment a frissítés, lehet hogy csak bemagyarázom de mintha egy hajszállal még jobb lenne az üzemidő :)

[ Szerkesztve ]

(#24) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

6 plus-on perfekt eddig...🤘

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#25) Dawkins válasza Lord Sidious (#20) üzenetére


Dawkins
tag

Én személy szerint attól alszok el hamarabb. ha valami inkább irritálja, "fárasztja" a szememet. Emiatt sokkal hamarabb "elaltattak" pl a régi kezdetleges színes kijelzős telefonok.
Ezért volt nekem nehezen hihető hogy a jobb kijelzőminőségtől könnyebben elalszol, mert nálam ez fordítva működik.

Nagyon off: Az inszomnia ismerős érzés, én csak akkor tudok elaludni ha sikerül a szememet annyira lefárasztani hogy ne bírjam tovább nyitva tartani. Pedig minden nap munka után még edzés is, úgyhogy nem teng bennem túl az energia estére.

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#26) fornettisuti


fornettisuti
veterán

5s-en sokkal jobb a 9.3 mint az elozo verzio

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#27) Treff válasza futo001 (#2) üzenetére


Treff
aktív tag

Mi a francnak frissíted mindig???
Ez a tanulság!

Továbbá várni kell 2-3 hetet minden frissítésnél legalább, amíg megérkeznek a visszajelzések róla és lehet utána dönteni. Ennyi.

(#28) nagysuhi


nagysuhi
tag

Nekem sem fogadta el a jelszót, rádugtam a MacBook -ra és ott tudtam aktiválni

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#29) Potrien


Potrien
senior tag

Én két 5s-t és egy 4s-t frissítettem.
Minden rendben ment!

(#30) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

6-on eddig teljesen folyamatos a rendszer. Bár ez eddig is így volt.

(#31) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Nekem a 6-oson megjelent, de barátnőm 5s-e nem mutatja az elérhető frissítést. Ez miért lehet?

(#32) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Nekem sem volt gond.Szépen működik 9.3-mal. (5c)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#33) d@minator válasza BOBAKILL (#16) üzenetére


d@minator
addikt

(#34) catroot válasza Mr.Silkó (#30) üzenetére


catroot
veterán

Nekem a spotlight keresés előhozása végre folyamatos a 6-oson.

Illetve, ha nagyon előre lapoztam az alkalmazásváltóban, majd Home-gomb... akkor volt, hogy akadt. Most már ez is javítva lett.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#35) #02683648 válasza Lord Sidious (#6) üzenetére


#02683648
törölt tag

Üdv,

És lehet valahogy 9.3-ról downgradelni 8.4-re v 8.4.1-re? Mert amit én találtam a neten még olyankor íródott amikor az apple még aláírta a 8.4.1-et ebből következően már elavult.

(#36) Lord Sidious válasza #02683648 (#35) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Tenyleg valamit en is olvastam errol, hogy mar nincs downgrade jailbreakel sem. Az a baj, hogy JB-ben nem vagyok otthon egyaltalan sajos. iMagazinon es szifon.com-on (inkabb itt) vannak a forumozok/kommentelok benne a JB temaba. Erdemes lenne ott is korbekerdezni hatha.

(#37) Lord Sidious válasza Dawkins (#25) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Igen tudom mire gondolsz. Ez a kb. belezuhansz az alvasva egyszer csak szint. Ez viszont nem egeszseges. Ilyenkor nincs felkeszulesi szakasz a szervezetedben, az alvasi szakaszok is konnyeben megszakadnak es faradtan kelsz. Ezzel erdemes vigyazzni, en is evekig aludtam el ugy, hogy filmekbe vagy konyvekbe farasztottam addig magam, ameg nem jott a K.O. , de az alvas minosege nagyon rossz volt, mert hullakent ebredtem. (Ez meg hosszutavon a keringesi rendszerednek, szivednek es immunrendszerednek sem jo.

[ Szerkesztve ]

(#38) kazsmerlaca válasza Lord Sidious (#37) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Semmi gond a 9.3-al. 5 eszközre telepítettem a családba hiba nélkül...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#39) Lord Sidious válasza kazsmerlaca (#38) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ezt nekem akartad irni? :) Igen nincs semmi baj az iOS 9.3-al. En is, mind a 4 iOS-es keszulekemre feltettem es tokeletesen fut. Igaz most a biztonsag kedveert nem OTA-n, hanem iTunes-on, mert az i6-ot, nemreg csereltek, a mini 3-mat nemreg vettem es a tobbin is volt egy teljes restore, mert egy regi iOS 6 ota gorgetett iCloud mentesemmel gebasz volt valami crach miatt es ha abbol huztam ujra a rendszert, akkor erdekes anomaliakat csinalt. Ettol fuggeltenul minden korrekt az iOS 9-be.

Egy eleg ciki dolgot leszamitva.... :D a nagy betatelsztelgetes kozepedte senkinek nem tunt fel, hogy a beallitasokba nem lehet gyorskeresni a night shitfet??? :DD neee mar... :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Scholes9 válasza fornettisuti (#26) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálam is :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#41) Mr.Silkó válasza catroot (#34) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mondjuk ahogy mondod, én is megnéztem, és valóban vajsima a lapozás. :)

(#42) mekka_kola válasza futo001 (#2) üzenetére


mekka_kola
tag

Nyomj egy resetet a készülékre, hátha segít.

Bár én anno hasonló okból váltam meg az iPodomtól: év végén az éves bónuszomból vettem kb. 120 ezerért egy iPod 4-et, fél évre rá kijött az iOS 6 és bumm, az addig vajsimán működő, méregdrága de imádott készülékemből egy lassú, bugos romhalmaz lett, alig bírtam használni - még a zene is akadozva szólt róla. Visszaállásról pedig szó sem lehetett, mert nem mentettem le róla valami fontos system vackot. Nagyon rossz élmény volt. :-(

(#43) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Mindent tisztán kell telepíteni! Legyen az iOS, Android, Windows (mobil és PC). Én speciel a legkisebb 2 MB-os frissítésnél is újrahúzom a telón. Ha iOS lenne akkor is ezt tenném. Ha Windows Phone akkor is. Gépen is, amikor feladott a Win 10 frissítés akkor is totál újrahúztam. Persze Windows Update majdnem naponta van, így a gépet félévente rakom újra. De telón más, ott 1 óra és fentvan minden. Windows által driverek stb...

Szóval akárkinek akármilyen rendszere van, az húzza újra a telót és nem lesz bug/kevesebb lesz. Nem kavarodnak be az appok stb. Nem 1x segített ez iOS-en és Androidon. Ez a legtisztább mód :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#44) janeszgol válasza mekka_kola (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

Az én iPod Touch 4G-men ez nem jelentkezett. Simán neteztem rajta, zenét hallgattam, videót néztem és PDF-et (újságokat, kb 100 mega per darab) olvastam. :)
Hajj de imádtam!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) #02683648 válasza holozis_HUN (#43) üzenetére


#02683648
törölt tag

Most próbáltam meg egy ipad mini 1-en újratelepíteni az ios 9.3-at ami ota-n lett rátelepítve.
ITunes-on keresztül mindig azt mondja, h "Hiba lépett fel a .... IPad szoftverének letöltésekor. A kért erőforrás nem található". Akkor ez most a cikkben lévő ideglenes felfüggesztése az ios 9.3 telepíthetőségének vagy én rontottam el vmit?
Jó párszor újra installáltam már az ipad os-ét de ilyet még sose írt ki nekem.

(#46) holozis_HUN válasza #02683648 (#45) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Én Androidos vagyok :B

Nekem a Flashtool a Szent Grál :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#47) #02683648 válasza holozis_HUN (#46) üzenetére


#02683648
törölt tag

A kérdésem általánosságban szólt.
Amúgy telefont illetően én is, az előző telefonomat viszonylag gyakran kellett operálni...

(#48) Romvr


Romvr
őstag

iPhone 5S hibátlanul frissült, de ezt a nightshift dolgot nem tudom hogy működik, vagy lehet e valahol állítani de semmi változást nem tapasztaltam a kijelző színeiben este vagy nappal.

iPad 4-re viszont nem jött frissítés az még 9.2.1 továbbra is. :F

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#49) catroot válasza Romvr (#48) üzenetére


catroot
veterán

Alapból asszem nincs bekapcsolva.

Beállítások>Kijelző és fényerő>Night Shift.

Itt egyből be is tudod kapcsolni,hogy megnézd, milyen.

De a vezérlőknél is lett kapcsolója.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#50) Jeanne d'Arc

Akkor ezért nem tudom az 5c - re feltenni, jó tudni.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#51) r3dsnake válasza BOBAKILL (#9) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pedig totál igaza van.

(#52) r3dsnake válasza holozis_HUN (#43) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez hülyeség, semmi baj az update-ekkel. Ráadasul a mostani helyzetben totál nem segített volna a teljes reinstall.

[ Szerkesztve ]

(#53) Robertoq válasza r3dsnake (#52) üzenetére


Robertoq
őstag

Apple felismerte a hibát, és néhány korábbi típusra felfüggesztette a legújabb operációs rendszer elérhetőségét.

vs

Ez hülyeség, semmi baj az update-ekkel

Te biztos jobban tudod... :U

(#54) r3dsnake válasza Robertoq (#53) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Megnézed mire válaszoltam? Attól még nem kell újrahúzni a rendszert, vígan használom a 9.3-at két eszközön is. Egy évben van vagy 15 update, mindnél újra kéne húzni a telót? Ez baromság. Most se segített volna a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#55) mackoman


mackoman
tag

Sziasztok,van valaki aki iPod touch 5g.-re felrakta a 9.3-at?Ha igen,akkor milyen ?

(#56) Lord Sidious válasza mackoman (#55) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Kb. ugyan az, mint a 4S-en. Oda meg a 9.3 felmehet, ha a 9.2 rajta van, de ha 8.x.x-rol jossz, akkor hagyd.

(#57) mackoman válasza Lord Sidious (#56) üzenetére


mackoman
tag

Áh....akkor köszi nem hiszem ,hogy felpakolom,kezdetek óta ios 7-es van rajta,mivel tökéletesen ment,nem éreztem ,hogy frissítenem kellene.Végûl is most sincs vele gondom.Azért köszönöm a választ.marad a 7-es.

(#58) Rossi


Rossi
addikt

Gratulálok a hatásvadász főcímért, igaz kamu, de legalább megakad rajta az ember szeme... :(

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#59) r3dsnake válasza Rossi (#58) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem volt kamu, mától telepíthető újra.

(#60) tevike válasza r3dsnake (#59) üzenetére


tevike
senior tag

Szamomra szerencsere rejtely a problema kilete, mert az elso naptol kezdve Air 2-n es 6s-en tokeletesen fut. Lehet amiatt mert ezek a legujabb kiadasok egyikei mondjuk, de nalam semmi hiba nem jelentkezett. :P

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#61) #02683648 válasza Rossi (#58) üzenetére


#02683648
törölt tag

Én felraktam ipad minire OTA-n az ios 9.3-at, utána kábellel, itunesen keresztül újra akartam rakni és egy ideig nem engedte, tegnaptól ment újra. Úgyhogy nem kamu, mert volt olyan időszak amikor nem lehetett telepíteni.

(#62) wolruf válasza #02683648 (#61) üzenetére


wolruf
őstag

Nem kamu, én is írtam, hogy engem például kizárt a rendszer, majd én csak iTunes-on tudtam újraaktiválni a készüléket. Az iPad Mini 2-re simán felment.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#63) taip


taip
senior tag

Próbáltam telepíteni, nem ment, mert állítólag nem kapcsolódok az internetre, ezért a telepítés nem ellenőrizhető. :F (5c)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#64) Rossi


Rossi
addikt

r3dsnake, dhr:

Az alcím nélkül (Legalábbis néhány korábbi iPadre és iPhone-ra) az Egyelőre nem telepíthető az iOS 9.3 azt jelenti, hogy egyáltalán nem telepíthető a 9.3.

Ez pedig kamu, csak régebbi készülékekre nem lehetett feltenni ideiglenesen. Amin pl. egy 2 és fél éves 5s esetében annyira nem csodálkozom, tekintettel a jócskán eltérő hardverre.

Mondjuk párom 4s-ére simán felment, de ettől még a kattintásvadász főcímre tett megjegyzésemet tartom.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.