Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lacy86


lacy86
addikt

Biztato szavak egy templomba! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) LLKobe válasza lacy86 (#1) üzenetére


LLKobe
veterán

Akárhogy nézem az templom, nem kórház.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3) lacy86 válasza LLKobe (#2) üzenetére


lacy86
addikt

Azt irtam En is! ;] :DDD

(#4) atike


atike
nagyúr

Modern pápa, modern egyház modern poénok... :) Haladnak a korral... :DDD

(#5) exedoc


exedoc
senior tag

Az igen. :D

(#6) User64476


User64476
őstag

Srácok, komolyan egyre gyengébbek vagytok. Ez a "cikk" mi?? Ennyire nincs már letesztelhető hardver, mindenen túl vagytok már? A tech2 miért tud napi 4 termék teszt videót feltenni? Elég régi motoros vagyok itt, és a régi önmagának csak árnyéka ez az oldal, unalomba fulladás, szavazás arról, hogy legyen-e whql driverekről hír, hát ez már tényleg vicc kategória. Ennyire unjátok? A mobilarena legalább le tud rakni az asztalra napi 1 érdekes/közepesen érdekes tesztet, a csuklógyakorlat hírfordítgatások mellett.

Szedjétek össze magatokat, mert ez így harmatos, és nem erre a konkrét cikkre írom, hanem általában...

(#7) atike válasza User64476 (#6) üzenetére


atike
nagyúr

Ez blogbejegyzés... :U

(#8) tailor74


tailor74
őstag

Ez nagyon sz*r. Poénnak is, de ha komolyan gondolták (reklámként), akkor még inkább. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#9) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Mára ennyi elég is volt a zinternetből...

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#10) rii válasza atike (#7) üzenetére


rii
nagyúr

1. ki az aki szerint ez olyan ütős poén, h imndenkinwk látnia kell, ezért a "legfrissebb anyagaink" alatt szerepel ..... én spec. má' figyelem, h blogbejegyzés, és nem sokat vártam tőle, de ez még azt is alulmulta
2. ..... a fenti pár dolog csak 1 szó miatt valósulhatott meg: "apple"

minél többen nyomjanak rá, az mind-mind "találat", és lehet mondani amikor felületet akar valaki venni, hogy ennyi-meg ennyi a lekérdezések száma ....

ez erről szól
nem arról, hogy "blogbejegyzés"
igen .. az ... de inkább klikkelésgyűjtés ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11) tecsu válasza atike (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Hát igen. Aki hardveres magazint szeretne olvasni - jó tesztekkel -, az itt rossz helyre tévedt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12) Syl


Syl
nagyúr

Ha ez a tábla nem photoshop, akkor a nevezett templom lelkésze jobb ha előszedi a bibliát és elolvassa. Legalább az elejét. Mert szó nincs benne almáról, csakis tiltott gyümölcsről :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) westlake


westlake
félisten

És ez egy "hír". :O

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14) rii válasza User64476 (#6) üzenetére


rii
nagyúr

sajnos a probléma forrása ugyaz ... a találatok

hardware-software oldalon is muszáj minél több ember számára érdekessé tenni
kevés az igazi kocka (elnézést, ha valakit ezzel megbántottam), aki teszteket akar olvasni, rájuk egy kisebb forgalmú weboldalt lehet csak építeni
a ph! meg azt hiszem már nem is akar "csak hardware" oldként létezni, hanem sokkal több területet szeretne lefedni.

mobilarénában pont fordított a helyzet. mert ott azért lehet előjönni azonnal bármi újdonsággal, úgy ugrik rá a nép a mobiltelefon cikkekre, meg a mobilokra, mintha csak 2002-ben volnánk még mindig (hihetetlen, hogy tizenvalahány éve még mindig telefonlázban ég az emberek többsége - én meg oldtimer hifikben, már 15 éve, pofám befogom, nem is azért mondtam, csak a mobiltelefonok sokakat érdekelnek, míg egy hw teszt kevesebbet .... meg télleg hihetetlen, hogy milyen sok van még a mobilokban ... még mindig van rajta vastagon bőr, amit hátyánként fejtenek le)

itt is a facsebuk-kal kellett eladni egy cikket .... én is bele se néztem volna ....1x nem szerepel a cikkben a fb, csak a cimben ..... ( má megörültem, h rezeg alattuk a léc .... de emmá örökre megmarad .... )

a mai világban nehéz lehet fentartani egy ilyen oldalt, és lehet már nem tudnak odafigyelni arra a maroknyi emberre akik egy "csak-hw-el foglalkozó" oldal szinvonalát várják el, ezért a kevés (nemtom) hw-teszt, és azért jelennek meg ilyen "blogbejegyzések", mert lehet, hogy hozni kell a számokat, ... kellett még, .... és akkor betolták ezt a valamit, és lehet várakozik már a tarsolyab pár ilyen még ..... hasonló vészhelyzetekre ..... vagy a f.szom tuggya ,-D

bn m pls

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15) Syl válasza rii (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet hogy a prémium előfizetőknek meg sem jelennek ezek a clickbait cikkek? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) tecsu válasza rii (#14) üzenetére


tecsu
addikt

Ha angolul csinálna a csapat videós teszteket, profin, akkor milliós nézettsége lenne.
Tehát nem a téma behatároló a nézettség szempontjából, hanem a nyelv.
Párhuzamosan kellene vezetniük angol és magyarnyelvű (szinkronos) sorozatokat, brutál komoly és nagyságú tesztekkel, mindenki falná, akit érdekel a hardver.
Ezek a sz@r blogok csak tényleg a dilettáns bulvárrajongókat kötik le, ami - gondolom - nem a célközönség semmilyen szempontból, a reklámokénak sem.

Mellesleg pedig, igen, ilyen a kapitalizmus és alapból a "fejlődés": az egész egy nagy igénytelenedés, valójában szellemi és morális visszafejlődés - de ez már más téma...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) rii válasza westlake (#13) üzenetére


rii
nagyúr

kérlek'tisztelettel ez egy ___blogbejegyzés___ :))

(#15) Syl: neeem .-) vannak itt elofitetessel rendelkezők is ... .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18) twollah1976


twollah1976
őstag

Lyaly!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) Depression


Depression
veterán

Nekem tetszik, és örülök, hogy van ilyen is.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) rii válasza tecsu (#16) üzenetére


rii
nagyúr

" ..... Mellesleg pedig, igen, ilyen a kapitalizmus és alapból a "fejlődés": az egész egy nagy igénytelenedés, valójában szellemi és morális visszafejlődés - de ez már más téma... ..... "

tökéletesen egyetértek. a reklámokból már régen elegem van, 94 óta tv-t se nézek, (2010-1012-ig néztem dok csatornákat, de a reklámok betették a kaput, főleg a natgeo 7 percenkéntijével) a fogyasztói társadalomból meg kb. pár hónapja .... amint tehetem, partra szállok ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

haha, ez jó. :D

(#22) AxBattler válasza Depression (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, nekem is tetszett, poénnak teljesen jó! Baj akkor lenne, ha naponta, vagy naponta többször tűnnének fel ilyen bejegyzések.

És igen: sokkal rosszabb lenne a helyzet, ha a hírek/cikkek/bejegyzések csupán egy szűk (látó)körű, elitista, hw-mániás, fanatikus kocka réteget akarnának megszólítani, és csupán nekik kínálnának szellemi táplálékot, újdonságot, kikapcsolódást. Akkor szoknék le a napi belépésről... :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) rii válasza AxBattler (#22) üzenetére


rii
nagyúr

a szellemi tápláléknál kicsapott a biztosíték .... ugye tudod, hogy a prohardveren ágálsz a kockák, a kockaiznus ellen?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24) Armahun válasza rii (#23) üzenetére


Armahun
addikt

Ez az átka annak, hogy populárissá vállt a számítástechnika.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#25) Alchemist


Alchemist
addikt

Igazság szerint Ádám és Éva az Alma használatba vétele előtt nem voltak önállóan cselekvőképes személyek (az Alma használata által lettek csak azok), ezért jogosan merül fel a szülői felelősség kérdése...
:D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) AxBattler válasza rii (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

Tévedés: az elitizmus ellen ágálok.
És igen, színvonalasabb tartalmak előállításához nagyobb bevételek kellenek - ez egy ördögi kör.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) buvartacsko


buvartacsko
addikt

srácok ... ez mar a legalja ? ha ez egy blog bejegyzés akkor miért jelenik meg az rssemben? a többi érdekes módon nem szokott.... komolyan ennyire nincs miről írni ?

(#28) Depression válasza buvartacsko (#27) üzenetére


Depression
veterán

A fárasztó vicc címszó melyik része nem volt érthető, amikor rákattintottál? :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) rii válasza Armahun (#24) üzenetére


rii
nagyúr

hát igen
minden azzá vált
régen mindenki csak azzal foglakozott ami érdekelte
voltak a számítógépesek zxspektrummal, meg commodore-van, meg 80286-tal
voltak a fotosok, analóg bizbaszokkal
videosok a vhs-sel
hifisták a hifijeikkel

mindenki ami érdekelte ...

ma meg mindenki csinál mindent, ami csak azért baj, mert ki van zárva h mindenki ért mindenhez ....

(#28) Depression: a cimmel kapcsolatban én az Apple-t hiányolom, a céget, ahogy a címben is szerepel. nagy "A"-val. mer az sehol sincs .... már megint ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30) Skynet258 válasza rii (#29) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem tudom, engem baromi sok minden érdekel, biztos nem vagyok profi mindegyikben, de ettől még nem érzem magam kevesebbnek azoktól, akik csak 1 valamiben jók, de abban aztán k*rvára... :U

https://geekpulse.hu

(#31) Rubinhood válasza Alchemist (#25) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

A tilalom a jo es a rossz tudasanak (vagyis a moralitasnak) a fajara vonatkozott. Szabad akaratuk elotte is volt, csak Isten fenntartotta a jogot hogy o mondja meg, mi a helyes es mi nem. Es meg ezt az egy tilalmat is athaghattak, a mar jol ismert borzalmas kovetkezmenyekkel.

"A kert minden fájáról szabadon ehetsz, de a jó és a rossz tudásának fájáról nem ehetsz, mert ha eszel róla, meg kell halnod."

[ Szerkesztve ]

(#32) AxBattler válasza rii (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

És miért baj ez? Mindenki azt csinálhat, amit akar, amihez kedve van.
Ja, hogy Neked nem tetszik, mer' régenmindenjobbvót', meg mindenki foglalkozzon csak azzal az 1-2 dologgal, ami a dóga'. Értem.

Skatulya bácsi megmondta... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33) rii válasza Skynet258 (#30) üzenetére


rii
nagyúr

az a baj, amikor valaki kurvára nem ért valamihez, de úgy állítja be magát, mint aki igen

régen ilyen nem volt
nem voltak ál-fotósok, ál-grafikusok

régen érteni kellett hozzá

ma meg valaki vesz egy külsőre dslr-re hajazó kompaktot, ls fényes nappal is az összes képe bemozdult, katasztrofális elképzelések, .... de rá van írva vastagon cirádás betűvel hogy xy - fotós.

és ezekből dunát lehet rekeszteni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#34) Daywalker


Daywalker
addikt

Srácok, komolyan nem értem a hőbörgést. Már csak azért sem, mert a kattintásokból úgy látom, hogy ez a rovat (ami direkt ilyen IT-s marhaságokra van kihegyezve, de nem hiszem el, hogy ez még mindig új, hiszen több mint egy éve van) úgy általánosságban igen népszerű.

Ráadásul ennél jobban már nem is lehetett rá utalni, hogy vicc (ráadásul rossz vicc), hiszen benne van a címében. Aki ezek után lekattintja, és nekiáll hőbörögni, az magában keresse a hibát. De azt végképp nem értem, hogy miért kell ennyire merevnek lenni. Egy indexre megyek fel, és engem csak a politika érdekel, akkor azt olvasom el, a többit átugrom. És ott cifrábbak szoktak lenni a percről percre rovatban. Ennyi, és nem állok neki hőbörögni olyanért, amit elolvastam önszántamból, de valójában nem is érdekelt.

Mellesleg nálunk nincs külön olyan, hogy itt meg ott jelenik meg egy kész anyag. Aki rutinos PH-s, az tudhatná, hogy a hírfolyamban minden megjelenik. Teszt, cikk, hír, blog, akármi. Fent pedig a négy dobozban tesztek és a nagyobb cikkek. Így megy ez kb. egy évtizede. Tehát nincs olyan, hogy ami talán valakinek nem tetszik, az nem kerül ki a folyamba, eldugjuk, aztán rátalál aki rátalál. Nem szoktunk híreket vészhelyzetre betárazni, ami elkészült, az megy ki és kész (kivéve, ami NDA-s, mert azt időpontra tesszük ki). Btw megjegyzem, kínai újév van, újdonság ilyenkor nulla, de így is lehoztuk a megszokott napi megszokott hírmennyiséget, ez már csak egy plusz volt ahhoz képest.

A hőbörgégek tartalma...nos, nem tudom honnan veszik egyesek az információkat, amiket itt összehordanak. Senkinek semmilyen számokat nem kell hoznunk (magunkat leszámítva), ez a viccesnek szánt rovat pusztán a szórakoztatás végett készül, semmi másért. Az olvasótáborunk sokkal szélesebb annál, mint azt egyesek képzelik, és nem csak megrögzött IT fanok vannak köztük. Tisztában vagyunk azzal, hogy nem tetszhet mindenkinek minden. A hőbörgők a statisztikában a hibaszázalékot sem érik el, ez alapján pedig egyértelmű, hogy van igény a könnyed hangvételű, vicces bejegyzésekre. Azt hiszem, hogy heti 2-3 ilyen bejegyzésbe (amiből 1-2 hétvégén megy, amikor egyébként sincs hír!) nem hal bele senki, hiszen van legalább 40 másik + tesztek.

Ami pedig a teszteket illeti, minden tiszteletem az arénáé, de remélem abban egyetértünk, hogy egy vga, proci, kamera stb tesztet összehozni kicsit több idő, mint egy telefont kipróbálni. Sőt tovább megyek, egy notebookkal is több munka van. Az erőforrásaink pedig végesek, de így is megjelenik heti 4-5 anyag (többnyire teszt, néha 1-1 elemzés vagy vélemény) a szemlén és a hazai pályán felül. A hírezés és blogolás ettől teljesen független, szóval ne keverjük ide. Köszönöm a figyelmet, ezzel a dologgal nem akarok/akarunk többet foglalkozni :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#35) Sanya válasza User64476 (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ez nemcsak cikk, hanem teszt. Tesztelték, hogy a vicc alapján ki idegesíti fel mgát, mert annak biztos egy Apple telefonja van. Megvan az első. Már csak ki kell elemezni a kapott adatokat és lehet publikálni.

De örülök, hogy ez a legnagyobb problémád az életben, mert ez azt jelenti, hogy semmi baj nincs, csak ez a kis hiszti ugye.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36) User64476 válasza Daywalker (#34) üzenetére


User64476
őstag

Általános a színvonal esése, ezek miatt a helykitöltők miatt is (meg más helykitöltők miatt is).

(#37) Alchemist válasza Rubinhood (#31) üzenetére


Alchemist
addikt

Mivel morális értékelésük nem volt az almaevés előtt, így a felelős cselekvőképesség is hiányzott. Ilyen kontextusban a szabad akaratnak éppen úgy nincs jelentősége, mint amikor a gyerek "szabad akaratából" csábul el a cukrosbácsinak (mint "felnőtt autoritásnak").
Mindezt bonyolítja a "ne egyél a fáról" figyelemfelhívó hatása. Az emberi pszichológia úgy működik (különösen a felelős cselekvés nélküli embereknél), hogy a hivatkozott dolog kerül a fókuszba, a tiltó kiegészítéssel a tudattalan belső értékelés nem tud mit kezdeni.
Tipikus történet, hogy az udvaron bringázó kisgyereknek megmondja az anyukája, hogy "vigyázz, hogy annak a bazi nagy fának neki ne menj, mert összetöröd magad"... erre a kisgyerek tekerés közben gyanakodva méregeti a fát, amíg az arra rögzített figyelem és a fa közelében a stressz miatti fokozott ügyetlenkedés hatására tényleg neki nem megy.
Kezdő hegyi túrázónak is jobb azt mondani, hogy "az előtted lévő útra fókuszálj" (pozitív tartalom), mint hogy "ne nézz le a szakadékba".

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#38) kapal


kapal
tag

Ahhoz képest, hogy egy gyülekezet hirdetése, elég pontatlan. (hacsak nem buherált a fénykép)
A Bibliában ugyanis szó nincs almáról, csak gyümölcsfáról. Az olvasatlan tömegek hiszik el a mesét, hogy az alma volt. LOL.
Ld. Mózes 1. könyve 3. fejezet.
Figyelemfelkeltésnek jó, de sajnos pontatlan.

(#39) Chaser válasza atike (#7) üzenetére


Chaser
titán

Hírek » Elemi Kocka rovat
Attól még hogy blogbejegyzés bedobja a "fő" csoportba, hátha rákattint a pHaraszt, most bejött:D
Ilyenért kár karaktert pazarolni, pláne fő helyre rakni. Fárasztó:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) MarQs válasza Daywalker (#34) üzenetére


MarQs
senior tag

:R +1
Csatlakozom! Ennyit simán el kell hogy bírjon a lapcsalád bármelyik oldala! Én is örülök az időnkénti humorbonbonoknak - legyen az bármilyen!
Amíg pedig karó van, addig karót nyeltek mindig is lesznek...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#41) DigitXT válasza Daywalker (#34) üzenetére


DigitXT
félisten

nincs olyan, hogy ami talán valakinek nem tetszik, az nem kerül ki a folyamba
Pedig nem volna hülyeség! Jó kis prémium fícsör lehetne, hogy bocsi, de ami
engem* nem érdekel (esetleg stílusában nem tetszik), NE jelenjen meg.:R
Fel is dobtam az ötletet egy újabb bulváros hangvételű, vagyis címmel ellátott
cikk első hozzászólásaként, de úgy látszik, valakinek nem tetszett és törölte.

Pedig viszonylag komolyan gondoltam! Igen, ezt a bejegyzést SEM olvastam.
Nem bántásból! Csak ahogy írod, ha nem érdekel, nem olvasom. A "jelenség"
viszont érdekel: a nyilvánvaló "elszaporodása" manapság a fórumon zavaró.:(

Oké, nem kívántok vele foglalkozni, meg gondolom el lehet menni. (És törlés.)

Megjegyzem, ha tényleg marginális kisebbségről van szó, akkor miért olvasni
ennyi "hőbörgést"? Kizárólag azért, mert a hőbörgők mindig hangosabbak?:F

Ha egészen véletlenül lenne ilyen fícsör, s egészen véletlenül megzuhanna az
olvasottsága a hőbörgésre alkalmas anyagoknak, akkor valószínűleg az lenne
a következtetés, hogy normálisabb anyagokat kell közzétenni, amit olvasnak?
(Persze, ha úgy látjátok, hogy nincs itt semmi baj, akkor úgy látjátok - nincs!)

*: ez személyre szabható... Biztos lenne, akinek csak a színes maradna fent!

[ Szerkesztve ]

(#42) kromatika


kromatika
veterán

Tipikus Amerikai gusztustalan rossz vicc.

(#43) Chaser válasza DigitXT (#41) üzenetére


Chaser
titán

A notebookos történetet se értem. Partner biztos lenne aki dobálná free, kapacitás meg véges, hát előfordul. Olyankor szoktak bővíteni. De ugye más is meg tudja lépni Mo. első számú notebook tesztelős címét, mért pont a legnagyobb infos oldal tenné meg a véges kapacitása miatt? :F ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Matada2.3


Matada2.3
veterán

(G)old ;]

Finn the human

(#45) bambano válasza rii (#17) üzenetére


bambano
titán

"kérlek'tisztelettel ez egy ___blogbejegyzés___ ": jaja, a régészeti rovatban... mert ez a kép kb. olyan régi, hogy akár Mózes is fotósopolhatta volna...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) moleculez


moleculez
veterán

Nincs olyan opció, hogy továbbgörget, az akinek nem tetszik??? (és kérdezik miért nem megyek vissza Magyarországra...ilyen emberekkel szögesdróttal összezárva...)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#47) buvartacsko válasza moleculez (#46) üzenetére


buvartacsko
addikt

és mégis olvasol valamint kommentelsz egy olyan oldalon ahol ez a nap fő híre:

:C :U

az a baj, hogy se nem új, se nem vicces, megjelenik a fő hírek között az RSS readerben, (és nem, nem azzal van a bajom hogy apple fika poén lenne, mert én is szoktam ezeken röhögni) és teljesen nyilvánvalóan csak azért került ide, hogy majd jó nagy flame legyen, jöjjenek a klikkek a reklámokra és egymásnak essünk. ha valami új, vicces és aktuális téma lenne azt mondom belefér, de ez röhej.

(#49) AxBattler válasza buvartacsko (#47) üzenetére


AxBattler
félisten

és mégis olvasol valamint kommentelsz egy olyan oldalon ahol ez a nap fő híre
Hát szerintem nem ez volt a tegnapi nap fő híre, pl. ott volt kiemelten az Ingyenes videojáték-motorral robbant az Amazon-cikk, meg még 4-5 másik: 1 2 3 4 5
Szóval szvsz aki azt mondja, hogy ez a nap híre, vagy ezzel akarják elalibizni a szerkesztők a napi munkát, az nem egyszerűen csúsztat, hanem simán rosszindulatúan kelti a hangulatot, vagy csak simán egy idióta. Ez persze nem csak rád vonatkozik. ;)

teljesen nyilvánvalóan csak azért került ide, hogy majd jó nagy flame legyen, jöjjenek a klikkek a reklámokra és egymásnak essünk
És ezennel teljesen nyilvánvalóvá vált, hogy a világuralomra törő gyíkemberek a magyar kormány után immár teljesen átvették a hatalmat a PH szerkesztőségében is.
Egyéb rosszindulatú összeesküvés elmélet? :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51) moleculez válasza Depression (#28) üzenetére


moleculez
veterán

De tényleg...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#52) Rubinhood válasza Alchemist (#37) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

Koszi a valaszt!

"Mivel morális értékelésük nem volt az almaevés előtt" ezt mibol gondolod?

A "ne egyél a fáról" elhangzott, de nem csak az hangzott el. Ott volt a "minden mas farol ehetsz", a kerteszkedes, a taxonomia (allatismeret), egy egesz uj vilag megismeresenek izgalma. Ha valami nagyon veszelyes, azt logikusnak tartom megnevezni.

(#53) User64476 válasza moleculez (#46) üzenetére


User64476
őstag

Fellélegeztünk! :P

(#55) Alchemist válasza Rubinhood (#52) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha a jó és a rossz tudását morális értékrendként említed (bár szerintem többről van szó), az ehhez kapcsolódó egyéni ítélőképesség megléte az "almaevés" előtt nem volt meg.

A "ne egyél a fáról" volt a kritikus, visszafordíthatatlan következményekkel járó információ. Bár ha az Úr mindenható, szerintem előre pontosan tudhatta, hogy mi lesz az egészből, mivel minden szereplő az ő teremtménye volt, a "kígyónak" is ő adott olyan szerepet, amit adott.

Tulajdonképpen zseniálisan rendezte el ezt a drámát: nyilván unta már, hogy a gyerekei önállósodás helyett a nyakán lógnak, ezért összehozott egy indítólökést, hogy kirúghassa őket (a madárfiókák is kirepülnek egyszer)... és hogy majdan a saját erejükből és szándékukból találjanak vissza hozzá (ld. "Isten Országa").
De addigra már a bűntudatkeltéses mellékhatást is kinövik... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#56) Armahun


Armahun
addikt

Az alma bűn!

;]

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#57) #20655360 válasza Skynet258 (#30) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem meg pont az a mottóm hogy csak 1 valamiben legyél jó, de abban qrvára. Kár hogy túl későn jöttem rá erre. Előrébb tartanék.
Am természetesen nem vagy kevesebb. Én is ilyen vagyok.

(#58) tecsu válasza Rubinhood (#52) üzenetére


tecsu
addikt

Eleve szimbolikus. A jó-rossz tudás fájának gyümölcse nem egy növény része, mégcsak nem is fizikai dolog.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59) ÁrPi2 válasza Alchemist (#25) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Igazság szerint Ádám és Éva az Alma használatba vétele előtt nem voltak önállóan cselekvőképes személyek (az Alma használata által lettek csak azok), ezért jogosan merül fel a szülői felelősség kérdése... :D "

Van persze, de mondd te kis alkimista-féle :) ,szerinted melyik teremtéstanra kellene gondolnunk? ;]

Mert ha az az alma cselekvőképessé tette az inicializált Emberpárt,

akkor a szíriai gyökerű Steve J. akiről nem lehet kizárni hogy ismert ő explicit módon is

gnosztikus-manicheista (eretnek) teremtéstanokat (is) - jó lény által felkínált tiltottgyümöcsről :Y ,

na ő (Jobs) bizonyára egy csipetnyit (egy harapásnyit :DD ) tudatosan választotta kis garázscége logójául a megharapott almát.

Érted: ""Igazság szerint."" -- Termékei az initial hite szerint cselekvőképessé tesznek.

[ Szerkesztve ]

(#60) Alchemist válasza ÁrPi2 (#59) üzenetére


Alchemist
addikt

Konteo-s fejtegetések helyett olvasd el a későbbi hozzászólásomat.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#61) tecsu válasza Alchemist (#60) üzenetére


tecsu
addikt

Azt vágom, hogy nem ez az a fórum, ahol erről komolyan lehetne beszélni, de azért ez a vulgáris szint már túlzás - szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#62) Alchemist válasza tecsu (#61) üzenetére


Alchemist
addikt

Vulgáris..? Jelző helyett esetleg konkrét ellenérvek..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#63) AxBattler válasza tecsu (#61) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem vagyok benne biztos, hogy tisztában vagy a "vulgáris" szó jelentésével. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64) ÁrPi2 válasza Alchemist (#62) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Én elolvastam az #55 -ös hsz.-odat de ne izélj már "alkimista" barátom, nyelvi meg filosz és teoretikus fogalmakkal, és ne is akadj fenn a vulgaritás "vádján" hiszen

Önmagában az "Apple" topikhívószó alkimistabölcsességét keresve (Emlékezz: egy kommentelő beírta,
hogy mi a sztori ősalapja szerinte az "Igazság szerint", éshogy " jogosan merül fel a szülői felelősség kérdése... :D " - Ami végülis "alkimistabölcsesség" keresgélése részéről!! :K ;) )

: Nem egy "echte" konspirációs teória egy céglogó, hanem puszta tény.

Steve Jobs pedig nemigen egy szemellenzős IT-szakbarbár ésvagy markec-üzletépitő volt,

a ""megharapott_alma"" szimbólumával előhívott gondolatok nyomán alapos indoka van már annak hogy teremtéstörténetekről tegyek megjegyzést:
:
A késő-Ókori + kora-Középkori nagy elterjedtségü vallásformák teremtéstörténetei mint a jópárszor eretnekként aposztrofált gnoszticizmusé és a manicheizmusé, szintén nem holmi mai konteók (habár valamely mai Társaságok lehetnek gnosztikusak), hanem tényleeg a Tudás fájának gyümölcsét (a Gnózist) az Emberpárnak felkínáló lényt nem gonosz kígyónak hanem jó lénynek írják (írhatják) le (a saját leírásaikban, saját logikai konzisztenciájukban).

[ Szerkesztve ]

(#65) Alchemist válasza ÁrPi2 (#64) üzenetére


Alchemist
addikt

Oké, nézzük sorban: A Teremtő - mint tudatos és korlátlan entitás - tökéletesen tisztában lehetett az általa teremtett "kígyó" funkciójával és a (Jó-Rossz dualitásáról nem tudó) első emberpár esendőségével. Nem plauzibilis, hogy meglepetésként érte, ami történt, sokkal inkább elképzelhető, hogy a terveiben ezzel is számolt. A figyelmeztetésen túl más megelőző intézkedést nem is tett. Ezek után nem kell Sherlock Holmes-nak lenni, hogy az ember éljen némi gyanúval a megrendezettségget illetően...

Ugyanakkor félrevezető minden teológiai kritikában luciferiánus összeesküvést keresni. Bármilyen vélelem, ami a kigyót/Lucifert/Sátánt "jónak" állítja be, éppen úgy az "almától" származtatható dualitás csapdájában van, mint aki a Teremtőt jámbor, ám néha figyelmetlen és indulatosan fegyelmező kaporszakállúnak szeretné beállítani (antropomorf projekció).

A gnoszticizmust a sátánizmussal összehozni, kb. akkora mellélövés, mintha valaki nem tudna különbséget tenni a kortizon és a kurtizán között. :)

Minden vallásnak van gnosztikus jellegű irányzata és a keresztény teológia sem éppen agnosztikus.
A magukat keresztény gnosztikusnak valló csoportok üldözését elsősorban a hegemóniát kereső politika motiválta. Nem szerették a bölcs emberek néha kellemetlen felvetéseit. Így járt Origenész is, akit a ribancból lett Theodora császárné átkozott ki - ennyit a korai kereszténység szellemi és erkölcsi alapjairól.

Hogy Jobs miért jött elő a félbeharapott almával, arról persze lehet konteót gyártani. Kíváncsi lennék, hogy pl. a Biblia-övezetben vagy a Vatikánban (Jeruzsálemben) ezt a jól látható szimbólumot észrevételezte-e már valaki, illetve kihatott-e az Apple eladásaira...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#66) sunavlys válasza atike (#4) üzenetére


sunavlys
senior tag

Az anglikán egyháznak nincs pápája és ezért az nem is lehet az a pápa akire te gondolsz

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#67) Rubinhood válasza Alchemist (#55) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

Igazad van, hogy nem volt a bun destruktiv voltaval szemelyes tapasztalatuk, de ettol az meg destruktiv. Ha a rebellis tini tapasztalat hianyaban nem hisz a szulojenek hogy az iskolakerulesnek rossz vege lesz, attol meg rossz vege lesz. :) A tetteknek (vagy azok hianyanak) termeszetuknel fogva kovetkezmenyei vannak.

Isten szerintem is elore latja a jovonket es a donteseinket (annak ellenere hogy mi hozzuk meg a donteseket). Egy kicsit olyan modon, mint a barometer. Ha egyszer feltalaljak a tokeletes barometert, az is tokeletesen elore tudja majd jelezni az idojarast, anelkul hogy befolyasolna azt.

Megkerdezhetem hogy milyen vilagnezetbol vagy hatterbol jossz?

Az biztos hogy a tortenelemmel van Istennek egy orok eleten at tarto pedagogiai celja. De nem tudom hasznos-e emberi gyengesegekkel (pl. "megunta") felruhazni ot :) A jo es a gonosz kevereket szerintem sokkal jobban megmagyarazza Isten + az instentelenseg (bun, rosszul hasznalt szabad akarat) kombinacioja, mint egy zavarodott Isten. Ha a szabad akaratot tartalmazo vilag a fajdalom ellenere hosszu tavon jobb, mint a programozott rabszolgak vilaga lett volna, akkor szerintem ertheto, hogy Isten az elobbit valasztotta :) (Nem mintha ez a mi dontesunk lett volna.)

(#68) Rubinhood válasza tecsu (#58) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

Koszi hogy megosztottad a gondolataid!

Mibol gondolod, hogy az egesz teljesen szimbolikus? (Lehet, hogy igazad van, csak nem tudom, mi alapjan irtad.) Es ha szimbolum, minek a szimboluma?

(#69) Alchemist válasza Rubinhood (#67) üzenetére


Alchemist
addikt

Azért hoztam fel a cukrosbácsi példáját, mert a kisgyerek nehezen tudja kezelni, hogy mit szabad és mit nem... számára a "kedveskedő felnőtt" által adott benyomások megtévesztésig hasonlítanak a szülőire.
A "kigyó" is nyájas volt...
A kamasz már tudja, hogy mit csinál még ha nem is tudatos.

Isten szerintem is elore latja a jovonket es a donteseinket

Az idő is csak egy teremtett képződmény, aminek Isten felette áll.
(vö. Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok - az "én vagyok", amikor Jézus az Atya nevében beszél - ld. "vagyok, aki vagyok")

De nem tudom hasznos-e emberi gyengesegekkel (pl. "megunta") felruhazni ot :)

Jogos felvetés! Ha létezik intelligencia a Metauniverzum mögött, az bizonyára nem az emberi pszichológia korlátai között működik, ezt a megszemélyesítést csak a hangyányi/emberi agyunk teszi hozzá.

A tudatlanság (tudattalanság) inkább jellemző fogalom, mint a bűn.
Ld. "Atyám, bocsáss meg nekik, hisz nem tudják, mit tesznek"

Ami engem illet, a katolikus családi gyökerek miatt mindig is érdekelt a teológia, ugyanakkor ahogy beleástam magam, számos vitatható okfejtéssel találkoztam. Szerintem a hit nem arról szól, hogy a teológiai információt önálló gondolkodás és kételyek nélküll fogadjunk be, hanem a logika és a megismerés jelen korlátait elfogadva bízzunk az "Intelligens Végtelen" alapvetően pozitív szándékában.
Arról nem is beszélve, hogy a tudomány ezzel egyáltalán nincs ellentétben... a hit elsősorban személyes attitűd, a tudomány módszeressége pedig remek eszköz a megismerésben.

Így az egészségem részének tartom, hogy nincs kényszeres világnézeti fixációm :) "odaát" az van, ami van, mi meg csak nézük ki a fejünkből és nehezen szabadulunk az asszociációs kényszertől. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#70) ÁrPi2 válasza Alchemist (#65) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"A gnoszticizmust a sátánizmussal összehozni, kb. akkora mellélövés, mintha valaki nem tudna különbséget tenni a kortizon és a kurtizán között. :)"

Oh ez mily bölcs igazság, és bizonyára észrevetted azt is hogy én ehelyt még implicite sem követtem el ilyen összehozást.

Sátánizmussal?? :F Hol is láttad ezt igazság szerint?

A "tudás" és "gnózis" rokon értelmű szavak, eképpen a Tudás fájának gyümölcse illetve a fa történethez kapcsolódóan most elsősorban az emilyen gyümölcsöt kínáló lény egy Gnosztikus számára nemigen lehet Sátán, illetve (szóetimológiailag is nézve) ellenséges lény. Remélem világos, hogy következetességben maradva azt jó (Értsd: a gnoszticizmusának kedvező) lénynek kell tartania. Azt mondhatja:"Az Alma-kínáló jó lény."

"Hogy Jobs miért jött elő a félbeharapott almával, arról persze lehet konteót gyártani. Kíváncsi lennék, hogy pl. a Biblia-övezetben vagy a Vatikánban (Jeruzsálemben) ezt a jól látható szimbólumot észrevételezte-e már valaki, illetve kihatott-e az Apple eladásaira..."

Az eladásaira?? Hö hö hö :DD
És ezzel mit kezdesz, mit kezdenének: -- Jézus kérdezi, Márk12:35, Lukács20:41 (és Máté22:42)--

"Hogyan mondhatják az ÍrásTudók, hogy a Krisztosz Dávid Fia?"

(#71) Alchemist válasza ÁrPi2 (#70) üzenetére


Alchemist
addikt

A "tudás" és "gnózis" rokon értelmű szavak,

A bibliai tudás-fa kontextusában a tudás értékítélet/polarizáció, a gnosztikus szemlélet viszont pontosan a felismeréseken keresztül az ezen való túllépést célozza meg. ("nincs a világon se jó, se rossz, csak a gondolkodás teszi azzá")

eképpen a Tudás fájának gyümölcse illetve a fa történethez kapcsolódóan most elsősorban az emilyen gyümölcsöt kínáló lény egy Gnosztikus számára nemigen lehet Sátán, illetve (szóetimológiailag is nézve) ellenséges lény. Remélem világos, hogy következetességben maradva azt jó (Értsd: a gnoszticizmusának kedvező) lénynek kell tartania. Azt mondhatja:"Az Alma-kínáló jó lény.

Ez így eléggé egybites redukcionizmus - a gnosztikusok bizonyára jót szórakoznának rajta... ahogy anno Iréneusz okoskodásain. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#72) Alchemist válasza ÁrPi2 (#70) üzenetére


Alchemist
addikt

"Hogyan mondhatják az ÍrásTudók, hogy a Krisztosz Dávid Fia?"

Nekem erről az jut eszembe, hogy anno az esszénusok, szadduceusok és a farizeusok néha gyűrték egymást rendesen a hitvitákban, mégis megéltek egymás mellett...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#73) ÁrPi2 válasza Alchemist (#71) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Remek a bitek számáról való megjegyzésed, de nevezhetném-e tehát nyomban a " :D " szmájlis #25 hsz.-edben foglalt eseményt igazságaid szerint egy egybites, cselekvőképesség-állapotkapcsoló eseménynek? :)

(#74) ÁrPi2 válasza Alchemist (#72) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Nekem erről az jut eszembe, hogy anno az esszénusok, szadduceusok és a farizeusok néha gyűrték egymást rendesen a hitvitákban, mégis megéltek egymás mellett..."

Szép szép a lelkecskénk, meg még bizti úgy is volt vala (...) , de nem olvastad a kis kérdés kontextust el.

Mit szólnának az említett városokban
Vatikánban-Jeruzsálemben vagy az Election-related ún. "Biblia-Övezetben" ahhoz hogy itt --Márk12:35, Lukács20:41 (és Máté22:42)--

bizony Jézus kérdés(es)sé teszi hogy a Messiás(Krisztosz,Fölkent) Dávid-leszármazottként várható a
Jézus-korabeli közvárakozásokban, azaz Jézus a kérdésével rávilágít a farizeus IrásNEMTudó álláspont tarthatatlanságára.

DE:

Mindketten tisztában vagyunk (lehetünk) azzal, hogy mindez sem van semmilyen befolyással az Ájfón-eladásokra semmilyen piacon, semmilyen szentvárosban és semmilyen Election-related Övezetben :D

[ Szerkesztve ]

(#75) Alchemist válasza ÁrPi2 (#73) üzenetére


Alchemist
addikt

Még ha törekszünk is a felülemelkedésre, ebbe a csapdába időről-időre mindannyian belesétálunk. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#76) Alchemist válasza ÁrPi2 (#74) üzenetére


Alchemist
addikt

Jézus a kérdésével rávilágít a farizeus IrásNEMTudó álláspont tarthatatlanságára.

A teológia prekoncepciók is annak a bizonyos fának a gyömülcséhez tartoznak... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#77) tecsu válasza AxBattler (#63) üzenetére


tecsu
addikt

Én ilyen értelemben használtam, de szólj a szótárkészítőknek, biztosan rosszul tudnak valamit. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#78) ÁrPi2 válasza Alchemist (#76) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Hát bizony oda lehet sorolni :K , figyelmen kívül hagyva hogy a konkrét igehely-szakasz --Márk12:35, Lukács20:41 (és Máté22:42)-- úgymond pirosbetűs esemény, lévén hogy azok Jézus saját szavaiként vannak följegyezve.

Egyébként ugyan hogy is Pre-koncepciók (az említettek körében)? Nem "Pre" hiszen tán igenrégóta leírott lejegyzett
kanonizált kőbe-papirba vésett kérdőmondatai emezek Jézusnak. Puszta ÍrásNEMIsmerés kritikus eseteiként lebegnek inkább eme ÍrásNEMTudók s farizeusok a civilizációnk ismerettengerében.

Nem "Pre" ilyen esetben valami hanem "Post" ( vagy egyéb) , rosszul látom tán? :U

(#79) tecsu válasza Rubinhood (#68) üzenetére


tecsu
addikt

Azon felül, hogy komoly teológiai viták folynak az adott kérdésben, véleményem szerint az apokrif iratok illetve a gnoszticizmus fellelhető jegyzetei, bár mozaikszerűen de pontos választ adnak erre.
Természetesen a szent iratok többségének szövegei, ahogy a Bibliáé is többrétegű; ami amellett, hogy szimbolikus - valószínűleg többszörösen -, konkrét eseményt is jelöl(het).
Más teremtésmítoszokkal is érdemes összehasonlítani, mert - szerintem - csak úgy érthető a lényeg igazán.
Hogy pontosan mit szimbolizál, az egy hosszú történet... most mennem kell. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#80) AxBattler válasza tecsu (#77) üzenetére


AxBattler
félisten

No igen, így igaz. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#81) ÁrPi2 válasza tecsu (#61) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Azt vágom, hogy nem ez az a fórum, ahol erről komolyan lehetne beszélni, de azért ez a vulgáris szint már túlzás - szerintem."

Talán az...
Most eltöprengtem ezen a hsz.-on...Te tecsu, egyébként csak érdekességképpen te azt vágod-e (Oh ugye milyh vulgáris meg szleng szó ez a vágod-e szó :DD )

hogy milyen szó szóetimológiailag a Vulgata (latin) szó?

(#82) tecsu válasza ÁrPi2 (#81) üzenetére


tecsu
addikt

Talán számodra sem meglepő, hogy egy meghonosodott külföldi eredetű szó megváltoztathatja jelentését. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#83) ÁrPi2 válasza tecsu (#82) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

No ja, így igaz. :R ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.