Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) Daywalker


Daywalker
addikt

Srácok, komolyan nem értem a hőbörgést. Már csak azért sem, mert a kattintásokból úgy látom, hogy ez a rovat (ami direkt ilyen IT-s marhaságokra van kihegyezve, de nem hiszem el, hogy ez még mindig új, hiszen több mint egy éve van) úgy általánosságban igen népszerű.

Ráadásul ennél jobban már nem is lehetett rá utalni, hogy vicc (ráadásul rossz vicc), hiszen benne van a címében. Aki ezek után lekattintja, és nekiáll hőbörögni, az magában keresse a hibát. De azt végképp nem értem, hogy miért kell ennyire merevnek lenni. Egy indexre megyek fel, és engem csak a politika érdekel, akkor azt olvasom el, a többit átugrom. És ott cifrábbak szoktak lenni a percről percre rovatban. Ennyi, és nem állok neki hőbörögni olyanért, amit elolvastam önszántamból, de valójában nem is érdekelt.

Mellesleg nálunk nincs külön olyan, hogy itt meg ott jelenik meg egy kész anyag. Aki rutinos PH-s, az tudhatná, hogy a hírfolyamban minden megjelenik. Teszt, cikk, hír, blog, akármi. Fent pedig a négy dobozban tesztek és a nagyobb cikkek. Így megy ez kb. egy évtizede. Tehát nincs olyan, hogy ami talán valakinek nem tetszik, az nem kerül ki a folyamba, eldugjuk, aztán rátalál aki rátalál. Nem szoktunk híreket vészhelyzetre betárazni, ami elkészült, az megy ki és kész (kivéve, ami NDA-s, mert azt időpontra tesszük ki). Btw megjegyzem, kínai újév van, újdonság ilyenkor nulla, de így is lehoztuk a megszokott napi megszokott hírmennyiséget, ez már csak egy plusz volt ahhoz képest.

A hőbörgégek tartalma...nos, nem tudom honnan veszik egyesek az információkat, amiket itt összehordanak. Senkinek semmilyen számokat nem kell hoznunk (magunkat leszámítva), ez a viccesnek szánt rovat pusztán a szórakoztatás végett készül, semmi másért. Az olvasótáborunk sokkal szélesebb annál, mint azt egyesek képzelik, és nem csak megrögzött IT fanok vannak köztük. Tisztában vagyunk azzal, hogy nem tetszhet mindenkinek minden. A hőbörgők a statisztikában a hibaszázalékot sem érik el, ez alapján pedig egyértelmű, hogy van igény a könnyed hangvételű, vicces bejegyzésekre. Azt hiszem, hogy heti 2-3 ilyen bejegyzésbe (amiből 1-2 hétvégén megy, amikor egyébként sincs hír!) nem hal bele senki, hiszen van legalább 40 másik + tesztek.

Ami pedig a teszteket illeti, minden tiszteletem az arénáé, de remélem abban egyetértünk, hogy egy vga, proci, kamera stb tesztet összehozni kicsit több idő, mint egy telefont kipróbálni. Sőt tovább megyek, egy notebookkal is több munka van. Az erőforrásaink pedig végesek, de így is megjelenik heti 4-5 anyag (többnyire teszt, néha 1-1 elemzés vagy vélemény) a szemlén és a hazai pályán felül. A hírezés és blogolás ettől teljesen független, szóval ne keverjük ide. Köszönöm a figyelmet, ezzel a dologgal nem akarok/akarunk többet foglalkozni :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.