Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Eastman:] Románok

Hozzászólások

(#1) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

A román rendszám még semmit nem jelent. [Erdélyben pl: átengednek a zebránál, és felveszik a stoppost!]

Ja, értem... Csak a címből arra következtettem hogy románnak gondoltad azt aki átengedett! :)

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

(#2) Eastman válasza nincsisbéla (#1) üzenetére


Eastman
őstag

...erről beszélek. Meglepő evidenciával állt meg viszonylag nagy sebességről, pedig sem előtte, sem utána nem haladt senki, én pedig még nem léptem a zebrára. Magyar rendszámú autóstól ilyen gesztust csak nagyon-nagyon elvétve látok. (soha)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3) Иван


Иван
őstag

Mi itt már sógorék seggében lakunk, elég sok is erre az osztrák.
Magyar: ha meg is áll a zebránál, felveszi az "örüjjé' hogy nem csaptalak el te kcsög" arckifejezést.
Osztrák: megáll, még int is a kezével, hogy nyugodtan menj.

Magyarországon nem az, hogy rossz a közlekedési morál. Szerintem hiányzik :U

ui: természetesen a jelenlévők mindig kivételek, szal akinek nem inge :DD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) Csemike


Csemike
csendes tag

Ó, örülök, hogy napi szinten arra autózóként a 0,01 %-hoz tartozom, aki mindig megáll a gyalogosnak. :) Ettől függetlenül persze a mögöttem jövőért felelősséget nem tudok vállalni, aki engem kikerülve a mellettem lévő sávban zúg el az ijedten hátraugró gyalogos előtt a zebrán.

(#5) Eastman válasza Csemike (#4) üzenetére


Eastman
őstag

Öreg kollégám anno megtanított arra, hogy sose jelezzek kézzel a gyalogosoknak. Ő csak határozottan lassított, megállt, majd felvette velük a szemkontaktust és úgy éreztette, hogy figyel rájuk, felőle a zebrára léphetnek. Az volt az elmélete, hogy ha ő int és mellette lévő sávban nem áll meg a másik autó és abból lesz egy gázolás akkor a gyalog utolsó emléke a szabadot intő kézjelzés - és vele a vétlen autós gesztusa - lesz. Aki egy autóból szabadot int, vélhetően minden irányból meggyőződött arról, hogy tényleg veszély nélkül zebrára léphet a gyalogos. De ezt senki sem tudja garantálni. Hátulról is beleszaladhat a zebra előtt megálló autóba valaki és előre lökheti. Ezt akkor jól kibeszélgettük és azóta én nem integetek gyalogosnak mikor épp' vezetek.

...Иван-nak is válaszolva...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) zoo8800


zoo8800
veterán

Biztos, hogy erre a zebrára gondolsz? Itt van OMW kút.

Véleményem szerint elég nagyot változott a közlekedési morál az utóbbi években, mégpedig pozitív irányba. (persze, azt nem mondom, hogy ne lenne hova javulni még...)

Minden nap a járok Budaörsi úton, és gyakran tapasztalom, hogy az autósok szinte azonnal elengedik a gyalogosokat. Ahogy a gyalogos megjelenik a zebránál, már lassít is a sor. Konkrétan erre, erre és erre az átkelőre gondolok.
A gyakori balesetek is azért vannak, mert megáll valaki elöl, valaki pedig belemegy. :)

szerk.
kicsit finomítok: általában nem kell várnia a gyalogosnak. :B

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#7) Eastman válasza zoo8800 (#6) üzenetére


Eastman
őstag

Az első két linkedre gondolok. :) Nyomja ott mindenki parkettán.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8) kmisi99


kmisi99
addikt

Én szoktam tapasztalni itthon Mo-n hogy átengednek még ha zebra sincs.

(#9) Eastman válasza kmisi99 (#8) üzenetére


Eastman
őstag

Budapesten az nem általános.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) kmisi99 válasza Eastman (#9) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát igen mondjuk én kisvárosba lakom itt megszokott az hogy mindenki az úton megy a járda helyett.

(#11) Psychonaut


Psychonaut
addikt

En hacsak nem sietek nagyon valahova, megallok a gyalogosoknak. Jol esik latni, hogy szamit nekik az ilyen jellegu figyelmesseg (ami sajnos nem altalanos).

(#12) hoffman_ válasza Eastman (#2) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Meglepő evidenciával állt meg viszonylag nagy sebességről, pedig sem előtte, sem utána nem haladt senki

Amúgy ez tipikus Murphy, én is, ha át/kiengedek valakit, és utána belenézek a tükörbe, akkor 100, hogy nincs utánam senki :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) Lauda


Lauda
félisten

Errol csak ez jutott eszembe: [link] ;]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Eastman:] Románok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.