Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Itthon az emberek túlnyomó többsége nem engedheti meg magának ezt az összeget mint telefonszámla, havonta kifizetni...

[ Módosította: Kalandor ]

(#2) Youri


Youri
veterán

Húzós :Y

RTX ON

(#3) plus44


plus44
veterán

Tyűűű...mikor megvettem, rá egy hétre olcsóbb lett egy tízessel, de inkább lenyeltem azt, mert most többet kellene!:D Tényleg elég kemény ez így már, remélem mire jön az új modell, visszaáll a régi ár... :U

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4) Daniford


Daniford
tag

Teszek rá,hogy mennyit emelnek. Kivárom az Iphone5-öt aztán kifizettetem a céggel mint a mostanit. Amúgy tényleg egy vicc az iphone ára.

(#5) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

most komolyan...van olyan aki egy 4s-ért 230k-ért aláir 2 évet??
(nem a telefonnal van a gond,az rendben van,de akkor is elmennek a tré-nél f...omba) :W

a 3gs árát is még fölfelé viszik.valaki ott szivott valamit,mert ez nem jozan eszü árazás :))

[ Módosította: Kalandor ]

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#6) Kashim válasza Dany007 (#1) üzenetére


Kashim
őstag

Rögtön flamemmel és élcelődéssel kezdeni a topicot, nem túlzás kicsit? :U
Valószínű az itthon élő emberek túlnyomó többsége egyébként sem vesz iPhone-t vagy más drága mobilt, de ez megint csak más zsebében való turkálás.

Ettől független én is szánalmasnak érzem már ezt az árszintszintet, kész vicc hogy anno mikor a 3GS-em vettem, mint akkori legújabb iPhone került 80k-ba 2 éves hűséggel kis csomagban. Na most azóta jobb helyeken ez az árszint megmaradt, nálunk meg több mint duplája lett. Gondolom az ilyen-olyan adók sem a jó irányba mozdítják az árakat. Ha most akarnék iPhone-t venni inkább külföldről (vagy használtan) szerezném be, bár ha azt vesszük, hogy a valuta árfolyamok sem állnak a legjobban, sehogy se jár jól az ember... :(((
Mindegy, bár ez lenne most a legnagyobb probléma itthon...

Mr.Csizmás
Itthon gyak. bármelyik szolgáltató díjcsomagjait és készülékkínálatát megnézzük (bár utóbbiból ilyen szempontból talán T-nél a legjobb a helyzet, Telenor csapnivaló) a környező országokban lévő szolgáltatókkal összehasonlítva, egy vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#7) Mr.Csizmás válasza Dany007 (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Dany007: még nyaral a banánköztársaságban a trópusokon

immár nem lehet MédiaMánia csomagokkal megvenni az iPhone-okat.

anno amikor T-s előfizetést kerestem, néztem is, hogy sima telóhoz tudtam venni ikon díjcsomagot...ami kb. a M/M-el egyenértékű és tök egyforma, leszámítva azt, hogy ikonban csak T-s irányba van ajándék sms, M/m-ben meg bárhova. :)) /@2010 őszén/

@Kashim csökken az árfolyam. de akkoris a magyar T elbújhat a német T mellett, 2x N8, 2 évre, 2x23 eurós havidíjért 0 euróért, a páros csomagban.... :(( :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) janos68 válasza Dr_Senkihazi (#5) üzenetére


janos68
aktív tag

Rengeteg ilyen ember van. A környezetemben is van kettő, és nem sokkal keres többet a minimál bérnél.

(#10) Sub-ZeRo válasza janos68 (#9) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az előző hsz-ed jobban tetszett. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11) stilo18 válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


stilo18
addikt

Ilyen külföldi csomagokat nem is szoktam nézni soha, az embernek csak a kedve megy el! :Y

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#12) Dany007 válasza Kashim (#6) üzenetére


Dany007
veterán

De, és nem is kívánom hosszasan folytatni.
Az árak szerintem eddig se voltak túl kellemesek. Viszont innentől már mit számít esetenként az a plusz 10 ezer forint?
Aki ki tud adni 250k-t - kártyásan - egy telefonért annak már mit számít az a plusz 10 ezer?

Vagy vegyük a cikkben szereplő ikon 600-as csomagot.
"két éves ikon 600 előfizetéssel 99 990 Ft (+10 000 Ft)"

Ennek a havi díja 18.500 Ft ! Most aki képes kiadni 18.500 forintot telefon előfizetésre minden hónapban és mellé még ki tud fizetni 100.000 forintot kp-ban, annak szerinted mit számít az a plusz 10.000 forint ?:D

@Mr.Csizmás:

Már megint? :Y Ezt nem tudtam...

@Kalandor:

Hééééj! :P

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr_Senkihazi válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

"2x N8, 2 évre, 2x23 eurós havidíjért 0 euróért, a páros csomagban.... "

az a komoly...hiába na,a magyarrol addig huzzák a bört amig engedi.amig kifizetjük,meg árverseny se nagyon van ,ez lesz.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#14) devast


devast
addikt

El is kezdték beárazni az 1 éven belüli piac vesztést...

(#15) #19158016


#19158016
törölt tag

"....Margit...normális...." :F

(#16) misx


misx
senior tag

A legdrágább teló drágul, micsoda tragédia. Matolcsynak ezt is bele kéne kalkulálni a 47 ezerbe. (Jujjj de gonosz voltam ;])

(#17) Mr.Csizmás válasza stilo18 (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fehér i4s 16os

239,95e készülékár + 2 évre 35,96e havidíj (120 gratis perc, bárhova + 40 sms + korlátlan net)

ez a legdrágább készülékár* (= legolcsóbb előfizetés) problem?

ja, e = eur

*legdrágább: ifjúságiban, illetve egyéb kedvezményekkel olcsóbb

szerk2: most online rendelésnél 1 évig -10% előfizetési díj :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Nincs ki a négy kerekük... imho :U

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#19) #19158016 válasza Tomy Yayo (#18) üzenetére


#19158016
törölt tag

Csak egy kerekük nincs ki, az amelyik a többit hajtja...

(#20) rudi válasza Dr_Senkihazi (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, igen, amíg ezen az áron is el lehet adni, addig meg nem lesz olcsóbb. Siránkozunk itt, hogy nálunk minden drága, de lehet, hogy éppen bennünk van a hiba, hogy ilyen drágán is képesek vagyunk megvenni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) fahrii


fahrii
őstag

ha-ha-ha

(#22) rep3at válasza Dany007 (#12) üzenetére


rep3at
őstag

Bizonyos mertekig egyetertek veled, az vegyen ilyen mobilt aki megteheti. Ha egy minimalberbol elo emberke vesz mobilt ilyen 10e+ elofizuval utana ne lepodjon meg meg ne sirankozzon hogy nem tudja fizetni. Vegyen olcsobbat. Viszont ezzel az erovel adhatnak dupla annyiert is, mert ha valaki megteheti hogy megveszi ennyiert, az megteheti dupla ennyiert is. En inkabb megveszem hasznaltan karcmentesen, egy bo szazassal olcsobban..

Forward thinking. كرر

(#23) lugosi válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nem túl jó előfizetés... Ehhez képest pl médiamánia L (ilyenem van), 40 euróért (ha a mai, éppen 290 ft-os euróval számolok), a havidíjat teljesen lebeszélve 466 lebeszélhető percet jelent (hálózaton kívülre) és 300 db sms-t. Igaz korlátlan net nincs, csak 1 giga. De felhasználhatóságát tekintve (azért telefon...) szerintem a mm csomag (de akár a mozaik is) simán veri a te csomagodat... Az egy nagyon gyenge díjcsomag, úgy látom.

(#24) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A jelenlegi Forint erősödés közepette mivel magyarázza ezt a kedves trémobil? Mert egy 30ezres emelés az még egy iPhone-nál is SOK!

Még jó hogy átpártoltam a Telenorhoz és leszámoltam az elöfizetéses mizériával. Közbe van netelérésem úgy gazdálkodok az egyenlegemmel ahogy akarom....

All→M8

(#25) gerbaudhu


gerbaudhu
tag

Azt nem értem, ki az az elvetemült, aki dominósan veszi meg ezeket, kártyafüggő verzióban, mikor az applestoreban 1000-3000Ft-tal olcsóbb a független verzió. Lehet, hogy épp nincs net T-mobiléknál, és nem nézték az árakat... Mivel indokolták? Vagy már arra se veszik a fáradságot, hogy hazudjanak valamit?

[ Szerkesztve ]

(#26) Lotusomega válasza Kashim (#6) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Na igen, csak azért azt vegyétek figyelembe, hogy amig pl angliában szinte ingyen dobják utánad a készülékeket az előfizuhoz, addig nálunk miért is iylen magas a kezdő ára, nos első sorban azért, mert nálunk bevett szokás már szinte az eleje óta, hogy bemegy a paraszt pl a trémobilhoz, kihozza a legújabb csilivili fónt nulláé' és utána már aznap el is adja, aztán az előfizut meg leszarja. És ez a nagy átlag, külföldön nincs ez ennyire így, ugye a "magyar leleményesség", mondhatni szánalmasak vagyunk(sajnos) szóval ne várjunk külföldi szolgáltatási minőséget(és árakat) a nem külföldi mentalitásunkhoz.

Mondjuk ettől még a tré xarjon sünt hogy még ezt a magas árat is emeli.

[ Szerkesztve ]

(#27) Youri válasza callmeakos (#24) üzenetére


Youri
veterán

gondolom hasonlóan az eddigi áremelkedésekhez, ezt is a gazdaságpolitikai okokkal magyaráznák meg

RTX ON

(#28) ak76 válasza Kashim (#6) üzenetére


ak76
senior tag

Azért emelik az árakat,mert sok suttyó kihozza pár tízezerért több év hűségre/hitelre a kétszázezres készüléket,aztán vagy eleve az eladásért hozta ki,vagy rájön milyen kurva sok havonta 10-20 ezreket kiköhögni csak azért hogy villantson az ájfonnal a megdonáccban sorbanállás közben,aztán kilencvenért árulja,például ITT,vagy a Vaterán,TeszVeszen,a szolgáltató meg futhat a pénze után mire visszaköveteli a készülék árát kamatostul.
Nem sajnálom őket,félreértés ne essék,de akkor is nonszensz ami ebben az országban megy.
Csak az arcoskodás,a kivagyiság,a villantás,SZÁNALOM emberek,akik bevállalnak egy presztizstelefont 24 hónap hitelre. :C

Szasza888 :ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#29) Client válasza rep3at (#22) üzenetére


Client
tag

Az, hogy valaki minimálbért keres (papíron), nem jelenti azt, hogy annyiból is él.
Na aki tényleg abból él és Ájfónt vesz, az meg is érdemli.
Én speciel elvagyok a céges Nokia c2700-el,pedig nem minimálbérből élek.

Ex - WaterLo

(#30) Integra válasza ak76 (#28) üzenetére


Integra
titán

plazmatévét mégsem hordhatsz a zsebedben... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) Mr.Csizmás válasza lugosi (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez a legolcsóbb díjcsomag. (és a legsz*rabb)

O2-nél 16os i4s-t 19 eur +2évi 50/60/80 havi euróért elvihetsz, és jóval többet kapsz felhasználhatóságban.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) Sub-ZeRo válasza Integra (#30) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tudsz ilyennel telefonálni :F :U Nem értem hogy jön ide.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33) zseko


zseko
veterán

Mint írták is, amíg a sok birka képes ennyit kifizetni bármiért addig nem fog változni a helyzet. A magyar embert le lehet húzni mert képtelen kiállni magáért.
Ez a hír engem különösebben nem érint, mert sem az apple sem a tmobile nem a kedvencem, de akkor is felháborító. Kezdenek egyre jobban elpofátlanodni a szolgáltatók. Régen volt közepes árfekvés is, most vagy olcsón, egy-két tízezer forintért adják a mobilt de qrva drága havidíjjal, vagy annyiért adják a mobilt amennyiért már majdnem megkapom kártyafüggetlenül.

HR24.hu

(#34) #19158016 válasza ak76 (#28) üzenetére


#19158016
törölt tag

Az értelmesebb népek vesznek egyet 138-ért kártyafüggetlenben,( ha már mindenáron ez kell ) és vesz hozzá feltöltő kártyát meg feltöltős netet.

(#35) tylerddd


tylerddd
veterán

Nagyon rendben vannak az iPhoneok, az egyik legjobb a piacon, de tényleg túl vannak árazva. Amcsiknál a 4s 16GB-os változata függetlenül olyan 150 körül van átszámítva (ennyit simán lehetne érte adni), magyarba ugyanezt 190-ért adja az Apple Store, néhány GSM bolt meg ennél is drágábban. Valami adó van rajta vagy mi a francért drágább ennyivel nálunk?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#36) gtasystem válasza Daniford (#4) üzenetére


gtasystem
őstag

tévedsz..nem az iphone ára a vicc hanem a magyar bér..épp most néztem egy amerikai dok.filmet ottani munkaügyi központban a betanított munkás(!) kap 15-18$-os órabért(!)..
az 3300-3900ft óránként azaz 730.000-860.000ft havonta..(!) :U
egy betanított munkásnak(!) :U
szóval nem az iphone ára a vicc..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#37) janos68 válasza Sub-ZeRo (#10) üzenetére


janos68
aktív tag

Vajon hova tűnt? Damon Hill mellett?

(#38) berbatov2 válasza ak76 (#28) üzenetére


berbatov2
senior tag

Jaj el ne hidd már hogy az a 0,00001 % aki ezt csinálja amiatt ilyen magasak az árak....

(#39) callmeakos válasza Youri (#27) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

óóóóóó hát hogyne......

All→M8

(#40) Integra válasza gtasystem (#36) üzenetére


Integra
titán

az lehet, hogy a magyar bér vicc, de az apple ára is az. és az eu-s árképzés meg pláne az..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) zsigus válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


zsigus
őstag

Azért ne hasonlítsuk már egy 80 milliós országhoz az igen csekély magyar piacot.

Logikus, hogy EGY szolgáltatónál is többszörös a felhasználóbázis Németországban, mint itthon. Az árak pedig ennek fényében sokkal magasabbak is itthon.

Ne érts félre, nem azt mondom, hogy "okos" húzás volt ez a T részéről, mert ez sztem már pofátlanság, de nem összehasonlítható a magyar és a német helyzet ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#42) sanyci


sanyci
senior tag

Eleve ott kezdődik, hogy az Apple 1USD=1EUR árfolyamon számol, plusz nálunk még rájön az ÁFA + a vám is...
Ezért egész Európában drágább minden Apple termék, mint az USÁ-ban...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#43) Sub-ZeRo válasza gtasystem (#36) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja, kicsit vicces.

(#37) janos68:Nem tudom, lehet.

(#40) Integra:Vezetékes telefont ilyen drágán adni... Nem is értem az árát ennek a telefonnak...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44) Csigger


Csigger
őstag

Nem azért srácok, de én most léptem fel a T honlapjára és ott egyáltalán nem találtam ilyen infót, hogy drágulnának az árak! 2012 január 1-től érvényes árak azok vannak, de nem a mai naptól!

Apple and Android user

(#45) Dany007 válasza Csigger (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Én is néztem, szt.em még nem frissítették :)

(#46) Youri válasza sanyci (#42) üzenetére


Youri
veterán

Ez mindennel így van, nem csak az Applelel

RTX ON

(#47) berbatov2 válasza zsigus (#41) üzenetére


berbatov2
senior tag

Akkor nézz át a sógorokhoz a T-be na az nem 80 milliós ország az árszint mégis hasonló a némethez.

Szerk: Itt egy 4s lehet számolgatni

[ Szerkesztve ]

(#48) Mr.Csizmás válasza zsigus (#41) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az a 80 milliós ország egyrészt jobban keres, tehát ott még a magyar árszabás is simán elviselhető lenne, másrészt van valódi versenypiac, úgyhogy valamivel át kell csábítani a vevőket, mert kegyetlenül lenyúlja a konkurencia, nincs magyarféle sz*rakodás, hogy a 4. szolgáltatóit évek óta tendereztetjük meg pályáztatjuk meg babusgatjuk eredmény nélkül, a magyar feltételekkel 2 perc alatt lehúzhatná a rolót egy szolgáltató.

kb. ennyi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49) Totheground


Totheground
addikt

Ezek meghülyültek...

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#50) Lenry válasza Csigger (#44) üzenetére


Lenry
félisten

nem is fogják ezt soha semmilyen cégnél kihírezni, hogy drágítanak. egyszerűen átírták az árakat és kész. az, hogy a timestamp nem frissült, semmit se jelent

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.