Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-01 12:34:28

LOGOUT.hu

DOOGEE X5 Pro - Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Van olyan telefon, ami sokkal jobban megéri, mint ez, mondjuk 40e-ért?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#402) mdanee


mdanee
tag

Végre megvan nekem is.
Ugyan azt tudom mondai, mint a többiek. Ennyiért nagyon rendben van. Gyors, szép a kijelzője, és eddig úgy tűnik az aksija is egészen jól bírja.
A negatívumok is persze igazak. A kamerát ki sem próbáltam, nem is nagyon fogom használni, az érintő képernyő mintha kicsit pontatlanabb lenne, mint az előző telefonomé.
Egyetlen egy dolog van, amit nem tudok lenyelni, az az értesítő led hiánya. Hogy azt a néhány centes kis vackot miért kell kispórolni :(
Valakinek valami app, ami bevált? Próbáltam a noledet, de nem tetszik, hogy ébren tartja folyamatosan a kijelzőt, még ha fekete is a hátér.
Illetve a gesztusok is tényleg használhatatlanok, flip tokban is kiold a képernyő zsebben. Jobban örültem volna helyette egy lednek...
A tok először nekem is elállt a telefontól, de egy napos használat után egészen rendben van.
Összességében szeretni fogom, nem gondoltam, hogy ennyi pénzért lehet értelmezhető telefont venni :)

(#403) mdanee válasza Jim Tonic (#401) üzenetére


mdanee
tag

Kínából tudsz rendelni ennyiért jobbat, de csak akkor ennyi, ha nem akad fenn a vámon, meg garanciális bajod ne legyen vele.
50-ért, magyar garanciával van Meizu M2 Note, ami a specifikáció szerint kb. mentes azoktól a kompromisszumoktól, amikkel az X5 pro küzd, de az ugye nem 40 :)

(#404) Jim Tonic válasza mdanee (#402) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szoftverfrissítés után is borzasztó a kamera? Az nem lenne rossz, gyermekeim azért sokat fotózom.

#403: A legutolsó "drága" telefon, amit vettem, az az S4 Minim volt, 120k-ért. Akkora csalódás (kamerája az jó), hogy én többet nem adok ki komoly pénzt telefonért. Ebben az árkategóriában keresek épkézláb vételt. Akkor ezt nem fogom megbánni ennyiért?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#405) guyver


guyver
senior tag

Miért 32 bit-es az android, ha a proci 64 bit-es? Más telefonoknál ha nézek antutu rendszerinfót, amiben ugyanez vagy hasonló mediatek cpu van, ott 64 bit-es a rendszer. (pl meizu)

Poco F3 & Gear S3

(#406) beyruth82 válasza guyver (#405) üzenetére


beyruth82
veterán

Más telefonoknál is tapasztalható ez.Én ugyan ezt láttam már note 4-en és vodafone smart prime-on is.

(#407) woodworm válasza mdanee (#402) üzenetére


woodworm
veterán

Használj olyan programot ami hangjelzést is tud, pl meghatározott időközönként, meghatározott ideig. Egy ideje sikerül mindig olyan telefont kifognom, amin nincs értesítő led.

(#400) wesder
Hívás közben nem lesz net, mert csak egy rádió van a dual stand by készülékekben. De szerintem alap esetben sem folyamatos a net, bár gőzöm sincs, hogy az újabb technikák csomag- vagy vonalkapcsoltak.

(#408) Tomikaa. válasza mdanee (#402) üzenetére


Tomikaa.
tag

Google Playen vannak appok, amik a hátsó kamera melletti villanót használják értesítési lednek, pl. ez, de jobb oldalon vannak alternatívák is.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ha a telefont és a tokot együtt megrendelem, akkor is ingyenes a házhozszállítás a kuponkóddal?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Leejtést tok nélkül és esőt mennyire bírja?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mennyi tárhely és RAM szabad?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ha gariztatni kéne a telefont (Eustock), annak mi a menete? Én fizetem a postaköltséget?

[ Szerkesztve ]

(#409) mdanee válasza woodworm (#407) üzenetére


mdanee
tag

Konkrét ötlet? Valami olyasmivel próbálkoztam, hogy a kijelzőt villogtassa meg néha, vagy a vakut, de nem találtam jót.

(#408) Tomikaa: Ezt konkrétan próbáltam, de ha megnézed, csak a bejövő hívásoknál, sms-nél jelez (incoming call, text).

[ Szerkesztve ]

(#410) cappa72 válasza Tomikaa. (#408) üzenetére


cappa72
nagyúr

Leejtést tok nélkül és esőt mennyire bírja?
Amennyire más telefon. Ide értve az összes nem-ütésálló telefont.

Mennyi ... és RAM szabad?
A szabad ram mérete nem fontos 2GB esetén.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#411) fornettisuti válasza mdanee (#409) üzenetére


fornettisuti
veterán

noled, nagyon jol parameterezheto, tud rezegni es hangot is adni a kepernyon megjeleno ikon kijelzese mellett, evek ota hasznalom.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#412) woodworm válasza mdanee (#409) üzenetére


woodworm
veterán

Én a Light Flow-t használom.

(#413) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Na berendeltem én is EUstockról, így este... szerintetek holnapra kijön? Elég hihetetlen lenne.

600 MHz-es egymagos ZTE Blade-t fog váltani :K Lehet egy picit jobb lesz? :D ...Annak idején best-buy volt az is 40K körül 2011-ben. Akkor döntöttem el, hogy telefonért nem adok 30-40K-nál többet, mert a kínaiak megoldják. Remélem megérte várni :P Tényleg ez az első telefon, ami megüti a feltételeket ami alatt nem voltam hajlandó cserélni:

- Pixelsűrűség legyen akkora/jobb mint az 5 éves Blade-nek (vicces de ilyen áron általában gyengébb szokott lenni)
- 30-40K max
- 4 mag, BT 4.0

Kamera nekem csak dokumentumokhoz kell, minden másban meg oké a cucc. Futáshoz viszont meg kell szokni majd a nagy lapát 5 colt (röhögjetek ki :D)

[ Szerkesztve ]

(#414) FRENK1988 válasza Tomikaa. (#408) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ha a telefont és a tokot együtt megrendelem, akkor is ingyenes a házhozszállítás a kuponkóddal?
Igen

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#415) Geller72


Geller72
veterán

Megjött még egy frissítés a tellára. Azaz az első nap egyből kettő. A másodikat ma reggel vettem észre. :U

(#416) beyruth82 válasza Ren Hoek (#413) üzenetére


beyruth82
veterán

Kiröhöglek mert az 5" az nem lapát.Az 5"-os ma már sztenderd méret.Minden ami efölött van az nagy ami meg ez alatt az kicsi.Az egyetlen ország vagyunk a világon ahol olyan emberek élnek akiknek az 5" az hatalmasnak számít és a 3-3.5" a normális.Ezért nem forgalmaznak itt egy csomó jó 5"-os vagy nagyobb telót.

(#417) Geller72 válasza beyruth82 (#416) üzenetére


Geller72
veterán

Nagyjából egyet kell értenem ezzel a kijelentéssel. Nem gondoltam volna, de igaz. Az első olyan méret, amin számomra is normálisan lehet gépelni "álló verzióban" :U .

(#418) Wesder válasza Ren Hoek (#413) üzenetére


Wesder
félisten

Hahaha ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#419) Jim Tonic válasza Geller72 (#415) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Javult a fényképek minősége? :) Elégedett vagy a telefonnal?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#420) bostone


bostone
addikt

Pár hozzászólással ezelőtt megjegyezték, hogy a készülék érintője pontatlan. Ez másnál is előfordul? Az érzékenysége megfelelő?

(#421) woodworm válasza bostone (#420) üzenetére


woodworm
veterán

Hogy érzékeny-e? Akár farmeren keresztül felveszem.
A pontatlanság nálam valós.

[ Szerkesztve ]

(#422) Jim Tonic válasza woodworm (#421) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De lehet ezeket kalibrálni, nem?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#423) Lortech válasza bostone (#420) üzenetére


Lortech
addikt

Nálam a vissza gomb a jobb alsó sarokban nem az igazi, ill. a görgetés néha visszafelé sikerül. Nem vészes, de nyilván nem egy iphone. A "gyári" fóliát használom, ez biztos ront a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#424) woodworm válasza Jim Tonic (#422) üzenetére


woodworm
veterán

Szervizmenüben sok minden állítható, de nem szeretnék belepiszkálni. A pontatlanság kirakós játékban zavaró, az érzékenység meg híváskezeléskor, ill. sűrűn felébred, ha be van kapcsolva a gesture.
Még egy hiba, ill. az olcsóság hatása, a távolságérzékelője csak 1cm-re lát, sokszor előfordul, hogy villog a kijelző a fülemnél.

(#425) Ren Hoek válasza beyruth82 (#416) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jó hát szoknom kell na, 3.5 colon éltem eddig a Mátrixban :B ... mondom azért nem cseréltem le, mert a pixelsűrűség nem ütötte ilyen áron meg a Blade-t általában (ha igen, akkor meg másban volt sz.r)
Egyébként biztos vannak közületek is ex-Bladesek :) Mekkora király kis közösség volt már az! Vagy 3 fórum is betelt 100ezer hsz-el.

Van egy gyanúm, hogy Doge-nak is ekkora klubbja lesz. Akkor pedig jönnek a jobbnál jobb romok + közösségi support.

Amúgy én Doge-nak ejtem és kész. Dóg(e) :)) Szigorúan G-vel. Nemám dózsi jézusom, mint egy kínai piacos szájából hallanám :D

[ Szerkesztve ]

(#426) dm1970 válasza woodworm (#424) üzenetére


dm1970
tag

"Még egy hiba, ill. az olcsóság hatása, a távolságérzékelője csak 1cm-re lát, sokszor előfordul, hogy villog a kijelző a fülemnél."

Ez nálam is jelentkezett, de amint kikapcsoltam a 2 gesture ficsőrt, egyből megszűnt.

(#427) Luck Dragon válasza Jim Tonic (#422) üzenetére

Esetleg a lumia 640 ds kuponnal.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#428) woodworm válasza dm1970 (#426) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi a tippet!
Érdekes, a Gesture Unlock aktív volt, bár minden opció ki volt lőve alatta. A System Gesture alatt meg szeretem a pofára fordítóst, de megpróbálom nélküle egy darabig, hogy észlelem-e a hibát, majd visszarakom.

(#429) Jim Tonic válasza Luck Dragon (#427) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Xiaomi Redmi 2 Pro? 44k. Jobb választás lenne?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#430) attilav2 válasza Jim Tonic (#429) üzenetére


attilav2
őstag

Nem tudja a 800-as lte-t és a 900-as 3g-t. Ha nincs mobilnet fétised ez nyilván nem gond. Jobb, supportra is, meg minőségre is, no és a kamerája használható!

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#431) mdanee


mdanee
tag

Egy problémám lenne,folyamatosan visszaugrik az alap bilentyűzetre, az Anysoftról,aminek nem nagyon örülök. Arra se jöttem rá,hogy lehetne gyorsan átváltani,mindig a menübe állítgatom át.

[ Szerkesztve ]

(#432) CoolMan válasza mdanee (#431) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nálam is visszaugrik a Go billentyűzetről, nem mindig de előfordul az okát nem tudom sajnos.

(#433) Lortech válasza woodworm (#428) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem kikapcsolt, bekapcsolt gesture-rel is ugyanúgy mér a távolságmérő. kb. 1,5-1,8 centi az érzékenysége, sensor kineticsszel ki lehet mérni a távot. Nálam is volt hogy visszakapcsolt a kijelző hívás közben, kisebb telefonhoz vagyok szokva, eddig majdnem függőlegesen tartottam a telefonokat, a doogee-val így a távolságmérő már nem ért közel az arcomhoz, amióta figyelek, hogy kb. 45 fokban tartsam a telefont, nincs ilyen gond.

Thank you to god for making me an atheist

(#434) szaboknak


szaboknak
aktív tag

Ez vajon csak kamu vagy valójában 3100-as aku[link]

Iphone 7 128 Gb, Xiaomi watch S1

(#435) woodworm válasza szaboknak (#434) üzenetére


woodworm
veterán

Photoshop.

(#436) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Na, utolsó kérdés, mielőtt veszek egyet, mivel rájöttem, hogy olyat, ami minden szempontból megfelel, csak 2x ennyiért tudok venni:
Szóval, van olyan, aki megbánta a vételt? Őszintén! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#437) mathews37


mathews37
tag

Sziasztok engem inkább az Doogee F5 érdekelne ,oké 150 dollár de eléggé rendben van benne minden (kamera ., kinézet , anyaghasználat ,stb .) ezt lehet kapni az eu stock -nál mert a kinálatukban nem nagyon látom .?

Akkor fáradj át annak a topicjába mert most rossz helyen vagy, mutatom: Ujjlenyomat-olvasóval érkezik a Doogee F5

[ Módosította: CoolMan ]

(#438) attilav2 válasza Jim Tonic (#436) üzenetére


attilav2
őstag

A kamera miatt meggondolnám a r2pro-t, az x5proval biztos nem tudsz értékelhető képeket készíteni, és azért jól jön hogy valamit gyorsan meg tudsz örökíteni. Ellenben az x5pronak a mobilnetje jobb. Szóval vagy jó kamera, vagy jó mobilnet, ezek közt kell döntened. Az x5 melett egy kompakt gépet is cipelned kell, a redminél ez felesleges ;)

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#439) Jim Tonic válasza attilav2 (#438) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mobilnettel pont az a baj, hogy ahol dolgozom, olyan LTE torony van, ami visszafelé nem kompatibilis, és az S4 Mini Duos--on emiatt csak edge jön... Szóval kell a 800-as LTE. Ha a kamera annyira használhatatlan, akkor viszont ki kell hagynom az X5 Prot, mert a gyerekeimet rengeteget fotózom, és telefonnal. :(
F3 Pro-t nézegetem most, Kínából olcsó lenne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#440) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ha ennyi pénzt tudnék szánni egy telefonra, tuti, hogy Lumiát vennék, az gördülékenyebb szerény véleményem szerint.

(#441) woodworm válasza Mr.Silkó (#440) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel eddig senki nem tudott árban versenyképes alternatívát mutatni, mondj egy 5"-os, dual simes lumiat, amit újonnan megkapok garival 30-ért. Az 535 volt a kezemben, panaszkodok itt a tapira, de az sokkal rosszabb volt. A fényképezőn kívül nem sok olyat tudsz mondani, amiért megérné még gyűjteni hozzá.

Azért nem semmi, hogy a hsz-ok nagy része arról szól, mit kellene helyette venni, majd közlik, ja, az duplájába kerül.

(#442) Jim Tonic válasza woodworm (#441) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nálam is csak a fényképező a gond. Csak emiatt vacillálok. Szoftverfrissítéssel is rossz maradt?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#443) Lortech válasza Jim Tonic (#442) üzenetére


Lortech
addikt

Nincs mit szépíteni, a kamerája egy hulladék, frissítés után is, nem is gondolnám, hogy ez változni fog. Életlen, de legalább zajos képeket csinál bármilyen fényviszony mellett.
Korábbi kérdésedre: én nem bántam meg egyáltalán, de nekem a kamerája nem szempont.

Thank you to god for making me an atheist

(#444) Mr.Silkó válasza Csapoati (#15) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mindig öröm viszont "látni" a megtestesült Google fordító robotot! :D

(#445) attilav2 válasza Jim Tonic (#439) üzenetére


attilav2
őstag

2100-as 3g se jönne a redmi2pro-n abból a toronyból? Sokat mobilnetezel?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#446) Mr.Silkó válasza woodworm (#441) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem néztem pontos árakat, lehetséges, hogy ez az egyetlen értelmes 30ezres ajánlat, nyilván szíve-joga mindenkinek, mit választ, én csak azt igyekeztem megfogalmazni, hogy nekem a kompromisszumai vállalhatatlanok lennének, én biztos gyűjtenék még egy picit hozzá, és vennék valami időtállóbbat.

[ Szerkesztve ]

(#447) woodworm válasza Mr.Silkó (#446) üzenetére


woodworm
veterán

Milyen kompromisszumok? Egyetlen kompromisszum van, a kamera. Minden másban olyan eszközökkel van pariban, amik másfél-kétszeresébe kerülnek. Sőt, a 2simes lte, teljes spektrummal, üdítő kivétel. A support hiányát úgy emlegetik fel, hogy havonta átlagosan 2 frissítés jön a telefonra és Mo-i szervizhálózat áll mögötte.
A tartóssági hibák, ha lesznek, úgysem most derülnek ki.
Az alcatel mekkora sztár volt, amikor visszatért, és nulla infó volt róla, majd jöttek a nem működő, kihulló gombok.

(#448) Mr.Silkó válasza woodworm (#447) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem volt célom senkinek sem a meggyőzése, csak leírtam a véleményem, te pedig szeretnél meggyőzni az ellenkezőjéről. Nem érdemes időt pazarolni rá, inkább maradjunk annyiban, hogy használd sokáig egészséggel a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#449) mzso


mzso
veterán

No megérkezett az enyém a Banggood-tól. Nem vámolták így csak ~23K Huf-ba került. Adtak hozzá Magic Glass képernyővédőt, amint meg is lepődtem. (Fém tokban ami még meglepőbb)
Meg egy Ulefone flip-tokot amibe nem fér be. :DDD

Viszont nem fér be a SIM kártya. Úgy látom vágnom kell. Azt hiszem erre ma már nem lesz kedvem

(#450) Tom51 válasza mdanee (#402) üzenetére


Tom51
csendes tag

Én átttértem a NoLed -ről a NoLedNotifications-ra.Ez üzeneteknél,nem fogadott hivásoknál beállitható intervallumban-1,2,5,10,30 percenként beállitható hangjelzést,rezgést,képernyővillogást tud produkálni-az összeset együtt vagy bármelyiket külön-külön is.De csak ezt a két dolgot tudja jelezni-legalábbis nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.