Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-01 12:34:28

LOGOUT.hu

DOOGEE X5 Pro - Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Wesder válasza #12612096 (#800) üzenetére


Wesder
félisten

A hangzásjavítást ha kikapcsolod jobb lesz, legalábbis eddig az összes MT telómon rontott az a beállítás.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#802) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Nektek igy osszegezve milyen a gepeles elmenye? Most leszedtem a foliat, azert jobb sokkal az erzekenysege...
De azert neha igy is kimarad egyket betu... Bar ez mar csak szorszalhasogatas, az a folia borzaszto. Rengeteget blokkol... Ti leszedtetek?

(Most ezt gepelve mar kezdem megszokni. Folia nelkul, olyan mint khmm gumicsizma nelkul khmm matekozni az asszonnyal :D)

(#803) beyruth82 válasza #12612096 (#800) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen be van kapcsolva a hangzásjavítás.A google play zenelejátszó alkalmazását használom évek óta nekem az jött be eddig legjobban.Akkor neked sikerült normális minőségű és erejű hangot kicsikarnod belőle fülessel?Azért nem szeretnék tízezreket költeni füllhallgatóra(nem is tudnék).Az eddigi telóim egy 3 ezer forintos kis sony in-air füllhalgatóval is jól szóltak.Ez miért nem?

(#804) beyruth82 válasza Ren Hoek (#802) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem szedtem le de azért nekem is előfordult egyszer-kétszer hogy kimaradt egy betü,míg amikor elöszőr ezt írtad akkor még nem tapasztaltam ezt.Nekem nem olyan sűrűn vagy zavaróan fordul elő,hogy leszedjem a fóliát.

(#805) Dave1984 válasza beyruth82 (#803) üzenetére


Dave1984
őstag

Az elég gagyi zenelejatszo! Ott az EU csak ront ACE4 en is! Neutron music playert próbáld ki! Az faxa.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#806) beyruth82 válasza Dave1984 (#805) üzenetére


beyruth82
veterán

Kipróbáltam,köszi!Tényleg profibb és a hangzás sokkal jobb de a hangerőn nem változtat érdemben.Ez a teló gyengesége akkor.A google zenelejátszója más telókon nekem bevállt mert a hangszín szabályzó dísz rajta de a hangerővel sosem volt ilyen gondom főleg fülessel.Érdekes ez nagyon...

(#807) Dave1984 válasza beyruth82 (#806) üzenetére


Dave1984
őstag

Köszi,akkor marad egyenlőre az Ace 4 :(

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#808) beyruth82 válasza Dave1984 (#807) üzenetére


beyruth82
veterán

Ha ez a legfontosabb akkor ne válts!Viszont minden másban nagyon király ez a teló.Ilyen laggmentes,gyors működést én még nem láttam pedig volt note 4-em is.Az is laggolt netes alkalmazásoknál rendessen.Ez meg semmi pedig 200 ezer forint a differencia a két telefon között(legalábbis ha a tavaly októberi árat nézzük amikor én vettem a note 4-et).

(#809) woodworm válasza beyruth82 (#806) üzenetére


woodworm
veterán

"Tényleg profibb és a hangzás sokkal jobb de a hangerőn nem változtat érdemben.Ez a teló gyengesége akkor."

Korábban leírtam hogyan lehet emelni a hangerőt. Ha meg komolyan gondolod ezt a mérnökök jobban tudják dolgot, akkor meg kár a panasz. :P
A hangtartományra meg nehéz válaszolni. Nekem a qy7-essel kielégítő a hangzás.

(#810) woodworm


woodworm
veterán

Most olvasom az oroszok x5-ös topikjában, hogy tudja kezelni a 64GB-os sdxc kártyát, ha fat32-re van formázva. Próbálta már valaki?

(#811) cappa72 válasza woodworm (#810) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azért érdemes megfontolni. Ha a gyári spec nem hozza a 64BG-os kezelés lehetőségét, akkor előfordulhatnak meglepetések. Olvastam már olyan történetet (itt a fórumon, más topikban), hogy gyáraliag max 32 volt megadva, majd kezelte a 64-et is, aztán elkezdett rakoncátlankodni, adatok tűntek el róla, majd a tulaj visszatért a 32-es kártyára, onnan pedig minden jó lett.
Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy óvatosan!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#812) Wesder válasza cappa72 (#811) üzenetére


Wesder
félisten

Cappa mester van egy leagoo-m specben 1:1 doogee 5x pro. Olyan kèrdèsem lenne hogy stock recovery-t root nèlkül valahogy le lehet menteni?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#813) cappa72 válasza Wesder (#812) üzenetére


cappa72
nagyúr

Természetesen. Flashtool-lal. Az kikapcsolt állapotban nyújt lehetőséget a teljes rendszermentésre.
szerk.: az azonos spec még nem jelenti azt, hogy a telefon is azonos, ráadásul a memódiacímek is eltérhetnek, tehát a saját memóriacímeit kell beírni! (ebben segít a /proc/partinfo fájl tartalma)

szerk.: Ez általában az MTK-s telefonok 90%-ára jól működő módszer (kivéve néhány elvetemült Huawei, Sony nagynevű gyártót, akik módosítottak a lehetőségeken....)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#814) Wesder válasza cappa72 (#813) üzenetére


Wesder
félisten

Köszönöm, akkor ezt megcsinálom. Recovery flash-hez scatter-t már szereztem, azzal nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#815) Wesder válasza cappa72 (#813) üzenetére


Wesder
félisten

Egyesèvel tudom lementeni, vagy lehet kompletten is az egèszet egyszerre? Gondolom ez visszarakható Flashtoolal ha gond lenne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#816) cappa72 válasza Wesder (#815) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én biztosan szakaszonként menteném le, úgy logikus.
Egyben is mentheted, csak akkor akkoz van gond, ha szét kell választani őket.
5-6GB-os fájlt hex editorral vagdosni nem leányálom - adott hex kódtól adott hex kódik vagdosni, megkeresni az adott feljéc-kódot.... persze nem lehetetlen, csak kényelmetlen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#817) Wesder válasza cappa72 (#816) üzenetére


Wesder
félisten

Megpróbáltam, de nekem ez tök kínai (talán figyelni kellett volna órán :DDD ) a 67xx COM prot-tal küszködök, hogy a flashtool lássa a telefont, mert akku nèlkül semmi, míg 6582-nèl működött.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#818) cappa72 válasza Wesder (#817) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha nem megy akku nélkül, akkor tedd vissza az akkut. Van, hogy csak akkuval megy. Sőt olyan is akad, amikor lemerült akkuval nem megy. Szóval akku is legyen feltöltve.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#819) Wesder válasza cappa72 (#818) üzenetére


Wesder
félisten

95%-on van 400mah akku. Csináltam úgy is, de akkor tölt ès mtp usb eszközt telepít 10-es hibakóddal. Inkább hagyom, majd lesz más megoldás is root-hoz :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#820) woodworm válasza Wesder (#819) üzenetére


woodworm
veterán

Sokáig próbáltam, mire sikerült tökéletesen telepíteni a telefont win7 alá. Nem működött egyik csomag sem. A google driverével sikerült végül megoldani, de a vcom akkor sem települt. A doogee-nál akkor rakta fel a vcom drivert, amikor rootolni próbáltam a különböző módszerekkel és az egyik újraindulás során automatikusan települt.
Most a hozzászólásod alapján kipróbáltam a mentést és nálam kivett aksival működött a módszer.

Ja, ehhez már az új scatter fájl van, nem kellett számolni semmit, copy+paste módszerrel mehetett a két hex érték a helyére.

[ Szerkesztve ]

(#821) Ferike81 válasza woodworm (#820) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szia
Amit a mikrofon beállításoknál írtál az működik az F3 pronál is? Van menüpont. Az értékeket állítsam találomra? Vagy annyira rakjam amit leírtál?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#822) woodworm válasza Ferike81 (#821) üzenetére


woodworm
veterán

Ez egy általános leírás mtk chipsetes telefonokra. Nem muszáj maxra húzni és alacsony szintekre sem ilyen magas értékeket megadni.

(#823) vszabcsi válasza DiskDoctor (#790) üzenetére


vszabcsi
tag

Köszi a segítséget! Beállítottam, de eddig csak 3g. Majd még gyakorlok.

(#824) Wesder válasza woodworm (#820) üzenetére


Wesder
félisten

Melyik? A hex start + lenght?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#825) woodworm válasza Wesder (#824) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, amikor bekéri, csak bemásolom a scatter fájlból az adott értékeket és okézás után kellő számú 0-val feltöltve szerepel. (nem tudom, hogy a leírás idején is így működött-e, de nem használom rutinszerűen a hexa számokat, tehát fingom sincs mikor kell a két eltérő számhosszúság)

(#826) Wesder válasza woodworm (#825) üzenetére


Wesder
félisten

Ez remek, csak a driverekkel cseszekszik nekem... Majd ha kedvem lesz, megróbálom mèg1x :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#827) galikzol


galikzol
újonc

Sziaszok,

Nekem is nagyon megtettszett a Doogee X5 PRO a cikk alapján.
Korábban a barátnőmnek már rendeltünk egy X5öt kínából, ami jó volt.
Rendeltem is egy PROt az eustock.hu webáruházból.
Múlt héten meghozta a futár. Örültem neki hogy erre már magyar garancia is van.
Szombaton kicseréltettem a SIM kártyám micro SIMre.
Vasárnap a telefon már nem kapcsolt be, csak állt folymatosan a boot képernyőn.
Gondoltam nem lehet baj, majd a Wayteq szervízben kicserélik, mert még 3 munkanapon belül vagyok.
Ma elmentem a szervízbe, ahol közölték hogy nem tudják kicserélni, mert az eustocktól vettem :Y
Az eustock telefonos ügyfélszolgálatát ma nem lehet hívni, pff...
Hát ennyit a magyar garanciáról. Itt vagyok egy nem működő telefonnal 3 nap után és nincs csere.
Az előző mobilomat nem tudom használni a microSIM miatt.
Írtam emailt az eustock címére, holnap majd talán fel is lehet hívni őket...
Alig várom hogy mi lesz :W

Zoli

(#828) Wesder válasza galikzol (#827) üzenetére


Wesder
félisten

Tudod használni, ha megvan amiből a microsim-et törted ki :) belepattintod ès kèsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#829) dm1970 válasza woodworm (#612) üzenetére


dm1970
tag

Szia!
Páran nekem is panaszkodtak, hogy halkan hallanak. Megnéztem a mostani beállításokat (én még nem állítottam), így néz ki:
level 0 64
level 1 112
level 2 192
level 3 144
level 4 192
level 5 192
level 6 184
level 7 184
level 8 184
level 9 184
level 10 184
level 11 0
level 12 0
level 13 0
level 14 0

Ezek a szintek mit jelentenek? Miért lehet, hogy az értékek, nem folyamatosan nőnek?

(#830) mzso válasza Wesder (#749) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom ott is csak úgy hogyha nincs sok mappa/fájl rajta. Elé gáz ez így, hogy nem lehet az első tizenvalamennyinél túl léptetni.

Akkor egyébként ezt a fajta rootolást vissza lehet vonni? Jól értettem, hogy enélkül nem lehet frissíteni a telefont.

(#831) woodworm válasza dm1970 (#829) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom mihez tartoznak a mikrofon level szintek (nem láttam hol lehetne állítgatni pl a hangerőhöz hasonlóan). A nem lineáris növekedés meg zavaró és értelmetlen a javításhoz és a többi listához képest.

(#830) mzso
Egyébként az nem is a belső tárhely, hanem a data könyvtár. Mindenképpen jó lenne egy sd kártyával megpróbálni, csak van egy elfekvőben.

[ Szerkesztve ]

(#832) galikzol válasza Wesder (#828) üzenetére


galikzol
újonc

Hát igen, csak azt az ügyfélszolgálatos kislány kidobta, mikor odaadta az új SIMet.
Nem gondoltam hogy még szükségem lesz rá :(

(#833) woodworm válasza galikzol (#832) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáltad a másik slotba tenni a kártyát?
Próbáltad sim nélkül?
Próbáltál egy factory resetet?

(#834) ottoarc


ottoarc
tag

Üdv!

Zenehallgatásra mennyire ajánlott a telefon? Számomra ez elég fontos kérdés, és nem sok használható infót találtam eddig erről.

(#835) mdanee válasza galikzol (#832) üzenetére


mdanee
tag

Nekem megírták anno,hogy a 14 napos elállási idő alatt ők az illetékesek,utána a Wayteq :( A javításta se mondtak semmit?

(#836) galikzol válasza woodworm (#833) üzenetére


galikzol
újonc

Ezeket már hétvégén végigpróbáltam, de semmi eredmény.
Ma kellett telefon a melóhoz, szóval vettem máshol egy sima X5öt.

(#837) pityu8


pityu8
tag

Sziasztok. Nekem is megérkezett a Pro telcsi. Elkezdtem belakni, de a gránit bank app-ja nem indul, ill. kilép. Nem biztonságos a telefon üzenettel. ez akkor van, ha rootolt, vagy jailbrakelt (egy másik típus).
Valaki ránézne miért van ez ezen a telcsin? KÖszi!! (semmit nem huncutkodtam, csak engedtem az összes frissítést, r08-ra, meg a playt).

(#838) CoolMan válasza pityu8 (#837) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

? :U

(#839) Ren Hoek válasza galikzol (#827) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"Gondoltam nem lehet baj, majd a Wayteq szervízben kicserélik, mert még 3 munkanapon belül vagyok.
Ma elmentem a szervízbe, ahol közölték hogy nem tudják kicserélni, mert az eustocktól vettem :Y"

Az hogy? Most akkor mégsincs magyar gari?

És ha elállsz a vásárlástól? Vagy az gondolom ép telónál ment volna...

(#840) pityu8 válasza CoolMan (#838) üzenetére


pityu8
tag

Bővebben, ha válasz volt, ha meg kérdés, mi a kérdés :)

(#841) CoolMan válasza Ren Hoek (#839) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem nem kell ezt túl reagálni.

(#840) pityu8 : Mi a "huncutkodás"? :)

[ Szerkesztve ]

(#842) woodworm válasza Ren Hoek (#839) üzenetére


woodworm
veterán

Csak én gondolom logikusnak, hogy a 3 napos cserét és a 14 napos elállást az áruház állja és nem a szerződött szerviz? Egyébként a honlapon és a kapott garancialevélen is említik a témát.

(#843) pityu8 válasza CoolMan (#841) üzenetére


pityu8
tag

Pl. root, recovery csere, meg egyéb izélgetés :)
Ha segítenél, töltsd le a play-ból, és nézd meg, hogy indul-e. A másik telcsimen nem jelez hibát (már több hónapja).

[ Szerkesztve ]

(#844) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok.
Egy ideje olvasgatom a fórumot, nem nekem van ilyen készülékem, hanem sógórnőmnek, az alábbi gondjai vannak:
Az alap: 2 telenoros simkártya (újak, most lettek cserélve micro SIM-re), 32 GB-os Transcend microSD kártya.
A rendszer a legutolsó frissítést tartalmazza.

* Néha megfagy a készülék, pl FB nézegetés közben rábökött egy képre, és ott megfagyott az egész (mondjuk állítólag ez 1x fordult elő),
* Olyat csinált, hogy magától (elmondás alapján) csak rezeg, nem csörög a telefon, holott nem volt levéve a hangerő.
* Kikapcsolás után mindig elfelejti a SIM kártyák neveit, azaz minden bekapcsolás után meg kell adni megint a kártya nevét

Más tapasztalt ilyen problémákat?

;) - The Power of the Light Side

(#845) woodworm válasza Anonymus23 (#844) üzenetére


woodworm
veterán

1. Hasonló simán előfordul asztali gépen, mondjuk ott ritkán fagy az egész gép. Nem vagyok nagy rajongója, de sokkal élhetőbb böngészőben és asztali nézetben, mint az appot használni.

2. Ki kell kapcsolni a gesture funkciókat, ill. nagyon érzékeny. Sokszor nálam is előfordul, hogy híváskor a zsebbe nyúlva azonnal némul is.

3. Eddig észre sem vettem, mert vásárolt tárcsázóm van és az nem a rendszer beállításait használja. A gyárinak nem sok értelme van, szinte teljesen használhatatlan. Fixre van állítva, kár nevezgetni.

[ Szerkesztve ]

(#846) Anonymus23 válasza woodworm (#845) üzenetére


Anonymus23
veterán

A gesture funkciók be sem voltak kapcsolva, most sincsenek bekapcsolva, persze, hogy most egyáltalán nem produkálja ezt a hibát....

;) - The Power of the Light Side

(#847) galikzol válasza woodworm (#842) üzenetére


galikzol
újonc

Szia,
Nekem a 100% magyarországi garancia (ami a weboldalukon van hirdetve), azt jelentené hogy ha 3 munkanapon belül behal a telefon akkor azt Magyarországon kicserélik, és nem nekem kell Szlovákiába visszaküldenem.
Ma ezt találtam az eustock.hu-n a kapcsolat alatt: "Magyar nyelven elérhető telefonszámunk: 2015.11.23. a telefonos ügyfélszolgálat nem elérhető!". Írtam emailt az info@eustock.hu címre még délelőtt, miután a szervizben voltam. Eddig nem válaszoltak rá.
Zoli

(#848) Ren Hoek válasza galikzol (#847) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah hát ez valami bürokratikus formaság lehet. A lényeg, hogy foglalkoznak már a problémával.

(#849) minas


minas
aktív tag

A gearbest-ről mennyi idő alatt ér ide a telefon normál esetben? Illetve a rendeléstől mennyi időn belül postázzák?

(#850) eustock válasza galikzol (#847) üzenetére


eustock
tag

Kedves Zoltán!

Nekem a 100% magyarországi garancia (ami a weboldalukon van hirdetve), azt jelentené hogy ha 3 munkanapon belül behal a telefon akkor azt Magyarországon kicserélik

A vásárlás napjától számított 14 napon belül, minden problémát nekünk kell jelezni valamilyen formában,
Tehát ha egy vásárló jelzi felénk, hogy problémája van a készülékkel, akkor rövid egyeztetés után, csomagcserével kicseréljük a készüléket.

és nem nekem kell Szlovákiába visszaküldenem.

Erről szó nincs, minden költséget átvállalunk, a csere készülék 1 napon belül megérkezik.

Írtam emailt az info@eustock.hu címre még délelőtt, miután a szervizben voltam.

Először kellett volna emailt írni nekünk, és tájékoztattuk volna, a fent leírtak szerint, így egy felesleges szerviz látogatás is elkerülhető lett volna, azonban Ön az emailben jelezte felénk, hogy élni szeretne elállási szándékával, mivel új készüléket vásárolt, ezért nem adtunk azonnali választ sem, mert a szervizzel az esetet egyeztetni kellett.

Az emailre ettől függetlenül a holnapi napon válaszolni fogunk, és biztosak vagyunk benne hogy az ügyet gyorsan, és rugalmasan meg tudjuk oldani.

Üdvözlettel: EU Stock

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.