Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De így továbbra is csak egy 32GB-os pendriveod lesz..
Ha pedig nagyobb partíciót hozol létre akkor a diskpart se formázza FAT32-re: [kép]
Inkább GParted live CD-vel formáznám, úgy használható az egész pendrive: [link]
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#2) Somatom válasza Doky586 (#1) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Anno egy SD kártyán szerettem volna két partíciót létrehozni XP alatt. Többszöri nekifutás után kénytelen voltam megpróbálkozni azzal a gyűlölt Linux nevű izével és a Gparted -del. Ráébredtem, hogy jééé, ilyen is lehet egy oprendszer? Azóta nem használok Windows -t. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) -szabi-


-szabi-
őstag

Erre van valami értelmes magyarázat, hogy windows miért nem engedi?

SZERK:
Rufus meg tudja formázni windows alatt 64gb-os FAT rendszerre, azért nem kell linux.

[ Szerkesztve ]

(#4) King Unique


King Unique
titán

Nem fog menni parancssorban sem, mint azt a fórumtag példája szemlélteti, mivel max. 32 GB-os lehet FAT32 fájlrendszernél a legnagyobb kötetméret a jelenlegi Windowsok beépített particionáló eszközeit használva.
De sebaj, a Windows szoftveres támogatottsága desktopon eleve jó (legjobb) és van rá számos 3rd party program, amivel megoldható a 32+ GB-os kötetek FAT32-re formázása. Példák: FAT32 Format, népszerű particionáló programok: AOMEI, EaseUS, MiniTool, külső meghajtóknál a Rufus is használható, stb. Szóval csak ezért nem feltétlen kell másik OS, Linux, GParted live, stb. :N
Egyébként ha már említve volt itt a több partíció kezelése cserélhető lemezeknél (memóriakártyák, pendrive-ok), akkor a korábbi Windowsokkal ellentétben a modern Windows 10 már azt is támogatja. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.