Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#192) SystemRoot válasza talmida (#190) üzenetére


SystemRoot
őstag

Egyébként én nem ellenzem a törekvéseidet, de azért még valamit hozzátennék. Szerintem nem lehet egy könyvben kényelmesen úgy elmerülni ha kényelmetlen a felfogása az alap nyelvtannak és a szavakanak, namármost gondolom te úgy véled hogy a mögöttes információ a fontos a Bibliában. Hát hogy vonjak egy párhuzamot, én Immanuel Kant-ot akartam németül olvasni. Nem tudok olyan jól németül, de szerintem jobban mint te héberül:DDD(kb 10éve tanulom) és hát pokol és kínszenvedés így olvasni. Fel is hagytam vele. Mondjuk magyarul is nehéz olvasmány, de mindig aggódok hogy elég igényes e a magyar anyag. Ezért aztán mostanság angolul olvasom, az szerencsére kényelmes szinten megy, ezért nem rosszabb mintha magyarul olvasnám. Namind1 szóval csak azt akarom ezzel mondani hogy hiába tudod majd héberül olvasni a Bibliát, nem tudsz majd olyan értő olvasást produkálni amivel kényelmesen gondolkodhatnál a kérdéseken és összefüggéseken. Legalábbis én így látom.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.