Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) totyax válasza Bici (#200) üzenetére


totyax
aktív tag

Én sem vagyok hívő, de nem is sértegetek másokat. ráadásul az is kiderül a hozzászólásodból, hogy halvány fogalmad sincs a témáról

Az igazság mindig fájdalmas... nade ez elég offtopik :)

(#202) Bici válasza totyax (#201) üzenetére


Bici
félisten

Az igazság odaát van. Legalábbis felőled nézve.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#203) orbano válasza Bici (#200) üzenetére


orbano
félisten

azért azt tegyük hozzá, hogy az angol szókészlet messze nagyobb mint a magyar. a magyarban amit szépnek és különlegesnek szoktak mondani, az a hangzása.

A vér nem válik VAZZE!™

(#204) fordfairlane válasza Bici (#200) üzenetére


fordfairlane
veterán

Apám, hogy lehet ekkora baromságot írni?!?!?! Én sem vagyok hívő, de nem is sértegetek másokat. ráadásul az is kiderül a hozzászólásodból, hogy halvány fogalmad sincs a témáról.

Nem sértegetett senkit, megmondta a véleményét a Bibliáról.

x gon' give it to ya

(#205) kicsitomi88 válasza fordfairlane (#204) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Igazából ha az én szubjektív, de érvekkel alátámasztott választékosan megfogalmazott tiszteletteljes véleményemet a bibliáról szlengesítenék - ez jönne ki amit totyix írt.

Innentől kezdve mindenki felháborodása - műfelháborodás. Van akitől már megszoktam, van akitől új.

90 87.5 87.8 87.5

(#206) totyax válasza SystemRoot (#199) üzenetére


totyax
aktív tag

A sok lehülyézés közepette elfelejtessz indokolni. Talán mert nincs is értelmes indokod.
Ha a kereszténységre került a szó arról meg annyit, hogy az nem más mint - legalábbis a katolikus egyház által - megvalósított leghosszabb ideig tartó diktarúra, a fasizmus hozzá képest időtartamban semmi. A drága keresztények mindekit megöltek aki tagadta az ő diktatúrájuk eszméjét, a szeretet és békesség nevében háborúztak, embert öltek, és szellemi sötétségben tartották egész európát. A reformáció volt az, ami megtörte a katolikus-keresztény diktatúrát, és valóban létrejöhettek olyan (református) egyházak amik nem a hatalomért hanem tényleg a hitért működtek. Szerintem történelmet iskolában is oktatnak oda kell figyelni néha, persze te ringathatod tovább a képzeletbeli bölcsődet.

(#207) fordfairlane válasza kicsitomi88 (#205) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Bibliáról alkotott véleményem nekem is hasonló, de nem akarok belemenni a témába. Szerintem az a hozzászólás, bár kissé nyers, de bőven belefér a szabad véleménynyilvánítás keretei közé.

x gon' give it to ya

(#208) Bici válasza fordfairlane (#204) üzenetére


Bici
félisten

Nem akarok nagyon belefolyni a vitába, hiszen a biblia nekem személy szerint nem sokat jelent, de azért nem mindegy, hogy fogalmaz az ember.
A "holmi isten" szerintem sérti a hívőket, az "öld meg a saját kölyköd" meg simán tudatlanság, vagy félremagyarázásból fakad.

mod: off

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#209) Bici válasza orbano (#203) üzenetére


Bici
félisten

Én úgy tudtam, hogy mindent együttvéve kicsit kevesebb, mint egymillió angol szó létezik.
A Magyar nyelvben 60-100ezer közé teszik a szavak számát (a szó szoros értelmében), de az egyes szavak különböző módosulásával együtt szintén egymillió körül van a szókészlet.
Nem állítom a fentieket, én így tudom régóta. Ha tudsz olyan írásról, ahol ezt cáfolják, akkor szívesen olvasom.

ui.: Szerintem egy műfordítás minőségét nem csak a felhasználható szavak száma határozza meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#210) SystemRoot válasza kicsitomi88 (#205) üzenetére


SystemRoot
őstag

"Innentől kezdve mindenki felháborodása - műfelháborodás."

Nem érzem hogy logikailag hogy következik ez a dolog... :U

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#211) SystemRoot válasza totyax (#206) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem hülyéztelek le, csak azt mondtam hogy hülyeségeket beszélsz. Nem ugyanaz egyébként.
Mellesleg nem kell megsértődni, én csak a kommentedre reagáltam úgy ahogy azt én jónak láttam.
Mellesleg jössz itt az egyházi diktatúrával meg miegyébbel, amikor eleinte a Bibliáról volt szó. Kérlekszépen idézd azt a részt ahol leírják és buzdítanak arra hogy diktatúrát kell kiépíteni, gyilkolni, háborúzni stb.

Egyébként meg a kereszténység megítélése sem olyan egyértelmű mint ahogy azt te gondolod.
Igen történtek meglehetősen csúnya dolgok, csakhogy azokban az időkben ez nem volt egyáltalán különös vagy újdonság.

Az arabok pl az első kalifák vezetésével egyenest hadjáratot indítottak a dzsihád nevében, és elsöpörték Perzsiát meg tönkretették szegény Bizáncot a VII. században, eléggé szép hódítást véghez vive.
Hát Krisztus pl nem nagyon buzdít ilyesmire...

Aquinói Szent Tamás pedig összeegyeztette az Arisztotelészi tudományosságot az egyházzal, ezzel megalapozva a tudományos élet megszületését.

Nade elég a történelemből, úgyis szerinted nem értek hozzá.;)

Csak egy kérdést tegyél fel magadnak: Miért van az hogy a civilizációs kiemelkedés pont itt Európában a keresztény kultúrkörben alakult ki és nem Ázsiában, nem az araboknál, nem Afrikában, és nem is Amerikában?

Látod ezen el kéne gondolkodni és csak utána becsmérelni a keresztény kultúrát és a Bibliát.

Jah és a félreértések elkerülése végett én ateista vagyok.:)

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#212) SystemRoot válasza Bici (#209) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az angol nagy szókincse az valójában pont hogy nem érdeme annak a nyelvnek, hanem hátránya. Ha ezzel dicsekszik egy angol akkor hülye.
Valójában a szavaik egy nagyon jelentős része az import-szó. Nem vagyok nyelvész, de ők szóösszetételes szóképzés helyett átvették a franciák szavait pl. Össze vissza beimportáltak rengeteg szót és ennek köszönhető a magas szókincs. Persze az élő angolban ennek töredékét látni. És mivel az angolnak már egy nemzetközi nyelv szerepét kell betöltenie, ezért hátrányozó tényezővé is válik, ezzel több nyelvész cikk foglalkozik, én most nem akarom a saját szavaimmal visszamondani az érveket mert lehet hülyeséget mondanék, de nézzetek utána.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#213) orbano válasza Bici (#209) üzenetére


orbano
félisten

rengeteg szinoníma létezik az angolban tudomásom szerint, de forrást most nem tudok neked erre adni. emiatt mondják azt, hogy sokkal árnyaltabban tud fogalmazni. ezt angol órán tanították, az érvényességéről nem tudok mit mondani. de nem is hinném, hogy lenne értelme e két nyelv "minőségi" összehasonlítására...

A vér nem válik VAZZE!™

(#214) Bici válasza orbano (#213) üzenetére


Bici
félisten

Egyetértek, szerintem sincs értelme. :) Nem is ez volt a célom, csak én máshogy tudtam, mint ahogy Te írtad, és gondoltam korrigálom az eddigi tudásomat, ha én tévedek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#215) tkesy válasza Pacák (#146) üzenetére


tkesy
őstag

[link]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#216) Pukii


Pukii
senior tag

Én csak anyit füznék hozzá ,hogy jó dolog a nyelvtudás és fontos is ,de valakinek dolgoznia is kell ,mert valamit enni is kell(és öket is rendessen megkéne fizetni ,mert a fizikai dolgozók is megérdemlik). Egyeseknek ezt is fel kéne fogniuk akik itt irogatnaka forumon ,mert nem nagyon akarják megérteni.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#217) soertmo válasza Pukii (#216) üzenetére


soertmo
csendes tag

Egyetértek. Szükség van munkásokra is. Ki építené meg Neked a házat? Ki javítaná meg az autódat? Sajnos elég kevés fizetést kapnak a melósok, sokan cigiznek és piálnak is. :(
(Nem is csoda)

(#218) SystemRoot válasza Pukii (#216) üzenetére


SystemRoot
őstag

Azt nem érted meg hogy a fizetéseket, nem a gonosz állambácsi, vagy a gonosz csúnya felsőbb réteg határozza meg hanem a munkagazdaságtan kereslet/kínálat függvénye. Ha brutálisan kevés lenne a munkások száma és olyan hatalmas nagy szükség lenne rájuk akkor a keresetük az egekbe szökne.(képletesen fogalmazva persze) A gazdaság az egy önműködő dolog, a gazdaságpolitika pedig inkább csak segít a munkásokon azzal hogy megszab minimálbért, és így pl a cégek nem tehetik azt meg hogy mikor túljelentkezés van egy pozícióra akkor szépen megkérdezik hogy ki hajlandó ezt kevesebbért is elvállalni és aztán minimálbér alatt foglalkoztatnak.

(mondjuk nem te siránkoztál ezen, szal ez nem pont neked szól)

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#219) Crystalheart válasza orbano (#213) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez nagyon viszonylagos kérdés, nem is igazán lehet összehasonlítani, senki épeszű nem is próbálta még, tehát egyetértek :) Ugyanis pl. a magyar inkább továbbképzi a szavakat, mint melé/mögépakol képzőket. Kérdés pl. hogy az egyes nyelvekben külön szónak vegyék-e az önálló jelentéssel bíró szókapcsolatokat, vagy a különböző nemeket, stb. Vagy az újkori jövevényszavak, amikből minden nyelvben nagyon sok van, és hazsnálják is, mégsem igazán hazai szó. Ráadásul az angol is hasonlóan kutyulmánynyelv, mint a magyar. :DDD A lényeg inkább az egy nyelvnél, hogy az irodalmat mennyire tudja kielégíteni. Nálunk a - szóképző, hálistennek - nyelvújítás óta a nyelv tökéletesen megfelel az irodalomnak, Angliában meg maga az irodalom alakította olyanná kicsit korábban is.

Amúgy nekem az a kiejtés tetszik aleginkább, ami a WarCraft intrókban van, nem tudja valaki, az pontosan milyen? Bár sztem az már inkább amerikai, mert megvannak a szavak végei. ;)

(#220) Crystalheart válasza SystemRoot (#218) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De mint korábban írtam, mióta vegyes gazdálkodás van a totális szabad piac helyett, azóta az állam sokkal többmindenbe beleszólhat, és többmindenbe bele is kell. :)

(#221) SystemRoot válasza Crystalheart (#219) üzenetére


SystemRoot
őstag

Melyik Warcraft intróra gondolsz? Ott ilyen medieval (middle) English-ben beszélnek nem?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#222) SystemRoot válasza Crystalheart (#220) üzenetére


SystemRoot
őstag

Najó, de mondjuk kiszabja az állam a munkásokat foglalkoztató multiknak hogy a minimálbér mostantól nettó 300e, és ők szépen elhagyják az országot és akkor a munkások hirtelen 0ft bevétellel gazdálkodhatnak...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#223) Crystalheart válasza SystemRoot (#222) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, hogy nem erre gondoltam. :) De pl. az állam adhat irányelvet az ipari fejlődésnek, befolyásolhatja a fiatalságot, hogyan tanuljon tovább, továbbá kezdeményezhet állami beruházásokat (melyek sajnos a rossz közbeszerzési rendszernél manapság megbuknak...), eldöntheti hogy segélyre költ-e vagy inkább adót ír jóvá, stb, folytathatnám. A vegyes gazdálkodás előnye pedig ezeken túlmutat, és elvileg a gazdasági válságokat volna hivatott kivédeni, mint azt tudjuk. A szabad piacban nagyon nagy volt mindigis a hullámzás a fejlődésben, hirtelen növekedések és hirtelen esések váltották egymást, és nem volt szerencsés, ha az a hirtelen esés túl nagyra sikerült. A nagy gazdasági világválságnál bebizonyosodott, hogy az állami beavatkozás igen fontos (pl. Mo.-on az államilag támogatott iparágak nem is fuccsoltak be, hiába volt nehéz helyzetben az ország Trianon után), azóta sokkal egyenletesebb a fejlődés mértéke, igaz, a hirtelen növekedések is elmaradnak. (Ennek ellenére néha begyűrűznek dolgok...)

(WarCraftnál pl. erre gondolok, nos nem tudom, én nem vagyok szakértő, most volna ide jó az angol szakos szaki :) Az biztos, hogy magána játékon belül sűrűn előfordulnak ilyen Shakespesr-i szófordulatok, meg shall a will helyett, meg hasonlók, de a kiejtést azt nem tudom. Mindenesetre a mai brit angolt én eddig nem hallottam még ilyen tisztának, osztán lehet, hogy csak rossz helyen hallottam. :D)

[ Szerkesztve ]

(#224) orbano válasza Crystalheart (#220) üzenetére


orbano
félisten

Én sem értem miért nem hoznak olyan törvényt, hogy akkor mostantól mindeki jól él, megszűnnek az adók és nem kell dolgozni. Állam bácsit fikázni pedig demokráciában baromság. Minden alkotmányos jogunk megvan bármikor bármelyik kormányt leváltatni, de ha mégsem, erkölcsi jogunk van fellázadni. Ha ez nem következik be, akkor mégsem olyan rossz szegény munkásoknak, nemde? Pedig többségben vannak, ugyanis ők tartjákel a szellemi munkát végzőket is... IQból meg elég nehéz kőszenet fejteni :D

(szerintem ez amerikai)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#225) shtml válasza orbano (#224) üzenetére


shtml
őstag

A jogod megvan, csak épp a joggal való élés lehetősége oly mértékben korlátozva van, ami szinte már a tiltással határos. Nézd csak meg, mennyi mindenben NEM lehetséges népszavazást kiírni ill. kik és milyen szinten bírálják el egy népszavazási kezdeményezés sorsát.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#226) SystemRoot válasza shtml (#225) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát ez téves. Bármilyen hülye ötlettel előállhatsz. Ha jól tudom költségvetést befolyásolandó nem lehet, mert az alkotmányellenes. Amúgy eléggé fideszesek azok a bírák, szal ki tudja, lehet még olyat is engednek kiírni manapság. Elvégre volt itt rá hasonló példa...

Crystalheart: Igen ismerem ezt a videót. Ezt szerintem egy amcsi színész mondja, kellően szép angolsággal. Amúgy ez nem middle English, ez csak költőies hatású stílus. De ha jól emlékszem akkor más intrókban van a régi angol beszéd stílusra hajazás, bár nem túl súlyosan, ergo bőven érthető.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#227) Crystalheart válasza shtml (#225) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Lehet, lehet népszavazást, csak egy pontatlanul és nem elég népszerű dolgot általában visszautasítanak. Meg osztán nem is kötelező egy eredményes népszavazás után sem elfogadni, a kormányon áll. Bár elgondolkodtam már azon, mi lenne, ha a választást reformáló indítványt nyújtanánk be? :) No de ez már elég offba ment el.

(#228) SystemRoot válasza Crystalheart (#227) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az túl nagy felháborodást keltene ha nem fogadnának el egy sikeres népszavazást... Mert ugye a nép akarata szent, de vajon nem szentebb a nép érdeke? (amiről talán nem is tud)

Mire gondolsz választást reformáló indítvány alatt?

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#229) orbano válasza shtml (#225) üzenetére


orbano
félisten

Az hogy mennyire tudja érvényesíteni a magyar nép a jogait, és hogy mennyire tudná, ha akarná, az két külön dolog sajnos... gondolj bele, hogyan lehet 10 milló embert bármiben is korlátozni, amiben nem akar korlátozva lenni... diktatúrában biztos hatásosan, egy kisebb hadsereggel, de egy EU tagállamban azért ez kimondottan nehezebb :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#230) dabadab válasza orbano (#203) üzenetére


dabadab
titán

Ez igy, ebben a formaban, egyreszt nem igaz, masreszt ertelmetlen, harmadreszt meg igazan meg ertelmezhetetlen is.

A valosaghoz joval kozelebb visz minket az, ha azt vizsgaljuk, hogy egy adott nyelv muvelt beszeloje mennyi szot ismer. Persze ezt se lehet pontosan merni, de ugy harmincezer szo tajara szoktak saccolni, kb nyelvtol fuggetlenul.

DRM is theft

(#231) Crystalheart válasza SystemRoot (#228) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én is ebben bízom...

A jelenlegi választási rendszer rákfenéje az szerintem, hogy a Parlamentbe nagyon nehéz bekerülnie új pártnak, gyakorlatilag csak koalícióban lehetséges, ami pedig nagyon korlátoz, és hiteltelenné is tesz. A bent lévő pártok pedig mégsem a többség akaratából vannak ott, mert a többség bizonytalan vagy nem is szavaz, pláne a mostani szavazáson lesz így, úgy tűnik. Mindenki "a kisebbik rossz" elvén választ. Egy csomóan nem is vállalnak pártalapítást, mert esélytelennek látják a dolgot, nincs rá pénzük, nincs lehetőségük elég népszerűvé válni, holott lehet, hogy megfordítanák a sorsunkat. Én ennyit látok, ezen kéne valahogyan változtatni, volna néhány javaslatom is, pár alternatíva/kiegészítés, de az már túlmutatna ezen a topikon, és kellenének hozzá jogi szakértők is igazság szerint. Ám nem tartom valószínűnek, hogy akormány megszavazna egy olyan törvényt, ami gyakorlatilag a jelen parlamenti pártok lecserélődéséhez vezetne nem is olyan nagyon hosszútávon.

(#232) shtml válasza SystemRoot (#226) üzenetére


shtml
őstag

Inkább te tévedsz, de nem is figyelsz arra, amit írtam. Előállni bármilyen hülye ötlettel előállhatok, de abból soha nem lesz népszavazás. Az itt felállított szűrők olyan szigorúak, hogy szinte csak olyasmiről lehet népszavazást kiírni, amit a parlamenti pártok engedni akarnak. Amúgy nem fideszes vagy egyéb bírák döntenek, hanem első körben az OVB.

Plusz a gumiszabályok. Mondj nekem olyan népszavazási témát, amelynek nincs valamiképpen hatása a költségvetésre. Mindennek van, ezért ráhúzható a gumiszabály.

Nemzetközi szerződésben szabályzott témában sem lehet népszavazást kiírni, ezért bukott el pl. az a kezdeményezés, hogy a különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosságok tetteseit lehessen halálbüntetéssel sújtani. Tehát a nép még arról sem dönthet, hogy bűnhődjenek a kegyetlen gyilkosok. No comment!

(#227) Crystalheart:

Lehet, lehet népszavazást, csak egy pontatlanul és nem elég népszerű dolgot általában visszautasítanak.

Vagyis bármilyen ürüggyel szinte bármilyen kezdeményezés blokkolható.

Van ügydöntő és véleménynyilvánító népszavazás, az előző eredménye kötelezi a parlamentet, ha a népszavazás nemcsak érvényes, hanem eredményes is.

(#229) orbano:

hogyan lehet 10 milló embert bármiben is korlátozni, amiben nem akar korlátozva lenni

Olyan országban, amelyben a rendőrség tetszése szerint betilthat bármilyen tüntetést "a forgalom aránytalan akadályozása" miatt, én nem merném ezt állítani. De amit te írsz, az már a forradalom. Én a törvényes keretek közötti változtatásról beszélek végig.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#233) shtml válasza shtml (#232) üzenetére


shtml
őstag

Másfelől a kormányok és általában az államhatalom szarik a nemzetközi szerződések betartására, ha érdeke úgy kívánja. Nézd pl. a prostitúciót tiltó (talán New York-i?) nemzetközi megállapodást. Eszerint keményen tiltani és büntetni kellene a prostitúciót, ezzel szemben az ország tele van masszázsszalonnak titulált bordélyházakkal.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#234) Crystalheart válasza shtml (#233) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mo.-on, ha adót fizetnek, törvényesen működhetnek a prostituáltak. Már nem is álcázzák, épp csak a konkrét árat nem írják az ezzel foglalkozó oldalakon - megjegyzem, természetesen nem tapasztalatból beszélek, de hát bele-belebotlik az ember. Meg volt is erről TV-ben valami adás. (Más kérdés, hogy nem fizetnek adót, mert nincs nyoma a szolgáltatásnak...)

(#235) Bici válasza Crystalheart (#234) üzenetére


Bici
félisten

"...mert nincs nyoma a szolgáltatásnak."

Ha mákod van... :DDD Vagyis a kliensnek... :B ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#236) shtml válasza Crystalheart (#234) üzenetére


shtml
őstag

De hát pont erről beszélek! Ha egy népszavazást nem lehet kiírni nemzetközi szerződés által szabályzott kérdésben, akkor hogyan működhetnek a prostituáltak, amikor az ő működésüket is tiltani kellene egy nemzetközi szerződés értelmében?

Ebből látszik, hogy a nemzetközi szerződésekre való hivatkozást a kormányzat csak ürügyként használja egyes kellemetlen népszavazási kezdeményezések elfojtására.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#237) Crystalheart válasza shtml (#236) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Megvan hozzá a joguk, ahogy ahhoz is, hogy eltérjenek bizonyos nemzetközi szabályozásoktól. Ha én lennék a miniszterelnök, én nem tartanám ezt bajnak, a nemzetközi egyezményeknek inkább irányadóknak kell lenniük - persze komolyan kell venni, ha mondjuk atomfegyverkezési korlátozásról van szó, no de a csendesebb témákra kapacitásuk sincs odafigyelni.

Egyébként meg minden csak pénz kérdése, mert reklámmal szinte minden eladható. Ami meg jó is mellé, azt még könnyebb. Egy kellően beharangozott, médiában megjáratott dolgot nem mondhatnak csak úgy vissza kellő visszhang nélkül, ráadásul az ilyenekre rendszerint, akármennyire is maga ellen fordítható, az egyik, jelemzően az ellenzéki párt le is szokott csapni, mint "saját ötlet". Ezért látok én még reményt. De addigis valahogyan ki kellene dolgozni a részleteket.

Hujjuj, ez nagyon off. ;) Majd alakítsunk Phártot, és ott megdumáljuk ;] De itt elvileg a nyelvtudás a téma.

(#238) dabadab válasza shtml (#233) üzenetére


dabadab
titán

Nincsen prostituciot tilto megallapodast, amire te gondolsz, az a keritest es a bordelyhazakat tiltja.

DRM is theft

(#239) Crystalheart válasza dabadab (#238) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezt jó tudni :)

(#240) orbano válasza shtml (#232) üzenetére


orbano
félisten

a törvényes kereteket is mi alkottuk. ha ez nem működik, újat kell csinálni... ez a demonstrációs dolog pedig... azért egy taxisblokád szintű bojkott most is megállná a helyét, hidd el nekem. Pl. ha kiállna mindenki az úttestre addig, amíg nem teszik ingyenessé a városban a parkolást, hidd el, ingyenessé tennék. többszázezer autót nem lehet elszállítani. de csak ha mindenki egyezményesen bojkottálná a parkolódíj-fizetést, esetleg nem menne be senki dolgozni a munkahelyére... akármi. de már eleve többszázezer tiltakozó levél, petíció is elég nagy horderejű lenne. ne abból induljunk ki hogy mostanság a rendőrség (szerintem még mindig túl finoman) lever pár összeverődött akasztanivaló suhancot.

A vér nem válik VAZZE!™

(#241) Xpod


Xpod
addikt

Érdekes írás, de azért nem vagyunk ezzel egyedül.

A franciáknál töltöttem néhány napot. És ott még lehet pocsékabb a helyzet. Sem angolul, sem németül nem tudtam megértetni magam. 20-25 és 40-50 közötti korosztályról beszélek. Az, hogy mutogatással sem jutottam semmire már nem is volt meglepő. (Az, hogy a multinál, ahol dolgoztam, kb minden 10. ember beszélt valamit a francián kívül, az már felüdülés volt.) Ami a legjobban elszomorított, hogy a hotel recepcióján sem beszélt senki semmilyen nyelvet. (Azért egy 3 csillagos hotelbe nem ártana legalább 1 nyelv ismerete.)

Okés, tehát EU-s átlaghoz viszonyítunk. Az az átlag elég alacsonyan lehet, ha még egy olyan nagy országban, mint Franciaország, akik már nem is tudom mióta EU meg NATO tagok meg a jó ég tudja milyen szálak kötik össze a nemzetközi politikával, is ilyen a helyzet.

Arról nem is beszélve, hogy a kedves külföldi is próbálkozhatott volna esetleg más nyelvvel, nem csak az van, amit Ő akar. Lehet hogy az idősebb úrral is többre jutott volna, ha megszólal pl németül.

Az oké, hogy nem árt ismerni legalább 1 világnyelvet, de ezt ne csak nekünk kelljen már. Nem, nem kell a külföldinek magyarul tudnia, de azért ne legyenek már ennyire nagyképűek, hogy olyan nincs, hogy az ő által beszélt nyelvet mindenki megérti, ergo nem kell neki nyelvet tanulnia.

Bármilyen idegennyelv ismerete sokkal nyugodtabbá tesz, ha külföldön vagy.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#242) SystemRoot válasza shtml (#232) üzenetére


SystemRoot
őstag

Figy, amúgy mit akarsz te népszavazgatni? Már bocs de nem azért vannak a politikusok hogy ők döntsenek, mert mondjuk értenek a közgazdaságtanhoz, az oktatáshoz, a törvényjavasláshoz, stb, stb. Ne akarjon a nép szavazgatni olyan kérdésekben amihez hülye, pont. Káosz és borzalom lenne az országban ha minden kérdést az ostoba többség döntene el. Bocs de én nem hiszek abban hogy egy kelet európai országban a többség értelmesen tud dönteni. Menjenek el szavazni, ott is lehet hülyén szavaznak, de akit megszavaznak az remélhetőleg nem lesz olyan hülye mint ők.

"amúgy nem fideszes vagy egyéb bírák döntenek, hanem első körben az OVB."
Ami tudtommal fidesz szimpatizáns meglehetősen. Elég szégyen az hogy a hatalmi ágak szétválasztása nem működik rendesen Magyarországon és még a sajtóink sem függetlenek, de hagyjuk ezt.

"Olyan országban, amelyben a rendőrség tetszése szerint betilthat bármilyen tüntetést "a forgalom aránytalan akadályozása" miatt"

Hát nem tudom ezzel mire akarsz célozni, de ha te tüntetés-párti vagy, akkor no komment.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#243) kicsitomi88 válasza SystemRoot (#242) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Figy, amúgy mit akarsz te népszavazgatni? Már bocs de nem azért vannak a politikusok hogy ők döntsenek, mert mondjuk értenek a közgazdaságtanhoz, az oktatáshoz, a törvényjavasláshoz, stb, stb

Ők értenek az oktatáshoz? Másfél évtizede nyűglődök ebben az oktatási rendszerben de még nem tűnt fel, hogy annyira értenének hozzá ott fent. Valamire való közgazdászok véleménye szerint a közgazdasághoz sem értenek olyan magas szinten ott fönt(vagy nem akarnak). A törvényjavasláshoz persze értenek, ezt nem vitatom.

Ne akarjon a nép szavazgatni olyan kérdésekben amihez hülye, pont.

Javaslom Kubát vagy Észak Koreát. Ott nem kell holmi szavazással bíbelődnöd ha ez teher.

Ami tudtommal fidesz szimpatizáns meglehetősen. Elég szégyen az hogy a hatalmi ágak szétválasztása nem működik rendesen Magyarországon és még a sajtóink sem függetlenek, de hagyjuk ezt.

Az OVB hogyan jön a hatalmi ágakhoz - már urambocsá de én nem tudom hozzákötni. Vagy ha egyáltalán probléma van vele akkor miért hatalmi ág szétválasztási probléma.

A sajtó részrehajlásánál mi a gond? A közszolgálati tévé kormánypárti, az ATV kormánypárti vagy a Hír TV polgári beállítottsága?
Ez valamiféleképp a sajtószabadság gyakorlati megvalósulása, hanem tetszik akkor van választási lehetőséged(a fenti két országban).

Hát nem tudom ezzel mire akarsz célozni, de ha te tüntetés-párti vagy, akkor no komment.

No komment.

90 87.5 87.8 87.5

(#244) shtml válasza dabadab (#238) üzenetére


shtml
őstag

Igen, közben utánanéztem az 1950-es New York-i megállapodásnak. Ettől függetlenül tény, hogy Magyarország ezt nyíltan nem tartja be.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#245) shtml válasza SystemRoot (#242) üzenetére


shtml
őstag

Szerinted komolyan értenek a közgazdasághoz vagy az oktatáshoz? Még arra sem képesek/hajlandók, hogy a megfelelő szakemberek tanácsait megfogadják.

Hát nem tudom ezzel mire akarsz célozni, de ha te tüntetés-párti vagy, akkor no komment.

Egy tüntetés a szólásszabadság és a véleménynyilvánítási szabadság kifejezési formája. Ennek korlátozása a demokrácia korlátozása. Akár tetszik neked, akár nem. Elég baj, ha a tüntetést kevered a zavargással és a rombolással. Gondolkozz el ezen. De nekem az is OK, ha nem kommentálod a dolgot, az a legkönnyebb.

Bocs de én nem hiszek abban hogy egy kelet európai országban a többség értelmesen tud dönteni. Menjenek el szavazni, ott is lehet hülyén szavaznak, de akit megszavaznak az remélhetőleg nem lesz olyan hülye mint ők.

Hú, ez kurvára hasonlít a bolsevik ideológiára. "Mi vagyunk az élcsaapat, mi tudjuk, mi jó nektek. Ezért kussoljatok."

Ezt nagyon kár volt írnod. :W

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#246) SystemRoot válasza kicsitomi88 (#243) üzenetére


SystemRoot
őstag

"Ők értenek az oktatáshoz? ..."

Figy ezt most az elmélet szintjén mondtam. Mindenesetre szerinted a többséget jelentő ember (aki valljuk be iskolázatlan buta, Magyarországon(jobb nem ránézni a statisztikákra)) biztos meg tudja népszavazni hogyan lenne jobb. Igaz?

"Vagy ha egyáltalán probléma van vele akkor miért hatalmi ág szétválasztási probléma."

A bíróságoknak és az Országos Választási Bizottságnak függetlennek kell lennie, hogy ne kivételezzenek egyes párt-akaratokkal, vagy ne használják őket fel párt-célokra. Nekik függetlenül kell elbírálniuk mindent, a legjobb belátásuk szerint. Ez nagyon fontos kérdés. Pl a volt szocializmusban a bíróságok politikai irányítás alatt voltak és ezáltal kb megszűnt a jogállamiság.

"Ez valamiféleképp a sajtószabadság gyakorlati megvalósulása, hanem tetszik akkor van választási lehetőséged(a fenti két országban)."
Tudod a szabad sajtó azt jelenit hogy pártatlan. Ergo nem nyomatja egy adott párt propagandáját, nem állítja be úgy a tényeket hogy az az adott párt imidzsének jól álljon, ezzel megtévesztve az embereket. Nagy szégyen az ami nálunk a médiában zajlik.
Ha te ezt nem érzed problémának, az csak a saját butaságodat fejezi ki.

"No komment."

No komment! :D

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#247) SystemRoot válasza shtml (#245) üzenetére


SystemRoot
őstag

"Szerinted komolyan értenek a közgazdasághoz vagy az oktatáshoz? Még arra sem képesek/hajlandók, hogy a megfelelő szakemberek tanácsait megfogadják."

Hát bocs, de az átlagembernél sokkal jobban értenek hozzá. Tipikus munkás ideológia, hogy az irányító elit az tök hülye és nem ért semmihez, csak lopja a pénzt ott fent vagy mittomén. Elég szomorú ha te is ezt gondolod. És ezzel nem azt mondom hogy tökéletesek, iszonyatosan sok velük a baj, szerintem pocsék a mai politikai elit, DE még mindig intelligensebben tudnak dönteni mint az átlag ember.

"Akár tetszik neked, akár nem. "

Te itt direkt félreértelmezed amit az a szó hogy "tüntetés-párti" mit jelent. Nagyon jól tudod hogy mi a helyzet a mai aktuálpolitikában és hogy mit jelent ma az hogy tüntetés. Autóborogatás, rendőr-dobálás, egyéb rongálás. Ezt nem igazolja semmi, és az ilyet be kell tiltani. Ha normálisan zajlottak volna az utóbb idők tüntetései akkor nem jegyeztem volna meg semmit, de ha te szimpatizálsz ezekkel a mai eseményekkel, na az már gáz, és itt most ne hozd azt hogy demokrácia korlátozása mert szó sincs róla... Ha tüntetőskedvű jobboldaliak nem tudnak ember módjára viselkedni az utcán akkor be kell tiltani a gyülekezésüket. Amúgy sincs semmi értelme. Mi a francot hőzöngenek. Nekik is csak egy szavazatnyi beleszólásuk van a politikába, akárcsak mindenki másnak. Akkor nehogy már itt akaratoskodjanak nekem. Különben is Magyarországon parlamentáris demokrácia van, ami nem azt jelenti hogy az utcán politizálunk. Hanem azt hogy négy évente szavazunk egyet, és a többség akarata szerint kiválasztott párt a Parlamentben döntéseket hoz. Ez a definíciója. Óriási szégyent hoznak Magyarországra azok az agyatlan tüntetők.

"Hú, ez kurvára hasonlít a bolsevik ideológiára. "Mi vagyunk az élcsaapat, mi tudjuk, mi jó nektek. Ezért kussoljatok."

Nem értem miről beszélsz, kifejtenéd?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#248) kicsitomi88 válasza SystemRoot (#246) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Az oktatást és a népszavazást ne keverd. Úgy gondolom, hogy ami most van az szar és egy bizonyos programot megvalósítani akaró népszavazási szándék esetén a nép szerintem jó döntést tudna hozni oktatásügyben.

Még mindig nem tudom, hogy az igazságszolgáltató ághoz miféleképpen jön az OVB, a választ továbbra is várom.

A szabad sajtó mióta pártatlan? Lehet, hogy én buta vagyok, mint ahogy írod viszont azért azzal tisztában vagyok, hogy a szabad sajtó nem pártatlan. Azért szabad mert azt ír amit akar. Ezt szerintem Te is tudod. Az már az embereken múlik mit fogad be, mit hisz el.

Az már más tészta, hogy az ideális állapot az lenne ha pártatlan lenne de beláthatjuk, hogy gyarló emberek vagyunk.

Kis elmélkedés: Mikor mindenki a Magyar Gárda ellen szította a hangulatot akkor én azt mondtam, hogy szomorú, hogy egy szélsőjobbra emlékeztető szervezet jön létre egy XXI. századi demokratikus államban, viszont mint reális gondolkodású egyén azt is gondolom, hogy egy ilyen helyzetben, ahol vannak egyenlők, és törvény előtt egyenlőbbek akiket amúgy kevésbé egyenlőnek állítanak be, hát, szvsz a Magyar Gárda megalakulása következtében létrejön az egyensúly és mindkét oldalnak lesz szélsőséges megnyilvánulása, ami lássuk be még mindig jobb mint egyetlen fajta szélsőség aminek nincs ellenpólusa.

Na most ezt húzzuk rá a magyar sajtóra. Egyik oldalnak van sajtója, másiknak is legyen. Csak jobb így mintha csak a közszolgálatinak csúfult M1 lenne az ATV-vel miközben nincs HírTV. Nemde?

A No Kommentes tüntetés témát már shtml kifejtetette a számodra. Ez a vigyorgó szmájli meg a mentális képességeimre való személyeskedő utalás nem valami magas volumenű vitapartner létét sejteti.

90 87.5 87.8 87.5

(#249) KilgoreTrout válasza Xpod (#241) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem tudom mennyit tudsz Franciaországról, de az ő nyelvtanulási szokásiakból következtetni az EU-s viszonyokra nem éppen szerencsés.

Egyrészt köztudottan nagyon nemzettudatosak (a rengeteg bevándorló miatt), tehát mindenben igyekeznek hangsúlyozni "franciaságukat", értsd francia termékeket vesznek, és nem tanulnak meg másik nyelvet, ha úgy érzik nincs szükségük rá. És sok esetben tényleg nincs, mivel Franciaországon, Svájcon, Belgiumon, Hollandián kívül fél Afrika valamint Kanada is az ő nyelvüket (is) beszéli.

Ezzel szemben a magyarul nem nagyon tudsz kommunikálni a trianoni előtti magyar határokon kívül, ami nem nekik, hanem nekünk rossz. Nem azért kell nyelveket tanulni, mert mások is azt teszik, hanem azért, hogy mondjuk egy franciával/angollal/spanyollal egyenlő esélyekkel indulhass az életben. Az az igazán szomorú, hogy ezt nem látja be mindenki (sőt), amivel saját magunkról állítunk ki szegénységi bizonyítványt.

Más: Persze munkásokra is szükség van, de tegye mindenki a szívére a kezét, hány olyan fizikai munka van, amit pár hónapos gyakorlással ne tudna ő is hasonló (ha nem jobb) minőségben végezni, mint a 40 éve idült alkoholista Pali bácsi. Elég csak körbenézni milyen minőséget ad ki a "munkások" nagy része a keze alól, és hogy milyen árakon dolgozik. Szóval nehogy már egy érdem legyen műveletlennek lenni, mint ahogy egyesek reagáltak erre a cikkre ("hö, nem tudok nyelveket, hatodikig jártam iskolába, nincsenek ambícióim, de pótolhatatlan vagyok, mert nélkülem megállna a világ").

[ Szerkesztve ]

(#250) SystemRoot válasza kicsitomi88 (#248) üzenetére


SystemRoot
őstag

"Ez a vigyorgó szmájli meg a mentális képességeimre való személyeskedő utalás nem valami magas volumenű vitapartner létét sejteti."
Lehet ez meglepően hangzik most, de nem annak szántam mint amire gondolsz, hiába hiszed azt hogy utállak mert te utálsz, én semleges vagyok. Csak viccesnek találtam odatenni.

A sajtós dolog, én sajnos azt érzem pl az újságokban hogy nem pusztán részrehajlás van, nem arról van szó hogy kicsit jobban szimpatizál az egyik oldallal vagy a másikkal. Egész egyszerűen amikor olvasok egy Magyar Nemzetet úgy érzem pártlapot olvasok, és ez igaz a Népszabadságra is, meg még sorolhatnám a média egyéb megnyilvánulásait. Miért kell egy párt éllovasának lenni? Ez egész egyszerűen szánalmas. Én nem akarok politikai töltetet érezni a hírtv-s híradókban, mert egyszerűen rosszul leszek tőle, és ez igaz a másik oldalon is.

"Még mindig nem tudom, hogy az igazságszolgáltató ághoz miféleképpen jön az OVB, a választ továbbra is várom."

Azzal csak a hatalmi ágak szétválasztását magyaráztam. Párhuzamot vonva hogy ebbe a különböző bizottságok pártatlansága is beletartozik.

A Magyar Gárda pedig nem hinném hogy ellensúlyozna bármit is. Mégis miféle célokat szolgál ez? Gondolják hogy ezzel megoldják a cigány problémát? Vagy gonodolják hogy egy ilyen szervezet kell a hagyomány megőrzésére? Egyáltalán azt hiszik hogy így lehet szolgálni a hazát? Hát eléggé ostobák. A gazdaságon múlik hazánk sorsa, az oktatáson a kultúráé, és a szociálpolitikán a cigányságé. Ez mind politikai ügy, semmi szükség egyenruhás fáklyás felvonuló agyatlan hülyékre.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.