Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#189) talmida válasza shtml (#184) üzenetére


talmida
Közösségépítő

OK. Vegyük úgy, hogy én fogalmaztam hiányosan vagy félreérthetően, ezért gondolod te is meg esetleg mások is, hogy egy új fordítással akarok előrukkolni. Nem erről van szó, hanem arról, hogy hallottam egy két olyan bibliai tanítást, amik nem egyeznek meg a tradícionális bibliai tanításokkal, de mivel a szerző az eredeti szövegre hivatkozva hirdeti az állítását, ezért muszáj utánanézni a dolognak. Ezt egy "kis" héber tudással és némi segédeszközzel manapság bárki megteheti.

ugyanis,
1)
ha ismered az abc-t (tudsz olvasni héberül...mellesleg a PC Study Bible Héber verziója a magánhangzók pontozását nyújtja), emmellett
2)
van egy jó interlinear Bibliád (pl PC Study Bible Programban :DDD ), ami egymás alatt mutatja az eredeti héber és angol szavakat ...sőt, ha az egyes szavakat külön is megnézed, akkor mindegyikre a szótőtől kezdve a szó összes árnyalt jerlentésére is fény derül)
3)
rendelkezel egy kis alapvető héber nyelvtan tudással, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy megálapíthasd pl az igeidőket stb
akkor abszolút nem nagyképűség azt állítani, hogy igenis ellenőrízhető, hogy egyes tanítók igazat mondanak-e vagy sem. (Mindezt részletesen bemutatom majd később, de most nincs időm képet csinálni és töltögetni. Vissza fogok térni a témára.)

De mondhatja valaki, hogyha ott van a Stong's Concordance (ami az egyik leghíresebb héber szó-értelmező szótár), akkor elég lenne az is...De az a helyzet, hogy sajnos abban is vannak tévedések ...nem véletlen, hogy néhány évente újítják. (Hidd el, hogy mindenki tévedhet, még a legjobbak is. Lehet, hogy 99,9999%-ban jót írtak, de ha valaki előáll avval, hogy hoppá, ez a szó nincs benne a Bibliában és mégis tant gyártottak róla, akkor engedtessék meg, hogy utana nézzek..vagy bárki utána nézzen. )

Ahhoz, hogy valaki biztonsággal eligazodjon a tanok tengerében, igenis eredetiben kéne tudnia olvasni a Bibliát. Természetesen a segédeszközeim nélkül én sem mennék semmire sem a jelenlegi tudásommal, de a jelenlegi tudásom nélkül a segédeszközökre hagyatkozhatnék csak, ami szintén nem megnyugtató (számomra). Szóval a segédeszközt is ellenőrízni kell. :DDD Komolyan.

Egyébként én még ilyen reakciókkal az életemben nem találkotam, akik a bibliai kutatás lehetőségét is kétségbe vonják :Y

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.