Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Érdekes és nem utolsó sorban hasznos kütyünek néz ki. Grat!

All→M8

(#2) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

HD felbontású kamera jobb lenne. Egyébként nem rossz kütyü.

[ Szerkesztve ]

(#3) Misi1979 válasza DIESELPOWER (#2) üzenetére


Misi1979
őstag

Van olyan is, persze drágábban.

http://foscam-uk.com/indoor-ip-cameras/h-264/foscam-fi9820w.html

Nekem is ilyenem van, iphone-ról is tudom vezérelni, van saját kliensprogramja.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#4) HaRdCoRe^mp4


HaRdCoRe^mp4
tag

Szerintem komoly kiskészülék, örülök h végre itt tart a technologia :)

Telszámom: 30/899-78-49

(#5) lapa


lapa
veterán

jó lenne egy olyan tesztkép, ahol nem világos, közeli ajtót meg fehér falat vetítesz az infrával. kinti viszonyok közt azért nincs ennyi visszaverődés.

gonosz on: ez az, amelyiket megtörték múltkor, hogy mindenki ránézhessen? viccelek csak.

[ Szerkesztve ]

(#6) csabiks


csabiks
senior tag

mennyiért vetted (postaköltséggel) ?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#7) Misi1979 válasza HaRdCoRe^mp4 (#4) üzenetére


Misi1979
őstag

..ráadásul ez egy elég "régi" készülék, én pl. már vagy 5 éve használok ehhez hasonló tudású (wifi-s) ip kamerákat, a legtöbb noname kínai, mint ez.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#8) >Deego..


>Deego..
senior tag

Hasznos és elsősorban nem elhanyagolható kis kütyü.
Köszönöm a cikket.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#9) Daffni2


Daffni2
addikt

Igen hasznos eszköz,nálam 2 db működik már 2 éve.

Mivel hangszóró is van benne távolról lehet parancsot adni, pld kutyának.
A relé kimenetre bármilyen eszközt köthetünk amit távolról lehet működtetni.

"Aki ad,az nyer"

(#10) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

tt a megoldás ennek az IP kamerának a „személyében”. Ugyan meg nem gátolja a betörést, de nagyban segíthet az elkövetők kézrekerítésében. Növeli biztonságérzetünket és nagyobb biztonságban tudhatjuk értékeinket. Mindemellett jól látható helyre szerelve, vagy jelenlétét kiírással jelezve elrettentésként is hathat.

Jobb ha mindenki tisztában van vele, hogy a kamerának nem sok haszna van. Mit csinálsz ha van egy képed a betörőről járod a várost, megyét vagy az országot a képével? Rendőrök nem fogják használni az tuti.
Elriasztásnak a legjobb rakjatok ki táblát, mivel az kötelező, jól látható helyre és a kamera is legyen jól látható helyen.
Mindenképpen be fognak törni, mert ez a "foglalkozásuk". A zár csak barátaitokat tartja kinn, a hangos riasztót már letolja mindenki és percek kellenek még másra reagálnak. 5 perc alatt kirámolja mindenki a házat.

Elrettentés a lényeg és nem a biztonságérzet, meg a elkapás. Ha megtörténik úgy is félni fogsz még egy ideig.

Ha olcsó kamera kell: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11) lapa válasza FlekkeN (#10) üzenetére


lapa
veterán

rá lehet bizonyítani azt a betörést is később. ujjlenyomatokat se azért vesznek, mert majd azzal találják meg. de amúgy igaz, amit írsz.

a linkelt kamera csak nappali.

(#12) BlackPriest válasza FlekkeN (#10) üzenetére


BlackPriest
őstag

miből gondolod, hogy nem használják fel a képet?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#13) mszl


mszl
aktív tag

SZia!

Linux alatt Zoneminder-el próbáltad esetleg??
Felismeri , kihasználja a funkcióit??
Én is gondolkozom egy ilyen kikpróbálásán, úgyhogy egy ilyen biztató cikk jól jött, hogy használható a cucc.
Honnan rendelted??

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#14) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Tervben volt egy pár kamerából álló rendszer kiépítése, de mivel nem kültéri a cucc így lemondtam róla. Ami bírja az időjárást az nem 2 ft.
Köszi a leírást! :R

(#15) Misi1979 válasza FlekkeN (#10) üzenetére


Misi1979
őstag

"Rendőrök nem fogják használni az tuti."

A rendőrök jó eséllyel azonosítani tudják a fotó alapján az elkövetőt.

Ugyanis nem véletlenül készül adatbázis róluk.. előfordul olyan eset is, hogy nem is kell megnézni a gépben/kartotékok között, egyből tudják, hogy kicsoda az illető. Esetleg azt is, hogy hol kell keresni..

"Mindenképpen be fognak törni, mert ez a "foglalkozásuk".

Akinek ez a "foglalkozása", az 90%-ban lebukik legalább egyszer. Előbb vagy utóbb.. Ha előbb, akkor a rendőrség ismerni fogja, ha utóbb, akkor nagy eséllyel összevetik a hasonló, felderítetlen bűncselekményeknél rögzített leírásokkal, fotókkal.

"Elriasztásnak a legjobb rakjatok ki táblát, mivel az kötelező"

Magánlakásnál, nem üzleti célú létesítménynél nem kötelező, pl garázs, sufni.

"5 perc alatt kirámolja mindenki a házat."

Betörés esetén a faliszéf jó dolog ám. Plusz a biztosítás.. a tévét, kamerát vihetik, felőlem..

Nekem pont a bejárati ajtóra van irányítva az egyik kamera, a belépőről nagytotálban 720p-s fényképek készülnek és bizony, azonnal meg is kapom mailben. Ráadásul úgy van beállítva a mobilom, hogy annak mailcímnek elég jellegzetes értesítési hangja van.. Tehát adott esetben van időm szólni a mindig tettrekész szomszédoknak:) és/vagy rendőrségnek.

Persze volt már pár vakriasztásom is, ameddig nem állítottam be az érzékenységét, egy fránya falon kúszó fénypászma rendszeresen rámhozta az ideget:))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ha nem is pont ilyen, de vmi hasonló volt most az Aldiban 17E-ért.
Ez mennyi volt?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18) buherton


buherton
őstag

Kíváncsi lennék, hogy rajtad kívül más is látja-e a felvett képeket (gondolok itt a gyártóra).

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#19) Dany007 válasza buherton (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Ugyanmár, ennyire ne legyünk paranoiásak. Mit érdekli a 10 ezer km-re lévő Kínai gyártót, hogy a Mucsajröcsögei Kovács Pista garázsának a bejáratánál mi történik éppen? :D

(#20) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Jó kis kamera, jó árban :)
Azért érdemes beszerezni hozzá, egy normálisabb szünetmentes tápot.

Dave666

(#21) Atos23


Atos23
senior tag

POE képes a cucc? Persze mindegyik az betápláló patronnal :) Anélkül kérdezem.

(#22) GIJoe


GIJoe
addikt

Köszönjük a cikket! :R
Én azt nem értem, hogy 2013ban miért ilyen gyenge a képminőség?
Most nem emberkedni akarok, meg tudom hogy megfigyelésre van nem szórakozásra, de vga felbontás?
Azaz érzésem valahol el kell pukkantani a 6 éve legyártott csi trilliárd db érzékelőt drágán.
Csóró vagyok én is, és imádom a kínai cuccokat, de amikor egy nyomi ipod ilyen videót, készít, akkor azaz érzésem vackot akarnak rád sózni drágán..
sőt, még sz icicpici nano videó képe is sokkal jobb...

[ Szerkesztve ]

(#23) BlackPriest válasza buherton (#18) üzenetére


BlackPriest
őstag

és az mire jó a gyártónak? látja a napi 10 ki-be mászkálásom az ajtón, 23.5 órában meg bambulja az ajtót? ha ilyet feltételezel, akkor inkább a telefonért aggódnék, abban picit több és fontosabb adat szokott lenni

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#24) werszomjas


werszomjas
őstag

Hogy visszataláljak

üdv

(#25) Antigabo


Antigabo
tag

Jah ! az ár lemaradt

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#26) Deviance


Deviance
tag

Igen az ár lemaradt, illetve a software tudja a mozgásérzékelés funkciót? :R

(#27) Telda


Telda
addikt

A suli falára a bejáratnál is ilyen van felbiggyesztve, már régóta figyelgetem, de legalább most már tudom hogy mi ez :K .

(#28) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#16) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ebay-en a legolcsóbb ajánlat $44,02, ami éppen nincs 10E forint.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29) Zeki válasza fi:zi'k (#28) üzenetére


Zeki
nagyúr

Épp be akartam tenni ezt, de te olcsóbbat találtál. :)

(#30) Misi1979 válasza Deviance (#26) üzenetére


Misi1979
őstag

Tudja, különben nem lenne értelme az email-küldő/ftp-riasztás szolgáltatásnak.

Sőt, a mozgásérzékelő "finomhangolható" is.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#31) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Hasznos cikk.
Sokan kérdezik az árat.
Kínából 50$ környékén látom, elvileg nincs rá vám még, mert az alá esik, de ki tudja!?
Ennyit szerintem megér és legrosszabb esetben nagyon hasznos lehet pár kép vagy videó,,,

(#32) 8nemesis8 válasza Misi1979 (#15) üzenetére


8nemesis8
veterán

Neked is ilyened van?
Ez az érzékenység állítás miatt kérdezem vagy ezek közül mind tudja?

(#33) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintem egy ilyen kamerának akkor van értelme, ha be van kapcsolva az, hogy ha mozgásérzékelő, akkor küldjön képet e-mailben és riasszon, ahogy már korábban is írta egy felhasználó. Ekkor lehet egyből hívni a lakásra a rendőrséget, vagy a szomszédokat riasztani... Persze meg kell bizonyosodni, hogy valóban nem vaklárma. Ezért jó, ha megnézni a képet az ember amit küld.

Tehát sokat valóban nem érsz, ha kamerával felveszed a betörőt, ugyanis a rendőrség nem fogadja el bizonyítékként és kész hiába látszik rajta minden világosan. Ha egy Canon EOS 7D-vel készítenél fényképet ahol rendesen látszik minden, hogy egy többszörösen körözött bűnöző van rajta, akkor sem, mert photoshop és hasonló nyalánkságok miatt ma már semmit sem lehetetlen....

(#34) Misi1979 válasza 8nemesis8 (#32) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez is tudja, de nekem a 720p-s verzió van.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#35) TomKiss válasza Vasinger! (#33) üzenetére


TomKiss
tag

Ebben azért nincs igazad. Rengeteg magán biztonsági kamera felvétele van közzétéve a hatóság részéről, hogy ez alapján keresnek valakit/valakiket. Nyilván nem csak az alapján fogják elítélni, hogy elsétált az épület előtt, de keresni, bizonyítani, hogy akkor és ott volt, azért nem elhanyagolható.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#36) Rolly válasza Vasinger! (#33) üzenetére


Rolly
veterán

értem akkor a boltok biztonsági kamerái is feleslegesek ... és a rendőrök csak akkor fognak el valakit ha a saját szemükkel látták a betörést? na nemár ...

(#37) Vasinger! válasza Rolly (#36) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet, hogy kicsit túloztam, de nem egyszer volt rá példa, hogy nem fogadták el bizonyítékként a biztonsági kamera képeit.

A legtöbb helyen csak elrettentés céljából rakják ki.

Először én se hittem el, hogy ott a kamera által készített kép és nem fogadják el bizonyítékként, de welcome to Hungary.

(Asszem pont valami késeléses ügynél is ez volt, híradóban is mutatták)

(#38) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Most telepítettük a Kft- telephelyén kamerákat , (nem ezt a típust ) ,a lopások megelőzése végett , de családi házaknak is érdemes elgondolkodni 1-2 kamera beszerzésén ,csak az én utcámban 3 házba törtek be 1 éven belül. Ma már nem kérnek el értük egy kisebb vagyont , és használat-beüzemelés tekintetében egyszerűbb dolgunk van ma mint 5 éve .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#39) buherton válasza Vasinger! (#37) üzenetére


buherton
őstag

Ez szerintem nem csak nálunk van így, legalábbis remélem, mert teljesen jogos, hogy nem fogadják el. Miért is? Mert nem ellenőrzött forrásból származik a bizonyíték, és könnyedén manipulálható. Az ilyeneket be sem mutatják a bíróságokon.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40) Kolondrum válasza merkucyo (#38) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van olyan cég ami kamerát és webes tárhelyet is ad. Olyan IP védett kamrákkal rendelkeznek, hogy csak lestem. darabonként 100k körül. :DD

(#41) Motny


Motny
csendes tag

Én is az mellett voksolnék, hogy egy nagyon hasznos kütyü, nem feltétlen az elkövetés bizonyítékaként, hanem maga a megelőzésben. Fokozva ezt, ha összekötjük az otthoni riasztó rendszerrel, ami mondjuk sms küld a riasztásról.
Ilyenkor meg tudunk győződni annak mivoltáról és már lehet is cselekedni. Haza menni, szomszédnak, barátnak, rendőrnek szólni. A cél megzavarni az elkövetőt, mert ha elvisz valamit, hiába fogja el később a rendőrség, mi abból már semmi se látunk. És még 1001 dolog megfigyelésére használható, tudok olyat ami érzékelőkkel kiegészítve az üvegházban figyeli a pára tartalmat, a hőfokot és egyből riaszt ha galiba van, a feltétele az internet elérés.

(#42) Dany007 válasza Vasinger! (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Ez azért szerintem se így van.
Nem véletlen, hogy mindegyik nagyáruházban komplett kamerarendszerek vannak felszerelve, nem beszélve a benzinkutakról, közterületekről... Nem költenének rá sokszor vagyonokat ha a rögzített kép semmit se érne.
A híradóból nekem pont az szokott feltűnni, hogy havonta, két havonta van olyan eset mikor a bűnözőt a térfigyelő kamera képe segítségével tudták azonosítani és megtalálni. Persze kell hozzá más bizonyíték is, de azért egy videófelvétel, egy kép elég egyértelműsíteni tudja a helyzetet.

Az meg, hogy Photoshop nem Photoshop egy hozzáértő - a legprofibb hamisítványokon kívül - könnyedén megtudja állapítani. Nem feltétlenül csak a képmanipulációból, hanem a fájlmanipulációból is.
Arról nem is beszélve, hogy eléggé valószínűtlen, hogy egy falusi magánember majd nekiáll Photoshoppolni miközben tényleg kirabolták...

(#43) buherton válasza Dany007 (#42) üzenetére


buherton
őstag

De vélhetően a nagyáruházakban, és a benzinkúton, nem olyan rendszer van kiépítve, amit bármikor meg lehet manipulálni, hanem komoly biztonsági intézkedések vannak a rendszerben, hogy a megfelelő emberen kívül senki sem nyúlhasson bele, és így azért nem mindegy a dolog.

Azzal pedig nem mész semmire sem, hogy ha tudod meghamisították, vagy legalábbis nem lép előre az ügy, mert csak kizárni tudod, hogy kik nem lehettek. Nem mellesleg azért remélhetőleg nem erre alapoznak a bíróságok, hogy majd jön valaki aki megmondja a frankót.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44) lapa


lapa
veterán

azért annyit érdemes hozzátenni, hogy instant riasztáshoz kell neki egy hálózat, ami legalább egy router, rossz esetben router + modem.

csak router esetén évi 4100 huf az áram (~5+5w), routerrel meg modemmel 6200 huf (~15w). a hd verzió 8w-ot eszik 5 helyett, az valamivel még több.

nyilván nem halálos és nappal kicsit kevesebb (nagyjából 1,5w az ir led), de azért szempont lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem pár nap után behalt az 1A külső tápja vissza se küldtem (neten rendelt) vettem egy 3A tápot hozzá azóta nincs vele gond. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#46) Dany007 válasza buherton (#43) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, mert egy áruházi rendszerbe nem lehet belenyúlni... Dehogyisnem. Éppen egy mezei átlagembernek nem lenne indoka képet hamisítani.

"azért remélhetőleg nem erre alapoznak a bíróságok, hogy majd jön valaki aki megmondja a frankót."

Nem tudom pontosan mire gondolsz de a bíróságok szoktak alkalmazni "szakértőket" a bizonyítékok értékelésénél. Megszokták hallgatni a szakvéleményt és nagyban befolyásolhatja a végkimenetelt.
Most éppenséggel a Sthol ügy jut eszembe, ahol mittomén milyen szakterületről hívott emberek bizony megmondták a frankót - a sértett sérülésével kapcsolatban - mert bizony a bíróság nem ért hozzá.
Ugyan ilyen alapon ha felmerül a képek hitelességének a kérdése akkor a bíróság szakértőket kér fel az eredetiség megállapítására.

Mindent egybevéve nem kicsit hasznosak ezek a cuccok. Még ha "csak" annyiban is segítenek hogy ezáltal lesz konkrét vizuálisan kereshető személy. Akinek aztán az új lenyomatait meg egyéb más bizonyítok össze lehet vetni a végleges ítélet előtt.

(#47) FlekkeN válasza BlackPriest (#12) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

(#11) lapa: Ujjlenyomat? Jah úgy mint CSI-ben mi? 5 perc alatt megmondják ki az és hol lakik. Ne viccelj. Mire odáig jut az ügy már nincs meg a cucc és az ember se nagyon.

(#12) BlackPriest: Rendőrök mondták, hogy nem tudják felhasználni a képet.

(#15) Misi1979: Az a kamera ami a cikkben semmit sem lát. Csak akkor tudsz azonosítani akárkit rajta, ha már eleve ismered. Legalább egy HD kamera kell a rendes arcvonások leolvasásához. Ezzel megállapítod milyen tónusú a bőre, milyen magas, milyen alakú az arca, de a többiből semmit sem látsz.

Felismerhető arckép? Akkor tudod ki az. Innentől polgári perrel visszaszerezheted a pénzed, tehát a biztosító nem fizet. Ez benne van a pakliban.

(#42) Dany007: Nagyáruházi kamera megfigyelésre van. Tetten kell érni valakit különben vége. Alkalmazottak is lopnak őket is figyelni kell.

Nem mondom, hogy felesleges a kamera, mert hasznos sok esetben, de ne ringassátok magatokat tévhitbe. Megfigyelésre használják. Olcsó kamerák azonosításra nem érnek semmit. Elrettentésre olcsó is jó.
Én is be fogok szerelni csicska kamerát a lakásba és egy drágát a bejárathoz és feldobok az ajtóra egy csííz feliratot is.

Autóba is jó kamera amin le lehet olvasni a másik rendszámát. Felrakod a műszerfalra, mint ahogy az oroszok csinálják. Elkerülhető, hogy téged hibáztassanak.

Most volt nemrég Amerikában:
Pl.: Bejárati ajtónál a kamera, mint Misi1979-nek van. A csomagszállító letett egy Wii U konzolt és letette az ajtóhoz. Jött egy másik csomagszállító letette az ő csomagját és ellopta a Wii U-t. Kamera felvette lebukott.
A kameráról nem lehet azonosítani ki az, de lehet látni, hogy lopott.

[ Szerkesztve ]

(#48) Misi1979 válasza FlekkeN (#47) üzenetére


Misi1979
őstag

Ó dehogy kell hd minőségű felvétel a normális arcfotóhoz.

640x480-ban is tökéletes minőségű képet csinált az előző kamerám, igaz, a bejárati ajtótól 3m-re volt elhelyezve, pont arcmagasságban, szembe az ajtón belépővel.

"Felismerhető arckép? Akkor tudod ki az. Innentől polgári perrel visszaszerezheted a pénzed, tehát a biztosító nem fizet. Ez benne van a pakliban."

Ez nettó baromság. Tehát szerinted a biztosítóm nem fizet betörés esetén, ha a kamerám jóminőségű fotókat csinál az elkövetőről, mert akár polgári perre is vihetem a dolgot szegény betörővel és duplán húznék "hasznot" :W

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#49) FlekkeN válasza Misi1979 (#48) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

A polgári perre nem tudok mit mondani lehet tényleg baromság, mivel még anno olvastam és ez az internet. Itt senki sem hazudik. :N

Amúgy csak gondolj bele eltűnt személyekről is van arckép, de megtalálni őket nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#50) buherton válasza Dany007 (#46) üzenetére


buherton
őstag

Egymás mellé beszélünk.

A nagyáruházak, benzinkutaknál a biztonsági rendszer nem olyan, hogy oda bárki csak úgy belenyúlhat, mint az otthoni homemade cuccok esetében. Ezt szinte biztosra veszem, hogy így van. A homemade cuccokat meg úgy babrálod meg ahogy akarod, és hívhatsz akármilyen szakértőt simán át lehet verni, mert a cucc nálad van, és bármit tudsz rajta manipulálni (ugyebár nem csak képet), és ezért teljesen jogosan a bíróság az ilyeneket teljesen figyelmen kívül hagyja. Remélhetőleg nem csak nálunk van ilyen joggyakorlat, mert ez így helyes.

Szakértő: vannak olyan esetek, ahol csak szakértő tudja megállapítani a dolgokat (halál oka, sebesülés lehetséges szerzési módja, elme állapot, stb..). Viszont a helyes eljárás azaz, amikor a legkevesebb szakértőre van szükség, mert ugye minden szakértő plusz egy bizonytalansági tényező, ami ha egyre nagyobb, úgy egyre nagyobb az esélye a helytelen ítélet születésének. A legtökéletesebb az lenne, ha nem kellenének szakértők, mert minden biztos forrású és magától értetődő bizonyíték lenne. Csak ugye ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.