Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

Szép írás, ismerős történet. Nekem egy HP G6 1104sh típusú laptopom van, hasonló célokkal vettem anno. i3 van benne, 6gb ram, és egy ugyanilyen működésű kettős úgynevezett "váltható grafikus rendszer". Intel és a Radeon HD6470 1gb között váltogat elvileg. Az én gépemnél a furcsa dolog az hogy mikor megvettem a gépet, tényleg szépen futottak a játékok rajta (ugyanazzal játszok most is amivel 3 éve) de manapság már egy film nézése közben is meg-meg akad a kép/hang tehát mintha csökkenne a teljesítmény. Volt szervizbe, megbeszéltem előtte a munkafelvevővel a problémáimat ,hogy szerintem csökkent a gép teljesítménye nem is kicsit, akadnak a filmek-zenék. A gyártó oldalán mindenből ugyanaz az 1 driver érhető el mint gép megjelenése óta... A szervizből úgy jött vissza a gép ,hogy kicserélték immár harmadszor a hűtőventilátort és frissítették a biost.... ennyit volt képes tenni a HP szerviz, írtam is nekik szép visszajelzést róluk amit majd a robot úgyis kukáz. Próbáltam az általad linkelt oldalról (leshcatlabs) letöltött driverrel a gépet, de akármelyiket is próbáltam, a dolog már megbukott azon ,hogy restart után már a Windows Aero sem működött.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#2) xmaas válasza skylinelaca (#1) üzenetére


xmaas
őstag

Ismeros ez a integralt gpu meg dgpus valtos mizeria sajnos csakis a gyarto altal adott driverekkel mukodik rendesen ha frissitesz peldaul legujabb catalystra mar beszarik az egesz rendszer szoval ez ilyen szopatos dolog mindig a regi eredeti gyartoi driver legyen keznel ha jot akarsz magadnak

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A bootloop nem lehet, hogy egy AHCI mód kérdése volt?

Rengeteg notinál futottam már bele. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Sanyo77


Sanyo77
tag

Eddig nem is hallottam ilyen problémáról. Ideje körüljárni a témát, csak a kíváncsiság miatt.
Nekem asztali intel/ati kombóm van, gondolom az nem váltogat, egyszerűen nem használja az IGP-t.

(#5) nemeth989 válasza Sanyo77 (#4) üzenetére


nemeth989
senior tag

Asztali az máshogy működik, itt ahogy a cikben is van, az intel gpuján keresztül kapod a jelet, tehát az a forrás, ha az amd kari is működik, akkor is az Intel gpu-n keresztül kapod a jelet, ez megkerülhetetlen dolog.

Nekem egy Lenovo Y580-asom van, amiben egy IntelHD4000-es van, meg egy Nvidia GTX660M, ugyanezen a módon működik, de nálam teljesítménybeli gondok, meg váltás beli gondok nincsenek egyáltalán, hála a jó istennek. A drivereket is folyamatosan naprakészen tartom, pluszban még azt hiszem optimus technológia is van benne, ami vagy 90%-ban kikapcsolja a Geforce kártyát, hogy így is energiatakarékosabb legyen.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#6) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezért nem veszek inteles gépet. Volt kettő, az intel szutyok gma vga-val. Amd gpu mellé amd procit.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7) citkar válasza nemeth989 (#5) üzenetére


citkar
addikt

Ugyanezt írta a cikk is, csak az Intel CPU (APU) problémázik az AMD dGPU-val.
Bármely más párosítás rendben van.
Nekem Intel CPU és Nvida is rendben van, de AMD CPU (APU) és a dedikált AMD GPU is rendben működik.

[ Szerkesztve ]

(#8) Cray Tyler válasza skylinelaca (#1) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

A leshcatlabs-os driver-t csak szűzen telepített windows-ra érdemes feltenni. Az oldalon elég részletes manual van a driver használatáról, alap angollal már emészthető.

#Duliee: debizony, az lehetséges, de akkor még nagyon nem tudtam, hogy mi történik. A cikk ugye kronologiai sorrendben dolgozza fel a történéseket. Ezért szakmailag több helyen kifogásolható, nyilván, de én szívesen vállalom, hogy núb voltam :) Hadd okuljon belőle mindenki.

Megmondom őszintén, szerintem sokan fognak notebookot kapni karácsonyra. Ezeknek egy részében intel cpu és dedikált amd gpu lesz. A cikk azért készült el még karácsony előtt, hogy a Google is be tudja indexelni, ha rákeres valaki magyarul a problémára, akkor legyen rá egy releváns találat.

[ Szerkesztve ]

(#9) satz18


satz18
őstag

Aki kitalálta az endúrót és az optimust az megérdemelne 105 botütést, de legalább is egy büdös nagy pofont. Nekem az y580-on kb a játékok harmadánál manuálisan kell beállítani, hogy a dGPU-val menjen. Csak a baj van vele. Amúgy az NV kártya annyival okosabb, hogy addig nem is engedi telepíteni a drivert, amíg az intel drivere nincs fent. Szóval nem lehet elrontani. Win8-at személy szerint még eddig nem kellett telepítenem, (a t100-hoz hálistennek adtak), a win7 telepítése azért előbb utóbb minden gépnél megoldható.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) citkar válasza satz18 (#9) üzenetére


citkar
addikt

Az optimus-szal nekem semmi bajom nem volt, soha. Két éve használom és viszonylag sokat játszottam.
Külső képernyőre is kötöttem, TV-re, azonnal működött minden.
A géphez kapott Windows 7-t használtam mondjuk, azon minden driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#11) rudi


rudi
nagyúr

Ennél már csak az viccesebb (vagyis tragikomikusabb), amikor valami korai, jellemzően nullszériás notebookról kell tesztet csinálni, amihez alig van gyári támogatás. Ennek egy kiváló példája a mobil Haswell start cikkben az Asus N550-ben lévő GeForce GTX 750M, de nullszériában a tiszta AMD-AMD konfig is rázós.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Graphics válasza citkar (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Optimus tényleg ügyesebben kezeli az egészet :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Thome


Thome
addikt

Én ezen már végigmentem néhány notin keresztül...

1. Tapasztalat: Intel noti többet nem, állandóan nyekereg valamiért, chipset drivertől a... minden baja van.
2. Tapasztalat: integrált + dedikált gpu pont ilyen miatt nem, inkább kevesebb üzemidő, de nincs szenvedés.
3. Tapasztalat: AMD + AMD a legstabilabb kombináció.

(#14) gabe_


gabe_
őstag

Cumi.
Tipikus példája annak, mikor valaki a legjobbat akarja, megszerzi, és utána derül ki, hogy a nem legjobb, jobb lett volna...
A gyártók hibáztathatók ezekért, mert nem elég összelapátolni a legjobbnak vélt alkatrészekből egy notit (tabletet, telefont), a supportról is normálisan kéne gondoskodniuk.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#15) Notalab válasza gabe_ (#14) üzenetére


Notalab
tag

Tök laikusként: Akkor az sem megoldás, hogy az IGP-t soha ne használja, csak kizárólag a dedikált kártyát?
Igaz, nekem i3/nVidia van de ott tudnám állítani, hogy mindíg a GPU-t használja.
Jó többet fogyasztana, de...
Vagy mindenképpen az IGP-n keresztül kommunikál a rendszerrel a GPU?

...

(#16) rover45


rover45
senior tag

Ilyenkor teszem össze a két kezem, hogy a 3 éve - utólag visszagondolva, felelőtlenül -, látatlanba megvett 1215N-emmel semmi ilyen baj nem volt és a mai napig sincs :)

(#17) BiP


BiP
nagyúr

Túl a cikk lényegi mondanivalóján nekem ez a mondat szúrt szemet:
- 15 colos méret (egy desktop replacementnek ez az ideális mérete szerintem)
Oké, hogy szerinted, szóval ebbe nagyon nem lehet belekötni, egyéni preferencia,
de szerintem ha már DTR, akkor bőven lehet méretben feljebb menni. Hiszen a DTR lényege inkább a teljesítmény, (jelen esetben játék), nem nagyon cipelgeted napi szinten, így a méret/súly kevésbé korlátozó tényező. És ilyen módon pl. egy 17-es gép is könnyebben teljesíti a nagy felbontású kijelző kritériumát, ott már azért akad 1080p, de 1680 szinte alap. Ill. ekkora gépben már a hűtés is jobb, esetleg jobb hangcuccot tudnak beletenni, akár még nagyobb teljesítményt. (igaz, ekkor a 200e már erősen korlátozó tényező)
Persze ha úgy értetted, hogy DTR mint a napi gépezést kiváltandó, emiatt iskolába, könyvtárba, parkba, haverokhoz stb. állandó hurcolászást jelenti, akkor teljesen jogos a 15"-os méretnél maradni.

Másik dolog, hogy mindenképpen pozitív, hogy a tapasztalataid mások okulására megosztottad. :R
Ezzel kapcsolatban merült fel bennem, hogy Te magad vásárlás előtt ezzel a jelenséggel (intel IGP+AMD dGPU problémák) nem találkoztál vagy nem gondoltál erre, hogy ez gond lehet, akár fel sem merült, stb?
(bevallom, nekem sem jutott volna eszembe)
Tehát csak a vétel után, a tapasztalatok okán, a problémamegoldás miatt ástad bele magad ennyire a témába?

[ Szerkesztve ]

(#18) citkar válasza Graphics (#12) üzenetére


citkar
addikt

Amennyibe másnak is ez a tapasztalata valószínűleg továbbra is ezt a technológiát fogom választani egyelőre (vagy minden ATI legyen, de abból kevés van), ugyanis épp keresgélek és egy 740M nvidia kártya épp jónak is tűnik. Az 540M után gondolom érezhető lesz az előrelépés.

(#19) cskamacska válasza gabe_ (#14) üzenetére


cskamacska
addikt

A noti gyártók mindig szartak a felhasználók fejére. Ha nem a DVGA szenvedéssel, akkor minden más random driverrel volt gond, amit a gyártók nem frissítettek(újabban megjelent oprendszert sohasem támogattak, most Win8 óta már az is trend lett, hogy a régit sem :DDD ), régebben meg kedvencük volt a desktop VGA driverek notikkal való inkompatibilitása, és a saját VGA meghajtóik béna működése, amit persze nem is frissítettek. :(((

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21) Prof


Prof
addikt

Nincs az AMD driverrel semmi gond. Ezt jol mutatja a Leshcatlabs-es megoldas (amelyre anno en is kenyszrultem egy (i5+7670m-es notival), tovabb a komolyabb direktbe AMD VGA-ra kotott laptopok
Az Intel hozzaallasaval van a baj, amiert speci egyedi dirver kell ami kepes a AMD-re atvaltani.
Az NVidia-val nem ellensegek igy ott siman lehetseges mobilVGA driver update Optimus-kent Inteltol fuggetlenul.

Jelenleg a Win8.1-en szopok Intel WIreless driverrel, ami vagy megy vagy nem, teljesen megbizhatatlan a kapcsolat, 1 jo driveruk volt Win8-ra az 2012-es RTM-ben levo. Utana barmelyiktol beszarik es megbizhatatlan lesz leszakad.

[ Szerkesztve ]

(#22) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Szegény... :N
Minden tiszteletem... :R

Peace

(#23) prolad


prolad
őstag

Szomorú ilyet olvasni,asus n550-nel (Intel+Nvida) voltak vicces dolgok.Kezdődött azzal a dolog,hogy win7-hez nem volt semmilyen driver Asus részéről (win8-hoz adtak egy dvd-t).2 napom ráment vele,aztán meguntam,feltettem a win8-t,olyan amilyen (pl. egy hét használat után összeomlott az egész...).8.1-nél már jobban mentek a dolgok,kivéve hogy bizonyos driverekkel kékhalálozott (!!!) a gép,nem hittem volna,hogy ilyen megtörténhet.
Most egész jól működnek a dolgok,ha alapból nem dvga-val menne a játék,akkor 2 kattintás az egész (jobb klikk-futtatás grafikus processzorral-Nvidia).A probléma akkor van,ha ez nem jön össze, régebbi játékoknál (pl. san andreas amihez valamiért már kevés a hd 4600 minden maxon-azért ez is elég szégyen intel oldalról),meg egy-két kevésbe ismert címnél (pl.7554),ilyenkor az Nvidia vezérlőpultban kéne beállítani,ami kb. 30%-ban sikerül elsőre...

(#24) Neszójábe válasza prolad (#23) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"pl. san andreas amihez valamiért már kevés a hd 4600 minden maxon-azért ez is elég szégyen intel oldalról"

Ez nem az Intel szégyene... ;)

Peace

(#25) prolad válasza Neszójábe (#24) üzenetére


prolad
őstag

Azért illene elbírnia egy közel 10 éves játékkal,főleg,hogy grafikában sem egy Crysis :)

(#26) Neszójábe válasza prolad (#25) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Hírhedten rosszul optimalizált játék, négymagos procikat megizzaszt...

Peace

(#27) prolad válasza Neszójábe (#26) üzenetére


prolad
őstag

Vettem észre :)
De a 750m már szerencsére elbánik vele egy i7-tel (mondjuk ez a minimum).De ez már tényleg nagyon OFF ide :)

(#28) Thome válasza prolad (#27) üzenetére


Thome
addikt

És most olvasd el mit írtál le:
Egy i7 és egy 750m elbír egy San Andreassal... :DDD

(#29) prolad válasza Thome (#28) üzenetére


prolad
őstag

Talán nem igaz :D
De mentségemre szóljon,hogy egy i7 és hd 4600 már kevés hozzá (maxon),ez volt a problémám tárgya.

(#30) MasterDeeJay

Én úgy vagyok vele hogy nem való játékra a noti. Szerintem ott bukik meg a dolog hogy notinál (meg minden hardvernél úgy általában) a hőtermelés okoz gondot. Egy notiban legtöbbször nagyobb skálán mozog a hőfok, azaz emiatt hamarabb is dögölhet be mint egy asztali gép ahol több hely van hűteni mindent. De a fontos a mobilitás akkor persze nincs más lehetőség. Hozzám tonnaszám hoznak notikat döglött lapokkal amiken segít a hőlégfúvó de nem sokáig, ezért kicsit félek a nagyobb erősebb vagy rosszul hűtött notiktól.

P2 korszak óta csak AMD-m van, de notiból csak Inteljeim voltak. Ha lehetne ma választani akkor csak processzorba integráltat vennék és nem dedikáltat.AMD vonalon Kabini kifejezetten tetszik. Intelből most nem tudom hirtelen mit választanék. Most egy mobil pentium m 770-esem van a Dell 410-ben, és bár fosadék maximum talán kékhalált gyorsító GMA900 lassító van rajta azért meg vagyok vele elégedve. Én leghasználhatóbbnak az üzleti subnotebookokat tartom 12-13" méret, energiatakarékos de erős procikkal, számomra a vga nem szempont viszont az üzemidő igen.

UEFI-vel párszor szívtam, bele kell ásni kicsit a témába hogy lehessen kezelni.
Azt meg nem bírom megérteni miért nem lehetett a hagyományos módon megoldani a videokártya kérdést Intel/AMD részről. Azaz ott lenne eszközkezelőben mindként eszköz és menet közben ki be lehetne kapcsolni amelyik éppen kell. Vagy továbbmegyek akár biosban vagy mi a tököm van már ezeken abban átállítani másikra hogy melyik legyen elsődleges. Az újabb Atik-nak azért egész jó az energiatakarékossági funkciója hogy ne kelljen mellé intelest használni.

Lenovo supporttól azért többet vártam minthogy elzavarjanak téged ennyivel. A notiaikat nagyon jónak tartom, nekem a Dell után best a Lenovo.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#31) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Csak nekem működik rendesen az enduro? :B
Win7-en, 8-on és most 8.1-en is tökéletesen működik, a legfrissebb AMD Catalyst driverrel (beta), ráadásul tuningolva (Radeon 7670M), sőt, ha olyan programot használok, amihez még nem rendeltem hozzá az IGP-t vagy AMD-, jön az ablak, hogy mivel is szeretném a továbbiakban használni :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#32) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nekem AMD +AMD van a gépben és tényleg csak akkor van a probléma, ha egy játékhoz nincs normális dual graphics profil. Van hogy az egyikét rá lehet erőltetni a másikra, de volt olyan, hogy a CCC teljesen összeomlott tőle és driver törlés újratelepítés stb.
Viszont, ha nincs profil hozzá igp helyett a dvga-t terheli a rendszer, ha van profil akkor vigyorgok mint a tejbetök, mert dob a teljesítményen.
Sajnálom, hogy te megszívtad a gépvásárlással. :(

(#33) Neszójábe válasza MasterDeeJay (#30) üzenetére


Neszójábe
senior tag

A családban nem rég sült be egy hdd, !otthoni, netes! használat mellett...

Peace

(#34) Cray Tyler válasza BiP (#17) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

DTR azért ideális a 15 col, mert már ez is baromi nehéz (jellemzően 2,4-2,6kg körül vannak ezek a notik). A DTR nekem azt jelentette, hogy egész nap húzza a vállam, de ha hazaérek, akkor is ezt kell használnom, asztali gép nuku. Ez azért van mert hetente 3-4x váltok tartózkodási helyet.
A pure DTR természetesen a 17 colos, minden földi jóval felpimpelt gép, de azt cipelje egész nap, akinek 2 anyukája van :)

Egyébként igen, megkövetem utólag a nagyérdeműt: nem néztem utána rendesen még vásárlás ELŐTT, hogy ezekkel a dedikált ATI GPU-s intele procis gépekkel mennyi a szívás. Az indok az, hogy a korábbi notim is dGPU-s volt. Ezt 6-7 éve vettem, egy MSI gyártmány volt, Sempron procival és ATI X200 VGA-val. Semmi gond nem volt vele soha.

Nyilván abban nem volt IGP-hez hasonló cucc, és egy gyártó adta a CPU-t és a GPU-t is, de nekem abszolút nem állt össze a fejemben, hogy ebből gond lehet most. Ennyi.

A Lenovo support pedig jó. Félreértés ne essék, tényleg nagyon segítőkészek és jófejek. A lengyelországi szervízzel van a probléma...

(#35) BiP válasza Cray Tyler (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

Na igen, erre gondoltam. A DTR, mint kategória, mint fogalom az inkább 17+ col, de ha azt értetted alatta, hogy az asztali gépet kiváltani napi szinten (és emiatt/emellett sokat kell hurcolászni), akkor valóban teljesen érthető és jogos a 15, sőt, nem is nagyon szabad fölé menni ilyen esetben, mert valóban kényelmetlenebb, nehezebb. 14-ben meg nem kapsz olyan grafikai teljesítményt (főleg az üzleti vonal miatt, meg hát a méret is korlátoz), ami játékra is elég.
Szóval teljesen oké így, csak ez nem volt kifejtve/megemlítve, ezért tippeltem én is.

(#36) gooool


gooool
őstag

Nos én is pár napja vettem egy Samsung NP350E5X notit és szívok vele rendesen az Intel és AMD páros miatt.
A gyári driverrel most talán jól működik, bár az eszközkezelőn kívül semmivel sem tudom bizonyítani, hogy van egy 7670M is a gépben, mert nem látja sem az AIDA, sem a GPU-Z (ami mellesleg azóta el sem indul).
Próbáltam ezt a spéci Leshcatlabs-os drivert is, de én akármit csináltam, nem akart értelmesen működni...
Pedig szűz rendszer volt, abszolút driver mentesen. Vagy az lett volna a gond, hogy az Intel drivert nem raktam fel mielőtt nekiláttam a moddolt Catalystnak? :F

Üdv, Balázs

(#37) WZP


WZP
aktív tag

Számomra egy ilyen laptop eladása kimeríti a bűncselekmény fogalmát. A helyedben mennék a fogyasztóvédelemhez, hogy használhatatlan terméket adtak el neked.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#38) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#31) üzenetére


Szoszo94
őstag

Kiegészítésként megemlíteném, hogy ismerősöm is nemrég vett egy Samsung laptopot i3 + Radeon párossal (mint a Dell-em), arra is probléma nélkül felmentek a driverek és tökéletesen kezeli a váltásokat, működik mindkét grafikus ”kártya”.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#39) Bogyó03


Bogyó03
csendes tag

Ugyanilyen notebookom van (i7+ hd8750) win 8.1-el és tökéletesen kapcsolgat az IGP és a dGPU közt.
Bár csak a lenovo driverral működik az AMD oldaláról letöltött driverrel eltűnik a VGA választó program.
A dedikált kártyát csak tápról kapcsolja, amint kihúzzuk megy vissza az IGP-re. Fagyás játékban eddig sose volt nálam.
Remélem tudtam segíteni, hogy nem a gép hibás. :)

(#40) agent_k


agent_k
őstag

Szerintem itt valamilyen felhasználói error lesz...

Azonkívül a 16Gb memóriával mit fogsz kezdeni? Ha VM-eket futtatsz akkor értem. Ha nem akkor viszont felesleges pénzkidobás. Igyatok egy pár sört a haverokkal inkább.

(#41) Cray Tyler válasza gooool (#36) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Követted betűre pontosan a Leshcatlab leírását? Mert nem indegy a driver felrakásakor, hogy milyen intel procid van. Annak függvényében kell kiválasztani a telepítendő komponenseknél a megfelelő Intel drivert, hogy hányadik generációs CPU-d van. Fentebb hozzászólásban linkeltem a leírást, azt nézd át alaposan. Ha bető szerint követed, akkor mennie kell.

A CPU-Z nekem sem látja az ATI VGA-t, de pl most tettem fel az X-Com Enemy Unknown-t, és az elég keményen kihajtja az ATI kártyát is, a játék szerencsére jól kezeli az átkapcsoló algorimust. Ünnepek alatt ki fogom próbálni Dice játékokkal, (BF3, MOHAA), később pedig a népszerűbb MMO-kal is (TERA, Rift, EVE Online, WoW direkt marad ki) megírom majd, hogy mi lett.

Ha esetleg talál valaki a Leshcatlab-os driveren kívül más megoldást, kérem ossza meg velünk is! :)

(#42) Cray Tyler válasza Bogyó03 (#39) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Milyen játékokat futtatsz, amikkel tökéletesen megy?

(#43) Cray Tyler válasza agent_k (#40) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

16GB RAM indoklás:

Munkám során egyszerre fut 4-5 browser (darabonként 15-20 tabbal), Adobe Illustrator, Photoshop, Dreamweaver, Premiere, After Effects, és időnként Fireworks is. Mellettük gyakorta van megnyitva egyidőben 8-10 PDF file, amik átlagosan 500MB-1,5GB méretűek. A képek, amikkel dolgozom, szintén gyakorta 1GB feletti méretűek, a videók szintén nagyok.

Tehát ezért.

Használtam ilyen munkára 8GB-os és 16GB-os gépet is, ég és föld a 16GB javára.

És kérlek olvasd el a hivatkozott cikkeket is. Ezen felül tele van sírva a net, hogy ez a felállás mennyire problémás kombináció. Ha ennek ellenére szerinted ez user error, az elégtelen információ. Kérlek oszd meg velünk, hogy szerinted mi lehet a probléma. Tisztelettel.

[ Szerkesztve ]

(#44) Bogyó03 válasza Cray Tyler (#42) üzenetére


Bogyó03
csendes tag

Dirt 2/3-at (ultra/high)
Crysis első része/ Warhead (magas beállítás)
Mortal Combat Complete edition (full graf)
eddig ezeket próbáltam:)

(#45) Cray Tyler válasza Bogyó03 (#44) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Köszi a listát, szerintem összeírom magamnak, hogy melyek azok amik tutira mennek :)

(#46) gooool válasza Cray Tyler (#41) üzenetére


gooool
őstag

Szépen végigolvastam a dolgot, nem is olyan nehéz ez, azért leírom én hogy értelmeztem, hogy ha rábólintasz, akkor nekilátok.
Szóval:
Régi driverek törlése normál majd csökkentett módban is
Windows Próba üzembe helyezése parancssorból
Ez a driverpakk leszed, majd feltelepít, ügyelve, hogy a megfelelő generációs Intel drivert jelöljem ki.
Restart és örül nemde? :)

Üdv, Balázs

(#47) Cray Tyler válasza gooool (#46) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Én biztosra mentem, és szépen újraraktam a windows-t, úgy tettem rá a szűz rendszerre a leshcatlab-os driver pakkot. Én hiába bólintok (mert a leírásod jónak tűnik), de én nem vagyok power user, még megközelítőleg sem.

(#48) gooool válasza Cray Tyler (#47) üzenetére


gooool
őstag

Újra nem fogom rakni, elég volt szegénynek az utóbbi két napban az a 2 reinstall épp emiatt. Legyalulom az ott leírtak szerint és majd lesz ahogy lesz. :)

Üdv, Balázs

(#49) Cray Tyler válasza gooool (#48) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Írd majd meg kérlek, hogy működött-e.

(#50) gooool válasza Cray Tyler (#49) üzenetére


gooool
őstag

Mindenképp, de remélem menni fog, ezzel még nem próbálkoztam.

Üdv, Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.