Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Psych0


Psych0
őstag

Lehet egy év múlva tényleg világvége? Szétesik a gazdaság -> 3.vh. -> teljes pusztulás.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#252) Dluinet válasza Psych0 (#251) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezért kell "megmenteni" az €-t.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#253) Crystalheart válasza Psych0 (#251) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amíg a multinacionális cégeknek nem érdeke egy világháború, addig nem is lesz, akkora nyomást képesek gyakorolni az államokra.

(#254) Dluinet válasza Crystalheart (#253) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Háború nem lehet az érdekük?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#255) fordfairlane válasza Psych0 (#251) üzenetére


fordfairlane
veterán

A maya meteorológusok találati aránya nem ismert.

x gon' give it to ya

(#256) Crystalheart válasza Dluinet (#254) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Feltéve, ha fegyvergyártó, vagy háborúban komolyan érdekelt cégekről van szó. De szerintem manapság jóval jelentősebb a fogyasztói társadalomra épülő világgazdasági szegmens.

(#257) Dluinet válasza Crystalheart (#256) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sokan úgy gondolják, hogy az Angol-Szász Misszió áll a háttérben.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#258) Crystalheart válasza Dluinet (#257) üzenetére


Crystalheart
senior tag

...

(#259) Dany007


Dany007
veterán

Ma hallgattam egy összeállítást a hitelminősítőkről a HírTv-n.
Magyar közgazdászok, elemzők beszéltek ezekről a cégekről.

Összességében az volt a lényeg, hogy a gyakorlatban nem sokat számít a hitelminősítők véleménye. Ugyanis az elmúlt pár évben sokat vesztettek a hitelükből. Meg, hogy ezek többnyire amerikai cégek... Persze azt nem mondták ki, hogy ezért Amerikának kedvezően minősítgetnének, de erre akartak célozni.

De mindezt hiába mondja, amikor a piac ad a véleményükre és mégiscsak romlik a helyzetünk 1-1 leminősítés miatt.

Viszont mégegy érdekesség, hogy a válság kezdetén a Lehman Brothers valamint az Enron is a legjobb besorolásban volt a Moody's-nál amikor éppen csődbe mentek. Kicsit ciki. Pedig állítólag mindkét cégnél már évek óta problémák voltak. A csődöt nem olyan probléma okozta, ami egyik napról a másikra jelent meg.
Na mind1, de azért ez elgondolkodtató.

(#260) keIdor válasza Dany007 (#259) üzenetére


keIdor
titán

Hányok ezektől a cégektől.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#261) Thunderzolee válasza Dany007 (#259) üzenetére

Az is elgondolkodtató, h mindez a HírTV-n ment..

Most nagyon nyomatja a Fide fidesz, h ezeknek a véleményére nem kell adni. Arról meg inkább nem beszélnek, h az osotbaságuk... bocsánat, szakértelmük vezetett oda, h már nem ajánlanak minket befektetésre..
Most majd jő újra az IMF hitel, vele viszont vissza kell állítani a Költségvetési Tanácsot, stb.. kíváncsi leszek, ezt hogyan kommunikálják majd le.. :o

Ezt a leminősítést nem most kellett volna kapnunk, hanem egy évvel ezelőtt, amikor már lehetett tudni, h az egykulcsos adó nem vezet majd sehova, a különadókkal csak magunk alatt vágjuk a faágat, és a MNYP vagyonnal sem lehet hosszútávon befoltozni a lyukakat.. stb.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#262) chatnick


chatnick
újonc

Nagyon gondolatébresztő Titeket olvasni a blogon, (én éppen termőföldet veszek, bár nem vagyok született kisgazda. :) )
Ti mikorra teszitek ezt a kataklizmát? (Ti már bespajzoltatok) :)

Kinek a Guardian, kinek a Guderian.

(#263) Thunderzolee válasza chatnick (#262) üzenetére

Melyikre gondolsz?
Államcsőd nem lesz.
Esetleg bekövetkeznek az Olduvai elméletben leírtak. :/
De akkor nem termőföld kell majd, hanem fegyver, h meg tudd védeni.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#264) Dany007 válasza Thunderzolee (#261) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, értem én. De nem is az eltúlzott, már már összeesküvés elméletekre hajazó kijelentések miatt jegyeztem meg.
Viszont ott van a Lehman Brothers meg az Enron. Ezen állítások visszakereshetőek bármikor.
Márpedig mindkét cég Aaa-s legjobb besorolásban volt a Moody's-nál. Aztán mégis csődbe mentek!
Ez két dolgot jelenthet. Vagy bénán minősítettek - mert mondjuk elfogultak vagy nem értenek hozzá (ezt amúgy kétlem), vagy pedig a piac volt annyira változó, kiszámíthatatlan, hogy nem is látták előre mi lesz. Ezt már inkább eltudom képzelni. Viszont akkor meg erőteljesen megkérdőjeleződik, hogy mi értelme is van minősíthetni vállalatokat, országokat.
Gondolj csak bele, mondjuk valaki anno befektetett az említett bankba, vagy az Enronba, mivel látta, hogy befektetésre kifejezetten alkalmas kategóriában vannak. Berakott egy rakás pénzt, majd mindkét cég csődbe ment. :) Na vajon ő mit gondolhat a hitelminősítőkről...

Ráadásul a jelenlegihez hasonló helyzet ~ 80-90 éve nem volt. Elég nehéz ezt mai szemmel előre kiszámítani, megjósolni. Arról nembeszélve, hogy az egész csak egy becslés.
Zsákbamacskára meg azért elég cinkes országokat, vállalatokat minősítgetni. Pláne ha aztán meg tévednek, akkor meg aztán végképp semmi értelme.

(#265) tildy válasza Dany007 (#264) üzenetére


tildy
nagyúr

Vagy meghamisitott adatokkal volt kinn a Lehman. Volt mar a vilagban pelda ra :U

Figyelembe kell venni azt is, hogy a magyar kormany leginkabba bort iszik vizet predikal vonalat viszi, nem is csodalom, hogy leminositettek az orszagot. Pardon , helyesebben mondva, ahogyan az itteni egyik hirlevelben is volt, nem Magyarorszagot minositettek le, hanem a magyar kormanyzati "munkat" es az ez altal varhato gazdagi valtozasokat.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#266) Dany007 válasza tildy (#265) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, elképzelhető. Erre viszont egyenlőre nincsen bizonyíték.
Nem úgy, mint mondjuk a Görögöket, ahol konkrétan ez történt.

De ez még akkor sem változtat a helyzeten, csupán adtál egy harmadik lehetőség. Mivel így is úgyis egy a vége, a hitelminősítő szavának egyre kevesebb hitelt lehet adni.
Pontosan azért amit te is írtál. A hitelminősítő az adott cégtől, vagy országtól kapott / szerzett hírek, információ alapján minősít. Ha ez hamis akkor értelemszerűen a minősítő cég sem tud valós képet felállítani. Így aztán újból oda lyukadunk ki, hogy semmi értelme a hitelminősítőnek, mert nem lehet biztosra tudni, hogy valós adatok alapján dolgozott-e vagy sem.

(#267) keIdor


keIdor
titán

A mai nap után úgy gondolom, hogy az UK menjen. Ez a Cameron egy idióta, nagyon nem értek vele egyet.
Idézem a németeket: "Már csak egyetlen probléma van, a britek elszigetelődése és marginalizációja. Ami sajnálatos, mert a szerződésnek semmi hatása nem lenne Nagy-Britanniára, hiszen csak az eurozóna országaira vonatkozik. Nem értem a brit álláspontot. Ha a népszerűségért feláldozzák a befolyásukat, az az ő dolguk."

Nem értem őket, de őszinte leszek, sose értettem a brit különcködést, ezt elég sok területre értem... magukra maradnak a végén, de ők tudják, elvesztik a közös piac-t, ami fontos nekik is. :U

Ezt olvasgatom épp egyébként, hogy képben legyek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#268) keIdor válasza keIdor (#267) üzenetére


keIdor
titán

Ez is egy jó cikk lett. Mivel (egyelőre:D) nem az USA 51. állama, nem tudom hosszú távon, egyedül mire mennének. Ezt nem értem én sem.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#269) tildy válasza keIdor (#268) üzenetére


tildy
nagyúr

Megertem Cameront, bar egyet nem ertek vele.
Es ha oszinte akarok lenni, kisse aggodok is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#270) Füleske válasza Dany007 (#266) üzenetére


Füleske
addikt

"Bennfentesek" című filmet ajánlom megnézésre , abban elég jól elmondják hogy működik a hitelminősítés (CDO , CDS) rendszere. És hogy miért minősítenek valamit jóra vagy rosszra.

Amúgy államcsőd / további leminősítés elnapolva , inkább a maradék magánnyugdíjat fogjuk felélni jövőre. (várható volt , hogy az állam a maradékot is szeretné és könnyen meg is tudja szerezni)

[ Szerkesztve ]

(#271) predakon


predakon
őstag

Most akkor kivegyem a pénzem vagy ne? A röhejesen alacsony kamat miatt tök mindegy, hogy hol tárolom. Hagyok bent 100e-t és kész.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#272) predakon válasza predakon (#271) üzenetére


predakon
őstag

Aranyban gondolkozom.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#273) Thunderzolee

orulunkvincent.blog.hu/2011/12/25/kellemes_karacsonyi_szorongast :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#274) Füleske válasza Füleske (#270) üzenetére


Füleske
addikt

Online nézhető : [link]

(#275) kira1999


kira1999
újonc

Én az arany és a fegyverak pártján vagyok(kell egy jó Glock .40 és kész)

Arrrrrrr mighty...

(#276) DeFranco válasza kira1999 (#275) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tiéd az egész vadnyugat és Dél-Afrika.

[ Szerkesztve ]

(#277) Dany007


Dany007
veterán

Na nézd már, ide is jár még valaki? :)
Amúgy most vettem észre, közel 12.000 megjelenése volt az írásnak. Azért ez már elárul valamit. Mondjuk azt, hogy ez a téma manapság igen népszerű.

A napokban olvasom, hogy sokan féltik a megtakarításaikat és bankbetéteiket. Persze több cikkben is írták megnyugtatólag, hogy a kormány nem fogja ezeket befagyasztani hiszen nincs rá oka stb stb stb... Úgyhogy nyugodjunk meg.

Ez rendben is van. Na de mi van a hiperinflációval? Mert azon a téren nem próbáltak megnyugtatni senkit, sőt szóba se került. Márpedig egy államcsőd esetén nem csak a betétek befagyasztása az elsődleges probléma, hanem a hiperinfláció. Hiszen hiába van meg nekem a pénzem a bankban, vagy akár otthon, ha az irdatlan nagyságú és hirtelen bekövetkező infláció miatt lósz**rt se fog érni. Erről mért nem írnak sehol?

Ahogy látom, azért csak jó volt az az ötletem még anno december elején, hogy váltsunk dollárt. Akkor 227-ért tudtam volna venni, most meg ahogy látom tegnap már 250 körül mozgott. Persze, azért remélem az IMF-es tárgyalások majd lenyugtatják a kedélyeket és helyreáll a rendszer... :U

(#278) keIdor válasza Dany007 (#277) üzenetére


keIdor
titán

Úgyis meg fogunk egyezni az IMF-el, mert nincs más út. (persze aki lát hallgatom)
Ugyanaz várható, mint Romániában. Megkapják a segítséget, de gyakorlatilag nem hozhatnak saját döntéseket. Folyton van náluk egy EU delegáció és ellenőriznek, ránéznek mindenre.
Itt is ez várható és nem is baj, látva mennyire rossz vezetőket kap az ország 1-2 évtizede. Inkább mondja meg a külföldi mi legyen. Egyébként bírom a hülye Jobbik válaszát erre.:)
Ezt ugye nem kötelező elfogadni, sőt mi kuncsorgunk lassan, tehát megszállásnak már nem lehet nevezni. Elindulhat egyedül is egy úton az ország, csak akkor egyedül marad. Ez van.

Remélem minél előbb megegyezik a kormány az IMF-el és az EU-val és megnyugszanak az árfolyamok, mert ez gyilkos, ami van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#279) Dluinet válasza keIdor (#278) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha én elnök lennék… hogyan szedném el tőled az összes pénzedet is, a magánnyugdíjad után?
Ehhez nem kell IMF.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#280) Motion_Blur válasza keIdor (#278) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy tudod-e: az IMF hitelnek szerinted mi a fedezete?

Mert ugyebár minden hitelnek van.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#281) Polllen válasza Motion_Blur (#280) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak kíváncsiságból kérdezem, szerinted van választásunk jelenleg?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#282) Motion_Blur válasza Polllen (#281) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Inkább mondja meg a külföldi mi legyen."

Ez egy "picit" megütötte a szememet, csak azért kérdeztem. Mintha a külföld nem a saját érdekeit nézné és majd megment minket... Az IMF hitelt sokan úgy fogják fel hogy ez számunkra valamiféle kegy lesz. A szenvedések vége, a Kánaán eljövetele. Pedig valójában a vég kezdete. Nyilvános, hivatalos kommunikációjukban úgy tüntetik fel magukat mintha nekik nem lenne fontos ez a megállapodás, holott valójában ők is mindent megtesznek (az EU-val együtt) azért hogy újra vegyünk fel hitelt. Persze a kormány is, legfőképp a gyenge kommunikációjával.. de nyilván lesz IMF hitel, addig gyengítik majd a Ft-ot hogy nem lesz más választás. Mondjuk most sincs.

De hogy megválaszoljam az általam feltett kérdést: az IMF hitel fedezete az összes nemzeti vagyontárgy. És mivel úgyse fogjuk tudni soha visszafizetni, az már csak az IMF-en múlik hogy mit kérnek majd cserébe azért hogy ne legyen végrehajtás. És van aki ezért tapsikol, ezért hisztizik hogy mikor lesz már végre IMF hitel...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#283) Polllen válasza Motion_Blur (#282) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez így van. Semmi sincs ingyen és már csak 1 olyan választás maradt, amit elfogadnék a lehetséges variációkból.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#284) keIdor válasza Motion_Blur (#280) üzenetére


keIdor
titán

Ez nem hitel. Majd ha le kell hivni belole az lesz, egyelore a piac ettol nyugodna le. Idohuzas, de ha nincs mas, akkor nincs mas, nem akarok 300 feletti eurot.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#285) Polllen válasza keIdor (#284) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem 300 alá már nem nagyon fog menni a közel jövőben...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#286) keIdor válasza Polllen (#285) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem sem, de ha nem megy fölé, már az is "jó". Egyre szarabb lesz ez, szerdától 425ft/l lesz a benzin és 450ft/l a dízel. De ha húzzuk az időt az is jobb, mintha februárban tényleg jön az államcsőd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#287) Thunderzolee

Hát.. nem lennék a helyében.. :/

Hey Europe, sorry about our Prime Minister és 10 további megosztott egy hivatkozást.
Súlyos plágiumgyanú Schmitt Pál doktori értekezése körül
hvg.hu
Schmitt Pál köztársasági elnök 1992-ben írt doktori disszertációjának nagy része szinte szóról szóra megegyezik egy bolgár sportkutató által még a nyolcvanas években írt tanulmány szövegével – derítette ki a hvg.hu. A dolgozat ráadásul nem felel meg a doktori disszertáció alapvető követelményeinek s...

Megosztás

Hey Europe, sorry about our Prime Minister
Enyhén szólva vér ciki, kultúrember ilyenkor lemond (ld. a cikkben).
Kíváncsian várom mit tesz nemzetünk erkölcsi példaképe.
HVG: elismerésem.

Nem tetszik · · 2612 · kb. egy órája ·

Piroslap blog
Szerintünk simán húzzon el.
"A dolgozat ráadásul nem felel meg a doktori disszertáció alapvető követelményeinek sem, ennek ellenére summa cum laude minősítést kapott bírálóitól."

Nem tetszik · · 4013 · kb. egy órája ·

Tiltakozunk az Alkotmánybíróság jogainak csorbítása ellen
A nemzet indigója.
"Schmitt Pál köztársasági elnök 1992-ben írt doktori disszertációjának nagy része szinte szóról szóra megegyezik egy bolgár sportkutató által még a nyolcvanas években írt tanulmány szövegével."

Nem tetszik · · 3141 · kb. egy órája ·

Fideszfigyelő
Az államfő megválasztása óta már használja a doktori címét, a Magyar Közlönyben is így jelenik meg a törvények alatti aláírása: Dr. Schmitt Pál s.k.
Ha visszavonják tőle a doktori címet, akkor érvénytelen az összes törvény, amit szorgosan aláírt??

Nem tetszik · · 45173 · kb. egy órája ·

Ez normális?
„Schmitt Pál köztársasági elnök 1992-ben írt doktori disszertációjának nagy része szinte szóról szóra megegyezik egy bolgár sportkutató által még a nyolcvanas években írt tanulmány szövegével.”
(A hvg.hu információja)

Nem tetszik · · 42251 · kb. egy órája ·

Hírszerző
És akkor a testvérlapunktól:
Nem tetszik · · 34241 · kb. egy órája ·

törökgáborelemez
Ilyesmibe bele szoktak bukni a politikusok (ha igaz)...
Nem tetszik · · 2167738 · kb. egy órája ·

Egyenlítő TV
Nyomj egy lájkot, ha szerinted egy igazi elnök ilyenkor lemond!
"A köztársasági elnök doktorijának a 80 százaléka egy bolgár szerző szövegének átvétele."

Nem tetszik · · 5158831 · kb. egy órája ·

Vastagbőr
Már 92-ben is hasított a nemzet tolla :-))
Nem tetszik · · 78213 · kb. egy órája ·

HVG
A köztársasági elnök doktorijának a 80 százaléka egy bolgár szerző szövegének átvétele.
Nem tetszik · · 419141157 · kb. egy órája ·

Véleményvezér megosztott egy hivatkozást.
Nem tetszik · · 1435669 · kb. egy órája ·

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#288) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Minden ilyen problemat egy haboru oldott meg. Nezzuk csak a II. Vilag haborut. Magyarorszagot tobbek kozt Budapeset agyon romboltak meg is ujra tudtak epiteni. Ne ertse felre senki en nem akarok haborut sem buzditani ra senkit de.egy allamcsodnem ami ergo szabadrablast jelent mit fognak csinalni.az emberek. Rabolni, uzleteket, lakasokat fosztogatni. Mit fog csinalni az ember hogy megvedje az otthonat... Fegyvert szerez es hasznalni fogja. Azt viszont nem tudom hogy allamcsod eseten a rendorseg, honvedseg mukodik e? Egy biztos en is kulfoldre keszulok termeszetesen az UNIO-n belul. En Ausztriara gondoltam nincs tul messze munka azert van es vannak kint ismerosok. Aztan gondolni kellaz allamcsod.utani allapotokra ido kell az uj kormany fellalitasahoz es.az orszag ujaepitesehez. Addig kint az ember el van munkaja es nem ures kezzel jonne haza ha egyaltalan haza jonne. :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#289) Thunderzolee

Nesztek, majd ezzel elkerüljük a rosszat, lesz itt bevétel dögivel..
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/11/mindenki_fizetheti_matolcsy_uj_adojat/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#290) David93Pecs válasza Butcher-HUN (#288) üzenetére


David93Pecs
tag

Ezt a bejegyzést,mintha én írtam volna. :)
Itthon családon belül állandóan ilyen paranoikus szövegek jönnek,hogy ne mászkáljak egyedül meg este az utcán mert megtámadnak meg ilyenek,mert h milyen mocskos világ van meg stb... és akkor elkezdik h lesz még rosszabb meg stb(borulátás).
Erre a válaszom mindig hasonló mint,amit leírtál...de nem hiszik el ha az ember felfegyverkezi magát akkor megvédheti magát...na azt már nem.. :D

LOL

Én ugy gondolom,hogy ez a dolog már nem sokáig fog menni,ami a politikába zajlik.
Addig kell megvenni mindent amit akarunk,amég lehet. Amég kapni lehet,és megtudjuk fizetni...
Gondolok itt élelemre,önvédelmi eszközökre. :)

(#291) Dany007 válasza David93Pecs (#290) üzenetére


Dany007
veterán

Ez nem megoldás. Baromság, hogy fegyverkezzen fel a lakosság. Na az vezetne csak igazán csúnya világhoz.
Gondolj csak bele, ha a vitás dolgokat elintézik az emberek verekedéssel, esetleg kiabálással. De ha mindenkinél ott lenne egy 9mm-es vagy két kard vajon mi lenne itt? Így is napi szinten nyírnak ki valakit. Ha mindenkinél fegyver lenne teljes lenne a káosz.
Minek fizessem ki a boltost ha le is lőhetem? Minek vitatkozzak ha le is lőhetem? Csak a másik meg visszalő. És akkor már a harmadik meg a negyedik is.

Nem véletlenül van rendőrség - ami már így is alig bírja a "rendrakást" - nem véletlenül vannak törvények szabályok. A rendőrség dolga, hogy ezt betartassa.

Államcsőd egyébként végbemehet normális keretek között is. Lásd Új Zéland. Nem kell, hogy rendbontás meg fosztogatás legyen a vége.

De ha tényleg úgy látszik a helyzet, mint Argentínában volt, akkor egyszerűen még a totális káosz bekövetkezte előtt fel kell pakolni a családot és elindulni nyugatra. Annak semmi értelme, hogy itt maradj felfegyverkezve Mad Max-et játszani!

(#292) David93Pecs válasza Dany007 (#291) üzenetére


David93Pecs
tag

Persze,nem kell ezt lakossági szinten csinálni.
Mindenki saját magára vigyáz,mindenki saját magát védi meg. Hiszen naponta kinyirnak valakit...lehet h ma v két nap mulva akár téged v engem próbálnak meg kirabolni... kés a nyakhoz "üritsd ki a zsebeidet öcsi" - erre rettentő sok példa van,fényes nappal is,és még csak a kisebbség putriajinak közelébe sem kell menni hozzá megteszi ezt a fehér ember is.
Sajnos...

Én ugy gondolom nem árt ha az ember ilyenekre felkészül,és még ennél rosszabakra is.
Nem árt ha az embernél van paprikaspray,vipera esetleg gázpisztoly. Használni nem kell ha nem szükséges,szerintem elég nagy fosást tudsz okozni a támadónál ha megmutatod.

A rendőrség... a rendőrség pedig szarik bele az egészbe,ahogy én látom.. nagy 0 az intézkedésük mindentéren. Ismét csak azt tudom mondani,hogy "ha Te nem vigyázol magadra,más aztán meg annyira sem fog"

Pár éve még csak hébe-hóba voltak kisboltos lopások,néha kisebb bank stb.
Mára már mi lett?
Bankok,kisboltok,ékszerboltok kirablása heti szinten van h többis,amiről nem értesülsz a hiradóból. :D ATM-ek meglovasítása... és akkor ne is beszéljünk az utcai zsebesekről és támadókról,az öregeket megverőkről és kifosztókról.

Most már itt tartunk,és mindez a pénz hiánya miatt.
Mivel nincs pííízz igy a jönnek az ilyen olyan röhelyes adók pl tegnap hallottam a csekkek utáni adót...:D
Szóval érted. Ez egy ördögi kör...

(#293) Lauda válasza David93Pecs (#292) üzenetére


Lauda
félisten

Elfelejted a masik oldalt. Ha Neked lesz fegyvered, neki is. ;) Bele se merek gondolni mi lenne, ha a sok fegyverhez nem erto, raadasul a fegyvertol felo lakos elkezdene pisztolyokkal es soretesekkel hadonaszni.

David93Pecs De erted mire gondolok? Te megvedened magad fegyverrel, de aki bemegy hozzad az is fegyverrel megy. Nem lenne az jo senkinek sem.

moha21 :))

[ Szerkesztve ]

(#294) David93Pecs válasza Lauda (#293) üzenetére


David93Pecs
tag

Hát,legyen.:)
Legalább megpróbáltam.

(#295) moha21 válasza Lauda (#293) üzenetére


moha21
addikt

Lövöldözés. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#296) DeFranco válasza David93Pecs (#292) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te sem voltál még megverve. Hiába van nálad bármi, és esküdözhetsz itt égre földre, hogy használnád is, hamarabb ütik ki a kezedből, mint mielőtt ki tudnád mondani, hogy "állj vagy lő a mamám". Aztán persze a saját eszközöddel fognak lefújni / megütni / leszúrni.

Ők "profik" te amatőr vagy. Mindenképpen te húzod a rövidebbet.

(#297) David93Pecs válasza Lauda (#293) üzenetére


David93Pecs
tag

Persze,hogy nem lenne jó senkinek.:)
De eleve,ha valaki nem akar valakit kirabolni v hasonló,akkor rendben lenne minden,és a fegyver fogalmát sem kellene ismerni.
De amég sajnos ez igy van,addig küzdeni kell ez ellen.
Te személy szerint mit csinálnál,ha nem lenne nálad semmilyen védelmi eszköz és egy késes követelné a pénztárcádat és az egyéb értékeidet? Odaadnád neki? :D
Mert én biztos nem...kézzel viszont eleve nem mennék neki.

DeFranco: Persze,mindent meglehet magyarázni. Nem a szervezett lopásra specializálódott bandákra és egyéb kisebbségi csordákban járó állatokra gondoltam,akik 6-an vannak egy ellen... ott sajnos nincs mit tenni,hacsak nem vagy chuck norris. :D
De,mostanság a rablók olyanok,amilyenek...amiket hallani,hogy a boltba rabolni próbált és az eladó leszerelte,meg az egyik vásárló leütötte meg egyéb hasonlóan felkészületlen idióták. Ezek a profik akik a saját eszközzel megvernek?

[ Szerkesztve ]

(#298) Lauda válasza David93Pecs (#297) üzenetére


Lauda
félisten

Elfutnek vagy ha nem megy odaadnam neki. Mert Te mit csinalnal?

(#299) David93Pecs válasza Lauda (#298) üzenetére


David93Pecs
tag

Elsősorban én is elfutnék...embertől,alkattól sokmindentől függ. :D Ha kétszer akkora mint én akkor nembiztos h bevállalom.

Ha viszont nem tudok elfutni,és "leszerelhető",akkor könnyen lehet h használnám ami nálam van.

Meg egyébként is,nem is kell pénz és értékeket kérniük.
Nem is olyan régen,egy ismerősöm ismerősével történt,hogy:
Ment haza kocsival,és odébbállt meg,mert nem volt parkolóhely és kicsit sétálnia kellett.
Amég a házig sétált jött két k*cs*g,aki cigit kért tőle. Mondta h nem cizigik,nem hitték el,azt hitték h csak nem akar adni nekik,ezért szimplán összeverték.
De ugy,hogy pár hétig nem lehetett ráismerni. Mellesleg egyik sem volt kisebbségi,mind2 fehér volt.

:)

[ Szerkesztve ]

(#300) DeFranco válasza David93Pecs (#299) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem használnád. Úgy besz*rnál mint egy négyéves, egy pillanat alatt átértékelnéd a helyzetet és belátnád, hogy ami nálad van pótolható, ami benned az viszont nemigen, így odaadnád amid van, és reménykednél, hogy így nem szúr meg. Esetleg ha lehet, és van hozzá elég bátorságod, megpróbálnál elfutni.

#301: hidd el így van. Amíg nem kerülsz egy ilyen krízishelyzetbe egyedül, nem tudod meg. Engem csak egyszer támadtak meg 16 évesen, akkor sem volt sikeres a támadás, fejbe rúgtak, de elfutottam. A láncomat akarták elvenni. Akkor viszont egy életre megtanultam (bár soha nem voltak illúzióim amúgy sem), hogy nagyon más fotelrambónak lenni, és más amikor "lenn az utszááán" ér a dolog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.