Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dany007 válasza Thunderzolee (#199) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja akartam is írni, hogy megtörtént a leminősítés...
Csak azt nem értem, hogy az indexen írnak egy cikkben egy minisztériumi nyilatkozatot. Miszerint minden fasza, ilyen olyan jól állunk és nincs alapja a leminősítésnek.
Na most olvasva ezeket az indokokat tényleg értetlenül áll az ember a leminősítés hallatán.

Idézek:

"magyar GDP 2011 harmadik negyedéves teljesítménye meghaladta az EU 27 és az eurózóna bővülési ütemét

A jövő évi költségvetésbe egy igen jelentős, a GDP 1%-át kitevő tartalékrendszert épít be a Kormány annak az eurózóna egyre súlyosbodó adósságválságára való tekintettel

7 éves Európai Uniós tagságunk óta először sikerül 3% alá szorítani a hiányt. Ezt az Európai Bizottság legfrissebb prognózisa is megerősíti. Hazánk 2004-es EU csatlakozása óta először tartja 3 százalék alatt a jövő évi költségvetési deficitet. Erre a teljesítményre a 27 tagú Európai Unióban Magyarországon kívül csak hat ország lesz képes."

Viszont egy "elemző" erre ezt írta:

"Csak nevetségessé teszük magunkat a piacon, ha csak ilyen közleményt tud kiadni, a tárca jobban tette volna, ha hallgat, mondta egy neve mellőzését kérő elemző"

Szóval nem teljesen értem...

(#202) baluka26 válasza Thunderzolee (#199) üzenetére


baluka26
veterán

Komoly a baj.
És megy a ficánkolás a kormány részéről, hogy nem értik...
Én sem értem, miért nem a Madridban focizok, pedig szerintem kurva ügyes vagyok, csak mindenki szarnak gondol :U
Dany: Olvasd a példámat itt egy sorral feljebb. Szerintem ez van.
Egyébként, ha ilyen k. jó lenne minden, mint ahogy leírják, miért vannak tárgyalások IMF-fel?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#203) Thunderzolee válasza Dany007 (#201) üzenetére

Faterom is ezzel jött otthon, h szinte minden mutatónk rendben van, akkor meg miért minősítenének le, és... (ezen a ponton elkezdte folytatni a kuruc.infós agymosást..).

Hát igen, akinek lövése sincs a gazdaság működéséről, azoknak könnyen beadja a kormány a szokásos pr-halandzsát..
Ezért írták azt, h ezzel csak égeti magát a kormány. (Én is olvastam). :DDD

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#204) Dany007 válasza Thunderzolee (#203) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, biztos megvan az oka... Ezért is kérdeztem rá és nem kijelentettem, hogy hádde milyen jókvagyunk... :D

(#205) Thunderzolee válasza Dany007 (#204) üzenetére

Mondjuk ezen felröhögtem: "A kormány nem érti.."

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#206) tildy válasza Thunderzolee (#203) üzenetére


tildy
nagyúr

OMG.
Miert van nekem olyan erzesem, mintha az 5 eves kisgyerek probalna azt beadni, hogy a tanarneni nem ert az altala leadott tantargyhoz...Es o ezt mennyire tudja. Nekem vicces, de inkabb szanalmas, hogy kioktatjak a moody's-t, szakmailag kerdojelezik meg a munkajukat.

Dany: talan eltel mar akkor, talan nem, de lehet hallottad, milyen nyilatkozatok mentek a nep fele Magyarorszag rendszervaltas elotti allapotarol,89 elott.

Segitek, minden szep, minden jol halad, termekeinket a KGST orszagaiban elkapkodjak, stb., stb. Es akkor meg a tervgazdalkodasrol nem is beszeltem.
Ezert nevetseges amit mondanak. Szakmailag lehulyezni enneka kormanynaka Moody'st enyhen hozza nem ertesre vall.

Multkor irtam , mennyi UK-ben a GDPhez viszonyitott allamhaztartasi hiany. Nagy. Nem kicsit nagy. Ellenben :
- itt nem elkepzelhetetlen, hogy valaki beismerje hibazott
- ha ez megtortenik, lemond
- bar itt is erzodik a valsag, joval kiszamithatobbak a dolgok.
- 2008-ben megmondtak , hogy 2009-2010-2011ben mekkora afa lesz a termekeken. Annyi is lett.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#207) NickLang válasza tildy (#206) üzenetére


NickLang
csendes tag

"Moody’s Corp. (NYSE: MCO) may have the name with the largest negative brand equity in the US. Scandals about the company’s rating of mortgage-backed securities and allegations that the firm compromised it ratings process to get business have ruined the company’s image. Moody’s is more than 100 years old, but the reputation it built over those years is irretrievably lost..." :U

[forrás]

"Ki korán kel, egész nap álmos marad."

(#208) baluka26 válasza NickLang (#207) üzenetére


baluka26
veterán

Ettől függetlenül a "sok hülye" hisz nekik, elég megnézned az árfolyamot, tőzsdét, stb :)

Szóval? Az a hülye, aki az autópályán szembemegy 1000 másik autónak, vagy 1000 ember a hülye? Minden csak nézőpont kérdése. Az egy a magyar kormány, az 1000 a környezetünk.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#210) DeFranco válasza Dany007 (#209) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hülye angolok, angol hülyék. Ez csak hangulatkeltés...

(#211) tildy


tildy
nagyúr

Csak szolok, hogy az emberek 40%-a tamogatja az uniobol kilepest. :U :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#212) Thunderzolee

:D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#213) Lauda


Lauda
félisten

Legutobb azt olvastam elemzoktol, hogy nem kell kakilni, mert szo sincs allamcsodrol, annal sokkal erosebb az orszag, mint ahogy a media beallitja. :F

(#214) Dany007 válasza tildy (#211) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, de azért biztos, hogy Angliának is jó az EU és az EUs piac! Csak amikor ugye süllyed a hajó, mindenki próbál menekülni.
Amúgy nem véletlen, hogy nem léptek be az euró zónába se. Az ő valutájuk jóval erősebb, mint az euró, semmi értelme nem lett volna. Most meg különösen jó nekik ez.

(#215) fordfairlane válasza Dany007 (#214) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az ő valutájuk jóval erősebb, mint az euró, semmi értelme nem lett volna.

El is adósodtak ők is rendesen.

x gon' give it to ya

(#216) keIdor


keIdor
titán

Kár, hogy csak most találtam a topikra, pedig jöttem volna én is eszme cserélni, de mindegy, majd ha még folytatódik szívesen olvasgatok tovább. :R Én nagyon EU-s vagyok, hiszek egy közös Európában, szerintem csak közösen viheti valamire a kontinens. A sok kis országnak gazdaságilag nincs ereje, csak közösen. Kína, USA, Japán ellen csak egy közös Európa lehet erős, ha mindenki széthúz, akkor nem lesz soha változás. Tudják ezt a németek, franciák, mindenki, szerintem az angolok is, nem véletlen léptek be '73-ba ők sem. Persze tudom, hogy messze nem tökéletes és szerintem (is) reformokra lenne szükség. Itt egyébként az UK-t se értem, a problémákat meg kell oldani, nem pedig menekülni... Nagyon remélem, hogy az Euró végül megmenekül és minden folytatódik tovább a rendes kerékvágásban. Ha az bukik, bukik az EU is és akkor senkinek se lesz jó, nekünk sem. 2004 óta eleve Magyarország is sok pénzt lehívott már és rengeteg építkezés abból folyt. Meg nekem pl. a 4 szakmámból 2 EU-s forrásból lett. Saját zsebből 700k lett volna, amit pikk-pakk nem könnyű előteremteni. Az ország lakosságának nagy része nem bírna ekkora összeget előteremteni, és akkor nagyobb lenne a munkanélküliség is. Ezeket a dolgokat is nézni kell, sok a lehetőség az EU-ban, persze az más kérdés, hogy nem mindig tudnak élni vele... szóval reméljük a legjobbakat.
Egyébként az ilyen Görögországi eseteket a legkönnyebben úgy lehetne elkerülni, ha az EU úgymond "lemásolná" az USA rendszerét. Washington "lenne" Brüsszel és az országoknak csak egy kormányzójuk lenne, nem pedig miniszterelnöke. Így nagyobb kontrollt lehetne fenntartani, mindenki belelátna mindenbe, nem lenne simli. Brüsszelben lenne az EU gyűlés is, más nem kéne. Én pl. szívesen megszabadulnék a magyar országgyűléstől meg a politikusaink/pártjaink nagy részétől és ezzel tudom, hogy a többség is így van. Kérdés a többi ország is így lenne-e ezzel... lehet nem, de valamit akkor is lépni kell ez ügyben is és az USA-t lemásolni szerintem jó ötlet lenne.
A másik: Törökország a 3. legjobban fejlődő ország Kína és India után a világban. Nem lenne könnyű, de Törökországnak is minél előbb meg kell adni a lehetőséget, hogy csatlakozzon az EU-hoz. A gazdaságuk nagyon jól fog jönni/jönne most meg egyébként is. Néhány év vagy évtized és akkor gazdasági motorja is lehetne az EU-nak, mint ma Németország.
Magyarországnak meg valahogy a mezőgazdaságát kell felhozni, hiszen a Monarchia idején is mi voltunk a birodalom éléskamrája. (ami egyébként akkoriban is egy mini EU volt, fel lehet fogni annak, nagyon hasonló volt) Enni mindig kell, ehhez pedig ez a rengeteg alföld pont megfelelne, a föld minősége is kiváló elvileg. Több, főleg hegyvidéki országnak lehetne innen közvetlen vinni az élelmiszert exportra. Ausztriának is pl. az a jó, ha friss és minőségi az élelmiszer és csak teszem azt, 500km-ről hozták 1-2 nap alatt. Kínából pl. ami ideér lehet 1-2 hetes vagy több. De szerintem Skandinávia is jó piac lenne, illetve a Balkán. Még a vizekre kéne nagy figyelmet fordítani, itt minden van, csak élni kell vele.

Hiszem azt, hogy lehet kezelni az államadósságot (minden országét), csak jobban oda kell figyelni. Hiszek egy közös Európában, ami félre tudja tenni a történelmet és végre a jövőre fókuszálni. Az államcsődöt meg remélem elkerüljük, mi is meg a többi ország is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#217) baluka26 válasza keIdor (#216) üzenetére


baluka26
veterán

EU-val az a nagy baj, hogy a demokráciat csak hírből ismeri. Meg a túlzott bürokratikusság...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#218) Dany007 válasza keIdor (#216) üzenetére


Dany007
veterán

Én is az EU mellett vagyok. De azért látszanak a hátulütői. Pl az iparunk és ezzel együtt a mezőgazdaságunk szisztematikus leépítése.
Emlékszem általánosban tanulni kellett, hogy melyik városban milyen ipar van. A nagyobb városok mellett 5-6 kis ikon is volt. Kíváncsi vagyok ma mennyi lenne.

Amiről te beszélsz egyébként az az Európai Egyesült Államok. Ha jól tudom ezt már anno az 50-es 60-as években ajánlották Európának. Mármint, hogy hozzák létre. Valamiért azóta sem sikerült. Viszont az erő a közösségben rejlik. Szerintem is jó megoldás lenne. Csak simán az EU is, ha nem kellene leépítenünk miatta az ipart. De nyilván így jelentünk 'piacot' más országoknak.
Persze 'cserébe' azért rengeteg EU-s pénzt kaptunk és kapunk jelenleg is. Ezt többek közt onnan is tudom, hogy rengeteg EU-s emlékeztető táblát gyárt a cégünk. Heti szinten is 5-15 közötti darabszámot. Mindegyiken több tíz vagy több százmilliós összegek szerepelnek. És ez csak egyetlen cég a sok közül akik ilyenekkel is foglalkoznak.
Persze ha ezeknek a felét nem nyúlnák le (mert lenyúlják, volt lehetőségem belelátni), akkor mégjobb lenne. Ami szintén javítana a dolgon ha értelmes dolgokra fordítanák az összeget.
Múltkor pl Füredi jacht kikötő valamint xy wellness szálloda nyert százmilliókat.
Több olyan project kéne, amivel az ország fejlődik, és sok új munkahelyet teremt. Na mind1, ebbe inkább ne menjünk bele.

(#219) tildy válasza Dany007 (#218) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja mi is tanultuk , de vegyuk eszre azok meg a szocializmus maradvanyai voltak (amik aztan elobb utobb be is zartak, reven megszunt a felvevopiac, a minoseg meg bibonyos esetekben hagyott kivannivalot maga utan) .

Ha megnezed a regi gyarak, amik minoseget allitottak elo, altalaban megvannak, igaz megvett eoket egy ceg, de itt vannak. Lehel -> Electrolux, Orion (jaszfenyszaru) -> Samsung, Hajdu, stb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#220) Dany007 válasza tildy (#219) üzenetére


Dany007
veterán

Na várjál, én ezt kb. '94 környékén tanultam :D Te gondolom korábban egy picit...
Amúgy ott van pl a cukor. Bár annyira nem vagyok járatos a témában ezért sokat nem tudok mondani...
De emlékszem, hogy volt mindenféle bányászat, nehézipar, textil, kohászat stb... Felvevőpiac talán lehetne az EU-is nem? Vagy ezt így nem szabad? :)

(#221) tildy válasza Dany007 (#220) üzenetére


tildy
nagyúr

92-94, ja, kb.

Cukor egy rossz pelda, az EU azert fizetett, hogy ne termeljunk annyit. Gazdak megkaptak , es orultek mint.....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#222) keIdor válasza Dany007 (#218) üzenetére


keIdor
titán

Igen, reformokra van szükség, mint írtam is. Sok minden nem működik jelenleg jól, ezeket újra kell gondolniuk odafenn. Magyarország hatalmas kihasználatlan földterület ma, ezt ki kell használni, ezáltal a munkanélküliség is csökkenne.
Gondolom, hogy rengeteg pénzt lenyúlnak, ezért (is) támogatnám az Európai Egyesült Államok ötletét. Ne a magyar korrupt politikusok döntsenek arról hova menjen a pénz. Ha az EU adja a pénzt ő döntse el mire mennyit hova. Amennyiben valami nem úgy történik, ahogy kellett volna vizsgálatot kell kezdeni és a felelős személyt, személyeket kérdőre vonni... egy cent se tűnjön el nyomtalanul!

Gondolom az 50-60-as években Európa még más volt. Sokakban élt a világháború, Németország és csatlósai bűne. Ma már más a helyzet. Én fiatalként a magam módján megemlékezem Trianonról, de nem foglalkozom a múlttal, ami történt megtörtént, akik ezeket a döntéseket hozták már mind a föld alatt vannak. Schengen van, nem lenne szabad ezzel ennyit foglalkozni. Ez vonatkozik a többi országra is persze. Túl kell ezen lépni és előhozni ismét ezt az US(o)E-t, mert szerintem ez egy kiút lenne a jelenlegi helyzetből.

Szerk.: Még én is így tanultam. 96-2000 között volt ez.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#223) Dany007 válasza Dany007 (#148) üzenetére


Dany007
veterán

Na még egy gyakorlati példa, a hivatkozott hsz-ben lévő levezetésemhez.

Múlthéten jött hozzám az egyik beszállítónk. Kétségbeesve ecsetelte, hogy a szokásos karácsonyi slágerdekorációból (arany,ezüst fóliák, díszek stb) kb a tizede fogyott idáig, mint amennyit tavaly vettek tőle. Aszondja egyszerűen nincs pénzük az üzleteknek dekorációra költeni, ezért inkább előveszik a tavalyi kopott dekort és felrakják azt, mintsem újat gyártassanak. Márpedig az áruforgalom tizedre esése nem kevés egy éven belül.
Így a dekoratőr cégnek csak annyi feladata van, hogy feldekorálja az üzletet a tavalyi anyaggal, nyilván töredék áron, jóval kevesebb bevételt eredményezve, mint ha teljesen újat gyártottak volna le.

És itt látszik tisztán az a láncreakció, amit az egyszeri vásárló ember elszegényedése jelent.
Ugye, kevesebb vásárló -> kevesebb bevétel az üzletnek -> kevesebb pénzük lesz, spórolni kell. És ha nincs pénz jó a tavalyi dekoráció is -> dekoratőr cégnek is kevesebb bevétele lesz ezáltal. -> mivel nem kell új dekor, nincs szükség dekor fóliákra, egyéb dekorációra sem -> beszállítócégnek is kevesebb bevétele lesz ezáltal.
Így lehetséges az, hogy a hétköznapi ember szegénysége képes bedönteni egy reklámstúdiót, holott annak a stúdiónak közvetlenül semmi köze sincs ahhoz az emberhez, nem is dolgozik neki.
Ezért szarul jár a dekoros cég, mert nincs mit legyártani, szarul járunk mi - reklámstúdió - mert a dekoros nem rendel tőlünk nyomatokat , és szarul jár a beszállító, mert így mi is és a dekoros cég is jóval kevesebbet vesz tőlük.

Úgyhogy mondhat nekem bárki bármit, hogy a gazdaság ennél jóval összetettebb, mert elhiszem. De ez a rész ilyen egyszerű. Az egyszeri vásárló a mozgatórugó. Ha neki nincs pénze vásárolni, akkor bukik az összes hozzá kapcsolódó cég.
És ezt a saját bőrömön érzem. Látom nap mint nap. Ahogy jönnek a megszorítások, nekünk egyre kevesebb a munkánk. Hiába dolgozunk nagy vállalatoknak is, világcégeknek is, így is érződik. Még egy pár ilyen év és a mi cégünk is a csőd szélére fog kerülni ezáltal. Ahogy jópár hozzánk kapcsolódó cég is.

De valahogy valamiért senkinek nem érdeke, hogy növelje a vásárlóerőt. Inkább mégtöbbet vesznek el az emberektől...

(#224) Crystalheart válasza keIdor (#222) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Európai Egyesült Államok márpedig a közeljövőben biztosan nem lesz, nincs semmi realitása. A gazdasági unió lehet erősebb, de az teljességgel elképzelhetetlen, hogy a kormányzás egyéb feladatait (szociális, kulturális, oktatási stb.) egy központi szerv döntse el, vagy bírálja felül vétójoggal. Egyszerűen ez nem USA, ahol mindenki egyszerre kezdett, hanem Európa, az öreg kontinens, öreg országokkal, öreg nemzetekkel és kultúrákkal, több ezer éves, igen mozgalmas történelemmel. És ez nem is baj, az államok maradjanak csak meg a lehető legnagyobb individualitásban. Lásd, a Monarchiában is csupán a külügy, hadügy és pénzügy volt Ausztria fennhatósága alatt, és a magyar pénzügy fokozatosan került át magyar irányítás alá. A hazai kultúra felemelkedésének feltétele volt a kiegyezés. A külügy és hadügy ma is gyakorlatilag EU-s elbírálás alatt folyik itthon. A lényegi különbség, hogy akkor jól ment a szekér, mert minden régiónak megvolt a maga egyáltalán nem lebecsülendő szerepe. Nem lehet egyszerűen és csakis felvevő piacnak tekinteni egy országot úgy, hogy közben nem szánunk neki egyéb szerepet, mert a pénz kiáramlásával, a szegényedéssel párhuzamosan a piac is csökkenni fog.

Mod Dany007: Most olvasom csak a hsz-odat, így utólag. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#225) #53246592 válasza Dany007 (#214) üzenetére


#53246592
törölt tag

Tényleg nem véletlen hogy nem léptek be az euró zónába, és mint annyi mindennek, ennek is van magyar vonatkozása :)

(#226) Dany007


Dany007
veterán

"Tőzsdei manipulációkról, gépekkel keltett pánikról írt regényt Robert Harris"

Érdekes cikk nem csak a könyvről, hanem a mögötte álló valós elemekről is.

(#227) tildy


tildy
nagyúr

10 nap van az euro megmentesere...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#228) Dluinet válasza tildy (#227) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tized annyiba kerül megmenteni, mint megszüntetni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#229) Lauda válasza tildy (#227) üzenetére


Lauda
félisten

A vegen meg jol jarunk a forinttal. :DDD ;]

(#230) Crystalheart válasza Lauda (#229) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Viccelsz, már most sokkal jobb exportálni. :DDD

(#231) Lauda válasza Crystalheart (#230) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD Visszajonne a marka meg a schilling. :DDD

(#232) Dluinet válasza Lauda (#229) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor a forint is zuhan 30-40%-ot, mert az €-hoz van kötve az árfolyama.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#233) Crystalheart válasza Dluinet (#232) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az ilyen infláció igazából a devizahiteleseknek a legrosszabb, a kereskedelemnek még jót is jelenthet: az import aránya visszaszorul, a hazai termelők könnyebben találnak hazai piacot, külföldre pedig versenyképesebben tudnak eladni. Persze egészen addig, míg megint be nem áll valami átlagolt állapot.

(#234) Dluinet válasza Crystalheart (#233) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Meg az üzemanyag, gáz, villany, cukor, kávé, csoki, banán, autó- és gépalkatrész luxuscikk lesz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#235) Crystalheart válasza Dluinet (#234) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Engem speciel ebből a villany érint, meg esetleg ha számítógépet kellene venni. A belföldi termelés mellett a takarékosságnak és a megújuló energiaforrások terjedésének is jót tenne tehát. :) (A cukor érdekes, ha nagyon megdrágulna, akkor nyilván megint elkezdenének termelni idehaza, az infrastruktúra megvan. Bár a méztermelőket jobban támogatnám.)

Persze mindennek van negatív aspektusa is, de azt lássuk meg, hogy nem csak az.

[ Szerkesztve ]

(#236) Dluinet válasza Crystalheart (#235) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az üzemanyag mindenkit érint, 600Ft-os üzemanyagárral drága a szállítás, közlekedés és a traktorüzemeltetés is.
De legalább annyi kerékpáros lesz, mint Kínában. ;]
Lehet , hogy a használt bringákat érdemes most felvásárolni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#237) Dany007 válasza Crystalheart (#235) üzenetére


Dany007
veterán

"és a megújuló energiaforrások terjedésének is jót tenne tehát."

Ja vagy a fél ország beleroppanna...
Azért nem mindenki tud csakúgy kihúzni a fiókból 1-2 tábla napelemet, vagy felrakni gyorsan egy szélturbinát a háztetőre... :)

(#238) Dluinet válasza Dany007 (#237) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sörkollektor nagyhatalom leszünk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#239) Crystalheart válasza Dluinet (#236) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A magas üzemanyagár is sürgeti a megújuló energia felhasználását, a vasúti teherszállítás fejlődését, valamint visszaszoríthatja a légszennyezés harmadát adó autóforgalmat. A lokális, regionális elosztás legnagyobb gátja is maga az olcsó és gyors (és pazarló) kamionos szállítás. A mezőgazdasági kemikáliák drágulásának hatására előtérbe kerül a rezisztens fajták nemesítése.

Amúgy meg hamar elérjük már azt a 600 Ft-ot is, mindettől függetlenül. :)

Dany007: Azért ez nem úgy kell nyilván elképzelni, mint egy madmaxes poszt-apokaliptikus világot. Van fokozatosság. Egyébiránt is csak idő kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#240) fordfairlane válasza Crystalheart (#235) üzenetére


fordfairlane
veterán

A belföldi termelés mellett a takarékosságnak és a megújuló energiaforrások terjedésének is jót tenne tehát.

Hajjaj, de még milyen jót tenne. Elszaporodnának a fatolvajlások.

x gon' give it to ya

(#241) Crystalheart válasza fordfairlane (#240) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Régen is megoldották valahogy, amikor még a fa és a szén volt az egyetlen fűtési alkalmatosság. Erdész, mezőőr, meg egy-két helyi, akik összeszedhetik a földön heverő holt fát, cserébe figyelnek. Tehát munkahelyeket is teremtene. :) És a parlagterületeket még jobban megérné erdősíteni.

[ Szerkesztve ]

(#242) fordfairlane válasza Crystalheart (#241) üzenetére


fordfairlane
veterán

Növekedne a légszennyezés, de az legalább bio, meg megújuló. Nektek, zöldeknek aztán tényleg minden mindegy, csak ződ legyen.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#243) Crystalheart válasza fordfairlane (#242) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez amúgy érdekes dolog, mert a fa elégetésekor annyi szén-dioxid szabadul föl, mint amennyit a növekedése során megkötött. Tehát ha helyi fát éget el az ember, és szenet nem, akkor voltaképp a CO2 szint hosszú távon stagnál. Korszerű berendezésnél pedig az egyéb szennyezés nem jelentős. Persze ez nem nagy opció, főleg, mert a tűzifát adó erdőink nagy részét lenyesték Trianonkor. Ellenben nálunk a vékony földkéreg miatt nagy lehetőség van a talajhő hőszivattyús hasznosításában, ilyen alkatrész-gyárak létesítését kellene támogatni. Valamint, ahol lehet, a termálvizet fűtési célokra felhasználni.

Én mindig csak feltételes módban beszélek, brainstormingolok magamban. :) Amúgy sem kifejezetten vagyok "zöld", inkább csak fenntartható fejlődés párti.

[ Szerkesztve ]

(#244) Dluinet válasza Crystalheart (#243) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rajtunk már csak a fúziós erőmű segítene.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#245) fordfairlane válasza Crystalheart (#243) üzenetére


fordfairlane
veterán

Felőlem brainstromingolhatsz, csak ne próbáld már elhitetni ezzel a tanyaromantikával, hogy a 600 ftos benzinár az összességében jó lesz. Nem lesz jó, szar lesz, bajban leszünk.

x gon' give it to ya

(#246) Crystalheart válasza Dluinet (#244) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magyarország még istenes, de India megszívná rendesen. :) Itt alig élnek többen, mint száz éve. Az akkori szén-gőz technológiát a mai elektromosság-felhasználás töredéke képes kiváltani, és akkor még azóta minden más is fejlődött.

fordfairlane: Nyilván növekedne a szegénység (lehet, hogy csak ideiglenesen), de az még nem világvégét jelent, még ha sokak képzeletében az is él. Én már csak tudom. :) A benzináremelkedés viszont, akárhogy is nézzük, nem csak feltételes mód, hanem biztosan bekövetkezik. Az olajhozam-csúcsot már elértük. A mi dolgunk, hogy a lehető legjobbat hozzuk ki minden helyzetből. :)

[ Szerkesztve ]

(#247) Lauda válasza Dluinet (#234) üzenetére


Lauda
félisten

Az uzemanyag miert dragulna? Az nem a forint/dollar arfolyam-tol fugg? Ugyertem ezt a szemet adoztatast leszamitva. Vagy akkor dragabb lenne a dollar is es emiatt?

[ Szerkesztve ]

(#248) Crystalheart válasza Lauda (#247) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ha a forint is esne mindenhez képest 40%-ot, mert bedől az € - mert EU-tagállam vagyunk, akik az € bevezetésére hajtanak -, akkor drágulna. Bár ezt én nem tudom, hogy s mint.

[ Szerkesztve ]

(#249) fordfairlane válasza Lauda (#247) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az euróválság a téma. Ha euróválság tör ki, az az euró leértékelődését vonja maga után, és mivel a forint az euróhoz van kötve, ez a forint leértékelődésével járna, mivel a gazdasági kapcsolataink túlnyomó része az euróövezettel van.

Az olajkereskedelem dolláralapon számolódik, emiatt egy ilyen válság pl. a benzin- illetve a gázár nagyfokú emelkedésében mutatkozna meg. Drágulna persze minden más importtermék is, főként azok, amiknek nincs hazai helyettesítő megfelelője, de nekünk a legnagyobb problémát az energiahordozók drágulása okozná.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#250) Lauda válasza Crystalheart (#248) üzenetére


Lauda
félisten

Crystalheart, fordfairlane

Igy mar oke, koszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.