Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tildy válasza Kassadin (#149) üzenetére


tildy
nagyúr

Az eletben csak a halal a biztos.
Minden mas valtozik , erre fel kell keszulni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#152) Dluinet válasza tildy (#151) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Meg az adó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#153) Kassadin válasza tildy (#151) üzenetére


Kassadin
addikt

Jó, csak mindannyian tisztában vagyunk az itthoni munkavállalás problémáival.

(#154) ArchElf válasza Dany007 (#142) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem (elrugaszkodva a valóságtól):

EU-ból kilépés, és megalapítani egy tényleges közép-európai gazdasági szövetséget vagy vámúniót:
Lengyelország + Csehország + Szlovákia + Magyarország + Románia
1) Ezzel nem kellene tovább leépíteni a mezőgazdaságot (mert lehetne termelni és exportálni, nem pedig fizetni a parasztnak, hogy ne termeljen), lenne újra rendes piaca a megtermelhető áruknak
2) Fel lehetne kissé futtani a könnyűipart, ha már a bérek majdnem a kínai bérek + szállítás + vám szinten vannak (bár a mostani kínai vámmegállapodások fényében ez erősen kétséges)
3) Volna a csoportban nehézipar (a ha nem is nagyon erős), értelmes vámszabályok mellett a gazdasági közösségen belül nőhetne a belső kereselet

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#155) Crystalheart válasza ArchElf (#154) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tulajdonképpen Ferenc József és IV. Károly is ezen ügyködtek, a Monarchia átalakítását államszövetséggé, csak aztán jött Trianon.

(#156) dabadab válasza ArchElf (#154) üzenetére


dabadab
titán

A mezogazdasagnak az a legnagyobb problemaja, hogy az a jelenlegi Europaban nem termelo agazat, hanem sokkal inkabb strategia penznyelo, kb. mint a katonasag (pont emiatt vannak a korlatozasok, hogy nagyjabol esszeru keretek kozott maradjanak a mezogazdasagba zsakszamra ontott segelyek). A masodik legnagyobb problemaja meg az, hogy a XXI. szazadban a mezogazdasag edeskeves ahhoz, hogy arra barmilyen komolyan veheto gazdasagot alapozzunk.
Egyebkent lehet, hogy neked nem remlik, de volt mar ilyesmi gazdasagi szovetseg, ugy hivtak, hogy KGST. Nem volt az annyira fasza.
Raadasul Mo-nak a legnagyobb kulker partnere tovabbra is Nemetorszag, igy aztan annak nem sok ertelme lenne, hogy otthagyjuk a veluk valo kozosseget es olyan orszagokkal alljunk ossze, akikkel igazan komoly gazdasagi kapcsolataink nincsenek.

Azt meg mondjuk abszolut nem latom, hogy az ipart mennyiben segitene az EU-bol valo kilepes.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#157) DeFranco válasza dabadab (#156) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt viszont ne felejtsük el, hogy a mezőgazdaság az egyik legerősebb legalapvetőbb fundamentum egy ország "életében" (erejében? gazdaságában? stabilitásában?). Enni mindig kell, és kevés az olyan ország mint Svájc vagy a Benelux államok, aki ezt hatékonyan képes kompenzálni. Magyarország esetében és történelmében különösen igaz, hogy ez az ország "aranytartaléka", ezért is nem volt ismert itthon soha az éhezés, mint olyan, nem úgy, mint számos nyugati országban a háború idején.

Másrészről a mezőgazdaság "pénznyelése" nagyrészt abból ered, hogy Európában (már elnézést, de itt kétszeresen találó) sz*rrá szubvencionálják protekcionista okok miatt. Ezért eszel itthon epret novemberben, és ezért éri meg évi két hetes időszakon kívül importálni, mert annyival olcsóbb a francia/spanyol zöldség/gyümölcs.

[ Szerkesztve ]

(#158) Crystalheart válasza dabadab (#156) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem sem az EU-tól kellene függetlenedni, de Európa már elég nagy ahhoz, hogy ezeket az alap dolgokat a kontinensen belül osszuk el elsősorban. Így talán kicsit jobban meg kellene szervezni az áru belső áramlását, és regionalizálni a piacot, minél kevesebbet utaztatni mindent.

Ha energiában egyelőre nem is, de legalább élelmiszerben lehetnénk függetlenek.

Csak mintha a nyugati országok még mindig alsóbbrendűnek kezelnék a keletet, aminek persze van gazdasági alapja, de meg kellene érteni, hogy a kis országok csődje vagy küszködései őket is negatívan érintik.

[ Szerkesztve ]

(#159) Dany007 válasza Dluinet (#150) üzenetére


Dany007
veterán

De ez megint egy ördögi kör. A legtöbben nem azért veszik a külföldi terméket, mert az annyira jó, hanem azért mert a legtöbb esetben sajnos olcsóbb, mint a hazai.
(arról nem is beszélve, hogy ha akarnám se tudnám megmondani melyik a hazai. a makói kínai hagymára gondolok pl. Amit Kínából hoztak be, de Makón csomagoltak... =/ Ideje lenne már bevezetni azt a rendszert, amit ~ fél éve ígértek, miszerint csak az lehet magyar termék, amit itthon állítottak elő és itthon is csomagoltak)
Bár én akkor is szívesen vennék magyar terméket, ha az egy kicsit (!) drágább lenne, mint a többi, de legtöbb esetben fogalmam sincs, hogy az tényleg magyar e.

Szóval amíg a legtöbb ember a spórolásra megy rá - teljesen érthető módon - addig nem csoda, hogy az olcsó külföldi termékeknek van létjogosultsága.

Ott van pl a fizetős bölcsődék esete, vagy épp a mindenkire vonatkozó ingatlanadó. (ha ez már túlságosan politika, akkor szóljatok) Ez megint az a kategória, amikor a legtöbb embertől pénzt vennének el. Nálunk pl a 3. évre számított GYES (vagy gyás nemtom hogy hívják) mindössze 25-26 ezer forint lesz / lenne. Ennyiből meg az én fizetésemmel együtt nem tudnánk majd megélni. Ezért páromnak vissza kell majd mennie dolgozni, ami nem is lenne gond (sőt), de akkor a picit be kell majd adnunk a bölcsibe. Na de ha még ezért is majd fizetni kell pluszban - amikor az étkeztetésért amúgy is kell - akkor mi értelme van az egésznek? Hiszen a bölcsődének az lenne a lényege, hogy legyen hova rakni a pici gyereket, hogy a szülő tudjon dolgozni. A vége ugyanaz, így is úgyis kevesebb marad otthon.
Aztán meg csodálkoznak, hogy egyre kevesebben vagyunk, egyre kevesebben vállalnak gyereket és így tovább. Hiszen ha az ember akar tartani egy normálisnak mondható életszínvonalat, akkor abba a mai átlagfizetések mellett egy gyereknél több már nemigazán fér bele.

(#160) ArchElf válasza dabadab (#156) üzenetére


ArchElf
addikt

KGST: nem az ötlet, hanem a megvalósítás volt a rossz.

Mi volt Magyarországon?
- mezőgazdaság
- könnyűipar
- vegyipar
- ránk erőltetett nehézipar (gépgyártás és bányászat)

Mi lett Magyarországon?
A KGST felbomlásával (és a rendszerváltással) az utolsó becsődölt.
Ennek oka nagyrész az volt, hogy idehaza (már) nincsenek hatékonyan kitermelhető bányák - a bauxit kivételével, de azzal meg van két alapvető probléma: a bányászat erősen környezetkárósítő (természetes vizek kiemelése), az alumíniumtermelés pedig nagyon energiaigényes (hiába van egy Paksunk, ha az az ország rendes fogyasztásának csak a 40%-át látja el - a KGST utáni energiaárakból már nem igazán finanszírozhatók az energiaigényes iparágak). A nehézipar (saját forrásaink nem lévén) az importra hagyatkozott, ami a KGST után úgy megdrágult, hogy értelmetlen volt nagy méretekben folytatni - ebből következik a nehézgépgyártás halála is.

A vegyiparban más a kérdés. A nehézvegyipar megmaradt, mivel annak alapvető alapanyag-szükséglétei egyrészt nem drágultak annyira, hogy ellehetlenítse a termelést, másrészt saját forrás is volt bizonyos ágazatokra. A gyógyszergyártást viszont erősen megnyomta az EU csatlakozás.

A könnyűipart nem kell bemutatni (faipar, textilipar, stb., könnyűmecshanika, elektronika). Egyszerű összeszerelő ország lettünk (ami egyláltalán meg tudott maradni - a Kínai nyomás ellenére). Faiparunkra jellemző, hogy még a börtönökben üzemeltetett (járulékmentes!) faipari cégek is tönkrementek a külföldi cégekkel szembeni versenyben.

Mezőgazdaság azért pénznyelő, mert a bent levő államok a csatlakozás fejében ránk erőltették a mezőgazdasági kvótát. Három dolgot nyertünk az unióval:
- a mezőgazdaságot letaszították a lejtőn
- a könnyűipart letaszították a lejtőn
- megszűnt egy csomó vámbevétel

Mi maradt ezután: szolgáltatói szektor?
A "Balaton" (idegenforgalom, vendéglátás) egyre inkább gyengélkedik, amúgy általánosságban is szar az infrastruktúra - idegenforgalomból csak kiemelt és könnyen elérhető helyeken lehet profitálni.
Pénzügyi szektor? OTP + maradék külföldi kézben.
Kereskedelem? A nagy kereskedelmi láncok mind külföldi kézben - elnyomják a kis/közepes hazai cégeket.
Közmű? Az energetika központi része kivételével minden külföldi kézben (kivételek: MVM + leányvállalatok nagy része, MOL), áram, gáz, víz, csatorna, telekommunikáció.

+ Németország: az EU-ban mindenki függ tőlük, nem csak mi. Csak egyedül mi vagunk olyan idióták, hogy csak velük vannak rendes gazdasági kapcsolataink...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#161) Kassadin válasza ArchElf (#160) üzenetére


Kassadin
addikt

Mi a megoldás, ha mindent szétvertek? Nem maradt már semmi sem...

(#162) ArchElf válasza Kassadin (#161) üzenetére


ArchElf
addikt

Azt kell felépíteni amit egyáltalán fel lehet... Mezőgazdaság, könnyűipar, turizmus (nem katasztrófa - bár az sem biztos, hogy rossz megoldás).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#163) DeFranco válasza ArchElf (#162) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az a baj, hogy ez adómorál, munkamorál és nemzettudat nélkül nem ér semmit. Amíg ezek nincsenek, minden kiútkeresés egy lábon áll (mit áll? inog!) csak.

[ Szerkesztve ]

(#164) moha21 válasza ArchElf (#160) üzenetére


moha21
addikt

Az a baj, hogy más országokban nagy területen tudnak művelődni a gazdák, mint nálunk anno TSZ-ekben volt, de nekünk ezt szanaszét kellett osztogatni pici kis részekre. Nagy területen kifizetődő gazdálkodni, de ezt tisztelt zöld öltönyös úrnak nem tetszett és az EU-ba berontva követelte, hogy osszák szét a gazdák közt a földeket.. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#165) Crystalheart válasza ArchElf (#162) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem a filmiparban volna lehetőség, ha alapjaitól újraépítenék. Elvégre egész Európa nem remekel az USA-hoz képest, talán Angliát és Franciaországot leszámítva, már az olaszok is csöndben vannak egy ideje. Így, hogy szinte semmit sem csinálunk, is idejön sok szuperprodukció. Azt kell elérni, hogy minél többen forgassanak itt, mert az fellendíti a hazai filmezést is, lesz technika és szakembergárda. Onnantól már csak a művészeken múlik. És a filmipar a világ egyik legnagyobb pénzforgalmú iparága.
Persze nyilván itt is meglenne a Hollywood booking, amit a múltkor linkeltetek, de nem csak az adóból lehet profitálni, hanem csomó járulékos pozitívuma is van. Pl. országimázs javulása, turizmus fejlődése.

moha21: Egyértelmű, hogy újra létre kell hozni a termelőszövetkezeteket, ezt már legalább tíz éve papolja a szakma diplomásabbik fele. De ez sajnos önszerveződő alapon aligha működik, mert nagyon szétszórt. Központilag kellene szakértőket és tanácsadókat kirendelni régiónként, tehát egy új hivatalra volna szükség.

[ Szerkesztve ]

(#166) Kassadin válasza ArchElf (#162) üzenetére


Kassadin
addikt

Mezőgazdaság így az unió mellett nem tudom, hogy mennyire lenne életképes. Turizmus meg jó, csak ahhoz kellenének bizonyos feltételek...

(#167) ArchElf válasza Crystalheart (#165) üzenetére


ArchElf
addikt

A filmipar nagyon pénzigényes - na meg felvevőpiac is kell. Az USA-ban csak korlátozott sikereket érhet el egy nem lokálpatrióta szellőkön hajtott alkotás. A széttaglalt európai piacra meg nem nagyon lehet építeni - legfeljebb akciófilmet (de ezek nagy része - néhány francia filmet kivéve mind csőd volt/lett).

DeFranco: egyértelműen.

BTW, ha betör a krach, én asszem alkoholt (pl sört) fogok gyártani. Arra mindig lesz szükség.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#168) Crystalheart válasza Kassadin (#166) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A turizmussal nem feltétlen a nyugatot kell megcélozni. Sosem szabad elfelejteni, hogy keleten több százmillió fizetőképes ember van, akiknek Európa igazi egzotikum, mi pedig a legkeletebbről jött európaiak közt vagyunk.

Persze az ótvart nem jó szép képekkel hirdetni, mert csak csalódás lesz a vége. Nyilván fejleszteni kell, főleg a fővárost és a történelmi vidékeket.

ArchElf: Harry Potter az színangol. Amúgy meg miért volna kizárva, hogy lokálpatrióta filmet készítsünk az USA-nak, lásd Sergio Leone westernfiljei. Vagy lehet készíteni nemzettől független témájú filmet, magyar stábbal, amerikai színészekkel, angolszász nevekkel. Lehet szinkronizálni is. Meg lehet lovagolni a közel-keleti témát, amíg fennáll. És ott van az Atilla-téma, még egy jó filmfeldolgozás sincs. :) Azon túl az első lépés nem is ez, hanem hogy a külföldi produkciókat idecsalogassuk, hogy hozzák a technikát és a szaktudást.

[ Szerkesztve ]

(#169) dabadab válasza ArchElf (#160) üzenetére


dabadab
titán

"Mezőgazdaság azért pénznyelő, mert a bent levő államok a csatlakozás fejében ránk erőltették a mezőgazdasági kvótát."

A feneket. A mezogazdasag mar a csatlakozas elott is katasztrofa volt: a szocializmus igenytelen tomegtermeleseben sem volt kulonosebbe perspektiva, a rendszervaltas utani a szetaprozodas meg tokehiany okan meg nem is indulhatott el igazan sehova se - talan utoljara a Monarchia idejen volt a magyar mezogazdasag gazdasagilag komolyan veheto. Ma mar erre esely sincs, mit tud csinalni a mezogazdasagban jelentosebb szamu ember, ami europai szintu GDP-t termel?...

"a könnyűipart letaszították a lejtőn"

Hogyan? Mivel?

"Faiparunkra jellemző, hogy még a börtönökben üzemeltetett (járulékmentes!) faipari cégek is tönkrementek a külföldi cégekkel szembeni versenyben."

A kohidai textilgyarat ismerve ez inkabb a bortonokben uzemeltetett cegekre jellemzo.

"megszűnt egy csomó vámbevétel"

Legjobb tudomasom szerint nehany milliard forintrol volt szo, koltsegvetesi szinten nem egy jelentos tetelrol.

"Németország: az EU-ban mindenki függ tőlük, nem csak mi. Csak egyedül mi vagunk olyan idióták, hogy csak velük vannak rendes gazdasági kapcsolataink..."

30%, 27%, 25%, 20% - az export ennyi szazaleka megy No-ba a V4-ben. Es mit gondolsz, hanyadikak vagyunk a sorban? Nem, nem elso, nem masodikak, hanem harmadikok: egyedul a szlovakok exportban kepvisel kisebb sulyt Nemetorszag.

Az meg hogy a tokeigenyes agazatok alapvetoen kulfoldi kezben vannak, nem az EU sara, hanem abbol kovetkezik, hogy Mo-n hazai toke nem nagyon volt (es most se nagyon van).

DRM is theft

(#170) Crystalheart válasza dabadab (#169) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A mezőgazdaságnak szerintem egy feladata van, hogy önmaga stabil legyen, az időjárás függvényében. Ma már nem húzóágazatként kell rá tekinteni, de elhanyagolni sem lehet, mert attól még stratégiai ágazat. Kell lennie. És ha van rá kapacitás, akkor képesnek kell lennie az ország ellátására is: lokális elosztás, közvetlen értékesítés, stb.

(#171) DeFranco válasza Crystalheart (#170) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:K +1

(#172) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Én az egészségturizmusban látok potenciál.

Egy kanadai ismerősöm (56-ban ment ki, és már meghalt) megbeszélte a kanadai egészségbiztosítójával, hogy a biztosító kifizeti repjegyet meg a kezelést, mert az a biztosítónak olcsóbb, ő meg így évente hazatudott járni a rokonokhoz ingyen.

Nem véletlenül járkálnak Angliából ide fogorvoshoz.

Ott van még a termálvizes melegházak a mezőgazdaságnak.

Állateledel gyártásban a világon a legnagyobbak között vagyunk, annak is neki lehetne feküdni.

De a legjobb üzlet a vizet eladni.

Hulladékfeldolgozás/újrahasznosítás amiben még nagy üzlet lehet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#173) dabadab válasza Crystalheart (#170) üzenetére


dabadab
titán

"Ma már nem húzóágazatként kell rá tekinteni"

Szerintem en is ezt magyarazon sok hozzaszolas ota: nem lehet a gazdasagi felviragzast a mezogazdasagtol varni es nem lehet a gazdasag gyengelkedeset a mezogazdasag gyenge teljesitmenyere fogni.

"de elhanyagolni sem lehet, mert attól még stratégiai ágazat."

Meg ezt is.

DRM is theft

(#174) Crystalheart válasza dabadab (#173) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nem kontráztam, csak hozzáfűztem :)

(#175) Dluinet válasza Crystalheart (#170) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Van egy régi mondás:
A magyar mezőgazdaságnak négy ellensége van: tavasz, nyár, ősz, tél.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#176) Crystalheart válasza Dluinet (#172) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Több ponton kell kiutat keresni, ez természetes. Az egészségturizmusban csak az a gond, hogy ez így nem fog menni, ha hiány van orvosokból, mert mind kiutazik. Erre megoldást kell találni. A vízzel pedig a probléma, hogy a források nagy része már külföldi érdekeltségű cég kezében van. Hogy hogyan jutottunk ide, az is érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#177) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Egy kérdésem van: ha itt és most megoldjuk az ország gazdasági problémáit és pár éven belül feltörünk mint a talajvíz, akkor ki veszi át a Nobel-díjat? :DDD

ÉN ;]

(#178) ArchElf válasza DeFranco (#177) üzenetére


ArchElf
addikt

Közösen is át lehet ám venni :DDD de akkor már semmi nem fog érni a svéd korona a forinthoz képest, szóval csak jelképes díj lesz ;]

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#179) Dluinet válasza Crystalheart (#176) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hozunk Indiából vagy más keleti országból ;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#180) ArchElf válasza Crystalheart (#168) üzenetére


ArchElf
addikt

Külföldi tőkével külföldi bevétel lesz - ha valami miatt idejönnek, az az lesz, hogy olcsó (keveset kell fizetni a stábért, a környezetért). Abból nem igazán fogunk meggazdagodni... Persze ha nem jönnek, abból sem :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#181) Crystalheart válasza ArchElf (#180) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A magyar filmnek nagyobb szüksége van most a technológiára és a szaktudásra - amit a külföldiek hozhatnak -, mint a pénzre. Olcsón is lehet jó filmet csinálni (Remény rabjai, pl., egy szem effekt nélkül, igaz, ez az USA-ban átszámítva 5 mrd-ba került), de tudás nélkül milliárdokból sem (Sorstalanság, ez külföldön sokkal-sokkal drágább lett volna).

[ Szerkesztve ]

(#182) ArchElf válasza Crystalheart (#181) üzenetére


ArchElf
addikt

Külföldön a magyar technológia és a szktudás rendesen tud kamatozni (speciaális effektusok, fénytechnika, 3D)... Idehaza nincs aki megfizesse.
Ha meg dramaturgiára, menedzsmentre, forgatókönyvírásra gondolsz - akkor ott van a korábbi bejegyzés: vagy túl sok a magyarságtudat, és az a gátja a dolgoknak, vagy túl kevés (és mindenki seggét ki a akarjuk nyalni egyszerre).

Amúgy egyébként nicns is itt vita a fórumon :D A legnagyobb bajunk az, hogy amit legjobban tudunk az a siránkozás, hogy idehaza sz@r külföldön meg jó, de nem tudok kijutni :DDD A saját tehetetlenségünk mocskába fogunk mind belefulladni.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#183) Crystalheart válasza ArchElf (#182) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az állam nem foglalkozik eleget vele, pedig egy külföldön reklámozott és terjesztett film szinte sosem veszteséges. Még ezek a gány Asylum izék sem, ami elég nonszensz, de megéri nekik. Az USA-ban (forintra átszámolva) 5-20 mrd egy átlag film költségvetése, ez egyáltalán nem egy befektethetetlen összeg a megtérülés tudatában, főleg, hogy ugyanazok itthon olcsóbban jönnek ki. Csak reklámozni kellene tudni - és érteni egyáltalán a filmhez, mint olyan. Reklám nélkül a legjobb film is elhal, tehetség nélkül pedig a legjobb ötletből sem lesz rendes film.

(#184) lapa


lapa
veterán

egyet látni kell: ez az ország szegény. és ez nem az elmúlt 20 év miatt, hanem mert van egy történelmünk meg vannak adottságaink.

ugyanez a tökölés megy mindenhol, minden országban. persze nem lehet így egyenlőségjelet rakni, de szerintem hosszú (közép) távon nagyjából ugyanolyan hatékonytalanak a kormányok, különösen a hasonló történelmi háttérrel bíró környezetünkben.

most és itt nem jött ugyan elő, de akik a bezzeg németországot meg bezzeg svédországot emlegetik, azok nem akarják látni, hogy itt márpedig nem lehet ugyanaz.

nyilván mindenki szeretné, ha a dicső magyar felemelkedne, mert hát mégiscsak mi vagyunk a legjobb csávók, de aztán mégse vesszük meg a magyar zőccséget 20 forinttal drágábban, meg mégis úgy hisszük, hogy az elcsalt adót azt robin hoodosan csak az itt és most kormánytól lopjuk el, nem pedig a saját hazánktól, ésvagy a tényleg nyomorgóktól.

persze lehet mondani, hogy mit pofázok, ha nincsenek mindennapos gondjaim. ezt még el is fogadom, bár saját példámból tudom hogy honnan jöttem és hogyan, hova jutottam. nyilván, egy szegényebb országban kevesebb lehetőség van. sajnálom is, jobbat nem tudok minthogy én odarakom a magamét.

igazából az egyetlen, ami viszont már bántó nekem, hogy az én munkámból (is) becsülettel tartott országot pocskondiázzák meg szarozzák egyesek. ezt nem lehet így csinálni emberek. szarozzátok a saját sorsotokat, szidjátok a szerencsét, de ne rúgjatok feleslegesen szegény országba. életben tartott titeket x évig.

és nem is csak sértődésből baj az, ha valaki azt kántálja, hogy "szar az ország". azért is baj, mert a kántálás valósággá teszi azt. az agyad egy idő után elhiszi, mindenben bizonyítékot próbál találni rá. ez szimpla pszichológia, kognitív disszonancia. lásd a kántálás maga jól bevált eszköz, pont erre. szóval akárhányszor elhangzik, hogy "nincs remény" meg "süllyed a hajó" meg "itt már minden szar", annyiszor mérgezi a mondó és a közönség hangulatát.

ez van emberek, itt ilyen az élet. ha ezt valaki rosszabbnak érzi, mint 20 éve, az azért van mert az hazugság volt. nem azt mondom, hogy bele kell törődni. hajrá, tessék szerencsét próbálni külföldön (aztán nyomni haza a ropogós kűföldi pézt). csak alázni ne tessék feleslegesen. csinálni kell, kinek mennyire telik. ha a mi munkánkkal csak az unokámnak lesz jobb, akkor azért.

(#185) Kassadin válasza Crystalheart (#176) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem lesznek se orvosok, se nővérek. Egészségügyre így alapozni kb. olyan, mintha házat akarnál építeni alap nélkül.

(#186) fordfairlane válasza lapa (#184) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én is hasonlóan látom a helyzetünket, nagyon jól megfogalmaztad. :R

x gon' give it to ya

(#187) tildy válasza lapa (#184) üzenetére


tildy
nagyúr

ilyenkor szokas olyan orszagokra mutogatni, akik szinten szegenyek voltak, szinten hasonlo tortenelem, megis elorebb jarnak.

Jelen esetben boven eleg csak felfele tekinteni, csak egy icipicit. :U
Szlovakia az utobbi evekben angyon durvan leelozott bennunket, es a tortenelem , emg a hatter... Khm, ugye hasonlo.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#188) Raucher válasza Crystalheart (#183) üzenetére


Raucher
tag

Az állam nem foglalkozik eleget vele, pedig egy külföldön reklámozott és terjesztett film szinte sosem veszteséges...

Nem is tudom hogyan kezdjem.
Ebben a mondatban megtalálható Magyarország összes problémája.

A filmkészítés nem állami feladat. A filmek menedzselése szintén nem tartozik az állam feladatkörébe.
Az állam egyetlen lehetősége, hogy produkciókhoz támogatással járul hozzá. (Pénzel, kedvezménnyel, ..)

A magyar filmkészítés legnagyobb hátránya, hogy nincs magyar kockázati tőke, ami beszállna a filmek finanszírozásába. Minden 10-12 kasszasiker orientált film mellett, 1-2 művészi (tipikusan magyaros ízű) filmet is lehetne csinálni.

Ne mástól várd el, főleg ne az államtól, hogy tegyen valamit az ügyben, ami szerinted jó.
Kicsi pénzből, tapasztalatok nélkül, szinte lehetetlen elindulni. De van magyar próbálkozás, például a MAB, ami értékelhető teljesítmény. Tessék elkezdeni szervezkedni a filmkészítés dolgában.
A nagy álmaid megvalósítása ott kezdődik, hogy kikeveredsz a kényelmes álmodozásból, és elindulsz a buktatókkal teletűzdelt úton.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#189) Crystalheart válasza Raucher (#188) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Az állam egyetlen lehetősége, hogy produkciókhoz támogatással járul hozzá. (Pénzel, kedvezménnyel, ..)" - Én sem mondtam mást. Az új kormányzattal azt remélte mindenki, hogy most majd az ígéretes produkciók kapnak támogatást, de jóformán semmi sem változott, és továbbra is a gagyifilmek készülgetnek. (Sőt, szabályok ide vagy oda, képesek vagyunk elüldözni a külföldieket is ilyen botrányokkal, mint a WorldWarZ-nél.) Most nem a saját karrierem vonatkozásában beszéltem, egyszerűen siralmas, amit itthon filmipar címén művelnek.

(Mi több, nekem személy szerint addig annál jobb, kisebb a konkurencia.)

[ Szerkesztve ]

(#190) DeFranco válasza lapa (#184) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Keblemre :)

Annyiszor, de annyiszor elmondtam ezt már én is :R

[ Szerkesztve ]

(#191) Raucher válasza Crystalheart (#189) üzenetére


Raucher
tag

"Az új kormányzattal azt remélte mindenki, hogy most majd az ígéretes produkciók kapnak támogatást, de jóformán semmi sem változott,"

Ha nem tűnt fel eddig, Magyarország sok év óta rossz gazdasági helyzetben vergődik.
Ebben az állapotban nem az osztogatásnak van itt az ideje. Inkább a kiadások visszaszorítása és bevételek növelése javít a helyzeten.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#192) Crystalheart válasza Raucher (#191) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Elbeszélsz mellettem. Épp úgy kapják a filmek a 100 milliós támogatásokat - asszem egy év kihagyás volt -, és épp olyan tré produkciók készülnek, mint azelőtt. Érted...

Amúgy pedig sosem értettem egyet azzal, hogy a megszorításokat a kultúrán kell elkezdeni. Sőt, a kultúráig sosem szabadna eljutnia.

(#193) lapa válasza tildy (#187) üzenetére


lapa
veterán

mennyire vagy képben szlovákiával kapcsolatban? él ott család? nekem igen. azok is pont ugyanolyan szegények, hogy kilóg a seggük a gatyából.

ne értsd félre, nem a kormányt, vagy az előzőt, vagy akármelyiket védem. azt mondom, hogy hosszú távon ezeknek nincs jelentősége. jelentősége annak van, hogy az ember akar, tanul és tesz.

"az utóbbi években". ez egy emberöltőnyi élet szemszögéből legalábbis lényegtelen időtáv. lehet még ott is rosszabb.

ettől függetlenül semmi értelme magunkat másokhoz hasonlítgatni, ezt jellemzően a kifogásokat keresők teszik.

(#194) farkasb12


farkasb12
újonc

Lehet biztosítást kötni árfolyammozgásra. Alapvetően ezt "hedge" -elésnek hívják, a gyakorlatban általában opciókkal történik. Bankokban és brókercégeknél lehet venni.

A lényeg az, hogy anélkül, hogy ténylegesen pénzt váltanál vehetsz egy jogot (opciós jog), hogy egy megadott ideig (pl. 1 év / opció lejárata) megadott áron tudsz ebben a példában eurót venni.

Azaz, vehetsz egy opciót, hogy 1 évig 300 -on tudsz venni eurót anélkül, hogy ténylegesen pénzt váltanál. Természetesen ez nincs ingyen, mint ahogyan semelyik biztosítás sincs. Brókercégeknél általában 10.000 eurónként lehet opciót venni, tehát 1 db az 10.000 euró vásárlására ad majd jogot.

Érdemes brókercégnél kötni. Így a pénzed egy forintgyengülés esetén egy külföldi - nem forint alapú - számlán realizálódik, amit aztán valamely környékbeli ország bankjában nyitott számlára le tudsz utalni.

(#195) Thunderzolee

Délután ettem egy pizzát, a hírekben mondták:
http://www.napi.hu/tozsdek-piacok/atlagos_kereslet_mellett_keltek_el_a_kincstarjegyek.html

Legalább már van aki megveszi a papírjainkat.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#196) Dluinet válasza Thunderzolee (#195) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezek szerint hitelesek maradunk, a kormány meg hiteltelen akar lenni. ;]
Mármint nem akar államadósságot.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#197) Dany007 válasza farkasb12 (#194) üzenetére


Dany007
veterán

Ez jól is hangzik.
De az Argentin példából okulva, államcsőd esetén zárolják a számlákat. A bankok bezárnak, az ATM-ek kiürülnek és így tovább.

Ha külföldi számlán van az okés. De 10k euró egy kicsit sok. Az jelenleg több, mint 3 millió forint. Annyi megtakarításom meg nincs :) és a távoli jövőben se lesz sajnos.

(#198) farkasb12 válasza Dany007 (#197) üzenetére


farkasb12
újonc

Nem kell, hogy legyen 10.000 euród. A biztosítást ettől még ennyire kötöd, tehát, ha beüt a csőd, akkor ennyiszer nyered meg a pl. 300 és az esetleges 500 ft os árfolyam különbözetét. Nyilván emiatt a tőkédhez mérten a biztosítás ára százalékosan magasabb lesz, emiatt egy bizonyos összeg alatt ezzel nem fogja megérni védekezni.

Azt még azért megemlítem, hogy nem csak 300 -ra tudsz kötni, hanem mondjuk 330 -ra is, ami jelentősen olcsóbb lesz. Mivel ezzel nem az a célod, hogy kereskedj, csőd esetén meg jó eséllyel kb. 500 lesz az árfolyam, így az a 30 ft nemhiszem, hogy számítani fog.

(#199) Thunderzolee

A nap képe:

Hozá a nap kommentje:
-Javítsák már ki a Hungary-t Hungary's f×cked up governmentre pls.

:/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#200) Z86 válasza Thunderzolee (#199) üzenetére


Z86
őstag

Remélem valaki kiszámolja mennyibe fog ez fájni nekünk :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.