Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

[-]

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hmm végre egy finom ideologizálós cikk :D

most csak átfutottam, de meló után átolvasom és hozzászólok. érdekel a téma, mivel szerintem a demokrácia dekandens, és előbb-utóbb véglegesen alulmarad a fegyelemmel szemben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Dany007 válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Nem foglaltam állást egyik oldalon sem. Csupán megdöbbentett, hogy egy ilyen "módszerrel" ha lehet ezt annak nevezni, milyen egyszerűen befolyásolhatóak egész tömegek nagyon rövid idő alatt. És, hogy mindez milyen könnyen elfajulhat.
Az érdekes az egészben még az, hogy a kísérletben és a filmben sem adtak meg a diákoknak voltaképp egyetlen egy érdemi célt sem. És mégis minden a Hitleri diktatúra nyomdokain haladt magától.

(#4) Иван


Иван
őstag

Hát ezért nem kell követni a közösséget és ezért kell minél erősebben individalisztikusnak lenni. Nem feltétlen önzőnek, de egyedinek és sosem szabad vakon, gondolkodás nélkül követni semmit. Sosem emberhez vagy embereknek kell engedelmeskedni. És érdemes úgy berendezkedni, hogy ha kell, le tudj lécelni.

Hitler tökéletes példája Ben Kenobi kérdésének: "Ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi?" Mert sajnos Hitler urat milliók követték és támogatták bele a pusztulásba. Ha mindenki kineveti és legyint rá, valószínű boldogtalanul hal meg.

Amúgy láttam a filmet, tényleg nagyon jó, mindenkinek ajánlom. Nem értem amúgy, nálunk miért most lett felkapott, én már vagy 2 éve láttam.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) Dany007 válasza Иван (#4) üzenetére


Dany007
veterán

De hiszen épp ez a lényege az egésznek. Ezt nem értették meg a diákok '67-ben, hogy miért kellett követni egy ilyen embert! Pont ez a lényege ennek az egész pszichológiai maszlagnak, hogy márpedig követni fogod a közösséget és szabad akaratodból, mert úgy befolyásolnak, úgy irányítanak, hogy még Te legyél az aki akarja követni majd azt a közösséget!
Ez a "trükk" úgymond az egészben.

A németek meg akkoriban pont úgy voltak vele, hogy Hitler volt a szemükben az aki felvirágoztatta az országot a pusztulásból, munkanélküliségből, elkeseredettségből. Az ilyen embereket a legkönnyebb manipulálni főleg egy olyan helyzetben.

Szóval a filmnek és a kísérletnek is pontosan az a lényege, hogy nem kell bolondnak lenned ahhoz, hogy befolyásolhassanak. Mindenki követi a közösséget ha pozitív dolgokkal kecsegtetnek és nem csak szavakkal, hanem tettekkel is. Persze, az egészet fokozatosan kell felépíteni, nem durr bele a közepébe.

Ott a Facebook lájkolás dolog, ami nagyon jól példázza, hogy az emberek mennyire de mennyire követik a közösségeket még akkoris ha értelmetlen a dolog és / vagy létezik sokkal jobb, hasznosabb alternatíva.
Ne mond, hogy nem lett volna jobb egy 1-5-ig terjedő csillagrendszer a PH!-s cikkek értékelésekkor, mint a Facebook-os "like" gomb, amit csak kizárólag Facebook tagok használhatnak!? Hát dehogynem! Ezt a készítők is tudták.
De mégis facebook like gomb került ki az oldalakra, miért? Mert követték a közösséget! Követték a trendet, mert az a trendi!

(#6) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Pozitív hatása a netes ´látod ki-hol lakik dolgoknak´ az, hogy egy példát mondjak rá:

Nyár volt, dinnyét árultam, pangás volt. Találkoztam a térkéPH!-el, és megtaláltam egy (ős)tagot, aki egy kilométerre lakik tőlem. Írtam neki, hogy jöjjön dinnyét venni. Eljött, tetszett neki. Visszajött máskor is.

Ebből a szempontból az internet volt a dolgok összekapcsolója és az az adat, amely rossz kezekbe kerülve...hát rossz, de jelen esetben jó, hogy kéznél volt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7) CséZé


CséZé
őstag

megnéztem ezt a filmet, nagyon durva.

(#8) joey04


joey04
titán

A filmet láttam, tervben van a könyv megvétele is. A véleményem inkább megtartom, de azért a facebookot meg a többit nagyon erőltetettnek érzem idehozni. manapság divat ezzel takarni minden rosszat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) ollie


ollie
MODERÁTOR

Meg lehet ezt venni valahol?

***

(#10) dnelb válasza ollie (#9) üzenetére


dnelb
veterán

(#11) vans? válasza dnelb (#10) üzenetére


vans?
őstag

...en 990 Ft-ert vettem a Tescoban. Csak egy otlet.:)

Amugy nagyon jo a konyv is, meg a film, mi osztalyfonoki oran is megneztuk a gimiben.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#12) Dany007 válasza joey04 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, én csak azért hoztam ide a facebook-ot, mert napjainkban az - és a hasonló portálok - a legnagyobb közösségek. És nem csak helyi, hanem világviszonylatban is.
Egyértelmű, hogy ma már egy Facebook segítségével sokkal több embert sokkal gyorsabban el lehet érni, mint élőben! A '67-es kísérletben cirka ~ 20-25 fős osztállyal indult a manipulálás, nézetformálás, amiből egyetlen hét alatt 200 ember lett! Most gondolj bele, nekem csak iwiw-en 270 ismerősöm van (ami nem olyan sok), szal ha mindez egy mai közösségi portálon megy végbe az internet segítségével, akkor lehet, hogy az nem 200, hanem mondjuk 20 ezer ember lett volna.
Ugye ismerős megosztja -> ismerőseivel -> akiknek ismerősei szintén látják -> így ők is megoszthatják a saját ismerőseikkel és így tovább, exponenciálisan növekedve. Nyilván nem törvényszerű, hogy minden ismerős vevő ilyesmire, de minél több emberhez jut el a dolog, annál nagyobb az esély, hogy lesz olyan ember.

Plusz felhoztam egy példát, ami szintén azt bizonyítja, hogy a közösség ereje mennyire rányomja a bélyegét az értelmes, hasznos kezdeményezésekre, még akkor is ha a helyette levő facebook-os alternatíva értelmetlen marhaság.

Itt egy újabb példa. [link] Csizmás topicja. Elindult egy újabb hype, miszerint mindenki tegyen ki mesefigurás képet a Facebook-on. És láss csodát, akármennyire is értelmetlen - még csak poénosnak se mondható - a tömeg követi a közösséget. Röhejes, nem hittem volna amikor itt olvastam, de az én ismerőseim 80%-is áttette a képét, pedig ők már szépen 25+ évesek... :S

És ezzel nem azt mondom, hogy ez valami 'hűde rossz dolog', vagy szörnyen negatív! Nem erről van szó, nehogy ezt lássátok bele a dologba.
Ez pusztán egy példa arra, hogy az egy közösséghez tartozó emberek - legyen akármilyen is az illető - képes követni a trendet amit a közösség éppen kitalált, még akkoris ha az hülyeség és értelmetlen. És itt vonható - ugyan csak enyhe - párhuzam!

[ Szerkesztve ]

(#13) joey04 válasza Dany007 (#12) üzenetére


joey04
titán

ha ez akkora veszély lenne, akkor pl teszem azt a neonácik jóval komolyabb fenyegetést jelentenének, mint amekkorát jelenleg. Hiszen ott kész ideológia, kész van minden, és a kezükbe kapták az említett lehetőségeket (pl.: facebook). Még sem történt semmi. Pont azért szvsz, mert a facebook "túl nagy" egy ilyen művelethez.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Dany007 válasza joey04 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm, ebben egyetértek. Talán ennyi idő alatt már tényleg kijöttek volna a veszélyei ezen a téren.
Egyébként neonáci szerveződések azóta is megvannak. Csupán az emberekbe már beleivódott, hogy az egy rossz dolog (szerencsére). Ezért eleve el tudják hárítani az ilyesfajta kezdeményezéseket.

A ha megfigyeled, a filmben és a kísérletben sem adott a tanár a diákoknak semmilyen célt. Ezen meg is lepődtem. Sem faji, nem politikai cél nem volt kitűzve amiért harcolnának. Csak maga a közösség.
Aztán később, ahogy a film végén is látszott, ha már kialakult az a bizonyos közösség, ami egy "diktátoron" alapult, akkor már mind1 volt mit mond a vezető, azt végrehajtották különösebb kérdőjelek nélkül.
Tehát nyilván ha valami hasonlót akarna bárki is elérni facebook szinten, biztos, hogy nem úgy kezdené, hogy na akkor "irtsuk ki a zsidókat vagy cigányokat" c. egyesület és lépjetek be... Mivel ez az egész pont erről szól. Pszichikailag csak a közösséghez való tartozást kell elérni, hogy az egyén akarjon oda tartozni! Hogy mért az nem számít. Majd ezután kialakítani egy fegyelmen / tiszteleten alapuló közeget, ahol egy idő után az egyén már meg sem kérdőjelezi a vezető döntéseit.
Érdekes dolog ez, lehetne boncolgatni :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Huma


Huma
addikt

Erre csak azt tudom mondani, hogy az emberek nagyrésze birka. Igényli a terelést. Akkor érzi jól magát ha talál egy nyájat ami befogadja. Ez a nyáj lehet egy stílus (emo, rocker), egy ideológia (neonáci), vagy akár egy csoport akit egy karizmatikus egyén vezet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) Mr.Csizmás válasza Huma (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a legtöbbjükből hiányzik a fegyelem, ezért hosszútávon nem működőképes. mellesleg a nemzetiszocializmus nem egyenlő nácik, antiszemitizmus, fajelmélet, háborúzás, stb. (ezek egy beteg osztrák festő saját ötletei voltak...)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) bullseye válasza Dany007 (#14) üzenetére


bullseye
addikt

A neonácik ált. azért nem veszély, mert a radikális szubkultúra önmagát...khm... veri. De a mérsékelt középben ez nem jön be igazán. pl. YouTube-on nagyon keményen nyomják a neonácik a videókat, meg alatta a szájkaratét, de az csak elijeszti a normális embert. Ráadásul amint egy nagyon radikális engedményeket tenne, hogy bevonzza a középet, a sajátjai tekintik árulónak (pl. Amerikai história X, de hazai példa is akad bőven).

Az a nagyobb gond, ha tömegek radikalizálódnak, mert pl. éhség, nyomor, bűn, korrupció van. Nem szabad politizálni, ezért körülírom: Volt egy ország, ahol egy népcsoport sokak szerint túl aktív volt egyes agresszív bűncselekményekben. volt azonban egy csomó jót akaró idióta a parlamentben, akik nem engedték erről a társadalmi vitát, sőt semmilyen említést sem. A hiány és igény lefölözésére pár okos de nem túl kedves (vagy simán "hívő", fene tudja) létrehozott egy "kalóz" netlapot, ahol lehetett erről beszélni. a sok hasonló problémával bíró ember ott egymást radikalizálta, és bár egy idő után a lap röhejesen túlzó lett, sokan mégis odamentek, mert csak ott írhatták ki a keservüket - a túlzásokat meg szép lassan megszokták, lassanként el is hitték talán. A lap szépen bereklámozott ezzel a parlamentbe egy szélsőséges pártot (míg az idióták kiestek - megérdemelten), ami most sem csinál semmit, csak a hatalmon lévőket szidja, azaz termeli lassan a mindenkiben csalódott, hozzá menekülő radikálisokat.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#18) Mr.Csizmás válasza bullseye (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez meg a másik ellenpólus....amikor a lufi radikalizálódik és úgy fújódik fel, aztán pukk.

egy kemény, fegyelemen, és tevékenységen alapuló társadalomra van szükség, a múlt példái igazolják a létjogosultságát, hogy sokak számára a demokrácia adta 'szabadság' fogalom egyet jelent a szabadossággal, hogy bármit meg lehet tenni következmények nélkül....

ha levágjuk az ilyen beteges dolgokat, mint fajelmélet, antiszemitizmus, revizionista erőlködések (igen), idegengyűlölet, akkor lehet hogy élhető dolog lenne maga a nemzetiszocializmus...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) Huma válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


Huma
addikt

Az biztos, hogy ez a fene nagy demokrácia inkább káros mint hasznos. Sajnos nincs tökéletes rendszer mivel az emberek tökéletlenek.

Egyértelműen a diktatúra a legjobb államforma abban az esetben, ha a diktátor intelligens, jóakaratú és a népe érdekeit tartja szemelőtt. Viszont sajnos a diktátorok általában nem ilyenek.

Ez a demokrácia és az egész kapitalizmus főképp az ügyeskedők és a jólhelyezkedők érdekeit szolgálja. A közembert éppúgy elnyomják benne mint egy diktatúrában csupán annyi a különbség, hogy megadják a szabadság látszatát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) Mr.Csizmás válasza Huma (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hozzád hasonló gondolkozókra lenne szükség, és egy "puha" diktatúrára... :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) Huma válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


Huma
addikt

Ha gondolod én szívesen leszek diktátor. Támogasd a hatalomátvételem.

Azzal kezdeném, hogy kilépnék az EU-ból, a NATO-ból és hadat üzennék Amerikának. :D

Komolyra fordítva a szót azért nem haladunk sehova mert mindenki a saját zsebét tömi az országban. Amíg az átlagember nettó 78-200e-s fizujáról van szó addig ez természetes. De amikor az állam évente sokmilliárd Ft-tól fosztja meg az országot csak azért mert egy-két fejes kapott pár milla kenőpénzt az már nagyon nem helyénvaló.

Szinte minden hónapra jut valami botrány amiből kiderül, hogy hány milliárdot sikkasztottak el innen-onnan.

Diktatúra alatt ilyenek nem lennének. Ha az állam az állampolgárok érdekeit védenék és nem a multinacionális cégekét illetve nem azzal lennének elfoglalva, hogy minél több pénzt rakjanak zsebre akkor már rég nem itt tartanánk. Talán a minimálbér sem 78e lenne hanem 200.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Mr.Csizmás válasza Huma (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

esetleg juntát :D

nem csak a zsebtömés, hanem a munka. a munkanélküliséget úgy kellene megoldani, hogy az állami nagy építkezéseken a környéki munkanélkülieket alkalmazni, egy kis talicskázásba, lapátolásba senki nem hal bele. így lehetne felújítani a vasútvonalakat, több autópályát építeni, nem pedig vegyépszer, MA holding, stb. stb. giga-fantom-pénzlenyúló cégekkel....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) Raucher válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


Raucher
tag

Pontosan ez a reakció mutatja, hogy az ember(iség) igényli a határozott irányítást, és a gondolkodást nem igénylő, egyszerű és átlátható parancsokat.
Ezen az igényen alapul minden csoportos cselekedet, még akkor is ha nincsenek "kinevezett" vezetők. Még ezen a fórumon belül is nyomon követhető, pedig itt csak erőteljesebben jelenlévő fórumozók vannak, akik húzzák magukkal közösséget.

Ha tágabban nézzük, akkor a vallások is ezen az elven működnek. Ha "jó" vagy akkor megkapod a jutalomjegyet, a mennyországba. Ha "rossz" akkor pokolra jutsz. Beleértve a vallási fanatikusokat, akik a gyorsabb jutalom reményében minden feladatot végrehajtanak, gondolkodás nélkül.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#24) Mr.Csizmás válasza Raucher (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vállalnám, ha lennének mellettem olyanok, akik hasonlóképpen gondolkoznának, de egy adott területen belül, hogy hozzáértő módon legyen megvalósítva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) Huma válasza Raucher (#23) üzenetére


Huma
addikt

Az emberek nagyrésze szeret tömörülni valami ill valaki köré.

Megfigyeltem, hogy a nők még jobban fogékonyak erre a viselkedésre. Sok nő szereti (ill elvárja) ha egy erős férfi irányítja. Még akkor is ha ezt nem vallja be.

Persze ezzel az észrevétellel nem találtam fel a spanyolviaszt. :)

Remélem nincs itt egyetlen nő sem, mert kapok a fejemre. :D

Mondjuk azért a férfiakra is jellemző a klikkesedés csak teljesen más okok vezérlik őket.

Én azon szoktam röhögni amikor a fiatalok azzal próbálják kifejezni az egyéniségüket, hogy beolvadnak egy csoportba. Pl: rocker, punk, emós, stb.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) k. válasza bullseye (#17) üzenetére


k.
őstag

A mi osztályunkban is megfigyeltem, hogy azok sokkal radikálisabbak, akik szegények. Furcsa ezt leírni, de tényleg azoknak a szülei-tudtommal- szavaztak pl arra a bizonyos általad említett pártra is, akiknek nem megy egyről a kettőre, és azok a srácok elégedetlenkednek mindig. Akinek a szülei már egy módosabb nem is feltétlen a közép és felette, de egy normálisan élő, nem szegény réteget képviselik azok már más pártokra szavaztak.

(#27) #51736960


#51736960
törölt tag

hm, jó kis írás, ritka az ilyen mostanában :R

(#28) Dany007 válasza Huma (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Régebben gondolkodtam ezen én is. És én is arra jutottam, hogy talán a diktatúra lehet a legmegfelelőbb államforma egy országnak.
Hiszen ha adott egy vezető, akkor ott ő dönt. Nincs vita, nincs ellenzék, nem kell elszámolni úgymond senkinek sem és így tovább. Ergo senki nem akadályozza meg abban, hogy véghezvigyen egy tervet vagy reformot. A döntések sokkal gördülékenyebben mennének végbe. Nincsen több hónapos vitasorozat, fellebbezések indítványok stb... Egyszóval nincsenek akadályok.

De pontosan ott akadtam meg, ahol te is :) Hogy ehhez egy jó vezető is kell. Amihez nem csak az kell, hogy tényleg jót akarjon az országnak, hanem az is, hogy értsen hozzá., és / vagy legyenek olyan tanácsadói akikre hallgat és ők értenek is a témához.
Na egy ilyen vezetőt mocskosul nehéz lenne találni. Voltaképp semmilyen biztos módszer nincs, amivel ezt előre meglehetne mondani. Így egy diktátor "választás" teljesen zsákbamacska lenne.

Mondjuk Hitler egy ilyen vezető volt. Csak a végén kicsit elvetette a sulykot. Szóval mégsem.
De szintén érdekes megnézni azt a korszakot. Mondjuk 1933 tól 1941 végéig.
Mert akármit is mondunk Hitler nem kis dolgot vitt véghez ez idő alatt.
Gyakorlatilag felvirágoztatta Németországot. Vezető világhatalmat csinált egy olyan országból, amit alig pár évvel korábban legyőztek. Amelyiknek a haderejét nevetségesen alacsonyra korlátozták. Amelyiknek megtiltották az akkoriban modern fegyvernek minősülő eszközök gyártását. Amelyiknek olyan hatalmas jóvátételt kellett fizetni, hogy belerokkant a teljes gazdaság. Amelyiktől jelentős területeket vettek el. Arról nem is beszélve, hogy az 1929-es világválság is jócskán éreztette a hatását...
Szóval egy ilyen fullon leamortizált országból ~6 év alatt olyan államot faragott ami gazdaságilag és katonailag is képes lett volna akár a fél világ elfoglalására / leigázására.
Persze ez (szerencsére) nem jött össze. Főként az emberi egoizmus miatt. Mert hát mit nekünk nyugati front, ha már Londont nem sikerült bevenni, akkor nosza támadjuk meg a ruszkikat keleten, nem baj, hogy velük nincs összetűzés.... stb.
Na, és innentől kezdve jön a képbe az, amikor a diktátor hülyeségeket csinál és ezzel szétcseszi az egész országot és annak népét.

Meg a gond az, hogy így is úgy is a diktátorok is csak a saját hatalmukat nézik, az a legfontosabb és nem a nép. Lásd arab államok. Hiába a milliárdos vagyon, mégis inkább nekiáll háborúzni a saját népével, minthogy csendben távozzon és vígan élne egy svájci luxusvillában a milliárdjaiból... :U

@#17) bullseye:

A szavazással kapcsolatosan egyetértek veled. Mármint, hogy mi milyen okból kifolyólag történt.
Plusz a radikalizmus terjedésében is egyetértünk.
Fogalmazzunk nyersebben.
Az a bizonyos radikális párt az egyetlen, amelyik elismeri egyfajta probléma létezését, és próbál / próbálna tenni ellene. Nyilván ezt a választók is érzékelik. Így akik hasonlóan látják a szituációt, azok szavaztak rájuk.
Nem véletlen, hogy ez a párt Borsod megyében kapta a legtöbb szavazatot. Mivel a probléma ott a legnagyobb.
A többi pár még a megnevezést is kerüli, nemhogy tenne ellene valamit. Így abban nem láttak sok reményt.

A másik ok meg az lehet, hogy az elmúlt 20 évben már az össze lehetséges párt volt a porondon. Mindegyik leszerepelt. Egyik jobban, mint a másik. Ilyenkor az egyszeri választó már nem tudja mit tegyen. Egyik se jó, hát akkor szavaz egy harmadikra.

[ Szerkesztve ]

(#29) Huma válasza k. (#26) üzenetére


Huma
addikt

Ez szerintem természetes dolog. Ha valaki rosszul él akkor szeretne belőle kitörni. És ha egy párt radikális változást ígér akkor az nagy tömegeket vonzhat.
Aki jól él a jelenlegi rendszeben annak meg nem érdeke a változás.

Dany007: Hitler tényleg nagy dolgot vitt végbe a hazájában.
Sajnos egy jól üzemelő diktatúrát azért sem lehetne létrehozni mert valószínűleg a nagyhatalmak nem néznék jószemmel. Meg merem kockáztatni, hogy nem sokáig élne egy ilyen diktátor mivel a környező országoknak marhára nem érdeke, hogy Mo talpraálljon. Hiszen akkor ki fogja felvásárolni a szemetüket és honnan fogják elszívni azt a rengetek tőkét?
Arról nem is beszélve, hogy az emberekbe bele lett sulykolva, hogy a diktatúra csak rossz lehet.

Én személy szerint örülnék ha lenne egy véres forradalom/puccs és megtisztulna ez az ország. Lehet, hogy sokan és sokat szenvednének, de utána mindenkinek jobb lenne. Már ha a puccs utáni kormány hozzáértő és a nép érdekeit szem előtt tartó lenne.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30) Raucher válasza Huma (#29) üzenetére


Raucher
tag

Én személy szerint örülnék ha lenne egy véres forradalom/puccs és megtisztulna ..... a nép érdekeit szem előtt tartó lenne.

Hatalmas idealizmus. A gazdasági problémákat sosem lehet forradalommal megoldani. Nem tudsz történelmi példát hozni, ahol működött ez a megoldás.

(#26) k.:
Azok radikalizálódnak, akik gazdaságilag szorongatott helyzetben vannak. Nyilván az ő gyermekeik is radikálisabb nézeteket vallanak.
Mondjuk érthető is. Ha a hónap végén azon kell gondolkodni, hogy miből kerüljön ebéd az asztalra, sokkal idegesítőbb, mint azon gondolkodni, mikor tudod meg megvenni a következő "almás" terméket vagy kiegészítőt.

Csak úgy magamnak.
Nem véletlen, hogy egy hozzászólásba raktam a két választ.

mod:
(#24) Mr.Csizmás:
Azt gondolom itt az ideje megalapítani PH. saját vallását. Ezen keresztül és közvetítésével kialakítani a teljes földet befoglaló egyházállamot.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#31) Thome válasza bullseye (#17) üzenetére


Thome
addikt

Teljes mértékben, tökéletesen egyet értek az összes szavaddal!

(#32) Mr.Csizmás válasza Raucher (#30) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Előre PH! népe, harcra
Ma győzelem vár, hív hazánk!
Ellenünk tört a troll uralma,
Vérben áztatja zászlaját,
Vérben áztatja rút zászlaját....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) Dany007 válasza Raucher (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Ez így van. Legjobb példa rá Tunézia és Egyiptom.
Amíg meg nem döntötték a kormányt mindenki lelkes volt és mesebeli jövőt, változásokat remélt. Aztán amikor megtörtént a váltás, akkor döbbentek csak rá, hogy az ő helyzetük ettől még egy cseppet sem javult. A diktátor ugyan elment, de se több munkahely, se több pénz nem lett. Nyilván így is sokat nyertek vele - hiszen eltűnt egy zsarnok - de attól még a nyomorból nem lesz kánaán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.