Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#364) Stauffenberg válasza Paarthurnax (#357) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Greenpeace Japán kapcsán jobb ha csak a bálnavadászat ügyébe üti bele az orrát, mert látszólag kicsit sem ért az atomenergetikához. Lelkes önkéntesekből áll, képzetlenek és olyan folyamatokat indítanak el, amelyek inkább károsak (a hatástanulmányaik egy kalap szart sem érnek, mert tele vannak súlyos csúsztatásokkal).

Németország is leállítja atomerőműveit és visszatér a szén valamint más régi vágású energiahordozók használatára, melyek környezeti terhelése sokszorosa az atomerőművekének (beleértve a sugárzást is). Ezzel Németország pedig nem fogja tudni tartani a káros anyag kibocsátás éves küszöbét, de legalább a zöldek megnyerik a választásokat, mert az átlag ember épp olyan egyszerűen megvezethető.

A Greenpeace munkáját nagyon becsülöm az állat- és környezetvédelem terén, de épp ugyan annyit hazudnak és csalnak, mint egy politikai párt! Ez esetben pedig a cél nem szentesíti az eszközt... megújuló energiaforrásokból nem lehet olyan hatásfokot elérni, mint atomerőművek által és ha az országok visszatérnek a fosszíliák égetésére, annak környezetszennyező hatása beláthatatlanul katasztrofális lesz (lokálisan az emberek és az élővilág egészségi állapotára és globálisan klimatológiai szempontból).

Ha az energiaforrásokat vesszük alapul környezeti terhelést tekintve, akkor az atomenergia messze a legtisztább, nála csak a teljesen zöld energiaforrások tisztábbak, de azok a töredékét sem érik el hatásfokban. Ha a valaha történt összes atomkatasztrófát is beleszámoljuk a környezeti terhelésbe, akkor az atomenergia még így sem közelíti meg a szén és más fosszíliák útján előállított energiaforrás 1%-át!

Akkor most zöld-e az atomenergia? A Greenpeace mindig Csernobil (és újabban Fukushima) példájával riogat és azt hajtogatja, hogy minden atomerőmű kiváltható teljesen zöld energiával. Ez pedig hazugság, tudományosan legkevésbé sem megalapozott kijelentés. Ráadásul a korábbi katasztrófák méretét is jócskán eltúlozzák, bulvárosítják (lásd: visszaolvashatsz a topikban, rengeteg tudományos cáfolat született arra, hogy mekkora is volt a katasztrófa valódi mérete).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.