Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) vodkaboy22 válasza SzlobiG (#197) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem biztos, hogy értelme van vitatkozni olyanokkal akik még azt se tudják mivel lehet mérni és milyen mértékegységben a sugárzást.
Így elmondani nekik hogy a nagy HYPE ellenére nem csernobil volt az a tényező ami egyáltalán befolyásolta volna a rákos megbetegedéseket hanem pl:
- Szén erőművek égés terméke által kibocsátott sugárzás a levegőbe...
- EM hullámot kibocsátó elektronikák elterjedése a háztartásban (TV, Mikro, Mobil stb) egyenként nem sok de összeadva napi 10Wh teljesítmény fut át az emberen miattuk...
- Nukleáris kísérleti robbantások
- NEm megfelelő nyomelem és vitamin mennyiség a modern étrendben (Ezekről viszont rengeteg bizonyított kutatás van. pl 60mgnál kevesebb Cvitamin napi bevitele mellett garantált a rákos megbetegedés esélye 5éven belül. Jelenleg a termőföld kimerítése miatt a gyümik és zöldek kb 90%ban elvesztették a Vitamin tartalmukat...)
- Magas vegyanyag terhelés a szervezeten
- Repűlés
- És a többi és a többi és ezek mind mind 1920-as évektől jutottak el erre a drasztikus szintre persze, hogy ezzel nem bír lépést tartani az emberi szervezet ellenálló képessége de ezen felsorolt példák akár egyike is sokkal nagyobb mértékben befolyásoló mint prypiatban élni manapság... vagy csernobili katasztrófa következménye a zonán kívül 1986-után közvetlen.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#202) Stauffenberg válasza adax01 (#200) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Dohányzás, alkohol, szmog, egészségtelen lakókörnyezet, közeli magasfeszültségű vezetékek, közeli gyárak, munkahelyi ártalmak és a végtelenségig lehetne sorolni. Ezernyi oka lehet a daganatos megbetegedéseknek. A csernobili katasztrófa után nem regisztráltak többletet és a vizsgálatok szerint a rákos megbetegedés valószínűsége a légkörbe került radioaktív anyagok hatására azzal egyenlő, mint egy doboz cigaretta elszívása egy év alatt.

(#203) djculture


djculture
félisten

Mondjuk a karacsáj tó simán okozhat megint ilyen félelmeket még ha csak helyi szinten. Felmérések szerint a vízszintje felére apadt 20 év alatt. Ha végképp kiszárad mint 68-ba egyszer már, a benne lévő nem kicsit sugárzó hulladékkal terhelt port simán felkaphatja a szél. És kitudja hova teríti le.

A szovjet tervek a kezdetektől fogva mellőzték a radioaktív anyagokra vonatkozó biztonsági előírásokat és figyelmeztetéseket. Ezzel emberek tízezreit tették ki a radioaktivitás veszélyeinek. A Tecsa folyó vizét közvetlenül a reaktormagba vezették annak hűtésére, majd súlyosan szennyezett formában visszavezették a radioaktívvá vált hűtővizet a folyóba. A Tecsa egy 120 000 fős régió ivóvízbázisa, és egyébként az Ob folyóba ömlik. Ez és egy másik körülmény vezetett egy hosszan elnyúló szennyezéshez.
Később a szomszédos Karacsáj-tóba vezették a hűtővizet. Egy 1968-as évi kiszáradáskor a Karacsáj-tóban leülepedett kiszáradt súlyosan szennyezett iszapot felkapta a szél és kb. 25 000 km²-nyi területen szétszórta radioaktív szennyeződésével együtt.

[ Szerkesztve ]

(#204) Gebriel


Gebriel
veterán

Mindig is csodáltam Csernobilt.
Sajnálom az ott történteket, de az már elmúlt változtatni nem lehet.
Viszont maradt egy "örök" emlék a világnak milyen volt akkor, és hogy éltek az emberek.

Egy kor melyet az ember véset bele a természetbe és az magában tartja még sok sok emberöltőig.

[ Szerkesztve ]

(#205) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A Zóna aktuális életét pedig megtudhatjuk a S.T.A.L.K.E.R.-ből. :)

(#206) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszönöm a cikket! :R Nagyon érdekes volt! Emlékszem, mi éppen kirándultunk aznap... Sokkal később értesültünk a történtekről. :((

IN GOD WE TRUST!

(#207) KoLa_2


KoLa_2
csendes tag

Engem is érdekel a téma. Akkor 1 éves voltam. Valami tanulmányban láttam térképeket, hogy hol volt a széljárás alapján, nagyobb mérhető sugárzás az országban és európában. A cikkben is említve lett, hogy főként észak fele vitte a szél a szennyezést. De a térképek alapján Ausztria is kapott, nálunk azzal ellentétben, hogy a keleti országrész (Északi-középhegység ill. alföldi rész stb.) közelebb fekszik területileg a balesethez, szél 3 zónában átlósan hozta a szennyezést főként a dunántúli régióban: Pest,Veszprém,Vas,Zala,Győr-Moson-Sopron Somogy, Komárom-Esztergom megye.
A nagyszüleim mesélték hogy zalában, a katasztrófa utáni napon, mikor még senki nemtudott semmiről, hatalmas, sötét viharfelhők érkeztek és nagyon nagy mennyiségű csapadék hult le rövid idő alatt, utólag kiderült, nem ok nélkül.

(#208) TeeBee73 válasza Tom5 (#3) üzenetére


TeeBee73
addikt

Sajnos, igen. Anno' mi is kaptunk rendesen a radioaktív felhőből, amit Kudlik Julika elfelejtett megmutatni az időjárásjelző "vattacukorfelhőin".

A cikkért pedig hatalmas köszönet! :R :R :R

MOD: Csak az első 6 kommentet olvastam, ha valaki már válaszolt volna, akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#209) Godefroy


Godefroy
senior tag

"A zóna megtisztításához 7 hónap kellett, ezalatt elkészült a reaktort befedő szarkofág is. A védőobjektumnak nevezett szarkofág építéséhez több mint 7000 tonna fémet és 400 ezer köbméter betont használtak fel. A munkálatok összköltsége 18 milliárd dollárba került. "

Ez az információ honnan származik?
A Szovjetunió hivatalos fizető eszköze a rubel volt.
A tervgazdálkodásban nem számoltak dollárban.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#210) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Érdekes cikk, köszönöm! :R

Sic Parvis Magna

(#211) twine


twine
addikt

:R
Köszönöm a cikket...érdekesnek találom a témát,de sajnos soha nem olvastam utána... :B
Egy picit most is több lettem ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#212) Tüzi

Múltkor olvastam egy cikket, hogy egy biológus csoport bement a lezárt zónába.
Nem számítottak sok mindenre, a sugárzás mibenlétét ismerve.
Aztán koppant az álluk, amikor szembesültek a tényekkel.
Ritka gazdag élővilág alakult ki, a vett mintákból leszűrték, hogy nem nagyon sérül a dns-ük az élőlényeknek.
Mivel az emberek félnek bemenni, így a 60km-es (ha jól emlékszem) zóna sok éve szinte érintetlen.
Most fog valami komoly kutatócsoport utazni, hogy megnézze miként alakulnak a dolgok arrafele. Miként éled újjá a természet egy ilyen periódus után, úgy, hogy nincs ember(iség) ami megakadályozza/késleltesse ezt.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#213) Tüzi válasza JulWCZar (#195) üzenetére

itt írja is:
"A lezárt zónában nagyon szép, zavartalan környezet
alakult ki, amiben a biodiverzitás nagyobb, mint az ember
által intenzíven használt területeken."

köszi, tartalmas pdf.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#214) x_o_n válasza Tom5 (#3) üzenetére


x_o_n
veterán

természetesen hatással volt mindenkire...az akkori viharok eljuttatták ide is ,v akkoriban még ha eltusolva is a hirekben de el lehetett csipni információkat.. szennyezett élelmiszer , zöldség-gyümölcs..ketyegő import konzervek,dohány stb...,sajnos élelmiszer formájában elfogyasztottunk némi "utóhatást"

(#209) Godefroy

ha nézel hiradot általában régen is minden ország vagy eseményt pénzösszegileg akkoriban és az euro zonán kivül még most is dollárban számositanak... az ugy több mindenkinek érthető mint a közel 20 csillió jen,rubel,zlotyi,korona stb

mellesleg a cikk nagyon jó!
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#215) Satyricon válasza Recon666 (#22) üzenetére


Satyricon
addikt

Nagy nehezen megtaláltam a képeket. Összesen 852 db képről van szó, aminek mérete 77,8 mb. Adj egy mailcímet, és elküldöm Neked! :U

Szerk.: Am még régebben szedtem le a pirateclub-ról, de lehet, hogy a pripyat.com-on is megtalálhatóak ezek a képek...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#216) boogie84 válasza Tom5 (#3) üzenetére


boogie84
veterán

Én 84-es vagyok, és valószínűleg kapott belőle mindenki. Azok akik előtte és utána születtek egyaránt.

(#212) Tüzi: Miként éled újjá a természet egy ilyen periódus után, úgy, hogy nincs ember(iség) ami megakadályozza/késleltesse ezt.
Az emberiség előbb fok kipusztulni, vagy lehet h mindent kinyírnak az emberek amihez hozzányúlnak. :U

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#217) olbaidhun válasza Bluerainbow (#5) üzenetére


olbaidhun
őstag

Köszönöm a cikket, részvétem a veszteségek miatt. Hihetetlen, h mennyi idő telt el mire észre vették és közbe léptek Csernobilban.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#218) Jeanne d'Arc

Tényleg durva. Apukám nekem azt mesélte hogy neki foltokban hullott a haja...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#219) x_o_n válasza Jeanne d'Arc (#218) üzenetére


x_o_n
veterán

igen,és döbbenetes hogy mennyien hunytak el ennek következményében..,és születtek "sérült" gyermekek..borzalmas...sejthető hogy mi lett az ottani önkéntesekkel akik takaritottak akár csak pár percig..

(#220) djculture válasza x_o_n (#219) üzenetére


djculture
félisten

A bbc filmjébe vagy 1 órát foglalkoztak evvel. Beöltöztették az embereket ólomlemezekbe és a tetőn a sugárzó grafit darabokat nekik kellett ledobálni. /Mivel a robot amivel először csinálták amivel csinálták a sugárzás miatt tönkrement. /Alig bírtak mozogni és a pár percet lehetett csak ott tölteni különben végük. Korbeli felvételeket mutogattak (amelynél a filmen is megvolt a pulzálás)ahogy az egyik koma méri a sugárzást úgyis az se mindegy volt merről közelítenek. Azt mondja az egyik nézi a műszert itt 100000-szerese a szint ne erre menjünk. Brutális.

Na meg még a helikopteres emberkék akik a jódos homok zsákokat dobálták a robbanás helyére. Pont felette repültek el, legnagyobb sugárzást kapták, Feláldozták magukat ugyanis pár nap múlva kínok között haltak meg .

[ Szerkesztve ]

(#221) x_o_n válasza djculture (#220) üzenetére


x_o_n
veterán

Igen és a legnagyobb gond hogy mi mindent elhallgattak hallgatnak azóta is...mi mindenre nem derült fény és nem is fog soha

(#222) Tom5


Tom5
addikt

A lebontott sugárfertőzött elemeket majd hova viszik, mit csinálnak velük?!

(#223) mokujin2


mokujin2
csendes tag

2 év múlva én neki indulok egy Pripjaty túrának. :K

!!! Visca el Barca, y Visca Catalunya !!!

(#224) djculture válasza x_o_n (#221) üzenetére


djculture
félisten

Ez a majak dolog is 1990-ben derült ki. Ember nem gondolta hogy a lökött ruszkik egy folyóval hűtenek egy atomreaktort és egyszerűen visszaengedik a sugár szennyezett vizet a mederbe.

[ Szerkesztve ]

(#225) x_o_n válasza mokujin2 (#223) üzenetére


x_o_n
veterán

csak azt a ruhát amit a tura alatt viselsz azt ne hozd haza..

(#226) crysis


crysis
tag

Sziasztok tényleg jó cikk ,engem is nagyon érdekel a történet ,elég durva az is ,hogy milyen felkészületlenek voltak.

(#227) Rive válasza weiss (#192) üzenetére


Rive
veterán

Nem értem mitől lett volna hirtelen együtt a kritikus tömeg, hisz amúgy is ott volt az olvadék egy rakáson, mit segít ezen a víz?

'Száraz' hasadóanyag-massza kritikus tömege/sűrűsége jóval nagyobb, mint a vizesé: a víz, mint moderátor jelenléte elősegítheti láncreakció létrejöttét.

Ugyanakkor ez a láncreakció csak addig tart, amíg a felszabaduló hő a vizet el nem párologtatja. Ha van vízutánpótlás, akkor egy pulzáló reakció alakul ki, ami ugyan roppant kellemetlen, és a mentést is akadályozza, de az adott körülmények között nem sokat számított volna.

Lásd pl. Tokai-Mura.

Szóval ebben a dologban a leírtak nem állnak, (nukleáris eredetű) robbanás nem következhetett volna be.

A vízbázis elszannyeződése persze más tészta...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#228) sutszi


sutszi
veterán

Szerintem nem kell többet belemagyarázni mint ami ténylegesen volt...

Több száz olyan tényező van amit figyelembe kell venni egy ember mindennapjai során ahhoz, hogy meg lehessen állapítani mitől mi baja lesz...
Az erős és hirtelen sugárdózisnak elég konkrét tünetei vannak...Azért mert itt Magyarországon már évek(évtizedek) óta leszarják az egészségügyi előírásokat, nem Csernobil a hibás, és a különböző megbetegedések sem írhatók egyértelműen Csernobil számlájára...kivétel ha valaki nem járkál ott rendszeresen a sugárzásnak kitéve magát...
Jó, hogy sokan ideböfögnek ilyen szubjektív statisztikákat, de attól mert valaki ismeretségi körében rákos betegek vannak/voltak még nem bizonyít semmit...Ezer más dolog van ami a rák kockázatát növeli még napjainkban...

(Egyébként érdekelne pl hányan dohányoztak ezek közül....csak, hogy egyet mondjak a sok közül.)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#229) mokujin2 válasza x_o_n (#225) üzenetére


mokujin2
csendes tag

Nem nagyon akarom hazahozni. :DD

!!! Visca el Barca, y Visca Catalunya !!!

(#230) buherton válasza Dr. Akula (#205) üzenetére


buherton
őstag

Az igazi Stalker, nem a csernobili Zónáról szól ám. Hanem egy földre hullott meteorról, és még jóval a csernobili baleset előtt találták ki.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#231) Gebriel válasza sutszi (#228) üzenetére


Gebriel
veterán

Jó meglátás egyetértek.

De nem is kell dohányosnak lenni azért, hogy valaki rákos legyen, írtad Te is ezer meg egy más oka lehet, hogy valaki rákos legyen. Palackozott víz, tartósítószeres élelmiszer stb..

(#232) Keeperv85 válasza mokujin2 (#223) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én lehet hogy nyáron. Addig szeretném látni, amíg nem túrják szét esetleg az egészet, mert most erősen úgy néz ki, hogy annál jobb sors nem vár ott semmire. Viszont nem szeretnék előre tervezett úton menni és nem kéne idegenvezető sem, max arra, hogy elmondja egy-egy hely történetét. Amúgy érdekes munka lehet: "idegenvezető vagyok a Zónában" :)
--------------------------------------------------------------------------------
Egyébkén, ti, akik abban hisztek, hogy sok kedves családtag, vagy barát az miatt halt meg, hogy ott történt, ami történt: ha előállna a pilóták közül bárki is, akik vezették a heliket, elhinnétek hogy nincs összefüggés sem az eső, sem a betegségek között? Ne utáljatok ki, csak úgy felmerült a kérdés bennem. Vagy ha azt mondom, hogy tudom, hogy van olyan, aki 3 éves volt mikor történt és nem lakott túl messze onnan, ehhez képest nemrég a 25. évfordulón nyilatkozott..hmm? Én 85-ös vagyok és úgy néz ki én is kaptam az "áldásból", de nem tartom valószínűnek, hogy olyan mértékben, hogy ez ennyi idő alatt elhalálozást is okozzon. Ennél nagyobb bajnak érzem a mutagén hatásokat, ami miatt torzszülöttek születtek, lyukas szívvel stb. De srácok, ezek az emberek ÉLNEK! Nem a holtakat kéne már "kiásni". Csernobil öröksége ÉL! Itt vagyunk... még...

Amúgy a NAT.GEO-n volt egy film, ami azt boncolgatta, hogy lehet nem is baleset volt, hanem szándékosan alakították így a kísérletet, mert olyan nukleáris folyamatokat is vizsgálni akartak, aminek az égvilágon semmi köze az energia előállításhoz... Sajnos lemaradtam a címéről, mert csak közben kaptam el, pedig szívesen megkeresném. :B

(#233) Rive válasza Tom5 (#222) üzenetére


Rive
veterán

A szerkezeti elemekre gondolsz?
Legvalószinűbb, hogy nagyrésze tárolóba megy.
Egyes részeit megpróbálhatják 'menetben' dekontaminálni, de szerintem erre most nem lesz akarat.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#234) sutszi válasza Gebriel (#231) üzenetére


sutszi
veterán

A dohányzást csak azért említettem meg mert pont az jutott elsőnek eszembe. Egy a sok közül ami bizonyítottan nagy károkat okoz...sok dolog van, ráadásul ha még össze is adódnak...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#235) Gebriel válasza Keeperv85 (#232) üzenetére


Gebriel
veterán

"Nem a holtakat kéne már "kiásni". Csernobil öröksége ÉL!" :K

(#236) djculture válasza Keeperv85 (#232) üzenetére


djculture
félisten

Mivel jód tablettákat kapott itthon minden gyerek, így a mi korosztályunkat nem nagyon érintette.

(#237) Keeperv85 válasza djculture (#236) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát én abból nem kaptam. Leukémia gyanús vagyok, kezdődő cukorbeteg és jó esélyjel nem úsztam meg nyirokmirigy rákot sem, bár 15 éve lassan tünetmentes az a szép kis csomó a nyakamon, amit anno kezeltek, így nem nézettem azóta utána... Majdcsak beadom a kulcsot... :(

(#238) mokujin2 válasza Keeperv85 (#232) üzenetére


mokujin2
csendes tag

Na az jó! :)
Én is szívesen mennék akár jövőhéten is, de sajnos nem lehet..
Bár idegenvezető nélkül benne lennék, mert úgy jobb lenne.
De ha előbb nem jutok oda és még 2 év múlva is valami ilyesmi állapotban lesz Pripjaty mint most, akkor mindenképpen ellátogatok oda. :K

!!! Visca el Barca, y Visca Catalunya !!!

(#239) SzlobiG válasza mokujin2 (#238) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tavaly szerveztek itt a logouton egy utat nem tudom, hogy lett-e belőle valami gondolom nem.

Amúgy elmennék én is megnézni nagyon kíváncsi vagyok milyen lehet élőbe természetesen doziméterrel. ;]

(#240) mokujin2 válasza SzlobiG (#239) üzenetére


mokujin2
csendes tag

Lehet hogy komolyabbra fordítom a dolgot, és nyáron neki indulok..
De akkor csinálok pár ezer képet az is biztos. :DD :Y
Én sem nagyon akarok doziméter nélkül elmenni. :P :D

!!! Visca el Barca, y Visca Catalunya !!!

(#241) djculture válasza SzlobiG (#239) üzenetére


djculture
félisten

"természetesen doziméterrel" Személyi sugárzás mérő nélkül be se engednek így ez nem kérdés:)

(#242) SzlobiG válasza djculture (#241) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen, de azzal nem tudsz méricskélni úgy mint a videókon.:)

(#243) x_o_n válasza djculture (#236) üzenetére


x_o_n
veterán

borzalmas ize volt és rózsaszinű:)

(#244) djculture válasza Keeperv85 (#237) üzenetére


djculture
félisten

Én 10 éves voltam akkor, és a szüleim mesélték a dolgot. Először ment a kábitás hogy mindenki vigyázzon mert a napsütés miatt nem szabad a szabadba menni. Utána már elkezdték a környező országokban mérni és a szabad europa rádióban egyszerűen bemondták hogy milyen katasztrófa történhetett. a szovjeteknél. Még akkor mindig tagadták itthon de nyílt titok volt.

(#245) djculture válasza SzlobiG (#242) üzenetére


djculture
félisten

Igen csak a személyi doziméterek sokkal több minden féle sugárzást/ gamma, béta neutron-sugárzás.../képesek mérni, kiolvasó berendezéssel utána szépen kielemzik.

[ Szerkesztve ]

(#246) SzlobiG válasza djculture (#245) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen, de azt én nem tudom kielemezni, ezért vinnék külön egy mérőt.

(#247) orion1025 válasza Tom5 (#3) üzenetére


orion1025
őstag

Volt hatással az akkor születőkre és élőkre egyaránt.Én 1988-ban Szolnokon születtem és Törökszentmiklóson laktunk ~3 éves koromig.Nekem születésem óta nagyobb a lépem, amit Csernobillal magyaráztak, és anyámnak mondták, hogy elég sok hasonló nem normális dolog van az akkoriban születetteknél is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#248) djculture


djculture
félisten

(#249) sutszi válasza orion1025 (#247) üzenetére


sutszi
veterán

...vagy könnyebb volt arra fogni....de nyugodtan mutathatsz olyan orvosi kutatást ami akár csernobilt akár a rakioaktív mutációkat összekapcsolja az újszülöttek esetén tapasztalható elváltozásokkal(ami lehet lépnagyobbodás is felőlem)....ja, hogy nincs ilyen kutatás...értem. De az orvosok megmondták, hogy akkoriban sok ilyen volt...mintha előtte meg utána nem lett volna születési rendellenesség soha...

Én 87-ben születtem és az ég világon semmi bajom nincs...akkor én biztos elbújtam a mikroszkopikus mindenkit érintő radioaktív részecskék elől...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#250) Иван


Иван
őstag

Jó cikk, de érdekelne, hogy miért nem úgy írtad, ahogy kell, azaz Pripjaty.

Olvastam, hogy a természet kezd egészen maghoz térni, most hogy békén hagyják. Főleg az erdő az, ami jóval kevesebb kárt szenvedett, mint hitték.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.