Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

CM690 Ház,Quad 6600(9*333)+Thermaltake Big Typhoon (ami procira fujja a levegőt),
8800GT+Accelero S1 Rev2+Coolink SWiF 12PWm (szintén fujja a levegőt a GPU-ra)
3 venti van a házban,első befujja a levegőt,hátul egy ami szivja ki.És volt egy oldalt ami szivta ki a meleg levegőt.A VGA hűtés cseréje miatt már nem fér be oldalra a régi hűtő.
Az oldallapon 2 hely van neki,de egyik helyen VGA hűtőbe akad bele,másik helyen pont a Proci hűtő fölé kerülne (éppen beférne) viszont onnan szivatni a levegőt hülyeség lenne szerintem,ezért fentre kötöttem be.Oldalt viszont igy semmi.
Szerintetek csináljak uj helyet a venti számára az oldallapon,és ha igen akkor annak fujni kell befele a levegőt a házba vagy szivni ki onnan.Egyszer próbáltam hogy befele fujjon,de a kintről beszivott levegőt ugye átáramlott a ház oldalsó lyukain és ez nagyon hangos volt.
Lényeg proci mellőt szeretném a meleg levegőt eltüntetni.mert eléggé melegszik mostanság ebben a szép 36 fokos időben.
Előre is köszi

(#3902) Gerisz válasza s.s.j.goku (#3901) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem kell feltétlen oldalra venti. Azzal javíthatsz a légmozgáson ha letakarod a lyukakat. Fent jó helyen van ha ott is kifelé szív.

(#3903) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Tegnap levettem a ház oldalát,hát nem kevés fokot nyertem vele,szóval nem valami fasza a ház szellőzésem.Az a gond hogy a videokártya melegét a ventije a proci felé fujja,lehet ezért melegszik jobban a procim mióta bent van az uj hűtő.
Amugy a táp alatti lyuk at mivel célszerű megszűrni?? vékony szivacs,harisnya??
Kicsit meg is akarom emelni a házat.

(#3904) Gerisz válasza s.s.j.goku (#3903) üzenetére


Gerisz
addikt

A tápot én igazából csak minimálisan szűrném, pl harisnya vagy szúnyogháló ( a 692-höz is hasonlót adnak gyárilag), mert ha szivacsot teszel nem kap elég levegőt.

(#3905) Laci4 válasza Gerisz (#3904) üzenetére


Laci4
senior tag

csatlakozok! Szerintem is harisnya, vagy szúnyogháló...
Én már mind a kettőt beszereztem, már csak időt kellene szakítanom rá, hogy megcsináljam.
Annyi különbséggel, hogy én az egész alsó részt akarom megszűrni, mivel megemeltem a házat.
Valahogy a lábakra akarom majd kifeszíteni (legjobb lett volna fém szűnyogháló, de egyelőre még nem talátlam...)
Lehet valamiből (hilti szallag, vékony fémlemez) csinálok egy egy keretszerüséget, arra menne majd a szúnyogháló öntapadós, "cipzáros" ragasztó csíkja... majd rá a szúnyogháló..
Még meg kell álmodnom hogy is legyen :B

szerk: mondjuk én egy lightos szűrést akarok csak.. csak a nagyobb szöszöket..pl macskaször, hajszál.. hogy ne tekerjék be a ventik a tengelyükre...

Bár port is fog fogni szerintem, mert a ház elején ami van rács az első venti elött, azon is látni, hogy hol a venti mögötte.. szépen lerakódik rá a por..pedig az nem valami sűrű..

[ Szerkesztve ]

(#3906) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Szúnyogháló??? Ez uj nekem.
Mi lenne ha a gumtalpakat leszedném,alá bevágnék megfelelő méretű szúnyoghálot,gumibakok vissza,keret nem kell, ragasztószalag körbe,ugy se látom az alját,
és meg is lenne oldva.

(#3907) Laci4 válasza s.s.j.goku (#3906) üzenetére


Laci4
senior tag

Ez is megoldás...
Én azért akarok keretett, mert a ventitől távolabb akarom elhelyezni a szűrőt.. ha közvetlen elötte van, jobban lefogja a légszállítást, mintha távolabb ;) :B

(#3908) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Na skacok nekiálltam és szétkaptam a gépet.
Tápot kivettem szétszedtem,kiporszivoztam,3 éves és eddig szűrő nélkül ment ,hát képzelhetitek.Harisnyát feszitettem a hátsó talpak közé,kis szigetelőszalag segitségével,elég kulturáltan néz ki.Az alsó szűrőt kivettem,helyére szintén harisnya+szigetetőszalag.A szűrőbe beletekertem egy 12-es ventit és azt raktam a dvd-irom felé (persze előtte kitördeltem a fémlapocskákat .Az előlap alá befér,az tartja helyén.Ezután a kábelek elvezetgetése volt a feladat,hát nem egyszerű,de legalább nem kell minden nap megcsinálni.Chieftec 500Watt+Gigyabyte P35C-DS3R minden elért mindenhová.
A lényeg:
proci hőmérséklete 4-5 fokot csökkent
vinyóké 2-3-at fokot (az előtte lévő ventit és szűrőjét is kitisztitottam)
Asszem megérte a ráforditott időt.

(#3909) japy válasza Laci4 (#3905) üzenetére


japy
őstag

Hát ezeket a lábemeléseket szebben is meglehetett volna oldani!

(#3910) Laci4 válasza japy (#3909) üzenetére


Laci4
senior tag

Pl? :U A feladat adott ;)

am: még nem végleges...sikba akarom majd csiszolni, majd feketére lefújni.
illetve tervbe volt véve, hogy körbe kap egy rács boritást.. olyasmit mint a ház eleje-teteje.. csak még nem találtam emberi áron..
Igy lehet a szúnyogháló marad..

am2: a praktikum-célszerűség volt a cél..nem modding kiállitásra készűlt.. a földön az asztal alatt szinte nem is látszik...de levegőt legalább kap.. ;)
De arra azért jó volt a hsz-ed, hogy "felhúzott", és valamelyik nap időt szakitok rá, és szebbé teszem :C :DD

Azért jöhet épitő jellegű ötlet, kritika :R ;) pl hogy te hogy csináltad, vagy csinálntad volna?!

[ Szerkesztve ]

(#3911) japy válasza Laci4 (#3910) üzenetére


japy
őstag

Én görgőket raktam rá ami esztétikus és nem utolsó sorba praktikus is!

(#3912) Laci4 válasza japy (#3911) üzenetére


Laci4
senior tag

:R
Nemrossz..én is filóztam rajtuk, nézegettem is anno obiban..
Aztán azért maradt ez, mert akartam egy amolyan "porszűrő kamrát" az aljára kialakitani.
Lehet badarság, meg elgurúlt gyógyszer effekt, de tesztelgettem a ventiket.
Arra jutottam, hogy ha közvetlen elötte van a szűrő, kevesebb levegőt (vagy kisebb légnyomást) tud létrehozni, mintha távolabb van tőle.(persze, nem simán eltávolitva, hanem egy légcsatornát kialakitva a venti és a szűrő között)
Ebbúl kiindúlva jutottam arra, hogy ha már megemeltem a gépet, hogy jobban kapjon levegőt, akkor a porszűrést is úgy oldanám meg, hogy egy "kamrából" szivjanak az alsó ventik..

Szal hát igy alakúlt.. macerásabb, meg lehet butábban néz ki, és még az is lehet,hogy nem sokat számit.. de kinek hol gurúl el a gyógyszere.. :D
Neked szerencsére a házad gurúl ;) :R Jó megoldás!

(#3913) deak_ricsi


deak_ricsi
csendes tag

link
Ezek a tapasztalataim, kíváncsi vagyok, van-e hasonló eset.

(#3914) japy válasza deak_ricsi (#3913) üzenetére


japy
őstag

Hát igen szép írás! Az oldalsó ventit ha megnézed igen rossz helyre fúj! Mert az nem az északi hidat hűti hanem inkább a VGA oldalát-tetejét egy kicsit! Azért azt megpróbálnám hogy a sok beépített ventit egyenként helyezném üzembe és figyelném a hőfokok változását! Mert találkoztam már olyannal is hogy a sok venti rosszabb eredményt hozott mint a kevesebb mert csak bent pörgette a meleg levegőt!

(#3915) deak_ricsi válasza japy (#3914) üzenetére


deak_ricsi
csendes tag

Szia! Most szerencsére nincs semmi gond, de megpróbálom amit írtál. Egyébként az alaplap hőmérséklete az Everestben az ugye nem a NBchipset hőmérsékletét jelenti?

(#3916) japy válasza deak_ricsi (#3915) üzenetére


japy
őstag

Igen! De ne tévesszen meg mert az érzékelő nem a borda alatt lévő csipben van hanem valahol a ram foglalatok mellett!

(#3917) deak_ricsi válasza japy (#3916) üzenetére


deak_ricsi
csendes tag

Köszi. Az általam leírt hibát szerinted is a chipset melegedése okozhatta?

(#3918) japy válasza deak_ricsi (#3917) üzenetére


japy
őstag

Valószínű! Mert nemigazán van terjedelme a chipset hűtődnek! :DDD Ha intel hűtő lenne rajt ami ugye körbe fujja ki a levegőt az némi hűtést ad az északi hídnak is!

(#3919) deak_ricsi válasza japy (#3918) üzenetére


deak_ricsi
csendes tag

Tudom:link

(#3920) japy válasza deak_ricsi (#3919) üzenetére


japy
őstag

Igen! Nekem P5Q lapom volt a mostani előtt és annak a szép sárga hűtőbordája sem állt a helyzet magaslatán! 40-fok alá nem tudtam leszorítani! :W

(#3921) japy válasza Laci4 (#3912) üzenetére


japy
őstag

Na az enyém így van megoldva!

(#3922) deak_ricsi válasza japy (#3921) üzenetére


deak_ricsi
csendes tag

Nekem is ott van, azóta nincs is hiba!

(#3923) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

Sziasztok .

A napokban remélhetőleg én is egy ilyen remek ház tulajdonosa leszek :))

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#3924) hegeanabol válasza hegeanabol (#3923) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Egy gyors kérdés még :U

Szerintetek melyikkel járnék jobban ? a CM 690 vagy a CM 690 II ?? jah és mi a nagy különbség ?

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#3925) Daert válasza hegeanabol (#3924) üzenetére


Daert
őstag

Hali.
A nagy különbség a 692 javára az alábbiak:
Előre gyárilag 140mm-es venti került,a régi 120mm-el szemben,valamint akár 2db 120mm-es is beszerelhető,vagy a 140-es 2 pozícióban variálható(feljebb-lejjebb)
Teljesen fekete belső,jobb kábelmenedzsment.Felülre gyárilag szerelt 140mm-es venti,a régiben opcionálisan beszerelhető.Elől és fent a ventirács ki van vágva,ezért jobb a légáramlás és kevesebb a szélzaj.
Az alaplapi tálcán nagy kivágás a backplate-el rendelkező CPU hűtők javára,igy nem kell az alaplapot kivenni az új hűtő beszerelésekor.
A vinyótartó keret kivehető.Ha ezzel él az ember,akkor alulra beszerelhető akár egy 240mm-es radi a vízhűtéshez.
Remélem értelmezhető :B

(#3926) hegeanabol válasza Daert (#3925) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Igen de most magad ellen beszélsz ;] ;] ;]

Le beszélsz a CM690 a végén :U:U

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#3927) Daert válasza hegeanabol (#3926) üzenetére


Daert
őstag

Nem beszéllek le csak a tényeket közöltem,ezért is van a topik ugye.
Ha valaki 690-et akar venni az azt vesz,aki 692-t az pedig azt.Mindenki maga dönti el mi mit ér meg neki. ;)

(#3928) Daert válasza hegeanabol (#3926) üzenetére


Daert
őstag

Ha meggondoltad magad,azért időben szólj :DDD

(#3929) hegeanabol válasza Daert (#3928) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Egyértelmű . ;)

És az is hogy szólok ha nem kell a CM690 házad :))

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#3930) hegeanabol válasza Daert (#3928) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Nah döntöttem .

Ma el utaltam az összeget a kollégának ;) Holnap postázza is nekem :B :B
Holnap után már én is tulaj leszek :U :U

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#3931) Krisinto válasza hegeanabol (#3930) üzenetére


Krisinto
őstag

Én is majdnem azt vettem,de a Storm jobban tetszett :C

(#3932) hegeanabol válasza Krisinto (#3931) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

keehhee bocsi de nekem ennyi pénzem nincsen ilyen házra mind ami neked van :DD

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#3933) hegeanabol válasza Krisinto (#3931) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Viszont most el kellene adni a codegen Briza házamat ami karcmentes :W:W

Ennek a háznak van topikja szerintetek ? :B:B ?

[ Szerkesztve ]

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#3934) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Tud valaki infot adni nekem a CM690 házhoz tartozó 3 alapventiről?
nekem még mindig ezek vannak benne,és kezd idegesiteni
( db,fordulatszám,amperfelvétel,volt ilyesmik kellenének)
sajna nem találom sehol

(#3935) japy válasza s.s.j.goku (#3934) üzenetére


japy
őstag

A venti hátulján rajt van az adatlapon! Menet közben meg az everest megmutatja a fordulatszámot! De a Cooler Master honlapján rá tudsz keresni típusszám szerint! Tessék!

[ Szerkesztve ]

(#3936) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Köszi ezt kerestem,de én is voltam ezen a lapon mégse találtam.
Biztos a sok COD4 kezdi kisütni a szemem. :)

(#3937) hegeanabol válasza Daert (#3928) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Allig várom ,hogy hoolnap meg kapjam a CM 690 házam .

Úgy várom mind egy kis gyerek :DD :DD :DD

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#3938) albert8


albert8
addikt

Itt az én kicsikém is :C
http://picasaweb.google.hu/112733437965618914307/CM690#

nem egy csúnya darab
és még belsö fejlesztés alatt/uj config/

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#3939) japy válasza albert8 (#3938) üzenetére


japy
őstag

Így egyszerűbb ! :C Link gomb!

[ Szerkesztve ]

(#3940) japy válasza hegeanabol (#3937) üzenetére


japy
őstag

Hamar meguntad! ;] ;] ;]

(#3941) pánikrum válasza japy (#3920) üzenetére


pánikrum
csendes tag

Nekem jelenleg is ilyen alaplapom van és rendesen megküszködtem vele, de sikeresen zárult a "harc". Tetézte a problémát, hogy a Q9550-ön lévő Scythe Mugen 2 borda (függőleges irányítású átszellőztetéssel) gyakorlatilag kitakarta az északi híd hűtőjének a felét, alulról az ASUS 5870-es kártya blokkolta a házban felfelé áramló levegőt, így még esély sem volt az alaplapi chipset rendes kihűtésére.

Ezt úgy oldottam meg, hogy az oldallap videokártya feletti nyílásra raktam egy 800 1/min-es, 140-es ventillátort (nagyobb légszállításút tapasztalatom szerint nem szabad rakni, mert az elfújja a levegőt a CPU hűtőborda ventillátora elől, így viszont a légáramlat pont eléri az NB hűtőbordát).

Ezzel elértem azt, hogy ebben a jelenlegi extrém környezeti hőmérsékletben az NB hőfok lement 38-39 fokra.

Az oldallapi felső befúvónyílást meg egyszerűen kitakartam, mert ha oda is tennék ventillátort (ami az oldallap belsején a hűtőbordától természetesen nem férne el, csak kívülre történő szereléssel lenne megoldható), akkor "pneumatikai rövidzárat" csinálni a hátfali és esetlegesen a két tetőoldali kipufogó nyílásokon kiáramló meleg levegővel (a gépházamnak az elhelyezési korlátokból adódóan gyakorlatilag csak két oldala van szabadon; a többi sík kisebb-nagyobb légréssel falfelülettel, asztallappal határolt, ami méginkább igényli a hűtés gondos kialakítását).

(#3942) deak_ricsi válasza pánikrum (#3941) üzenetére


deak_ricsi
csendes tag

Ugyan ez volt a problémám, most lesz egy komolyabb chipset hűtőm, kíváncsi vagyok az eredményre! Az oldalsó ventit el akarom hagyni, remélem jó lesz anélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#3943) albert8


albert8
addikt

Mi van itt? áll a topok

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#3944) albert8


albert8
addikt

Megtudjátok mondani hány venti fér max egy cm690 be?
képpel is ha tudtok... :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#3945) japy válasza albert8 (#3944) üzenetére


japy
őstag

A GOOGLE a barátod!

(#3946) albert8 válasza japy (#3945) üzenetére


albert8
addikt

Ebben igazad van :C :R
Kösz

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#3947) Zenty


Zenty
őstag

lehet nekem is CM 690 vagy CM 690 II ház lesz :)

De nem volt még "alsó tápos" házam.. és utálom takarítani a gépet.
Egy hagyományos "felső tápos" házhoz képest milyen takarítás ügyileg? Sokkal többet kell robotolni vele, vagy nincs különbség?
Nézzem, hogy CM 690 II alapból van pórszűrő a tápnál. Ha tisztítani kell a porszűrőt akkor ki kell venni a tápot is?

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3948) rup1u5 válasza Zenty (#3947) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem vészes. Pedig nekem padlón van a gép és összeszedi rendesen a porcicákat. A ház aljára a táphoz kivülre fogok rakni szunyoghálót vagy mondjuk egy darab harisnyát hogy kivül gyüljön össze a por. Néha le szoktam porszivozni de egyébként nem foglalkozom vele. Vedd inkább a II-eset. :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3949) a000


a000
őstag

Sziasztok

Van valakinek egy olyan képe, ahol mutatják, hogy hova milyen venti kell a 690 II házba? Ezalatt azt értem, hogy hol szívjon és hol fújjon.

(#3950) japy válasza a000 (#3949) üzenetére


japy
őstag

Szerintem egyértelmű! Elöl-Alul-Oldalt-BE-----Hátul-Felül-KI

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.