Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) Tidus válasza Gerisz (#3748) üzenetére


Tidus
addikt

Gari próba lessz, holnap bemegyek a számtek boltba.
A fejleményeket majd közzéteszem itt.

(#3752) Laci4 válasza Sanyi.mTs (#3750) üzenetére


Laci4
senior tag

:D Nah igen .. a 44.en még elöl voltak a kábelek.. a másikon meg már hátúl.. így elöl volt tisztább a gépezet.. :D

(#3753) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok. Ma költöztem bele egy CM690-házikóba. Pár kérdésem lenne. Az alaplapra dugható audio közül meiket használjam hd? ac97? Jól vettem észre,hogy nincs a házba hangszóró? Vagy csak az enyémböl spórolták ki? Tetön,illetve az oldallapon használtok ventiket?,ha nem lefeditek valamivel,hogy ne porosodjon. Nekem asztalba van zárva a ház,elöl lyukak furva az ajtóba,hátul szabad. Köszi a választ!

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#3754) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok. Ma költöztem bele egy CM690-házikóba. Pár kérdésem lenne. Az alaplapra dugható audio közül meiket használjam hd? ac97? Jól vettem észre,hogy nincs a házba hangszóró? Vagy csak az enyémböl spórolták ki? Tetön,illetve az oldallapon használtok ventiket?,ha nem lefeditek valamivel,hogy ne porosodjon. Nekem asztalba van zárva a ház,elöl lyukak furva az ajtóba,hátul szabad. Köszi a választ!

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#3755) Gerisz válasza jokeman (#3754) üzenetére


Gerisz
addikt

Szerintem az alaplapi hangkarinál ugyan mindegy melyiket használod minőség szempontjából.
Milyen hangszórót keresel? PC speaker-t? Nekem azt hiszem adtak, de nekem ne csipogjon.
Nekem sem oldalt sem fent nincs venti, vagyis csak mikor unatkozom beszerelem, aztán meg ki. Az oldalsót lefedni azért nem árt, mert jobb lesz a huzat a házban.

(#3756) Tidus válasza Gerisz (#3745) üzenetére


Tidus
addikt

Megérdeklődtem a gariztatást, kicserélik a ledes ventit, elég csak a ventit bevinni, a házat nem kell, és kicserélik. A négy hónapos venti helyett kapok egy újat.

(#3757) Laci4 válasza Tidus (#3756) üzenetére


Laci4
senior tag

Szupi... errő van szó.. egy próbát megért.. így meg pláne! ;) :K

(#3758) gti16v


gti16v
őstag

Sziasztok,mindig is idegen hagyott a flopy lemez ,igy sosem érdekelt a 3,5 ös hely…

Kérdés,amikor én vettem kb 2 éve a cm690-et,akkor kaptam hozzá?? Van értelme előkeresnem?

,mert történetesen kaptam egy 4 csatos revoltec venti szabályzót. és csak most fogtam fel,hogy hova szerelem…

Tehát járt hozzá gyárilag?

Köszi.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#3759) Calogero válasza gti16v (#3758) üzenetére


Calogero
addikt

Igen jár hozzá 3,5-ös hely.

(#3760) gti16v válasza Calogero (#3759) üzenetére


gti16v
őstag

köszi,megtaláltam,de mit kéne még megtalálnom hozzá ?hogy be szerelhessem 3,5 ös egységet? mert jelenleg egy nagy 5,25 ös „űr” van.

köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#3761) Gerisz válasza gti16v (#3760) üzenetére


Gerisz
addikt

megtaláltam

(#3762) Tidus


Tidus
addikt


A képet Zodicus kolléga készítette.
Valaki mondja meg nekem a Rackot hol lehet beszerezni?
Szóval az előlapot.

[ Szerkesztve ]

(#3763) jokeman válasza Tidus (#3762) üzenetére


jokeman
aktív tag

Tessék...........[link]
Ő lenne az? [link]

[ Szerkesztve ]

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#3764) gti16v válasza Gerisz (#3761) üzenetére


gti16v
őstag

köszi,ez az amit nem találok

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#3765) Savanya válasza gti16v (#3764) üzenetére


Savanya
addikt

Általában bent van a házban a legalsó 5,25-ös helyen .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#3766) Tidus válasza jokeman (#3763) üzenetére


Tidus
addikt

Köszi az infót, be is fogok nevezni rá.

(#3767) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

megtörtént az átköltözés egy CM690 pure window-ba. :C

a páromnak nem jön be annyira, mint nekem (de kit érdekel :DDD ). a power és reset gombokat viszont szokni kell.

Még szerencse, h az ODD-t alulra raktam, mert az IO panel kábeleitől nem fért volna be felülre.

(#3768) zuchy válasza Sanyi.mTs (#3767) üzenetére


zuchy
őstag

Pedig a CM690 kifejezetten szép, és letisztult formavilággal rendelkezik. :)

PC-STYLE.hu

(#3769) Gerisz válasza Sanyi.mTs (#3767) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem felül van és simán elfér. Van ott hely bőven.
Nekem sem tetszik már úgy mint az elején, de 2 évet kibírt és inkább hardverre b*szom a pénzt mint házra. (azért egy full tower befigyel tavasszal csak kíváncsiságból)

(#3770) potkem válasza Sanyi.mTs (#3767) üzenetére


potkem
aktív tag

Ne izgulj hamar megszokod a gombokat. Ezt eleinte én is furcsának találtam,hogy nem igazán illik a házhoz ez a furcsa mechanika.

(#3771) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ti kaptatok műanyag "talpas" alaplap távtartó pöcköt? (amit oda kell rakni, ahova nincs lehetőség réz távtartót becsavarni.)

(#3772) Gerisz válasza Sanyi.mTs (#3771) üzenetére


Gerisz
addikt

nem (én legalábbis)

(#3773) potkem válasza Sanyi.mTs (#3771) üzenetére


potkem
aktív tag

Én sem. :(

(#3774) GabN73 válasza Sanyi.mTs (#3771) üzenetére


GabN73
addikt

enyémből még a rezet is kispórolták :DDD :))

(#3775) pityeszka


pityeszka
őstag

Hello.

Használ valaki Enermax Pro82+ tápot ilyen házban.Arra lennék kíváncsi, hogy elég hosszú-e a 12V-os ága.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#3776) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

a gyors-rögzítőket, mint ami pl a vga-t is tartja, el lehet távolítani? nekem nem tetszik, h ha ráhúzom/rákattintom a vga-ra, akkor még tud lötyögni a kártya föl-le egy kicsit. inkább csavarral rögzítettem.

(#3777) Laci4 válasza Sanyi.mTs (#3776) üzenetére


Laci4
senior tag

Nekem úgy rémlik, hogy ki lehet szedni őket...

De egyébként egész jól rögzítenek.. van egy központosító pöckük is, ami a csavar "helyére' megy...

Nah.. 'itten van is e, egy kép... ezen látszik.. illetve ha nem lehetne kivenni a pöcköt, akkor is le tudod csavarozni.. max nyitott állapotban lesz..

szerk:
Ahogy elnézem ezt a képet, sztem elég ha azt a fém pálcát kifordítod, felfelé kihúzod,és már hullanak is ki a kék pöckök.. vagy még a hátsó "fejüket" kell kifordítani.. de sztem mindenképpen megoldható..(most igy hajnalban nincs kedvem szétszedni a gépet..de ha nem menne, megnézem neked ;) )

[ Szerkesztve ]

(#3778) Sanyi.mTs válasza Laci4 (#3777) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

kösz a választ, a kérdés arra irányult, h meg lehet-e csinálni, mert lehetetlen munkához nem kezdenék hozzá :DDD

(#3779) Laci4 válasza Sanyi.mTs (#3778) üzenetére


Laci4
senior tag

Háááááát.. lehetetlen nincs.. pláne ha van flex, dremmel, fúró, gyorskötöző, szigetelőszallag .. de az már nem ez, hanem ez a topik :D

[ Szerkesztve ]

(#3780) Gerisz válasza Sanyi.mTs (#3778) üzenetére


Gerisz
addikt

A fém pálcika tetején felhajlítod a lemezt, elfordítod és felfelé kihúzod.
közben mind az összes kiesik.
de én simán alácsavaroztam és kész.

(#3781) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

A mai napon én is beléptem a boldog CM690 tulajok körébe :D
Azonnal van is egy kérdésem: jól gondolom, hogy a Gigabyte Superb tápom ventijének lefelé kell néznie? (a padló irányába)

(bocs, ha hülye a kérdés, de láttam olyan CM690 belső fotót, ahol a venti felfelé nézett)

(#3782) PhoenixK válasza BLiNk3r (#3781) üzenetére


PhoenixK
őstag

Elvileg igen, lentről kell szívnia a levegőt.

@Zolás: Így a pontosabb... THX

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3783) Zolás válasza BLiNk3r (#3781) üzenetére


Zolás
addikt

Ha lefelé néz hüvösebb levegőt sziv ami jó tesz a tápnak.
Viszont ha porosabb a környezet akkor érdemesebb befelé forgatni mert ugy nem sziv be sok koszt.
Neked kell eldöntened hogy melyik irányba nézzen. Ha meg moddolsz a táp elé egy porszüröt akkor meg alap hogy lefelé néz :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#3784) BLiNk3r válasza Zolás (#3783) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Úgy néz ki porszűrő mod lesz a vége :)

(#3785) Kolondrum válasza BLiNk3r (#3784) üzenetére

Ajánlhatok valamit? Én a táp problémára azt találtam ki hogy egy harisnyát méretre vágtam és a csavarokhoz rögzítettem. Bevált! Ritkán takarítom a gépet, ha oda keveredek mint pl 2 napja h kipucolom akkorra már a hőfokokkal is baj van. Az a harisnya annyi port megfog, hogy mérhető a vastagsága. :DD A gép elejében van egy 12-es venti, ahhoz van gyári szűrő, azon annyira vastagon szokott lenni, hogy a HDD-k már túlmelegedés határon vannak, onnan tudom, hogy portalanítani kell. Oldalt is van egy vetni, szintén szereti a port, oda is harisnyát tettem, meglepően jól néz ki, csak ügyesen kell betenni, hogy egyenletesen feszüljön és ne látszódjon az egyenetlen széle.

(#3786) BLiNk3r válasza Kolondrum (#3785) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Köszönöm a tanácsot! /úgy néz ki harisnyarablás lesz a napokban :DDD/
A gép elejében nálam is be van kötve a venti, a HDD hőfokok egyelőre rendben vannak. A táp melegedését hogyan tudod lemérni? Vagy csak érzésre állapítod meg a dolgot?

Az oldalsó venti nincs bekötve, bár gondolom egyúttal az is elbír egy harisnyát.

Más: a mai napon tapasztaltam, hogy amikor egy pendrive-ot dugtam be a front panelba (ami itt ugye a ház tetején kapott helyet), belül egy narancssárga led kezdett világítani kb 5-10 másodpercig, aztán elaludt. A bedugáskor egy köszörülő hang is hallható volt. Ez valami feature? Nálatok is van ilyen?

(#3787) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!

Nem lehet valahogyan máshogy betenni ebbe a házba a HDD-t? Belecsavarozni valahogy vagy ilyesmi. Néha elég nagy hangja van, berezonál és nagyon idegesítő.
Esetleg fúrjak lyukat és rögzítsem csavarral a gyári helyén? Vagy más ötlet?

(#3788) Kolondrum válasza BLiNk3r (#3786) üzenetére

Nálam nincs ilyen hang. :(

Nem érzésre állapítottam meg hanem volt rákötve hőmérő. 32-5fokon ment a táp a világ életében terhelés mentesen. De a legutóbbi takarításkor kivettem mert nincs rá szükségem. 2 érzékelős szgép tápról megy.

[ Szerkesztve ]

(#3789) Laci4 válasza BLiNk3r (#3786) üzenetére


Laci4
senior tag

Én se nagyon vettem észre ilyet.. igaz, nincs nyitva a házam.. merrefelé láttad a ledet?
Hang: nem lehet,hogy csak a winyo "tekert"? Bár gondolom annak felismernéd a hangját.

Daemon09

Rakd át esetleg másik helyre.. vagy másik fiókba..

esetleg még azt kellene megtapasztalni, hogymi rezonál be.. a ház. oldallap pl.. vagy a keret zörög miben a winyó van... :F

Nekem is van egy tompa morajlásom az "új" WD black-el..(leglábbis gondolom,hogy attól.. amióta az is bent van, azóta hallom... érzem) olyan ritmikusan előjövö hang.. morgás.. mintha valami körbeforogna. és egy ponton felerősödne.. majd elhalkul.. felerősödik... elhalkul.... ehh. nehéz leirni.. és fura is mert lassu forgás hang...1-2 sec/felerösödés...

Ami fura, nálad (is),hogy elvileg ezekben a keretekben, van 4 darab gumipogácsa, amiben vannak azok a tüskék, amiken fekszik a winyó.. igy elvileg nem adhatja át a rezgést.. annyira :D

Mondjuk elvileg nálam se kellene..Arra gondoltam, hogy esetleg mivel nincs túl nagy hely a keret és a winyo között, hozzá ér a kerethez a winyó háza.. a keret meg a házzal van kapcsolatban.. ha ezért, adja át, oda lehet rakni valami gumit.. pl ablakszigetelő profil..

Mondjuk az enyém allig hallható.. nem is foglalkoztam vele nagyon.. igaz, időm se nagyon lenne rá

Üdv. Laci

(#3790) Adiking


Adiking
tag

Egy ilyenbe befér egy 5970 és egy corsair hx1000 táp?

(#3791) Daemon09 válasza Laci4 (#3789) üzenetére


Daemon09
őstag

Végre rájöttem, hogy mi rezonált a házban. 5.25"-ös helyen amik vannak kitörhető fém lemezek, azok közül rezgett egy. :(((
Most kitörtem az összeset. :D

Adiking : A táp biztosan. Jólenne tudni, hogy milyen hosszú a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#3792) Adiking válasza Daemon09 (#3791) üzenetére


Adiking
tag

Asszem 28,5 cm

(#3793) Daemon09 válasza Adiking (#3792) üzenetére


Daemon09
őstag

Akkor befér. A GTX-em 27cm és 29cm hely van a házban.

(#3794) BLiNk3r válasza Daemon09 (#3791) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Wow, de jó, hogy beírtad!
Én is kivettem a lemezeket, most már nincs rezgés nálam se :C

(#3795) Adiking válasza Adiking (#3792) üzenetére


Adiking
tag

Úh ha :B Közben utánanéztem, és az ASUS 5970-eséhez az van írva, hogy 12,5". Ez átszámítva 31,75 cm

(#3796) Daemon09 válasza BLiNk3r (#3794) üzenetére


Daemon09
őstag

Már nagyon idegesített régóta, de eddig nem sikerült rájönnöm, de ma szétkaptam a házat és ahogy megfogtam, elhallgatott.

Adiking : Az már nem fog beférni sajnos. :(

(#3797) palbence válasza Daemon09 (#3796) üzenetére


palbence
tag

sziasztok hogyan lehet a kék csavarmentes pci vackokat eltávolítani?

(#3798) Laci4 válasza palbence (#3797) üzenetére


Laci4
senior tag

(#3799) palbence válasza Laci4 (#3798) üzenetére


palbence
tag

köszi

(#3800) japy válasza Daemon09 (#3793) üzenetére


japy
őstag

A házban Pontosan 314,9mm van!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.