Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#941) wsanyi válasza solfilo (#934) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Köszi a javítást. Akkor még inkább a 3400G lesz a sweetspot ár/teljesítmény mutatóban abban a szegmensben APU fronton. ;) Olcsóbban jön ki, mint az előd, picivel masgasabb IPC-vel, és 2-3 szár mHZ-cel magasabb órajelekkel, ráadásul még tuningolható is akár egy kisebb B450-es (4+3 VRM) alaplapban is, mivel "csak" 4 magos, az SMT pedig sokat hoz neki a konyhára, elvile a sima 1500X-et ez már befogja teljesítményben. Lehet, hogy a 4,3 GHz all core turbo is menne neki, ha csak a processzor menne GPU mellett, ha pedig az IGP-vel, akkor mindegy, oda elegendő az IGP-t OC-zni. ;) Már nagyon várom az új teszteket erről is. 7-én elözönlik a tesztek a világot az összes processzorral. ;) Szerintem tuti, hogy már minden nagyobb youtube csatorna megkapta a teszteléshez szükséges alaktrészeket, de legalábbis úton vannak. Még ha csak jövő hét elején kapják is meg azokat, akkor is elegendő lesz nekik alap tesztelésekhez 1 hét.

@ s.bala31:

Azt ne felejtsd el, kérlek, hogy ez egy 199 USD-s, 65 W TDP-s processzor. A 6700K-hoz a 3600X-et lenne érdemes hasonlítani, árban pedig a 3700X/3800X-et inkább (a megjelenéskori árat tekintve), főleg, ha az inflrációt is számításba vesszük. Egyébként szerintem játékra a 3800X a sweetspot egy nagyon erős léghűtővel, és akkor nem kell babrálni a tuninggal, automatikusan BOOSt-ol, a 9900 KF-fel lesz pariban kb., bár valószínűleg azt meg fogja verni tuning nélkül is. Már a 4xx chipsetes lapokban is menni fogg a precision boost overdrive, ami akár 200 MHz + turbo órajelet ígér a turbo-hoz képest. Tehát ha menne 4,7 GHz-en az összes magon, akkor az nagyon fájna a 9900 KS-nek is, ami gyárilag fo menni 5 GHz-en minden magon, de oda valsóíznűleg már a vízhűtés is kevés lesz. Már a 4,7 GHz 8 magos turbo is iszonyat hőt termel, a legerősebb léghűtővel épp, hogy tartható, ami a kompakt vizekkel egyenértékű hűtési teljesítménnyel bír, de avízhűtőknek is meggyűlik abajuk vele sajnos, pedig az már forrasztva van.

A legjobbakat kívánom! ;)

Szép napot! ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.