Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Raynes


Raynes
tag

Kék luficetet nem látni mostanában, nagyon elveszett a bitek nagy óceánjában. A cikket viszont rendszeresen csinosítgatja, látom.

Néhány észrevétel, most, hogy már én is számtalanszor feltettem, igaz kicsit máshogy, mert LUKS, LVM, btrfs-sel telepítettem.

Az fdisk helyett a leírásban használj cfdisket. Az is az alap Arch telepítő része, és legalább kulturált menüje van, amit kurzorbillentyűkkel lehet használni, nem kell betűket nyomkodni hozzá. Egy kezdőnek sokkal áttekinthetőbb, sokkal kevésbé ijesztő, kevésbé bonyolult, a leírás pedig nekik készült. Igazából a cikk közérthetőségének, áttekinthetőségének is jót tenne. Azzal egyetértek, hogy a echo tartalom > /path/to/file módszer helyett nano használatával történő szerkesztést mutatsz be, egy kezdőnek tényleg áttekinthetőbb, épp így lenne a cfdiskkel is.

Aztán az időzónás symbolic link létrehozása előtt elvileg kell a tzselect parancs, az Arch wiki írja is, de csak a Beginners' Guide-ban, az Installation Guide-ból már kifelejtették.

Harmadrészt én nem syslinuxszal mutatnám be a telepítést, hanem GRUB2-vel, már az számít alapnak mindenhol.

Egy dolgot hiányolok még a leírásból, az pedig a grafikus hálózatmenedzselő app, és a power managment telepítése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.