Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) .mf válasza Rusher4587 (#4) üzenetére


.mf
veterán

Ha olcsó Alphára vársz, az A7 már eléggé a padlón van -- Ausztriában 750 EUR-ért bolti újat kapsz a 28-70 obival együtt, ami 150-200 EUR-t ér a használtpiacon -- tehát csak a váz 550-600 EUR.
Elég sok gyermekbetegségben szenved. Nem valami acélos a sebessége, minden téren; AF már kicsit-sötétben sem fog; sensor flare; műanyag közdarab a bajonett alatt; nem a legjobb az ergonómiája, kezelése; a szenzor már kicsit öregecske. Amit tud: legolcsóbb FF váz, kompakt méret, korrekt szenzor, bármi filmes obi ráadapterezhető, vagy ha kell az AF, Sonyra már van használtpiac, és aránylag elérhető árú, korrekt obisor (28, 50, 85), valamint egy baráti árú és elég korrekt teljesítményű, mégis kompakt f2.8-as alapzoom (Tamron 28-75) és sok natív 3rd party obi.

Azért nem A7m2 vagy m3, mert nem elég időjárás-állóak, s nem csak a vázak tudnak az akkufedélnél beázni, de még az aránylag új 100-400-ba is került valahogy víz, tehát a probléma rendszer-szintű. Én pedig elég extrém helyekre megyek néha, sarkkörtől Himalájáig sok helyen megfordultam, tehát nem csak hőbörgő fotelfotós vagyok, ez nálam tényleg szempont. Aztán még van pár apróság a cégnél, ami szúrja a szemem: következetlen, háttérben, bejelentés nélkül történő változtatások. Pl. beépített intervalométer helyett eleinte fizetős app, majd az egész Playmemories ejtése a 3. generációban; "Star-Eater", egy kikapcsolhatatlan, RAW-ra is érvényes zajszűrés, ami asztrónál sok csillagot is eltűntet - 2. genben jelent meg, a felhördülés ellenére sem tették kikapcsolhatóvá, hanem csak enyhítették a 3-asban; 11+7 bit lossy compressed RAW volt csak eleinte, sok tiltakozás után sem lossless compressed RAW-t kaptunk, hanem uncompressed RAW-t dupla mérettel; a korai obik QC-je elég vegyes, sok a decenteres, nagy a szórás; meg még egy pár hasonló dolog. Tudom, hogy a többi cég sem problémamentes (pl. Nikon és az olajos D600, hogy csak egyet említsek), de ennél azért kevesebbet vétenek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.