Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) edemke007


edemke007
tag

Emberek! :D
Van megoldás az alacsony ár/gariztatás problémára! :)

MEgkérdeztem a Sony ügyfélszolgálatot és a Sony centerben is voltam Szegeden, és azt mondták, ha EU tagállamban hivatalos Sony partnertől vesz valaki telefont (beleértve a webshopot is), akkor az itthon is érvényesíttetheti a garanciális jogait a számla és a megfelelően kitöltött garancia jegy ellenében a magyar szervízközpontban. :D
Én néztem a sony.de oldalain, hogy milyen áron van. Előrendelésben 499 euró. Ebből durván 10%-ot le lehet faragni, ha diákként veszed+várni kell kis időt, h túl legyen a bejelentésen. Úgy aztán nem gázos, csak haza kell hozni a készüléket. :D
Én így veszek majd, mert keresztapum kinn dolgozik, így a címére ingyen kiviszik a webshopból, ő meg ha jön haza, elhozza nekem. :D

(#452) littlemamba válasza Dimitry06 (#449) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Nekem a fehér a bejövős ;)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#453) gyerecske válasza edemke007 (#451) üzenetére


gyerecske
senior tag

Én meg majd megveszem itthon kényelmesen Karácsonyra, addigra az ára is elfogadható lesz. :)

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#454) edemke007 válasza gyerecske (#453) üzenetére


edemke007
tag

Hát az is megoldás, én meg megvárom amíg lecseng a bejelentést követő hajcihő, aztán eldöntöm ár függvényében mi a helyzet. :D

(#455) Samott válasza edemke007 (#451) üzenetére


Samott
addikt

El ne hidd. Hivatalos forrasbol, angliaban Amazontol szamlaval, garijeggyel vasarolt telefonnal nem volt hajlando foglalkozni a tetves Cordon. Sony ugyfelszlgalat b.szott segiteni (azt mondtak szervizkozpontnak a dolga eldonteni mit javitanak). Fura, de az angol amazon siman rendezte az ugyet, csak ugye vissza kellett oda jutattni a keszuleket. Nincs EU garancia itthon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#456) edemke007 válasza Samott (#455) üzenetére


edemke007
tag

Az amazon az nem hivatalos sony márkabolt. :) Mint írtam fentebb, amit a sony eu-n belüli webshopjában, vagy a hivatalos, sony márkaboltban veszel (tehát sony center), azokat köteles megnézni. :)

(#457) Samott válasza edemke007 (#456) üzenetére


Samott
addikt

Webshopot irtal, az Amazonnal nagyobb webshop nincs. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#458) edemke007 válasza Samott (#457) üzenetére


edemke007
tag

ezek közül bármelyik!

https://shop.sony.de/shop/init.do

(#459) |AP|


|AP|
veterán

ennyit arról, hogy nem lesz ellenfele :) Nagyobb kijelzővel, kisebb méret, erős belső, vízállóság.
Bár valószínűleg itthon elérhetetlen lesz.

(#460) Tom1939 válasza |AP| (#459) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen, ezt én is néztem. Kicsit karcsú az akku. De ha lenne itthon jó garival (és nem lenne sokkal rosszabb a kamera) akkor nálam lenne esélye.

(#461) joshua7 válasza Tom1939 (#460) üzenetére


joshua7
veterán

Specifikációk alapján elég komoly darab, de szinte esélytelen, hogy hivatalosan forgalmazzák itthon.

Semper Fi

(#462) tekk


tekk
tag

Lassan jönnek a friss, nem CES-es bemutatók végre :)

olasz
svéd

videó minőség

[ Szerkesztve ]

(#463) Haneto


Haneto
tag

PhoneArena review!!!

Xiaomi Mi 9T Pro

(#464) Tom1939 válasza Haneto (#463) üzenetére


Tom1939
őstag

Jó! Köszi!

Lassan teljesen lenyomja nálam a note 3-at (tudom más kategória, de a note 3 tabletet is helyettesítene).

[ Szerkesztve ]

(#465) alex devil


alex devil
senior tag

Az enyém lesz, ó-jessz..

S23

(#466) #09908736 válasza alex devil (#465) üzenetére


#09908736
törölt tag

Kb. én is így vagyok. Új előfizetők már előrendelhetik a szolgáltatómnál, bezzeg a meglévőknek még nincs benn a listában. Szemetek. :)

(#467) Bambi80 válasza #09908736 (#466) üzenetére


Bambi80
tag

Melyik szolgáltató?

(#468) #09908736 válasza Bambi80 (#467) üzenetére


#09908736
törölt tag

Svájci Orange.

(#469) pit stop válasza |AP| (#459) üzenetére


pit stop
addikt

Csak épp Japánon kívül nem is lesz :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#470) |AP| válasza pit stop (#469) üzenetére


|AP|
veterán

valószínűleg igazad van, de itt a példa arra, hogy el lehet érni nagyobb képernyővel kisebb befoglaló méreteket, erős belsővel, vízálló házban. (A vastag keret -emiatt a kelleténél kicsit nagyobb ház- az egyetlen kifogásolható dolog a Z1 compactban). Már csak követni kéne ezt a példát másoknak is.

(#471) pit stop válasza |AP| (#470) üzenetére


pit stop
addikt

Annyi a gond, hogy a Z1c is olyan példa amit kevesen fognak követni (vagy csak késve) :DDD
De felhasználók is rájöhetnének tepsik hátrányára, pont most olvastam mennyi a nagytestvér kijelzőcseréje - inkább egy jó középkategóriás telefont vennék lehet abból az összegből :(
Keret alul/felül kamera miatt olyan amilyen állítólag, szélességre meg nem olyan vészes szvsz. (de tudom van jobb).

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#472) kyru74 válasza pit stop (#471) üzenetére


kyru74
aktív tag

Szia!

Nekem Z volt de sajnos meg váltam tőle mert elrepedt a kijelzője megfeszült a zsebembe és jobbnak láttam eladni mint megcsináltatni mert nem bíztam utána a vízállóságába.
Most viszont várom a Z1c-t a mérete miatt is jobban kézre áll lehet beruházok megint egy újra csak kicsit essen az ára .

[ Szerkesztve ]

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#473) Dimitry06


Dimitry06
csendes tag

Most akkor ebbe is TFT kijelzőt szereltek? Minden felöl ezt hallom.

(#474) #16514048 válasza Dimitry06 (#473) üzenetére


#16514048
törölt tag

Igen, mivel az IPS is TFT.

(#475) Damage401


Damage401
senior tag

Lényeg, hogy világos legyen. Ebben már nem a Sonytól megszokott, 180 fokos szögben való torzulós kijelző van. Itt már tudod 180 fokban is nézni színátmenet nélkül.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#476) CabalX válasza Dimitry06 (#473) üzenetére


CabalX
aktív tag

Igen, IPS TFT panel van a Compactban, de tesztek alapján nagyon jó.
Fussd át a tesztet - az iPhone 5s kijelzőjével összevetve elég jól megállja a helyét. A "sima" Z1-hez képest pedig ég és föld.
De szétnézhetsz a youtube-on is elég sok összehasonlító teszt van már most, bár jó részük még CES-es, de szerintem a jövő héten vagy legkésőbb utána mindenhol tesztelve lesz a Compact.

Én várom már hogy valamelyik itthoni Sony Szalonban meg tudjam tapogatni.
Van valakinek infója arról hogy mikor lesz idehaza elérhető, megnézhető, kipróbálható ?

(#477) Haneto


Haneto
tag

15 perces PhoneArena videó

Xiaomi Mi 9T Pro

(#478) horn3t válasza Haneto (#477) üzenetére


horn3t
tag

Ezazezazezaz. toljátok ha van valami új. bár nézem minden nap a googleban, de valami miatt nem elsőnek rakja a legfrissebbeket.

köszi, ár csekkolom is :)

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#479) gyerecske


gyerecske
senior tag

Várok én is már egy hazai "kézzelfogható" tesztet.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#480) Haneto válasza gyerecske (#479) üzenetére


Haneto
tag

Én is de nagyon nem fog befolyásolni semmit. Kell ez a telefon és kész! :K

Xiaomi Mi 9T Pro

(#481) Bambi80


Bambi80
tag

https://www.facebook.com/TelekomHU/posts/621445564558352?stream_ref=10

Ezt a választ olvassátok!

(#482) gyerecske válasza Bambi80 (#481) üzenetére


gyerecske
senior tag

Úgyis fogják forgalmazni, ez nem is kérdéses.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#483) zenefan válasza Bambi80 (#481) üzenetére


zenefan
aktív tag

Nem csak én más is mondta, hogy itt max. nyár körül kerülhet forgalomba.
Egyelőre a "helyet" készítik neki szépen lassan... Több drágább Sony modell ára is az elmúlt hetekben csökkent. Most azokat próbálják úgymond kiszórni. 170 fölött nem lesznek hülyék betenni rögtön megjelenéskor.
Amint egy honi szolgáltatónál elérhető lesz, ezen a táblázaton is szerepelni fog az ára.

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#484) pit stop válasza zenefan (#483) üzenetére


pit stop
addikt

Legkésőbb tavasszal de talán még korábban is jönni fog ez. SP árát levitték T-nél, Z pedig lassan kihal de egyébként hol a nagy árvágás? Nyárig tuti nem várhatnak, nem lehet drágább mint nagy testvére - az mégis csak fullhd átlagember meg csak azt látja hogy az fullhd emez meg nem. Ha MWC-re valóban jön Z2 akkor ez meg végképp jön márciusban legkésőbb.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#485) edemke007 válasza Bambi80 (#481) üzenetére


edemke007
tag

Lehet a telekom nem forgalmazza majd, de hivatalosan lesz kapható M.o-n. :D

(#486) edemke007


edemke007
tag

Emberek! :D

Valaki meg tudná mondani, hogy a nyavalyába tud néhány telefonos bolt egy Sony centerben 200.000-es telefont 130.000-ért adni? Gondolok itt a vip phone-ra, meg a hasonló boltokra. Ezek mennyire megbízhatóak amúgy?:)

(#487) |AP| válasza edemke007 (#486) üzenetére


|AP|
veterán

0% ÁFA (papíron használtként árulják), bolti gari és egyéb hasonló trükkök.

(#488) edemke007 válasza |AP| (#487) üzenetére


edemke007
tag

Jaaa. :D Gondolom akkor aki teheti, ne náluk vegye, mert szívni fog a garanciával?:D

(#489) pit stop válasza edemke007 (#488) üzenetére


pit stop
addikt

Ők is árulják bolti garanciával, meg gyári garanciával - gyári garanciával kell venni. Úgy is olcsóbb lesz, de nem annyival mint Sony Centerekben (utóbbiaknak fizetni kell bérleti díjat sok pénzért, meg csak ebből tudnak keresni pénzt azért annyi).

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#490) edemke007 válasza pit stop (#489) üzenetére


edemke007
tag

Értem. Na akkor már cask a kérdés, hogy ha a németben vétel nem jön be, inkább drágábban a sonytól, vagy ilyen kis boltban hivatalos garisat kell venni?:D

(#491) pit stop válasza edemke007 (#490) üzenetére


pit stop
addikt

Én mostani Sonymat Sony Centerből vettem - viszont ha váltok nem onnan vennék. Tökéletes a bolti gyártói garis, csak azt kéne tudni, hogy honnan tudom hogy azt valóban elfogadja a gyártó... na ezt szeretném én is tudni :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#492) Nanuk


Nanuk
csendes tag

Vajon a z1 dokkoló jó lesz hozzá?

(#493) zenefan válasza pit stop (#491) üzenetére


zenefan
aktív tag

Na de ha a boltos is 1 év garanciát ad, akkor az már az ő dolga, hogy a szervízbe bevigye és intézze a javíttatást. Ilyenkor mit számít a gyártó(i garancia)? Illetve a boltos -egy bizonyos ár alatt- nem fog adni amúgyse olya garancia papírt, amivel úgymond kikerülheted a közbenjárását. :U

Nanuk (492):

Igen, nagy a valószínűsége, hogy a Z1 dokkoló jó a Z1 Compact-hoz is.

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#494) xtibi válasza zenefan (#493) üzenetére


xtibi
tag

1. ha egyáltalán nála legálisan van és nem lopott vagy szürke import.
2. ha beviszi a Sony-ba és nem hátul fusizza össze (mert nem biztos, hogy a kedvedért megküzd a külföldi szervízzel és postázgat) és ha egyáltalán ért hozzá, hogy legyen vízálló a javítás után.
3. ha egyáltalán elfogadja, hogy garanciális a hiba és nem kell fizetned érte. A Sony szervíz nem nyúl hozzá gariban a bolti garis telóhoz.

Tételezzük a legjobbat, a sok ide-oda küldözgetés idő-idő-idő. Valahogy gyorsabbnak tűnik, ha bemegyek a Sony szervízbe itthon és hozom, ha kész és nem 1-2-3 közvetítő intézkedik, mahinál.

Vannak megbízható nem márkaboltok is, akik gyári garit adnak, hogy intézd a Sony MO-val magadnak. A P-met a Speedshop-ban vettem (mert olcsóbb volt, mint a márkabolt) olyan garival, amit akár a Sony Center is adhatott volna. Szerencsére nem volt rá szükségem, a következő (lehet ez lesz az) vasat is 100%-ig megbízható forrásból szerzem be. Nekem ér ennyit a nyugalom.

Az egyetlen változatlan az örökös változás

(#495) pit stop válasza zenefan (#493) üzenetére


pit stop
addikt

Kicsit keveredik a szezon a fazonnal.
GSM boltból kétféle képpen veheted telefont: Adnak (általában) 1 év garanciát rá - ezt csak adott boltnál érvényesítheted. Ennek több veszélyforrása is van (ha 2 évet adnak akkor is). Ilyenkor csak hozzájuk mehetsz - ergo ha lehúzzák rolót mehetsz istenhez panasszal. Másrészt ha bolti gari ő a büdös életbe nem fog neked Sony szervízbe menni, ő megpróbálja megcsinálni - aztán vagy sikerül vagy nem - vagy neki se áll csinálni mert elküld valami kamu indokkal. Meg persze fennáll, szürkeimportos, lopásos és egyéb veszély.
Szintén ugyanannál a GSM boltnál vehetsz gyártói garanciás telefont is, Sony garanciával, amivel mehetsz Sony szervízhez, és ott megcsinálják neked ingyen és bérmentve (ha épp nem támad belekötni-valójuk) - mert gyári szervízek is szoktak élni ezzel itthon.
Az utaztatásról meg annyit, hogyha szolgáltatónál veszed meg telefont, és ott adod le javíttatni nagy valószínűség szerint ott fog a legtöbbet álni, mert ők azok akik küldik jobbra-balra (mondjuk van olyan márka is, aminek hála fél világot bejárhatja telefonod).

Persze a túl olcsó ár gyanús, és nem is szabad megvenni, de gyártói garis árak között is vannak 30-40-50 ezer forintos eltérések (és akkor még nem volt extrém a példa), ami azért nem mindegy szvsz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#496) xtibi válasza pit stop (#495) üzenetére


xtibi
tag

Akkor ugyanazt mondjuk, ha jól értem. A bolti gari meredek, kockázatos. Megbízható boltot érdemes keresni tuti gyári garival. :R
A szolgáltatós folyamatokat nem ismertem.

Az egyetlen változatlan az örökös változás

(#497) CabalX válasza pit stop (#495) üzenetére


CabalX
aktív tag

Áruházak (Saturn/MediaMarkt) esetén hogy megy ez a garanciáztatás ?
Az Ő általuk adott garanciapapírt a Sony szervíznek el kell(ene) fogadnia, nem ?
Vagy a MediaMarkt esetében hozzájuk kell visszavinni, leadni és Ők küldik tovább a szervíznek ?

Külföldi árakat nézegetve szerintem én a német MediaMarktból fogom beszereztetni, amit idehaza is gariztatnak ha jól tudom amint idehaza is megkezdik a forgalmazását (ami tuti szerintem) - ezért is kérdem.

Anno Speedshoptól vettem a korábbi telefonom, ők megbízhatók, csak drágák szerintem, ugyanakkor "bolti garis" GSM-es telót nem szeretnék - tekintve hogy ha bármi gond van a telóval és fel kell nyitni utána sem ártana ha vízálló maradna.

(#498) pit stop válasza CabalX (#497) üzenetére


pit stop
addikt

Ott simán. MMarkt/Edigital azért jók, mert nagyok - nem valószínű hogy eltűnnek és/vagy csődbe mennek, így hozzájuk is lehet visszamenni, meg gyári garipapírt adnak biztosan. Jobb, hogyha te viszed el szervízbe - legalábbis hamarabb kerül vissza hozzád a telefon.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#499) pit stop


pit stop
addikt

Sony centerben kapható már 169.990-ért - márkakereskedéshez, nyitóárhoz és tudásához képest szvsz. reális ár.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#500) edemke007


edemke007
tag

Ma voltam a szegedi SonyCenterben, azt mondta tulaj, ma megrendelte, honlap már tapizni is lehet a fekete Z1 Compactot náluk is! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.