Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Solten válasza Friczy (#70) üzenetére


Solten
addikt

Analógból nem szeretem a csak "rovátkákból" álló előlapot, mert én meg digitálison "szocializálódtam", viszont az analóg szebb, elegánsabb szvsz.. Ezért olyan órát használok aminél a "rovátkákhoz" szám is párosul :) Jobban is mutat.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#102) Solten


Solten
addikt

Álmom egy jó kis Tissot, de a 80 feletti Casio/Citizen órák is eléggé bejövősek :)

Saor Alba

(#103) raczger


raczger
őstag

nekem meg egy ilyen esprit equalizer blue karórám van
nem tud túl sok mindent (mint pl az írásban szereplő óra), de jó ez nekem:)
mondjuk az érdekes, hogy titán szíja van a casio-nak, de nem zafír kristályból lenne a számlapot lévő "üveg"?
így néz ki az enyém:

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#104) Solten válasza raczger (#103) üzenetére


Solten
addikt

schön

Saor Alba

(#105) domi007 válasza cousin333 (#50) üzenetére


domi007
őstag

Nem sajna, én az:
Élhetetlen feltalálók, halhatatlan találmányok
könyvből táplálkozom. Kellemes olvasnivaló, ráadásul magyar emberek írták, névszerint Greguss Ferenc, és még sokan mások.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#106) cousin333 válasza domi007 (#105) üzenetére


cousin333
addikt

Azt is olvastam, nagyon jó könyv. :R :)

Csak amit én írtam, az sokkal részletezőbb az idevágó témában (hisz gyakorlatilag erről szól).

"We spared no expense"

(#107) Gnómi


Gnómi
csendes tag

Én egy 1960-as évek elejéből származó Doxa-t használok. Tökéletes. 5564919-es sorszámút. Gondolkodom az arany tokozáson. Kegyetlenül ütős lenne a darab. :) Plusz ilyet azért nem vesz már meg mindenki... ;)

Szerk: Nálam az óra fogalmába beletartozi, hogy a felhúzó szerezet gombján kivül egyéb haszontalan dolog ne csúfitsa el az ÓRÁT!!! Tehát az elektronyosok nálam kilőve...

[ Szerkesztve ]

Banya csak 1 van

(#108) Blaise


Blaise
veterán

Nekem egy ilyen órám van: Casio MTD-1047

Különsebben nem értek az órákhoz, ajánékba kaptam...de tetszik :)

(#109) cousin333 válasza Gnómi (#107) üzenetére


cousin333
addikt

"Nálam az óra fogalmába beletartozi, hogy a felhúzó szerezet gombján kivül egyéb haszontalan dolog ne csúfitsa el az ÓRÁT!!! Tehát az elektronyosok nálam kilőve..."

Az én órámon két gomb van mindössze. És elektronyos...

Helyzetjelentés! Az órám köszöni, jól van, és még mindig másodpercre pontosan jár (nyári időszámításra is simán átállt), pedig már a cikk megírása előtt sem nyúltam hozzá hónapokig.

"We spared no expense"

(#110) Terrier


Terrier
csendes tag

Hali!

Citizen AS4050-01E órához keresek magyar nyelvű kezelési útmutatót.
Ha valaki tud hozzá a köszönettel venném.

(#111) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!

Én most kaptam karórát, már évek óta szerettem volna venni, de valahogy minig elmaradt, mert sose tudtam áldozni rá annyi pénzt amennyit kelett volna egy ojan órához amelyik igazán tetszik.

Casio WVQ 570DE-A1

[link]

Nekem nagyon bejön a stílusa. kb 5 napja hordom.

ő is rádiójel-es. Viszont nekem még nem sikerült stinkronizálni. rááll az óra a (R)eady-re és aztán pedig az (N)o-ra. Budapesten élek, hova kell mennem hogy sikeres legyen a szinkronizáció? vagy valamit én rontok el? az is számit ha rosszidő van?

Köszönöm előre is a segítséget.

Amúgy nagyon tetszik nekem is a cikk.

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#112) cousin333 válasza Mr.Skyline (#111) üzenetére


cousin333
addikt

Üdv!

A doksijában le van írva a helyes pozíció (nyilván képpel is), igyekezz azt követni. Amúgy helyileg tedd ki ablakba (belülről :)) ), lehetőleg este. A magas házak sem nyerők. A rossz idő valóban befolyásolhatja a vételt, a mostani nem kedvez neki. Elrontani nagyon nem tudod, legfeljebb akkor lehet baj, ha nem az európai piacra szánt órád van.

Esetleg jártodban-keltedben próbálj manuális szinkronizálást máshol is (munkahely, iskola, vidéki rokonlátogatás). Ebben az esetben vár vele sokat, és igyekezz mozdulatlanul tartani. Más ötlettel nem nagyon tudok szolgálni.

"We spared no expense"

(#113) Mr.Skyline válasza cousin333 (#112) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

okés, holnap a munkahelyemnél megpróbálom.

Törökbálinton dolgozom ott van nagy puszta... :)

köszi a segítséget.

az órát a Casio Onlineshop ban vásároltam, magyar leírással...

csak az eu-s változatot kaptam ;)P

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#114) cousin333 válasza Mr.Skyline (#113) üzenetére


cousin333
addikt

Na, hogy sikerült?

"We spared no expense"

(#115) Mr.Skyline válasza cousin333 (#114) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Teljes a siker! :) valahogy a városban nem annyira akarta főleg, hogy rossz volt az idő.
De ma már bárhol sikerült ha a szabadban voltam.

Egy két saját készítésű kép az órámról:
[link]
[link]
[link]
[link]

Köszönöm még1x a tippeket.

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#116) cousin333 válasza Mr.Skyline (#115) üzenetére


cousin333
addikt

Akkor jó... :)

Sajnos az ilyesmi benne van a pakliban. Szerencsére lehetséges a manuális szinkron-indítás ;)

"We spared no expense"

(#117) Eastman válasza atee (#51) üzenetére


Eastman
őstag

Nem hordok órát mert zavar ha van rajtam valami (óra, gyűrű, lánc), de a Te órád nagyon-nagyon szép! :K

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#118) berigazek válasza Racecam (#4) üzenetére


berigazek
őstag

Hello!

Gratula az órádhoz,nekem is ilyenem van és teljes mértékben elégedettség:)))

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#119) penell123 válasza _szantos_ (#85) üzenetére


penell123
csendes tag

Én 24-kaptam meg az órát amit a netten vásároltam Casio WVQ-M610DE. Nekem nagyon tetszik, minden frankon működik vagyis a vétel a lakásban nem mivel bérházban lakok de az erkélyen tökéletesen veszi a jelet.

(#120) penell123 válasza penell123 (#119) üzenetére


penell123
csendes tag

Még egy képet rakok fel majd én is csinálok róla.

(#121) penell123


penell123
csendes tag

A képen látható órát szeretném eladni, mivel megvettem ezt: Casio WVQ-M610DE helyette. Tökéletes állapotban van, semmi karcolás nincs rajta. Ha valakit érdekelne jelezze, simon_r@nordtelekom.hu

(#122) Vtwo


Vtwo
senior tag

Nekem van egy10éves G-shock DW-003.
Semmi baja,1 elemcsere volt 5éve.Imádom.
Motorozás,búvárkodás,szauna,tenger stb.ELPUSZTÍTHATATALAN.
A következő rádióvezérelt-solar lesz(G-shock) .Mert nálam komoly szempont a "golyóállóság",nem tudok/akarok állandóan az órámra vigyázni,és a karcokat számolva sírdogálni.

Ja,egy apró észrevétel.Szép dolog a tradíció,de egy időmérő PONTOS legyen elsősorban.
.A szépség pedig szubjektív,de pl. egy Oceanus felveszi a versenyt drága svájci órákkal is.
Mellesleg a Citizen is árúl rádióvezérelt órákat,amik szintén szépek és a töredékébe kerűlnek egy tradicionálisan pontatalan és kényes svájci csodának....

[ Szerkesztve ]

(#123) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Én egy Casio MTP 1219A-2A-t használok,megelégedéssel, tetszik, kényelmes, stb :) Picit megijedtem, hogy reggel nem váltott át a naptár a következő napra, de rájöttem, hogy rosszul volt beállítva és szerinte nem másnap volt, csak 13:** :) Viszont azt magyarázza már meg nekem valaki, hogy ez miért van: a kézikönyvébe írják, hogy este8 és reggel 5között NEM szabad a dátumot állítani, miért?!

Smoke & Torque

(#124) berigazek válasza Szplöttyy (#123) üzenetére


berigazek
őstag

Egyszer hallottam egy ilyen dologról,van valami logika benne,de hirtelen nem tudom megmagyarázni...
Én most megint óra vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni 3 közül...

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#125) penell123 válasza berigazek (#124) üzenetére


penell123
csendes tag

Szerintem a középső a nyerő.

(#126) MaciG


MaciG
addikt

Én tegnap újítottam be egy ilyet . Eddig soha nem volt karórám, mert őszintén megvalva nem is hiányzott, időt mindig telefonon néztem, ha arról volt szó, most is inkább csak "ékszerként" fog funkcionálni. (Persz nyilván nem fogom elővenni a telefont megnézni az időt... :) ) Igazából azért ezt választottam, mert egyből ahogy ránéztem megfogott a kinézete. Nem egy high-tech darab, de azért elég sok mindent tud.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#127) berigazek válasza penell123 (#125) üzenetére


berigazek
őstag

Köszike,amúgy azóta visszatértem a jó régi bevált tipusomhoz:Citizen AS 4050-51 E-hez:))
Az a nyerő:)

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#128) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Én egy Casio EF-500 D-t használok már egy éve, ugyan nem rádióvezérelt, de én imádom. :))

Ő az:

Az írásod pedig tökéletes, jó volt olvasni, lehetnének még írások órákról! ;)

(#129) berigazek válasza Balázs1621 (#128) üzenetére


berigazek
őstag

Ez is egy megbízható Casio óra:)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#130) bounty123 válasza cousin333 (#2) üzenetére


bounty123
őstag

Hahó! Nem tudom, megvan-e még az órád. Engem meggyőzött az írásod, hasonlóan gondolkozom az órákkal kapcsolatban. Legyen pontos, egyszerű és szép. A 110TDE amit vettem nem teljesen egyezik meg a tiéddel, minden rovátka mellett szerepel szám. Ezt én nem bánom, mivel digitálisról előbb digi+analógra majd erre a full analógra váltóként még így se megy túl gyorsan az idő leolvasása :)
Viszont a csatból nekem is ki kell vetetnem, inkább nem esek neki otthon magam.

(#131) cousin333 válasza bounty123 (#130) üzenetére


cousin333
addikt

Az óra még megvan, és a legnagyobb egészségnek örvend. Nem merült le, nincsenek karcok az üvegen (persze vigyázok rá, de akkor is...), és a cikk írása óta egyszer sem állítottam be manuálisan, mégis másodpercre pontos... :)

Ja, és tényleg vízálló... ;]

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#132) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Jééé...van ilyen topik is?Ehhez mit szóltok Casio társadalom? :R

Már elment egy PÜ is. :B

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#133) zorzy4 válasza Hasaggymeg (#132) üzenetére


zorzy4
őstag

Hasonlót vettem én is. Az esti energiatakarékos funkció engem is megtréfált, és azt hittem állandóan lemerült. De akkor ez normális, hogy a teljesen feltöltött óra is kikapcsol egykét dolgot, másodpercmutató, digi kijelző stb?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#134) Hasaggymeg válasza zorzy4 (#133) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Van olyan funkciója,hogy ha x ideig sötétben van,leállnak bizonyos funkciók,melyek az óra fényre vitelét követően újraindulnak...ez nem 1 éjszakát,hanem valamivel hosszabb idő sötétséget jelent.Legalábbis nálam.
Szívesen a gyors válaszért! :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#135) #63439360 válasza Tyren (#11) üzenetére


#63439360
törölt tag

"Az atomórás dolog kicsit szerintem felesleg, mert egy kvarcszerkezet amúgy is elég pontos, de a dátumugrásokat mondjuk jobban kezeli (30-30 napos hónap, meg február, meg téli iőszámítás...). Szerencsére a dolog nagy hátulütőjét orvosolták: napelemes."

+1.
Digitális óra párti vagyok, szigorúan (van márkás analóg órám, a fiókban tartom, nem hordom)..

Huszon (valahány) éve digitális Casio órám van. Az előző egy komolyabb (és lényegesen drágább) darab volt, de 22 év szolgálat után bemondta az unalmast, megadta magát. (élek a gyanúval, hogy az órás azt sem tudta, hogyan kezdjen a javításához)

Jó, veszek egy újat (gondoltam)... Ismét Casio-t, de lényegesen egyszerűbbet, és olcsóbbat.

http://casio.timecenter.hu/casio+orak/data+bank+karorak/DB-E30D-1.ora (nem reklámozom..)

Ez is tökéletesen szolgál. Nem rádiójel szinkronizálású, de nem is kell. Kb. egy év alatt 1 percet sietett.
Nem estem letargiába, megfelelő ez a pontosság.

(Kinek létszükséglet az atomóra pontosság, karórán? Mondjuk senkinek, de lehet villogni vele. Na de mennyiért??)

A prospektus szerint, ebben az órámban az elvárható élettartama alatt soha nem kell elemet cserélni.
(erre kíváncsi leszek, majd meglátom...)

Számomra újdonság, hogy a csuklóm az arcom felé fordítom, akkor automatikusan bekapcsol a világítása, pár sec. időre. Értékelem, sötétben.

Összegezve: viszonylag olcsón is lehet venni karórát, némi keresgélés után. Ha csak karórát akarunk..
Igaz, nem atom pontosságú, és zongora sincs benne...

(#136) bounty123 válasza bounty123 (#130) üzenetére


bounty123
őstag

Csak visszataláltam ide! Bár sajnos szomorú okból, 7 év után új órát kellett vennem a WVQ-110TDE helyett. Na persze nem azért, mintha elromlott volna, tökéletes egészségnek örvendett, 7 év után is elegánsan és pontosan. Elvesztettem szegényt :(
Az új egy LIW-M700D immár zafír üveggel, remélem ez is legalább annyi ideig segít majd a mindennapokban.

(#137) cousin333 válasza bounty123 (#136) üzenetére


cousin333
addikt

Na, én is csak visszataláltam ide... :)

Sajnálom a régi órádat, több sikert az újjal. Ami nagyon tetszetős. :R

Én még egyelőre mindig a cikkben szereplő típust hordom, pont a dátum miatt néztem vissza. Durva, hogy már nemsokára 10 éve lesz, hogy megvettem... :O

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.