Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Nem az ára a gond (na jó, az is), hanem a pofátlan nyerészkedés egy jelenleg ritka terméken. Bár akinek erre futja, annak nem gond, ha két kilóval többet csenget érte ki...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) CaNNa3IS válasza Samus (#1) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Most őszintén ha rászánsz 860k-t akkor már az a 70k számít ?
Én nem árulok semmit félreértés ne essék csak nem értem ezt a felháborodást. Ráadásul ahogy látom nem is lehet kapni.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#3) KISDUCK válasza CaNNa3IS (#2) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nyilván számít az ár és sokba kerül, mindenki el tudja dönteni hogy ez neki belefér-e vagy sem. És én is undorító dolognak tartom ezt a nyerészkedést, hogy megveszik amint lehet és drágábban már megy is apróra. A számomra legfurcsább ilyen dolog volt ami pár éve itthon történt valami vega tejföllel valamelyik áruházláncnál. Sok vega kipróbálta volna és ott is jöttek a nyerészkedők, egy kiba##ott tejfölnél, vettek több tálcával és facebookon próbálták rátukmálni sáppal azokra akik szomorúan jelezték nekik már nem jutott. Törvény tiltja ezt? Nem, teljesen szabályos. Undorító? Igen az.

(#4) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Jó kérdés. Ha van pénz akkor már csak türelem kell kivárni mikor lesz ismét raktáron.
Na de nem is ez a lényeg, hanem a first world problem kisírása. Nem hiába tiltja a kommenteket. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) Luck Dragon válasza Klaus Duran (#4) üzenetére

RTX 4090? Az meg mi?

;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Annyira ezen nem lepődök meg... Ugyanezt csinálják az i termékekkel meg sok más hasonló dologgal is. De annyira nem foglalkoztat. Nyilván lehetne mondani, ha nem ilyen nyomorult nép lennénk, akkor mindenki megvenné azt viszlát. Elmondom külföldön ugyanezt csinálják a világ minden táján. Meg sem lepődök.

De had meséljek el egy storyt.

Már jó pár évvel ezelőtt volt az eset. Black Friday volt. Nagyon nem foglalkoztam vele. Aztán rá egy hétre úgy adódott, hogy az akkori notebookom kipurcant, már régi volt nagyon. Na hát akkor vegyünk újat, árukereső és a szokásos körök, de mondom szétnézek hardveraprón.
Találtam is azt hiszem 80 ért egy Asus 17 collos notit. Fel is hívtam a srácot, teljesen korrekt volt. Elmondta, hogy igen black fridayba vették, de a feleségének nem kell a kisgyerekeknek meg nem szívesen adná oda. Igen a gépet 55 ért vette a felesége. Semmi gond, nekem a 80 is kiváló ár volt, ugyanis a gépet akkor a boltokban bőven 120 körül árulták. El is hozta Kecskemétről, számlával, még a futáros csomagból is akkor bontottuk ki.

Most erre sokan mondanák, dehát ő nyert rajta mondjuk tisztán 20 rongyot. És? Én meg a bolti árhoz képest 40-et. Na akkor hol a problem?

Teszem fel szeretnék egy iPhone 12 minit, de nagyon. Azt meg 200 alatt biztos nem lehet kapni. Teszem fel vegye meg valaki 100 ért és még akkor is boldogan átveszem tőleg 150 ért. Ennyit róla. Perpill nem veszek iPhone 12 minit, de hátha valamikor összejön.

Még egy élő példa. Nagy kedvencem a Dacia Duster. Mikor az első széria bejött, persze sima fapaddal ki lehetett fogni 2.5M ért akkoriban. Most közel 10 évesen 100 000 km el a háta mögött hirdetik 2.8 ért...

Amúgy azt is kell ám nézni, hogy a Forint perpill a világ egyik leg putribb valutája. Szóval nem kell ezen a 70 rongyon annyira izélni. PL egy profi Youtuber vagy Gamer, akinek teszem fel éppen kipurcan a videókártyája, biztos nem fog agonizálni rajta, hogy húha egy hónapig no game, no bevétel, vagy 70 rongyal többért, de egy óra múlva ott a kártya a gépben. Kérem alássan ezt hívják piacgazdaságnak.

Vagy amikor licitháborút vívnak emberek egy értéktelen szarért is, mert nehogy már a másiké legyen címmel.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) Klaus Duran válasza Luck Dragon (#5) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nagy teljesítményű elektromos radiátor. Aminek a fűtésen felül veszteség fps-e van. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8) Luck Dragon válasza Klaus Duran (#7) üzenetére

:DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) Dr. Romano válasza Luck Dragon (#5) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szopóálarc az RTX 3090Ti tulajoknak ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) Lalikiraly válasza Luck Dragon (#8) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

:C

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11) Luck Dragon

Mindig kell egy kis poén . :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Hát én nem vagyok a törzsvásárlója a csúcs kártyáknak...
de em értem ezt a problémát.
Mikor ment a bitcoin 2xer ennyibe került a 3090ti 3080...
Emlékszem a 3090ti 1,5M de 2M-be is került
most ez kerül szar forint mellett 800-900e huf-ba

tök jó ár

[ Szerkesztve ]

(#13) Jablocskov válasza angyalpc2 (#12) üzenetére


Jablocskov
tag

A fő probléma az, hogy ezek a kártyák a gyártóknak elképesztő extraprofitot hoznak. Aki egy kicsit is járatos az elektronikai gyártástechnológiában az tisztában van ezzel. A kártya előállítási költsége töredéke az árának. Az 1,5 - 2MFt-os ár azért jöhetett létre mert óriási volt a kereslet, a gyártók meg pofátlanul kihasználták ezt. Most meg próbálják tovább fejni a döglött tehenet.

(#14) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy mondani szokták, nem a cucc drága, a vevőkör csóró... Akinek van pénze megveszi, akinek nincs, az kit érdekel? Mehet dühöngeni fb csoportba. Mit ér vele? Kiadja a dühét, mást nem nagyon. Ha esetleg van egy kis esze, akkor olyan munkahelyet választ, ahol megkeresi a rávalót. Mindennek pontosan annyi az ára, amennyiért megveszik.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#15) szaszyka


szaszyka
senior tag

Az összes kereskedő nyerészkedik, pláne az összes felvásárló, aki a különféle termelőktől vásárolja fel az árut, és továbbítja a feldolgozónak/üzleteknek az adott terméket/alapanyagot. Azok miatt nincs lázongás, pedig azok sokkal gerinctelenebb módszerekkel, és haszonkulcsokkal dolgoznak....

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#16) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Arról ne is beszéljünk, hogy az Artisjus és ÁFA is igen cifrán rárak bőven 200 000 et nálunk az árra, de inkább 300 at. Persze máshol is van adó. De máshol egy hét alatt megkeresik az árát, nálunk meg pl párom fizuját tekintve cirka 6-7 hónap. Szóval ez van. És igen régen ahhoz képest hogy milyen vad árak voltak, csak akkor még a pénzünk ért is valami. Most meg gondold el, ugrik egyet a Forint és ilyen kategóriánál lazán lehet 20-50 ezer is pluszban simán.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17) ncc1701


ncc1701
veterán

Van pénzem, de nem szóróm ilyen hülyeségre, ergo nem veszem meg. :)

(#18) Dr. Romano válasza ncc1701 (#17) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Csak magaddal cseszel ki, mert még spórolhatsz is vele.
Józan paraszti ész, ha többet veszel belőle többet is spórolsz. ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) sh4d0w válasza Lalikiraly (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Artisjus?

https://www.coreinfinity.tech

(#20) Lalikiraly válasza sh4d0w (#19) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

a memória miatt elvileg oda is vonatkozik...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#21) sh4d0w válasza Lalikiraly (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem, nem tudsz rajta adatot hordozni.

https://www.coreinfinity.tech

(#22) ncc1701 válasza Dr. Romano (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Majd azért még alszok rá egy párat. :) Nem tartom kizártnak, h valaha lesz ilyen kártyám. Mondjuk 5 év múlva. :)

(#23) domos válasza Dr. Romano (#9) üzenetére


domos
senior tag

Miért is? ;]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#24) snecy20


snecy20
veterán

Hogyne számítana már az ár... ha az inflációval és árfolyamromlással korrigálunk, akkoris kétszer-háromszor annyiért mennek ma a csúcsvideokártyák, mint 4-6 évvel ezelőtt.

Vagy sokaknál az is mindegy, hogy havi 250k a törlesztőrészlet a lakására, vagy 500k?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) angyalpc2 válasza Jablocskov (#13) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

mint #14 nem drága, a lakosság csóró annak nyilván drága az 1M kártya...

Egyébként nem gondolnám, hogy drága. azt hogy a magot meg kell tervezni...programozók fejlesztők HW IC tervezők, gyártás technológia gyártás, iszonyat költségek, nem hiába nincs csak a piacon az NV/AMD,
Intel is csak az alsó közép processzoros IGP-ből rakta össze évtized alatt az A770-t, és jó lesz ha veszik...ha nem kb be is fucsol
S3 via kihullottak,
meg futottak a PowerVR lásd kyro...amik ma már csak a mobil procik magjában van.
meg pár kínai:
kínai Moore Thread MTT S2000

1-2000 db legyártása nyilván nem pénz....de odáig eljutni, nah az pénz, azt meg valahol vissza is kell hozni, A részvényeseknek felelnek, akik pénzt adta hiteleztek, nem (csak) a vevőknek.
És gondold el, 1-2 dolog félre megy a tervezés alatt kuka több éves több 10ezer ember munkája.
lásd konnektor, az már tuti balhé lesz

[ Szerkesztve ]

(#26) domos válasza angyalpc2 (#25) üzenetére


domos
senior tag

Én úgy látom hogy az 1 misi objektíven drága egy videokártyáért. Anno Gigabyte Aorus GTX 1080Ti kártyát vettem valami 240 körül zsír újan.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#27) Luck Dragon válasza domos (#26) üzenetére

Napjainkban erre szokták mondani , régi szép idők :D :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) domos válasza Luck Dragon (#27) üzenetére


domos
senior tag

Kinek hogy, arányaiban az anno jobban fájt :D

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.