Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Bút

Hozzászólások

(#1) sto1911


sto1911
veterán

:C

Na igen, a hulyeseg lustasaggal parosulva talan rosszabb, mint a szorgalommal...
Mostanaban a telo ROM-olasaba merultem bele, es olyanokkal futok ossze, hogy en szegyellem magam. Mert az hagyjan, hogy nem tudja a teloval mit csinal, de hogy win-es parancssorban nem tud mappat se valtani... Mondjuk nem gond, mert mig ilyenek vannak, addig megelunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#2) talmida válasza sto1911 (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:)) Ez nagyon tetszett! :DDD :C

IN GOD WE TRUST!

(#3) wdtv


wdtv
tag

azert mert az evolucio egy orbitalis faszsag , meg nem bizonyitja isten letezeset, legalabbis abban az ertelemben ahogy a mesekonyvben leirtak
az emberi agy egy computer ha kikapcsol vege van, tulvilag nem letezik, bar errol jobb ha a primitiv lenyek nem tudnak

(#4) Bulitt


Bulitt
őstag

:R :R Így reggeleire ez nagyon jó volt :DDD

(#5) sto1911 válasza wdtv (#3) üzenetére


sto1911
veterán

Sztem is igy van/lehet. Szoktam is mondani, hogy az a baja az embernek, hogy tul okos.

(#6) ViZion


ViZion
félisten

1. DON'T (kernel) PANIC!
2. Gyógyszerekre NE igyál :(
3. Gates 640 kb-os beszólása urban legend, Ő azt mondta, hogy nem mondta - viszont más marhaságokat igen, de ki nem?
4. Számmisztika OK, tarrot nincs? :DDD
5. Linuxért respect, helyben én is ijjjen szélmalomharcos vagyok :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aki viszont hülye a PC-hez, annak mindegy az is, hogy a Linuxhoz hülye, vagy a windózhoz... OO default formátumot doc-ra, és csók :)

A felhasználók nagy része meg azért hülye, mert nem is akar más lenni... Az van elfelejtve, hogy egy bonyolultabb dolog, mint az autó, vagy egy PC használatához egyszerűen muszáj, hogy ismeretei legyenek az embernek, és hogy az adott dolog karbantartást is igényel, különben persze, hogy be fog szarni. Aztán akkor szargép, stbstb., pedig legtöbbször a user trehány, vagy síkhülye.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) csilisz


csilisz
tag

Röhögtem rendesen :DDD Nagyon jó írás :C :R

(#9) guga


guga
Közösségépítő

Úhhh bazzer, észre sem vettem, hogy ez közben megjelent :DDD
Maxi thx. Kalandornak a gyorsaságért, én közben augusztus 20-át filmeztem, meg hajnalban érkeztünk az utcabálról, aztán alvás, autóba sutty, és csak most ültem le a gép elé.

Kaptok egy csoportos jutigörlt, mert sokan olvastátok, és már vannak kommentek is :DDD

Megyek ebédelni és elolvasom én is a cikket, mert gőzöm sincs, hogy miről van szó :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#10) guga válasza wdtv (#3) üzenetére


guga
Közösségépítő

Apám ugyanazon a véleményen van, mint te :D s még azzal is megtoldja, hogy: amíg a két kezem fel tudom emelni, addig blábláblá :DDD

Ez egy szakmai cikk (elvileg) nem véletlenül szerepel benne Isten :DDD én sem értem, hogy került bele, lehet azért, mert mindenütt ott van ;]

Na de reflektálva a felvetésedre, miszerint boot, és számítógép kikapcsolása, majd off. Mert, hogy szerinted az emberi élet erről szól.
Nekem is kényelmesebb megoldásnak tűnik, és logikus, mert ugyan minek lenne utána bármi is? test elhantolva, vagy szétszórva, mint a viccben.

Apám! Milyen temetést szeretnél? Koporsós vagy hamvasztás?
Lepjél meg fiam! :D morbid, de a meglepetés még hátravan.
Én szívesen belegondolok a te általad leírt elméletbe, és még fokozom is, mert az emberi agy attól az, hogy gondolkodik, vannak még sakklépések a mondataid után, olyan is létezik, hogy matt, ami után már a játék nem folytatódik. Szerinted a halál ilyen.
Igen sajnálatraméltó ezen elmélet alapján a sok gyöpös vallásos, akik vasárnaponként templomba járnak :DDD

Ahogy elnézem az evolúcióval sem vagy kibékülve, viszont a teremtés sem bookmark, meg kezdőoldal. Viszont itt vagyunk, beszélgetünk arról, hogy hogy volt és mi lesz.
Egy biztos, vége nem lesz, és eleje sem volt. A végtelen meg tág fogalom, de mindig ugyanaz történik ciklikusan. Reggel felkel a nap, egyszer csak jön egy halálhír, és én megrendülök, sírok.
Miért siratjuk?
Az ego a válasz? Én anyám, én apám, én testvérem, én barátom, én ismerősöm, én siratom magam miatt, mert a központban sohasem az van, hogy apa, anya, blala, hanem én.
De ne is itt álljunk meg. Maga a sírás, gyász, megrendülés honnan ered, ha csak test van, ami a végén kikapcsol?
Ha meg nincs lélek, akkor ugye elvileg közlekedhetnénk úgy, mint ahogy megveszünk a boltban egy kiló disznóhúst, semmi érzelem. Megveszed, hazaviszed, megeszed.
De, ha van lélek, akkor az az élet végén hova lesz?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#11) ViZion válasza guga (#10) üzenetére


ViZion
félisten

A racionális felem nekem is azt mondja, hogy az agy a minden, ha feladja kész. De nem lehet ennyi! Ugye nem? Sajnos de.
Azért én nem ítélem el a hívőket, nekik talán könnyebb így feldolgozni a múlandóságunkat. Talán jobb lenne, ha nem egyedként, hanem fajként gondolnánk magunkra és nem minden áron az egyed, hanem a faj boldogulását tartanánk elsődlegesnek... ebbe beletartozik az elmúlás is. De nem vagyok ornitológus, csak néha gondolkodom ilyesmin.
Amúgy sztem a jövő a Cymek, ezzel megoldódik egy halom dolog. Akkor lenne szellem a gépben :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Jó az írás, gratula!
De:

Amikor Izrael állama újjáalakult (a harmadik nap hajnalán, hja mert Istennél egy nap annyi, mint ezer év, oszt mióta Izraelt a rómaiak lerombolták eltelt kétezer év), feltalálták a szilícium chipet, utána lehet nézni, ugyanaz az év volt.

Azért itt nem hangsúlyoznám ismétléssel az adatokat, mert:

In 1947, John Bardeen and Walter Brattain at AT&T's Bell Labs in the United States observed that when electrical contacts were applied to a germanium crystal, the output power was larger than the input. Solid State Physics Group leader William Shockley saw the potential in this, and over the next few months worked to greatly expand the knowledge of semiconductors. The term transistor was coined by John R. Pierce as a portmanteau of the term "transfer resistor".[3][4] According to physicist/historian Robert Arns, legal papers from the Bell Labs patent show that William Shockley and Gerald Pearson had built operational versions from Lilienfeld's patents, yet they never referenced this work in any of their later research papers or historical articles.[5]

és:

Following the 1947 United Nations decision to partition Palestine, on 14 May 1948 David Ben-Gurion, the Executive Head of the World Zionist Organization[9] and president of the Jewish Agency for Palestine, declared Israel a state independent from the British Mandate for Palestine...

Tehát 1947 az nem 1948, és a germánium tranzisztor nem szilícium chip.

Szilícium tranzisztor még később születik:

The first silicon transistor was produced by Texas Instruments in 1954.

Még van egy kis csúsztatás:

Onnantól beszélhetünk számító izé, ilyen gépekről.

Nem! Olyan izéket már készítettek elektroncsövekkel is, lásd pl. ENIAC címszó Google-ben. Hogy ne említsük Babbage mechanikus számítógépét, ugyanott.

Nem kötöttem volna bele a szövegben szereplő információkba, ha nem töltöttem volna szakmai karrierem első néhány évét a germániumtranzisztorok gyártásában, meg ha nem születtem volna egy évben a tranzisztorral. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) sabaton667


sabaton667
csendes tag

Csak úgy eszembe jutott a 666-ról,

"Woe to you, Oh Earth and Sea, for the Devil sends the
beast with wrath, because he knows the time is short...
Let him who hath understanding reckon the number of the
beast for it is a human number, its number is Six hundred and
sixty six."

" Don't listen to the news,Don't know what you hear, they never make it clear,They like to keep your state confused,Propaganda time, the official line "

(#14) mghltm válasza guga (#10) üzenetére


mghltm
addikt

"Apám! Milyen temetést szeretnél? Koporsós vagy hamvasztás? Lepjél meg fiam! :D"
ezen meg mindig szakadok :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) Kari1


Kari1
aktív tag

Hát igen...

Nem az a probléma hogy pl nem értenek az emberek hozzá, de még egy kérdést sem tudnak értelmezni...

A másik amitől a falnak futok:
- telefonon megkérdezem hogy mit lát? (Monitoron, tv-n, stb.)
- erre jön a válasz: semmit.
- válasz: olyan nem lehet, valamit látnia kell fekete képernyőt, kéket, stb. Szóval mit lát?
- Semmit...
- És ha ilyenkor visszakérdezek hogy Uram/Hölgyem ön vak? Akkor pedig jön a sértődés...

(#16) ViZion válasza Kari1 (#15) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, ilyen hasonló volt:
-Nincs internet!
-Csak egy adott oldal nem jön be, vagy egyik sem?
-Semmi, nincs INTERNEEET!!!
-OK, vírusírtó tudott frissíteni? Kábel be van dugva? Router/modem kap tápot?
-Semmit nem piszkéltunk, csak nincs net! Pedig itt volt az asztalon az a kék e betű, most meg sehol nincs!!! NINCS INTERNET!!!

Szal vmi progi, vagy ő, vagy a gyereke az IE ikont törölte... erre meg NINCS INTERNET OMG!

:D
Kellene ilyen sztoriknak külön topik!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) guga válasza ViZion (#16) üzenetére


guga
Közösségépítő

Most csak egy csoportos jutigörl, a többit reggel, mert vendégségben voltam és izé :DDD
Nem azért mentem oda, hogy gondolkozzak, ettől függetlenül minden tiltott ajtót kinyitottunk és boncolgattunk, túl fáradt vagyok a válaszokhoz annyit gondolkodtunk :DDD

Béláim ;]

Densz kislány :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#18) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Jók ezek a Guga írások, de újabban annyi fölösleges oda nem illő és túlfogalmazott illetve érthetetlen mondat van benne.

Például: (Az egész sokkal jobban el van mondva a Pi 3.14 című filmben. )

A Bibliában vannak számok, mint az életben is, csak hogy azoknak jelentése is van, nem csak mennyisége. Na mi lehet az egyes? Várj leírom numerikusan szemléltetve is, hogy érezd.
1

Mi lenne? Maga Isten. S szerinted akkor mi lehet a kettő? 2. Nem húzom az időt, mert még van egy csomó dolgom, bűn és igazság elválasztva, mert a kettő nem ugyanaz. Ezért furi, amikor a mélyvallásos, fejkendősök kórusban nyomják a refrént a vérszívó csuhás után, hogy én vétkem, én vétkem, én igen nagy vétkem. Nincs kiábrándítóbb egy vallásos embernél a földön. Jézus elvette, de nem az övét, ő megtartja magának.

3? Ez eccerű, mint a faék, még egy ateista is tudja, ateista birodalomban, ateista egyetemen ebből vizsgáznak. Alaptétel, hogy Isten az nem van, de a három az egy, Atya, Fiú, és Szentlélek.
Na a négy mi guga?
Hehe, kíváncsi vagy mi?
Negyven évig vándoroltak a sivatagban, 40 napig esett az eső, de bármi, ami négy, az büntetés, ítélet.
S akkor mi az 5?
Kegyelem, mert, hogy az elszenvedett büntetések után mindig kegyelem következik.
Ötödik napon, amit teremtett. Halak, madarak. Halak túlélték a vízözönt, madarak szárnyalnak, nem érdekli őket semmi akadály, de ebbe most ne menjünk bele, elvileg ez egy szakmaji cikk, számítógépekről beszélünk. Ha valaki kíváncsi a halakra, madarakra, akkor vegye ki a könyvtárból az ide vonatkozó búvár zsebkönyvet, hasznos dolog, gyerkőcként faltam mindet.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#19) Eddie141


Eddie141
senior tag

Tudom, hogy ezért nem jár jutigörl, és hidd el én vagyok ettől a legszomorúbb, de lassan leszokóban vagyok Gugáról, a hajdani kedvenc írómról és egy példaképről egyben. Kissé úgy érzem magam, hogy beetettek, most meg tömnek. Biztosan az én hibám, de nekem ez már sok.
Nagyon sajnálom, de azért köszönöm azt a sok leírhatatlan élményt, amelyet az írásaid olvasása folyamán én is átélhettem, és köszönöm azt a sok jókedvvel és nevetéssel eltelt percet, amelyeket a te tollad és elméd szült számunkra, és amelyeket velünk is megosztottál!

[ Szerkesztve ]

(#20) #13260800


#13260800
törölt tag

Nagyon tetszett ez az írás! Köszönet érte! :C :R

(#21) gabor85 válasza Eddie141 (#19) üzenetére


gabor85
őstag

Miért sok?

(#22) Eddie141 válasza gabor85 (#21) üzenetére


Eddie141
senior tag

Amikor elkezdtem Guga féle írásokat olvasni, még szó sem esett a vallásról, vagy bármely ilyesféle témáról. Szerintem mindenkinek szüksége van valamilyen hitre, és mindenki hisz is valamiben, még ha tagadja is, de egyáltalán nem látom értelmét annak, hogy mások szemére vessük, hogy én bezzeg, te meg...
Amíg a humorról, élményekről szóltak a történetek, addig nagyon élveztem, azonosulni tudtam sokszor, és igen szép perceket okozott, de ez a hittérítés már nem nekem való. Ezt elvből elítélem.
Ezekután már érthető a beetetés fogalma az én részemről, nem?

Könnyen lehet, hogy én vagyok az egyetlen, aki ilyen módon gondolkodik, és az is lehet, hogy ezen kijelentéseim által elég sokan elitéltek, de nem bánom, mert ez is hozzátartozik ahhoz, amit én vallok: szabad akarat, döntés hozatal, és vélemény. Nem élek kirívó életet. Szeretem az erkölcsöt, és aszerint is rendezem az életem, hogy senkinek ne ártsak, illetőleg mindig becsületesen járjak el, viszont ehhez nincs szükségem templomra :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Stef3 válasza Eddie141 (#22) üzenetére


Stef3
csendes tag

Bár közel sem olvastam Guga összes írását, mégis egyet kell hogy értsek veled. Mindenki hisz valamiben, de nem feltétlenül ugyanabban. Véleményünk lehet a vallásos emberekről és az ateistákról is, bármelyik oldalon állunk, de azért illő tiszteletben tartani a másik álláspontját is.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#24) zazahoho


zazahoho
őstag

Ismét tetszett az egyéni stílus :C :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#25) guga


guga
Közösségépítő

ViZion! Galaxis útikalauz default :D gyógyszereket nem tudom honnan vetted, én minden betegséget sörrel gyógyítok :DDD én azt vallom, hogy kizárni nem szabad semmit, mint "lehetőséget" tehát, aki nem hisz Istenben az nagyon rossz álláspontot képvisel, ha egész életét úgy éli le, hogy matematikailag kizárja. Mert mi van, ha van? Viszont, aki hisz Istenben, az melyikben? Melyik hithez és valláshoz vagy a sok Isten közül, vagy az egy és az is három. Na mindegy, aki hívő, az a legveswzélyesebb utat járja, mert simán belefér, hogy ugyanott végzi, mint aki nem hívő. Háhhh de bonyás :DDD egy biztos, abból még nem lett baja senkinek, hogy elkezdett gondolkodni valamin.

Lompos48! Maxi thx. a pontosításért, legalább ez a része is tisztába lett téve, ember össze-vissza olvas dolgokat a neten, meg könyvekben, s ilyen félinfókat tárol, közöl. De legalább nem 10 évet csúsztam el :DDD

sabaton667! Szerintem ez ájronméden :DDD az is default ;] régen bakelitoztam, ami csak megjelent már szaladtam érte, később sátánista lettem, Venom meg ilyenek, fordított kereszt a nyakamba, piros festékkel lelocsolt póló, mint ha véráldozatot fogyasztottam volna :DDD

Kari1! Ez is azt bizonyítja, hogy egy jó informatikus nem ott kezdődik, hogy felderíti egy gép hibáját, hanem tud türelmesen barchobázni :DDD

Mindjárt folytatom.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#26) guga


guga
Közösségépítő

Feruendios! Én sajnos csak ilyet tudok, de általában törekszem az egyszerűségre, és mindenből épülök, tanulok. Összevetem a kommentedet a belinkelt oldallal. Elolvasom a film ismertetőjét és megpróbálom legközelebb felhasználni, amikor leülök írni.
Maxi thx.

Eddie141! Miért ne járna jutigörl :F gondolod, hogy olyan a mércém, hogy tudsz olyan okot szolgáltatni, amiért ne adnék?

Az érzéseiddel nem vagy egyedül, évente legalább egyszer megkapom, hogy soha többet nem olvassa az írásomat, mert túl sokat beszélek Istenről. Az én meglátásom szerint, meg túlságosan keveset :D no de, régen nagyon szerettem a Sex Pistols-t. Széthullottak, szétmentek, de az énekes tovább erőltette azt, amit nem lehet. Alapított egy másik együttest (PIL) az ember azt hinné, hogy majd ugyanaz a lendület, energia, és ugyanaz a forradalmár. Francokat, egy kiégett vén pöcs, nulla lendülettel, nemrég láttam őket a tévében, azt hittem beküldöm mérgemben a sörösüveget, hogy lehet így leadni? Megélhetési zenész.

A blogot, ha nyomon követed, ugye pár éve már írok, és elég rendszeresen, akkor azt is lkáthatod, hogy milyen változásokon mentem/mentünk keresztül. Régen elég sok konfliktusom volt Istennel, aztán dacból felraktam a Bibliát a fürdőszoba ablakába, még a toaleten sem vettem elő. Megváltoztak körülöttünk a tereptárgyak, viszonyok. A kiélesedett helyzetek lecsillapodtak, s én is egy 10-essel öregebb vagyok. Más a felelősség, más gondolatok foglalkoztatnak. Manapság egyre jobban érdekel maga az igazság, hogy pontosan mi az. A teljeset nem tudom magamévá tenni, csak részleteit ismerem fel, de a legjobb foglalatosság, mert látom, hogy másokat is érdekel a téma. Olyan válaszokat kapok, és élettörténeteket, ami egyre közelebb visz a megoldáshoz. Mindenből lehet épülni.

Amikor magadról beszélsz: "Nem élek kirívó életet. Szeretem az erkölcsöt, és aszerint is rendezem az életem, hogy senkinek ne ártsak, illetőleg mindig becsületesen járjak el, viszont ehhez nincs szükségem templomra "

Ezt a hitedet, amire alapozod az életet, honnan merítetted?

S végezetül, nehogy Bibliai idézet nélkül maradj :D

Csel 5,29
Felelvén pedig Péter és az apostolok, mondának: Istennek kell inkább engedni, hogynem az embereknek.

2Tim 4,3
Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;
4.
És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak.

Értem én, hogy legyek guga, humoros, fordulatos és pikírt meg szemtelen. Van már elég mese a világban, amikor ment a herripotter első része, akkor az összes ostoba celeb ott állt sorban, és nyilatkozott, meg elfogytak a jegyek. Gondolod, ha nekiállnék ugyanott az igazságról beszélni, ugyanúgy tülekednének?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#27) guga válasza Stef3 (#23) üzenetére


guga
Közösségépítő

Stef3! "de azért illő tiszteletben tartani a másik álláspontját is."

Be tudnád nekem idézni eme rövid írásból az általad kifogásolt részt, ahol nem tartottam tiszteletben mások álláspontját? Nem figyelmen kívül hagyva azt a tényt, hogy ez egy blog, ugyan a tartalma nyilvános, de olyat még soha nem írt le senki, ami a világon minden egyes ember életét, gondolatát tiszteletben tartotta volna :DDD
Hogyan lehetne saját gondolatom, véleményem, ha egyszer nincs szinkronban egy tőzsdeügynök felfogásával, de az én értékrendem pl. egyáltalán nem felel meg egy meleg párnak, de vegyük a múltat is akkor már ide, mert azok is élnek. Vagy csak azok számítanak, akik életben vannak? De, hogy csináljam? ha pont abban a pillanatban hal meg, amikor éppen tiszteletben tartom, akkor utána már nem kell?

Pont ez a lényege a dolognak, az embernek vannak gondolatai, össze tudja kócolni fejben, aztán van az áldásos net, kidobja a nyilvánosság elé, abban bízva, hogy érthető, ha meg nem, akkor kibogozzák.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#28) ClayMore


ClayMore
aktív tag

képméretezés ;]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#29) guga válasza ClayMore (#28) üzenetére


guga
Közösségépítő

Direkt szoktam úgy hagyni, mert engem is baromira zavar :DDD iszonyat igénytelen, amikor scrollozni kell, és rendszerint nem is szoktam, nem nézem meg a képet.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#30) ClayMore válasza guga (#29) üzenetére


ClayMore
aktív tag

álllat :DD

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#31) ArchElf


ArchElf
addikt

De még micsoda katyvasz :U

Reboot required!
[OK]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#32) yohnsee


yohnsee
tag

Jó látni (és olvasni), hogy vannak hozzám hasonló emberek, akik szívből csinálják azt, amit csinálnak (szeretem-szerelem - ez tetszett). Én is hasonlóképp kezdtem, először saját, majd ismerősök gépeit (hogyismondjam?) szereltem, de sajnos én soha nem tudtam venni a bátorságot ahhoz, hogy ezt egy magasabb szintre emeljem. Nagyban nem hinném, hogy képes lennék ezt csinálni, hobbinak, mellékesnek tökéletes. Nem tudom, hogy hol olvastam, de én is igazat kell, hogy adjak annak, hogy a legszűkebb keresztmetszet mindig a felhasználó. Ő az, aki hibázhat (és általában hibázik is), ezt pedig nekünk kell helyrehoznunk.
Remélem nem untattam senkit halálra, zárom soraimat.
Üdv

AVR

(#33) gabor85 válasza Eddie141 (#22) üzenetére


gabor85
őstag

Értem. Jól leírtad, nekem nincs vele bajom, elolvasom és kész. Ha valami megragad, hasznosítom. :)

(#34) rainmen válasza guga (#25) üzenetére


rainmen
aktív tag

Öööö, izé... Izrael véletlenül nem 1967-ben, a hat napos háború után alakult meg? :F

Közben utánanéztem, '48-ban alakult meg, '67-ben ismerte el a másik 4 arab állam.

[ Szerkesztve ]

(#35) Stef3 válasza guga (#27) üzenetére


Stef3
csendes tag

Nem szeretnék idézgetni, mivel nem akarok vitát szítani. Nem ez volt a célom, ha így jött le elnézést kérek.

Szakmailag sok dolog visszaköszön írásaidból amit én is átéltem, ezért is szeretem olvasgatni, mert örömmel tölt el a tudat, hogy nem vagyok egyedül.
Viszont én ateista vagyok, ezért most nem tudtam teljesen azonosulni veled. Eléggé realista gondolkodású vagyok mégsem vetem meg a hívő embereket, hiszen lehet hogy nekik van igazuk.

Van egy közvetlen kollégám aki mélyen vallásos, mégis megértjük egymást, sőt azt kell hogy mondjam, hogy ettől eltekintve nagyon hasonló a gondolkodásunk. Jól megvagyunk én nem próbálom eltántorítani a hitétől, ő pedig nem próbál megtéríteni. Úgy érzem ennyi a dolog nyitja.

Nem akartam kioktató lenni, de az ateista ember is ember, és attól még emberileg értékesebb is lehet mint néhány hívő embertársunk.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#36) guga válasza Stef3 (#35) üzenetére


guga
Közösségépítő

Nálam jobban senki serm tudja kifigurázni Istent ;] és én legalább jót röhögök rajta :DDD amivel Istennek természetesen semmi baja, egy család vagyunk, minden családban természetes dolog a humor, és a nevetés :DDD

Ateisták nem szoktak? Voltam én is ateista, de az ateista attól ateista, mert Istenről nem tud semmit. Csak ezt a szituációt parodizáltam. Járjuk végig ;]

Ha van Isten, természetesen csapkodja a térdét, hogy egy ateistának jól megmondtam, miért tartanám tiszteletben, ha Isten létezik?
Ha meg nem létezik, akkor nincs semminek következménye, és nem kell tiszteletben tartani senkit sem, az erőszakosabb győz minden esetben ;]

Akkor most döntsük el, hogy van Isten vagy nincs :DDD
Mert, ha nincs, leszarom az erkölcsöt, és minden mást, csak én számítok :DDD

Remélem sikerült szereznem pár kellemes pillanatot :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#37) Stef3 válasza guga (#36) üzenetére


Stef3
csendes tag

Szerintem kimondtad a lényeget "csak én számítok". Minden visszavezethető az önzőségre. Az hogy milyen emberek vagyunk függ attól, hogy ki milyen értékrenddel rendelkezünk, mi fontos számunkra, és mi nem, de a végén minden visszavezethető saját magunkra.
Elég sarkos példa, de ha én segítek valakinek, akkor azt azért teszem, mert jó érzéssel tölt el. Erre bizonyíték az pl. ha ezt a segítséget nem becsülik és meg sem köszönik, máris megmérgezi azt a jóleső érzést. Tehát ezt is magam miatt csinálom.
Na jó, nem akarlak meggyőzni, lehet hogy csak én egyszerűsítem le a dolgot ennyire.
Nem vagyunk egyformák és ez így van rendjén, különben elég unalmas lenne az élet. :)

Mókás a gondolatmenet amit levezettél, nagyon tetszett. :C

Természetesen igazad van, a hit nagyon fontos. Irányt mutat az életben, segít formálni az értékrendünket. Nekem is sokat segített fiatal koromban.
Viszont a tízparancsolatot makulátlanul betartva képtelenség élni, aki azt állítja hogy úgy él, az becsapja saját magát is meg másokat is, mivel nem elég úgy csinálni, valóban úgy is kell tenni. És lássuk be ez manapság gyakorlatilag kivitelezhetetlen.
Viszont be kell hogy lássam, hit nélkül nem tartana itt az emberiség ahol most. Még mindig botokkal hajkurásznánk egymást, és tényleg mindig az erőszakosabb győzne. :Y

Erről ennyit, ez nem egy vallási vitafórum, ezzel kicsit eltévedtünk. :B
Köszönöm hogy meghallgattál. :R

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#38) guga válasza Stef3 (#37) üzenetére


guga
Közösségépítő

Jó, hogy előhoztad a tízparancsolatot, valami ostoba tévedés, Isten nem azért adta, hogy betartsák :DDD ok, ez nem vicces, tükörként vagy gyanánt, nem lehet betartani, de aki felismeri benne, hogy valójában milyen, az jó eséllyel fordul Isten felé, hogy ne legyen olyan ;]

Beszélgessünk inkább a számítástechnikáról :DDD 1+1 :F :DDD ;]
Mibe, hogy ebből is hitbéli kérdést faragnak :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#39) ArchElf válasza guga (#38) üzenetére


ArchElf
addikt

Mindennapi logoutunk add meg nekünk ma,
És ne vígy minket trollkodásra,
De szabadíts meg a modiktól...

:DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#40) guga válasza ArchElf (#39) üzenetére


guga
Közösségépítő

ámen :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#41) guga


guga
Közösségépítő

Tudja valaki, hogy mit jelent az ámen?
sszameg, beszélhetnénk a számtechről is, mindig kierőszakoljátok a hitbéli kommenteket :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#42) Stef3


Stef3
csendes tag

Csak hogy szakmai hozzászólásom is legyen, íme egy a sok "User Error" telefonos élményből (U: User, I: én):

U: Nem csinál semmit a gép miután bekapcsoltam, tök fekete a kép.
(I: Na ez a kedvenc kifejezésem :F )
I: Zúgni zúg, vagy teljesen csendes?
U: Zúg.
I: A számítógépen villog a piros led?
U: Igen.
I: Be van kapcsolva a monitor?
U: Igen.
I: Biztosan?
U: Igen.
I: Jó, akkor most kapcsold ki a monitort.
U: Jé, megjavult.
I: ... :O

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#43) ArchElf válasza guga (#41) üzenetére


ArchElf
addikt

...

Mesélj
gombafej :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#44) guga


guga
Közösségépítő

Ámen

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ámen (vagy amen) egy héber eredetű szó, igenlést és kívánást jelent. A kereszténységben a hitvallás befejezésénél a jelentése: úgy van, úgy tartom és vallom; imák végén a jelentése: úgy legyen, teljesüljön.
Nem csupán a kereszténység, hanem az iszlám is átvette e kifejezést, melyet szintén imák végén alkalmaznak.

Ugyanezt elmondhattam volna saját szavaimmal is. A dolog érdekessége számomra inkább az, hogy miért van szükség az ámen szóra?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#45) guga


guga
Közösségépítő

[Ajánlott film, nagyon hosszú, de kapcsolódik a topik témájához + ahhoz, ami a posztban szerepel.]

666

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#46) ArchElf válasza guga (#44) üzenetére


ArchElf
addikt

Ez ugyanolyan mint a kéztartás - segíti a koncentrációt, plusz keretet ad a gondolatoknak...

Ima:
Megszólítás ... gondolatok ... Ámen

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#47) guga válasza ArchElf (#46) üzenetére


guga
Közösségépítő

Kerek :D

Nekem ez a véglet nem jutott eszembe, inkább más. Ha az ember veszi át az uralmat, s erre sor fog kerülni, az Isten tagadása intézményes rendszer lesz (viszont helyette mást kell majd imádni, de azt kell) nem fogja megkövetelni az áment :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#48) t.imi


t.imi
addikt

Na, hol a könyved? :F
Csupán segitség képpen:
Ember a holdon
Tekincsünk vissza, hogy kezdődött?

tekintsünk a helyes. Nincs office a libuxon nigger?

(#49) t.imi


t.imi
addikt

Na erről beszélek:

sürgösen el cserélném a telofónomat más telefónra és egy sony ericsson k 800i és egy nokia 5130 és egy autós rádiós magnómat levehető elő lapal és egy párhangszóro és egy pár hang falall és egy vadi új veb kamerámat és egy hórgász felszerelésemett érd lödni a msn men lehet a zsoltika1974@hotmail.com mon lehet vagy a telefón számon 06703670603 lehet sürgösen az érintős képernyős ára 28 000 ft lehet alkudni ha cserébe megy csak ugy cserébe sony ericsson w 995 vagy samsung 900i nokia 97 nokia 96 nokia 5800 ilyen hasolokat keresek cserébe sürgösen én komáromi vagyok

:cool:

(#50) guga válasza t.imi (#48) üzenetére


guga
Közösségépítő

Tekincsünk az szándékos :DDD de ezt nem tudni rólam ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Bút
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.