Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Bút

Hozzászólások

(#37) Stef3 válasza guga (#36) üzenetére


Stef3
csendes tag

Szerintem kimondtad a lényeget "csak én számítok". Minden visszavezethető az önzőségre. Az hogy milyen emberek vagyunk függ attól, hogy ki milyen értékrenddel rendelkezünk, mi fontos számunkra, és mi nem, de a végén minden visszavezethető saját magunkra.
Elég sarkos példa, de ha én segítek valakinek, akkor azt azért teszem, mert jó érzéssel tölt el. Erre bizonyíték az pl. ha ezt a segítséget nem becsülik és meg sem köszönik, máris megmérgezi azt a jóleső érzést. Tehát ezt is magam miatt csinálom.
Na jó, nem akarlak meggyőzni, lehet hogy csak én egyszerűsítem le a dolgot ennyire.
Nem vagyunk egyformák és ez így van rendjén, különben elég unalmas lenne az élet. :)

Mókás a gondolatmenet amit levezettél, nagyon tetszett. :C

Természetesen igazad van, a hit nagyon fontos. Irányt mutat az életben, segít formálni az értékrendünket. Nekem is sokat segített fiatal koromban.
Viszont a tízparancsolatot makulátlanul betartva képtelenség élni, aki azt állítja hogy úgy él, az becsapja saját magát is meg másokat is, mivel nem elég úgy csinálni, valóban úgy is kell tenni. És lássuk be ez manapság gyakorlatilag kivitelezhetetlen.
Viszont be kell hogy lássam, hit nélkül nem tartana itt az emberiség ahol most. Még mindig botokkal hajkurásznánk egymást, és tényleg mindig az erőszakosabb győzne. :Y

Erről ennyit, ez nem egy vallási vitafórum, ezzel kicsit eltévedtünk. :B
Köszönöm hogy meghallgattál. :R

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Bút
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.