Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

Végre letelt a bootloader nyitáshoz az idő. Feltoltam az Eu-s romot + Magiskot. Root így aktív, viszont azt nem értem, hogy file Xplorer-ben miért nem enged törölni semmit a root/system/app -ból? Próbáltam Titanuim backup-ból is törölni de semmi. Újraindítás után ugyanúgy rajta maradnak a nem kívánt app-ok.

Másik kérdésem: sysem/etc-ben nem találom a default_gain.conf. Tudja valaki hol találom? A headset hangerejét szeretném feljebb venni. A többi telefonomnál sikerült. Ennél nem találom.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2252) Klown


Klown
aktív tag

Üdv!

Itt nem működik, ami a RN5-nél igen, hogy dupla koppra bekapcsol a kijelző? Ez egy nagyon hasznos featúra. Ennél nem lehet megoldani?

Köszi!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2253) balazs1022 válasza Klown (#2252) üzenetére


balazs1022
őstag

De, be lehet. Ha jól emlékszem itt találod: Beállítások/Képernyőzár

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2254) zotyesz 1 válasza Klown (#2252) üzenetére


zotyesz 1
tag

De, be lehet állítani, YT-on (több is van) találsz pontos instrukciót, ahol lépésről lépésre mutatják.

(#2255) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a Poco launchernél nem lehet üres oldalt egyszerűen létre hozni/megszüntetni?
Mert én most azt csinálom, hogy feloldom a kezdőképernyő rögzítést, átvonszolok egy ikont, amig a launcher által akkor létre hozott oldalra kerül és akkor oda tudok rakni egy modult/widgetet. Elég macerás. Az eltávolítás is, főleg nagy méretű modulnál, a jobb felső sarokba húzni.
Köszönöm a válaszokat.

(#2256) Klown válasza balazs1022 (#2253) üzenetére


Klown
aktív tag

Az nem csak arról szól, hogy dupla koppintásra lezárja/kikapcsolja a képernyőt? Most nem tudom kipróbálni, mert szombatig a dobozban csücsül a telefon, várja a bootloader nyitást.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2257) fradi81 válasza poirot (#2255) üzenetére


fradi81
veterán

Lehet félreértem de ha kell egy üres oldal akkor valamit oda akarsz rakni, ha odarakod akkor lesz. Ha már nincs mit kirakni egy oldalra akkor eltávolítod ami ott van és eltűnik, ez bonyolult? Meg gondolom nem mindennapos tevékenység.

moto g72, Ninebot d28e

(#2258) poirot válasza fradi81 (#2257) üzenetére


poirot
senior tag

Például, modult/widgetet nem tudok lerakni olyan oldalra, ami nincs, ahogy Te is mondtad, és azért kell felesleges kört futnom, egy létező ikon vonszolásával, hogy legyen egy új oldalam, amire a widgetet kirakhatom. Vagyis bonyolultnak tartom ezt a módszert, még akkor is, ha nem sűrün csinálja az ember.

(#2259) fradi81 válasza poirot (#2258) üzenetére


fradi81
veterán

Nekem engedi új oldalra rakni a modulokat, amint felhúzok egyet megjelenik egy üres oldal.

moto g72, Ninebot d28e

(#2260) poirot válasza fradi81 (#2259) üzenetére


poirot
senior tag

Igazad van, de ezt is úgy kell erőltetni jobb oldalt az utolsó oldalon.

(#2261) balazs1022 válasza Klown (#2256) üzenetére


balazs1022
őstag

Hidd el, én se sokat használtam még :DDD Nekem is otthon pihen. De pont tegnap állítottam be rajta h dupla koppal ebredjen. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2262) Klown válasza balazs1022 (#2261) üzenetére


Klown
aktív tag

Feleségemén kipróbáltam, mert az már be van üzemelve. (3-at is rendeltem egyszerre. Neki, anyámnak, meg nekem egyet. :DDD ) Igen, igazad van, működik frankón! :)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2263) balazs1022 válasza Klown (#2262) üzenetére


balazs1022
őstag

Nem vagy semmi! :DD En ettől az 1 rendeléstől is paráztam :D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2264) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Sziasztok, jó ez a telo? Redmi note 7-et cserélnék le.
Banggood-on most 60eFt 6/64-es
Érdemes megrendelni? Van tipushibája?

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#2265) fradi81 válasza Fuvaros (#2264) üzenetére


fradi81
veterán

Hali, nincs vele gond annyiért kár lenne kihagyni.

moto g72, Ninebot d28e

(#2266) Fuvaros válasza fradi81 (#2265) üzenetére


Fuvaros
senior tag

meg tetszik még a Poco X3 NFC is, hasonló áron van

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#2267) fradi81 válasza Fuvaros (#2266) üzenetére


fradi81
veterán

Ja mert eddig melyik telóról volt szó? :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#2268) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

jaj bocsi még a Note 9 prot néztem..melyik lenne a jobb?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#2269) fradi81 válasza Fuvaros (#2268) üzenetére


fradi81
veterán

Olyanom volt ez előtt, érzetre kb ugyan az, ami látványos különbség az a 120hz és a stereo hangszóró poco javára. Meg ebben poco launcher van ami kicsit más. 9 pro viszont külsőleg szebb.

moto g72, Ninebot d28e

(#2270) F.B.I. válasza Fuvaros (#2268) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mindkettőt használom egyszerre....Poco-t jobbnak tartom.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2271) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

akkor Poco lesz

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#2272) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Másnak nincs gondja az AndroidAutoval? Kb 20 perc után mindig megszakad a kapcsolat. Másik a régi telefonnal nincs gond, a fejegységet kizárhatjuk.
Akku optimalizációt már kikapcsoltam AA-n, Spotifyon, Wazen, automatikus indítás be van kapcsolva az appokon, teljes képernyő is és nincs is gond addig, amíg el nem telik a 20 perc. Ötletem sincs már, hogy mi okozhatja. Kábelnek a gyári kábelt használom, de próbáltam már másikkal is, ugyanez a végeredmény.
A másik meg, ha megy a Spotify és közben felhívnak, akkor miután letettük a zene nem az autó hangszóróin folytatódik, hanem a telefonén. Közben meg csatlakoztatva van az AA... :F

[ Szerkesztve ]

(#2273) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak hogy ne mindig a jót írjam a telóról. :DDD

Tegnap meghülyült az akkustat. Egész napos nyomkosás után 0 óra 0 perc kijelzőidőt és készenlétet mutatott, a Biztonság app frissítéseinek törlése tette rendbe.
A témát is átállította, Limitlessről a Klasszikusra. 🤔

Más tapasztalta bármelyiket?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2274) Fuvaros válasza Viktor0610 (#2273) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Vannak tipushibák?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#2275) Viktor0610 válasza Fuvaros (#2274) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem mondanám típushibának, de nagyon ritkán futok bele olyanba, hogy híváskor nem hallom a másik felet.
Újraindítás megoldja.

Más most nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2276) Postas99 válasza Fuvaros (#2274) üzenetére


Postas99
senior tag

Nem tudom ki szokott kihangosítva telefonálni. A túloldali beszédminőségről tudok nyilatkozni, több ugyan ilyen modell más más mobil hálózaton használva is produkálja a kihangosítás mellett azt, hogy a túloldali fél egy eléggé torz(értsd sokszor érthetetlen és értékelhetetlen) beszédhangot hall.
Ez több felhívott mobilon és több ugyanilyen készülékről indított hívásnál is jelen van.
A hiba legtöbbször akkor tapasztalható ha több mint 1 méter távolságból beszélsz a telefonhoz.
Nem hiba csak jelzem, hogy ilyen telefonhívásba többszöt futottam bele már.

[ Szerkesztve ]

(#2277) Fuvaros válasza Postas99 (#2276) üzenetére


Fuvaros
senior tag

én sokszor beszélek így. ez valami szoftveres hiba lehet, vagy csak rosszul méretezték a mikrofont, de inkább szoftver. Mikor átkapcsolod kihangosításra, akkor gondolom érzékenyebbre állítja a mikrofon bemenetet. Ez logikus. ilyenkor lehet túlvezérlödik az előerősítője. Itt lehetnek a hibák. Egy jobb erősítő vagy jobb szintállítás kéne. szerintem. A mai technikai előrehaladásban ezt megoldani nem lehet gond...elbizonytalodtam

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#2278) Klown


Klown
aktív tag

Köszönöm srácok a segítséget! :R

Sikerült feltennem az EU ROM-ot, Magisk-kal root-olnom, ill. a CtsProfile is rendben van, bár az elég trükkös volt. (Szükséges volt a szokásos Busybox és Props modulokon kívül még egy: safetynet-fix-v1.1.1.zip néven. Azt feltéve már rendben volt.) Ja és Google Camera is felment a gyári mellé megfelelő XML-lel.

Így már nagyon tetszik a masina! Tényleg upgrade a Redmi Note 5-höz képest. A gyári ROM-mal viszont eléggé siralomház... :(

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2279) Klown


Klown
aktív tag

Két dolog jutott még eszembe!

Nem sikerült beállítanom, hogy az alkalmazás váltó alsó gombra (kocka ikonú) kiírja a memória használatot. Erre van mód? Én nem találtam. (RN5-nél: Beállítások -> Kezdőképernyő -> Memóriaállapot kijelzése)

Ill. a kérdésem, hogy a Magisk telepítő Magisk-v21.4.zip-jét eltávolíthatom-e a tárhely gyökérkönyvtárából, vagy azt ott kell hagyni?

Köszönöm előre is!

Üdv: Klown

Update: a memóriaállapot meglett! (Beállítások -> Kezdőképernyő -> Kezdőképernyő -> Memória állapotának megjelenítése.)

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2280) Wendelke válasza NGA (#2216) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia!

Szintén OTP Simple, felraktam rá, beállítottam frankón működött. Szerintem volt közben egy újraindítás, aztán azóta egyszer sem sikerült vele fizetnem. :(
Ugyan az a hibajelenség mint amit Te írtál.

Végignyálaztam a topicot, próbáltam azokat a beállításokat (akku használattal kapcsolatos) amiket itt Írtak, de nem jött össze. Tudja valaki, hogy mi a titok?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#2281) drr válasza Wendelke (#2280) üzenetére


drr
őstag

Nálam 10 fizetésig megy. Utána a fenének se, pedig folyamatos a netkapcsolatom. Csak az segít, ha törlöm az alkalmazás adatait, majd újra elindítom, újra szól, hogy van megfelelő kártyám az érintéses fizetéshez és regisztrálja e.

(#2282) balazs1022 válasza Klown (#2278) üzenetére


balazs1022
őstag

Szia! Nekem a magisk cstprofil fail-t ir. Twrp-bol meg nem megy fel a safetynet fix. Azt irja, hogy "can't write system"
Egyébként ettol függetlenül van root. Meg muxik az eu-s rom is.

Root file explorer-ben is eszrevettem, hogy csak olvasni tudok a system konyvtarban. Torolni vagy felulirni nem.

Tudnal egy részletes telepitesi utmuatot osszedobni (magiskkal együtt) a topikban? Illetve, hogy pontosanilyen fajlokkal dolgoztal?

A topik nevében is köszönjük! :R

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2283) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#2273) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon nem tetszett a kicsikének a Biztonság app frissítéseinek törlése. :D (Vagy nem todom, mi lelte. :(( )

Két-három napja gyenge a SoT (5 óra a korábbi 8-10 óra helyett), melegszik, de ami durva, hogy a 10000 mAh kapacitású Xiaomi külsőakku fullra merül, mielőtt 20%-ról feltölti. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2284) lfarkas válasza Viktor0610 (#2283) üzenetére


lfarkas
aktív tag

:Y Jobbulást !!

(#2285) balazs1022 válasza balazs1022 (#2282) üzenetére


balazs1022
őstag

Klown#2278: Sajnos már nem működik a leírásos linked :(

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2286) Wendelke válasza drr (#2281) üzenetére


Wendelke
senior tag

Aha, és ezt mindig végigjátszod, amikor nem akar működni a rendszer?
Na ez annyira nem tetszik.

Engem az idegesít, hogy nem találok olyan opciót amivel a tényleges működést ellenőrizni lehetne, azon kívül, amikor nem megy a terminálnál a fizetés. :(( Persze akkor előveszem a bankkártyát és azzal fizetek, de pont ez lenne a lényeg, hogy ilyenkor csak előkapom a telefont, nem a bankkártyát bányászom elő.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#2287) Viktor0610 válasza Wendelke (#2286) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez az app hibája (esetleg beállítási gond).
Nálam a Budapest Bank appal mindössze két alkalommal volt gond. A szokásos MIUI-specifikus dolgokat beállítottam.
Automata indulás be, akkukímélő kikapcs, le is lakatoltam a biztonság kedvéért, plusz az egyéb engedélyek között megadtam az összes olyat, ami a háttérben futáshoz, NFC-hez kellhet.

Ja, igen, ami lemaradt.
Amennyiben ezen beállítások ellenére sem jó, akkor az 99%, hogy az app hibája. (Amúgy is sokan panaszkodnak rá, ahogy a különböző topikokat olvasom.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2288) Wendelke válasza Viktor0610 (#2287) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hát ez mondjuk szomorú :( Korábban még nem használtam a mobiltelefonos fizetést, és amikor feltelepítettem, tök jól működött pár alkalommal, aztán azóta meg nem. Úgy látszik kicsit korán örültem. :U

Beleolvastam a felhasználók véleményeibe a Play áruházban, ezt a 10 alkalmas témát többen is írták, és nem egyöntetű az örömködés az appal kapcsoltban.

Megcsináltam azt amit drr írt az adatok törléséről, illetve volt egy frissítés is amit letöltöttem, majd meglátjuk, ha használni kell.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#2289) Klown válasza balazs1022 (#2285) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

A #2243-as post-ban ott van a link. Frissítettem a leírást. Ha nem találod a safetynet-fix-v1.1.1.zip-et, akkor írj PÜ-t, s elküldöm!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2290) Klown válasza Klown (#2279) üzenetére


Klown
aktív tag

Valaki esetleg meg tudja válaszolni, hogy a Magisk-vxx.x.zip törölhető root-olás után, vagy használja még telefon?

Továbbá OTA frissítés után eltűnik a root? Újra kell TWRP/OFox-szal telepíteni a Magisk-et?

Köszönöm, ha egy kicsit felhomályosítotok belőle, mert nekem új ez a téma! :R

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2291) drr válasza Wendelke (#2288) üzenetére


drr
őstag

Én így használom... Nincs jobb ötletem... De így működik.

(#2292) Wendelke válasza drr (#2291) üzenetére


Wendelke
senior tag

Meglátjuk mondta a vak ember....., ma már 4x fizettem telefonnal :D , majd a 10-nél izgulni kezdek. :U

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#2293) balazs1022 válasza Klown (#2289) üzenetére


balazs1022
őstag

Szia!

Úgy csináltam mindent, mint ahogy a leírásodban szerepel. Sajnos valami továbbra sem jó.

Safetynet fix v1.1.1-nél ezt a hibát dobja ki:

Viszont a hiba ellenére bekerült a Magisk-ba:

De check az maradt "failed":

Azt meg tudnád nekem nézni, hogy letöltöd a "X-plore File Manager"-t Play-ből, és hogy tudsz-e törölni a systemből?

Pl Így:

Mert ha te sem, akkor nem kínlódok tovább... Már így is legalább 5x telepítettem mindent újra. És az a legnagyobb bajom, hogy root ellenére mégsem tudok módosítani rendszer fájlokat. Mintha mégsem lenne teljes rendszergazdai hozzáférésem.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2294) Klown válasza balazs1022 (#2293) üzenetére


Klown
aktív tag

Töröld ki a Safetynet fix v1.1.1-et! Ne az OrangeFox-ból, hanem a MagiskManager-ből telepítsd, mint egy új modult! Be kell tallózni a .zip fájlt, majd az automatikusan lefut. (Fehér alapon fekete betűkkel mutatja közben a parancssort/shell-t.) Utána automatikus reboot, s jónak kellene lennie! Próbáld meg úgy! Ha úgy sem, akkor még egy tippem van. (props szerkesztése)

Az egyébként látszódik, hogy jogosultsággal van gond OFox alatt, mintha nem lenne root joga, nem tudja az fstab-ot szerkeszteni/létrehozni. (Ott vannak letárolva a partíciók, amiket a rendszer felcsatol.)

Én Total Commandert használok, ott engedélyeztem a root hozzáférést, de még nem matattam olyan könyvtárban, amihez root kellene.

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2295) Jakuu válasza balazs1022 (#2293) üzenetére


Jakuu
őstag

Szerintem tegyel fel egy root checker -t az aruhazbol es ellenorizd le, hogy valojaban van e root, mert nekem nem ugy tunik.

[ Szerkesztve ]

(#2296) Klown válasza Jakuu (#2295) üzenetére


Klown
aktív tag

Számból vetted ki a szót! :)

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2297) balazs1022 válasza Klown (#2294) üzenetére


balazs1022
őstag

Köszi!

Otthon újra neki ülök, ha lesz időm :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2298) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy nektek hogy működnek a lebegő (felülről lehúzható) értesítések? EU ROM-on nálam sajnos bugos. Tehát hiába csak egy értesítésem van, azt nem nyitja ki automatikusan, ahogy eddig az RN5-nél (MIUI 11) volt.

Pedig van a menüben (Értesítési felület -> Expand top notification) erre lehetőség, de nem működik. Hiába kapcsolod be, ha visszalépsz egyet a menüben, majd vissza, akkor újra kikapcsolt állapotban van. Ez elég zavaró tud lenni, mert eddig ha csak 1 értesítésem volt, azt biztosan kibontotta.

Pl. egy MFA-nál (Microsoft Authenticator) elég bosszantó, hogy nem jelenik meg az elutasítás/engedélyezés a buborékban, mint eddig, hanem rá kell kattintani, s úgy jön be egy ablak, ahol engedélyezni tudod a belépést.

Van erre valamilyen gyógyír?
Köszi előre is!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2299) balazs1022 válasza Klown (#2298) üzenetére


balazs1022
őstag

Hát az nem f@asza, ha ilyen bugos lenne az Eu-s rom. Én sajnos még nem tudtam használni a telót. Majd jelentkezem ha kipróbáltam.

Más: Mivel sehol nem találtam olyan app-ot amivel lehet szabályozni a töltést, ezért készítettem egy Battery Safe - éjszakai töltőt:

350mAh-ra esett a választás. Az 550mAh túl gyorsan feltöltötte (7 óra alatt 20%-ról tele nyomta, aztán csak csepegtetett, ami nem jó)

Lassabb töltés = hosszabb akku élettartam + hosszabb üzemidő

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2300) balazs1022 válasza Klown (#2298) üzenetére


balazs1022
őstag

Szia!

Nálam szerint működik az értesítés megjelenítés. De csak Gmail-en tudtam kipróbálni. (Megjelenítette az egész levelet)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.