Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) aprokaroka87 válasza zelota33 (#2850) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Onnan hogy több féle eszközt is érint, pl ma egy ismerősnek én sem tudtam regisztrálni google fiókot a telefonján keresztül, igaz böngészőben nem probáltam, de 2x is azt írta ki hogy nem tud csatlakozni a szerverhez, mint utóbb kiderült akkor nem egyedi hiba okozza a dolgot.

(#2852) zelota33 válasza aprokaroka87 (#2851) üzenetére


zelota33
csendes tag

Megjavult!!! Köszi a nyugtatást/bárorítást! :C :R

(#2853) Klown válasza balazs1022 (#2845) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

Nem törlődtek az adatok. Egyedül a képernyőn lévő ikonok álltak vissza a gyári alaphelyzetre. Tehát minden más (appok, háttérkép, csengőhang, beállítások, stb.) maradt, viszont az ikonjaim eltűntek, mikor MIUI 12.5-re frissítettem. Szóval egy fél órám ráment mire visszahelyezgettem a képernyőre az ikonokat, de ezt a kis bosszúságot leszámítva nem találkoztam más hibával. Egyedül a 12.5.0 kerülendő, mivel a gyári SMS app állandóan bezáródik. A többi verziónál nem találkoztam komolyabb bug-gal.

A Magisk-et már elengedtem, mivel szélmalom harcank tűnt, s a banki app-om (Raiffeisen) MagiskHide ellenére is ugatott, hogy root-olt a teló. Letöröltem a Magisk-et, azóta nincs fent, de túlságosan nem is hiányzik, cserébe nem ugat érte semmi. De tény, hogy ha már custom ROM-ot teszel fel, akkor már a Magisk telepítése gyorsan megvan, nem kell különösebben sok időt rászánni. Poénnak jó volt, de jelenleg más előnyét nem látom. (GCam-et már korábban feltettem.) Sajnos a root detektálás is egyre komolyabb az appokban, így egyre nehezebb a root-olás... :(

Igen, a Magisk nekem is Fail-ed írt a check-re, de 3rd party checker OK-t írt. Ez Magisk bug, nem kell törődni vele!

A többire nem tudok válaszolni a root nem megléte végett...

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2854) novoszath


novoszath
senior tag

poco launcherben mikent tudom eltuntetni a felso savot ahol a tisztitas, gyorsitas stb ikonok tallhatoak mikor be zarok egy alkalmazast? :W :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#2855) drr válasza novoszath (#2854) üzenetére


drr
őstag

Tudtommal sajnos nem lehetséges...

(#2856) novoszath válasza drr (#2855) üzenetére


novoszath
senior tag

regebben ellehet tuntetni csak mar nem tudom mikent :O

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#2857) fradi81 válasza novoszath (#2854) üzenetére


fradi81
veterán

Erre a részre gondolsz? link

moto g72, Ninebot d28e

(#2858) Viktor0610 válasza novoszath (#2856) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én sem találom, pedig tegnap is ránéztem, meg ma is.
Remélem, nem szedték ki az opciót, mert mérges leszek, ha a legközelebbi hr után nem fogom tudni kikapcsolni. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2859) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Belefutottam, olyanba, hogy a kijelző önálló életet él. Egyszer csak megindul a dolog, akaár netezés, youtube közben, magától elkezd, oldalakat, alkalmazásokat váltani, pár másodpercig, aztán megáll. van úgy, hogy 2 napig nem csinálja, van úgy, hogy napjában 3-4 alkalommal is.
Gyári global, legutolsó rom.
Ez szoftveres bug és esetleg egy custom rom segíthet vagy hardver (kijelző)?

Egyébként lassan 1 éve lett cserélve kijelző de mostanában 1 hónapja jött elő az anomália, azt hittem az üvegfólia kavart be, 2 napja leszedtem de sajnos nem. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2860) Viktor0610 válasza F.B.I. (#2859) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem egyszer volt ilyenem, akkor restart megoldotta.

Samsung Galaxy A54

(#2861) fradi81 válasza F.B.I. (#2859) üzenetére


fradi81
veterán

12.5.2.0 soha nem csinált ilyet eddig.

Nálam a hangerővel van valami, időnként néma egy app miközben van ráadva hangerő, aztán mute-unmute, és ad rá hangot.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#2862) F.B.I. válasza Viktor0610 (#2860) üzenetére


F.B.I.
veterán

Volt már gyári alaphelyzetbe állítás is...nem nyert. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2863) zelota33


zelota33
csendes tag

Második napja "lakom be" az új EU ROM-mal flash-elt POCO-t. Kicsit macerás 159 alkalmazást - beállításaival együtt - újratelepíteni. Eddig flawless victory, de most az EESZT alkalmazásnál megállt a tudomány. Települ, majd a bejelentkezésre kattintva el sem jutok az ügyfélkapus oldalig. Kettőt fordul a folyamatjelző, majd hibaüzenet nélkül megáll. Ez a nyitott bootloader, mint - szerintük - biztonsági kockázat miatt lehet? Jó lenne, ha digitálisan is nálam lehetne az oltási igazolvány... Eddig nem volt gond. Bármi ötlet? :))

(#2864) F.B.I. válasza zelota33 (#2863) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nálam is nyitott, simán megy. Esetleg ha root van rajta.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2865) balazs1022 válasza Klown (#2853) üzenetére


balazs1022
őstag

Köszi a válaszokat. Megpróbálom a frissítést :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2866) Bazsi75 válasza F.B.I. (#2859) üzenetére


Bazsi75
csendes tag

Ghostol. Másik X3 topikban írtunk róla. Nálam is csinálja, ha lesz tartalék telóm akkor megy a szervízbe. Utána meg eladom a francba.

(#2867) F.B.I. válasza Bazsi75 (#2866) üzenetére


F.B.I.
veterán

A szervíz az én vagyok. Hardver probléma? Cserélnem kell a kijelzőt?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2868) Bazsi75 válasza F.B.I. (#2867) üzenetére


Bazsi75
csendes tag

A MI 9 SE-mnél kijelző gond volt. Csak garancia időn túl ezért kuka lett a telefon. Itt is gondolom az lesz de majd a szervíz megmondja. Nálam a ghostoláson túl mostanában olyan hiba is van, hogy érzéketlen néha a kijelző. Tapizom de semmit nem csinál.

(#2869) novoszath válasza fradi81 (#2857) üzenetére


novoszath
senior tag

igen erre gondolok ami ott van felul azt nem tudom eltuntetni nincs olyan opcio pedig ha jol emlekszem regen volt... el sikerult tuntetni :W :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#2870) balazs1022 válasza F.B.I. (#2867) üzenetére


balazs1022
őstag

Írtam a másik csoportba is. Hátha ez megoldja:

[link] Ezt próbáld meg, hogy megoldja-e a problémát.
Defibrillátorként kell elképzelni. Gondolom a kijelző érzékelőjében megváltoznak az elektromos töltések ezért összevissza érzékel.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2871) F.B.I. válasza balazs1022 (#2870) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az a vicc, hogy a teszt menüben az érintés hibátlanul működik. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2872) balazs1022 válasza F.B.I. (#2871) üzenetére


balazs1022
őstag

Érdekes amúgy. :( Hát ennyit tudok javasolni. Mielőtt valaki földhöz vágná, egy próbát megér. :D

Klown#2853: Sikerült fölrakni a 12.5.1-et. Nekem is odalett a mappa rendezés. Az Swip up-os search-et sehogy sem tudtam kiiktatni, csak úgy ha vissza álltam a régi alkalmazás listára.
Root-al én is megkínlódtam. Kb a fél napom elment vele. Valahogy jó lett, de nem tudom mi volt a helyes kombináció. De az a lényeg működik és a fizetős app-okba nem zavar bele. :)

Poco X3-as képeimet check-oljátok: [ITT] (a múltkor elrontottam a linket)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2873) Viktor0610 válasza novoszath (#2854) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most ismét rákerestem.
A 12.5 előtt el lehetett tüntetni, de a 12.5-re való frissítéssel kivették ezt a menüpontot. :(((
Tehát, ha korábban kikapcsoltad, akkor szuper, ha nem, akkor meg kell szokd. :O
Settings - Home screen - Show suggestions.

Samsung Galaxy A54

(#2874) zelota33 válasza Gombinyó (#2832) üzenetére


zelota33
csendes tag

Szia, harmadik napja nyúzom ugyanazt a ROM-t, ami Neked van. Sajnos nekem továbbra is vacakol az AA. Visszadobja a telefon hangszórójára a kihangosítást, ha újabb incall érkezik (de csak a "kisebb" hangerőre, nem "kihangosítás módra") :(
Illetve ma BT-os kinagosításos kapcsolatban - kábeles AA nem is volt képben - véletlenszerűen elvette az autó fejegységről a hangot és a fentiek szerint visszadobta a telóra. Ezek szerint felesleges volt bootloader-t nyitnom és EU ROM-ot flashelni... Semmi nem változott. :W

(#2875) Gombinyó válasza zelota33 (#2874) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ez egészen meglepő, amit írsz, mert mióta felraktam minden nap hiba nélkül használom.
A gyárit leszámítva még egyik rom sem volt bugos, amit próbáltam AA-val.

(#2876) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Help! :R

Aki már tett fel romot: nem látszik fastboot módban a készülék (minimal adb+fastboot program, Win10 64 pro).
Ha simán bekapcsolva van radugva a gépre adb devices paranccsal látja, szám és device felirat megjelenik.
Azonban fastboot devices parancsra nem listázza ki.

Gyári kábel, minden portot próbáltam. Ilyenkor mi a teendő? :F :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2877) balazs1022 válasza F.B.I. (#2876) üzenetére


balazs1022
őstag

A megfelelő drivert kell felrakni a sz.gepre. Most fejbol nem ugrik be melyik, de mintha valami MTP Qualcom driver lenne

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#2878) Klown válasza Viktor0610 (#2873) üzenetére


Klown
aktív tag

Na bakker, ez azért elég FAIL! :W

De köszi az infót! :)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2879) F.B.I. válasza balazs1022 (#2877) üzenetére


F.B.I.
veterán

Raktam fel qualcomm drivert de úgysem jó. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2880) Klown válasza balazs1022 (#2872) üzenetére


Klown
aktív tag

Grat! :C

Nekem bevallom, hogy nem érte meg annyi herce-hurca a root-ért. Nem nyertem vele túl sokat, mivel nincs olyan app, vagy beállítás, amihez jelenleg kellene.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#2881) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Valaki megtudja mondani, hogy mit kellene az orange fox twrp-ben állítani, hogy rendesen lássam a romok neveit? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2882) Viktor0610 válasza F.B.I. (#2881) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a titkosítás feloldása hiányzik.
A megoldást sajnos, nem tudom. :(

Samsung Galaxy A54

(#2883) F.B.I. válasza Viktor0610 (#2882) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor így ne próbáljak meg romot feltolni? :F És mindegyiknél ez áll fenn?

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2884) Viktor0610 válasza F.B.I. (#2883) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem menne, mert a titkosítás miatt nem tudnád feltelepíteni a ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2885) F.B.I. válasza Viktor0610 (#2884) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor telepítsek egy másik TWRP-t az orange alól? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2886) F.B.I. válasza F.B.I. (#2885) üzenetére


F.B.I.
veterán

A legjobb az egészben, hogy ugye nyomtam egy dalvik, dara, cache törlést. Beindul az utolsó, global MIUI rom de ott a Play áruházból való frissítésnél, már semmit nem frissít, nincs elég tárhely üzenettel. :W
Tudok valamit csinálni?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2887) drr


drr
őstag

Sziasztok!

A telefont néma üzemmódban használom. Gondolom a Google Telefon frissítése miatt ha hívást indítok el, kikapcsolja a néma módot és úgy is marad. Mivel okoskarkötő jelez mindent, a hongok fölöslegesnek és ez így rohadtul idegesítő. Tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#2888) Viktor0610 válasza drr (#2887) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez valami egyedi hiba lesz.

Nálam nincs ilyen gond.
12.5.2.0 EUXM ROM, a Telefon app 70.0.399255948-publicbeta verziójú.

Samsung Galaxy A54

(#2889) drr válasza Viktor0610 (#2888) üzenetére


drr
őstag

Nekem is ugyanez...

(#2890) novoszath válasza F.B.I. (#2881) üzenetére


novoszath
senior tag

nekem is ez a problemam mar tobb twrp-t probaltam de mindig ugyan ez a hiba... :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#2891) F.B.I. válasza novoszath (#2890) üzenetére


F.B.I.
veterán

Eljutottam a TWRP felrakàsa után egy The System has benn destroyed feliratig. Na ott raktam újra a gyári rendszert.
Felment most megint a TWRP de nem maradt meg. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2892) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Segítsetek kérlek, mit csinálok rosszul TWRP telepítésnél, hogy nem marad meg?
Nyitott bootloader, fastboot rom van rajta (12.5.2).
[Ez alapján csinálom] . Annyi, hogy minimal ADB a program. Felmegy a TWRP, format data stb. mint a videóban. Újraindul recoveryben. Kilépek, rendszerbe bootolok, hogy megnézzem megmarad-e, ugye bejön a lecsupaszított rendszer. Kikapcsolom, redoverybe bootolok, hang fel+power (poco logo, power elenged) és betölt a gyári recovery. :W

Mindegy hányszor fut le a buli. Mit rontok el??? :F :R

Ez lenne a megoldás (csak holnap tudom kipróbálni ha hazaértem):

Ha Global ROM van a telefonon, mikor a TWRP-t telepíted, még szükséges a következő lépés, egyébként újraindítás után nem marad meg a TWRP.

Fel kell másolni a telefonra a twrp.img fájlt
TWRP menüben - Install - Install Image - Itt betallózod a korábban letöltött twrp.img file-t - Select Recovery partition - Swipe right to Install - Reboot to RECOVERY

Újraindul a telefon és belép a TWRP menüjébe, de ezek után már a telefon újraindítása után is megmarad a TWRP. :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2893) koppasz1986 válasza F.B.I. (#2892) üzenetére


koppasz1986
tag

Ha fellököd az uj twrp-t egyből flashelj disable dm verity-t azt akkor megmarad

(#2894) F.B.I. válasza koppasz1986 (#2893) üzenetére


F.B.I.
veterán

Tudsz linkelni egyet, amelyik biztosan bevált? :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2895) koppasz1986 válasza F.B.I. (#2894) üzenetére


koppasz1986
tag

[link] Ezzel jónak kell lennie. Ahogy először indítod az uj twrp-t ezt egyből flashelni kell

[ Szerkesztve ]

(#2896) F.B.I. válasza koppasz1986 (#2895) üzenetére


F.B.I.
veterán

:R Köszönöm!

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2897) F.B.I. válasza novoszath (#2890) üzenetére


F.B.I.
veterán

Siker!

A fentebb linkelt DRM progit másold fel TWRP flashelés előtt egy memória kártyára, amit előtte a telefonban megformázol. Majd amikor flement a TWRP, akkor a telefont húzd le és ott egyből installáld a DRM-es zip file-t. Lefut, a TWRP megmarad. Nem kell a twrp file-t sem futattni a TWRP menüből újból, annak telepítse után. Ha bármikor a TWRP indítása után kódot kér, írj be bármit és pipa. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2898) zelota33


zelota33
csendes tag

Sziasztok! Legfrissebb EU ROM, (unlocked bootloader, NO root!) minden banki app hibátlanul megy, tranzaktálni tudok, csak az NFC-s fizetési mód halt be. Van rá megoldás? Rootolni nem szeretném, MAGISK pedig - ha jól tudom - a Banki appokkal akad össze. Eddig REVOLUT-os kártyával fizettem NFC-vel, most fel sem dobja, mint lehetőséget. Esetleg van aki előttem jár a probléma megoldásában? Előre is nagy köszönet a tanácsokért! :R

(#2899) p5quser válasza zelota33 (#2898) üzenetére


p5quser
tag

Üdv!
Én ugyan ArrowOS-en, roottal de ugyanígy jártam. Simple, Google pay, be tudtam regisztrálni a kártyámat, de fizetésnél a terminálnál már nem tudtam használni őket. Hibaüzenet csak a terminalon volt, érvénytelen kártya. Újraraktam global eu-ra, nyitott bootloaderrel, roottal (hidden), úgy meg már nem működtek az appok sem. Visszazárva, újrarakva megy rendesen a fizetés. Szóval gyanítom a nyitott bootloader miat nem tudsz fizetni ezzel a telefonnal.

(#2900) Jakuu válasza p5quser (#2899) üzenetére


Jakuu
őstag

Siman megy eu rommal is. Ugyebar nem artana ismerni, hogyan mukodik a Magisk es hogyan kellene elrejteni ezeket az alkalmazasokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.